Acrobaienknopen, telefonerende olifanten en fietsende beren r nieaiwe bessen Toekomstig dienstmeisje: de techniek AGENDA Ri Door „Rode cijfers over Nieuwe Bessen FaTh.Kraakman&Zn Diploma's Huishoud-en Industrieschool Jimmy Brow n en de bende van Dolle Dirk o" interessante de Braderie VERVOL' Kleine zond Het circus Mikkenie bracht een programma van hoog gehalte Sabu veroverde de harten van het publiek vanaf heden leverbaar TELEFOON 2585 Wordt er spoed gemaakt met de tunnel? Stichting Christelijke school voor V.G.L.O. per liter 5.30 en f 5.70 Platte Stenenbrug 114 SLACHTVEÊMARKT VAN MAANDAG LAATSTE NIEUWS Jongste twee prinsesjes in Zuid-Frankrijk DINSDAG 15 JTTLI 1953 IN de hei-verlichte piste van circus Mikkenie wordt drie uur lang in een adem benemend tempo een show gebracht, die zich op internationaal niveau beweegt en waarin een figuur als Sabu, een van de sterren is aan het artisten-firmament. Het is een wervelwind van acrobatie, lenige mensen met ruggegraten van spons- rubber en soepel werkende gewrichten, artisten met een minachting voor de zwaartekracht en lieden, die zich meesters tonen over hun dieren, of dit nu ponnies, leeuwen, beren of olifanten zijn. Op hen valt onbarmhartig het felle licht uit de reusachtige schijnwerpers, dat nu eens op de zaagselvloer dan weer op de nok van het tentgebouw is gericht, waar 14 meter hoog de Franse trapeze werkers door de lucht zweven, ver boven het langzaam neerdwarrelende zaag- selstof, dat door de paardenhoeven werd opgeworpen. Het vierduizendkoppige publiek heeft gisteravond tijdens d«e openingsvoorstelling in Alkmaar spontaan geapplaudisseerd voor dit programma en soms gestampvoet wanneer het in ver rukking geraakte voor hetgeen in de piste werd gebracht. FEN van die stampnummers was on- getwijfeld dat van de vier Richy's, de ondenkbaar lenige artisten, die zich zelf zo in de knoop legden, dat van enige menselijke gedaante niet meer kon worden gesproken en die het pu bliek voor de grootste vraag stelden hoe die mensballen weer tot hun nor male houdingen zouden worden uitge rold. Maar het ging, al zal het „hoe" voor iedereen nog wel een raadsel zijn. Op de hierbij gaande foto staan ze af gebeeld aan de rekstok. Ze hangen maar wat en draaien zo'n beetje en één leest intussen zijn krantje alsof al die dwaze kronkelingen hem niets doen. En wat U op de foto niet kunt zien: hij slingert er ook nog bij. De acht Cervantes en de zeven Hun garian zijn twee groepen van acroba ten, die er pleizier in hebben elkaar wat door de lucht te smijten, salto's te draaien en toch weer met beide voeten op de grond te komen. Als vuurpijlen schoten de tollende lichamen van de ene kant van de piste naar de andere. Bij al die lenigheid pasten zeker ook de twee Touranis. jongleurs met een fabelachtige handigheid. Zij goochelden zo snel met hun tennisrackets en bran dende fakkels, dat de achtduizend toe kijkende cgen zonder hulpmotortje niet in staat waren de vliegensvlugge loop van de voorwerpen te volgen. Hoog in de nok van het circus speelden de zes Meteors het scherp berekende spel met de trapezes. Werk, dat is uitgebalan ceerd tot in fracties van seconden en waarbij iedere misrekening onherroe pelijk resulteert in een val op het strak gespannen net. Een nummer, dat roet een humoristisch sausje werd overgoten en dat eindigde met een dubbele gedraaide salto van de leider der troupe, ^et tweede luchtnummer tijdens de voorstelling was dat van de twee Hellyo's, die met soepele lichaams- beheersing en gratie hun toeren aan de stilhangende trapeze verrichtten. Sabu won het publiek. 1UERGENS verflauwde het tempo of de spanning en dat wil voor een pro gramma met twintig nummers heel wat zeggen. Bij de dierennummers nar.r Sabu de eerste plaats in. De vriendelijk lachende jongeman, die op één van de drie olifanten gezeten de arena binnen reed, veroverde stormenderhand de sympathie van het publiek, dat hem alleen maar kende van het witte doek. En die genegenheid was wederkerig, want had Sabu niet nog juist vóór zijn optreden verklaard, dat hij in Holland overal een „very nice audience" ont moette? De gedachte, dat de beroemde filmacteur alleen voor reclame bij het programma was ingelast, verdween al spoedig bii het zien van de toeren, die hij zijn olifanten liet doen. Zijn schelle stem en de snierende klappen van de zware zweep brachten de logge ge vaarten tot hoogstandjes, tot het dan sen van een samba en polka en zelfs tot het voeren van een telefoongesprek aan een toestel van abnormale afmetin gen. Het optreden van Sabu vormde één van de vele hoogtepunten welke deze avond werden gebracht. Aardig was ook het berennummer met de bruintjes op de fiets en naderhand zelfs op een luid knette-ende speedway motor. Naast de olifanten en de beren namen ook de leeuwen van miss Belita. de temster, die onlangs door één van PELS {Advertentie. log Med., Aangaan van een geldlening. De Rijksverzekeringsbank deed de aanbieding f 2.000.000 aan de gemeente te lenen tegen 4Ms pet., met een aflos sing in 40 jaarlijkse termiinen, te be ginnen met 15 Juli 1957. De opneming van het leningsbedrag geschiedt in 12 termijnen. Om te voorkomen, dat de uitvoering van het plan tot de bouw van een tun nel in de Bergerweg bij gebrek aan financiën zou stagneren ach'en B. en W. het wenseiiik deze lening die in verband met de opneming van gelden in termijnen voor de financiering "an dit werk zeer geschikt is te aan vaarden. De gemeente kan dan het werk tij dens de bouw geheel alleen financieren in afwachting van de onderhande lingen betreffende de kostenverdeling met anderen. De lening kan ook geheel of gedeel telijk voor de financiering van andere objecten worden bestemd B en W. stellen voor deze lening te aanvaar den. de dieren werd gewond, een belangrijke plaats in. Zij bracht vaart in haar op treden en haar wilde dressuur met de grommende en slaande dieren hield het publiek voordurend in spanning. De paardennummers werden gepresenteerd door mevrouw Vibeke Mikkenie en mr Petoletti. Zij dirigeerden de Zweedse hengsten en ponnies door de piste alsof ze de sierlijke paardenlijven met on zichtbare draden aan hun zweep had den verbonden. Het ponnie-nummer van Petoletti verwierf de eerste piaa.s bij dit onderdeel. Na de pauze liet hij één van de paardjes nog optreden als goal-getter. Met keiharde schoten schopten de venijnige achterbenen de bal naar het publiek, dat deze actie ho gelijk waardeerde. Verrassende acro batiek op de dansende paardenruggen vertoonden de Cumberland-jockeys, drie voormalige R.A.F.-piloten, van wie één de gehele veldtocht van Mont gomery meemaakte en de ander mee vocht bij Arnhem. Na de oorlog namen zij hun oude beroep weer op. Als ze de stuurknuppel even handig hanteer den als de leidsels moet het er voor de vijand slecht, hebben uitgezien. De drie Zacchinis, een Italiaans trio, was he iast met de clownerie. Zij zijn hun taak ten volle nagekomen en spreidden be halve hun idiote grollen ook nog vele muzikale talenten ten toon. Wij hebben hiermede een vrij uit voerig overzicht gegeven van hetgeen door Frans Mikkenie wordt geboden. Het is een internationaal programma met veel. zeer veel hoogtepunten. Een gevarieerd programma ook, dat een vrij stabiel evenwicht houdt tussen de die rennummers en de acrobatiek. De vier Richy's in één van hun toeren r\ li- li de Multimix naar hartelust koffie uemonstratie m&t TW6Q kan malen, mayonnaise kan klutsen, wondermachines De Nederlandse huisvrouw staat nog wat onwennig tegenover de techniek, die er toch op velerlei wijze toe bij draagt haar leven te vergemakkelijken en te veraangenamen. Haar Ameri kaanse zuster kent die halve vrees tegenover de techniek niet. Een mo derne, Amerikaanse keuken houdt het midden tussen een laboratorium en een fabriek. Naast een koelkast heeft men er een bordenwas- en droogmachine, electrische deegkloppers, electrische fornuizen, geysers en wat al niet meer. Men behoeft geen profeet te zijn om te voorspellen, dat ook de Nederlandse huisvrouw binnen afzienbare tijd haar knusse, ouderwetse keuken vervangen zal zien dooi* een heldere, nractioeke. moderne keuken, wuflus de machine eeu flinke uiaa'e znl kriizen. De firma De Wild heeft in zekere zin even naar deze toekomst gegrpnen. door een demonstratie aan te bieden met de Broun Multimix en MuRinress. Dit ziin hotrekkeliik kleine machines, waarmee 40 Tnitc-xTrrviiW P>"» Vier rTopTpn i»ro nn Pokkenwagen propageert thans het beste bier Alkmaarders, die vroeger door een besmettelijke ziekte werden getroffen en in de barakken moesten worden opgenomen, kregen prompt het „pok- kenvuagentje" voor de deur, een zwart geschilderd vehikel, dat dienst deed om de roodvonkpokken- of typhus- patiënten naar het ziekenhuis te ver voeren. Het wagentje is lange tijd uit het stadsbeeld verdwenenmaar op 25 Juni verscheen het weer compleet met paard in de straten. Nu felrood geschilderd en niet om besmettelijke zieken weg te brengen, maar om een opgewekte reclame te maken voor het bier, dat weer zo erg best is. Zo ver anderde de droeve taak, die het kar retje bij de bouw was toegedacht en die het jarenlang vervulde in een heel wat vrolijker opdracht. Tom Schar- lewie, de tegenwoordige eigenaar, is vandaag opnieuw met de pokken- wagen" op straat verscnenen ter ge legenheid van het bezoek van circus Mikkenie. Met bonte reclameplaten beplakt en een levensgrote kartonnen olifant met een glas bier in zijn slurf schommelt het wagentje thans door Alkmaar en het dingt daardoor tevens mee naar een van de vele prijzen, die door de Verenigde Brouwerijen be schikbaar worden gesteld aan die caféhouders, die op de meest orwinele wijze het hier propageren. Ook de andere caféhouders beginnen zich thans in de strijd te mengen en nadat café Rnvnl een MerWunng heefI uit- neroepen h roeden meer zaken op plannen die hun een horloge, een bromfiets of zelfs een auto kunnen opleveren. soepgroenten kan snijden, appelmoes kan maken, zonder dat het haar enige moeite kost. De Multipress de won- derzuster van de Multimix perst tot het laatste druppeltje het sap uit wor telen, groenten of fruit. In enkele se conden levert de laatste machine enkele deciliters heerlijk en voor 100 pCt. zuiver vruchtensap af. Vooral in ziekenhuizen, sanatoria en dergelijke instellingen, is dit apparaat haast on misbaar. Doch ook de huisvrouw, die een bepaald dieet wil bereiden of vol maakt babyvoedsel zelf wil klaarma ken, zal in de Multipress een trouwe helpster vinden. Op de demonstratie werd in vrij korte tiid getoond hoe snel en volkomen de Multimix allerlei artikelen naar verkiezing maalt, snijdt, mengt, roert, pureert, slaat, hakt, Klopt, emulgeert of karnt. De mogelijkheden zijn vrijwel onbeperkt. Bovendien levert het appa raat in elk huishouden op de lange duur niet onbelangrijke bezuinigen op. Spinazie, die slechts even gekookt heeft, en dan in de Multimix gesneden wordt, heeft een groter volume dan normaal bereide spinazie, het is voed zamer, zeer smakelijk en vergt bij de bereiding bovendien minder gas. De priigen van de beide machines zijn be trekkelijk laag gehouden. Na de demonstratie met de beide zuster-machines, werd nog getoond op hoe verscheiden manier de „Prestige"- snelkookpan gebruikt kan worden. DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: Hyena's van het Rotsgebergte (14 j.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wabash-Avenue (18 j.); Harmonie Theater, 8 uur: Hoogverraad tl4 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Mallemolen (14 jaar) Canadaplein, Circus Mikkenie, 8 uur voorstelling.' Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Hyena's van het Rotsgebergte (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wabash- Avenue (18 jaar): Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Hoogverraad (14 jaar);. Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Malle molen (14 jaar). Canadaplein, Circus Mikkenie, 2 en 8 uur Voorstellingen. HOOG WATER TE BERGEN AAN 7EE Dinsdag 10.00 22.28 Woensdag 11.04 23.38 Te Camperduin Hoog laag Dinsdag 10.05 22.33 4.05 16.33 Woensdag 11.09 23.42 5.09 17.43 In ('.o gemeenteraadsvergadering van 18 Juli komt een \erzoek aan de orde van de Vereniging tot bevorde ring van Christelijk Schoolonderwijs alhier, om gelden uit de gemeenteltas beschikbaar te stellen \oor de stich ting van een school voer voortgezet gewoon iager onderwijs op een nader aan te wijzen terrein. In hun advies aan 'de raad zeggen B. en ,W. dat gebleken is, dat op de lijst met handtekeningen, die de aan vrage ondersteunen, verschillende on geldige signaturen voorkomen, door dat zij zijn geplaatst door moeders in plaats van vaders. Ongeldig verkla ring van deze handtekeningen zou echter geen invloed uitoefenen op de te verlenen medewerking, aangezien het volgens de wet verplichte aantal handtekeningen nog ruim voldoenae is. B. en W. delen mede dat de aan vraag aan de wettelijke vereisten vol doet en de gevraagde medewerking dus moet worden Verleend. Ook ove rigens is naar de mening van het col lege de stichting van deze school wenselijk. Bondskeurmeesiers be oordeelden de aquaria DUIM ZESDUIZEND natuurliefhebbers uit geheel Nederland en van ver daarbuiten hebben een bezoek gebracht aan de aquariumtentoonsteiling welke door de vereniging „Rode Rio" tijd- ns de Braderie bij Ce firma Spruyt in de Langestraat werd georganiseerd. Ruim tweeduizend van hen vulden op een speciaal biljet in welk aquarium zij het mooist vonden. Zi schreven op dit pa pier ook hun eigen naam en adres en uit deze gegevens is thans gebleken, dat mensen uit tenminst. 66 verschillende gemeenten van Noord-Holland, 24 plaat sen buiten de provincie (o.a. Vlissin- gen, Waalwijk, Elten en Groningen) en voorts verscheidene bezoekers uit Zwit serland, Duitsland, Indonesië en Enge land deze tentoonstelling bezochten Uit deze minimumcijfcrs krijgt men enigszins een indruk van het bezoek aan Alkmaar als Braderiestad. DIJ de zesduizend personen die de aquariumtentoonstelling bij de firma Spruyt bezochten, zijn niet gerekend de schoolkinderen die in klasseverband werden rondgeleid, zodat het eigenlijke entreecijfer beduidend hoger ligt. Ook de verscheidenheid van gemeenten is natuurlijk veel groter. Er waren door de leden van „Rode Rio" 34 aquaria in gezonden, die tijdens de tentoonstelling door bondskeurmees- ters werden gekeurd. Door middel van bovengenoemde biljetten konden ook de bezoekers aangeven welke bakken zij het mooist vonden. Het pleit voor de goede smaak van het publiek, dat de bak, die door de keurmeesters als de beste werd aangewezen, ook de meeste „stemmen" van de bezoekers kreeg, namelijk 589. Het was aquarium no. 12, ingezonden door de heer C. van Wijngaarden, Baanstraat 9. Deze won hiermede f 20. De tweede prijs was voor de heer A. M van de Bosch. Nieuw- poortslaan 42, die hiervoor een premie van f 10 kreeg. Derde prijs de heer P. den Das, Luttik Oudorp 45 (f 5); vier de prijs de heer A. Bakker, Gerard (Verdronkenoord) - Tel. 2604 (Advertentie, Ing. Med.) Aan de Huishoud- en Industrieschool te Alkmaar behaalden het getuig schrift van de opleiding Huishoudkundigen voor Inrichtin gen: Ina Heemskerk, Ali Kuiter. Mik Staverman te Alkmaar. Truus Bison met lof te Bergen aan Zee. Elly Helder te Sijbekarspel. Annie Muller te Ber gen. Nelly Wagenaar te Noord-Schar- woude. Didi Hoveling te Wormerveer. De opleiding werd met goed gevolg doorlopen door: Ank de Gier te Alk maar. Beb Langeveld te Den Burg (Texel). Annie Yb'ema te Enkhuizen Kinderverzorgsters: Grietje Mourik. Willy Pureveen, Henny Roode, Rietje Winder, Tine Strooker, Gré de Jong te Alkmaar. Henny Betlem te Bergen. Aafje Stapel te Hoorn. Babe Michels te Den Burg (Texel), Tiny Moeijes te Obdam. Agaath Molenaar te St. Maar- tensvlotbrug. Costuumnaaisters: Eily Wijker met lof, Froukje v. d. Laan te Alkmaar. Philly v. d. Berg, Jannie Dekker, Lientje Stam. Jannie Visser te Eg- mond aan Zee. Costumière: Rie Zeegers, Tonia Zwart te Alkmaar. Emmv Dekker, Nel de Boer te Egmond aan Zee. Vormingsklassen: Greta Adolf, Tine Flens, Annie Langedijk, Dora v. d. Peppel, Leny Swager, Aiie Kuiper met lof te Alkmaar. Joke v. Aren- donk. Willie Pieper, Harmnie Roosen daal te Wieringerwerf. Riek Hofsté. Hannie Blaauboer *e Wieringerwaard Fie Bper te Breezand. Rie Has te Schellinkhout. Annie v. Heezen te Hoorn. Alv Geerligs. Jeanette Re- zelman te Anna Paulowna, Ank Koov te Noord-Scharwoude. Nel Kreuger met lof te Wijdenes. Corrie Mekkerin" te Sijbekarspel. Ank Pereboom met lof te Midwoud. Nel Poppen te Hip- polytushoef. Jos Schelhaas te Broek on Laneedjjk Nous Svbrandv te Enk huizen. Dini Vos te Middenm'eer, Piet- ie Postma met lof te Slootdorp. Nel v Baaien te Krommenie. Hannv Danper te Bergen. Joke Buren te Akersloot Els Henkes met lof te Heiloo. De opleiding werd met goed gevolg doorlopen door: Bep Bakker en Lies- beth Groeneveid te Alkmaar. Jenny Paaterkamp te Oosthuizen. Teddy Müller, Lilie Surinamer te Heiloo. Tineke Weenink te Den Helder. Hulp in de hushouding: Henny v. d. Beid, Anneke Boonstra, Ria Borjeson. Dina Buwalda, Nelly Heerschap, Alio Ranzijn, Geertje Stoffer, Tiny Stougje, Hanny Tuinier, Ljentje Keyzer, Jean- nette Koning te Alkmaar. Nelly Heman te Warmenhuizen, Alice en Jenny Pel- leboer. Madelein Schouten te Castri- cum. Nelly Arends, Elly Beers te Broek op Langedijk. Netty Bos te Hei loo. Marry de Geus te Zuid-Schar- woude. Jacomien Kooyman te Noord- Scharwoude. Puck Rodermond te Bergen. Primaire opleiding: Tiny Baas,Elly Bakker, Mary Bosch, Pieternel v. d. Brink, Gerie Burger, Rietje Dekker. Sonja Frankfort, Hendrika Hoekstra, Dora v. Holland, Netty Horjus, Rie Kolijn, Sjaan de Kort, Reina Kwast, Janny Makkes. Riet Paulisse, Lida Pilkes, Mary Hoebe. Gerda Hartog. Annie Hoogendijk, Jet Janssen, Tiny v. Leeuwen, Nellie Schrieken, WUly Tempelman te Alkmaar. Lia Brons, Martha Stel te Bergen. Rie Bood te Nieuwe Niedorp. Lena V. Doornik te Wogmeer, Corrie Stam. Nelly Zwart met lof. Jopie de Boer te Egmond aan Zee. Ali Bal, Geertje Dekker, Ingena den Hartigh, Gré Klinkhamer, Diet v d. Molen, Trijnie Ploeger te St. Pan- eras. Maartje Boon, Joke Dekker, Hen- nie Hopman, Ria Jonker, Jopie Kok. Lies Kouwen, Gré Pasterkamp te Broek op Langendijk. Guda de Groot, Gurie Langedijk, Neli v. Westerop te Koedijk. Jansje Stam, Betsy Visser te Egmond aan Zee, Gerda Baars, Willy Beets, Annie Blom, Truus Melieste, Marian Olthuis, Rie Rem te Heiloo. Ali Barneveld, Gerie Plevier, Ans Schelling, Diny en Marry Tijssen, Ans Biersteker te Krabbendam. Janny en Diet v. Dort te Beemster. Jenny Leeg water te Heerhugowaard. Ida Nijdam te Schermerhorn. Jettie Schoen te Limmen. Diny Tiideman te Stompe- toren, Emmy Verhage te West-Graft- dijk. 113 Mopperend op de commissaris klom Jimmy Brown naar boven. „Hij met z'n stelletje rovers! Dat zijn na tuurlijk die twee Muidermondse poli tieagênten en mijn drie voorgangers die allemaal door de bende van Dolle Dibk zijn ontvoerd" bromde Jimmy Boven gekomen trad hij zonder aarze len het half in elkaar gezakte gebouw binnen Hij bleef even stil staan om te luisteren Inderdaad hoorde ook hii stemmen Jimmy greep een stevig stuk hout, dat ergens op de vloer lag en duwde de deur open waarachter hij de stemmen had gehoord. Je kon tenslotte nooit weten Hij kwam in een lange gang terecht waar hij links en rechts deuren zag. Dit gedeelte van het huis had niet zo erg van de ontploffingen geleden, maar door de dreuning was tlles toch flink scheef gezakt. Hij ging "egelrecht naar de plek waar hij de demmen had gehoord Op zijn tenen, want hij wilde eerst wrtrn met wie hij te doen zou krijgen Bii één der laat ste deuren gekomen hoorde hij iemand zeggen: „Als die Kwabberteen nog al tijd commissaris is, dan kunnen we de hoop we! opgeven dat we hier ooit zul len worden bevrijd Dan wacht ons maar één lot, met z'n vijven hier te verhongeren" Jimmy bégon te glim lachen. Hi,i had gelijk gehad. Hier, ach ter deze deur zaten de andere gevan genen van de bende van Dolle Dirk Hij tikte met de knokkels van zijn hand tegen de deur Meteen verstomden binnen de stemmen.... Doustraat 8 (f 2.50)vijfde prijs de heer W. A. Barten, Lamoraalstraat 9 (f 2.50). Nog drie prijzen FtOOR de firma Spruyt werden drie prijzen beschikbaar gesteld, welke werden verloot onder de bezoekers die het aquarium van de heer Van Wijn gaarden als de beste aanwezen. De lo ten, welke door enkele onpartijdige be zoekers uit een ro milkbus werden gepakt, wezen de nnrr en aan van de heer C. J Rood. Eerste Kanaalstraat 18. Alkmaar .f 25): de heer A. Fischer, StuarVtraat 44. Alkmaar (f 15) en Si- mone Kok, Nieuwpoortslaan 166, Alk maar. Vleesvarkens noieerden hoogste marktprijs Voor het ruime aanbod koeien be stond van slagerszijde voldoende be langstelling. Aangezien de prijzen, in vergelijking met die op andere mark ten, echter niet voldoende lager waren, verliep de handel stug. Een klein kwan tum prima dieren kwam op f 2.90 f 2.95 per kg. De situatie in de nuchtere kalveren blijft nu al sinds weken stabiel. Het geringe aantal wordt vlug verhandeld, waarbij de worstkalveren een notering bereikten van f 3 tot f 3.10 per kg, af geslacht en uitgebeend en de winkel kalveren f 2.80 per kg, afgeslacht. De animo op de varkensmarkt ging merendeels lit naar de vleesvarkens. Dit heeft tot gevolg gehad, dat deze dieren de hoogste marktprijs konden behalen, in tegenstelling tot de zware varkens, waarvan de notering even te rug liep. Ook de lichte varkens waren gewild, doch de notering daarvan bleef vrijwel ongewijzigd. Over 't geheel is de handel in de varkens kalm verlo pen; alle diere.i zijn verkocht. Nieuwe traverse voor verkeer naar Bergen en Egmond Met ingang van Maandag 14 Juli is het verkeer door Alkmaar, bestemd voor Bergen en Egmond, de verbeterde traverse via de Kruseman van Eltcn- weg en de Jan van Scorelkade gaan volgen, aldus bericht de Toeristenbond A.N.W.B. Deze nieuwe route voert het verkeer om het station heen, waarbij de spoor weg-overgang in de Bergerweg wordt vermeden. Daar deze overweg een groot deel van de dag gesloten is omdat op het emplacemen' rangerende treinen dit noodzakelijk maken, is de thans te volgen traverse waarin slechts de niet frequent bereden spoorlijn Alk maarDen Helder wordt gekruist een aanzienlijke verbetering. De A.N.W.B. heeft door het plaatsen van een vijftal nieuwe wegwijzers, een tweetal richtingborden en het wijzigen van een groot aantal wegwijzers om Alkmaar, de nieuwe route aangegeven. Verhoging tarieven Centraal Ziekenhuis Krachtens ministeriële beschikking kunnen de bestaande tarieven van het Centraal Ziekenhuis met ten hoogste f 0,20 per verpleegdag worden ver hoogd, als compensatie voor de hogere kosten der 1 Juli in werking getreden wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring, de verhoogde premie ongevallen wet en de verhoging van de waarde ring der emolumenten. B. en W. stellen, op advies der regenten, voor tot deze verhoging met ingang van 1 Juli 1952 over te gaan. Benoeming regenten Centraal Ziekenhuis Regenten van het Centraal Zieken huis hebben de volgende aanbevelingen aan de Raad gezonden: I: In de vacture van wijlen de heer G. Chr. Dun, ie de heer G. H. Hoytink, alhier, 2e de heer mr. J. N. Alblas te Bergen. II in de vacture van wijlen de heer S. W. Arntz, le de heer A. J. Jacobse, alhier; 2e de heer M. F. Spruijt alhier. Burgerlijke stand Geboren Adrianus S., z. van L. D. Bakker en A. M. Abbo. Nicolaas, z. van J. Hijlkema en G. Albeda. Cor nelia, d. van C. Ploeger en H. E. Steur. Margarita C. A., d. van A. Pieterse en C. Tamis. Maria A. T., d. van C. J. M. van Dam en C. J. Boekei. Cum laude geslaagd De heer G. J. Hoytink alhier pro moveerde gister cum laude tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam op het proefschrift „Resonance and NV I transition energies of pi-electronic systems". BOUWRIJP MAKEN TERREIN. Op het terrein aan de Westerweg tussen de alg. begraafplaats en de Ro zenstraat zal het gemeentelijk tehuis voor bejaarden verrijzen, alsmede een aantal woningen. Het bouwrijp maken van de grond wordt op f 402.500 ge raamd. Reeds is een crediet van f 288 000 toegestaan zodat B. en W. nog een'aan vullend crediet vragen van f 114.500. (Ongecorrigeerd) Prinses Margriet en prinses Marijke zijn gezamenlijk naar Frankrijk ver trokken. Zij zullen enige weken vacan- tie doorbrengen bij haar vroegere Franse gouvernante, mademoiselle Seston, die in Zuid-Frankrijk woont. Wanneer de kabinetsformatie voor het einde van de maand haar beslag heeft ge regen en de voorgenomen reis van H.M. de Koningin naar Orange door gang kan vinden zullen de beide prin sesjes zich na afloop van het bezoek aan Orange in Pari is bii haar moeder voegen en onder de hoede van de Koningin naar Nederland terugkeren. Woorden en dadei De zitting van de politierec K. W. J- C. Van de Wall Bak gistermiddag in het teken, wat ju.iarse zaken betreft, van mis gen. Nog altijd zjjn er dwaze die denken hun mcningsverscl kunnen oplossen met venijmi den en harde klappen. Het eni taat is in de meeste gevallen ces-verbaal waardoor de par verder van elkaar worden ve wat meestal -veer de basis is tweede rechtszaak. Zo is dat in ieder geval 8 het Groot Nieuwiand. Over hebben Cornelis de G. en zijn c vrouw enkele maanden gele delijkheden uitgewisseld waa. inmiddels tot geldboeten zijn deeld. De rust is daardoor ec teruggekeerd. Op een kwaad had Cornelis onlangs gesc Dat is die viezerik van. de i die stinkerd." Daar waren drie geweest die deze woorden ha hoord. Cornelis beweerde ec hij zulke woorden niet in de r genomen en dat die getuige doodgewoon in het openbaar si liegen. Om zijn bewering ti had hij enkele getuigen a I meegenomen. Getrouw verkla. die woorden niet te hebben i hetgeen aan die andere verl weinig of niets afdeed omdat tuigen de beledigingen niet kunnen horen doordat zij binne gezeten. De officier meende ten laste gelegde was bewezen een geldboete van f 30.sub; dagen, een eis waarmede de rechter zich volkomen kon v ,.1 Ook Afra K. was aan het 1 geslagen. Op de 24e Maart zag buurvrouw met een recherche praten. Nu dacht Afra dat bi wat stond te roddelen, waarop buiten stapte en de woorden uit haar mond liet vallen. De politierechter wilde daar van hebben en vroeg naar de i van die beledigingen. „Och, edelachtbare, iederee haar zo." vertelde Afra. De pc ter keek nogal ongelovig cn r dat het hem onwaarschijnlijk dat buurvrouw in de wandel mevrouw „Rotwijf' werd a ken. Intussen stond de beledi en werd verdachte tot een 1 f 10.subs. 6 dagen veroord Drie Met wasgoed, zes kadetjes e kaas in haar handen was Neel berta G. te Egm^-id aan Zee komen. Deze vrouwen hel tegen elkaar en daar Al bezem in haar Imnden h Neeltje beslist in het nac berta greep deze gelegenheic het hoofd van Neeltje met stok te gaan bewerken, met 1 dat drie krammen de schade afstraffing moesten herstelie een goed begrip van zaken worden opgemerkt, dat de niet voor de bezemstok maai hoofd van Neeltje bestemd 1 „Heeft u niets gedaan?" vr litierechter aan Neeltje. „Ede ik kon toch niets „zeggen" w; mijn handen vol," vertelde volmaakte onschuld. Op het ogenblik scijnen d weer in besle harmonie te le de politierechter meende dat van f 10.voldoende was. zal verdachte de schade m talen welke Neeltje heeft m ken om de bloedvlekken uil te laten halen. Echte Hoewel het natuurijk geen dat buurvrouwen ckaar in i viiegen of de waarheid in ïr kuiste woorden vertellen, k bij de behandeling van bo' zaken toch niet onder de in iets belangrijks komen. Het misdrijven die men met eei uit de doeken hoort doen. A het met de zaak tegen He Het scheen aanvankelijk hel zo erg te zijn. Hendrikus 1 een lach op zijn jeugdig gel stappen en achter hem versi aantal gemoedelijke dames druk vestigden dat zij naar kransje gingen. Een bruinogi zellige piekharen sloot de r dclde rustig naar de getuige wijl zij hevige pogingert in stelde de diepte van ha pei'en. Hoewel de officier van J deze verdachte „slechts" m ten laste had gelegd en de gen a charge en de vijf getc charge de hoop wettigden d; zo'n gezellig knokpartijtje w was de zaak ditmaal ernstige maal. Koel, wisselend houdtaan Na het zomerstormp Zondag j.l., met hier aan windsnelheden van ruim kilometer per uur, hei weer geen verdere vei ring ondergaan. Tussen gestrekte lage-drukgebiec Scandinavië en een hoi gebied boven de Oceaan flinke hoeveelheden oceaanlucht over de Brit den en de Noordzee aan Nu de koude luchtlaag hoogte van ongeveer 301 reikt, is de kans op rei groter geworden. Tussen en Groenland komt een storing tot ontwikkeling, later naar de Noordzee wegen. Hierdoor zal het koele en wisselende we houden, legen het midd de week kan laatstg storing weer regen en tc de wind veroorzaken, zi vooruitzichten voor dez niet zomers zijn. De vel tiegangers op de eilandt de badplaatsen zullen t duld dus nog even op moeten stellen, daar i geen warm zomerweer wachten is.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2