Verrassende zege van Dekkers PICKWICK-MELANGE Russen hadden de grootste moeite met Bulgarije Hockey-tournooi begonnen Vier voor Cominform werkende Joegoslaven veroordeeld wint steeds meer vrienden en vriendinnen Nederlanders hadden hun dag in de Tour Voorfing werd iweedeFaanhof vierde „De Pel" gaf een teken... Af, DAT Dynamo's hadden verlen ging nodig om ie winnen BASKETBALLTOURNOOI Voetballers worden nog zwaargewichten Door een gerechtshof in Belgrado Daverend welkom voor de „United States" KoAt ï3ziJteJk Vergaderverbod voorde Westduitse Neo-nazi's Nog geen stakingen in West-Duitsland Conferentie over Duitse schulden vordert goed Jeugdige Oostduitser ter dood veroordeeld Draadversperring langs Oostduitse zonegrens WOENSDAG 1G JULT 1952 HET kranige witte legioen, dat met aclit man uit Parijs vertrok en thans een gerede kans maakt zonder uitvallers in de Lichtstad te arriveren, heeft na achttien zware etappes, waarin hitte. Alpen en Pyreneeën de rennerskaravaan uitputte, in de negentiende etappe de strijdlust en de kracht opgebracht om oen fenomenale prestatie te leveren. Nauwelijks had men de Pyreneeën aehter de rug en zocht men de vertrouwde „vlakte" op, of Pellenaars richtte zich op in zijn jeep en gaf het bevel tot de aanval. De Nederlandse vriendenkring gehoorzaamde. Pekkers sprong met een vinnige demarrage naar de kop, kreeg spoedig gezel schap van Voorting. Faanhof. Wagtmans, Van Est, Nolten en Van Breenen ont namen in prachtige samenwerking de concurrenten iedere kans om de vluchte lingen te achterhalen en toen waren voldoende nationale krachten gebundeld om niet alleen een Nederlandse etappe-zege, maar tevens een tweede plaat* veilig te stellen. Faanhof, Maandag nog te laat aan de controle in Pau, had nu voldoende fut om de sprint van een peloton te winnen. A an Est, Wagtmans, Nol len en Van Breenen kwamen eveneens in de prijzen en Thijs Koks koos het eervolle gezelschap van Magni om de finish te passeren. Is het een wonder, dat er gisteravond in het Nederlandse kamp te Bordeaux dolle vreugde heerste? een vastberaden aanval van on ze landgenoot Dekkers was het te danken, dat er nog van enige strijd in deze etappe, althans in het laatste gedeelte, sprake was Vanaf de start lieten Coppi, zijn ploeggenoten en an dere cracks niet toe, dat er ook maar een renner tussenuit trok en daardoor verliepen de eerste 145 km van de 19e etappe zonder spanning. Bovendien hadden de renners enige zware dagen achter de rug en voelden er mets voor zich ook nu weer in te spannen, zij hebben immers nog een zware etappe met drie cols en eert tijdrit voor de boeg, alvorens Parijs in zicht komt. Dekkers bij Langoti. vijftig km voor het einde, de strijd deed ont branden, hadden zij in het geheel niet verwacht. In korte tijd had de Neder lander vijftig meter voorsprong. Nog steeds verkeerde het peloton m de mening, dat het geen serieuze poging betrof, doch Pellenaars wist wel beter. Dekkers vergrootte zijn voorsprong tot honderd meter en toen werden de gro ten in de groep pas wakker. Het eerst ging Goldsehmidt achter de vluchte ling aan en daarna zette het peloton er een spurt in om de Nederlander te achterhalen. Het had echter buiten de capaciteiten van Pellenaars en zijn mannen gerekend. De Pel gaf Voorting een teken en weg schoot de donkere Gerrit. De Fransen zonden Pardoen mee. Deze renners passeerden Gold sehmidt- en zagen kans Dekkers te be reiken. Onze nationale kampioen kon wel juichen toen hij bij zijn beide ach tervolgers een landgenoot ontdekte. Tegen twee Nederlanders zou Pardoen het in de eindsprint altijd moeten af leggen. Zij namen de Fransman daar om mee oo hun zegetocht naar hei» eindpunt. Het tempo werd verhoogd en zo ging het in razende vaart op Bor deaux aan. In de aehternoede noteer den wij nog meer uitlooppogingen, o.a. van de Belgen Rosseel en Van Ende, maar Faanhof en Wagtmans, die de op dracht hadden gekregen om Dekkers en Voorting zoveel mogelijk voor- sorong t» laten behouden, drukten het temno. Twintig kilometer voor het einde hadden de drie vluchtelingen dertig seconden voorsprong. In Bor deaux spurtte Dekkers weg van zijn metgezellen en ging ten slo—e als win naar over de eindstreep. Pardoen en Voorting streden nog om de tweede plaats. De Nederlander was beduidend sterker in de sprint, zodat een tweede landgenoot een fraaie plaats in het ctaope-klassement in beslag nam. Dat het van de wedstrijdcommissaris sen een goede gedachte was geweest Faanhof toch te laten starten, bleek, toen de lange Nederlander op keurige wijze het peloton in c!e eindsprint de baas bleef. Indien de Nederlandse ploeg zich ook ln de komende dagen op deze wijze weert (en wij wachten nog steeds op Van Est!) dan bestaat zelfs nog de mogelijkheid, dat het verloren terrein in het ploegen-klassement op de Span jaarden wordt heroverd. De premie voor de meeste strijdlust werd met tien stemmen toegekend aan Dekkers, terwijl de premie voor de ongelukkigste renner en voor de koel- bloedigste respectievelijk werden toe gekend aan de Spanjaard Serra, die twee maal in een valpartij werd be trokken en Pardoen. LIET klassement van de 19e etappe Pau Bordeau, over een afstand van 195 km luidt: 1. Dekkers (Ned.) 5.14.16 (bonificatie inbegrepen); 2. Voorting (Ned.) 5.14.55 (bonificatie inbegrepen): 3. Pardoen (NOC Frank rijk! 5.15,25: 4. Faanhof (Ned.) 5.17.01; 5. Vitetta (ZO-Frankrijk z.t.; 8. Giguet (ZO-Frankrijk) z.t.; 7. Ros seel (Belg.) z.t.; 8. Sabbadini (WZW- Frankrijk) z.t.; 9. Fernandez (N.Afr.) z.t.; 10. Kebailv (N-Afrika) z.t.; 11. Wagtmans (Ned.) z.t.; 12. Vivier (WZW-Frankrijk) z.t.; 13. Van Ende (Belg.) 5.17.35: 14. Deledda (NOC- Frankrijk) 5.18.02; 15. Weilenmann (Zwitserland) z.t.; 16. Decaux (Parijs) z.t.; 17. V a n Breenen (Ned.) z.t.; 18. Marinelli (Parijs) 5.18.25; 19. Van Est (Ned.) z.t.) 20. Nol ten (Ned.) z.t.; 42-69 ex aequo een peloton onder wie Roks (Ned.), Magni (Italië), Carrea (Italië), Lauredi (Frankrijk) en Gelabert (Spanje) allen in 5.22.21. Algemeen klassement UET algemeen klassement na de 19e etappe luidt: 1. Coppi (Italië) 122.33.31; 2. Oekers (Belgie) 123.00.32; 3. Robic (Frankrijk) 123.04.08; 4. Ruiz (Spanje) 123.04.20; 5. Bartali (Italië) 123.06.20; 6. Close (Belgie) 123.06.26; 7. Dotlo (Frankrijk) 123.10.57; 8. Magni (Italië) 123.11.08; 9. De Hertog (Belgie) 123.22.04; 10. Carrea (Italië) 123.23.14; 11. Gelabert (Spanje) 123.26.12; 12. Ge- miniani (Frankrijk) 123.32.48; 13. Wei lenmann (Zwitserland) 123.34.15; 14. Van Ende (Belgie) 123.44.02; 15. Nol ten (Ned.) 123.59.03; 16. Lauredi (Frankrijk) 124.10.25; 17. Goldtschmidt (Luxemburg) 124.1.2.17; 18. V a n Est (Ned.) 124.15.23; 19. Zelasco (Noord- Aïrika) 124.21.42; 20. Voorting (Ned.) 124.23.36; 24. Wagtmans (Ned.) 124.35.41; 51. Roks (Ned.) 125.39.18; 125.58.39; 126.23.12; 127.31.47. 60. Dekkers (Ned.) 69. Van Breenen (Ned.) 76. Faanhof (Ned.) Ploegen-klassement LIET olegenklassement is thans: 1. Ita- 11 lie 367.55.54; 2. Frankrijk 368.08.22; 3. Belgie 368.33.19; 4. Spanje 370.20.14; 5. Nederland 370.31.05; 6. Z.W.- Frankrijk 371.38.13; 7. N.O.C.-Frankrijk 372.12.29; 8. WZW-Frankrijk 373.10.59; 9. Parijs 373.43.08; 10. Zwitserland 374.07.27; 11. Noord Afrika 374.37.02. <Advertenhe». Ing. Med.) Olympisch voetbaltournooi (Van een speciale verslaggever) KOTKA, 15 Juli. „Ik begrijp er niets van. Wie de Dy namo's destijds in Engeland heeft zien spelen, kan zich nauwelijks voorstel len, dat dit 't nationale Russische team is", was het commentaar van Karei Lot- sy op de wedstrijd RuslandBulgarije, die heden in de voorronde van het Olympisch Voetbaltournooi te Kotka werd gespeeld en welke eerst na ver lenging voor Rusland met 21 werd gewonnen. „Of wij tegen een van deze twee ploegen een kans zouden hebben? Als ze voluit spelen waarschijnlijk niet. Maar nogmaals, ik begrijp dit niet". Er waren er waarschijnlijk wel meer, die dit niet begrepen. De tientallen bui tenlandse journalisten, die speciaal voor deze wedstrijd naar Kotka waren gekomen en de duizenden Finnen, die hartstochtelijk het Bulgaarse team aan vuurden. De roep. die de Russen voor uit was gegaan, is in deze wedstrijd niet bewaarheid geworden. En was de Bulgaarse midvoor niet na een half uur reeds geblesseerd geworden en daardoor practisch uitgeschakeld, wellicht had den de Bulgaren voor de eerste verras sing van dit tournooi gezorgd. Nu profi teerden de Russen van de regel, dat geen invaller mag worden toegestaan, waardoor zij een numerieke meerder heid gehad hebben gedurende driekwart van de wedstrijd. Spectaculair was de wedstrijd in ge nen dele. Dit kwam voor een belangrijk deel door het perfecte dekkingssysteem van beide ploegen, waardoor eigenlijk gedurende de gehele wedstriid geen speler heeft vrij gestaan. Vooral de Russen bleken hierin meesters pn zel den hebben wij een grendel gezien die mer afdoende sloot dan dit Russische verdedigingsblok. dat zo nodig op de steun van tenminste zeven man kon rekenen. De achterspelers stelden zich diago naal in de richting van de aanval op, met de spil als centraal punt. De vleu- gelhalfs legden het accent op hun ver dedigende taak en zo nodig kwamen Nihna Ghosh, een athlete uit India, traint hier op de 80 meter horden om straks met vele andere deelneemsters, waaronder Fanny Blanker!Koen, mede te dingen naar het Olympische goud op deze afstand. de vleugelspelers ver naar achteren om hun achterhoede te steunen. De binnen- spelers opereren veelal in het midden veld, doch daarbij is elke speler zo snel, dat hij onmiddellijk zijn verdedi gende taak in een aanvallende kan om zetten zonder dat daarbij het verband tussen de linies verloren gaat. Het ge heel maakt de indruk van een soepel lo pende, goed geoliede machine. Daardoor weegt echter het machinale aspect zwaar, zozeer zelfs, dat het spel ont aardt in een vaak volkomen fantasie loos shortpassing technisch knap van opzet misschien, maar uiterst onproduc tief. De Bulgaren speelden vrijer, indivi- dualistischer vaak, maar ook hier ein digde vrijwel elke aanval in onvrucht baar shortpassing en ging het tempo van de aanval verloren door fantasie rijk, maar onproductief dribbelen. Toen de goede Hongaarse scheids- i echter Zsolt na anderhalf uur in eer ste instantie het eindsignaal blies, was het nog steeds 00. Na vijf minuten rust kwamen de ploegen weer in het veld en plotseling was er nu de strijdlust, die men de gehele tijd gemist had. De Bulgaren za ten er fanatiek op en toen na zes mi nuten rechtsbinnen Koleff uit een in gooi de hal vrij kreeg, dribbelde hij even door en vuurde een magnifiek hoog schot af, waarnaar ïvanoff ver geefs greep. Een zoenpartii door zijn tien medespelers beloonde Koleff voor dit doelpunt. Toen leek het plotseling of de Rus sen de loomheid van zich afzetten. Hard en onverbiddelijk gingen zij enige malen door de Bugaarse achterhoede waar aanvoerder Krishevsky gebles seerd werd. Hij bleef op het veld lig gen doch het spel ging onverbiddelijk door, ook toen de scheidsrechter voor corner floot. De hoekschop werd ge nomen, een korte schermutseling volg de en plotseling verdween de bal via het hoofd van Brobov in het net. Dit. gaf de Bulgaren kennelijk een dermate morele klap, dat het twee mi nuten daarna 12 was. Sololoff liet een schot van Brobov vallen en rechts buiten Trofimoff bezorgde zijn ploeg de leiding en de overwinning. In de tweede helft van het half uur verlen ging namen de Russen geen risico's meer. Het korte spel maakte plaats voor lange trappen onder het motto „weg is weg" en na twee uur voetbal konden de Bulgteren hun tegenstan ders de hand schudden, wat ze dan ook spontaan deden. De volledige uitslagen van de ge speelde wedstrijden voor de voorronde van het Olympische voetbaltournooi luiden: Bulgarije-Sovjet Rusland 12 (na verlenging), rust 00; Polen- Frankrijk 2—1, rust 1—1; Hongarije- Roemenië 2—1, rust 10; Denemarken- Griekenland 21, rust 20; Zuid-Sla- vië-India 101 rust 50. In de voorronde van het Basketball- tournooi heeft Italië met 4937 van Turkije gewonnen, waardoor de Turken met twee nederlagen zijn'uitgeschakeld. Ook de Zwitserse basketballspelers kun nen weer naar hun land terugkeren. Zij leden eveneens hun tweede neder laag en wel tegen de Belgen, 5949. Voorts won Canada met 7251 van Roemenie en Griekenland met 5452 van Israel, hetgeen voor laatstgenoem de ploeg ook het einde van de Spelen betekent. HELSINKI, 15 Juli. Er waren slechts enkele honderden toeschouwers in liet Velodrome aanwezig, toen de eerste wedstrijd van het Olympisch hockeytournooi een aanvang nam. Te voren had een kort ceremonieel plaats gehad. Na het spelen van de Olympi sche hymne en het hijsen van de Olym- sche vlag trad jhr. L. J. Quarles van Ufford naar de microfoon, waarna hij in het Frans en het Engels de volgen de woorden sprak: „Als president van de Internationale Hockey Federatie heb ik de eer het hockeytournooi ter gelegenheid van de vijftiende Olympi sche Spelen als geopend te verklaren". Nadat het Finse volkslied door het militaire corps ten gehore was ge bracht, stelden de ploegen van Oosten rijk en Zwitserland zich op voor de eerste wedstrijd. Helaas is deze openingsmatch niet in allerbeste verstandhouding gespeeld. De Oostenrijkers begonnen al dadelijk met hard spel, dat door de Zwitsers werd overgenomen. De beide scheids rechters, de Engelsman Cowlishaw en de Italiaan Zovato, hadden de handen vol aan deze wedstrijd en het was jammer, dat hun leiding niet sterk ge noeg was om het allengs ruwer wor den van het spel te voorkomen. Tal rijke botsingen waren het gevolg. De Oostenrijkers behaalden ten slotte een benauwde 2-1 overwinning. De Belgen hadden minder moeite met hun Finse tegenstanders. Volko men kansloos werden de Olympische gastheren met 6-0 verslagen. HELSINKI, 15 Juli. „Als we straks weer op Schiphol landen denken ze, dat er een stel ge- wichtheffers terug komt", zuchtte Van Melis voldaan, toen hij van morgen in de eetzaal van het Olympisch dorp een stevig ont bijt naar binnen had gewerkt. En gerenommeerde zwaargewichten als Van Roessel en Terlouw lo pen nog eens even terug naar het mffet om de voorraad aan te vul len. De steaming aan het ontbijt Sitas opperbest. De ploeg had prima geslapen en aanvaardde om elf uur volkomen uitgerust de reis naar Turku. „We kunnen het thuis niet beter wensen", glun derde Alberts, toen hij met een extra glas sinaasapelsap aan tafel kwam. Na het ontbijt vjsrd in groepjes het terrein een beetje verkend en hier en daar, zo goed en kwaad het ging, een praatje gemaakt. De Nederlanders in hun keurige blauwe jasjes maken een uitstekende indruk en het lid r.an de Pakistanse hockeyploeg, M. Rafia, was niet eerder tevreden, voordat hij de voetballers op een plaatje had gezet. r a .my BlankersKoen vertrekt Woensdag r.aar Helsinki, dus is zij de laatste dagen druk bezig met het pakken van haar koffers. Haar dochtertje komt hier met moeders spikes aandragen. Het districtsgerechtshof te Belgrado heeft gisteren drie oud-leerlingen van het door maarschalk Tito gestichte college voor journalisten en diploma ten en een student in de economie tot resp. tien, zeven, zes en acht jaar ge vangenisstraf veroordeeld op beschul diging van activiteit voor de Comin form. De drie eerstgenoemden waren ver zetsstrijders in de tweede wereldoor' log, waarvoor zij communistische on derscheidingen kregen. Zij begonnen met hun gewraakte actie, toen zij van De nieuwe, 53.000 ton metende Ame rikaanse passagiersboot „United States" die op haar eerste reis het overtochts record voor de vaart tussen de Ver enigde Staten en Groot-Brittannie in beide richtingen op haar naam wist te brengen, is gisteren de haven van New York binnengevaren, waar haar een daverend welkom werd bereid. Scheepssirenes loeiden en brandweer vaartuigen veroorzaakten ware fontei nen in de haven, toen de „United Sta tes" statig binnenvoer. Grote menigten die zich in de omgeving van het vrij heidsbeeld hadden opgesteld, juichten luide, toen de oceaanreus, onder hét spelen van muziekcorpsen, voorbij gleed. Hefschroefvliegtuigen van de politie en particuliere toestellen waren in de lucht tijdens het binnenvaren. Nieuwe theesoort van zuiver Engels karakter. Meer en meer gebeurt het, wanneer er damesbezoek is, dat de huisvrouw zegt: „Nu moet Je toch eens die echte Pickwick-melange van Douwe Egberts proeven... een zuivere Engelse thee!" Maar meer en meer luidt het lachende antwoord: „We drin ken ze zelf ook al!" Wonderlijk, zo snel als de nieuwe Pickwick Thee (met groen etiket) vrienden en vriendinnen wint. Deze zuivere Pickwick-me lange, van heerlijk Engels karakter, geeft een bijzonder rijke afschenk en een opvallend volle smaak. Wie de nieuwe Pickwick Thee nog niet mocht hebben geprobeerd, doet dan ook bijzonder verstandig, eens een pakje te bestellen! (Advertentie, Ing. Med.) F\E goede stad Narrabi in Nieuw Zuid Wales is kort geleden overstroomd door millioenen rupsen. De zachte, ha rige diertjes, drongen de huizen binnen en kropen b i'tr-1 j on sge w ij ze over meu bels. bedden en slapenden. Zeven en dertig personen moesten in het zieken huis worden opgenomen en bijna alle inwoners van Narrabi konden niet meer stilzitten van de jeuk. Maar het duurde ongeveer tien dagen eer de ontstoken huid genezen was. De rup sen hebben in de opslagplaatsen van de plaatselijke bierbrouwers bet bier bedorven, de chocolade en andere lek kernijen in de automaten vraten zij op en er bleef geen blad aan de bomen. Een zware jongen, die in Mexico City wegens vervalsing gevangen zat, bleek toen hij voor de rechtbank zou wor den geleid gevlogen ie zijn. Hij had een bevel tot onmiddellijke invrijheids- stelling afgegeven. Het was de beste vervalsing van zijn leven! Te South Bend, Indiana, werd een man tot der tig dagen gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een dame haar horloge ont stolen had. De dame op haar beurt werd eveneens tot dertig dagen nor veroordeeld, want ook zij had het hor loge op onrechtmatige wijze verkregen. ■uil In Lima is deze week een zekere Lorenzo Vargas overleden. De burger lijke stand van Lima beeft officieel be vestigd, dat de heer Vargas honderd- Een en twintig honderd kilometer. Nou kan IK het niet meer bij-vliegen. vijftig jaar oud geworden is. Nu is het Theodoor duidelijk, waarom geld geen geluk brengt. Dat leert ons de 58- jarige Amerikaanse millionnair Tom my Manville, die onlangs voor de ne gende maal in het huwelijk is getreden. Acht maal is de man teleurgesteld in de vrouwen en dat ondanks (of mis schien juist dóór) zijn bankrekening. Ongeveer honderd vooraanstaande func tionarissen van de Amerikaanse film maatschappij „Metro Goldwyn Mayer" die allemaal een salaris genoten van meer dan duizend dollar per week heb ben er genadiglijk in toegestemd, dat hun salaris gedurende een jaar met 25 tot 50 procent wordt verminderd. De maatschappij is namelijk aan het be zuinigen. Rocca san Casciano, een vriendelijk dorp tegen de Oostelijke hellingen van de Apennijnen, is door een ernstige aardbeving getroffen. De huizen en het oude kasteel, dat steeds bewoond wordt door mensen die geen Ïu!jS. meer hebben, zijn ernstig be schadigd. De bewoners hebben opdracht gekregen de plaats te verlaten. In het industriële district van Toulouse heeft deze week een hevige brand ge woed, welke voor ruim vijfhonderd milliocn francs schade heeft aangericht het opleidingsinstituut voor journalis ten en diplomaten, dat alleen vooruit- gezochte partijmensen openstaat, wer den verwijderd, omdat zij in 1948 cri- tiek hadden geleverd op de houding van maarschalk Tito tegenover het Kremlin. Zij werden in 1951 gearres teerd, nadat twee van hen getracht hadden naar het buitenland te vluch ten. Het Westduitse constitutionele ge rechtshof heeft de neo-naziïstische „So- zialistische Partei Deutschland" tijdelijk verboden openbare vergaderingen te houden en propaganda'-materiaal te ver spreiden, een en ander op verzoek van de regering. Zoals bekend behandelt het gerechts hof de vraag van de regering, of de partij volgens de grondwet al of niet verboden kan worden als zijnde niet in overeenstemming met de grondwet. Het hoogste orgaan van het West duitse Vakverbond heeft er Dinsdag na een volle dag van stormachtig debat vanaf gezien door nieuwe stakingen te elfder ure nog versterkte druk op het parlement uit te oefenen, nu dit van daag izal beginnen met de behandeling van het wetsontwerp op de medezeg genschap der arheiders in de bedrij ven. De commissie voor de leiding van de Londense conferentie over de buiten landse schulden van Duitsland zal Vrij dag weer bijeenkomen. Deze bijeen komst zal wellicht belangrijke vooruit gang brengen en de onderhandelingen weer op officieel niveau brengen. Men meent te weten, dat de laatste tijd in informatieve besprekingen grote vor deringen zijn bereikt. In gewoonlijk wel ingelichte kringen werd gisteren voorspeld, dat de conferentie zal slagen en nog deze maand zal worden beëin digd. Wegens spionnage voor de VS Een Oostduits gerechtshof te Halle heeft een 29-jarige Oostduister ter dood veroordeeld wegens spionnage voor de Amerikaanse geheime dienst, aldus ADN, het officiële Oostduitse persbu reau. Volgens een mededeling van de rege ring van Neder-Saksen is men aan de Oostduitse zijde van de zonegrens be gonnen prikkeldraadversperringen aan te brengen van twee meter hoogte. Er wordt gepatrouilleerd door bereden po litie. Barricades in West-Berlijn Men verwacht, dat vandaag alle van West-Berlijn naar Oost-Berlijn leiden de wegen door barricades zullen zijn afgesloten. Zoals gemeld zijn de ver sperringen opgericht naar aanleiding van de ontvoering, verleden week Dinsdag, van een West-Berlijnse, anti communistische advocaat. Dinsdag hebben drie Russische offi cieren getracht voltooiing van de bar ricades te voorkomen. Zij bevalen Duit. se arbeiders aan de grens van de Fran se sector hun werk te staken, omdat zij de versperring op Oostduitse gebied oprichtten. Franse militaire politie kwam daarop tussenbeide. Ex-veldmaarschalk Kesselrlng, die in Britse gevangenschap vertoeft, is Dinsdag in een ziekenhuis te Bochum opgenomen. De aard van zijn ziekte is met bekend gemaakt. —Maandag is te Sofia een culfureï# overeenkomst getekend tussen Bulgarija en de Chinese volksrepubliek. -(

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5