I Premier Sultaneh werd gedwongen weer af te treden c Amerika erkent het protectoraat van Frankrijk over Marokko Geen reden voor veel optimisme inzake Korea Rode Deken misbruikt de preekstoel Teheran geleek op een heksenketel Onlusten eisten vele doden en gewonden Mossadeq weer aan Oostduitsers contra een katholiek congres Nederlandse in Duitsland verongelukt Echter afwijzing van hef verdrag van Fez Tour de France-ploeg te Breda gehuldigd Weer een nederlaag voor Friese regenboogzeilers Geen Algemene Vergadering over Tunesische kwestie Kunst en cultuur Anton van Duinkerken in Nijmegen hoogleraar Oudheidkundig bodem onderzoek te Ferwerd Raedeker en De Carpentier gaan in Bergen exposeren Nieuwe beschuldigingen van generaal Nam II „GEZAKTE" NAM DE BENEN.... Het Franse bewapeningsprogram zou moeten worden beperkt Familie van atoomwapens Staking in staalindustrie der V. S. duurt voort Nieuws voor philatelisten De overval op speelhol had staartje Gokkers herkenden dader Bewogen dienst in Canterbury KoAt milium DINSDAG 23 JULI 1953 MA een stormachtig weekend, waarbij de felheid der politieke hartstochten N dj. van de onbarmhartig boven Teheran brandende zon overtrof, werd «istoen'in de loop van de dag bekend, dat na het vertrek van Mossadeq de door A «tab h oemde, hoogbejaarde premier Ghavam es Sultaneh zijn ontslag had rif a H t betekende een overwinning voor de leiders van het Mossadeq ingedien *jonale pront, die vnl. in de hoofdstad als protest tegen Mossadeqs steunen e ware rebellie hadden ontketend. Kort vóór 't bekend worden van heengaan ee" vfage j,aaaen de aanhangers van Mossadeq nog getracht het deze onts jn jrans hoofdstad te bestormen. Bij de hierbij ontstane bot- parlemen sge^ gedood. Gisteravond werd te Teheran officieel llngen wer^ gjah het verzoek om ontslag van Sultaneh heeft aanvaard. Prins Sail Reza, een broer van de Sjah, is in zijn auto op het plein voor het stadhuis ernstig gewond geraakt. L p Ook uit de provincie werden onlusten OOU gemeld. Merkwaardig was dat de aan- vnnrdat het zover was, leek Teheran hangers van Sultaneh zich niet in de Vooru veranderd. Voordat net zover ------- in een ware heksenketel veranderd. Da Perzische godsdienstig leider Katsjani had Zondag de bevolk-ng op gewekt tot het voeren van een he iige oorlog" tegen premier Sultaneh. Hij steunde het beroep van het Na tionale Front om de volgende dag niet te werken als protest tegen het ontslag van Mossadeq en besloot wet de woorden: „Indien de Britten te Aba- dan zouden terugkeren (Sultaneh had gesuggereerd Britse technici weer in de olieindustrie toe te laten); zou men de raffinaderijen aldaar in ae lucht moeten doen vliegen Maandagmorgen begaf een delega tie van het Nationale Front zich naar Mossadeq en deelde later op de dag mede, dat deze bereid was het pre mierschap weer op zich te nemen. Ritussen woeden de onlusten in le- heran in alle hevigheid. Zoals gezegd kwamen vijftien personen om het le ven twintig verkeren in ernstig le vensgevaar. Voorts waren er zeventig zwaar- en honderden lichtgewonden. Evangelische kerk stelt thans een gebouw beschikbaar De Oost-Duitse autoriteiten hebben verscheidene van haar toezeggingen ten aanzien van het 75ste congres van Duitse katholieken, dat van 19 tot 25 Augustus te Berlijn zal wor den gehouden, ingetrokken. Vier maanden geleden hadden de organisa toren van het congres van Oostduitse zijde toestemming gekregen, de bij eenkomsten in de Werner Seelenbin- derhalle te openen en later in het Walter Uibricht-stadion een massa bijeenkomst te houden. Deze toe stemming is echter inmiddels Inge trokken, terwjjl het congres ook van OostBerlijnse scholen en van indu strieterreinen in het Oostelijk stads' deel geen gebruik mag maken. De kerkeraad van de Evangelische Marienkirche in Oost-Berlijn heeft thans zijn kerkgebouw voor het con gres beschikbaar gesteld. De Marien kirche is de grootste Evangelische kerk in Berlijn. Naar verwachting zul len 130.000 Duitse katholieken en 15 bisschoppen het congres bijwonen. Mevrouw J. Kalff-Bendien uit Almelo heeft met haar personenauto een onge luk gehad bij Jagel in Sleeswijk. Haar auto slipte op de natte en gladde weg en reed tegen een boom. Mevrouw Kalff werd ernstig gewond. Drie van de vier meerijdende kinderen liepen lichte verwondingen op. Het gezelschap keerde van een vacantiereis terug. demonstraties mengden en de botsin gen alleen plaats vonden tussen de politie en de onlustenveroorzakende leden van het Nationale Front, Demonstraties MADAT 's middags was bekend ge- worden, dat Sultaneh zijn ontslag aanvrage had ingediend, trokken de vrienden van Mossadeq naar diens wo ning. In de stoet werden portretten van hem meegevoerd. In Teheran was men overal weer aan het werk gegaan. De optocht kon ongehinderd doorgang vinden, nadat de politie enkele uren tevoren nog bezig was geweest de de monstranten te verspreiden. Anders werd het 's avonds, toen de politie het vuur moest openen omdat een op gewonden menigte de woning van de afgetreden Sultaneh bedreigde. Ook trok een menigte naar de woning van de hoffotograaf van de Sjah. Er werd schade aangericht en foto's van de Sjah en leden van diens familie wer den van de muren getrokken. Er is een bijzondere zitting van de Kamer aangekondigd. Indien Mossadeq in de Kamer niet voldoende stemmen krijgt voor het premierschap, zal waarschijnlijk een van zijn vooraan- staandste aanhangers worden verzocht een nieuwe regering te vormen. Ik «l«t, alleen eee Strand kan je verademing geven na een span* nende en vermoeiende partij. Dr Chavan es Sultaneh, de Perzische premier van gisterenmet zijn achtjarig zoontje Hossein. In Teheran kwam het tot ernstige botsingen tussen aanhangers van Mossadeq en politie en soldaten, tengevolge waarvan ver scheidene personen om het leven kwamen en vele betogers gewond werden. Voor het Internationaal Gerechtshof De Amerikaanse vertegenwoordiger, mr Adrian S. Fisher, heeft gisteren voor het Internationaal Gerechtshof een uiteenzetting gegeven van het Amerikaanse standpunt in het geschil tussen de Verenigde Staten en Frank rijk, dat thans door bet Internationaal Gerechtshof wordt behandeld. De heer Fisher legde er in zijn inlei ding de nadruk op, dat het vragen van een rechterlijke uitspraak van het Hof de geëigende weg was voor sou- vereine landen in dergelijke gevallen en dat hierdoor de vriendschapsbanden (Advertentie, Ing. Med.) De stichting „Breda Oranjestad" heeft de Nederlandse Tour de Frence- ploeg op uitbundige wijze ontvangen. Het zag langs de route, welke de ren ners vanaf het station, waar zij om half zes waren aangekomen, naar het feest- centrum zwart van de mensen. De heer G. L. W. Sliepen, secretaris van de stichting „Breda oranjestad 1952", bood zowel Kees Fellenaars als de renners kransen aan en daarna ging het in het feesttreintje naar het centrum van- de stad. Vele tienduizenden juichten de coureurs enthousiast toe. De stichting bood een diner aan en tijdens deze maaitijd zijn door de heer Sliepen har telijke woorden van gelukwens gespro ken tot „de Pel" en zijn mannen. Daar na vond op het kasteelplein de huldi ging plaats, waarbij mr Ph. I. E. van Woensel, voorzitter van de stichting, de prestaties van de Nederlandse Tour de Franceploeg roemde. Onder een langdurig applaus van het publiek overhandigde hij aan het slot van zijn toespraak de renners de ere-medaille van de „stichting". Ook op de vierde dag van de Kaag- week hebben de Friese regenboogzeilers met een nederlaag genoegen moeten nemen. De Beneventum van J. Hofland en de Eelko van Bergsma namen de ere-plaatsen voor hun rekening: In hun kielzog finishten Priester L. Hof en J. Alberda, allen uit Friesland. Holland behaalde 19.1 punt en Friesland 17 pnt. Van de Noordhollandse zeilers zorg den A. E. H. Amons uit Zaandijk voor een vierde plaats in de Vrijheidsklasse A. Leen de Wit (Zaandam) deed het in de Regenklasse nog beter. Hij werd met zijn Annemarie eerste, voor Van Stave ren, Huisman en Alberda. Als eerste tentoonstelling van de vele die het R.A.I.-gebouw te Amster dam in 1953 zal huisvesten staat op het programma: de Verpakkingsbeurs 1953. tussen Amerika en Frankrijk op geen enkele wijze zouden worden beïnvloed. De Amerikaanse vertegenwoordiger voegde er aan toe, dat de V.S. het protectoraat van Frankrijk over Ma rokko nog steeds erkenden, behoudens een uitdrukkelijk voorbehoud van de Amerikaanse verdragsrechten in Ma rokko, die thans in het geding zijn. Volgens de heer Fisher zijn de V.S. het enige land, welks vertegenwoordi ger in Marokko de officiële diplomatie ke status behoudt en welke is geaccre diteerd bij de Sultan. De Fransen heb ben het argument naar voren gebracht, dat Amerika, door het protectoraat te erkennen, het in feite dus eens was met alle bepalingen van het verdrag van Fez, waarbij dit protectoraat werd in gesteld. De heer Fisher merkte echter op, dat dit argument geen rekening houdt met de ondubbelzinnige verkla ring der V.S., dat zij niet instemmen met het verdrag van Fez en dat zulk een actie alleen kan worden onderno men met het advies en de toestem ming van de Amerikaanse Senaat. Vol gens pleiter was de houding der V.S. echter niet verenigbaar met de erken ning van het protectoraat en in over eenstemming met de beginselen van het Handvest der V.N. Ten slotte merk te de heer Fishef nog op, dat Amerika van mening is, dat het in het belang is van alle partijen, ook van het Ma rokkaanse volk, dat de V.S. de vriend schappelijke verdragsverhouding, wel ke zij in Marokko hebben, handhaven. Het secretariaat van de V.N. deelt officieel "mede, dat er geen speciale zif ting van de algemene vergadering der V.N. over de Tunesische kwestie zal worden gehouden. De AziatischAra bische groep had om een speciale zit ting verzocht. Slechts 23 staten hebben dit verzoek gesteund. De steun van 31 leden is echter nodig. Door de Sint Radboudstichting te Utrecht is met ingang van het ko mende studiejaar tot buitengewoon hoogleraar in de Nederlandse en al gemene letterkunde aan de R.K. uni versiteit te Nijmegen benoemd prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinkerken). Prof. Asselbergs is de opvolger van prof. dr. G. Brom. Gistermorgen is men in Ferwerd begonnen met opgravingen op het Vrijhof. Dit oudheidkundig bodemon derzoek geschiedt onder leiding van prof. dr E. van Giffen, directeur van het Biologisch Archaeologisch Insti tuut van de Rijksuniversiteit te Gro ningen. Tevens hoopt men hier, in het centrum van het oude Friese terpdorp belangrijke oudheidkundige vondsten te doen. In de volksmond gaan verha len over het bestaan van oude onder grondse gangen, onder meer naar het zeer oude kerkje te Hoogebeintum. In de kunstzaal van „De Rustende Jager" te Bergen wordt van 26 Juli tot 2 Augustus een tentoonstelling gehou den van werken van de schilder Jaap de Carpentier en de beeldhouwer J. W. Raedecker. Tot en met a.s. Vrijdag kan men er werk zien van de schilder Karei Colnot. Conferentie in Huizen over het werk voor blinden In het Instituut tot onderwijs van blinden te Huizen (N.H.) zullen van 26 Juli tot 2 Augustus vooraanstaan de deskundigen op het gebied van blindenwerk een conferentie houden. In totaal zullen 175 afgevaardigden uit 32 landen, waaronder Nederland, aan de besprekingen deelnemen. Er zal uitsluitend van gedachten worden gewisseld over de zorg voor jeugdige blinden. Generaal Mark Clarck waarschuwt In een vraaggesprek, dat is gepubli ceerd in het Amerikaanse tijdschrift „U.S. news and world report" heeft generaal Mark Clark, opperbevelheb ber van de V.N.-strijdkrachten in Ko rea, gewaarschuwd tegen te veel op timisme ten aanzien van een spoedig te bereiken bestandsovereenkomst. Volgens een door radio-Peking aan gehaald bericht van het Chinese pers bureau „Nieuw-China" heeft het hoofd van de Noordelijke bestandsondernan- delaars, generaal Nam II, de Ver. Na ties er van beschuldigd, dat zij Chinese gevangenen boven Noord-Korea met valschermen hebben afgeworpen ten- Een telegram van het Duitse persbureau DPA uit Freiburg maakte gisteren een hoofdstedelijk gezin dolgelukkig. In dit bericht werd namelijk gemeld, dat de 15- jarige Gerrit Hendrik J. uit de Vechtstraat te Amsterdam, zich in een jongenstehuis in Freiburg in Zuidwest-Duitsland bevindt. Hiermede was voor zijn ouders een eind gekomen aan de slopen de onzekerheid over het lot van de jongen, die zijn huis op 8 Juli j.l. had verlaten omdat hij be vreesd was voor straf, nadat hij niet was overgegaan op de Mulo- school. Volgens het bericht van DPA kreeg een Duitse koopman, die de jongen per auto naar Freiburg meenam, argwaan, wegens diens smerige kleding en leverde de jongen aan de dichtstbijzijnde politiepost af. Hier vertelde Ger rit, dat hij bezig was aan een voettocht door Duitsland en Zwitserland, natuurlijk zonder dat zijn ouders hiervan iets afwisten. Memorandum aan Washington Naar in gewoonlijk betrouwbare kringen te Parijs wordt vernomen, heef# de Franse regering Maandag de Ame rikaanse ambassadeur, James Dunn, een memorandum overhandigd, waarin wordt verklaard, dat het Franse bewa peningsprogram zal moeten worden be perkt, tenzij de omvang van de Ameri kaanse militaire orders aan Franse be drijven belangrijk wordt uitgebreid bo ven het peil dat tot dusver is toegezegd. De Amerikaanse ambassade te Parijs heeft geen commentaar op de inhoud van het memorandum, dat aan Was hington is doorgezonden, gegeven. Op het ogenblik wordt in de Ver enigde Staten gewerkt aan een groot uitbreidingsprogram, dat een „familie" van atomische wapens zal verschaffen, die niet alleen voor de luchtmacht, doch ook voor leger en vloot zijn be stemd, aldus heeft een woordvoerder van de commissie voor de atoomener gie meegedeeld. Hij zei, dat de voorzitter van de commissie, Gordon Dean, het Congres heeft medegedeeld, dat „de tijd" de voornaamste factor is bij de ontwikke ling van deze nieuwe wapens. Het Congres heeft, alvorens op reces te gaan, bijna drie milliard dollar toe gewezen voor dit uitbreidingsprogram. Dean heeft verklaard, dat de uitbrei ding is bedoeld om kostbare tijd te winnen bij het bereiken van het, door het ministerie van defensie gestelde doel van een minimumvoorraad, onge veer vijf jaar vlugger dan zou worden bereikt bij het huidige productietem po, aldus de woordvoerder. Het bestuur van de bij de „Congress of Industrial Organisations" (Cio) aan gesloten vakbond van arbeiders in de Amerikaanse staalindustrie heeft Maan dag besloten de staking in de industrie te laten voortduren, „totdat er een be vredigende oplossing van de strijd is bereikt". Er wordt reeds vijftig dagen gestaakt. Met ingang vail 1 Augustus wordt het internationale giroverkeer met Italië in beide richtingen hervat. Franse ministers hebben tijdens het bezoek van. minister Acheson aan Pa; rijs in Mei te verstaan gegeven, dat Frankrijk orders ter waarde van min stens 250 millioen dollar nodig had. Op de in Februari te Lissabon gehouden bijeenkomst van de Noordatlantische Raad werd de militaire hulp aan Frankrijk vastgesteld op 600 millioen dollar, waarvan 200 millioen in He vorm van „off-shore"-aankopen. De verkooptermijn van de door Su riname uitgegeven weldadigheidspost zegels ten bate van het radio-thera peutisch instituut (kankerbestrijding) is opnieuw verlengd, thang tot 31 De cember 1952. Binnenkort zullen aan de verzame laarsloketten der postkantoren fran keerzegels met een toeslag weldadig heidszegels „Zeemanswelvaren" van de Nederlandse Antillen verkrijgbaar zijn. De netto-opbrengst van de toe slag komt ten goede aan de zeemans tehuizen op de Ned. Antillen. De ze gels zijn ontworpen door de kunste naar Doeve en dragen afbeeldingen die betrekking hebben op de zeevaart. Zij zijn tot en met 15 November verkrijg baar. einde hen aldaar als geheime agenten te laten werken. In een brief aan de onderhandelaren der V.N. verklaarde de Noordelijke generaal, dat dertien communisten, die tevoren krijgsgevan genen waren genoemd in verkelijheid gedwongen waren, voor de V.N. achter de linies van de Noordelijken te wer ken. Volgens de beschuldigingen van generaal Nam II hadden de betrokke nen zulks in bijzonderheden verteld, toen zij in Noord-Korea waren aange komen. Zij zouden ook bekend hebben, dat zü misdaden tegen medegevange nen in de krijgsgevangenenkampen hadden gepleegd. De roofoverval op de Walenburger- weg te Rotterdam, waar hazardspelers in hun spel wreed werden gestoord door een drietal met revolvers gewa pende mannen, die ongeveer f 10.000 van tafel gristen, de spelers in hun ka mer opsloten en ijlings verdwenen, waarna één der opgeslotenen uit het raam sprong en zijn lotgenoten bevrijd de. heeft nog een staartje gehad. Eén der gedupeerden had n.l. een auto buiten staan en men is toen als een razende de buurt in het rond gaan rijden, om te zien of de daders nog ergens te achterhalen waren. Zo kwam men ook bij de achteringang van liet station_ D.P., waar ze nog juist zagen, hoe één der overvallers, notabene in gezelschap van een aan allen bekende Haagse „gokker", door de ingang ver dween. Men sprong haastig uit de auto, ren de de trappen op, negeerde de kaartjes controleur en daarna begon er tussen de massa reizigers op het perron een woest dooreengeren. De opschudding daar was van dien aard, dat spoorweg personeel aanvankelijk dacht aan een overval op het station en de politie in het geweer riep. Toen deze verscheen en de nerveuze mannen tot rust had gedwongen, kwam het hele verhaal los. De herkende dader met de Hagenaar waren niet meer te vinden geweest, maar men wist nu in elk geval dat het spoor naar de residentie leidde. Naar wij vernemen zijn daar in het afgelo pen weekeind drie mannen gearres teerd, die van de overval verdacht worden. Op een groot deel van de ge roofde som kon nog beslag worden ge legd. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. kerk: Beroepen te Rotterdam-Kralingen: W. L. Tukker te Deift. Beroepen te Bussum; Aalst en te Vinkeveen: G. van Estrik, candidaat te Maurik. Beroepbaar: de heren J. P. van Doo- ren te Leiden, G. Griffioen te Apel doorn, G. J. van der Heide te Onze Lieve Vrouwe Parochie, H. D. Homan te Den Hulst, H. Nijeboer te Ebben- broek, A. J. Plug te Hattum, G. Julius te Nieuw Beets en N. G. Kapstra te Woerden. Geref. kerken: Beroepen te Urk: H. R. Groenevelt te Andijk. Beroepen te Middelstum: T. Boersma te Uithuizermeden. Aangenomen naar Hasselt: N. B. Weyland, candidaat te Breda, die bedankte voor Baarland, Giessen-Rijswijk, Twijzel en voor Wie rum. Beroepbaarstelling: De classis Baren- drecht heeft prep. geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer B. Wentsel, candidaat te Ridderkerk. Geref." kerken onderh. art. 31 K.O.s Beroepen te ^ilthoven: F. van Dijk te Heerenveen. Evang. Lutherse kerk: Benoemd tot reserve legerpredikant met standplaats Nijmegen ds W. F. Ten Rouwelaar, laatstelijk predikant te De „rode deken" van Canterbury, dr Hewlet Johnson, heeft Zondag in een preek opnieuw beweerd dat de verbon denen in Korea zich schuldig hebben gemaakt aan een bacteriologische oor logvoering. Amerikanen, die zich onder zjjn gehoor bevonden, verlieten de ka thedraal van Canterbury, waar dr Johnson zijn preek hield. Velen, die niet weggingen, gaven uiting aan hun verontwaardiging over de houding van de „rode deken", die uitsluitend over China sprak. Na de dienst zond het conservatieve lagerhuislid John Baker een telegram aan het hoofd van de Anglicaanse kerk, de te Londen wonende aartsbisschop van Canterbury, waarin hij protesteer de tegen „het gebruiken van de preek- I ATEN we het elkaar bekennen, vrienden, we hebben ons in de Ger manen altijd vergist. Theodoor zou u willen toeroepen: Gij Dietse gouwen, reikt elkaar de hand! Want mensen die wij altijd voor oorlogsmisdadigers hebben uitgekreten, hadden karakters zo zacht als olijfolie en zo vriendelijk als Vader Cats zich maar zou durven wensen. Gelukkig zien de opvoeders van het Duitse volk dit nu ook in en daarom hebben ze Hans Reinhardt, die als oorlogsmisdadiger vijftien jaar moest uitzitten, met een kalmerend woord uit de cel ontslagen. Nu was Reinhardt een vederlicht geval, want hij had niet meer gedaan dan een or der geven, dat alle krijgsgevangenen van geallieerde commando's moesten worden afgeslacht. In Toulouse kreeg een man zeven jaar omdat hij een individu, dat zijn vrouw sloeg, in woede had neergeslagen. Tja, tja. CJ Zévenhonderdjarigen vóór! Dit geldt natuurlijk niet voor de mensen, maar voor de besturen van steden, die oudei dan 700 jaar zijn. Ze worden uitgeno digd om in Breda te komen feestvieren in verband met het zevende eeuwfeest van de stad der soldaatjes en Kwatta- soldaatjes. Het Nederlandse Rode Kruis verdient ons aller steun en ge- lukkig wordt die ook gegeven. In 1951 hebben tienduizend mensen zich bereid verklaard om na hun dood hun ogen af te staan voor hoomvliestransplanta- tie. Een onbegrijpelijk groot geluk he in A.R.renmoede (Nederlands politiek gezegde) tekent dit voor mensen, wier hoorn vliezen ondoorzichtig zijn geworden. Q Op het komende Democratische partij congres in Amerika zullen niet minder aan 525 vrouwelijke gedelegeerden een redevoering houden. De leiders van het congres zoeken nu al uit wie ze het laatste woord zullen geven. Zeker is het, dat mevrouw Roosevelt het éér ste woord zal hebben. Een vierjarig meisje, dat zich in een ziekenhuis te Chicago bevindt, is stervende aan een zeldzame ziekte, die men „progeria" noemt. Progeria is het geheime woord voor ouderdomszwakte. Het wereld record vasten is thans op naam geko men van de Hamburger Josef Spelt- hahn, die 69 dagen zonder voedsel heeft geleefd. Dat die Duitsers nu pas met hun toeren beginnen! O In Ame rika schijnt men een overschot aan komedianten te hebben. Er zijn maat- regelln genomen, dat buitenlandse ac teurs niet onbeperkt in de V.S. kunnen optreden. Een heleboel Amerikaanse acteurs zitten zonder werk. O Te Port Elizabeth, een stad in Zuid Afrika, zijn 48 kleurlingen veroordeeld tot een boete van 6 pond sterling, subsidair een maand hechtenis, omdat ze de wetten op de scheiding der rassen hebben overtreden. stoel in de kathedraal van Canterbury voor het bedrijven van communistische propaganda". De deken herhaalde in zijn preek de beweringen, die hij kortgeleden op een persconferentie had gedaan, toen hij de verbondenen eveneens beschuldigde van bacteriologische oorlogvoering op Korea. Toen hij zich naar zijn preekstiel be gaf, trad een oud dametje hem in de weg, dat hem toevoegde: „Ik daag u uit om plaats te nemen in die preek stoel". De deken duwde haar opzij en nam plaats in de preekstoel, het dame tje werd door twee kerkedienaars be hoedzaam weggeleid. Persfotografen, die tot taak hebben opnamen te maken van opstanden en relletjes doen goed kennis te nemen van deze „tegen geweld be staande" uitrusting, door de Ame rikaanse persfotografen Bill Pur- dom (links) en Warren Lee, ge leend van de politie in Tokio. Deze uniformen werden gemaakt nadat de politie in Tokio tijdens relletjes een groot aantal gewonden had. Daar ook persfotografen nu en dan midden in het gewoel zaten, wer den ook zjj met deze uniformen uitgerust.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5