Artsen opereerden met succes I (tegen) elf politiemannen laatste nieuws VERVOLG STADSNIEUWS Transportcolonne vreesde het ergste Eenmaal moest een speler worden weggedragen Boerderij te Callantsoog afgebrand Bergen Radio-sterren in het Openluchttheater Uit de Omtrek Afd. Langedijk van „Het Witte Kruis hield jaarvergadering Schoolgrenzen moeten ongewijzigd blijven Derde leerkracht voor de openbare lagere school te Hensbroek Hoge huurprijs voor de woningwetwoningen SPORTWAGENRACES TE ZANDVOORT Organisatoren verwachten vee! van handicapraces zeventig deelnemers Al j Onze hockeyploeg Zeventig inschrijvingen Telkens weer ziet U meer in Artis! VRIJDAG 13 JUI/I 1952 1 - - I Het gezellige voetbalterrein a?1™ei''weTrTgbe^ers^flen hlfe' bonderd toeschouwers trommelen het slagveld geweest tussen ex- competitie met moeite bij'^^"„Uemannen op leeftijd en een elftal van Alk- politieagenten versterkt dKruisPtrans[)(jrtcolonne had de voorzorgsmaatregel ge- maarse artsen. De Rode brancards uit te rukken en het verplegend per- nomen volledig meteen stond in laaiend enthousiasme langs de lijnen, soneel van beide z|ekf d artsen spelen tegen de vertegenwoordigers Per slot van rekening moesten van de sterke arm en men kan voet bracht. Zo bleef het tot het bit tere eind, zodat penalties de beslissing moesten brengen. Penalties Daarmede waren de politiemannen beslist in het nadeel. De artsen hadden namelijk een doelverdediger meege bracht, die bij tijd en wijle, zonder te springen, zijn hoofd tegen de lat stootte. Dank zij tijdig ingrijpen van die doelverdediger en het moreel overwicht dat hij op zijn tegenstan ders uitoefende, schoten de politie mannen éénmaal in de roos. De art sen deden het beter. Twee penalties werden benut, zodat zij ten slotte een 32 overwinning en de beker, be schikbaar gesteld door de heer C. Brouwer, uit het vuur sleepten. Uitstekende grasmat. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de tweede bedrijfsport- avond. Een volleybalwedstrijd tussen twee erenteams, samengesteld uit bedriifsvolieybalverenigingen en een handbalwedstrijd tussen twee dames teams, walden hier aan voorafgegaan Het spelpeil in deze ontmoetingen was aanzienlijk beter dan de vorige week. De samenstelling van de ploegen was sterker' en bovendien was de grasmat ditmaal uitstekend verzorgd, zodat het spel beter tot zijn recht kon ko men. Volgende week wordt op de derde bedrijfssportavond een wed strijd gespeeld tussen het eerste elftal van de gemeentepolitie en een ver tegenwoordigend bedrijfsvoetbalelftal. Mbben%'rzrhrdden^wUacht1ndaac- fee te moeten komen om gebroken be te spalken ofandere nen kwetsuren voorlopig te verbinden, een vergeefse reis naar het Alkmaar-veld gemaakt Slechtó eenmaal was het noodzakelijk dat een brancard het veld werd opge dragen om een speler op te laden. Dat was da" nog bovanc>ien een P°lltle">an die een botsing met een van de artsen met zo goed had kunnen verdragen Achteraf bleek dat die politieman het wel lollig" had gevonden eens op een brancard te liggen en dat hij het eigen lijk maar zielig vond dat die transport- colonne anders helemaal een vergeefse reis had moeten maken. W Er was nog imand die bijna een ver geefse reis had gemaakt. Dat was bur gemeester H. J. Wytema, die de aftrap voor deze wedstrijd zou verrichten. De burgervader was precies op tijd aan wezig, op het terrein aan het Zeglis om te constateren dat de beschermers van het recht en de wakers voor de. ge zondheid van zijn gemeentenaren, op een andere plaats elkaar in de haren waren gaan vliegen. Inmiddels had dr. Hoenéveld op het Alkmaar-veld de af trap verricht, waar de „burry" buiten adem een kwartier te laat arriveerde, niet te laat echter om te kunnen consta nt-teren dat beide elftallen er een eer in .stelden beslag te leggen op de wissel beker. De wedstrijd is namelijk in zulk ^een góede aarde gevallen dat men voor de prijsuitreiking in het Wapen van feaarlem, heeft besloten deze wedstrijd Baarlijks te laten plaats hebben. De artsen hebben deze slag gewon nen en hoe kan dat ook eigenlijk an ders. De gemiddelde leeftijd van de mannen van commissaris Dreeuws was aanzienlijk hoger dan die van de art sen. die niettemin al hun vernuft in 't geding moesten brengen om de over winning tot een feit te kunnen maken. Stevig ?ls in de greep van een arterie klem zat de voorhoede van de politie coge^otnn tussen de stoere artsendefen sie. Slechts af en toe schoot die greep los als de rechtsbuiten van de politie Btrots als een pauw achter zijn met zorg gekweekt buikje aanholde. Zijn snel- •.v' heid was daarom niefc minder en hij >5 was hét die soms verwarring kon stich- f. ten in het verdedigingsblok van de artsen. Moeilijker was het echter voor 4 de verdediging van de politie. Scherp K als een Ta neef mes prikten de troughpas- K ses van de binnenspelers langs de half- linie van de politie, die echter het ge- I" luk had dat zij met een burcht en een gracht hun heiligdom kon afschermen. Toch was het de goalie van de politie- K mannen, die reeds sinds jaar en dag het ■leven van een eerzaam burger slijt, waarmede natuurlijk niet is gezegd, dat p de actieve oolitie-agenten minder eer- ■zaam zijn. die het eerste de bal uit zijn net moest halen. Hii was bezweken voor een goed gelanceerde aanval welke met I vasté voet werd afgewerkt. Vlak daar- I na kronkelde de linksbuiten van de po- I litie. glad als een^ paling, langs de ver dediging Van zijn "tegenstanders toen hij I zag. dat zijn rchtsbuiten, die met een I buikje en kale schedel, een drop-shot I in het doelgebied van de artsen zou I depori<wen Dp artsen die hun diagnoses I te optimistisch hadden gesteld grepen I te laat inaen boewei hun doelverdediger F t°t het laatste ogenblik waakzaam bleef, werden de partijen op gelijke Inwoners ontkwamen op het nippertje Gisteravond, om ongeveer half twaalf, brak er vermoedelijk ten ge volge van kortsluiting broxd uit in de boerderij die bewoond wordt door het gezin C. Brcgman aan de Sehei- dingsvliet onder Callantsoog. De vuur zee was onmiddellijk zó hevig, dat het vit vier personen bestaande gezin Breg- man en de knecht Jan Hazebos, ter nauwernood het vege lijf konden red den. In nachtkleding en op blote voeten verlieten ze het brandende gebouw. De brandweren van Callantsoog en Schagerbrug, die spoedig ter plaatse waren, konden nog slechts een wagen schuur en het „melkhok" behouden. De boerderij en het woonhuis-brandden tot, de grond toe af. Vrijwel de gehele hooioogst, alle landbouwmachines en het huisraad gingen in de vuurzee ver loren. Aan de bewoners is tijdelijk on derdak verschaft in de boerderij van de heer De Wit, eveneens aan de Schéi- dingsvhet. Er wordt naast de mogelijk heid van kortsluiting, aan die van hooi- broei gedacht. De boerderij was eigendom van de N.V. Noordhollandse Levensverzeke ringsmaatschappij, ,,'t Hooge Huys" te Alkmaar. Het gezin Bregman was naar het schijnt, laag verzekerd. Verkeersongeluk door gladheid Gistermiddag omstreeks half vijf reed over de Kennemerstraatweg een met zand geladen vrachtwagen, waar van de bestuurder rechts af de Erama- straat wilde inrijden. Hij stak zijn richtingaanwijzer uit en minderde vaart om de bocht te kunnen nemen. De bestuurder van een vlak achter deze vrachtwagen rijdende bestelauto slaagde er door de gladheid van de weg niet in zijn auto tijdig tot stil stand te brengen, met het gevolg dat deze wagen gedeelelijk onder de vrachtauto schoof en ernstig werd be schadigd. De chauffeur kwam met enkele lichte verwondingen vrij. Prijzen op de kaasmarkt Gd de heden gehouden kaasmarkt I waren aangevoerd: 14 stapels fabrieks- ,S!S„e,rl 2 stapels boerenkaas, totaal j 40.000 kg. De prijzen waren f 2.04 voor fabrieks- n!s f 2 10 voor boerenkaas. I Tie handel was goed. In Bodegraven waren Dinsdag 266 partpen aangevoerd. Ie soort f 219— i s00rt f 2.13—f 2.18, extra 4 ,,Pe handd was kalm. In Woerden waren Woensdag 341 pannen -De priizen waren le soort f 2.19— f 2.24, 2e soort f 2.13—f 2.18 zwart f 2 25f 2 30 extra zwaar f 2.34. De handel was matig. aa"voer in Gouda bedroeg gister 270 partnon. le kw. f 2.20f 2.26, 2e J 2'6~f 2 19- extra kwaliteit tot t 2.35. De handel was matig. JONG HOLLAND TEnEN GARNIZOENSELFTAL. Op oen van de terreinen in de Over- aiepolijer wordt hedenavond den voet- nalwedstriid gespeeld tussen een Gar- Holland, e" een eIftal van Jong HAARLEMSE BRANDWEER WON Vr--C.-iv°6tÏLa'e^'a^ van de Alkmaarse vrijwillige Brandweer heeft gisteravond neerlaag geleden tegen de plop» van de Haarlemse brandweer. De keuze van de leiding van het Open luchttheater bleelc ook nu weer een zeer gelukkige te zijn geweest. Zochten de vorige maal 1700 toeschouwers een plaatsje in het theater, ditmaal passeerden 1728 bezoekers de controle. Ofschoon Vrij en Blij, Henk Dorel, Mandolinata, Piet Ekel en Olga Lowina voor velen reeds lang geen onbekenden meer zijn, wilden de vele bewonderaars blijkbaar deze gele genheid om hun goede vrienden te ,zien" optreden, niet voorbij laten gaan. Olga XiOwina moge door de radio vele bewonderaars hebben, als zij hier als charmante jodelaarster optreedt, voor wie jodelen lust en leven is, dan kent het enthousiasme van de bezoekers geen grenzen. En als Vrij en Blij en Mando linata in fleurige, kleurrijke toiletten haar bekende nummertjes zingen eh spelen, dan blijkt weer dat „zien" zingen en spelen toch nog wat anders is dan alleen horen" spelen en zingen. Henk Dorel werd eveneens luide toegejuicht. Piet Ekel imiteerde gewapend met zijn emmer, bekende stemmen uit de aether tot groot vermaak der aanwezigen, Diverse bestrijdingsmiddelen afzonderlijk bewaren De Rijkslandbouw Voorlichtings dienst te Schagen verzoekt ons opna me van het volgende: Het is ons gebleken, dat door het te zamen opslaan van middelen op groei- stofbasis (voor onkruidbestrijding) en andere bestrijdingsmiddelen moeilijk heden kunnen ontstaan, indien de ver pakkingen niet voldoende dicht zijn. Door het opnemen van damp van groeistoffen door andere middelen kun nen deze zodanig verontreinigd wor den, dat zij bij gebruik verschijnselen van groeistofbeschadiging bij plakten teweegbrengen. Men wake er dus voor, dat voorra den groeistofmiddelen en andere be strijdingsmiddelen afzonderlijk worden bewaard. Gasdichte verpakkingen zijn natuurlijk even goed, doch dan blijft bezwaar bestaan bij afwegen of uitme ten van hoeveelheden, eventueel mor sen. enz., indien dit in de betrokken opslagruimte zelf geschiedt. Inschrijvingen bleven ver beneden raming De fa. K. Koopman uit Nieuwe Nie- dorp is met haar inschrijving van f 795.500 ver beneden de raming geble ven van f 969J500, die men dacht no dig te hebben voor de bouw van eqa nieuwe ambachtsschool te Den Heb der. De fa Haan en Heek uit Alkmaar was met f 796.000 op één na de laagste tezamen met de fa K. en A. Smit, St Pancras, die voor hetzelfde bedrag hadden ingeschreven. Andere inschrij vers uit Alkmaar pn omgeving waren: Fa Faus. Nieuwe Niedorp f 799.785; fa P. Bot, Heerhugowaard f 803.387; en J. Bruin, Alkmaar f 839.555. De gunning is aangehouden. Gemeente geelt een belangrijk bedrag aan subsidie LANGEDIJK. De afdeling Lange- dijk van de Noordhollandse vereniging ,Het Witte Kruis" hield Donderdag avond haar jaarver viering in „Con cordia" te Noord-Sc.,arwoude, zoals ge woonlijk zonder veel belangstelling van de zijde der leden. De voorzitter, de heer A. P. Dockheer, wijdde enige waarderende woorden aan de plotseling overleden voormalige secr.-penning- meester, de heer F. Moeijes. Te zijner nagedachtenis werd een ogenblik stilte in acht genomen. Uit het jaarverslag van de heer P. de Geus Jzn bleek, dat het ledental was teruggelopen van 1573 tot 1535. Het aantal verzorgingsdagen in de afdeling gezinszorg bedroeg 1273. Er werden 1536 stuks materiaal uit gereikt door de magazijnmeester. De wijkzusters legden 8114 bezoeken af. De afdeling hield drie bestuurs- en twee ledenvergaderingen. Vermeld werd het aftreten van de heer G. IJff, die drie en twin\' jaar zitting had in het bestuur. Balans en rekeijing 1951 sloten op een bedrag van f 10.603,38 met een verlies van f 126.13. Op de reserve stond f 4800,35. De afdeling Witte Kruis leverde f 160.87 winst op en de afdeling wijkverpleging f 226.17, terwijl de afdeling Kraamverzorging f 513,20 verlies leed. De afdeling Ge zinsverzorging, een nieuwe - onder-, afdeling van het Witte Kruis, telde éen bedrag van f 1954.76 on de balans met een verlies van f 585.88. De begroting 1952 werd als volgt ge raamd: Witte Kruis nadelig saldo f 639; kraamverzorging nadelig f 1569; wijkverpleging nadelig f 655; totaal f 2863. Hiertegenover staat een belang rijk bedrag aan subsidie van de ge meente, zodat het tekort practisch wordt opgeheven. De voorzitter uitte Areaal poofaardappelsn is vermeerderd met 852 H.A. Het areaal pootaardappelen in Neder land is met 852 HA vermeerderd tot 27906 HA. De voornaamste soorten die geteeld worden geven de volgende cijfers in HA waarbij tussen haakjes de cijfers van 1951. Bintjes 9773 178691, Eerstelingen 4210 (4159), Voran 2970 (3977), Eigenheimers 2831 (2481), Alfa 1042 (1470). De vooruitzichten van de poterafzet zijn nog onzeker. De vorige week wer den in Grootebroek 50 ton van de 200 ton aangeboden Eerstelingen verkocht De maat 3550 m.m. noteerde de mi nimumprijs van f 17 en de maat 28 35 mm maakte een prijs van f 24 .per 100 kg Broek op Langendük houdt op 24 Juli een poterveiling. Men is voor nemens dit ook in Noordscharwoude te doen. zijn erkentelijkheid voor de van het gemeentebestuur ondervonden mede werking. In de vacature-Moeijes werd nog niet voorzien, daar de vergadering de voorkeur gaf aan de verkiezing van een vrouw als nieuw bestuurslid. Hier voor is echter eerst een reglements herziening noodzakelijk, zodat dit punt in de herfstvergadering opnieuw aan de orde zal komen. Raad komf biieen LANGEDIJK De gemeenteraad van Langedijk is bijeengeroepen op Maandagavond 21 Juli. B. en W. zonden een nota in over de schoolgrenzen in de geineente, waarin zij mededelen, dat deze. h.i. m het algemeen onverkort gehandhaafd dienen te blijven. Aan de school tp •Broek op Langendijk is daardoor voorlopig een behoorlijk bestaan ver zekerd. De vereniging „Volksonderwijs" heeft zich in een 11 Juli gedateerd schrijven met de nota van B. en W. accoord verklaard. Opgemerkt wordt, dat na het met de hoofden van scholen opgenomen contact de standpunten nog steeds tegengesteld zijn. Oudkarspel en Noordscharwoude achten wijziging ongewenst» Broek op Langendijk daarentegen juicht haar toe. Voorgesteld wordt verder medewer king te verlenen voor het aanschaffen van nieuwe leer- en hulpmiddelen aan de Chr. Nat. School te Broek op Lan gendijk, in verband met de toename van het aantal leerlingen per 1 Sep tember. Een volgend voorstel is om aan de Stichting Schooltandverzorging, kring Bergen, per 15 Augustus 1952 een le ning te verstrekken van f 6200.koers 100 pet., tegen een rente van 3%%, af te lossen in 20 jaren. Belangrijk is verder het voorstel om tot aankoop en overname over te gaan van een gedeelte terrein en de fabrieksgebouwen van de voormalige gasfabriek, groot 2190 m2 en een per ceel erf van 1066 m2 voor de som van f 22500.—. (Advertentie, Ing. Med.) Tijdens de Woensdagavond gehouden vergadering van de raad der gemeente Hensbroek kon burgemeester S. B. F. Kooiman de verheugende mededeling doen, dat van de minister van O., K. en W. toestemming was ontvangen een derde leerkracht te benoemen aan de o.I.-school, onder voorwaarde, dat het ieerlingenaantal niet minder dan 76 zou werden. Zo spoedig mogelijk zal thans een oproep volgen, terwijl de verdere behandeling van de aanstelling van de onderwijskracht met de meeste spoed zal worden uitgevoerd. De heer P. Brink te Wogmeer kreeg in principe financiële medewerking voor aankoop en verbetering van de thans nog door hem gehuurde woning. Dit besluit houdt echter niet in dat de Raad in de toekomst soortgelijke ge vallen ook steeds gunstig zal beoor delen. De gemeente Oterleek kreeg op haar verzoek als bijdrage in het exploitatie tekort der aldaar gevestigde lagere landbouwschool voor leerlingen uit Hensbroek een bijdrage ad. f 41.60. Van de minister was bericht ontvan gen dat de huurprijs voor de twee dub bele in aanbouw zijnde woningwetwo ningen per week en per woning zal be dragen f 6.80 buiten het gebruik van waterleiding. De raad vond deze huur hoog. Als rijksbijdrage in het exploita tietekort is verleend f 866.80 per jaar. Door B. en W. is nog getracht voor de (Van onze sportredacteur) I (Ongecorrigeerd) f Hans Drijver speelt mee Het Nederlandse hockeyelftal, dat hedenmiddag tegen Duitsland speelt, is als volgt samengesteld: Mulder (Am sterdam); Derckx (Venlo) en Drijver (Togo); Ancion (Kampong), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC(; Van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC), Kruizc (HHYC), Esser (Togo), Wery (HHYC). Hans Drijver is weer zover hersteld, dat hij kan spelen. Duitsland verschijnt in de volgende opstelling: Heinz Schmidt; Hugo Doll- heiser en Ullerich; Brennecke. Hidding cn Peters; Hans Dollheiser. Suhren, Bu- dinger, Grube en Rosenbaum. 70NDAG 27 JULI organiseren de KNAC en KNMV in broederlijke eensgezindheid auto- en motorraces. Steeds meer gaat het Nederlandse pu bliek zich voor snelheidswedstrijden interesseren en het laat geen twijfel dat de duinen rond het Zandvoortse circuit en de tribunes voor de pits vele belang stellenden moeten dragen. Wij doen de junior motorrijders niets te kort ais wij beweren dat de 27e Juli de grootste be langstelling uit zal gaan naar de auto races. Het zijn de jaarlijkse wedstrijden voor sportieve bezitters van automobie len en dan uiteraard voor de categorie die in het gelukkige bezit van 'n sport wagen is. JhEZE wedstrijden standaardwagens, tussen normale waaraan de be zitters al dan niet met hulp van be kwame mecaniciens maanden heb ben zitten „dokteren" om hun wagens zo hoog mogelijk op te „puren", zijn telkens weer buitengewoon aantrekke lijk. De regelingscommissie heeft dit jaar naar wegen gezocht om de span ning tot de top te voeren en meent daarin te zijn geslaagd door het inlas-. ?en van een handicaprace. Deze race zal het slotnummer, de klap op de vuurpijl worden. De drie best geplaat sten uit de zes klassen zullen hierin mogen starten. Zoals bekend, worden de sportwagens in zes klassen inge deeld, naar gelang van hun cyiinderin- houd. De achttien deelnemers aan dp handicaprace starten individueel en wel met zodanige tussenpozen, dat alle deelnemers op het einde van de laatste ronde ongeveer gelijktijdig op de finish zullen afstormen. Natuurlijk is deze opzet zuiver theoretisch. In de eerste plaats is het niet eenvoudig de juiste handicap te berekenen en in de tweede plaats zijn er legio mogelijkhe den, waardoor de finish niet zo mas saal zal zijn als men ziel? wel voorstelt De aantrekkelijkheid voor het publiek is bij deze race in ieder geval dat de laatst gestarten, de wagens dus met de grootste cylinderinhoud, in ieder ge val terrein zullen winnen op hun voor gangers. De lijst van deelnemers is nog maar zeer voorlopig. Men heeft op het ogen blik echter reeds bijna zeventig in schrijvingen binnen, waaronder die van dr Groerihart uit Dirkshorn met Minor, H. P. M. Jonkers uit Valkens- waard (Renault), Van der Lof, Gast en Roeloffzen, alle drie met M.G. In klasse F is de deelname van drie Ja guars reeds verzekerd. Onder meer zal Maus Gatsonides aan het stuur van één van deze snelheidmonsters zitten. Daar de lijst van deelnemers nog niet voltal lig is, heeft het geen zin een uitgebrei de beschouwing over de mogelijke af loop van de sportwagenrace 1952 te geven. De grote broers van de sportwagens de werkelijke racewagens, zullen Zóndag 17 Augustus, eveneens op het circuit van Zandvoort, strijd leveren in tegenstelling tot vorige jaren teü de Grote Prijs van Zandvoort mee vooi het klassement voor het wereldkampi oensehap. Het staat thans reeds vast dat Ascari en Farina de Ferraristal zul len vertegenwoordigen. Voor de derdt wagen moet nog een keus worden ge maakt uit Villoresi, Faruffi en Simon Dat wil dus zeggen dat het Italiaan se merk met zijn sterkste troeven uit komt. hetgeen de andere fabrieker noodzaakt eveneens met haar cracks oi de proppen te komen. gedurende de laatste jaren nieuw ge bouwde woningen van gemeentewege een gemiddelde huurprijs te verkrijgen, doch dit is niet toegestaan. Voorzitter zeide nog dat de financiering van deze woningbouw door de gemeente uit eigen middelen kan geschieden. Het vermoeden is dat de woningen omstreeks September klaar zullen zijn. De woon ruimtecommissie zal naderhand de wo ningen toewijzen. De afdeling Hensbroek van de EHBO verkreeg voor het plaatsen van drie verbandtrommels met de daarbij be horende borden een bijdrage van f 39,75, zijnde de aanschaffingsprijs. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten werd een geldlening aangegaan ad. f 1500. Dit bedrag houdt verband met de intekening op de Nationale leningen voor de woningbouw 1952, waarbij obli gatiehouders de voorkeur aan de ge meente Hoensbroek hebben gegeven. De raad kon zich verenigingen met het verzoek van de N.V. Bank voor Ned Gemeénten om een crediet ad. f 12.500 aan te gaan. Het betreft hier in hoofd zaak een formele .kyVestie; daar de ge meente voorshands voldoende kasmid delen heeft. De straatverlichting aan de Uitgang zal door B. en W. in overleg met het PEN nader in studie worden genomen. Medegedeeld werd dat een bedrag ad f 1575 is toegewezen voor hét splitsen van de woning voor de gemeentebode Ged. staten keurden het raadsbesluit goed, waarbij het presentiegeld voor leden van de Raad werd bepaald op f 5 per zitting. Wegens periodieke aftreding werden de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, t.w. de heren J Blauw, P. Fok D. Groot, P. Schenk en C. Koppenol met algemene stemmen "herbenoemd. Het gemeentelijk ambtenarenregle ment werd aangevuld met een artikel betreffende politieke gezindheid. Onder het beding dat alle bewoners medewerking voor aansluiting toezeg gen werd besloten medewerking te ver lenen voor aansluiting op de waterlei ding van enkele percelen aan het Diikje en het Landpad. De bijdrage, die bier voor jaarlijks van de gemeente ge vraagd wordt, bedraagt f 393.93. De"Raad kon zich accoord verklaren met aansluiting bij de gemeentelijke Volkseredietbank te Alkmaar. Bij de rondvraag bracht de heer Den Das het ophalen van het huisvuil nog eens ter sprake. B. en W. zeiden toe deze aangelegenheid nogmaals onder ogen te zullen nemen. BRANDBI TT« APPARAAT WORDT VERPLAATST Het brandblusapparas* van de ge meente te Wogmeer, tot nu aanwezig ten huize van de gemeentebode, de heer Keuning, aldaar, zal in verband met verhuizing van de heer Keuning naar de Dorpsstraat, voortaan gestationneerd zijn bij wethouder De Jong. VERPLAATSING BRIEVENBUS PTT Wanneer t.z.t. het hulppostkantooi in onze gemeente wordt verplaatst, za) evenals voorheen door de PTT weer een brievenbus aan het gemeentehuis worden bevestigd Deze maatregel zal ongetwijfeld door velen worden toege juicht. LANGEDIJK, 18 Juli. 90.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9.80—10.90 rode Schotten 12.20, Doré 10.20—12.10, eigenheimers 8.3010.80, blauwe eigen- Eigenheimers 11.4012.10, grove 8—8.70 drielingen 7—8.70, 9000 kg rode kool A 7.80—8.70, B 5.10—6.30, 9000 kg gele kool A 6.50—8.30, B 5.60—7.10, 13000 kg witte kool 5.206.20, 150 kg toma ten A 46, B 37, C 31, 1500 kg bieten A 8.109.20, 350 kg slabonen 4250, 2500 stuks bloemkool Al 56.8075.70, A2 38—47.90. •-•••• - NOORDERMARKTBOND, 18 Juli '52. 83000 kg Eerstelingen 9.3010.50, rode eerstelingen 12.2012.50, Doré 10.60 11.30, Eigenheimers 11.9012.20, blauwe eigenheimers 9.5010.80, grove aard appelen 8.109.50, drielingen 66.80; 700 kg Zilvernep 2329, zilver drielin gen 13—17; 2400 kg Bieten A 5.50—6.10, B 5; 500 kg Slabonen 3439; 750 stuks Bloemkool A 41—46 en All 24.90—28.90. WARMENHUIZEN, 18 Juli 1952 23.300 kg aardappelen: Schotse muizen 10.7011.30; grove 8.608.90; drielingen 9.409 80; Doré 10.70; 400 kg bieten 6.60; 165 kg tuinbonen 12.10; 475 kg zilvernep 26.10; 160 kg bloemkool I 13.bloemkool II 8.40. ADVERTENTIE De kameel heeft zoveel bul ten op zijn rug als e's in zijn naam. Lastdier in Rus sisch- en Klein-Azië.Vroeger vermoedelijk in het wild levend in Centraal Azië. Nu, goed door mensen verzorgd, in Artis in Amsterdam. De dromedaris heeft zoveel bulten op zijn rug als e's in zijn naam. Thuis in Noord- Afrika, Arabië, Zuid-Azië, Indië. Ingevoerd in Austra lië. Uitgevoerd met woestijn voeten en minder lange ha ren dan de kameel. Heet ook Arabische kameel. Knielt als ruiters of vrach ten op zijn rug moeten, maar vertikt het op te staan, als het hem te zwaar is! Nie mand weet of zijn voorouders ooit in het wild leefden. WAAR T WEMELT VAN WONDEREN

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3