Niemand opgewassen tegen Coppi Wim van Est deed vergeefse greep naar etappe-overwinning Alfredo Binda de dictator van de Italiaanse squadra Driekwart eeuw Hollands Glorie Huis van Bewaring als „inrichting voor psychisch gestoorden Een kunstmesthandelaar stak zijn eigen pakhuis in brand Raaksie 7-9 SleepdienstP. Smit Jr. viert zijn 75-jarig jubileum Kort geding contra de Staat Ruimte-gebrek in asyls Grieks schip brandde in Rotterdamse haven Veertien gele truien Het Olympisch stadion maakte winst Louis van Rijswijk dodelijk verongelukt TWEEDE ZEGE VOOR BELG ROSSEEL Henk van Breenen heeft zijn zwaarste dagen overwonnen Thans Dekkers onder de builen en schrammen Smokkel in verdovende middelen in geding die volledig lager egenheid als verschillende stations rangeerdienst. id met de veiligheids- rogen dragen, mogen j voorkeur niet ouder i volgt een aanstelling enst op goede arbeids- joede vooruitzichten. tie op een station wil en 14 dagen na ver zijn eigenhandig ge- te richten aan het Nederlandsche Spoor- e Ruyterkade. Ritsevoort 41, telefoon 2814 enn. n. enkele pl. 55. Ems, Coblenz enz, prachtt. 57.50 3e extra reis rn. ten Gletschers Schaffh., enz. 130 in incl. pr. bootvrt. Wiesbaden, Loreley enz. 80. i Luxemburg, slechts f 45 rn, Hoge Veluwe, enz. f 7- n.) Moerdijk, Breda (bez. St. Janskerk) rtr., Vecht enz f 8.50. r C. ten Bruggencate. telefoon K 2267474. 1. 4307 of Mient 1, tel. 3256, Den Helder, tel. 2590 )ude Nledorp, tel. 284 25 ct p. Kg. 150 Ct p. Kg 5 ct p. Kg. van 15-30 ct. per kg 5 8 ct p. Kg. ULEN TEGEN DE PRIJZEN. 17 ALKMAAR J.JBENS DE ESIS," man de laconieke pFanJlv piankers-Koen en de rest". Het is niet onze klassen deelneemste ternationale wegrennerswereld dodelijk te beledigen bedoeling om de schrijven ten opzichte van Fausto Coppi in de Tour de°France maar seen sterveling zal durven ontkennen, dat deze Italiaan een de trance, maar s en de Tour dit jaar eigenlijk al gewonnen had in de met nog twaalf etappes voor de boeg, dus nog niet eens halver- enoe etappe u „jtermate bescheiden voorsprong van vijf seconden op wege. j het algemeen klassement met één slag vergrootte tot twintig volg van een daverende zege op het Frans-Italiaanse traject naar sLtrière Daarmee was de Tour de France van het jaar 1952, voor zover het «nannimr' betrof voor de eindoverwinning, eigenlijk afgelopen; het gaat er sinds- spaiu s gm wje de tweede plaats in het eindklassement zal bezetten. Op de eerste plaats prijkt een bordje „gereserveerd". In de Franse ploeg met het lastige mannetje Robic en ettelijke andere egoïsten is er elke dag ruzie, in scher pe tegenstelling tot de Nederlandse ploeg van Pellenaars, waarin de acht renners ook acht vrienden zi.in. En dat zonder de Italiaanse discipline, welke beduidt, dat een renner, die ongehoor zaam is aan wieler-dictator Binda, het beste direct zijn wielerspullen kan ver kopen, want hij mag in Italië nooit meer een wedstrijd rijden! In onze ploeg is het zelfs mogelijk, dat een beroemdheid als Van Est, die in deze Tour de France veel en veel minder goed rijdt dan vorig jaar, zon der enige jalopzie de 22-jarige Nolten eer, maand geleden nog amateur! helpt als een vaderlijke vriend en dat iedereen verheugd was over Nolten's zege in Monaco. Nu moeten we daar ook direct aan toevoegen, dat de nuch ter redenerende Pellenaars bijna de enige ploegleider was, die zich evenmin als Binda, liet imponeren door de hoge premies, die op de eerste dagen veel cracks, o.a. Rik van Steenbergen, had den verleid zich „over de kop te rij den". Toen al deze te snel begonnee renners hadden opgegeven, wisten 'j. Nederlanders en Italianen hun krach ten nog te sparen met het resultaat, dat na Nolten's succesdag. dus na 12 der 23 etappes, het Italiaanse twaalftal en het Nederlandse achttal nog steeds compleet waren. Natuurlijk, we zijn nog niet In Parijs en de les van vorig jaar, toen Van Est's ongelukkige val het opgeven van al zijn ploeggenoten tot gevolg liad. is er om niet te vroeg te gaan juichen met de kans, dat juist op het moment, dat deze regels gedrukt worden, de situatie zich plots gaat wijzigen, maar tot dus verre is er zeker alle reden tot tevre denheid over onze ploeg, waarvan de jongeren liet minstens even goed doen als de ouderen. M. J. ADRIANI ENGELS De Nederlandse Stoomsleepdienst, voorheen P. Smit Jr. herdenkt deze weejc zijn vijf en zeventigjarig be staan. De .dienst, die onder de naam „Slikkerveerse sleepdienst" aan de Boompjes te Rotterdam werd geves tigd, beschikte in 1877 over een vloot van vijf sleepboten van elk 100 P.K. In de 75 jaar van zijn bestaan is de vloot echter uitgegroeid tot 46 stoom- sleepboten van 8800 P.K. in totaal, en 16 moioi'slepers met een totaal van 3400 P.K. Zes en twintig boten zijn speciaal als ijsbrekers ingericht. De Nederlandse Stoomsleepdienst, die zijn vloot tijdens de oorlog zag inkrimpen tot slechts één vaartuig, kan thans als de grootste in het land worden be schouwd. Honderden schepen zijn in het verloop van die driekwart eeuw door de stoere slepers van Smit Jr. in veiligheid ge bracht. Daarnevens exploiteerde Snjit Jr. een rondvaartdienst en verschillen de vaste diensten. Deze maand opent men een dagelijkse dienst tussen Rot terdam en Hoek van Holland. Adviescommissie Europese Landbouwintegratie Op Woensdag a.s. zal in de Wees zaal op het Binnenhof de uit ongeveer Maandagochtend te 11 uur zal voor de president van de Haagse rechtbank in kort geding worden behandeld de zaak van een aantal in het Huis van Bewa ring te Utrecht gedetineerde „ter be schikking van de regering gestelden" contra de Staat der Nederlanden en de minister van Justitie. Zij vorderen hun onmiddellijke invrijheidssteliing. Gistermiddag is brand uitgebroken op het 7191 br.t. metende Griekse m.s. „Anna L. Condylis" van de reder N. L. Condvlis te Athene. Het schip lag in dok II van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij. Klinkers waren aan bak boordzijde bezig met het vastklinken van spanten. Vermoedelijk is daarbij een vonk overgesprongen en terecht ge komen in olieresten en afval, die zich in ruim III van het schip bevonden? Plotseling schoten onder in dat ruim vlammen omhoog. De snel gealarmeer de fabrieksbrandweer richtte drie stra len op de vuurhaard. De Rotterdamse 50 leden bestaande nationale commissie brandweer kwam spoedig met groot ma teriaal assistentie ve, lenen. Hoewel de brand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien, slaagde men er met vereende krachten in het vuur te blussen. De schade schijnt mee te vallen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. van advies voor de Europese Land bouwintegratie worden geïnstalleerd. De installatie zal geschieden door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. TENZIJ meneer Fausto Coppi in de eerstvolgende dagen dusdanig van zijn fiets afvalt, dat er in zijn gebeen te meer beschadigingen ontstaan dan zelfs de gehardste -wielrenner kan ver dragen, zal deze populairste van alle Italianen, filmsterren en politici in begrepen op Zaterdagmiddag 19 Juli te Parijs arriveren met om zijn schouders nog steeds de gele trui, die In het Olympisch Stadion te Am sterdam is de aandeelhoudersvergade ring gehouden van de N.V. het Neder landse Sportpark. Uit de verlies- en winstrekening bleek, dat over het jaar 1951 een winst is gemaakt van ruim 23 mille. Tien procent hiervan wordt gestort in het fonds „bijzondere doel einden". Uit het jaarverslag blijkt, dat de voetbalsport het vorig jaar weer de meeste toeschouwers trok. Er werden ruim 30.000 toeschouwers meer gere gistreerd dan in 1950. De belangstelling voor de wielersport is iets achteruitge gaan, wat aldus de voorzitter, de beer H. Muller te wijten is aan slechte weersomstandigheden en dalen de interesse voor baanwedstrijden. De specdwaywedstrijden mochten zich in een aanzienlijk grotere belangstelling verheugen, doch zo werd medege deeld de organisatoren hiervan staan voor zeer hoge kosten en het is de vraag of men dit op de duur kan vol houden. Vragen werden gesteld over de besprekingen tot bouw van een ijs- hockeyhal op de terreinen van het Olympisch Stadion. In antwoord hier op deelde de voorzitter mede, dat de onderhandelingen nog gaande zijn. De commissarissen hebben de bóuw reeds in beginsel goedgekeurd. Mogelijk_ zal de bouw hiervan met eigen kamt an1 worden gefinancierd. De ijshockeyhal zou aan vijfduizend bezoekers plaats bieden. De bekende Nederlandse motorrijder Louis van Rijswijk is dodelijk veron gelukt bij een trainingsrit op de Schot ten-ring. Hij had reeds verscheidene ronden op zijn Norton gedraaid toen hij, na het dorpje Rudingshain gepas seerd te hebben, uit de Winkler-bocht vloog en tegen een brugleuing reed. Hij liep hierbij zulke zware verwondingen op dat hij kort daarna is overleden. Het ongeluk gebeurde op dezelfde plaats waar verleden jaar de Italiaanse coureur Claudio Mastellari en omstreeks dezelfde tijd een Duitse renner het leven verloren. Louis van Rijswijk is een van de meest prominente Nederlandse motor renners geweest. Vier maal behaalde hij het kampioenschap van Nederland in de 350 cc. (1946, '47, '49 en '5D, vier keer eindigde hij in de TT-races te As sen als eerste Nederlander in dezelfde klasse en in 1950 was hij de snelste Ne derlander in de 500 cc. In 1948 won hij de Grand Prix de Pau (Frankrijk), twee jaar later\eindigde hij al tweede in de Grand Prix van Tsjechoslowakije en voorts wist Van Rijswijk, die 34 jaar oud geworden is, drie achtereenvolgen de malen de overwinning op zijn naam te brengen in de bekende races van Mettet'(Belgie). Fausto Coppi, dieindien zich geen onverwachte incidenten voordoen, alswinnaar van de Tour de France 1952 in Parijs zal arriveren. hij zich in Alpe d'Huez wist te ver overen. Het is alleen niet meer dezelfde gele trui, want elke dag wordt een nieuw exemplaar verstrekt, zodat Coppi naar alle waarschijnlijkheid aan het einde van deze Tour een kerncol lectie van veertien, slechts éénmaal gedragen, maillots in deze opvallende gele kleur in zijn koffer kan opbergen. Het was in de bergetappe tussen Alpe d'Huez en Sestrière, dat Coppi ongena dig toesloeg en al zijn concurrenten wegsabelde, ten koste van de spanning, die er in zo'n etappewedstrijd liefst tot het einde moet bliiven. Fausto Coppi, die bij de burgerlijke stand niet als Fausto staat ingeschreven, doch de wat engelachtige voornaam Angelo draagt, had geen zin om langer te wachten. Hij nam een beslissende voorsprong om zich verder de luxe te kunnen permit teren alleen de voor hem ongevaarlij- ken te laten ontsnappen en de tien of twaalf na hem bestgeplaatsten van het algemeen klassement in de gaten te houden. Vorig- jaar tiende W/AT een verschil met vorig jaar. toen de Zwitser Koblet won met de twee Fransen Geminiani en Lazarides op de eervolle tweede en derde plaats, terwijl Bartali. Magni en Coppi toen slechts respectievelijk vierde, zevende en tiende konden worden, zoals ook in het ploegenklassement Italië niet ho ger kwam dan de derde plaats achter de Belgische en de zegevierende Fran se équipe! Ditmaal ontbreken de Zwit sers Kubler (winnaar 1950) en Koblet (idem 195D evenals de Franse weg- kampioen Bobet. Er is te weinig tegenstand voor de Italiaanse ploeg met Coppi, Bartali en Magni en al hun knechten in de „cada- verdiscipline" van hun leider Binda. WJVtl VAN EST, die door talloze valpartij'en met de daarbij behorende kneuzin gen en blessures nog niet die rol in de Tour de France heeft kunnen ver vullen welke men wellicht van hem zou hebben verwacht, heeft gisteren een gooi gedaan naar een etappeoverwinning. Tezamen met de Italiaan Baroni sprong hij even over de helft van de wedstrijd uit het peloton weg en met nog 35 km. te rijden had dit tweetal een voorsprong van ongeveer drie minuten genomen. Op dat moment zette de Belg Roseel echter bijgestaan door een negental andere cer- 7uchtigen een achtervolging in, waartegen de man uit St. Willebrord en zijn Ita liaanse makker niet bestand waren. Van Est was zelfs zo roekeloos met zijn krach ten omgesprongen dat hij in de eindsprint naar de elfde plaats werd verwezen. Een pleister op de wonde was echter dat de „legerleiding" heeft besloten de dag premie voor de grootste strijdlust aan onze landgenoot toe te kennen. Meer nog dan de elfde plaats echter van Van Est, stemt het tot vreugde dat Henk van Bree nen weer heter in vorm begint te komen. Kennelijk heeft hij zijn zwaarste da gen achter de rug, want gisteren kwam hij als 21ste binnen, in dezelfde tijd als Nolten die op de 24ste plaats werd geklasseerd. Faanhof en Wagtmans kwamen in een groep met alle grote azen binnen. Roks, Voorting en Dekkers behoorden met hun 68e, 69e en 75e plaatsen tot de achterhoede. Zoals het evenmin van de renners on redelijk was, dat zij, met. de Pyreneeën voor de borst weinig voelden voor een krachtinspanning waarvan ze wellicht overmorgen de terugslag zouden on dervinden. De belangen van renners en organisatoren lopen nu eenmaal niet altijd parallel. Overigens moet men niet menen dat er in deze etappe helemaal niets ge beurd is. Wim van Est maakte van het gedrang bij de bevoorrading te Mire- poix gebruik om te ontsnappen, met de Italiaan Baroni aan zijn wiel. We be hoeven eigenlijk niet te zeggen dat de man uit St. Willebrod het zwaarste werk voor zijn rekening nam. Maar Baroni, die hem amper bij kon houden, maakte zich toch ook nuttig, hij speelde voor „Gregario" zoals de Italiaanse term luidt, anders gezegd hij zorgde dat Van Est en hij voortdurend wat te drinken hadden. Zo werd de taak verdeeld en de voorsprong werd groter totdat ze op een gegeven mo ment 3 minuten bedroeg. Misschien zou de etappe In een Ne derlandse zege geëindigd zijn, want het peloton bleef apathisch, wanneer zich niet 35 kilometer voor de finish een valpartij had voorgedaan -waarbij Vijftien renners over en door elkaar tuimelden. Bresci, Bartali. Rolland, Telotte, Rossinelli, Voorting, Carrea. Vitetta, Remyl Dekkers. Lazarides. Delahaye en nog een paar anderen waren er bij betrokken en de drie laatstgenoemde liepen lelijke builen en schrammen op. Dit was de reden dat Dekkers als laatste Nederlander zou arriveren. Ziende dat Bartali, nummer drie van het algemeen klassement, in moeilijk heden verkeerde, gaf Mercel Bidot het sein voor de aanval, en ditmaal deden de Franse, nationale wat hun ploeg leider van hen verlangde. Ze stoven weg. terwijl Binda van zijn kant de verdediging organiseerde door Martini pn Franchi last'te geven op Carrea en Bartali te wachten. Het werd een prachtige poursuite wedstrijd, waarbij de Italianen hulp kregen van een vijf tal Belgen die vertraagd waren door een lek bandje van Nevt, zodat ze ten slotte allen weer konden aanhaken. Maar intussen was de strijd ontbrand en de terugkeer van Bartali en consor ten in het grote peloton deed de kalmte niet terugkeren. Telkens werden uitlooppogingen on dernomen en afgeslagen, totdat onder aanvoering van Rosseel een stoottroep gevormd werd die in alle ernst de jacht op het duo Van EstBaroni inzet te en, met Toulouse reeds in zicht, de fusie tot stand bracht. Hiermee was voor Van Est de kans op een etappe zege verkeken want bij de tien com mando's die hem hadden achterhaald waren een paar sprinters van groot formaat. Rosseel mocht tenslotte het ererondje rijden en Van Est werd elfde. Het klassement van de 16e etappe PerpignanToulouse (200 km) luidt: 1 Rosseel (B.) 6.52.52 (bonificatie inbe- brepen), 2 Vivier (W. Z. W. Fr.ï 9 53.22. 3 Baroni (It.) 6.53.52. 4 Bianchi (Tt.), 5 Marinelli (Parijs). 6 Teisseire (Fr.). 7 Paret 'N. Afrika), 8 Telotte (Parijs), 9 Goldsehmidt (Lux.). 10 De Hertog <B.), 11 Van Est (Ned.), 12 De positie van Fausto Coppi is al een dag of wat zo hecht dat naar de alge mene opvatting de eindzege hem niet meer kan ontgaan, behoudens ongeluk ken natuurlijk. Maar voor de tweede en de derde plaats is de strijd nog lang niet beslist, zeker een man of twaalf komen er voor in aanmerking. Om hun ijver te stimuleren, en tevens te voor komen dat de publieke belangstelling voor de ronde zou dalen, heeft een grote Franse maatschappij belangrijke bedragen beschikbaar gesteld die aan de premies voor de tweede en de derde plaats in het eindklassement zullen worden toegevoegd, uiteraard in over leg met de organisatoren. Evenwel is het effect hiervan in de zestiende, etap pe nog niet merkbaar geweest want honderdtien kilometer lang heeft geen enkele renner zich druk gemaakt. Het schijnt nu dat de organisatoren er in alle ernst over denken om, waar de verleiding van de „koek" krachteloos is gebleken, de gard te gebruiken, en vandaag geen enkele prijs uit te keren omdat de gemiddelde snelheid bene den de dertig kilometer per uur is ge bleveneen harde maatregel, maar 'van hun kant bekeken niet onredelijk. Jan Nolten, de veelbelovende Ne derlandse debutant, die thans reeds de aandacht trok van alle groten in de Tour. Fernandez (N. Afrika) allen in dezelf de tijd als Baroni, 13 Diggelmann z. t., 14 Soler (N. Afrika), 15 Rolland (Fr.) z. t. Van Breenen werd 21 in 6.55.10, Nolten 24e in de zelfde tijd. Voorts werden Faanhof en Wagtmans 25/67 ex aequo geplaatst samen met een grote groep renners bij wie o.m. Coppi, Bartali, Magni, Robic en Oc- kers, in 6.55.39. Roks werd 68e in 6.58.70, Voorting 69e in dezelfde tijd en Dekkers 75c in 7.03.28. Algemeen klassement: 1 Coppi (It.) 105.46.56, 2 Ockers (B.) 106.12.23, 3 Close (B.) 106.12.49, 4 Bartali (It.) 106.13.12, 5 Doto (Fr.) 1Q6.14.33, 6 IVlag- ni (It.) 106.14.42, 7 Ruiz (Sp.) 106.15.19, 8 Robic (Fr.) 106.15.30, 9 Carrea (It.) 106.23.52, 30 De Hertog (B.) 106.26.13, 11 Molineris (Z. O. Fr.) 106.27.20. 12 Weilenmann (Zwits.) 106.29.10, 13 Gelabert (Sn.) 306.33.24, 14 Geminiani (Fr.) 106.38.58, 15 Van Ende (B.) 106.55.40, 18 Van Est (Ned.) 107.05.00. 19 Wagtmans (Ned.) 107.05.33, 20 Nolten (Ned.) 107.09.26, 23 Voorting (Ned.) 107.16.43, 29 Roks (Ned.) 107.36.01. In het algemeen klassement is Van Breenen 68e met een totaaltijd van 108.48.43. Dekkers 70e met 108.53.37 en Faanhof 76e met 109.17.47. Ploegenklassement; 1 Italië 317.23.03, 2 Frankrijk 317.30.00. 3 Belgie 318.13.01, 4 Spanje 319.32.23, 5 Nederland 319.38.47 6 Z. O. Frankrijk 320.03.37, 7 W. Z. W. Frankrijk 321.25.07. 8 N O. C. Frankrijk 321.44.09, 9 Zwit serland 322.02.26, 10 Parijs 322.17.52. 11 N. Afrika 323.01.26. De rechtskundige raadsman van de eisers, mr Fred. B. Keulen te Utrecht, heeft medegedeeld, dat de dagvaarding reeds is uitgebracht. Voorts vertelde mr Keulen, dat in de Nederlandse Huizen van Bewaring zich vele bij vonnis ter beschikking van de regering gestelde veroordeelden bevinden, zulks in af wachting van hun plaatsing in een rijksasyl of in een particuliere inrich ting. Het betreft hier min of meer psy- chisch gestoorden van wie de rechter de verpleging heeft bevolen. De minis ter van Justitie moet zo spoedig moge lijk beslissen of de ter beschikking ge stelde in ecu rijksasyl dan wel in een particuliere inrichting wordt geplaatst. Daar dezé gestichten overvol zijn, ver blijven deze mensen soms een jaar in een Huis van Bewaring. De Huizen van Bewaring zijn uiteraard geen ver- plegingsinrichtingen. Het is dan ook be grijpelijk, dat door een en ander een voor de hierbij betrokkenen on houdbare toestand is ontstaan. Vandaar dat enigen hunner thans bij de bevoeg de rechter om voorziening „hebben ge vraagd. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. kerk. Beroepen te Murerwoude: H. A. J. Smits, vicaris te Alphen aan de Rijn. Bedankt voor Reeuwijk: J. v. d. Berg, candidaat te Hilversum. Beroepbaar- stëllinj|: De theologische candidaten L. C. Baljéc, Dahliastraat 26 te Leiden. H. van Coeverden, Wol ter Heukelslaan 49 te Utrecht, J. v. d. Schee, Xief- hoekstraat 5, te Rotterdam-Zuid, stel len zich beroepbaar in de Ned. Herv. kerk. Giften en legaten. Voor de herbouw van de Grote Kerk te Arnhem werd van de A. K. U. te Arnhem een gift ontvangen groot tien duizend gulden. Christelijke Gereformeerde kerken. Tweetal te Ouderkerk aan de Am- stel: P. N. Ribbers, candidaat te Apel doorn en M. Vlietstra, candidaat te Hoogeveen. Beroepen te De Krim: M. Vlietstra, candidaat te Hoogeveen. Beroepen te Nieuwpoort: H. C. van der Ent, candidaat te Barendregt. Geref. gemeenten. Beroepen te Aagtekerke: Goes, Hen drik Ido Ambacht, Kruiningen, Nieu- werkerk en Oost Capelle: W. Hage, candidaat te 's-Gravenhage. Beroepen te Capelle aan de IJsel: H. van Gilst te El speet. Beroepen te Seheveninger. F. Malian te Bruinisse. Televisie straks overal in ons land te ontvangen? De gehele maand Juni is in Stock holm een conferentie gehouden van autoriteiten op televisie- en radio- omroepgebied uit vrijwel alle Europese landen. Men heeft hier een technische basis gelegd, waarop in de toekomst een coördinatie tot stand kan komen, nopens het gebruik van de zeer korte golven, waarop o.m. de televisie uit zendt. Wat Nederland aangaat werd êr op gewezen, dat ons land aan vijf tele visiezenders van verschillend vermogen (en waaronder twee hulpzenders) vol doende heeft om heel Nederland van één televisieprogramma te voorzien, met voldoende ontvangstmogelijkhe den. Om in de toekomst een weg open te laten voor de invoering van het z.g. frequentie-modulatiesysteem bij de omroep, werden er golven gereser veerd voor 25 merendeels kleinere en enkele grotere F.M.-zenders. Besluiten hieromtrent zijn echter nog niet ge nomen. Woutje VJagtmans rechtsbij een ontsnappingspoging in gezelschap van Ockers, Bartali en Geminiani. Xvï In Maart j.l. brandde in Winschoten een pakhuis af, waarin een grote hoe veelheid kunstmest en veevoeder was opgeslagen. In het pakhuis bevond zich ook een aantal varkens. Een uitgebreid onderzoek, dat werd ingesteld naar de oorzaak, resulteerde in de arrestatie van de eigenaar van de in het pakhuis opgeslagen kunstmest,- de kunstmest handelaar G. D., en een zekere H. uit Winschoten. De arrestaties geschiedden op vermoeden van brandstichting en tevens op vermoeden van het smokke len van verdovende mddelen. Enkele dagen geleden heeft D. bekend, dat hij bij een handel in verdovende middelen betrokken is geweest. Gisteren heeft hij bekend, dat hij ook de brand heeft gesticht. Bij deze brand is voor een waarde van ongeveer een kwart mil- lioen gulden verloren gegaan. Nederlandse gedood bij een auto-ongeluk in Duitsland Bij een auto-ongeluk tussen Neuss en Keulen is gisteren mevrouw R. uit Rotterdam om het leven gekomen. Haar echtgenoot, de heer A. R., werd ernstig gewond in een ziekenhuis op genomen. De andere inzittenden van de auto, dochter, schoondochter en zoon, liepen lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde toen de door de heer R. bestuurde auto een vracht wagen wilde inhalen. De personenauto kwam tegen een boom terecht. De familie was op vacantiereis naar Zuid- Duitsland, Zwitserland cn Oostenrijk.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11