11 Kuitwaard zegevierde in Boulevard criterium Zitting der Staten-Generaal gesloten Jeugdig Hilversummer ging op avontuur in Zuid-Frankrijk ©.e u-eJuLuwnen Grote hotelbra in Alaska Maar Kwantes kreeg terecht de prestatieprijs Slot vergde te veel van zijn krachten Noren bezichtigden twee Nederlandse duikboten Weer twee slachtoffers van het water Jan Pronk werd driemaal tweede in Duitsland VAN AS WON TE BAARN Strijd om damtitel nog onbeslist Duke werd licht gewond Hüffli Minister sprak tot de beide Kamers Kunst en cultuur De kaart voor culturele doeleinden Nu in tien landen geldig Monument in Den Haag voor mr. P. J. Troelstra Na pech in speelbank op het dievenpad NA gedurende drie weken in Zuid-Frankrijk een wel heel avontuurlijk leven te hebben geleid, is dezer dagen in Menton de achttienjarige Hilversummer W. D. M. gearresteerd verdacht van een flink aantal diefstallen, waarbij hij sonu op een flinke buit beslag legde. Bij een onderzoek dat de Hilversumse recherche naar aanleiding van de arrestatie door de Franse politie instelde, is gebleken, dat M. eerst een valse naam had opgegeven en ook in Nederland al met de justitie in aanraking is geweest. Hij was ontsnapt uit een inrichting te Utrecht, waar hij onder regeringstoezicht was geplaatst. Ceéa-dewi vl£kkmtófoiM$B3k mm Bijna beroofde Zwitserse hielp politie een handje PATRICIA WENTWORTH De AVRO levert geen commentaar Op .verklaring van de heer W. Vogt Het Radioprogramma vier prinse Ook terugreis in recor Vrouwelijke passagie Heden grootse intoi in New York Schacht ook naar Ir; VER. STATEN WIL M LUCHTBASES BOUWï Weerbericht maandag m juli 1952 het was geen groot veld renners dat Zaterdagavond voor de start van het Boulevard criterium te Egmond aan Zee verscheen. Ook het aantal promi nente amateurs was vrij gering, maar dat was toch niet de reden dat Egmond en zijn badgasten zo weinig belangstelling voor deze course toonden. Een kille Westenwind maakte het verblijf op de boulevard niet bepaald tot een genoegen en dat alleen was de oorzaak dat die veertig amateurs op dit zware parcours de strijd tegen elkaar en tegen die koude wind moesten aanbinden. Toch hebben de wegblijvers een interessante strijd gemist. Zij hebben niet gezien hoe drie dapperen uit het peloton wegsprongen en dat het peloton zich tevergeefs tegen deze aanval heeft verzet. Het is een harde wedstrijd geweest welke tenslotte in een fraaie zege voor de Beverwijker Kuitwaard eindigde. kleine vechtersbaas heeft van alles geprobeerd om zich in de prijzen te rijden. Het is hem niet gelukt, maar wij zijn er stellig van overtuigd dat wij de naam Appel nog wel eens meer zullen horen. Ed Koeman hebben wij in deze wedstrijd geen grote dingen zien doen. Hij draaide een groot ver zet en dat was zelfs voor deze sterke Zaankanter op dit zware parcours te veel van het ..goede". Een andere ren ner waarvan wij iets hadden mogen verwachten was Jan Hennink. Hij had echter letterlijk en figuurlijk de val partij tijdens de wegkampioenschap- pen op het circuit van Zandvoort nog in de benen. Evenmin als Koeman heeft hij de wedstrijd uitgereden. Tijdens de kortebaandraverijen te Aduard (Gr.) stortte Zaterdag een tri bune in. Zes personen liepen min of meer ernstige verwondingen op. Reeds in de eerste ronde poogden enkele vermetelen uit het peloton weg te springen. Verder dan enkele tien tallen meters konden zij echter niet komen en ook de verenigde krachten van de Zaankanter Siebeling, de Be verwijker Van der Akker en de Alk maarder Klaas Slot waren niet in staat een voorsprong van enige betekenis te nemen. Na dertien kilometer lag het ploegje weer rustig bij elkaar, maar prompt demarreerden Kuitwaard, Slot, Siebe ling en Fok. Zij hadden het moment goed gekozen deze vier. Het peloton fietste in de gelukzalige overtuiging dat het nu wel even rustig zou blijven en spoedig had dit viertal een gat ge slagen dat slechts, naar later zou blij ken. door een renner kon worden overbrugd. Voordat Kwantes zijn „tour de force" ging demonstreren, waren Siebeling en Fok teruggevallen in het peloton dat inmiddels in twee grote groepen was verdeeld. In gezelschap van Kuitwaard en Kwantes draaide Slot dapper mee en waarlijk niet aan de wielen van zijn grote en meer be kende rivalen. De Alkmaarder, die zich niet spaarde, reed echter boven zijn krachten en met nog ongeveer twintig kilometer voor de finish kreeg hij zo'n hevige tik van de man met de hamer, dat hij roemloos het strijdperk moest verlaten Dat was jammer voor hem, want weinige kilometers verder kre gen Kuitwaard en Kwantes aanslui ting. Ronde voorsprong In de laatste paar ronden vormde zich weer een kopgroep van negen renners, waarbij Kuitwaard en Kwan tes die geen risico's wilden nemen Hoewel het voor hun strijdlust pleit, hadden zij deze heren rustig kunnen laten gaan want het was niet meer mogelijk dat zij hun ronde voorsprong zouden verliezen. Kuitwaard had zijn krachten blijkbaar beter verdeeld dan zijn rivaal, waarmede hij ronden lang had opgetrokken. Met enkele fiets- lengten verschil ging de Beverwijker over de streep. De prestatieprijs was echter voor de man uit de Wormer omdat Kwantes in de eerste helft van de wedstrijd zijn bijzonder fraaie sprong had gemaakt van de tweede naar de kopgroep. De Amsterdammer Van Ingen won de sprint van het pelo ton voor Van Rossum (Amsterdam), N. Soelaard (Utrecht), J. v. d. Horst (Amsterdam), B. Fok (Hoorn), N. Sie beling CWormerveer) en Tonny Hof land. die voor het eerst sinds maanden weer eens op een racefiets was gestapt, uit Beverwijk. De Alkmaarder Jan Ottenbros, die sinds het voorjaar geen wedstrijd meer had kunnen rijden door enkele ernstige blessures, werd eervolle tiende. Dappere Appel Een opvallende figuur in deze wed strijd was de jeugdige Siem Apnel uit Hoorn. Deze nieuweling heeft een dappere wedstrijd gereden. Deze Twee Nederlandse onderzeeboten, de „Zwaardvis S-814" en een kleinere, de S-804, zijn Vrijdagmiddag plotseling op gedoken voor het eiland Usken in de Gannsfjord bij Stavanger. De schepen lagen zij aan zij op slechts enige me ters van het eiland. Inwoners van het eiland en vacantiegasten werden uit genodigd aan boord te komen. Zij werden rondgeleid door de com mandanten, die verklaarden dat de on derzeeboten met een Nederlands smal deel aan het oefenen waren en kort tevoren een bezoek hadden gebracht aan de Lysefjord. Na een verblijf van een uur zijn de Nederlandse onderzee boten vertrokken. Het weekend heeft in Noord-Brabant enkele slachtoffers van het water ge eist. Iri de Maas te Boxmeer verdronk de 12-jarige jongen B. nabij „De Steen oven". Het slachtoffer werd spoedig opgehaald, doch kunstmatige ademha ling mocht niet meer baten. Bij het zwemmen in het zwembad „De nieuwe wiel" onder Vlijmen ver dronk Zaterdag de 9-jarige jongen G. S. Na drie kwartier werd het knaapje levenloos opgehaald. GROOT COMPLEX VOOR OUDEN VAN DAGEN TE HILVERSUM De provincie Noord-Holland heeft aan de gemeente Hilversum een extra bouwvolume toegewezen voor de bouw van een groot aaneengesloten complex van 132 woningen voor ouden van dagen en onvolledige gezinnen, bene vens een groot verzorgingsgebouw. Onze Iangenoot Jan Pronk heeft dit weekeinde in Duitsland aan twee stay erwedstrijden deelgenomen. Te Aken werd hij met klein verschil tweede achter de Duitser Schorn. Verschueren werd derde, Kittsteiner (D) vierde en Kilian (D) vijfde. Ook de één uurwed strijd te Bonn werd door Schorn gewon nen. De Duitser legde in een uur 65.600 meter af. Jan Pronk had een achter stand van 270 meter. De wedstrijd over twintig km werd een overwinning voor Kittsteiner. Pronk werd ook nu weer tweede met een achterstand van zes meter. De Best legde beslag op de der de plaats. Van As uit Roozendaal heeft de 120 km lange wielerronde voor professio nals van het Pekingpark te Baarn ge wonnen. De uitslag luidt: 1. Van As, Roozendaal, 3 uur 42 min. 22 sec. 2. De Vries, Vlaardingen. 3. Schoenmakers, Eindhoven. 4. Van der Zande, Halsteren. 5. Van Oers, Lange- weg. 6. Evers, Wormerveer. 7. Smits, Antwerpen. 8. Suykerbuik, Breda. 9. Mangelaars, Hoogerheide. 10. Koot, Eindhoven. Nadat de twee vorige partijen voor het damkampioenschap van Nederland reeds remise waren gespeeld, eindigde Zaterdag ook de laatste partij tussen R. C. Keller en ir, G. E. van Dijk in re mise. Daarmede zijn de drie candidaten, W. Roozenburg, R. C. Keller en ir. G. C. van Dijk, voor de tweede maal in de gespeelde halve competitie gelijk ge ëindigd. Doktoren van 't ziekenhuis te Schot ten hebben Zondagavond na een nauw keurig onderzoek bekend gemaakt dat Due, die gisteren tijdens de motorraces op de Schottenring in de 350 cc-klasse. ten val kwam, niet een dijbeen heeu gebroken maar zijn rechtervoet heeft .verstuikt en een vleeswond aan zijn rechterbeen heeft. Verwacht wordt, dat deze verwon dingen binnen twee weken genezen zul len zijn. ü-i ^wm De minister van binnenlandse zaken, dr L. J. M. Beel, heeft gistermiddag in een verenigde vergadering van de bei de Kamers de zitting der Staten-Gene raal gesloten. Dr. Beel vertrok per gala rijtuig van bet Koninklijk paleis aan het Noordeinde voor het verrichten van deze plechtigheid naar de verga derzaal der Eerste Kamer, waar de beide Kamers waren bijeengekomen. De minister sprak een rede uit, waarin hij memoreerde, wat in het De kaart voor culturele doeleinden, tot uitgifte waarvan twee jaar geleden door de vijf bij het Verdrag van Brus sel aangesloten landen (België, Frank rijk, Luxemburg, Nederland en het Verenigd Koninkrijk) werd besloten, zal met ingang van 15 Juli 1952 even eens geldigheid verkrijgen in Italië, Noorwegen, het Saargebied, Zweden en Turkije, alle lid van de Raad i Europa. De kaart heeft ten doel, studiebezoe ken in alle hierboven genoemde lan den te bevorderen. Zij wordt gratis be schikbaar gesteld ten behoeve van leraren, studenten, letterkundigen, kunstenaars op het gebied der plasti sche kunst en der muziek, jeugdleiders en beoefenaars der wetenschap. Behalve in het land van herkomst worden o.a. de volgende faciliteiten verleend: gra tis toegang of toegang tegen verlaagde prijs tot musea, concertzalen en thea ters, tot bibliotheken en archieven die niet vrij toegankelijk zijn voor het pu bliek en tot studenten restaurants. Voorts kan aan houders der kaart vergunning worden verleend om aan universiteiten en andere wetenschap pelijke instellingen colleges of cursus sen bij te wonen, in sommige gevallen zonder dat hieraan kosten zijn verbon den. De kaart voor culturele doeleinden blijft in haar tegenwoordige vorm be staan, door een stempel zal worden kenbaar gemaakt dat zij tevens geldig is in Italië, Noorwegen, het Saargebied, Zweden en Turkije. Men kan de kaart, die een beperkte geldigheidsduur heeft, in ieder land aanvragen bij het ministerie van On derwijs. Het comité tot oprichting van een ge denkteken voor mr Pieter Jelles Troel stra heeft het Haagse gemeentebestuur verzocht zijn medewerking te verlenen tot het oprichten van een monument voor deze staatsman in het Westbroek- park. Het beeldhouwwerk, een schep ping van prof. Esser, stelt de figuur van mr Troelstra voor als redenaar tussen de posten van een poort, waar mee de ontwerper de ingang tot de nieuwe wereld beoogt te symboliseren. Hierboven is de arbeidersklasse sym bolisch voorgesteld door een groep van drie elkaar opheffende mannenfiguren. STUDIEBEURS UITGEREIKT AAN JONGE HARPIST IN ANTWERPEN Op het Antwerpse stadhuis is Zater dag aan de jonge harpist Frits Celis een studiebeurs van 50.000 frank uit gereikt. Deze som is de opbrengst van een gala-concert, -in Mei 1951 in de Koninklijke Vlaamse Opera gegeven op initiatief van de Nederlandse kolonie te Antwerpen en van de Vereniging voor NederlandsBelgische toenade ring. De aankomst van minister Beel op het Binnenhof ging met het tradi tioneel ceremonieel gepaard. vérstreken zittingsjaar was tot stand gebracht. Hij zei het te betreuren, dat ook thans nog alle krachten moeten worden ingespannen om in samenwer king met de mogendheden, waarmee Nederland door bondgenootschappen is verbonden, aan mogelijke gevaren het hoofd te bieden. Ten slotte zei de mi nister, dat de Koningin hem had opge dragen de beide Kamers voor de be toonde ijver en toewijding dank te zeg gen. Hierop verklaarde hij de zitting der Staten-Generaal gesloten. PRINSES BEATRIX KAMPEERDE IN HAAMSTEDE Ter afsluiting van het schooljaar heeft prinses Beatrix met haar dertien mede-leerlingen van de eerste en twee de klas van het Baarnse Lyceum van 714 Juli in de badplaats Haamstede gekampeerd. Het kamp stond onder leiding van jonkvrouwe C. Sickinghe, bijgestaan door enkele docenten. De bevolking werkte, evenals verleden jaar, uitstekend mee. zodat de prinses vrijwel ongestoord van haar vacantie kon genieten NEDERLANDSE ANDES-EXPEDITIE BEREIKTE HOGE TOP De Nederlandse Andes-Expeditie heeft op 7 Juli de 6.396 meter hoge top van de Nevado Huantsan bereikt. Een eerste poging op 27 Juni was mislukt, omdat de Alpenisten door een sneeuw storm gedurende meer dan 60 uren in hun kamp op 5.600 meter gevangen werden gehouden. f Pii. fam. Pom en de hlanwe vaas 95. Door haar resoluut en krachtda dig optreden had mevr. Babbelgraag voorkomen, dat Billie kon ontvluchten en Kareltje begreep, dat het wijzer zou zijn om geen verdere tegenstand meer te bieden. Dat zag hij duidelijk aan de dreigende gezichten der omstan ders, die ook weer moed gevat hadden, na het kordate optreden van de voorzit ster. Pim, Pam en Pom waren intussen zo snel mogelijk naar de telefoon ge rend om de commissaris om hulp te vragen. „De bandieten zijn gepakt, commissaris. Wilt U zo snel mogelijk hulp hierheen sturen?" „Wat zeg je ge. pakt?' En waar is Piet Pakkum?" „Diej is nog bezig bij te komen, commissaris.." Inderdaad was mevr. Babbelgraag juistö op dat moment bezig, om de arme agent weer tot bewustzijn te brengen. Een grote emmer water had het beoogde re. sultaat en toen de verbaasde Piet Pak. kum zijn ogen uitwreef, hoorde hi), hoe de bandieten ontmaskerd waren en door een paar krachtige mannen in toom werden gehouden. (Advertentie. Ine Med.) Na zijn arrestatie duurde het twin tig uur, alvorens M. een bekentenis af legde. Hij deed aanvankelijk, alsof hij student was, die met vacantie in Zuid- Frankrijk vertoefde. Hij was liftende van Parijs naar Nice gegaan, waar hij op 21 Juni aankwam. In Nice vond hij het te druk, waarop hij doorreis de naar Menton. Hier vond hij een huis, dat er volgens hem onbewoond uitzag. Hij drong naar binnen en vond op de tweede etage een bert, waar hij zijn moede leden kon uitstrek ken. In de dagen daarop had hij zijn geluk beproefd aan de speelbanken te Monte Carlo. Hij verloor in enkele da gen tienduizenden francs. Berooid uit Monaco in Menton terugkerend, rijpte bij hem het plan op het inbrekerspad te gaan. Op de 25ste Juni maakte hij zijn „debuut", 's Nachts om vier uur drong hij in hotel Berkely-Miramar de kamer binnen van een Luxemburgse aannemer, waar hij een portefeuille buitmaakte met ongeveer zeshonderd gulden aan buitenlands bankpapier. In de daarop volgende nachten drong hij verscheidene woningen en hotel kamers binnen, steeds verdwijnend met portefeuilles e.d. Eenmaal had hij pech. Dat was toen hij in Hotel des Palmiers de slaapkamer binnendrong van mej. Nesi Libera uit Zurich. De Zwitserse ontwaakte, op haar hulpge roep nam de indringer de vlucht en wist te ontsnappen, maar zij wist een goed signalement aan de politie te verstrekken. Inmiddels waren in ver band met die onrustbarende regel maat maatregelen van politiezijde getroffen. Er werden dubbele diensten gedaan en de gehele nacht door werd druk gesurveilleerd. Gegrepen Op een vroege morgen om half vijf zag een politiepatrouille een jongeman door de straten van Menton lopen, die aan het signalement van de gezochte dief beantwoordde. Hij werd meege nomen en dit betekende het einde van zijn practijken. Bij zijn arrestatie had deze 17.330 Franse francs, zes dollars, 100 Belgische francs, 1 Pond Sterling, 100 lires en tien gulden bij zich. In zijn kamer in een pension - waarnaar hij verhuisd was toen het hem „beter ging" - werd nog een groot bedrag aan geld gevonden. De Franse politie onderzoekt inmid- DOOR 2) Vijftien jaar na dit gesprek kwam juffrouw Silver uit Londen over om haar oude vriendin mevrouw Voycey te bezoeken. HOOFDSTUK II Zodra de trein bij het station Len- ton stopte, sloot juffrouw Maud Silver de omvangrijke handtas, waarin zij juist haar breiwerk had opgeborgen in gezelschap van haar beurs, die nu niet langer 't zorgvuldig bewaarde spoor kaartje asyl behoefde te verlenen. Met dit kaartje in de hand daalde zij een vrij ongemakkelijke hoge treeplank af en keek rond naar 'n kruier zowel als naar mevrouw Voycey. Natuurlijk was het de vraag, of ze haar jeugd vriendin na zoveel jaren, waarin een massa veranderd kon zijn, nog wel zou herkennen. Cissy Christopher was Cis sy Voycey geworden en de voormalige schoolvriendinnen waren nu vrouwen op leeftijd. Met dat al en na aandachtige be schouwing van een foto, genomen bij het begin van haar gouvernante-loop baan, kon juffrouw Silver in haar eigen persoontje maar weinig verandering ontdekken. Zeker, er liepen wat zilve ren draden door haar kapsel, maar de oorspronkelijke bruine kleur was toch nog overwegend en zou dit vermoede lijk tot het einde toe blijven. Ze droeg het haar nog steeds op dezelfde ma nier, keurig bijeengehouden in een net je. Ook haar fijne gelaatstrekken wa ren vrijwel dezelfde gebleven en haar wat bleke, zachte huid had eveneens de jaren uitstekend doorstaan. Wat haar kleren betreft, stond het er eigen lijk niet veel anders voor. O, zeker, juffrouw Silver had haar garderobe natuurlijk moeten vernieuwen, maar de zwarte mantel had toch ook al vijf jaar dienst gedaan en de kleine bont kraag, ofschoon wat verschoten en een beetje dunner dan tien jaar geleden, zat nog zo lekker warm, zo behaaglijk! Zelfs in de volle zomer nam de eige nares dat kraagje altijd mee, omdat de ervaring haar geleerd had, hoe kouden tochtig het 's nachts op het platteland kon zijn. Haar hoed, met de vele ge strikte linten van achteren en een bou- quetje kunstbloemen links-voor, leek sprekend op het hoofddeksel, dat ze toentertijd had gedragen: kortom het leed volgens juffrouw Silver geen twij fel of Cissy Christopher zou haar on middellijk herkennen. Of de herken ning ook wederkerig zou zijn? De rei zigster herinnerde zich Cissy als een groot, grof gebouwd meisje met een wat naar voren stekend hoofd, rustelo ze tong en geweldige voeten, welke laatste althans nog dezelfde omvang moesten vertonen! Veel tijd om zich in gissingen te ver diepen was er intussen niet, want reeds kwam een welgedane dame, gehuld In een dikke grijze mantel en met een verfomfaaide hoed op het achterhoofd. de nieuwaangekomene begroeten. Neen, dit was niet meer Cissy Christopher, die moest al lang dood en begraven zijn! Dit was niemand meer of minder dan Cecilia Voycey, druk, rumoerig, hartelijk en overvloeiend van vriende lijkheid bij de verwelkoming. Vóór ze goed wist wat haar over kwam, had juffrouw Silver al een ste vige kus van Cissy Voycey te pakken. O, Maud, ik zou je altijd en overal herkend hebben! O, natuurlijk zijn we allebei enige, jaren ouder we zullen maar niet zeggen hoeveel, ofschoon het mij weft g kan schelen. Ik vind dit de beste tijd van iemands leven. Een mens heeft dan al die spanningen van ver liefd zijn en niet weten wat er nog ge beuren zal achter de rug, zijn leven heeft een bepaalde loop genomen en alles gaat heel genoeglijk op rolletjes. „Hier Hawkens!", onderbrak Cissy eensklaps haar eigen betoog. „Deze dame heeft bagage bij zich. Zeg jij hem maar wat het is, Maud, dan brengt hij het wel naar de auto". Toen de twee vriendinnen in het voor zijn lijvige eigenares nogal „be knopte" autootje waren gezeten, zette mevrouw Voycey luidruchtig haar vreugde-betuigingen over het zo vurig verbeide weerzien voort. „Heus, ik heb de dagen geteld, pre cies als vroeger wanneer de vacantie in aantocht was. Vreemd, dat wij el kaar zoveel jaren uit het oog hebben verloren, maar je weet wel hoe het gaatje zweert elkander eeuwige vriendschap en schrijft in het begin hele boeken vol; dan wordt het al min der en minder, tot het eindelijk geheel ophoudt. Alles is nieuw voor je en je ontmoet zoveel verschillende mensen. Wat mij betreft, ik ben naar India ge gaan, heb niet veel geluk in mijn hu welijk, deels door eigen schuld, en zou mijn leven zeker heel anders inrichten als ik het nog eens over kon doen, het geen ik intussen allerminst begeer. Hoe dan ook, het is allemaal voorbij. Die arme John stierf bijna twintig jaar ge leden, nadat we al een tijdje van el kaar gegaan waren. Ik erfde wat van een oom en kon dus op eigen benen staan. Sindsdien heb ik altijd in Mel- ling gewoond, want je herinnert Je wel, dat mijn vader er dominee was. Ik heb er me dus steeds thuis gevoeld. Vader heeft na mijn terugkomst nog slechts een jaar geleefd, maar ik heb toen zelf een huisje ingericht en vind het er erg genoeglijk. En hoe gaat het nu met jou? Je bent begonnen als gou vernante, maar hoe kwam je erbij, de tective te willen worden? Alvina Grey, nog een verre nicht van mij, heeft me alles over jou en die griezelige moord- historie de juffrouw met de vreem de oorringen verteld en omdat ik zeker wilde weten, of jij daar werke lijk bij betrokken was, heb ik je ge schreven. En hier ben je nu! Maar je hebt me nog niet laten weten, waarom je eigenlijk detective-werk bentgaan doen". Ja, er mocht dan nog zo veel veran derd zijn in de loop der jaren, maar Cecilia Voycey had dan toch de radde tong van Cissy Christopher behouden. Juffrouw Silver liet voor het eerst na aankomst haar gewone bescheiden kuchje horen. „Waarom? Och, dat is moeilijk te zeggen het was een samenloop van omstandigheden: ik werd er als het ware toe gebracht, zou ik denken. Mijn ervaring bij het onderwijs is me van groot nut gebleken". „Je moet er mij alles van vertellen" riep mevrouw Voycey vol geestdrift uit. (Wordt vervolgd) dels in hoeverre de bekentenis van M. volledig is. In de periode van zijn activiteit zijn n.l. in verscheidene ho- tels nog andere diefstallen gepleegd, waarbij enkele met zeer grote buit. Uit een hotelkamer van hotel Berkeley verdween o.m. een bedrag van 47.800 francs. De Nederlander ontkent deze diefstallen te hebben gepleegd. Van een gedeelte van zijn buit had hij o.m. een radiotoestel en verscheidene kle dingstukken gekocht. De voorzitter van het bestuur van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq, heeft gisteren verklaard, dat de A.V.R.O, „geen commentaar" heeft op het Za- terdag door de heer W. Vogt uitgespro ken verlangen, dat het A-~V.R.O.-be stuur „de volle waarheid" zou zeggen. DE INSTELLING VAN EEN KOPER- MARKT IN BENELUX-VERBAND In de afgelopen week zijn de Neder lands-Belgische onderhandelingen over de instelling van een kopermarkt in Benelux-verband voortgezet. In welin gelichte kringen verluidt, dat de be sprekingen in een sfeer van wederzijds begrip zijn gehouden. DINSDAG IS JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Piano en viool. 12.00 Promenade-orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.30 Pianoduo. Ï3.45 Kamerorkest. 14.05 Ka merorkest. 15.00 Gram.muziek. 15.35 „De Middelbare confectie-school „Mr. Koet sier", causerie. 15.50 Orkestconcert. 16.30 Voordracht. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Coun ter-tenor en clavecimbel. 17.45 Militaire causerie. 17.55 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muziek. 18.30 R.V.U.: H. J. A. Schintz: „Canada": „Bij de Cowboys". 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Koorconcert. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd program ma. 20.45 Gram.muziek. 21.20 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.35 Lichte muziek. 22.15 Noorse muziek. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Jazz muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9 40 „Lichtbaken", causerie'. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.55 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka- choliek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metropole-Orkest en soliste. 14.00 „Caval- leria Rusticana", opera. 15.25 Gram. muziek. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. J6.30 Ziekenlot 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.35 Ronde van Frankrijk. 17.45 Rege ringsuitzending: H. de Wit: „Krant en boek in Suriname en de Nederlandse An tillen". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. '8.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Parijse liedjes. 19.00 „Hier Vrij Europa". 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", cau serie. 19.50 Gram.muziek 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 „Heiligen gaan naar de Hel". 20.18 Radio Philharmonisch Or kest en solist. (Pl.m. 21.00 „Het reizen met Katholieke Gezelschappen", cause rie.) 21.35 Gram.muziek. 21.40 Strijk kwintet. 22.10 Militaire causerie. 22.22 Kamerkoor en piano. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisieprogramma van de AVRO. 20.15—21.45: 1. Quatorze Juillet"; 2. Televizler. Pauze. - 3 men Rhapsodie". Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: h. m. koemans Redactie; Achterdam 18, Tel. 5541 advertenties en abonnementen Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Het grote Amerikaanse passa) schip „United States", dat reeds i rende de eerste overtocht naar 1 pa een record vestigde, heeft ook de terugreis naar de Ver. Staten record geslagen. Dat van het 1 schip „Queen Mary", die de over veertien jaar geleden aflegde in dagen, een en twintig uur en ac! veertig minuten werd met niet der dan negen uur en drie en minuten verbeterd. De „United S maakte de terugreis n.l. in drie d twaalf uur en twaalf minuten. Het scbio ankerda "om- v '-;i New York en zal vandaag de binnenvaren, waar het een triom intocht wacht. Toen het eindpunt gepasseerd wierp gezagvoerder Manning vol v de zijn armen om de hals van een sagier, die naast hem op de stond. De passagiers juichten, serpentines los en strooiden confe Vliegmachines en hefschroefvlii gen cirkelden boven het schip en b ten de groet. Tien mijlen -eewaarts had een pedobootjager het schip opgewacl Hoewel de „United States" reeds Nog onbekend aantal dc In Fairbanks (Alaska) is een hi hotel van drie verdiepingen door 1 verwoest. Ruim 200 personen stc als gasten van dit hotel ingeschr Men tast nog in het duister ove: aantal slachtoffers. Gevreesd word tenminste vijf personen om het zijn gekomen. Acht personen zi. het ziekenhuis opgenomen. Van van hen is de toestand ernstig. Ii bevestigde berichten van overlevc wordt melding gemaakt van vijfti. den. In Teheran is vernomen, dat I) deq Zondag op een besloten b komst van het parlement heeft klaard van plan te zijn Halmar Sc! vroegere minister van financien Duitsland, te verzoeken naar Per komen. President Truman heeft Ma; een wetsontwerp getekend, hou; de opening van een crediet 2.398.282.000 dollar voor de bouv nieuwe luchtbases in de V S. en i buitenland van Japan tot Engela op Groenland. „Exa- Verwachting, geldig tot Woensd avond: WEINIG VERANDERING Wisselend bewolkt met plaatse] enkele buien. Zwakke tot mat Westelijke v/ind. Vannacht i kouder, morgen overdag ongev dezelfde temperaturen als v; daag.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6