LAATSTE NIEUWS nieuwe huis Geld gedeponeerd in brieven bussen van stad en dorp! Zestienhonderd burgers uit Oudorp werden op t.b.c. onderzocht Drie halen fwee betalen! ©.e u-eAduLeneti DE RAAD VERGADERDE Lening van f 1500.- voor schooHandverzorging jimMdct Zonnebruin LIKDOORNS STrolie Marine-officieren reden in Bergen tegen 'n boom Jeugd irad op voor jeugd van Bio Protest- aan gemeenteraad Oterleek Schoorl Alkmaarse Postharmonie gaf concert- in Schoorl Schoorlse jeugd bouwde forten aan het strand Ursem Commandant- van Vrijwillige Brandweer gaat heen Van Duyl en De Jong staan uitstekend Uitzending hockey-finale LOTING KWARTFINALES VOETBALTOURNOOI Practisch onontbeerlijk middel. Van Mesdag kan zijn riemen inpakken Nederlandse fwee zonder stuurman gestrand Marktoverzicht Purmerend Perzische parlement' wil Mossadeq als premier Heer-Hugowaard Hugoboys op tournee Hensbroek PUISTJES... ontsieren Uw Het Radioprogramma DINSDAG 32 JCLI 1953 Maandagavond vergaderde de raad der gemeente Oudorp, onder voorzitterschap van burgemeester Bakker. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, houdende ve.rzoek de politieverordening aan te vullen met een bepaling tot wering van ontsieren de reclame. De voorzitter zei, dat men een dergelijke verordening aanvanke lijk niet nodig oordeelde, doch dat de practijk uitwijst, dat in sommige ge vallen een dergelijke verordening van nut kan zijn. Aldus werd besloten. In verband met een circulaire betreffen de de geneeskundige verzorging van gemeentepersoneel werd besloten daar voor een bedrag van 60 beschikbaar te stellen. Over het gehouden bevol kingsonderzoek deelde de voorzitter mede, dat 1600 personen zijn onder zocht en dat 58 personen een heron- aerzcfck hebben ondergaan met het re sultaat dat 9 mannen en 9 vrouwen on der controle zijn genomen. De lagere landbouwschool te Stom- petoren vroeg een bijdrage per leer ling uit de gemeente van 41.60. Aan gezien men deze bijdrage vrij hoog vond werd dit verzoek aangehouden en zullen nadere inlichtingen worden in gewonnen omtrent de exploitatiereke ning. Aan de stichting schooltandver- zorging kring Bergen zal een lening van 1500 worden verstrekt voor aan schaffing van een auto met twee spreekkamers en volledige inrichting tot uitoefening van de tandartsenprak tijk op de scholen. De rente zal bedra gen 3 3/4 proeent. De kosten per leer ling zullen 1,70 zijn. De heer Buren vond het bevreemdend, dat de provln- die dit werk niet steunt. De voorzitter antwoordde dat dit misschien in de toekomst wel zal geschieden. Besloten werd voor de Bijzondere School een Creme en olie (Advertentie, Ing1. Med.) MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 2J Juli. Aardappelen 8 10.50; idem drielingen 6—9,50; slabonen 3952; Snijbonen (stam) 3570; dop pers 3963; komkommers 8—21; toma ten: A 3855 en Bonken 2434; tuin bonen 921; bloemkool: I 1145 en II 820; rode kool 12,50; rode bessen 8862; zwarte bessen 6070; spinazie 3543; sla 215,50; postelein 514; an dijvie 6.5015; rabarber 6,5016,50; bie ten 511,50; bospeen 8—21; waspeen 8— 23; uien 822; soepgroenten 2—5; peter selie 24,50. LANGEDUKER GROENTENCENTRALE, 22 Juli. 50.000 kg aardappelen: Eer stelingen 10,2011, Eigenheimers 9,20 11, blauwe Eigenheimers 10,8011,30, Doré 11,20 en grove 8,809,90; 35.000 kg rode kool: A 7,1012,60 en B 45,40; 8000 kg gele kool A 9—10.90; 14.000 kg Witte kool 6,207; 1000 kg bieten A 7,80 —8,20; 850 kg tomaten: A 48, B 45 en C 37; 350 kg slabonen 42—45; 1200 stuks bloemkool: AI 11,32—54,50 en All 22— 35,80. NOORDERMARKTBOND, 22 Juli. f.0.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9,30 —10,60, rode Eerstelingen 12,20, Doré 10,70, Eigenheimers 1L,10—11,40, blauwe Eigenheimers 1010,80, IJsselster 9,40, grove 89,80, drielingen 5,106,60 en kriel 4,60; 900 kg slabonen 36—43; 2000 kg zilvernep 3134, zilverdrielingen 15 16 en zilveruien 3; 150 kg bieten A 6,20; 13.500 kg witte kool 4,70—6,60; 4700 kg rode kool 5,307,20; 1200 stuks bloem kool: AI 38—39, All 18—26, B II 20 en afw. 89,90. WARMENHUIZEN, 22 Juli. 21.400 kg aardappelen: Schotse muizen 11,60, grove idem 9,5010,70, Eigenhei mers 10,6011,70 en Bintjes 9,70; 775 kg zilveruien: zilvernep 29, zilverdrielin gen 13,90 en zilveruien 8*10; 340 kg tuin bonen 13; 1000 kg bieten A 5; 45 kg sla bonen 41,10; 180 stuks bloemkool 22,40— 26,10. ADVERTENTIE nieuw schoolbord aan te schaffen cn voor de o.l.-school enige nieuwe ban ken. Ingekomen was de goedkeuring op de gemeenterekening 1949. Bij de rondvraag informeerde de heer Buisman naar de bijdrage aan het St. Elisabeth-ziekenhuis. De voorzit ter zeide dat een bijdrage is gegeven yan 25 uit de gelden die voor deze doeleinden waren gereserveerd. De heer Buisman vond deze bijdrage te laag. Verder sprak hij er zijn mis noegen oyer uit dat langs de Oudor- perweg nieuwe palen zijn gezet voor de radiodistributie. Hij achtte dit een ontsiering van die omgeving. De voor zitter legde uit dat in de bebouwde kom het net ondergronds wordt ge maakt, maar dat aan de open wegen palen worden gebruikt. Ten slotte her innerde hetzelfde raadslid aan de uit voering van de nacht ver lichting op enkele plaatsen zoals reeds eerder is besproken. Hieraan zal aandacht wor den geschonken. Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzoc&ïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U vee) ellende. (Advertentie, Ing. Med.) Oplossing kruiswoordpuzzle Horizontaal: 1. stro; 5. elk; 7. tule; 11. kompas; 13. amaril; 15. A.T.; 16. Arte- mis; 18. Aa; 19. tak; 21. Inn; 22. alm; 23. mik; 25. Ane; 26. sla; 27. poker; 29. enk; 31. vier; 32. reep; 33. lei; 35. netel; 37. tin; 39. dek; 40. lol; 41. lis; 42. sir; 45. Erm; 47. T.T.; 48. adament; 52. a.o.; 53. einder; 55. gereed; 57. Lena; 58. kea; 59. alle. Verticaal: 1. skat; 2. totaal; 3. R.M.; 4. opa; 5. Est; 6. kam; 7. tas; 8. Ur; 9. lianen; 10. elan; 12. are; 14. mis; 17. edik; 20. klavier; 21. ineptie; 23. morel; 24. kerel; 26. sol; 27. pen: 28. rel; 30. kin; 34. editie; 36. toom; 38. Israël: 42. stel; 43. ode; 44. ene; 46. mode; 48. Ada; 49. ark; 50. aga; 51. tra; 54. n.n.; 56. el. Uitslag hersengymnastiek 1. Helemaal niet prettig; hij lijdt n.l. honger. 2. Omdat een „letterzetter'' óok een soort schorskever is Hps Typogra phy)die alleen op sparren voor komt en waarvan de larven gangen onder de schors vreten, die enigs zins op letters gelijken. 3. Zuid-Afrikaans voor baviaan. 4. Tweelingenbedden. 5. De Kerstboom versieren; smalle reepjes zilverpapier. 6. Drankflesje, met matten omvloch- ten. 7. Afkorting van Hitlanden Hitland is één der Shetland-eilanden, van waar veie paarden komen. 8. Duitsland. Oostenrijk. Hongarije. Joegoslavië, grensrivier Roememe- Bulgarije. 8. G. Donizetti. 10 De Amerikaanse Mw. Putman (Amelia Earhart) 1932. Racewagen vloog uit de bocht Twee marine-officieren uit Den Hel der zijn Maandagavond op de Zeeweg te Bergen bij het passeren van een andere auto in de bocht ter hoogte van „De Fransman" met grote snelheid tegen een boom gevlogen, toen de be stuurder dc macht over het stuur ver loor. Doordat de officier op het laatste ogenblik nog zijn stuur wist om te gooien kwam de GM racewagen met de zijkant tegen de boom. De auto werd geheel in tweeën gescheurd. De twee inzittenden kwamen er wonder boven wonder met enkele lichte ver wondingen af. Zij hebben zich onmid dellijk naar een dokter begeven en zich laten verbinden. Vervolgens zijn zij doorgereisd naar Den Helder, de ver nielde auto achterlatend. De Rijkspolitie te Bergen heeft de zaak in onderzoek gegeven bij de Koninklijke Marechaus see. Het was feest op Bio-vacantieoord, waar de balletklassen van Gré Pran ger een gratis voorstelling gaven, af gewisseld door zang o.l.v. Gerard Pran ger. Er werden enige mooie balletten uitgevoerd, waarvan „Roodkapje en de wolf" wel het hoogtepunt voor de kindefen was. Het was een sympathie ke geste van de directrice om alle kinderen in de pauze te onthalen op limonade en andere versnaperingen. Voor de bleekneusjes, die hier te Bergen aan Zee nieuwe levenskracht en levensvreugde komen zoeken, was het een prachtige middag, maar niet minder voor de balletklassen, die huis waarts keerden met het heerlijke ge voel iets te hebben kunnen doen voor de zwakkeren, die toch al zoveel heb ben moeten missen! De heer A. Visser uit Bergen heeft bij de gemeenteraad geprotesteerd te gen het besluit de heer Zwakman, Vin cent van Goghweg 6 verlenging toe te staan van de termijn, gedurende welke hij zijn autoreparatiebedrijf mag uit oefenen. In zijn brief verwijt de heer Visser de raad, dat op 18 April werd besloten de 1ste Juli als onherroepelijke datum van sluiting van het bedrijf aan te houden, maar dat desondanks weer een volle maand uitstel is verleend. ORDEN VAN DAGEN OP STAP Vrijdag was het de dag van het jaar lijks uitstapje van ouden van dagen van Oterleek. Met twee autobussen werd naar Gaasterland gereden. In Wieringen werd gepauzeerd en koffie gedronken. In Rijs werd een bezoek gebracht aan het Rijsterbos en de speeltuin. Via de Wieringermeer werd naar Medembiik gereden waar geza menlijk wérd gegeten. Zeer voldaan keerden de 81 deelnemers in Stompe- toren terug, waar in café Zwart Jacob Hop namens de deelnemers het comité hartelijk dank bracht voor de goed ver zorgde dag. Zaterdagavond liep heel Schoorl uit bij het horen van de opwekende klan ken van de Alkmaarse Postharmonie, Na eerst met de tamboers voorop een ronde te heben gemaakt, gaf het corps o.l.v. zijn dirigent, de heer A. Kaag, een concert op het Raadhuisplein. Een dichte haag van luisteraars schaarde zich rond het plein om te genieten van het gebodene. Ais eerste nummer klonk op deze mooie stille avond een opgewekte mars van Alford, gevolgd door „Appèl aux Trompettes". Toen kwam de klom pendans uit Czar und Zimmermann in een arr. van Dresden. Ofschoon het grote licht zoetjesaan was verdwenen gingen de Alkmaarders onvermoeid verder met de „Speeltuin van Jakmei en de „Marsparade" van Wisselink. Met ëen potpourri van de Alkmaar se componist A. J. Maas, getield „Holland Jubelt" werd de goed ge slaagde avond besloten. De V.V.V. Noord-Kennemerland or ganiseerde te Schoorl aan Zee een wed strijd in het bouwen van forten. Er was weer grote belangstelling voor dit jaarlijks terugkerende strandfeest. Vol spanning zagen de fortenbouwers ten slotte het water rijzen en ze vroegen zich angstig af, hoelang hun bouwsels de strijd zouden volhouden. Om 2.25 begon de tijdcontröle en werden de met zoveel zorg opgeworpen vestingen een voor een door de zee verzwolgen. Om drie uur werd het laatste fort een prooi der golven en kreeg Schoorl aan Zee weer zijn gewone aanzien. De volgende bouwmeesters legden beslag op de uitgeloofde prijzen: - 1 Riekje van KlaverenDick Kroon; 2 Dick Hartland—Hanne Siekman; 3 Han LandkroonR. de Vries; 4 Tronie v. 't VeerCorrie Hoogvorst; 5 Hannie de VriesJanny Noordhamme. Naar wij vernemen is aan de heer B. Lenting op de meest eervolle wij ze ontslag verleend als commandant van de Vrijwillige Brandweer alhier. De heer Lenting werd grote dank ge bracht voor de vele en gewichtige diensten in zijn functie als brand weercommandant aan de gemeente bewezen. In diens plaats is tot commandant de heer A. Hille, voordien onder commandant, benoemd. Tot onder commandant is benoemd de heer Schouten. GESLAAGD Aan de MTS te Haarlem is onze plaatsgenoot, de heer P. Groot, geslaagd voor de afd. Bouwkunde. (Ongecorrigeerd) Klaisementen zeilwedstrijden (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Vanmorgen om tien uur werden de totale puntentellto' gen bekend gemaakt over de twee wed. strijden in de verschillende klassen van de Olympische zeilwedstrijden. In de Drakenklasse staat de Neder landse deelnemer het beste geklasseerd. Van Duijl neemt met 1708 punten de tweede plaats in achter de Noorse deel nemer die 2362 punten verzamelde. Koos de Jong staat weliswaar op de derde plaats bij de Finnjollen maar zijn ach terstand op de leider is beduidend klei ner. Denemarken staat namelijk met 2397 op de eerste plaats en Zweden is tweede met 2318 pt. Koos de Jong heeft 2193 punten achter zijn naam staan. Bob Maas staat in de Starkiasse op de vijfde plaats met 1415 pt, achter Italië 2545; Verenigde Staten 200; Bahama 1591 en Zwitserland met 1431 pt. In de 5,5 meter klasse is onze landge noot De Vries Lentsch inmiddels kans loos geworden. Hij staat op de elfde plaats met 561 pt. Hier heeft de Ver enigde Staten met 2008 pt de leiding. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Donderdagmid dag van 16 uur tot 17.15 uur zal Dick van Kijn een extra radio-reportage ge ven van de finale in het Olympisch hoc key tornooi tussen Nederland en India. Deze reportage valt In het programma van de AVRO, over de zender Hilver sum U (402 m.). (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Vanmorgen vond de loting plaats voor de kwart finales van het voetbaltournooi. De vol gende ploegen zullen elkaar ontmoeten: Denemarken tegen winnaar van Zuid- SlaviëRusland; TurkijeHongarije; BraziliëDuitsland; OostenrijkZwe den. ADVERTENTIE 6. Maar om haar kinderen een plezier te doen, zocht Moeder eerst nog het adres in het telefoonboek op. Ja hoor, daar stond het: Vossestaart, ma kelaar in huizen. „Nu wat heb ik je gezegd?" Moeder's stem klonk vrolijk. „Niets, om je ongerust over te maken, hoor. Ik ga morgen op dat huis af en wie weet, is het juist geknipt voor ons". „Hoera", riepen Pom en Pam op gewonden, want ze dachten aan de eigen kamer die ze zouden krijgen. Maar Pim keek nog steeds bezorgd. „Toch is het vreemd", mompelde hij. „Afgehaald worden om een huis te gaan bezichtigen en dat in deze tijd". Hij wilde het pleizier van Moeder en zijn broertjes echter niet verder be derven, maar besloot om een oogje in het zeil te houden. „Waar zou. het zijn, Moeder?" riepen Pom en Pam veer. „Ja, het adres heeft die makelaar in zijn brief niet genoemd. Dat is wel vreemd," zei Moeder nadenkend. „Ach, dat is het enige, wat ik vrij logisch vind", antwoordde Pim, terwijl hij nog eens de brief doorlas. „Als die make laar het adres er bij zet, wordt dat huis natuurlijk bestormd!" „Daar heb je gelijk in, jongen. Maar laten we om nu niet verder aan voorspellingen wa gen, morgen hebben we zekerheid en weten we met wie we te doen hebben". (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Ook de Neder landse skiffeur Van Mesdag heeft het niet tot de finale kunnen brengen. Hij startte vanmorgen in zijn tweede her kansing tegen sterke tegenstanders, waarvan de Australiër Wood de gevaar lijkste was. Wood nam direct de leiding, welke de politieman uit Sydney niet meer heeft afgestaan. Met Zwitserland in tweede positie en Van Mesdag op de derde plaats werd gefinisht. De uitslag was: 1. Wood (Australië) 7 min. 45,5 sec.; 2 Meyer (Zwitserland) 7 min. 48.3 sec.; 3. Van Mesdag (Ne derland) 7 min. 57.2 sec.; 4 Steenacker (België) 7 min. 59.5 sec. Deze week zuilen alle lezeressen van de omgeving van Alkmaar inruilbon- nen ter waarde van 41 cent in haar brievenbus vinden. Dit geldswaardige papier wordt voor korte tijd in omloop gebracht door de fabrikanten van de bekende Castella producten. Met deze waardebon kan men namelijk een pak Castella Wolwas (prijs 41 cent) betalen, indien men bij-Zijn winkelier twee pak ken Castella voor de Gezinswas (met het opzienbarende „Actief Wit") be stelt. Castella Wolwas is een merkwaar dig en volkomen alkalivrij wasmiddel, dat wol heerlijk zacht en luchtig, en zijde nieuw, mooier en gaver maakt. De doffe aanslag, die gewone wasmid delen op het goed achterlaten, verdwijnt nu spoorslags. Castella Wolwas is bo vendien gemengd met „Kleur Actief", dat de tint van fijne pastelkleuren extra frisheid en gloed geeft. Wollen iumper- tjes, fijne lingerie, babykleertjes, ny lons etc. gaan viermaal zo lang mee. Ook voor speciale wasjes (gordijnen, etc.) is Castella Wolwas onovertroffen. Men mag dan ook verwachten, dat alle vrouwen de gelegenheid zullen aangrij pen, om met Castella Wolwas kennis te maken of de kennismaking te bestendi gen. Het blauwe pak Castella voor de Gezinswas (met „Actief Wit") is reeds onontbeerlijk geworden in practisch ieder modern huishouden, óók al, om dat het zo perfect alle vlekken uit het goed verwijdert. Het ziet er naar uit, dat weldra Castella Wolwas evenzo on ontbeerlijk zal zijn. (Advertentie. Ing. Med.) (Speciale beichtgeving) HELSINKI, 22 Juli De Nederland se twee zonder stuurman is in de her kansing tegen België en Argentinië ge strand. Zoals gewoonlijk had. de Triton ploeg ook vanmorgen weer een slechte start en direct konden België en Ar gentinië een voorsprong nemen. De Ar gentijnen waren zeer snel weg. Reeds bij de 500 meter hadden zij een bedui dende voorsprong op onze Nederlandse ploeg. Op de 1000 meter had België de leiding overgenomen. Geen moment kon de Nederlandse ploeg zich in de strijd aan de kop mengen. Onze landgenoten roeiden een te laag tempo en venoren tenslotte met enige lengten. De uitslag was: 1 België 7 min. 35 sec.; 2 Argentinië 7 min. 41.0 sec.; 3 N e d e r - land 7 min. 44,7 sec. Het aanbod van de runderen op de Purmerender markt bedroeg vanmor gen ongeveer 600 stuks. De handel in vette koeien was kalm met vrij sta biele prijzen. In de gelde koeien was de handel iets levendiger hoewel de vraagprijzen vrij hoog waren. Op de verse markt was het in de ochtend uren stil. De vraag naar kalveren was goed, maar voor de fokkers was er wei nig omzet. Beter was het .bij de vette kalveren. Een rustig beeld vertoonde de wolveemarkt De noteringen moch ten nauwelijks prijshoudend worden genoemd. De handel in vette varkens verliep stug. De inzet bedroeg f 2.22, maar later zakte de prijs tot f 2,16 en de afloop zal vermoedelijk nog wel la ger komen te liggen. Eén van de oor zaken voor deze daling is ongetwijfeld het grote aanbod. Een zelfde beeld ver toonde de biggenmarkt. 9) DOOR PATRICIA WENTWORTH „Zes. En ik begrijp niet, wat er daarom valt te lachen! Mam beweert, dat een meisje niet te laat moet trou wen. Ze zegt, dat je man het niet prettig vindt als hij een vrouw krijgt, die is vastgeroest in haar gewoonten, want hij wil het leven op zijn manier zien geregeld. O, ik zal niet beweren, dat hij volgens haar in alles zijn zin moet krijgen, maar als je met z'n tweeën bent, moet je een beetje geven en nemen en zodra er kinderen ko men, wordt èr heel wat meer gegeven dan genomen, als je dat maar weet. Dat zegt mam en Ze heeft ons alle zes grootgebracht, dus zij kan het welen". Carr lachte niet meer. Hii had zich nooit minder verliefd op Fancy ge voeld. „Je moeder is een heel verstan dige vrouw", merkte hij op. „Ik zou haar graag eens ontmoeten. En 't zou me niet verbazen als je op een goede dag nog eens een beste vrouw voor een man werd. beste kind". „Maar niet vóot jou?" Waarom ze plotseling die woorden er uit flapte begreep ze zelf niet, maar ze kon. ze niet meer terugnemen En met ziin grappige, in de ogen weer spiegelde glimlach antwoordde hij: „Neen. dat geloof ik niet". De blos op haar wangen werd die per, terwijl haar grote blauwe ogen hem trouwhartig aankeken. „Ik weet wat je bedoelt. We hebben allebei misschien gedacht, dat het wel gaan zou, maar dat is niet zo. Ik werd er me van bewust, zodra ik je samen met die Elizabeth zag. Je hebt veel van haar gehouden, nietwaar?" Ietwat somber antwoordde hij: „Ja, lang geleden". „Ikik geloof, dat je nog heel veel van haar houdt. Jelui schijnt bij elkaar te passen, zie je. Zijn jelui ver loofd geweest"1 Op dezelfde toon herhaalde hij: „Ja, lang geleden". Zwijgend liepen ze verder. Het was, vond Fancy, zo rustig in die landelij ke lanen; je kon als 't ware jezelf horen denken. Eindelijk verbrak ze de stilte: „Zij houdt ook veel van jou, dat weet ik zeker". Even fronste hij het voorhoofd, maar boos was hij niet, want hij klopte haar vriendelijk op de schouder. „Nu, je kunt altijd nog een huwe lijksbureau opzetten, als je zelf niet mocht trouwen. En nu praten we niet verder over mij, maar vertel je me alles over mam en haar andere vijf spruiten". ZESDE HOOFDSTUK. Catherine Welby keek met welbeha gen haar huiskamer rond, die er vol gens haar maar wat aardig uitzag. O, ja, sommige voorwerpen en meubelen waren wat versleten, maar alles was goede kwaliteit, want het was afkom stig van Melling House. Voor het kleine schrijfbureau, stijl Queen Anne. zou ze te allen tijde een paar honderd pond kunnen krijgen. Ze had het van mevrouw Lessiter cadeau gekregen, evenals de Perzische tapijten, of in elk geval vrijwel zo cadeau, dat al licht niemand anders er aanspraak op zou maken. Mevrouw Mayhew zou zich nog wel herinneren, hoe mevrouw Lessiter gezegd had: „Mevrouw Wel by krijgt deze tapijten "en het schrijf bureautje uit de blauwe kamer". Ze had er bijgevoegd: ,,'t Is beter, dat zij gebruikt worden". Maar och, het zou niet nodig zijn, dat mevrouw Mayhew haar herinne ringsvermogen toonde en ze zou het natuurlijk niet doen als ze er niet toe aangemoedigd werd. Welnu, van Ca therine Welby zou die aanmoediging wel het allerminst komen! Bijna al het meubilair in het Poortgebouw was op dezelfde, lichtelijk aanvechtbare ma nier daarheen verhuisd en ze zou er wel herrie over krijgen met James Lessiter. Uit o.m. deze overweging had ze hem nu op de koffie gevraagd, want ze wilde hem de inboedel van haar woning als geschonken door nu wijlen zijn moeder laten zien. Nogmaals keek ze eens rondom zich dankbaar en waarderend. O, 't was vast de bedoeling van tante Mildred geweest, haar dit alles te geven. Ja, de gordijnen waren afkomstig van een oud op zij gelegd paar uit het grijze verleden en wel wat verschoten, maar wat een zwaar brocaat met die zacht- rose ondergrond en daarop die even blauw en groen getinte kransen! Er was genoeg geweest, om er ook stoe len en divan mee te bekleden en de kussens vertoonden dezelfde tinten. Catherine's kleding paste bij de ka mer. Een spiegel boven de hoge schoorsteenmantel weerkaatste haar zachtblauw négligé, haar mooie haar, de vorm van haar hoofd. Eensklaps hoorde ze de stap, waarop ze wachtte. Ze liep naar de enge ruimte beneden de trap en opende de voordeur. „James.kom binnen! Leuk, dat je komt. Laat me je eens bekijken We zullen maar niet zeggen, hoe lang het geleden is, wel?'! James Lessiter was blootshoofd» en droeg een donker pak, zonder jas of shawl. Toen ze hem voorging in de verlichte kamer, zei hij lachend: „Voor zover jou betreft lijken 't hele maal geen jaren. Je bent niets veran derd". „Méén je dat?" vroeg ze stralend. „Je bent zelfs nog knapper gewor den, maar dat zul je wel weten zon der dat ik het je vertel. En ik.... kan ik nog mee?" Ze keek hem oprecht verwonderd aan. Als jongen had hij er goed uitge zien, maar als man van zes-en-veertig was hij veel knapper dan men had mo gen verwachten. Het portret, waarop tante Mildred zo trots was geweest, had niet gelogen. Nog altijd glim lachend, ging Catherine voort: „Ik ge loof, dat je het heel best kunt stellen zonder méér verwaand te zijn dan je al bent". Toen, even zachtjes lachend, voegde ze er bij: „O, James, wat ben ik blij, je terug te zien! Wacht een ogenblik, terwijl ik de koffie haal. Zie je, ik heb alleen maar een meisje voor 's morgens". Terwijl zij de kamer uit was. keek hij om zich heen. Erg bekend allemaal, die meubelen; sommige nog heel goed. Moeder had ze zeker voor Catherine hier laten zetten. Hij moest eens met Holderness praten en te weten komen, hoe het met zijn wettelijke rechten stond. Als hij het landgoed verkocht, zou het Poortgebouw daaronder begre pen zijn, maar als Catherine het onge- meubeld had gehuurd, zou het wel eens onmogelijk kunnen blijken haar eruit te krijgen. De moeilijkheid was, dat er waarschijnlijk geen schriftelijke over eenkomst bestond en geen enkel be wij' of het meubilair uit Melling Hou?' mee verhuurd was. Als diit het geve1 zou zijn, kon hij Catherine de huu' opzeggen, maar als zijn moeder haar d- meubelen had gegeven, waarschijnlijk niet. Een mooie vrouw, die Catherine, mooier nog dan vijf-en-twintig jaar geledenze was toen een beetje plomp. Hoe zou Rietta er nu uitzien? (Wordt vervolgd) De Perzische Tweede Kamer heeft zich uitgesproken voor dè herbenoe ming van dr. Mossadeq als premier. De voorzitter van de Kamer zal dc Sjah mededeling hiervan doen. De Sjah zal dan beslissen, of hij dr. Mossadeq als premier zal benoemen. De vergadering van de Tweede Ka mer werd door 63 afgevaardigden bij- gewoond. Een en zestig stemden voor Mossadeq. twee stemmen waren ongel dig en er waren geen tegen-stemmers. In minder dan een half uur had het nieuws zich door Teheran verspreid. De menigte buiten het parlementsge bouw juichte, toen zij de uitslag van de stemming vernam. Op uitndiging van de 3de klasser KNVB „RES" uit Bolsward gaat op 17 Augustus Hugo-Boys 1 op bezoek naar Friesland, om daar een wedstrijd te spelen tegen de uitnodigende vereni ging. Reeds meerdere malen heeft RES een uitnodiging aan Hugo-Boys gericht daar in 1947 onze linksbuiten Kager een geheel seizoen voor deze club heeft gespeeld. Het is vanzelfsprekend dat Hugo- Boys 1 voor zulk een zware ontmoe ting over een prima spelend elftal moet beschikken. Daarom zal de elftal commissie te beginnen met Woensdag het elftal samenstellen uit geregeld ter training komende leden. Uit deze leden zal dus het reizende elftal worden sa mengesteld. OPBRENGST ANJERCOIXECTIE De collecte ten bate van het Anjer fonds heeft in deze gemeente opge bracht f 29.43. EATO gelaat, juist als U er aantrekkelijk wilt uitzien. Ze verdwijnen dikwijls in 24 uur door de ontsmetten, de en snel genezende (Advertentie, Ing. Med.) WOENSDAG 23 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.35—9.40 Wa terstanden.) 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Politie-kapel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12,38 Pianoduo. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Gramo- foonmuziek. 13.30 Kindervertelling. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Gram.muziek. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Vierhandig pianospel. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Gram. muziek. 17.50 Regeringsuitzending: T. Ma- theron: „Langs berg en dal op Java". 18.00 Olympische Spelen. 18.30 Nieuws. 18.40 Vara-varia. 18.45 Lichte muziek. 19.15 „Gemiste kansen", causerie. 19,30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Poli tiek commentaar. 20.15 Dansmuziek. 20.45 „Het Goede Schip", hoorspel. 21.45 Gram. muziek. 22.00 „Over de gedragingen der dieren", causerie. 22.15 Olympische Spe len. 22.30 Metropole-Orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35—24.00 Gramofoon- muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram.muziek. 12.00 So praan en orgel. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Harp-ensemble. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 „Met Pit op Pad". 13.20 Vocaal Dubbelkwar- tet. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.25 viool en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17,20 Or gelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Vocaal-ensemble. 18.35 Clavecimbelrecital. 19.00 „Spectrum van -et Chr. Organisatie- en Verenigings even". causerie. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 "Concert gebouworkest en solist. 21.45 „Het vraag stuk van de huren", discussie. 22.15 Vo caal-kwartet. 22.35 Internationaal Evan gelisch Commentaar. 22.f5 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo- foonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6