Om de oude sluis in Noordscharwoude is veel veranderd ■VSI „De Rijd", N. Niedorp, ondanks prachtig water, in zorgelijke omstandigheden Het verkeer maakie ingrijpen nodig Ongunsiige ligging oorzaak van de onmogelijkheid tot verbetering Ingrid Bergman en haar tweeling Nieuws uit Castricum ffnPRAATJE bij sluiswachter barten Kijkje in Meer dan een eeuw De weg Slagers dit jaar voor het eerst vacantie Heer-Hugowaard Zwemmen in kanalen Komt er een wachtlokaal voor autobuspassagiers? Uitgeest Hensbroek Obdam Limmen HEILOO ZATERDAG 12 JULI 1952 het verleden (Van onze correspondent). 1 J.- li et het heden en in JN het verleden m u een bekend" gezegde, dat nog al eens gebe- nekenu gezegu veran(ieringcn heb- iigd wordt ais bij een bedrijf 0( ben plaats ge deze gedaci,te kwa- in een «'reek- de radicale verande- "?e" ,.et landschap aanschouwden IIn j het oude sluisje van de Noord- rondom h kIer Eens stond bene- scharoouder po^ Waarddijk thans feD iriiik de kleine maar gezellige dichterswoning van de heer Albert Barten die afstamt uit een geslacht 5f„ sluiswachters. De oude sluts, die J? verbinding onderhoudt van het ?anaal naar de Noordscharwouder po wer ligt daar als een overblufsel uit lang vervlogen dagen. De oude brug, die over de sluis ligt heeft sinds de drukke provinciale verkeersweg in ge bruik genomen werd, duizenden voer tuigen, w.o. vrachtauto's en autobussen, gedragen. AL het verkeer naar Friesland en Groningen ging hierover. De oude brug bleek bestand te zijn tegen al dit verkeer, maar de sluiswachterswoning is vaak ternauwernood aan een groot ge vaar ontsnapt. Niet minder dan twaalf keer vond hier een verkeersongeval plaats. Een keer ontstond er een ware ravage, waardoor het dak ontwricht en de dakpannen her en der verspreid werden. Sluiswachter Barten oordeelde daarop dat het beter was geen risico te nemen. Hij verplaatste zijn bed naar de Oostkant van zijn woning om niet het risico te lopen, dat hij in zijn slaap door een <>f andere vrachtauto het tij dige met het eeuwige zou verwisselen. De provincie Noord-Holland, met name de Prov. Waterstaat, was van mening dat er hier iets gebeuren moest. Het besluit werd genomen de keersweg naar het Oosten te ver leggen en een nieuwe stevige brug aan te leggen naast het oude sluisje, waar door het verkeer verplaatst kon wor den. Verder zou het bestaande fietspad geleid worden over de oude brug. rvE 3luiswachterswoning zou gesloopt worden. Dit laatste ging vooral de 73-jarige sluiswachter zeer ter harte, daar hij hier vanaf zijn geboorte woonde. Daarvoor woonden er zijn va der en ook zijn grootvader en om pre cies te zijn kwam grootvader Barten in 1840 op de sluis, na terugkeer uit de oorlog tegen de Belgen. Na 45 jaar droeg grootvader Barten de sluisbe- diening over aan vader H. Barten, die op zijn beurt in 1913 opgevolgd werd door de tegenwoordige sluiswachter A. Barten. De familie heeft dus meer dan een eeuw het pittoresk gelegen sluisje bediend. De tijden veranderen en wij met hen, daar de werkzaamheden aan deze sluis ook radicaal gewijzigd zijn. Zo kon uit het sluiswachtersboek wor den aangetekend, dat in een periode van 38 jaar van 1872 tot 1910 onge veer een half millioen schuttingen hebben plaats gevonden. Vooral in de jaren, dat de groenten van de veilin gen uit de hele omtrek verladen werd aan het station Noordscharwoude, wa ren er dagen, dat er 130 a 140 schuiten met aardappelen en groenten het klei ne sluisje doorvoeren. Dan moest de sluis door twee man vader en zoon Barten bewerkt worden. Wel een enorm verschil met tegenwoordig met de 4 5 5 schuttingen per dag. Nu de veiling aan de Wuijversloot sinds 1915 in gebruik is, wordt de door vaart naar de 66 ha. grote Noord scharwoude polder alleen nog maar ge bruikt door de tuinbouwers, die er hun land hebben. Er is wel eens gesproken over ruilverkaveling van deze polder. Als dat zou gebeuren zou het oude sluisje ook gedoemd zijn om te ver dwijnen. Maar zover is het nog niet. betreft de verandering alleen de drukke verkaersw«g. Deze is, zoals wij hierboven vermeldden, naar het Oosten geprojecteerd en inmiddels gereed gekomen, wat een grote verbe tering genoemd mag worden. De werk zaamheden aan het omgelegde fietspad zijn bijna gereed en inplaats van het oude sluishuisje is een mooie nieuwe sluiswachterswoning gebouwd, die ten Westen van de verkeersweg is ver rezen. De Amerikaanse windmolen is even eens gelegen ten Westen van de ver nieuwde en vergelegd klinkerweg. Ook deze molen, die de Noordscharwoude polder bemaalt, heeft een eigen histo rie. De eerste molen van ongeveer 1630 werd m 1754 vervangen door een schepradmolen en deze in 1855 door een vijzelmolen, de z.g. kapmoien. De ™e, werd in 1906 gesloopt, waarop in w f, gebouwtje een zuiggasmo tor werd geplaatst voor de bemaling van de polder. In 1922 kwam de nog nnp t a He,reul65 windmolen? d°e werkt onder h\ V0,1f tevredenheid werkt onder het waakzaKm oog van sluiswachter A. Barten. Sluiswachter Barten is er wel van overtuigd, dat hij de langste «jd op THANS rfz» rJis de sluis werkzaam is geweest. We heb ben de gedachte, dat hij aan wil blij ven tot 1953, als hij zijn 40-jarig sluis wachters-jubileum herdenkt. Als we met de nog vitale sluiswachter spre ken over vroeger dagen, komen de her inneringen als schitterende parels bo ven en vertelt hij enthousiast hoe het vroeger was, toen er ten Oosten van de sluis in de polder nog vele bossen waren, die via de Middelweg tot aan de Veenhuizerweg hun uitweg vonden. Met trots verhaalt Barten ons van de ongerepte natuur van het Schouten- bos, het Nieuwe bos, de Bazewerke over het spoor en daarachter het Gel- debos, waar boswachter Jan Groot uit Heerhugowaard de schepter zwaaide. Ai deze bossen waren het eigendom van de hertog van Aosta, een neef van de toenmalige Koning van Italië. Deze hertog had als rentmeester de heer Sonnaville uit Alkmaar. In die tijd, de jaren van voor 1904, werden er tal van grote houtveilingen gehouden. In 1904 kwam er een grote verandering, daar de bossen in de pol der werden verkocht aan wijlen de heer Peter Verburg, die ze liet kappen om er vruchtbaar bouwland van te maken. Velen zullen zich dit evenals de schrijver nog wel herinneren, daar de jeugd van de Langedijker dorpen op de vrije Woensdag- en Zaterdag middagen steevast de bossen introk om er bramen te plukken of ander ver maak te zoeken. Dit alles is verleden tijd en met dff heer Barten kunnen we meevoelen, dat hij met weemoed aan die tijd terug denkt. Anderzijds begrijpt de sluiswachter heel goed, dat de verkeersituatie dringend om een oplossing vroeg rond om zijn oude vertrouwde sluis. Na nog even het kleine rieteilandje met de bloemen en groententuin te hebben bekeken dat als een oase ten oosten van de verkeersweg ligt, na men we afscheid van Barten met een hartelijk tot weerziens. Bartens nieuwe Woning Ijl: De Amerikaanse Hercules wind molen, een bekend plekje in het Langedijker landschap GASPERSÓNEEL BEZOCHT DORDTSE METERFABRIEK NOORDSCHARWOUDE De direc teur, het bestuur en de employé's van het gas- en electriciteitsbedrijf Lange- dijk bezochten deze dagen de stad Dordrecht. Er werd een excursie ge-, maakt in de Dordtse meterfabriek. De bezoekers kregen een uitstekend beeld van de betekenis, welke de Dordtse meterfabriek heeft. In Rot terdam bekeken de Langedijkers de havens. COÖP. ZUURKOOLFABRIEK Wl*. IN SEPTEMBER DRAAIEN NOORDSCHARWOUDE. Met de bouw van de coöperatieve zuurkool- fabriek „Nieuw Leven" naast het VTN- koelhuis, wordt thans spoed betracht, daar men voornemens is om met Sep tember met de zuurkoolproductie te beginnen. Bij de fabriek komt een wo ning voor de directeur-bedrijfsleider, de heer Flinterman. DE WONINGBOUW MAAKT VORDERINGEN NOORDSCHARWOUDE De woning bouw in het plan-Centrum maakt flinke vorderingen, mede dank zij het goede weer van de laatste weken! De fa. J. Heidsma heeft thans reeds bijna zes huizen onder dak. In het bouwplan Broek op Langendijk heeft de firma Rutsen drie woningen onderhanden. COOP. ZUURKOOLFABRIEK WIL IN SEPTEMBER DRAAIEN NOORDSCHARWOUDE Met de bouw van de coöperatieve zuurkool- fabriek „Nieuw Leven" met het VTN- koelhuis wordt thans spoed betracht, daar men voornemens is om met Sep tember met de zuurkoolproductie te beginhen. Bij de fabriek komt een' woning voor de directeur-bedrijfslei- de, de heer Flinterman. Zaken gaan na 30 Juli een middag dicht LANGEDIJK De Langedijker sla gers hebben dit jaar voor het eerst een vacantieregeling ontworpen. Als voor naamste regel geldt de verplichting, het personeel een week vacantie te geven. Om deze regeling goed te doen verlpen en ook opdat de slagers zelf een weekje vrijaf zullen hebben, heeft de vereniging van Langedijker slagers besloten te beginnen met een regeling, waarbij hun zaken gedurende een week zullen worden gesloten. De eer ste groep gaat van 14 tot 19 Juli met vacantie en de tweede van 21 tot 26 Juli. De slagers zijn verder voornemens om, te beginnen op 30 Juli, iedere Woensdagmiddag dé winkeldeur op slot te doen, dit als voorlopige maat regel in afwachting van de winkelslui tingswet. RECTIFICATIE LANGEDIJK. Abusievelijk is in ons verslag van de bestuursvergadering van de Langedijker Groentencentrale, op 27 Juni, vermeld, dat de heer Bij- post uit Sint Pancras aandrong op ver laging van de minimumprijs voor de vroege kool. Zoals men begrepen zal hebben, bepleitte de heer Bijpost juist, dat de minimumprijs voor vroege kool niét verlaagd zou worden. DE MINIMUM KOOLPRIJZEN LANGEDIJK. De minimumprijzen voor witte, gele en groene kool zijn als volgt vastgesteld: witte kool f 3.per honderd kg; gele kool A f 5.B f 4. (na 28 Juli resp. f 4.— en f 3. groene kool A f 6.B f 4.De hef fing bedraagt voor witte kool f 0.75 p. kg, voor gele en groene kool f 0.50. STRAATRAADSELTJE NOORDSCHARWOUDE Door tele foonstoring is gisteren in ons bericht over de verbetering van een weg in Noordscharwoude een straatnaam ver minkt doorgekomen. Wij schreven, dat de „Werfstraat" verbreed werd. Dit moet echter zijn „Dorpsstraat". GESLAAGD NOORDSCHARWOUDE Onze plaats genoot, de heer P. Keppel, werkzaam als adjunct-commies op het gemeente secretarie te Heemstede, slaagde voor het gehouden examen archiefverzor ging. Hugo Boys speelt in Zuurkoolronde De reeds jaren door de Langedijker vereniging georganiseerde wedstrijden om de zuurkoolbeker zullen dit jaar waarschijnlijk voor een belangrijk deel in Heerhugowaard gespeeld worden. Door het terugtrekken van DTS is Hugo-Boys n.l. uitgenodigd deze vacan te plaats te komen innemen. De eerste wedstrijd in deze halve competitie zal worden gespeeld Zater dagavond a.s, op het Vroneterrein te Sint Pancras. Hugo-Boys 1 zal aldaar worden ontvangen door Vrone 1. Wat is de Rijd in Nieuwe Niedorp een prachtig water. Een gelegenheid, waarop vele plaatsen in onze omgeving jalours zuilen zijn. Die ze Nieuwe Niedorp zullen benijden, omdat deze Rijd gelegenheid biedt tot het beoefenen van verschillende sporten. De zwemsport, de watersport, het schaatsenrijden, allemaal van die echt Hollandse vermaken. Vermaken die er ook al jaren zijn beoefend, al kunnen wc ons niet ontveinzen, dat er een kentering is gekomen «n dat de tijd, dat tal van kano's de Rijd bevolkten, achter de rug is. Dat de Rijd ook niet meer het genoegen smaakt van belangrijke wedstrijden op schaatsgebicd, sedert er zo vele ijsbanen in grotere plaatsen geopend zijn, die iets eerder kunnen worden ge bruikt. Maar toch nog steeds een benijdenswaardig bezit. Ten minste zo op het eerste gezicht, het gebied van het zwemmen. Hebben die mensen zich wel eens gerealiseerd met welke moeilijkheden men daar ter plaatse heeft te worstelen? Kan het bestuur er iets aan doen, dat de zwem- gelegenheid, doordat ze op het Noorden is gelegen, te koud is? Kan het bestuur er iets aan doen, dat een strand niet kan worden aangebracht, daar elk jaar het zand door de felle golfslag wordt weggespoeld? Kan het bestuur er iets aan doen, dat bij elke winter van for maat het houtwerk opvriest en het on derhoud daardoor heel hoog wordt? Kan het bestuur ten slotte er iets aan doen, dat er geen mogelijkheid is om het bad anders in te richten? De heren Amels en Koorn wezen er op, dat men plannen heeft gehad om een strandje of speelplaats te maken naast het bestaande bassin. De toestand van de grond is er ongunstig, Er zit een dikke veenlaag die men moet ver wijderen, alvorens men tot het storten Van zand zou kunnen overgaan. De be nodigde hoeveelheid zand zou dienten gevolge ontstellend groot worden. Maar bovendien ligt het naast het bad. De oude sluiswachterswoning Want uit het onderhoud, dat we met de heren Amels en Koorn, resp. pen ningmeester en secretaris van IJs- en Volksvermaak hebben gehad in de reeks reportages die we 'van de ver schillende zwembaden maken, is ons wel gebleken, dat men in Nieuwe Nie dorp met enorme moeilijkheden heeft te worstelen, die schier niet overwon nen kunnen worden. Moeilijkheden, zo als men die o.m. ook in Schagen kent. Wel een groot water. Een prachtig water zelfs, dat zich voor de geoefen de zwemmers uitstekend voor de zwem sport leent, maar waar men dan ook niets anders kan dan zwemmen. Daar mee i3 het afgelopen. En er wordt te genwoordig meer gevraagd. Naast het zwemmen wil men gelegenheid tot vermaak. Die gelegenheid kan in Nieu we Niedorp zo goed ais zeker niet wor den gemaakt, tenzij men bereid en in staat is, er duizenden tegen aan te gooien. Eigenaardige organisatie De organisatie is in Nieuwe Niedorp eigenaardig. Een apart zwembad heeft men, maar een aparte vereniging heeft men niet. IJs- en Volksvermaak is de alles omvattende organisatie. Is men daarvan lid, dan is men ook zwem mend lid, maar wil men baden, dan moet men een abonnementskaart ko pen. Tegen niet al te hoge tarieven, We hebben ons ervan kunnen overtui gen. Voorwaarden die er toe moesten lei den, dat een ieder die zwemt van de Rijd gebruik maakt. Ook dat is helaas niet zo. Evenals op andere plaatsen hoorden we hier de klacht, de zeer ernstige klacht zeifs, dat het aantal mensen dat in de kana len gaat zwemmen, vee! te groot is en opnieuw zouden we met nadruk de vraag willen stellen, of hier geen toe zicht op kan worden uitgeoefend. Zwemmen behoort men te doen in de gelegenheden die er voor gemaakt zijn en die het toch al moeilijk genoeg heh- Gelegenheden die de nodige vei ligheid waarborgen. Tal van moeilijkheden. Kr zijn mensen in Nieuwe Niedorp, maken** .bestuur een verwijt van maken, dat er te weinig gebeurt op Medewerking is er wel Toch kunnen de zwemmers wel op medewerking van verschillende in stanties rekenen. De Weezenadminis- tratie helpt als het nodig is, omdat men er van overtuigd is, dat in het belang van de volksgezondheid het zwemmen mogelijk moet zijn in Nieuwe Niedorp, Financiële steun wordt dan ook meer malen verleend. En ook de gemeente helpt, middels een subsidie voor het schoolzwemmen. Daar kwamen we al weer op zo'n eigenaardige moeilijkheid. Want wel wordt er van gemeentewege subsidie gegeven voor het schoolzwemmen, maar helaas is er niemand onder het onderwijzend personeel, die dat on derwijs kan geven. Iets, waar we hen niet lastig over kunnen vallen, maar dat voor het bestuur van de zwemver eniging weer de nodige moeilijkheden oplevert. Tot dusverre had men een badmeester, die tevens zwemonder- richt gaf. Met het oog op de financiële toestand en ook uit andere overwegin gen, was dat niet meer mogelijk. Zo dat men tegenwoordig in Nieuwe Nie dorp van schoolzwemmen verstoken is. Er is een tijd geweest, dat de jeugd onder leiding van de heer Roubroeks regelmatig oefende. Dat het wedstrjid- zwemmen een zeer belangrijke plaats innam en dat De Rijd floreerde. Maar evenals elders, is er wat het wedstrijd- zwemmen betreft een kentering ge komen en er is bijna geen animo meer voor. Terwijl de inrichting er voor nog maar steeds moet worden onderhou denSombere klanken ten opzichte van het zwembad te Nieuwe Niedorp. Het zal niet verloren gaan. Daarvoor, we vingen ons artikel er mee aan, is het water van De Rijd te mooi. Tot allen, die er geen gebruik van maken, maar die menen om wat voor reden ook, in het kanaal te moeten duiken, zouden wij willen zeggen: Leeft mee met het bestuur, dat al het mogelijke doet om het bad in stand te houden en dat zich daarbij laat leiden door deze overweging, dat het niet aangaat om maar steeds aan te kloppen bij ver schillende instanties wanneer er tekor ten zijn, maar dat de zwemmers zelf het offer van een geringe contributie moeten willen opbrengen. Reeds langer dan een jaar is men bezig om te trachten een wachtgelegen- heid te krijgen bij de stopplaatsen van de bussen op het kruispunt Nieuweweg 1Terdiekerweg, waar de reizigers aan weer en wind zijn blootgesteld. In ver band met verkeersmoeilijkheden werd echter geen toestemming verkregen, 't Heeft er de schijn van dat de moeilijk heden nu binnen afzienbare tijd zullen worden opgelost. Men wil een terrein aankopen van de tuin achter het tehuis voor ouden van dagen, waarbij wordt gehoopt op medewerking van de ge meente en Naco. Op die tuin zal dan een wachtlokaal verrijzen. Een brug zal voor verbinding met de nieuwe weg moeten zorgen, terwijl deze weg ter plaatse aanzienlijk breder zal moeten worden gemaakt, teneinde geen ver keersmoeilijkheden op te leveren. Om in de hoge kosten tegemoet te komen, zal aan de burgerij een lijst worden aangeboden, waarop een ieder naar draagkracht zal kunnen tekenen. Kleine nieuwtjes De onlangs gehouden collecte voor het Prins Bernhardfonds heeft in Nieu we Niedorp f 27,48 opgebracht. Het comité, dat zich voor de eerste maal belastte met de verkoop van zomer- zegels zal niet ontevreden zijn: er werd voor een bedrag van f 280 aan post zegels en voor f 65 aan kaarten ver kocht, hetgeen bepaald meeviel. Voor het toelatingsexamen RHBS te Alkmaar slaagde C. de Boer; aan de zelfde school werd H. de Boer bevor derd naar de derde klasse. De tweeling van Ingrid Bergman poseerde voor het eerst voor de camera. Robertino, het oudste kind van de Rossellini's, is erg blij met zijn zusjes. De heer j. C. v. d. Ploeg overleden Onze plaatsgenoot, de heer J. G. v. d. Ploeg, is gistermiddag tijdens de groen- tenveiling, waarschijnlijk ten gevolge van een hartaandoening, plotseling overleden. De heer v. d. Ploeg, die de 83-jarige leeftijd bereikte, werd te Heemskerk geboren en heeft daar het grootste gedeelte van zijn leven ge woond. De overledene was een tuinder met hart en ziel. Ook was hij vele ja ren geleden een 6-tal jaren afslager bij de groentenveillng „Kennemerland" te Beverwijk. Zijn oude dag bracht hij door bij zijn kinderen te Castricum. Ondanks zijn hoge leeftijd was al zijn aandacht nog bij de tuinderij en maakte hij alle veilingen mee. Dolfijn was een bijzonder dier De dolfijn, die Donderdag op het strand bij Bakkum is aangespoeld, heeft gezorgd voor een zeldzame ge beurtenis. Een medewerker van het Hdbl. schrijft, dat het beestje een spitssnuitdolfijn was en tot de walvis achtige dieren behoort. En dat dit iets zeer bijzonder was, moge dan .blijken uit het feit, dat er op onze stranden in het geheel acht exemplaren van deze soort zijn aangespoeld in de loop der eeuwen. Over strandingen van de ze dieren op onze stranden is name lijk vrijwel alles bekend. Dit is dus het negende exemplaar geweest. Het was vier meter en vijf centimeter lang en woog tegen de vijfhonderd kilo gram. Men verwacht, dat de dolfijn, die men weer in zee heeft gegooid, het niet lang zal maken en ook wel er gens aan de kust tussen IJmuiden en Den Helder zal aanspoelen. Waarschijn lijk is dit ook een spitssnuitdolfijn. „Onderlinge Oefening" behoudt haar dirigent Naar we vernemen, heeft de heer Ant. de Vries bedankt als dirigent van de muziekcorpsen „Uiterweg" te Aals meer, „DIU" te Bakkum en „Eensge zindheid" te Egmondbinnen. Door zijn ziekte werd hij hierdoor gedwongen, terwijl zijn hoge leeftijd evenzeer een rol gaat spelen, „Zaandijks Fanfare" en „Onderlinge Oefening", alhier, twee muziekcorpsen waarvan hij reeds tientallen jaren di recteur is, mogen hem als directeur be houden. Het zal echter nog wel enige tijd duren eer Toon de Vries de diri geerstok weer ter hand zal nemen. Tot zo lang blijft Kees Luttik uit Westzaan de scepter zwaaien. HET LAATSTE SCHOOLREISJE De schooljeugd van Uitgeest heeft voor dit jaar de schoolreisjes weer ge had. De hoogste klasse van de openbare lagere school heeft een driedaags reisje naar Texel gemaakt onder leiding van het hoofd, de heer A. J. Brinks, Woens dagmorgen werden de jeugdige touris- ten vervoerd met particuliere auto's naar Den Helder, waarna de tocht per boot werd voortgezet en gisteravond arriveerde men weer op dezelfde wijze, hetzij dan in omgekeerde volgorde. De kinderen kwamen enthousiast en tevre den in de ouderlijke woningen terug. ZOMERTIJD: EXAMENTIJD Voor het examen van kleuteronder wijzeres slaagde mej. Truus Starreveld Jd. en voor coupeuse Bertha Vos: de heer A. Goedhart slaagde voor het examen handelaar en reparateur hulpmotoren. Ten siotte werden de heren C. N. Rozemefjer en H. van Egmond bevorderd van de 3e r.aai' de 4e klasse van de Grafische School te Alkmaar. PROPAGANDA-HANDBALDAG GAAT NIET DOOR De aangekondigde propaganda-dag voor de handbalsport, te organiseren door de districten Zaanstreek en Kennemerland en waarvoor de R.K, Dameshandbalver eniging U.S.V.U. als gastvrouw zou op treden, gaat wegens de heersende kinder verlamming in Alkmaar niet door. Wel waren er nog pogingen in het werk gesteld om een zestal elftallen uit de eer ste klasse op het USVU-terrein te laten spelen, maar, gezien het feit dat vele spelers reeds mededeelden verstek te laten gaan, is ook deze poging gestrand. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elizabeth, d. van A. Eriks en E. Winkelman. Ondertrouwd: W. de Haan (Ren- kum) en A. J, Jongejans. J. Rijkhoff (Assendelft) en A. C. Noom. H. A. Pekel (Akersloot) en A, M. den Ouden. Getrouwd: R. U. Mesdag (Wage- ningen) en E. B. van der Lee. Overleden: C. Krom, 72 jaar, we duwnaar van G. Bakker. Hoofdingelanden Castricum- merpolder bijeen Het College van Hoofdingelanden van de Castricummerpolder vergaderde in Hotel Meyer onder voorzitterschap van de heer C. P. Spaansen. Besloten werd de Weteringenschouw te houden op 25 Juli, aangezien reeds moeilijkheden ont staan in de aan- en afvoer van het water. De boete bij eerste overtreding der voor schriften van de Keur werd bepaald op f 2,50 en bij volgende overtreding op f 5, In verband met de periodieke aftreding van de heren CJ. Veldt Jbzn. en N. Veldt, respectievelijk poldermeester en Hoofd ingeland, zal op 2 Augustus de candidaat- stelling plaats vinden. Bij de rondvraag kwam de defecte electrische pomp van het gemaal aan de Oude Haarlemmerweg en een klacht over uitlozing van w.c.'s op het polderwater ter sprake. Deze kwesties zullen nader worden bekeken. Voor herstelling van de leuning van de „Witte Brug" zal opdracht worden gegeven. Voorts werd besloten op 25 Juli schouw te houden over de sloot van perceel de Schuitenkamp af tot de ooerderij van de heer H. Hendrikse. D.I.U. CONCERTEERT Morgenmiddag geeft de fanfare D.I.U. een concert op het terrein van het prov. ziekenhuis „Duin en Bosch" Dit con cert zal onder leiding staan van de nieuwe dirigent, de heer A. N. v. d. Berg, die de heer Ant. de Vries als zo danig opvolgt. De heer De Vries heeft wegens gezondheidsredenen moeten be danken. DIU heeft in de betrekkelijk korte periode, dat de heer De Vries haar dirigent was, de beste herinneringen aan deze bekwame en harde werker. Uitgevoerd zal o.a. worden „Suite Oriëntale" van Popy en de ouverture „Cannenburg" van Nico Gerharz. PERSONALIA De heer A. Jonker, alhier, werkzaam aan het Prov, Ziekenhuis „(Duin en. Bosch", is geslaagd voor het examen tuinbouw vakonder wijzer. PRACHTIG SCHOOLREISJE De lagere klassen, leerlingen van de o.l. school te Hensbroek, hebben Don derdag onder begunstiging van het mooiste weer een uitstekend geslaagd schoolreisje gehad. Via de bekende hertenkamp te Alkmaar ging de rei3 naar Bergen, waar een duinwandeling werd gemaakt en in Duinvermaak het vermaak hoogtij vierde, nadat nieuwe krachten waren verzameld. Camper duin, dat vervolgens aan de beurt was, vormde wel het hoogtepunt van de dag. De kinderen hadden badpak, scheppen, en wat al niet meer bij zee en strand behoort medegebracht om er naar hartelust te genieten. De dag was om vóór men er erg in bad, en zo werd op de thuisreis nog het hoge duin te Schoorl aangedaan. VERPLAATSING HULPPOST KANTOOR In verband met verhuizing van de kantoorhoudster zal het Uulppostkantoor te zijner tijd worden verplaatst van Hensbroek, A 104 naar Hensbroek A 129. ONDERHANDSE VERKOOP Het woonhuis met schuur en erf, be weend door en eigendom van de heer P, Fok Jr, is bij onderhandse verkoop overgegaan op ue heer D, Wit Sz., te Hensbroek. UIT HET DRUKKERSVAK De heer C, Mettes te Obdam is te Amsterdam geslaagd voor het praktijk eindexamen als jongezel drukker, uit gaande van de Centrale Opleidings Commissie voor het Boekdruk- en Ras- terdiepdrukbedrijf. GESLAAGD De heer Q. I. M. Mok, alhier, slaagde te Amsterdam voor het doctoraal examen in de Romeinse Taal en Lette- GESLAAGD Aan de M.T.S. te Haarlem slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Bakker voor Weg- en Waterbouwkundige. URK, 10 Juli 1952. Donderdag werd door 126 vaartuigen aangevoerd: 14003 nond kuilpaling 7895 cent per pond; 1364 pond lijnaal f 1.26f 1.60 per pond; 17 pond snoekbaars 7982 cent per pond; 26 pond rode baars 8083 cent per pond en 720 bak nest f 2.70 per bak van 37V2 kg.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3