Stad en Omgeving AGENDA JimmyBrownendebendevan Dolle Dirk Bedrijfscompetities hebben vlot verloop een Zwaluwen Vooruit door RKAFC met 2-1 verslagen De ambachtsschool leverde vele jonge vaklieden af Tachtig wagens vervoeren mecanodoos van Mikkenie naar Alkmaar Fred Scharlewi was een der topmannen Oudegracht is 600 vissen armer Orgelconcert in de Grote Kerk Heffing van schoolgeld voor het L.O. Benoeming leerkrachten lager- en middelbaar onderwijs H.P.C. kwam gelijk met D.A.W. Diploma's en rapporten „Alcmaria" handhaaft de wekelijkse mededelingen MAANDAG 14 JULI 1952 Chauffeurs brachten destijds de Spaanse leger leiding tot verbazing Een fluitsignaal riep vanmorgen om tien uur de tentbouwers van I' rans Mikkenie naar de dampende koffieketels. Even was er rust voor de 120 man. die op het Canadaplein bezig zijn de reusachtige constructie van dur-aluminium op te bouwen. Als lenige apen lieten zij zich uit de 14 meter hoge stellage naar be neden glijden, touwladders en trappen negerend, om van iedere minuut van de pauze te kunnen profiteren. Hun gezichten onder de scheef opgezette petten vertoonden de sporen van een ontbeerde nachtrust, hun schreden naar de restau ratiewagens waren zwaar en loom en de hete koffie gleed als een heilzame ver kwikking in de vermoeide lichamen. Het was de prikkel, die deze mannen weer nodig hadden om met nieuwe moed de mecanodoos verder uit te pakken en op te bouwen. Een mecanodoos, die inclusief het rijdend materieel in 1947 een uitgaaf vroeg van ruim een millioen gulden. ticulieren. Zij namen achter het stuur plaats en slaagden er in de karavaan over de nauwe bergpassen te brengen. Het kostte zes dagen. Het eerste bezoek dat de directie in Barcelona ontving was van enige hooggeplaatste militaire autoriteiten, die met enig ongeloof het verhaal van het transport aanhoorden. Volgens de gegevens van de Spaanse legerstaf was het nl. onmogelijk een mi litair transport over de Pyreneeën te leiden en deze stelling was nu door cir cus Mikkenie voorgoed omvergewor pen. Een van de mannetjesputters uit het chauffeurscorps, dat het transport had aangedurfd, was Fred Scharlewi, oud- Alkmaarder, die naar aanleiding van de door hem geleverde prestatie onmid dellijk door mevrouw Busch, directrice van het Zweedse circus Suecia werd uitgenodigd transportleider van haar onderneming te worden, van welk aan bod hij direct gebruik maakte. Hij is op het ogenblik met het circus in Berlijn. MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Hyena's van het Rotsgebergte (14 j.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wabash-Avenue (18 j.); Harmonie Theater, 8 uur: Hoogverraad (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Mallemolen (14 jaar). Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. Canadaplein, Circus Mikkenie, 8 uur Voorstelling. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Canadaplein, Circus Mikkenie, 8 uur voorstelling. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag Dinsdag 1.00 10.00 21.28 22.28 Maandag Dinsdag Te Camperduin. Hoog laag P.05 21.33 3.05 15.33 10.05 22.33 4.05 16.33 De gehele constructie wordt met wa gens over de weg aangevoerd. De rest van het circus volgt met een extra-trein, die in drie uur tijd kan worden gela den. Het transport van de tachtig wa gens is zo langzamerhand routine-werk geworden, doch tijdens de reis van Frankrijk naar Barcelona enige jaren gelden scheen het even of de Pyrenee- en een onoverwinnelijke hindernis zou den vormen. De Franse chauffeurs wei gerden pertinent de lange aanhangwa gens over de smalle en door diepe ra vijnen begrensde bergpaden te rijden. Zij vonden het te ritkant. maar de Hol landers lieten hen rustig praten en ges- De jeugd hengelde Aan de jaarlijkse jeugdhengelwed- strijd, die Zaterdagmiddag in de Oudegracht werd gehouden op initia tief van het Centraal Hengelaars Ver bond, Afdeling Alkmaar, werd door 121 kinderen deelgenomen. De fa. Engels verhoogde de „vis- vreugde" door alle hengelaars een gratis flesje Cola aan te bieden. Zes honderd vissen kwamen op het droge, waarvan F. Schouten 25 stuks voor zijn rekening nam. Hij werd hierdoor onbetwist winnaar van het concours. De uitslag was: F. Schouten 25 stuks, T. Hendriks 23 stuks, G. Weel 20 stuks, Mappy Hartland 19 stuks, Nelly Rodenburg 18 stuks. Er waren niet minder dan veertig prijzen. Twee leraren namen afscheid van Chr. Lyceum Onder leiding van de president curator ir H. Knol en in tegenwoordig heid van vele ouders heeft de open bare sluiting van de cursus en de pro motie plaats gehad van de leerlingen van het Christelijk Lyceum. In zijn toespraak wierp de heer Knol een terugblik op het afgelopen jaar, waar bij hij wees op tal van belangrijke feiten het schoolleven betreffende en waarin hij gewaagde van de vele zege ningen, die God dit jaar heeft ge schonken. Tijdens deze bijeenkomst werd afscheid genomen van de leraren drs. S. C. J. Verbeek en J. T. van Os. Van de 39 leerlingen werden er 33 bevorderd naar de tweede klasse BURGERLIJKE STAND Geboren: Rozita A. A. M., dv A. G. Dekker en M. J. Leek; Hendrikus J., zv L. J. van der Geest en T. J. Schraag; Christina E., dv W. C. Muller en G. Adolf; Johannes G., zv P. de Waal en W. Versterre; Johanna C. M., dv G. J. J. Halter en A. C. Wessels; Ludovicus F M., zv L. A. C. de Jong en A. Bre- kelmans; Franciscus J. A., zv A. P. G. van Meeteren en S. Duijn; Mieke, dv J. de Graaf en M. J. Boon. Overleden: Willem Hoek, 80 jr. wed. v. C. Banning. STREMMING NOORDH. KANAAL De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland, te Haarlem, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de scheep vaart door de spoorbrug over het Noordhollands Kanaal te Alkmaar, voor zover daarvoor opening van de brug nodig is, zal zijn gestremd van Zondag 13 Juli 1952, te 0 uur, tot Maan dag 14 Juli 1952, te 5 uur. MGR. GOUMANS OVERLEDEN. In het kader van de missieweek al hier, zou 'in de St. Josephkerk een mis worden opgedragen door mgr. J. Gou- mans, oud-apostolisch Vicaris van Bandung, verblijvende in de Missie- procure der Kruisheren te Nijmegen. Monseigneur Goumans is echter Za terdag aan longontsteking gestorven. LERAAR CHR. LYCEUM BENOEMD Aan het Christelijk Lyceum alhier is benoemd tot leraar in het Nederlands Drs G. de Vries te Dokkum. Een rijk programma Het programma van het orgelcon cert, dat morgenavond om 8 uur door de heer P. Kee in de Grote Kerk zal worden uitgevoerd, luidt als volgt: 1. Toccata adagio en Fuga in C. van J. S. Bach; 2. Koraalbewerking van Buxtehude; 3. Preludium en fuga van Max Reger; 4. Koraalbewerkingen van Gagnebin en P. Kee en 5. Choral III van Cesar Franck. De opzet van de programma's, die door de heer Kee worden uitgevoerd, berust op het principe, dat telkenmale werken worden gespeeld van de beide koraal-grootmeesters Bach en Franck. Zo zal de heer Kee op een der vol gende concerten de gehele -Grande Pièce Symphonique van Franck ten gehore brengen. OUD-STADGENOOT GESLAAGD Onze oud-stadgenoot, de heer J. G. Sehwantje, slaagde Zaterdag aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het doc toraat-examen in de medicijnen. Verminderde lasten vragen, een gemeentelijk offer van f 12.000 per jaar Het lag in de bedoeling der regering de schoolgelden tot de helft te vermin deren. Later werd besloten tariefsverlaging alleen te bevorderen voor het voor bereidend hoger en middelbaar onderwijs, het ULO, het Kweekschool-onderwijs en het nijverheidsonderwijs, terwijl de voorgenomen verlaging niet op 50 pet. is bepaald maar voor de gemeentelijke heffingen op pl.m. 30 pet. voor de bei de eerste groepen, en op pl.m. 20 pet. voor het ULO, met ingang van het school geldjaar 1950-1951. 112. Toen Jimmy geen antwoord gaf rende de commissaris door, net zo lang tot hij bij de plek was, waar Jimmy heerlijk zat uit te rusten van alle be levenissen. „Meneer Brown, hóórt u me niet!" riep commissaris Kwabber- teen geërgerd uit. „Ik heb boven in het gebouw nog een hele troep rovers ont dekt en denkt u, dat ik van plan ben, die alléén onschadelijk te maken?" Jimmy keek de commissaris een beet je spottend aan. „Ja hoor eens", zei hij. „u hebt nu de zaak in handen genomen. u gaat eens kijken of er geen middel sluiten. Hebt u geen dynamielpatronen les regelt. Wacht u, tot de versterkin gen komen waar u om gevraagd hebt Dat zou ik doen in uw plaats" De com missaris keek Jimmy vrij vals aan „Wachten hè?", zei hij, ,.net zo lang wachten tot de helft van de bende van Dolle Dirk ontsnapt is en dan kunnen we van voren af aan beginnen. Néé. ik heb 'n héél ander plannetje. Ik be trek hier de wacht bij deze uitgang en moet nu maar zien hoe u verder al- is de rest van de roversbende op te meer?" Jimmy stond langzaam op, rek- te zich eens uit. En zonder de compiis-1 saris ook maar één blik waardig te keuren, wandelde hij naar boven. „Die i laffe angsthaas", gromde Jimmy, „'tl Mooiste is nog, dat hij alleen maar op,- de vlucht is geslagen van de stemmen van de mensen die boven in het huis zitten opgesloten. Allemaal nóg slacht offers van de bende van Dolle Dirk, die als gevangenen zijn weggevoerd. „Bah, wat een vent". Een tweede verlagingsmiddel is de invoering van een wettelijk voorge schreven reductie voor, hen, die school geld zijn verschuldigd voor twee of meer kinderen uit hetzelfde gezin, die volledig dag-onderwijs volgen aan een inrichting voor lager, middelbaar, technisch of hoger onderwijs. Bij het L. O. gaat dat in met het schooljaar 1951/1952, bij het voorberei dend hoger en M.O. is het reeds inge gaan met het schoolgeldjaar 1949/1950. Voor de beide laatste categorieën is het in de gemeente reeds doorgevoerd. Voor het U. L. O. kan tariefsverla ging worden bereikt door het verme- nigvuldigingscijfer bedoeld in art. 8 4e lid van het Tijdelijk besluit school geld L. O. 1945 hier 1 bedragende met ingang van het schoolgeldjaar 1950/1951 té bepalen op 0.8. Het Rijk vergoedt daarvan het gedeeltelijk na deel evenals dat van de gezinsreductie. Mochten de gemeenten een meer dan 1 bedragend vermenigvuldigingscijfer voor het gewoon L. O. het V. G. L. O en het B, L. O. het bedraagt in onze gemeente 2 willen verjagen, dan wordt de inkomstenvermindering niet door het Rijk gecompenseerd. Aan- en verkoop van grond B. en W. stellen de raad voor van de heer Meurs te Beemster aan te kopen enige percelen weiland bij de Heilooër- dijk, tezamen ter grootte van 7.89.40 h.a. voor in totaal f 69.000, Voorgesteld wordt de volgende perce len grond te verkopen: aan de heer W. Veldstra alhier een perceel bij het Zeglis, groot pl.m. 320 m2, voor in totaal f2080,-j aan de heer W. Barten alhier een perceel aan de Gerard Doustraat ter grootte van 1272 m2 voor in totaal f 14.628,(er zullen zes woningen op gebouwd worden); aan de R.K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen" een perceel aan de Catsstraat, groot pl.m. 35 m2 voor in totaal f 700,— (voor de bouw van een stenen bergplaats). OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag eehoudeii collecte ten bate van de Zuigelingenbescherming heeft f 889.40 opgebracht. Zaterdag publiceerden wij een uitvoc- noemen tot tijdelijk leraar in Errgels de rige lijst met onderwijsvoordrachten zoals die Vrijdag a.s. door de gemeenteraad zul len worden behandeld. Aan deze lijst wor den nog de volgende voordrachten toe gevoegd: Benoeming tijdelijk leraar Duits aan de Handelsavondschool: 1. de heer J, A. A. M. van den Broek, tijdelijk leraar aan hei Nieuw Lyceum te Hilversum en aan het Baarns Lyceum, wonende te Baarn; 2. de heer K. P. J. Teuwen, tijdelijk leraar aan de Koninklijke HBS te Apeldoorn en wo nende aldaar. Benoeming tijdelijk leraar Duii^ aan de Handelsschool: 1. de heer J. A. A. M. van den Broek uit Baarn; 2. de heer K. P. J. Teuwen uit Apeldoorn; 3. de heei R. Slot, leraar aan de gemeentelijke HBS te Sappemeer. Voorgesteld wordt de heer mr. dr. A- H. Stikker uit Velsen en de heer H. W. Eris uit Haarlem, die resp. tijdelijk leraar Staatshuishoudkunde en Recht van het maatschappelijk verkeer en tijdelijk leraar Stenografie en Schrijven waren aan de Handelschool alhier, met ingang van i September voor vast te benoemen. Voorgesteld wordt voor het tijdvak van l September 1952 tot en met 31 Aug. 1953 opnieuw aan de Handelsschool te be heer J. P. C. van Bijlevelt te Rijswijk; Staatsinrichting de heer P. J. Smit alhier; Nederlands de heer J. -Hoogteijling alhier. Voorts wordt voorgesteld aan de Han delsavondschool tot 31 Augustus 1953 op nieuw te benoemen tot tijdelijk leraar in de Handelswetenschappen de heren M. van der Ploeg en C. Weststeijn, beiden alhier. Ter vervulling van de vacature van tij delijk lerares in Spaans aan de Handels school alhier, wordt voorgesteld te be noemen mej. A. F. van Heurden, lerares aan de Chr. Handelsschool te Amsterdam en aan de Luitgardeschool te Bussum. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de met ingang van 1 Augustus 1952 nieuw te openen openbare school voor gewoon lager oftderwijs op een terrein nabij de Willem de Zwijgerlaan alhier, m de volgende voordracht ingediend: 1. mej. E. J. Verzandvoort uit Haarlem; 2. mej. G. Hoeneveld uit Santpoort; 3. mej j. Üzmga uit Bussum. Ter benoeming van een onderwijzeres «en dc Rochdaleschool is de voordracht als volgt; le mej. E. C. H. Losekoot uit Moord recht, 2. mej. M. R. Weide uit Haarlem; 3. mej. A. J. C. Schouten uit Zonnemaire (Zeeland), B. en W. hebben geen bezwaar tegen invoering van het vermenigvuldigings- cyfêr 0.8 voor ULO. Zij vragen zich af of ook voor het gewoon, het VGLO en het BLO naast de gezinsreductie een tariefsverlaging moet worden ingevoerd. Het tarief voor hét ULO en het gewoon LO ver houdt zich thans als 3 2, maar door de invoering van het vermenigvuldi gingscijfer 0.8 wordt deze verhouding 2,4 2. Verlaging van het tarief voor gewoon L.O. met 20 pet zal de vroege re normale verhouding (3 2 is 2,4 1.6) handhaven. Hiervoor bestaat volgens B. en W. alle aanleiding. Verdere verlaging van het schoolgeld komt B. en W. thans niet noodzakelijk voor. De tariefsverlaging van 20 pet. bij het gewoon L. O. het V. G. L. O. en het B. L. O. vraagt van de gemeen te een offer van f 12.000 per jaar, welk financieel nadeel door het innen van achterstand voorlopig wel als gedekt kan worden beschouwd. De regering heeft zich trouwens voorgenomen een geheel nieuwe rege ling in te voeren. •B. en W. stellen dus voor de verme- nigvuldigingscijfers voor het L. O. met ingang van het schooljaar 1950-1951 te bepalen op 0.8 voor het ULO en op 1.6 voor het gewoon, het VGLO en het BLO. B/en W. geven in een overzichtsstaat aan welke invloed de gezinsreductie en de tariefverlagingen op het schoolgeld zullen hebben. Tevens blijkt daaruit hoe de verhouding is. De bedoeling is, dat de voorgestelde wijziging ook voor het BLO zal gel den. •Iiï de competitiestand van de tweede klasse K.N.Z.B. is de laatste dagen een verandering gekomen, waardoor de kampioenskansen van D.A.W. ern stig in gevaar zijn gekomen, zonder dat de Alkmaarders daaraan iets heb ben kunnen doen. Zij hadden namelijk een behoorlijke voorsprong op H.P.C., maar daar de ploeg uit Heemstede enkele wedstrijden minder had ge speeld en de laatste tijd onverslaan baar bleek, wordt de eerste plaats thans gedeeld door D.A.W. en H.P.C. Deze ploegen moeten ieder nog twee wedstrijd spelen, H.P.C. speelt nog tegen Dolfijn en D.A.W. ontvangt 22 Juli D.W.R. Waarschijnlijk is dat de leiders deze wedstrijden winnen, zo dat de beslissing moet vallen in de laatste wedstrijd van het seizoen, de wedstrijd H.P.C.D.A.W. De stand is thans: DAW 6 HPC 6 DWR 5 Dolfijn 5 HZC 5 D.A.W. en A.R.B. demonstreerden Zaterdag te Enkhuizen Zaterdagmiddag werd te Enkhuizen een zwemdemonstratie gegeven door Kring N.-Holland van de K.N.Z.B., waaraan werd meegewerkt door D.A.W. en de ARB. uit Alkmaar. Naast de verschillende zwemslagen, een polowedstrijd en een pantomime gaven vier meisjes van de kunst- zwemgroep van D.A.W. hun eerste uitvoering in het openbaar van deze nieuwe tak van de zwemsport. Dit viel dermate in de smaak van het publiek, dat het nummer op veelvuldig ver zoek nog éénmaal herhaald moest worden. 4 1 1 21—13 9 4 1 1 29—13 9 2 0 3 10—22 4 2 0 3 14—13 4 1 0 4 13—26 2 Vrijwel geen wedstrijd werd afgelast De competities, welke in het kader van de bedrijfssport worden gespeeld, vorde ren snel. De weergoden zijn de bedrijfs verenigingen dit seizoen wel bijzonder gunstig geweest, zodat practisch geen en kele wedstrijd werd afgelast. De resultaten van de afgelopen week zijn als volgt. VOETBAL Afdeling A: BleckboysChevroletboys 01; PostiljonRingers I 00; Licht- bedrijven—Hulskampboys 3—0; Reiniging Hulskampboys 2—0. Afdeling B: KromSlagers 22; Rho desiaStoel I 12; MelkboerenAPSV II 1—1; Centra—NOC 1—2; VIVO-boys— Telefonia 2—1. Afdeling C: Stoel IIAlkm. Courant 14; BBC IINagengast 04; Ringers II Povay 0—0; PerzifoLastinaboys 15. De standen zijni Ardeling A: S.O.V.A. 5 4 10 14— 4 9 Blackboys 5 3 11 8—4 7 Povay 5 2 3 0 11— 6 7 B.B.C. I 53117—47 Lichtbedrijven 5 3 11 13— 6 7 Ringers I 7 3 13 10— 7 7 Postiljon 6 2 2 2 8— 7 6 Chevroletboys 6 3 0 3 67 6 Reiniging 7 2 0 5 6—18 4 't Hooge Huys 4 0 13 1—6 1 Hulskampboys 7 0 1 6 318 1 Afdeling B: Stoel I 7 5 11 14—10 11 N.O.C. 7 5 11 14—10 9 Centra 5 4 0 1 17— 6 8 Vivoboys 6 3 12 1412 7 AP.S.V. II 6 2 2 2 9— 7 6 Krom 6 2 2 2 13—13 6 Telefonia 52 12 11—7 5 Slagers 7 2 1 4 7—15 5 Melkboeren 6 1 2 3 4—13 4 Notenkrakers 6 0 3 3 610 3 Rhodesia 6 0 2 4 814 2 Gasten waren onproductief Het voor Alkmaar onbekende „Zwa luwen Vooruit", een vereniging, die in de afdeling Amsterdam speelt, heeft het RKAFC nog vrij moeilijk gemaakt. Met hun snelle korte aanvallen ruk ten de gasten de verdediging van RK AFC meer dan eens uit elkaar. Toch had doelman Popma een rustige avond. De vele schoten, die de hoofd stedelijke voorhoede afvuurde, waren niet zuiver gericht, zodat de meeste een prooi werden voor de ballenjon- gens. Nadat de Amsterdammers een licht overwicht niet in doelpunten uitdrukten, wist kort vóór rust De Nijs een fout in de Zwaluwen-verdediging af te straffen. Na de thee verplaatste het spel zich hoofdzakelijk naar het middenveld. Toch vergrootte de thuis club de voorsprong. Het was Roetink, die na goed werk van de linkervleugel, de aanval met een prima doelpunt afwerkte. Hoewel de bezoekers nog alles in het werk stelden een gelijk spel uit het vuur te slepen, konden zij slechts éénmaal de RKAFC-doelman passeren. De Ambachtsschool te Alkmaar heeft bet cursusjaar gesloten. Aan de volgende leerlingen werden de diploma's uitgereikt: Smeden-Bankwerken: Th. A. Bakker, J. Beentjes, N. E. Been tjes. L. v. d. Berg, J. C. Besteman, S. J. Besteman, J. A. de Block, B. de Boer, C. Th. de Boer, S. F. Borst, N. C. Bruin, C. M. Bijman, B. R. Castricum, W. P. H Castricum, J. R. v. Dalfsen, P. G. Deen, A. F. Deichman, J. D. Dekker, N. Kauwoh, B. G. Kloos, P. J. Kos, F. Kok en M. de Jong. J. I. A. W. Bruschke, M. van Egmond, A. Fernee, B. P. Goed, J. J. Halff, B. Harryvan, P. J. Hoetjes, A. J. Hoogvorst B. Huyzer, S. Jong, E. Kiewiet, P. v. Ramesdonk, S. Rol, J. W. Schutte, J. Schuijt, J. Spaans, Th. H. Sterken, G. S Velzeboer, S. Warmenhoven, C. M. v. Won deren en C. J. Zomerdijk. H. N. Bloothoofd, J. M. Kleverlaan, P C. Koning, B. J. Koomen, K. G. Kossen J. Th. F. de Laat. P. Leegwater, S. Ligt- hart, H. G. Louwe, L. W. v. d. Meulen G. du Prie, J. Reese, A. Ridder, N. S Hijs, J. P. G. Sap, Th. Schermer, F. v. Schmen, D. Smit, Th. J. Spronk. S. N. Groot, K. ten Have, J. J. Kaal J. Kliffe, A. Michels, Th. L. Overtoom. H. M Poel. A G. Roobeek, C. A. Rotte veel, K. Schipper, J. G. Schot, H. Valke ring. Th. J. Veldman, A. de Visser, D. M v. d. Vliet, E. A. Westerhof, C. Worips hecher, J. G. Schokker en N. Hoogeboom Afgewezen elf candidaten Aan de leerlingen B. G. Kloos. K. G Kossen en S. Ligthart werd een le prijs, uitgereikt. Aan de leerlingen Th. A. Bakker, J. C. Besteman, S. J. Besteman, A. F. Deich- d. Meulen werd een 2e mann en J. W. 1 prijs uitgereikt. Auto- en Motorsherstellen: D. C. Boots, J. L. Cremers, P. C. Feld- berg, J. C. Groot, J. P. Hageman, H. J. Heman, Johs Kenter, J. C. Kooge, C. A. Kramer, C. Moerbeek, D. Pool, P. Snij ders, J. A. Stuyt, A. N. Terluin, M. Ver gay, A. Wuurman en J. Gildemeijer. Geen der candidaten werd afgewezen. Electrotechniek-instrumcntmaken: P. Appelman, S. A. Boersen, C. M. Booij, K. J. Botterman, Th. A. Buisman, J. F. Dam, C. Dekker, D. Dibbets, K. Drost, N. Dijkstra, N. Engel, W. E. Ente, J, v. d. Flier. A. Fokker, A. N. de Graaf, J. G. Groot, E. R. de Jager, H. de Jager, J. N. Kinjet, C. Kleimeer, A. A. Steeman en J. P. Hartog. C. Hottentot, J. Maas, M. J. Mors, A. J. Numan, G. W. C.v. d. Pol, A. Pover, P. Prins, P. Rentenaar, P. J. Schouten, W. J. Schreuder, J. C. Schuit, W. Schuringa, «T. J. S. Smith, J. B. V. Stierhout, S. v. a. Sijde, N. K. Ursem, J. B. Veer, H Visschers, A. C. de Vries, A. Vriese, N C. Wagemaker. J. C. de Winter, P. Wij kers en A. S. Boersen. ^Afgewezen werden drie candidaten. Aan de leerlinge^ W. Schuringa en Vriese werd een le prijs uitgereikt.. Aan de leerlingen S. A. Boersen J. F. Damen en J. B. Veer werd een 2e piijs uitgereikt. Timmeren: J. H. Baard, J. M. Bakker, F. Berkhout. J. C. Bleeker, M. L. M. Boersen, H. Bos man, J. Bredewout, N. Bruin, A. A. Dek ker, C. M. M. Dekker. G. J. Fatels, A. W. Geluk, C. H. Glorie, A. A. Graas, C. J. Koennis, A. P. M, Schram, A. Schut, H. J, Snip, D. G. Staa, Th. A. Tuynman, H W. Twisk, C. Th. Ursem, Th'. J. Valkering en G. Visser. D. Anema, A. Th. Klijbroek, W. de Koekoek, C. D. Langendijk, B. J. Moer- mond, W. A. Monincx, J. G. Mooij, J. Mulder, L. Nicolaï, R. S. J. Noom, P. C. Mooij, M. B. de Nijs, J. P. Orlj, R. Pil- kes, H. Rutsen, C. C. B. Schoon, G. A. de Wa&rd, J. Wester, J. M. Wijnstekers, P. A. Zoontjes, N. A. van Zijl, Fr. Zijp en C. Vries. Afgewezen werden negen candidaten. Aan de leerlingen J. Bredewout en A. Schut werd een le prijs uitgereikt. Aan de leerling C. Vries werd een 2e prijs uitgereikt. Metselen: J. H. Braam, C. M. Beentjes, A. J. Groenewoud, W. Henjel, M. de Nijs, N. de Moor, P. Renooij, J. J. dé Rijcke en J. Wit. Geen der candidaten werd afgewezen. Aan de leerling A. J. Groenewoud werd een 2e prijs uitgereikt. Meubelmaken: J. Bussen, B. C. Kaal, M. C. N. de Nijs, E. van Rooij, A. G. M. Sander, C. P. Schotten, P. Schotten en M. A. Sloof. Geen der candidaten werd afgewezen. Schilderen: G. Bakker, S, Bosma, C. A. Glas, J. C. Kaandorp, J. A. Kunst, J. S. Rinkel, N. J M. de Ruyter, N. J. Slooten en J. C. Visser. Geen der candidaten werd afgewezen Kleermaken: Maria Elisabeth Bakker, Margaretha Boekelaar, Jannetje Bom, J. L. v. Gastel. Pietje Groen, J. Groot, J. N. Konijn, C. J. Rootselaar, K. Schot, Johanna Snijders. Catharina Anna Theodora v. d. Steen en J. Tiesjema. Afgewezen werden vier candidaten. Banketbakken: J. A. Beemsterboer, M. de Graaf, W A. M. Groot, J. Kalis C. Kleijer, W. Laan A. C. Mossinkoff, H. N. Nijman, A F Olgers, H. van Osch, C. v. Pel, J. H. van Pel, J. G. Verduin en C. v. d. Zwaag. Afgewezen werd één candidaat. Afdeling C: Alkm. Courant P.O.A. Lastinaboys Nagengast Perzifo Kofaboys Ringers II Povay II B.B.C. II Stoel II 13— 3 13— 3 17— 6 14— 5 12— 9 15—15 6—11 7—15 9—18 6—27 HANDBAL Afdeling A: TelefoniaNOC 34; Huls kampgirls—Lastinagirls 2—5; Krom—HVB 4—5. Afdeling B: PCB—De Wild 2—8;Zwalu- wen—JAK 1—1; CentraIVA 4—1. De standen zijn: Afdeling A: N.OC. 8 6 1 1 41—26 13 H.V.B. 6 3 2 1 37—31 8 't Hooge Huys 8 3 2 3 36—32 8 Telefonia 7 3 1 3 22—22 7 Krom 8 3 1 4 29—40 7 R.H.V. 4 2 1 1 13— 8 5 Hulskan^pgirls 8 2 1 5 12—22 5 Lastinagirls 7 1 1 5 15—24 3 Afdeling B: Centra 8 7 0 1 41—17 14 Milfleur 7 5 1 1 29—13 11 De Wild 7 4 2 1 35—21 10 Zwaluwen 6 3 2 1 17—16 8 P.C.B. 7 2 0 5 20—34 4 I.V.A. 7 1 0 6 14—24 2 J.A.K. 8 0 1 7 6—37 1 Ook de artsen hebben thans de opstel- - ling van hun elftal bekend gemaakt. Zij zullen op de tweede bedrijfssportavond, 17 Juli, in de volgende opstelling uit komen: doel: A. J. A. Hoogeveen; ach ter: P. Groenhart en C. Steinz; midden: K. H. Kolk, H. B. Lohman en R. F. Wes terkamp; voor: H. J. Piers, R. M. Man- joero, H. C. A. Koppejan, J. G. A. de Jong en J. Plaisier. Als reserves: W. F. J. Kruisinga, J. Busquet en F. v. Oppen. Do besturen van de bedrijf ssportver- enigingen hebben besloten om de op brengst van deze sportavond af te dra gen aan het Centraal Genootschap van Kinderherstellingsoorden. De heer C. Brouwer, van ,,'t Wapen van Haarlem", heeft voor de Artsen— Polit'.e-veteranen een zilveren beker 'be schikbaar gesteld, die 's avonds om 10:15 uur aan het gelukkige team zal worden overhandigd. Het programma voor de bedrijfshand- balcompetitie ziet er als volgt uit: Afdeling A: 14 Juli: HVBRÖV 7 uur Sportpark D en 't Hooge HuysLas tinagirls 7.45 uur Sportpark D; 15 Juli: TelefoniaKrom 7 uur Berdos en Huls- KampgirlsNOC 7.60 uur BSV; 21 Juli: KromHulskampgirls 7 uur Sportpark D en 't Hooge Huys—Telefonia 7 uur Ber dos; 22 Juli: RHV—NOC 7 uur Berdos; 28 Juli: KromNOC 7 uur Sportpark D en 't Hooge HuysHulskampgirls 7.45 uur Berdos. Afdeling B: 14 Juli: Milfleur—PCB 7 uur Berdos en Zwaluwen—Centra 7.45 uur Berdos; 15 Juli: JAK—IVA 7.45 uur Ber dos; 21 Juli: PCBCentra 7.45uur Ber dos en JAK—De Wild 7.45 uur Sportpark D; 22 Juli: ZwaluwenIVA 7.45 uur Ber dos; 28 Juli: Zwaluwen—Centra 7.45 uur Sportpark D en PCB—IVA 7 uur Ber'dos. De jongste algemene vergadering der voetbalvereniging „Alcmaria Victrix" werd ditmaal door slechts vijütig stemgerechtigde leden bezocht. De jaarverslagen van de elftalcom missie, secretaris en penningmeester werden onveranderd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden G. K. Swa- ger. J. Soutendijk en T. de Visser werden herkozen. De kascommissie werd aangevuld met de heren J. Al- ferink en J. Amoureus. Besloten werd de contributie voor alle leden met tien cent per kwartaal te verhogen en uit de aldus verkregen hogere inkomsten de keuringskosten te voldoen, zodat de gekeurden daar van zijn vrijgesteld. De senioren zullen zich gemiddeld elke drie jaar éénmaal aan een medi sche keuring moeten onderwerpen. Een langdurige discussie ontstond over het punt of het vroegere Alcma- ria-Nieuws wederom als gedrukt maandblad zal herrijzen, danwel of met de verschijning van het gecyclo- stilleerde wekelijkse mededelingen blad dient te worden voortgegaan. Tot dit laatste werd ten slotte besloten. MEDEWERKING AAN SCHOOLBESTUREN. B. en W. stellen voor. financiële me dewerking te verlenen aan het be stuur der Ver St. Joseph voor de aan schaffing van 48 tweeoersoonsschool- banken aan de Aiovsinsschool en voor de aanschaffing van schoolboeken voor de St. Josephschool (u.l.o.). Zondagmiddag concer School vijf muziekvei Visser. Uit zuiver mu concerteren zelfs zéér Is buitengesloten, er v Het is alleen ,,de mu vragen. Dat ook het I bleek wel uit de groli steldheid. Met een kort woord zitter van „Excelsi' Scharwoude dit conct welkomde allen, in n deelnemende veren gi te, dat ook de jeugd cent door de .sP°rt genomen, ook tot daa ceren zou Er is op deze midi onvervulde wensen n muzikaal gespeeld, had een romantisc slag. Vijf marsen op leek ons wel wat sior" te Noord-Schar waarlijk brillant de ture van Weber. De Grossmann was bijn een herinnering aan I „Onder Ons", Dirks doorzichtige en stijlv van „Suite A Handeli Het klankgehalte in petra" van Boedijn wai Winkel's Harmonie" respectabel de charrr „Don Pasquale" van volgd door een vrij van Mourque. „Kunst na Arbeid", de, bereikte o.a. voc menten in de „Si suite van Grieg. „Bergen's Harmonii waardig „Marion" fa Sam Vlessing. De tamboers schijm te zijn van Bergen's 1 om werd waarschijn]: een „Tamboer-Show" nu, deze slaagde dan evenals de Taptoe me dit bij het publiek ir Wedstrijd om zi LANGEDIJK Zat de wedstrijd om de z speeld tussen Vrone Daar D.T.S, zich had had men een andere den, door Hugo Boys waard en de voetbalt op Langendijk tegen spelen. Deze wedstrijd echter geen doorgang alleen om de beker ge den tussen L.S.V.V. en niet meespeelt, Boven wedstrijden georganise D.T.S. DE POLDER GEEST AAN HET K LANGENOITK D merambaeht is vorige met het krozen in de burggracht van de Le rig jaar aangeschafte wijst daarbij goede c het kroos nog niet z sloten ligt, is het niet dit voor de herfst v zijn. Daarom is de r polder om tijdig met pen te beginnen zekei Vorig jaar werd het tuinders weggehaald ten. Nu wordt het opslagplaats gebracht, het momenteel te d het oogsten van aarda werkzaamheden. EENENDERTIG NIE GEN VOOR CHRIST BOUWSCE BROEK OP LANGI de cursus van de c tuinbouwschool, welk begint, hebben zich we leerlingen opgeget wel, dat er bij verse nog interesse bestaat bouwvak. Deze cursu: nieuwe school, wel 23 Juli officieel word de school gebouwde dels betrokken door 1 school, de heer Snoei GESLA/ Onze plaatsgenot, dt verwierf dezer dagen van de M.T.S. te Haa ling Werktuigbouwku De heer C, J. Oi R. K. Tuinbouwschool Wageningen voor het techniek B. Het vorig heer Overtoom het dip De heren J. p. s Langen behaalden het verzorging B. Beide h< aan het Gemeentehuis SPREEKUUR BUI Wegens wederopen; gemeente-secretarie gen zal de burgemees dagmorgen wederom den. De tijden zijn va beginnen Zaterdag 1! GESLAi De heer P. J. ICaa slaagde in Haarlem vi ma van de M.T.S., afc niek. GESLAAGD AA De heer G. N. Har dam, heeft in Haarler van de M.T.S., afde verworven.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2