Jan Nolten bracht Nederland de eerste etappe-zege r Kakt B Op de finishlijn ie Monie Carlo lagen f 3500 op hem ie wachien Nationale partij in Indonesië eist spoedigstappen inzakeNw.Guinea plifmae Fel duel van Rietman in Egmond Olympisch dorp thans geopend GOED NIEUWS OP ZEVENDE DAG VAN ZEVENDE MAAND De „Pel" straalde Volk moet klaar zijn voor eventuele maatregelen Derde Benelux ronde DE AANVANG VAN DE VOETBALCOMPETITIE Toestand op Ceram en Ambon thans rustig Meer dan zeshonderd doden door ongelukken in V.S. Woensdag Europees debat in Bondsdag Mossadeq aanvaardt de formatie-opdracht niet Cortines is tot president van Mexico gekozen Finland heeft' zijn schuld aan Rusland bijna afbetaald President Rhee thans toch candidaat? Er zijn meer ongeletterde vrouwen dan mannen Denemarken draagt tanker aan de Russen over Republikeinse conventie begonnen Amerikaanse ambassade te Moskou uit huis gezet De kunst van het houden van redevoeringen DINSDAG 8 JULI 1952 (Een speciale reportage van onze medewerker M. J. Adrianl Engels) MONTE CARLO, 7 Jnli Eindelijk heeft ook Nederland het genoegen ge smaakt in deze Tour de France een landgenoot een etappe-zege te zien behalen, nadat eerst Belgen, Fransen, Italianen, Zwitsers en Luxemburgers de eer reeds hadden genoten hun landgenoten het eerst over de eindstreep te zien gaan. Het was een onaangevochten overwinning met bijna anderhalve minuut voorsprong op nummer twee, de jonge Fransman Dotto. De zevende dag van de zevende maand was een hoogtijdag voor de Nederlandse wielersport. Jan Nolten, die juist voor deze Tour de France is overgegaan van het amateurisme naar het profesiona- lisme, nadat hij enkele weken tevoren een internationale prestatie had geleverd in de etappe-wedstrijd Route de France, was hij de laatste dagen steeds beter in vorm gekomen. Met zijn derde plaats in de vorige etappe had hij reeds de can- didatuur voor een hoofdprijs gesteld. En deze Maandag in Monte Carlo overtrof hij niet alleen zichzelf, maar ook de stoutste verwachtingen van zijn landgeno ten. Zulks natuurlijk tot enorme '■•reugde van Pellenaars, die zich voelde alsof hij de Bank van Monte Carlo had laten springen. Financiëel is Nolten er niet bepaald slechter op geworden. Hij werd f 3500- rijker, doordat hij behalve de 100.000 france voor de etappe-zege en de 100.000 francs voor de meest aanvallend rijdende renner ook nog 100.000 francs van de vrije staat Monaco en 30.000 francs van Radio Monaco kon incasseren. Het klassement van de 12e etappe van Sestnere naar Monaco (251) km luidt: 1. Nolten (Ned. 8,13,19; 2. Dotto 'Fr.) 8.14.46; 3. Molineris (ZOFr.) 817 03; 4. Bert»ïina ZOFr.) 8.18.26; 5. De Hertog (B.) 8.20.01; 6. Oekers (B.) 8.20. 07; 7. Robie (Fr.) z.t.; 8. Bartali (It.) 8.20.20; 9, Coppi (It.); 10. Gelabert (Sp.) 11. Ruiz (Spanje), 12. Lazarides (Fr.) allen zelfde tijd als Bartali; 13. Serra (Sp.) 8.20.20; 14. Magni (It.) 8.21.04; 15. Perez (Sp.) z.t.; 16. Van Est (Ned.) J)E etappe, waarin Jan Nolten zege- vierde, was intussen wat het eerste ge deelte betreft, een zeer kalme etappe, een etappe, zo kalm, dat na 150 km er nog geen ontsnappingspoging van bete kenis was gewaagd. Alle renners lagen toen nog bijeen. Toen echter ontsnap ten Coppi, Robic, Oekers, Nolten en Dotto met nog honderd kilometer voor de boeg en van dit vijftal ging Dotto er al gauw alleen van door, omdat hij aan de Franse Rivièra woont en er bui tengewoon veel prijs op stelde een goed figuur te slaan en zo mogelijk te win nen. Het was Nolten, die hem achterna ging en hij had daarbij zoveel succes, dat de vele Nederlandse vacantiegan- gers in de „Nederlandse" badplaats Menton hem alleen konden toejuichen over een afstand van ruim dertig kilo meter tot aan de finish. Hij veroverde daarbij een voorsprong, die aangroeide van aanvankelijk 37 sec. tot in totaal 87 sec. Voor tweede maal z° werd Monaco in twee dagen tijds getuige van een opzienbarende dub bele Nederlandse overwinning. Zondag was het de motorrenner Rozenberg ge weest, die 112 internationale kopstuk ken over 1400 km had verslagen in de grote motorwedstrijd van de motorclub Monaco. Thans was het Nolten, die de onbetwiste overwinnaar was over de nog overgebleven 82 cracks uit de Tour de France. Wij hadden de voorzorg genomen om ons op te stellen vlak bij de finishlijn in het prachtige stadion van Monaco, maar wij hadden ons deze zorg kunnen be sparen, want Nolten kwam met een ge weldige voorsprong binnen. Dit neemt niet weg, dat onze kranige landgenoot zich finaal leeg gereden had. Hij was dermate uitgeput, dat hij de anderhalve ronde op de wielerbaan, die nog moes ten worden afgelegd, nauwelijks kon volbrengen en het was dus maar goed, dat er geen concurrenten in de buurt waren, die het op een eindsprint heb ben kunnen laten aankomen. Bij de daarna volgende ereronde moest Nolten zelfs ondersteund worden. Anders zou hij van zijn fiets zijn getuimeld. Ook Dotto was trouwens volkomen uitge put, maar wat deed dat er toe nu een zo schitterend succes was behaald? Het Franse publiek juichte om die uitput ting de overwinnaar slechts enthousias ter toe en stralend van geluk nam de jonge Nolten deze geestdriftige hulde in ontvangst. Zij, deed niet onder voor die, welke Coppi ten deel viel, toen deze als drager van de gele trui zijn ereronde reed. Dat de Zuid-Oost Franse ploeg van daag in eigen gebied de beste ploeg- prestatie leverde, was een schrale troost voor de duizenden Fransen, die natuur lijk op een overwinning van hun favo rieten hadden gehoopt, met name van I.auredi, Voor het overige moet men bij het beoordelen van de schitterende overwinning van Nolten niet vergeten, dat Coppi geen reden had om Nolten achterna te gaan. Deze immers was geen concurrent voor de gele trui, om dat hij in het algemeen klassement te veel achterstaat. Wel hield Coppi na tuurlijk zijn voornaamste Belgische en Franse rivalen geducht in de gaten. Vermelding verdient, dat een groot aan tal Franse journalisten Nolten tot dus ver hardnekkig had vermeld als een vreemde gast in de Nederlandse ploeg. Voortaan zijn zii voorgoed van dit mis verstand genezen want nog nimmer is zo ijverig geïnformeerd naar de nog maar korte levensloop van de 22-jarige Nederlander. Vrede? Een feit, dat vandaag naast de Ne derlandse etappe-zege ook sterk de aandacht trok, was dat Coppi toen zijn wiel werd gekraakt onmiddellijk een wiel kreeg van zijn doodsvijand Bar tali. Dat is bij de Italianen wel eens anders geweest. Bartali offerde voor zijn doodsvijand zijn eigen kans spor tief op. Dat de Pel en Nolten beiden overge lukkig waren spreekt vanzelf. Ploeg leider Pellenaars kan er met trots op wijzen, dat zijn ploeg nog steeds ge heel compleet is. z.t.; 17. Marinelli (Parijs) 8.21.31; 18. Weilenman (Zw.) 8.22.25; 19. Close (B.) 8.24.23; 20. Remy (Fr.) 8.24.24; 26. Van Br een en (Ned.) 8.28.40; 31. Voor- ting (Ned.) 8.30.08 35. Carrea (It.) 8.30.08; 38. R o k s (Ned.) 8.30.16; 41. Ge- miniani (Fr.) 8.33.00; 49. W a g t m a n s (Ned.) 8.35.24; 54. Dekkers (Ned.) 8.38.36; 81. F a an hof (Ned.). Algemeen klassement 1. Coppi (It.) 77.46.34; 2. Close (B.) 78.10.34; 3. Ruiz (Sp.) 78.12.18; 4. Oekers (B.) 78.12.19; 5. Magni (It.) 78.12.54; 6. Bartali (It.) 78.13.40; 7. Carrea (It.) 78. 17.08; 8. Robic (Fr.) 73.18.42; 9. Moli neris (ZOFr.) 78.20.40; 10. De Hertog (B.) 78.21.16; 11. Dotto (Fr.) 78.22.25; 12. Weilenmann (Zw.) 78.27.24; 13. Gela bert (Sp.) 78.33.42; 14. Geminiani (Fr.) 78.38.54; 15. Lauredi (Fr.) 78.48.14; 16. Van Ende (B.) 78.48.56; 17. Goldschmidt (Lux.) 78.49.30; 18. Le Guilly <WZW- Fr.) 78.53.24; 19. Vietta (ZOFr.) 78.58.00; 20.Van Est (Ned.) 78.59.01; 21. Voor- ting (Ned.) 79.01.03; 22. Nolten (N.) 79.03.11; 23. Waglmans (Ned.) 79. 05.29; 26. Roks (Ned.) 79.09.13; 53. Van Breenen (Ned.) 79.58.28: 59. Dekkers (Ned.) 80.06.24; 79. Faan- hof (Ned.) 80.58.14. Bergklassement 1. Coppi 48 p.; 2. Gelabert 32 p.; 3. Geminiani 29 p.; 4. Oekers 27 p.; 5. Bar tali en Robic 20 p.; 7. Le Guilly en Dotto 18 p.; 9. Ruiz 16 p.; 10. Molineris 14 p.; 11. No 11 e n 13 p. Ploegenklassement 1. Italië 233, 39.46; 2. Frankrijk 233. 59.57; 3. België 234.08.52; 4. Neder land 235.27.06: 5. Spanje 235.28.04: 6. ZOFrankrijk 235.38.24; 7. WZWFrankrijk 236.57.48; 8. Zwitserland 237.08.33: 9. NO Frankrijk 237.17.19; 10. Luxemburg 237. 56.56; 11. Parijs 238.18.07; 12. Noord- Afrika 238.24.51. 13e,14e,15e ETAPPE-8,9,10JUU De Partai Nasional Indonesia, een der grootste partijen in Indonesië heeft er in een verklaring op aangedrongen, dat zeer spoedig stappen znilen worden genomen om Westelijk Nienw Guinea bij het Indonesische grondgebied te voegen en wel door het instellen van een eigen provinciaal bestuur voor het omstreden gebied. In de verklaring wordt geconstateerd, dat de politieke sfeer tussen Nederland en Indonesië steeds meer vertroebelt. De aanslag op kolonel Harjono is een van de redenen. Ora verbetering in de verhouding tussen beide landen te bereiken, dienen de onderhandelingen over het .Unie statuut en West-Irian aan een grondi ge beschouwing te worden onderwor pen. Het feit, dat Nederland een lucht lijn op Nieuw Guinea opent, zonder dat de betrokken vliegtuigen Indonesië Cilify* In het oude vestingstadje Bergen op Zoom zal op 25 Juli de start plaats vinden van de derde Benelux ronde, een toertocht voor automobilisten en motorrijders, waaraan naar verwacht mag worden vijfhonderd deelnemers zullen starten. Deze tweedaagse tocht voert via Dordrecht, Rotterdam, Vlaar- dingen, het Westland, Den Haag, Haar lem en Amsterdam naar het Noorden, om vervolgens over Utrecht, Wage- ningen en Nijmegen ons land te ver laten. Door Belgie en Luxemburg is een prachtig parcours uitgestippeld, dat vooral de Nederlandse deelnemers zal interesseren. Te Middelburg zullen de deelnemers op de tweede dag, 26 Juli, finishen, De Competitie voor de le Klas zal aanvangen op Zondag 7 September. De Competitie voor de lagere klassen zal aanvangen op 14 September a.s. met dien verstande, dat de competitieleiders het recht verkrijgen, indien zulks nood zakelijk is in verband met concurrentie, bepaalde wedstrijden op 7 September vast te stellen. aandoen, heeft achterdocht in Indone sische kringen gewekt. Het trok reeds de aandacht, dat Nederland troepen en militaire goederen naar Nieuw Gui nea vervoerde. De P. N. I. roept het volk op om zich gereed te maken voor eventueel te nemen maatregelen, indien de in spanningen van de regering tevergeefs mochten blijken. De P. N. I. geeft verder als haar mening te kennen, dat verschillende ordeverstoringen in Indonesië van het buitenland uit worden beinvloed. Bij het zoeken naar de wegen ter oplossing van de binnenlandse veiligheidskwes tie, moet de regering allereerst de aandacht op het buitenland en de bui tenlanders richten. De staat van beleg op Ceram en Am- bon zal waarschijnlijk nog deze maand worden opgeheven. Dit hebben de In donesische ministers Wilopo en Roem verklaard bij hun terugkeer in Dja karta van een bezoek aan deze eilan den. De veiligheid op Ambon en Ceram is goed. De benden zijn zo goed als uitgeroeid, zeiden zij. Op Ceram is een begin gemaakt met de aanleg van rijstvelden. In het vrije weekeinde na „Indepen dence Day" (vier Juli) zijn in de Ver enigde Staten minstens 643 personen door ongelukken om het leven geko men. 366 personen vonden de dood door verkeersongevallen, een record voor een driedaagse vacantie. 202 mensen verdronken. Velen hadden wegens de hittegolf verkoeling gezocht in het water. (Vervolg van pagina 1) De socialisten zullen in de komende debatten het argument uitspelen, dat de Europese verdedigingsplannen pas aan de Rijn zouden beginnen en daar mee het grootste deel van Duitsland alleen verbrande aarde, inplaats van bescherming zouden brengen. Carlo Schmid, die woordvoerder voor de so cialisten zal zijn, heeft zich in deze argumentering al eens laten meesle pen tot de stelling: „Beter ongeschon den bij de Russen dan kreupel". Het hoofdmotief van de gehele op positie blijft overigens, dat de befaam de „bindingsclausule" der verdragen, de Fransen het recht van veto over de Duitse eenheid zou geven. De socialis ten verwachten van Frankrijk slechts belemmering van de vorming van een blok van zeventig millioen Duitsers Uit katholieke kring klonk het: „Voor Frankrijk betekent Europa niet meer dan veiligheid jegens Duitsland". In het zo omstreden Oost-Duitsland zelf vraagt het volk zich in angstige spanning af of de politiek van sterk te, die het Westen thans voert, niet te ver zal gaan en zal voeren tot militaire verwikkelingen. Mede door de om standigheid, dat de Westduitse minis ter voor de Duitse eenheid, Kaiser, het eenheidsstreven voortdurend op de voorgrond schuift, propageert de Bonds regering de gedachte, dat ook de rati ficatie van de verdragen niet het einde zou betekenen van kansen op conferen ties met de Russen. In Adenauers ge- dachtengang zal juist de Westerse kracht de Russen „hesprekingsrijp" ma ken. Het is thans reeds hekend, dat de Duitse partij, die 26 van de 402 zetels in de Bondsdag heeft, vóór de ratifi catie zal stemmen. De Duitse partij vormt de rechtervleugel van Ade- naurse coalitie. Mossadeq, die Maandagmiddag een bezoek aan de Sjah heeft gebracht, heeft de opdracht tot het vormen van een kabinet niet aanvaard. Men gelooft echter te Teheran, dat zijn weigering niet definitief is. Het schijnt een gevolg te zijn van de houding van de Senaat De regeringscandidaat Adolfo Ruiz Cortines, heeft bij de Zondag in Mexico gehouden presidentsverkiezingen vijf en zestig procent van de stemmen be haald. In de staat Vera Cruz, waar hij vijf jaar gouverneur is geweest, be haalde hij zelfs vijf en negentig pet. Vijf millioen Mexicanen verschenen ter stembus voor de verkiezing van een nieuwe president, een nieuwe senaat en een nieuw huis van afgevaardigden. Onlusten, die men had verwacht, ble ven geheel uit. Finland heeft zijn leveranties wegens herstelbetalingen aan de Sowjet- Unie thans bijna geheel uitgevoerd en wil tegen eind Augustus met het gehele programma klaar zijn. Eind Juni had Finland zijn leveranties voor 98 ft, pet. uitgevoerd. Er moeten thans nog 27 schepen aan de Sowjet-Unie geleverd worden. In Poesan is vernomen, dat de (Zuid- Koreaanse) Liberale Partij, de partij van president Rhee, heeft besloten, hem bij de in Augustus te houden presidents verkiezingen candidaat te stellen. Rhee heeft verscheidene malen verklaard, niet van plan te zijn zich candidaat te stellen. Op de vijftiende conferentie voor openbaar onderwijs, welke gisteren in Genève is geopend, heeft de directeur- generaal van de Unesco, Torres Bodet, verklaard, dat er zich onder de vrou wen ondanks haar belangrijke positie in de opvoeding der mensheid meer ongeletterden bevinden dan onder man nen en dat het peil van haar ontwikke ling over het algemeen veel lager is. Tweehonderd mensen bij Macao jammerlijk verdronken Naar eerst thans bekend wordt, zijn Zaterdag, ter hoogte van Macao China, tweehonderd personen verdronken. Een I vissersvloot was in een wervelstorm te recht gekomen, die langs de Chinese kusten woedde. Na een fel duel in de Egmondse duinen behaalde Rietman Zondag een fraaie overwinning in de zware seniorenklasse, tijdens de terrein- races welke meetelden voor het kampioenschap van Nederland. De president van het Finse Olympisch Comité en burgemeester van Helsinki, de heer Von Frenckell, opende gisteren het dorp, waar de spelers en speel sters worden gehuisvest. De heer Von Frenckell tijdens zijn speech bij de opening van het Olympisch dorp. Op de voorgrond het Japanse team. (Advsitentto, Inf. M«d. De Deense regering heeft besloten geen stappen te ondernemen om afle vering aan de Sowjetunie van het in Denemarken gebouwde tankschip te verhinderen. De Amerikaanse ambas sadeur in Kopenhagen is gistermiddag van dit besluit op de hoogte gebracht. Inmiddels is het tankschip gisteren reeds officieel aan de eigenares, de Russische regering, overgedragen cn naar Rusland vertrokken. JE kunt alles van de Russen zeggen, maar een feit is dat zowat alle grote uitvindingen in Rusland zijn gepleegd. Alleen is het jammer, dat radio Tass de uitvindingen zo laat publiceert. Nou ook weer. Dezer dagen hoorde Theo- door in de radio, dat de Sowjetunie in 1940, als eerste ter wereld, straalvlieg tuigen bezat, waarmee ook vluchten gemaakt werden. Op een grote kei steen las uw lijfaap een mopje uit het Stenen Tijdperk. Het luidt zo: „Jan, haal gauw je knots. De schoonmoeder is aan 't vechten met een Pliosaurus. Jan; „Wat kan mij dat schelen? Moet ik me soms zorgen maken om elke doodgedrukte Pliosaurus?" Een juf frouw in de goede stad Mechelen heeft radiomuziek zonder dat het haar geld kost. Ze heeft namelijk een oude was- teil in de schuur staan, die op onver klaarbare wijze als radio-ontvangtoe stel werkt. Ze kan maar één station ontvangen: Brussel. O In Amerika heb ben de mensen weer eens een zeppelin kunnen zien. Liefelijk beeld uit vervlo gen dagen, toen een luchtaanval slechts enkele tientallen do'den opleverden. Het Amerikaanse luchtschip is kort geleden gebouwd. Het is 97 meter lang en heeft een doorsnede van tien meter. Het heeft geen „spanten" en men kan er een snelheid van 128 kilometer per uur mee halen. Echt iets voor grote ge zinnen. Om nog even naar het land van de Wolga te trekken; de Russen hebben een nieuwe methode uitgevon den om geweldige hoeveelheden aarde in enkele seconden te verplaatsen. Men doet dit door middel van gerichte ex plosies. Huize Doorn, het verblijf van de voormalige Duitse keizer, zal weer dienstbaar worden gemaakt aan het tourisme, zo heeft de VW te Doorn besloten. Vorig jaar was er al een ver betering aangebracht door de inrich ting van een café-restaurant in de „ALLEEN OVER ME (L)IKE Amerikaanse verkiezingsspreuk) oranjerie. Dit jaar zal men een hele evenementenreeks in het prachtige park arrangeren. Er zal een podium worden opgericht in een hoek van het voorterrein. Het zomerprogramma ver meldt onder meer het optreden van het ensemble „Vrij en Blij". Het wordt erg mooi, maar of het een indruk geeft van de rust, die de Duitse keizer zo graag om zich heen wist, durft Theodoor te betwijfelen. Enkele dagen geleden is het in Washington zo warm geweest, dat president Truman zijn wekelijkse persconferentie heeft afgelast in ver band met de vreselijke hitte. Deze persconferenties worden namelijk ge houden in een groot vertrek van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het vertrek is i.iet luchtgekoeld en de electrisehe ventilatoren moeten wor den stopgezet om de vragen en ant woorden verstaanbaar te maken. O In de grote gevangenis te Eddyville, in Amerika, waar duizend grootmeesters der misdaad zijn opgeborgen, is een op roer uitgebroken, dat echter in enkele uren bedwongen was. O In de gevange nis van Quimbaya in Columbia hebben tachtig gevaarlijke misdadigers vijf be wakers overmand. Ze zijn vervolgens uitgebroken en hebben reeds verschil lende gewelddaden begasn, In Quim baya heerst een vreselijke paniekstem ming en de plaatselijke autoriteiten hebben om politieversterkingen ge vraagd. (Vervolg van pagina 1) TWEE UUR duurde de woorden strijd. Ten slotte diende senator Brown, een aanhanger van Taft, een amende ment in, dat een verzwakking van het voorstel-Eisenhower inhield. Dit werd met een meerderheid van 110 stemmen vefworpen. Daarna stelde een aanhan ger van Taft voor, bij acclamatie té stemmen over het voorstel-van Eisen howers aanhang. Het werd aangeno men. Daardoor boekte de politieke amateur Eisenhower in enkele momen ten tijds twee overwinningen op de beroepspoliticus Taft. En bovendien sprak de meerderheid der vergadering volgens waarnemers door verwerping van het amendement-Brown in feita haar wantrouwen in het door Taft be heerste nationale comité uit. Eisenho wers vrienden toonden dan ook een grote blijdschap toen de stemrriing over Browns amendement bekend werd. Eisenhower en Taft hebben beiden hun goedkeuring gehecht aan een door Foster Dulles opgestelde verklaring aangaande de buitenlandse politiek. Deze houdt o.m. een scherpe veroorde ling van het buitenlandse beleid van Truman in. De Amerikaanse ambassade te Mos kou heeft van de Sowjet-regering zes 'maanden tijd gekregen om het gebouw, waarin zij thans gevestigd is, te ont ruimen. Er wordt een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheid om de ambassade in een ander gebouw onder te brengen. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Benschot: G. C. Severijli te Hoogeveen. Bedankt voor Harderwijk: H. van Kooten te Brandwijk. Bedankt voor Wezep: H. Goedhart te Middelhar- nis. Geref. Kerken. Tweetal te Veenendaal: J. v. d. Berg te Ottoland en N. van Halsema te Tho- lcn. Beroepen te Nunspeet; A. I. Koffe- man te Nederhorst den Berg. Beroepen te Anna Jacobapolder: A. Nagelkerke, candidaat te Wolphaartsdijk. Beroepen ta Rijnsburg: J. Bijleveld te Aduard. Christ. Geref. Kerken. T weetal te De Krim: N. Rubbers cand. te Apeldoorn en M. Vlietstra cand. te Hoogeveen. Beroepen te Zaamslag: H. C. van der Ent cand. te Barendrecht. Ger. Gemeenten. Bedankt voor Rhenen: W. L. Aangeeu- brug te Terneuzen, Baptisten Gemeente. Beroepen te Groningen: S. J. Zijlstra te Eindhoven. Tijdens een plechtigheid te Lon den, enige tijd geleden, ver strekte de grijze Britse staatsman Churchill generaal Eisenhower het volgende advies: „Draag bij het houden van redevoeringen een bril met grote, ronde glazen, die ge nu en dan kunt afzetten om ermee te gesticuleren naar het publiek, èn als ge aantekeningen op papier hebt staan, verberg dat papier dan niet, doch zwaai er ook mee in het gezicht van het publiek". Generaal Eisenhower verkon digde vorige week evenwel tijdens een redevoering te Chi cago, dat „hij er de man niet naar was, om op alle manieren te pogen de mensen zijn inzichten op te dringen". Een publiek heeft op zichzelf een zekere waardigheid, waarin het niet mag worden be ledigd, aldus de generaal.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5