Reden tot dankbaarheid bij zilveren jubileum van St. Elisabethziekenhuis r Jimmy Brown en debendevan Dolle Dirk AGENDA Een bijzonder knap filmverhaal vraagt de aandacht De Vrouw in de Historie wordt de titel van 8-Octoberoptocht Alkmaarse taxichauffeur beleefde spannend avontuur in Haarlem VERVOLG S rtsen opereer (tegen) elf R. K. Gezondheidszorg herrees uit haar as Kloosters gaven de eerste stoot Vreemdelingen op de kaasmarkt Het rassenvraagstuk beeld Bouwvakarbeiders contra ambtenaren in Nog altijd tekort in de kas Alkmaarse deelnemers aan de Vierdaagse Passagier nam de benen en werd pas na achtervolging op dak gegrepen ben van het circus .Ik Mikkenie" Zilveren jubilaris werd gehuldigd LAATSTE NIEUV Onze hockeypl< VRIJDAG 5 8 JULI 1083 Monument van naaslenhefdt Het Sint Elisabethziekenhuis stond gistermiddag in het teken van vreugde. Bezijden de hoofdingang wapperde blij de vlag en de refter der zusters was feestelijk met bloemen versierd. Gisteren immers, bestond het ziekenhuis een kwart eeuw en dit was reden voor tal van rooms-katholieke hoogwaardigheids bekleders, burgerlijke autoriteiten en tientallen artsen uit Alkmaar en omge ving, om een tocht naar het ziekenhuis te maken, teneinde het jubileum mee te vieren. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op Z.H.E. Dom. Andries- sen, de Abt van Egmond, burgemeester mr dr H. J. Wytema, wethouder R. Bak ker, de gemeente-secretaris, mr R. Veendorp, een aantal gemeenteraadsleden en vele anderen. Achter^ het officiële vernis van de plechtigheid, glinsterden toch spontaneïteit,^ hartelijkheid en ware vreugde om dit jubileum. Een jubileum is geen tastbaar ding, evenmin als liefde dat is, en als zodanig was deze dag een geestelijk monument van naastenliefde en dankbaarheid, die in de allereerste plaats dient uit te gaan naar de eerwaarde zusters Augustinessen, wier aanwe zigheid in het ziekenhuis niet slechts materiële, doch evenzeer geestelijke be tekenis heeft. Want ztf zijn de draagsters van de gedachte van Christelijke naastenliefde voor zieken en gebrekkigen. Het is haar feest in de eerste plaats. Ze hebben net in stil gebed gevierd. Allereerst sprak mr A. J. M. Lees berg, voorzitter van het uitvoerend co mité, namens allen, die het ziekenhuis dit feest bereidden een gelukwens en een inleidend woord. Z.H.E. Dom. An- driessen gewaagde van zijn dankbaar heid en die van zijn vijftig „kinderen" in de Abdij. Hij smeekte Gods zegen af over dit werk van barmhartigheid. Dom. Andriessen beschreef nog hoe in vroeger eeuwen de zorg voor zieken en armen in deze streek, van de Abdij uitging. De directeur-geneesheer, dokter G W. Sluymer noemde de stichting van het Elisabeth-gesticht en later van het Et. Elisabeth-ziekenhuis, een voor ons gewest illustrerend deel van de ontwik keling der R.TC. gezondheidszorg na de Franse tijd. Beginnend bij de wieg van de geneeskunde, bij Hippocrates, volg de dr Sluymer de ontwikkeling der me dische wetenschap op de voet. Na Chris tus ging de zorg voor lichamelijk min der bedeelden voornamelijk uit van de kloosters. Baatzuchtige lieden maakten zich in de 17e eeuw van de' toen nog primitieve ziekenhuizen meester, en waar eerst een Goddelijk gebod tot charitatief werk dreef, al spoedig was het slechts geldelijk voordeel, dat men op het oog had. De Reformatie bracht een invloed ten kwade voor de R.K. ziekenhuizen mede en de Franse be zetting deed de rest. De wederopbouw kwam in 1853, toen de R.K. hiërarchie werd hersteld. De congregaties van door roeping gedre ven vrouwen, die de ziekenzorg wil den gaan beoefenen, biociden weer op. Vanuit België „entte" men in Neder land de kernen voor later machtige congregaties, zoals b.v. die van de zus ters Augustinessen van Barmhartigheid te Delft, uit welke congregatie ook de zusters van het jubilerende ziekenhuis gekomen zijn. In een eeuw tijds ont stond er een R.K. ziekenhuiswezen, met een capaciteit die de helft bedraagt van het totaal aantal bedden van alle Nederlandse ziekenhuizen samen. Dit Werd geheel door eigen middelen ge steund. Dr Sluymer wees er in zijn boeiende en uitstekend gedocumenteer de rede op, dat in het R.K. ziekenhuis de ideële en materiële waarden in zui vere harmonie worden gebracht. De wordingsgeschiedenis van het jubile rende ziekenhuis schetsten wij gisteren reeds. Passend geschenk Na dr Sluymer sprak dr De Groot, geneeskundig inspecteur voor de Volks gezondheid in Noord-Holland. Hij be lichtte de „bedrijfsfactor" in het zie kenhuis en wees erop, dat de uitste kende naam, die de Nederlandse ver pleegster in de gehele wereld heeft, voornamelijk te danken is aan de goe de opleiding in onze ziekenhuizen, waaronder ook dit huis in feesttooi. De Hoogeerwaarde heer Deken P. Th Jacobs vermaande de zusters, om in wetenschap en godsvrucht de H. Augus- tinus te volgen. Burgemeester Wytema, sprekend namens het gemeentebestuur, zei, dat Alkmaar als medisch centrum voor Noord-Holland boven 't IJ, zich verheugt in dit jubileum. Hij betrok in zijn dank vooral de zusters van het zie kenhuis. Tenslotte overhandigde mr Wytema de voorzitter van de bijeen komst een geschenk onder couvert. Dr Hogenboom, voorzitter van de afd. Alk maar der Ned. Mij. tot bevordering van de Geneeskunde, memoreerde de moed van de zusters tijdens de bezettingsja ren. Hij legde er de nadruk op, dat de onenigheid die er soms tussen de artsen en het bestuur was, de bron kan zijn van heilzame verbeteringen. Nadat nog gesproken was door dr Veraart, namens de Ver. v. Ned. R.K. Ziekenhuizen, kreeg mr Leesberg ge legenheid het jubileumgeschenk, aan geboden door de honderden mensen, die reden tot dank hebben, te over handigen. Dit geschenk bestond uit een geldsbedrag, groot ongeveer f 8000.voor het installeren van een zgn. „kussenradio-systeem". De Rector van de congregatie, de Zeereerwaarde heer Stolwijk, sprak tot slot het dank woord. Hierna recipieerde het bestuur gedurende enkele uren elders in het ziekenhuis. De grootste drukte op de kaasmarkt was hedenmorgen ongeveer kwart voor elf. Toen verdrongen zich enkele dui zenden vreemdelingen om de meer dan twintig stapels kaas die op het plein waren uitgestald. Er waren toeristen uit tientallen landen, doch opmerkelij ke figuren waren er ditmaal niet. Veel bekijks trok een troepje Schot se jongens, wier belangstelling niet alleen uitging naar de kaasdragers, maar ook naar de Alkmaarse meisjes, van wie zij talrijke foto's namen. Er waren weer heel wat bezoekers die de stad niet wilden verlaten zonder de Waagtoren te hebben beklommen en van het prachtige vergezicht te hebben genoten. Zij waren zelfs bereid hier voor geruime tijd in de rij te staan. Ook voor de beschuitjes met kaas en de verpakte kaasjes bestond als van ouds een bijzondere belangstelling. (Advertentie, Ing. Med.)" VRIJDAG Victoria Theater: Een avond in de opera (14 jaar); Harmonie Theater: Jeugd in de branding (alle leeftijden); Rex Theater: Waar is mijn kind (14 jaar); Cinema Americain; Paradijsvogel (14 jaar). Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 0.52 13.32 Zaterdag 1.55 14.27 Te Camperduin. Hoog laag Vrijdag 0.57 13.37 6.57 19.37 Zaterdag 2.00 14.32 8.00 20.32 Voor de lighallen Bouwvakarbeiders en ambtenaren spelen ieder jaar een voetbalwedstrijd ten bate van de Alkmaarse lighallen. Ook dit jaar maken zij hierop geen uitzondering. Hedenavond wordt op het Randers-terrein om zeven uur de ze wedstrijd gespeeld. Opvallend is dat beide elftallen zijn samengesteld uit actieve spelers. De KNVB heeft hun allen ontheffing ver leend voor dit goede doel en het is te wensen dat het initiatief van bouw vakarbeiders en ambtenaren door een groot aantal voetballiefhebbers, evenals de KNVB dat heeft gedaan, zal wor den gesteund. Daarbij kan de overwe ging gelden dat men niet naar het Randers-terrein behoeft te gaan, alleen om het sympathieke doel te steunen. De samenstelling van de elftallen is zeer sterk en men kan een spannende wedstrijd verwachten. De ambtenaren komen als volgt in het veld: Kramer (Alkmaarse Boys)Hoebe (RKAFC) en Van Meene (Alcmaria Victrix)Wolf (Alkmaarse Boys)De Ley (Alkmaarse Boys) en Brouwer (Alcmaria Victrix): Hillenius (Alcma ria Victrix), Blok (Alkmaarse Boys), Piet Eversteyn, Haanraads (HSV) en De Buyzer (Alcmaria Victrix). Opstelling Bouwvakarbeiders: Scher mer (Alcmaria Victrix): Metselaar (Alkmaarse Boys) en Badenhu'zen (Alcmaria Victrix); A. Indri (AlkuVir- se Boys), Van der Leek (UVV) en Keesman (Alcmaria Victrix)P. Indri (Alkmaarse Boys), J. Indri (Alkmaarse Boys), Segers (Vrone), Hevnis (RK AFC) en Knip (Alkmaarse Boys). Bethel College Choir geeft uitvoering Vrijdag 25 Juli zal The Bethel Col lege Choir, dat een tournee door Euro pa maakt, een bezoek brengen aan Alkmaar en hier een zanguitvoering geven in de Doopsgezinde kerk. Dit grote a capellakoor uit Kansas, dat is samengesteld uit jonge, gods dienstige mensen, heeft op velerlei wijze bekendheid verworven. Niet al leen door hun zang en hun strenge le venswijze vestigden deze zangers de aandacht op zich, doch onder andere ook door hun grootscheepse inzame- acties voor de oorlogsslachtoffers bui ten Amerika. De leden van het koor zullen bii hun bezoek aan deze stad worden onderge bracht bij Alkmaarse gezinnen. In het Rex Theater wordt deze week een film vertoond, die zo verrassend veel voortreffelijke kwaliteiten heeft, als wij er in lange tijd niet een in Alk maar zagen. Deze film is niet steeds opwekkend, maar ze is zo ontroerend zuiver en in-menselijk, dat ze toch een verkwikkend bad voor de geest wordt. De film „De Bron" geeft een scherp beeld van de rassenverhou dingen in een klein Amerikaans stadje. Daar leven blank en zwart broeder lijk naast en met elkaar en gaan vriendschappelijk met elkaar om. Aan deze goede verhouding komt plotseling een ein de, als op zekere morgen een klein negermeisje spoor loos is verdwenen, nadat zij eerst in gezelschap van een blanke is gezien. De vermoedelijke dader, een mijn werker, wordt aan gehouden, maar daar de negers denken dat dé man niet zal wor den gestraft, zo als men het èèn van hen zou doen, breken er onlusten uit. Als een lopend vuurtje gaat het door de stad, dat de blanke door de politie wordt be schermd. Op straat wordt hier hevig over gedebatteerd en als dan een blanke een neger een klap geeft, ont brandt de rassenwaanzin in volle hevigheid. In enkele uren tijds is het stadje verdeeld in twee kampen van blanken en negers, die elkaar trachten te lynchen. Goede buren worden ver- bittere vijanden en tientallen men sen worden zwaar mishandeld, zonder dat iemand weet waarom. Dan opeens wordt er een spoor van het meisje gevonden. Het kind blijkt bij het spelen in een negentien meter diepe bron te zijn gevallen en de on schuld van de mijnwerker komt dui delijk aan het licht. Als bij toverslag is dan alle vijandschap verdwenen en slaan blanken en negers de handen ineen om het leven van dit mensen kind te behouden. Het filmverhaal lijkt simpel, doch is in wezen bijzonder knap in elkaar gezet. Ieder die iets weet of begrijpt van psychologie en speciaal massa psychologie, zal met de grootste be wondering toezien, hoe kundig Russell Rouse en Clarence Greene de inner lijke spanningen in de mens hebben uitgebeeld. Op meestelijke wijze mengden zij deze uitingen van het menselijk gevoel met het raffinement van de camera en maakten een film die zich verre verheft boven wat ge woonlijk in de theaters wordt gebo den. Jonge postduivenvluchten met vele attracties Zondag werd door de Alkmaarse Concourscommissie, waarbij de meeste postduivenverenigingen uit Alkmaar en omgeving zijn aangesloten, een wed vlucht met jonge duiven gehouden ten bate van De Lighallen te Alkmaar. Reeds enkele jaren werden bedragen van f 1300, f 800 en f 700 afgedragen voor dit sympathieke doel. Voor de duivenhouders waren weer prachtige prijzen te verdienen, waarbij vooral de textiel een voorname plaats innam. Zondag 27 Juli wordt voor afd. A, waarbij pl.m. 40 verenigingen uit N.-H. zijn aangesloten, de langzamerhand traditioneel geworden Prof. Jansen- vlucht vanaf Roermond gehouden. De gelden die deze vlucht opbrengt wor den besteed voor het bouwfonds Prof. Jansen-Instituut te Utrecht. Buiten de geldprijzen die te winnen zijn, maakt men kans op een duivenklok merk Jundes 1952, een keukenuitzet, textiel, zilveren couverts en zelfs een brom fiets. Verder zijn tal van ereprijzen beschikbaar gesteld. Godin Minerva en Marie Antoinette Marine zal waarschijnlijk eveneens haar medewerking geven JJE OPTOCHT, die ter gelegenheid van de 8 Octoberviering door de straten zal trekken heeft tot titel gekregen de Vrouw in de Historie. Het ligt in d« bedoeling van de optochtcommissie om de praalwagens verschillende tijdperken te laten uitbeelden met een bepaalde vrouwenfiguur als middelpunt. Zo is er gedacht aan een wagen met de God Minerva, aan de Koningin van Saba (in een draagstoel), de Romaanse tijd, de Germaanse volksverhuizing, de valken- jacht, waarbij Jacoba .van Beieren natuurlijk niet zal ontbreken, Jeanne d'Arc, het hofleven in de Bourgondische tijd, de Renaissance, Marie Antoinette (op weg naar het schavot),*de Camera Obscura, Florence Nightingale en tot slot de vrouwelijke beroepen van thans. In deze geest wil men de optocht samenstellen en reeds wordt door de bekende mannen van de optochtcommissie gewerkt aan de ontwerpen voor de ongeveer 25 praalwagens. Iets nieuws op de komende 8 Octo- berdag zal zeker de medewerking van de Koninklijke marine zijn, die zich daartoe in principe bereid heeft ver klaard. Het dagelijks bestuur van de 8 Octobervereniging heeft dezer dagen een bespreking met de commandant Zeemacht Nederland, Schout bij Nacht C. W. Slot over het programma, dat zal worden uitgevoerd. Het verzoek zal worden gedaan een aantal marinevaar tuigen naar Alkmaar te laten komen en de burgerij gelegenheid te geven deze oorlogsbodems te bezichtigen. Andere punten zijn een défilé, het optreden van de marinekapel en een taptoe in de avonduren. In hoeverre deze wensen zullen kunnen worden verwezenlijkt zal eerst bij de bespreking met de com mandant blijken. Om het hiaat tussen de optocht en het vuurwerk te vullen kwam de heer A. Koster op de dezer dagen gehouden vergadering van de vereniging met het voorstel op verschil lende plaatsen in de stad openluchtbals te houden. De grote moeilijkheid is, dat de financiën van de 8 Octoberver eniging allerminst gezond zijn. Er was verleden jaar zelfs een nadelig saldo Van f 1127,29 en met een kapitaal van slechts f 861.zal men niet in staat Aan de vierdaagse te Nijmegen zal door achttien leden van de wandelverenigin gen uit Alkmaar HVZ, De Jeep en De Kaaskoppen worden deelgenomen. Het zijn: J. Brouwer (1), mevr. Dillingv. d. Klooster (7), mej. G. Bos (4), J. Fer- nee (8), G. Dilling (8), N. Bakker (7), M. Weel (6). H. Slot (6), G. Beuling (5), P. de Boer (3), D. Koopman (4), K. Koop man (4), Kitty Koopman (4), J. Borst (1), W. Koopman (1), mevr. v. Geelenv. d. Werf (3), Chiel Veldstra (2) en PietBloot- hoofd (6). De tussen haakjes vermelde cijfers be treffen het aantal keren, dat de deel nemers reeds hebben meegelopen. De heer C. de Vet (Oom Kees), die voor de dertiende maal zou starten is door opname in een ziekenhuis verhin derd deel te nemen. Aangrijpende scène uit het filmverhaal „De Bron". DIERENBESCHERMING Zwervend is aangetroffen een type foxhondje. Kentekenen: ruwharig, zwart-wit, witte punt aan de staart, teef. Ter beschikking zijn één grote en vier kleine poesen van 6 weken. Zeer geschikt voor een boerderij. Men wen de zich hiervoor tot Dr Van Peltlaan no. 45, Bergen. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat 1, Alkmaar. De Alkmaarse taxichauffeur de heer G. Krap heeft gisternacht zonder het te weten een Haarlemse inbreker naar zijn woonplaats gebracht. Hjj kwam pas tot de ontdekking, dat er iets scheef zat toen de man in Haarlem aangekomen in de Grote Houtstraat uitstapte en opeens de be nen nam zonder te betalen. Eerst na een opwindende jacht over de daken van de huizen in de Grote Houtstraat gelukte het de Haarlemse politie, die van gcveltourisme ook het een en an der bleek af te weten, de vluchteling te arresteren. Het bleek een 35-jarige Haarlemmer te zijn, die tal van inbra ken op zijn geweten heeft. De man was om een uur of één 's nachts bij de taxistandplaats aan het station in Alkmaar gekomen en had in een mengelmoes van Frans en Ne derlands verzocht hem naar Haarlem te brengen. Hij zei bij circus Mikkenie te behoren. De heer S. C. Visser, die met een taxi van de fa. Chr. de Vries aan de kop stond, bekeek zijn vrachtje argwanend en verzocht de man voor uit te betalen. Toen hieraan niet werd voldaan sommeerde de chauffeur hem de auto te verlaten, waarna de „Frans man" zich in het Hollands tot de twee de taxichauffeur de heer G. Krap wendde. Ook de heer Krap vroeg vooruitbeta ling, waarop de man zijn portefeuille opende en met enige bankbiljetten zwaaide, die voldoende waren om de reis te dekken. De heer Krap reed ver volgens met zijn klant weg. In de Grote Houtstraat te Haarlem vroeg de passagier even te stoppen omdat hij een paar vrienden wilde ha len, die met hem naar Amsterdam zou den rijden. Dit smoesje was echter te doorzichtig en toen de heer Krap bleef aandringen op betaling nam de man opeens de benen. Hij rende ach tervolgd door de Alkmaarse chauffeur een steegje in en klom vandaar over een muur in de tuin van een hofje. Toen de inmiddels gewaarschuwde po litie arriverde en de donkere tuin uit kamde was er van de man geen spoor meer te bekennen. Het lawaai had een van de bewoonsters evenwel wakker gemaakt. Zij schoof het raam open en riep toen zij in de tuin de politieman nen ontwaarde „Er loopt iemand op het dak heren". Vier politieagenten en twee rechercheurs zetten na die mede deling de achtervolging in. Het duurde echter nog tot vier uur 's nachts voor men de vluchteling, een bekende in breker, wist te arresteren. Hij werd naar het politiebureau mee genomen en daar ontving de heer Krap de f 18 reisgeld, die hem bijna waren ontgaan. 116. De vijf gevangenen waren te hongerig om behagen te scheppen in het voeren van lange gesprekken. Dat bemerkte Jimmy ook wel. Daarom drong hij er op aan een beetje haast te maken. „Als jullie dit rotspad af lopen", zei Jimmy, „zullen jullie be neden commissaris Krabberteen aan treffen. Hij zit daar op jullie te wach ten. Maar maak 'm maar niet aan 't schikken, anders gaat-ie hals over kop aan de haal". De agenten Bonnemans en Wim Wiebel begonnen te grijns lachen. „U brengt ons op een Idee, meneer Brown", zeiden ze. Jimmy knipte. „En nu mannen, ga ik af scheid van jullie nemen. Ik heb ge daan wat ik kan en ik ga terug naar Muidermonde. Doe m'n hartelijke groeten maar aan de commissaris en maak 'm niet al te erg aan 't schrik ken." Zo nam Jimmy Brown afscheid van het roversnest van Dolle Dirk en begaf hij zich te voet naar Muider monde, naar de sluiswachterswoning, in de hoop dat hij daar rustig nog een paar uurtjes zou kunnen slapen, want hij voelde zich toch wel wat afgemat door al deze avonturen. Hij zette er een stevige pas in, maar keek onderweg toch nog een paar maal om. ,,'t Zal mij benieuwen of die Kwabberneus nog kans ziet dat stelletje boeven vei lig achter slot en grendel te krijgen", dacht Jimmy. zijn een dergelijke tegenvaller voor de tweede keer het hoofd te bieden. Een lichtpuntje is, dat de terugval van het ledental thans is gestuit. De laatste ja ren was het een steeds weerkerend ver schijnsel, dat 300 a 400 leden bedank ten, hetgeen in 1952 niet meer het ge val was. Integendeel. Het aantal leden bedraagt nu zelfs 150 meer dan verle den jaar, waardoor men voor het eerst sinds lange tijd weer boven de 2000 is gekomen. Toch is dit aantal onvoldoen de om het nadelig saldo op te vangen en dus zit er niets anders op dan bezui nigingen in te voeren. Welke dit zul len zijn is nog niet bekend. De bonte avonden hebben behalve vele nieuwe leden na aftrek van alle onkosten nog een batig saldo opgeleverd van f 120. In het jaarverslag van de secretaris de heer A. Koster werd herinnerd van geslaagde viering in 1951 en aan de propaganda-film, die in opdracht van de vereniging werd vervaardigd en die al vele malen heeft dienst gedaan. De aftredende bestuursleden de heren mr G. A. de Lange, G. Grondsma en A. Koster werden herkozen. Van leerling lot chef Voor de derde maal dit jaar werd er bij Vroom Dreesmann een zilveren jubileum gevierd. Vandaag herdacht de heer A. W. A. Genefaas, de chef van de meubelafdeling, de dag waar op hij 25 jaar geleden bij V. D. in Alkmaar in dienst trad. Om 8.15 uur werd in de St. Domini- euskerk een H. Mis tot intentie van de jubilaris opgedragen. Deze werd o.m. bijgewoond door de directie en vele personeelsleden. Te 10 uur werd de heer Genefaas, die vergezeld was van zijn vrouw, door de directie in het feestelijk ver sierde privékantoor ontvangen. De di recteur sprak de jubilaris hartelijk toe en memoreerde diens loopbaan. Hij herdacht hoe de jubilaris is opgeklom men van leerling tot afdelingschef. De ze woorden gingen vergezeld van prachtige bloemen en een gesclSnk onder couvert. Hierna namen nog di verse chefs en personeelsleden het woord om de feesteling te huldigen en cadeaux aan te bieden. Tenslotte sprak de jubilaris een kort dankwoord. Het overige gedeelte van deze dag werd in de huiselijke kring doorge bracht, waar nog zeer velen een felici- tatiebezoek kwamen brengen. Deze grote drukte vindt haar oorzaak in de populariteit van de heer Gen- faas, die naast zijn drukke werkkring aan vele verenigingen zijn organisato rische talenten geeft. De herdenking werd dan ook aangegrepen om hem voor zijn vele werk een passende hul de te brengen. Luidruchtige reclame op het Canadaplein Het reeds bijna sluimerende Alkmaar heeft gisteravond kennis kunnen ma ken met een nogal luidruchtige recla me-actie op het Canadaplein. Een aan tal luidsprekers brulde de faam uit van een hele serie Nederlandse fabri katen en artikelen. Op een geïmprovi seerd scherm werden reclameplaten geprojecteerd. Naar wij bij informatie vernamen, waren de vertegenwoordi gers te Alkmaar, van de verschillende re clame-makende firma's, in de buurt van de geluidswagen aanwezig om eventueel zaken te doen. In een keurige „salonwagen", was een show van de producten, wier na men tevoren over de stad hadden ge klonken. Men kon ons niet mededeten of deze wijze van reclame-voeren, die buitengewoon opdringerig en storend is, nog effect heeft gesorteerd. Burgerlijke sfand Geboren: Maria J., d.v. J. P. Doe- schot én M. Paulisse; Pieter E., z.v. C. Munk en A. J. Evenhuis; Nicolaas M., z.v. N. M. Beemster en A. M. Oudhoff; Julius M„ z.v. H. Zandbergen en G. Middelbeek; Margriet, d.v. G. S. Blok ker en M. Balder; Agatha J. M., d.v. P. W. van Egmond en C. Th. Deckwitz.; Bernardus S., z.v. W. Wokke en C. Mors. Ondertrouwd: Jan Ploeger en Lucia I. L. Schouten; Johannes A. Kraakman en Petronella C. Bieman; Jacobus J. Molenaar en Dirkje Kruijt; Rudolf B. Scheppers en Elisabeth J. Ploeger. Getrouwd: Hendrikus G. Sneeboer en Dieuwertje de Vet; Adrianus N. Bruin en Hendrika J. van den Aakster; Her man B. de Jong en Egberdina Heinen. Overl.: Andr. J. Strik, 58 jr, geh. m. J. C van Groningen; Andr. Schenk, 67 jr., wednr. v. E. Spoets; Agatha C. de Graaf, 83 jr., wed. v. Th. W. Veer. Transportcolonne Het gezellige voetbalterrein van^ honderd toeschouwers een a competitie met m0"tpekt door PolHicn politieagenten versterkt door litiaarse artsen. De Rode K hranca „omen volledig met st()nd soneel van belde "eke"L" ten de a per slot van rekening mo nooi van de sterke arm en men Eenmaal moest een spele worden weggedragen Al die ™ste« cn RodeK^ruis-so^a^ hebben, als 0m gebroken b «e te moeten komn{andcre kwetsuri nen te sPalkenrhinden een vergeef voorlopig te V®rlkmaar-veld gemaal reis naar het A noodzakeli Slechts e«>m "eld werd opg dat een brancard oei D dragen om ei^dien een politiemi was dan nog b yan de artg( die, eoed had kunnen verdrage Achteraf bleek dat die politieman l i lollig" had gevonden eens op e Toneer" te liggen en dat hij het eige Wk maar zielig vond dat die transpo: colonne anders helemaal een vergeei reis had moeten maken, ïf Er was nog imand die bijna een v< geefse reis had gemaakt. Dat was bi KLmecster H. J. Wytema, die de aftr voor deze wedstrijd zou verrichten. burgervader was precies op tijd as "'wezigop het terrein aan het zeg om te constateren dat de beschermc van het recht en de wakers voor de. zondheid van zijn gemeentenaren, een andere plaats elkaar in de hat waren gaan vliegen. Inmiddels haa Hoeneveld op het Alkmaar-veld de trap verricht, waar de „burry bui adem een kwartier te laat arnveei niet te laat echter om te kunnen cons teren dat beide elftallen er een eer .stelden beslag te leggen op de wis: beker. De wedstrijd is namelijk in z een góede aarde gevallen dat men v de prijsuitreiking in het Wapen Haarlem, heeft besloten deze wedst jaarlijks te laten plaats hebben. W Dc artsen hebben deze slag gew Jien en hoe kan dat ook eigenlijk ders. De gemiddelde leeftijd van mannen van commissaris Dreeuws aanzienlijk hoger dan die van de sen. die niettemin al hun vernuft i geding moesten brengen om de o winning tot een feit te kunnen mal Stevig als in de greep van een art< klem zat de voorhoede van de po engerioten tussen de stoere artsende sie. Slechts af en toe schoot die gl 1 los ais de rechtsbuiten van de po trots als son pauw achter zijn rust I gekweekt buikje aanholde. ZlJn E heid was daarom niet minder en tit was hfet die soms verwarring kon si t ten In, het verdedigingsblok van «"artsen Moeilijker was het echter de verdediging van de politie. Sri ik als een Tancetmes'prikten de trough ses van de binnenspelers langs de 1 linie van de politie, die echter het luk had dat zij met een burcht en I gracht hun heiligdom kon afschen Toch was het de goalie van de pol mannen, die reeds sinds jaar en dag leven van een eerzaam ^burger waarmede natuurlijk niet is gezegd. de actieve nolitie-agenten minder zaam zijn. die het eerste de bal uit net moest halen. Hii was bezweken I een goed gelanceerde aanval welke vasté voet werd afgewerkt. Vlak i I na kronkelde de linksbuiten van d< I litie. glad' als een paling, langs de I dediging Van zijn Tegenstanders toe R zag. dat zijn rchtsbuiten, die met R buikje en kale schedel, een drop B in het doelgebied van de artsen deponeren De artsen die hun diag I te optimistisch hadden gesteld gi IV te laat in. en hoewel hun doelverdc tot het laatste ogenblik waak bleef, werden de partijen op g Prijzen op de kaasmarl Op de heden gehouden kaasi waren aangevoerd: 14 stapels fab kaas en 7 stapels boerenkaas, 40.000 kg. B De prijzen waren f 2.04 voor fab kaas en f 2 10 voor boerenkaas. De handel was goed. In Bodegraven waren Dinsda: parthen aangevoerd. Ie soort, f f 2 44, 2e soort f 2.13—f 2.18, f 2.29. De handel was kalm. In Woerden waren Woensda; partiien. De priizen waren le f 2.19— f 2.24, 2e soort f 2.13— g zwart f 2.25f 2 30. extra zwaar De handel was matig. De aanvoer in Gouda bedroeg 270 partiien. le kw. f 2.20—f 2.: kw. f 216f 2 19. extra kwalite f 2.35. De handel was matig. JONG HOLLAND TEGEN GARNIZOENSELFTAL. Op een van de terreinen in de diepolder wordt hedenavond der balwedstriid gespeeld tussen eei nizoens-elftal en een elftal van Holland. HAARLEMSE BRANDWEER 1 Het voetbalelftal van de Alk Vrijwillige Brandweer heeft giste een 01 nederlaag geleden te; ploeg van de Haarlemse brandw (Ongec irrigeerd) Hans Drijver speelt Het Nederlandse hockeyelft: hedenmiddag tegen Duitsland sf als volgt samengesteld: Mulder sterdam); Derckx (Venlo) en (Togo); Ancion (Kampong), (Laren) en Tiel (HHYC(; Val (HHYC), Boerstra (HIIYC), (HHYC), Esser (Togo), Wery Hans Drijver is weer zover li dat hij kan spelen. Duitsland verschijnt in de v opstelling: Heinz Schmidt; Hug heiser en Ullerich; Brenneeke, en Peters; Hans Dollheiser. Suh dinger, Grube en Rosenbaum.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2