Marjorie Jackson favoriete op de 100 meter Fanny (onder zware druk) door het Duitse meisje Sander verrast Remigino de snelste sprinter ter wereld VERWACHTING Met Puck Brouwer in demi-finale BROWNING BLEEF HUILEND IN DE SPRINGBAK LIGGEN Fanny-Marjorie Hockey-team bleef ongewijzigd Hugowaard ys op tournee nsbroek 'ioprogramma DE GOUDEN PLOEG Voor Nel Büch was het veld te sterk Evenals Visser sprong hij driemaal fout Reeds in demi-finale: Charley Moore kreeg hei goud Uit handen van Lord Burghley Herkansing voor vieren met stuurman FOTO BESLISTE OVER GOUD, ZILVER EN BRONS SAAT KROMP INEEN ONDER HET GEWELD iilfci DINSDAG 22 JULI 1952 chter niet verder be. esloot om een oogje ia ien. „Waar zou het zijn, n Pom en Pam veer. heeft die makelaar in genoemd. Dat is wel oeder nadenkend. „Ach, re, wat ik vri.i logisch de Pim, terwijl hij nog oorlas. „Als die make- er bij zet, wordt dat bestormd!" „Daar heb gen. Maar laten we ons aan voorspellingen wa- bben we zekerheid en vie we te doen hebben". pariemenf wil q als premier Tweede Kamer heeft en voor de herbenoe- fossadeq als premier. De de Kamer zal de Sjah rvan doen. De Sjah zal hij dr. Mossadeq als loemen. ig van de Tweede Ka- 63 afgevaardigden bij- en zestig stemden voor stemmen waren ongel- n geen tegen-stemmers, een half uur had het wr Teheran verspreid, ten het parlementsge- ;oen zij de uitslag van rnam. van de 3de klasser Bolsward gaat op 17 iys 1 op bezoek naar ar een wedstrijd te uitnodigende verenï- ere malen heeft RES m Hu go-Boys gericht :e linksbuiten Kager voor deze club heeft Ifsprekend dat Hugo- ilk een zware ontmoe- prima spelend elftal Daarom zal de elftal- eginnen met Woensdag stellen uit geregeld ter leden. Uit deze leden zende elftal worden sa- ANJERCOLLECTIES bate van het Anjer deze gemeente opge- EATO ES... ontsieren U» er aantrekkelijk will wijnen dikwijls in 24 netten, ende Advertentie. Ing. Med.) AG 23 JULI 402 m.: 7.00 VARA, VARA, 19.30 VPRO. 7.00 Nieuws. 7.18 Nieuws en weerberich- .ziek. 8.50 Voor de huis muziek. (9.35—9.40 Wa- Boekbespreking. 10,03 20 Voor de vrouw. 11.00 Folitie-kapel. 12.30 ouwmededelingen. 12.33 ad. 12.38 Pianoduo. 12.55 Nieuws. 13.15 Gramo- Kindervertelling. 13.45 10 Gesproken portret. 15.00 Kinderkoor, anospel. 15.30 Voor de de jeugd. 17.15 Gram.- 'eringsuitzending: T. Ma- berg en dal op Java". Spelen. 18.30 Nieuws. 18.45 Lichte muziek, kansen", causerie. 19,30 0 Nieuws. 20.05 Poli- .15 Dansmuziek. 20.45 hoorspel. 21.45 Gram.- de gedragingen der 15 Olympische Spe- Orkest. 23.00 Nieuws. 3524.00 Gramofoon- 298 m.: 7.00—24.00 iws. 7.15 Ochtendgym- nuziek. 7.45 Een woord ueuws en weerberich- muziek. 8.45 Gram.- zieken. 9.30 Voor de im.muziek. 10.30 Mor- 'am.muziek. 12.00 So- Land- en Tuinbouw- 33 Harp-enseir.ble. Nieuws. 13.15 „Met Vocaal Dubbelkwar- iziek. 14.00 Voor de •muziek. 15.25 Viool de jeugd. 17.20 Or- ire causerie. 18.00 aal-ensemble. 18.35 ■00 „Spectrum van - en Verenigings- .15 Boekbespreking. .40 Radiokrant. 20.00 iten. 20.10 Concert- 21.45 „Het vraag- discussie. 22.15 Vo- Internationaal Evan- 22.f5 Avondoverdcn- 23.1524.00 Gramo- MARIA SANDER bedwong Fanny Tot heden zijn de volgende Olympische kampioenen gehul digd: 10.000 meter: Emil Zatopek (Tsj. Si.) 29 m. 17 sec. (Nw. Ol. ree.) Hoogspringen: Walter Davis (VS) 2 04 m (Nw. Ol. ree.) Discuswerpen dames: Nina Ro- maschkowa (Rusland) 51.42 m (Nw. Ol. ree.) Kogelstoten: Parry O'Brien (VS) 17.41 m (Nw. Ol. ree.) 100 meter: Remigino (VS) 10,4 sec. 400 meter: Charley Moore (VS) 50,8 sec. (ol. ree. geëvenaard) 50 km Snelwandelen: Giuseppe Dordoni (Italië) 4 u. 38 m, 7,8 sec. (Nw. wereld- en Olym pisch record). Verspringen: Jerry Biffle (V.S.) 7.57 m. Gymnastiek: Heren-Teamwed strijd: Rusland. HET FLORETSCHERMEN HELSINKI, 21 Juli 1952 Na de eer ste dag van de wedstrijden in het Olympisch tornooi floretsehermen voor herenequipes, hebben zich de volgende equipes in de halve finales geplaatst: Frankrijk, Italië, Egypte, Belgie, Argentinië en Hongarije. (Van een speciale verslaggever) HELSINKI, 21 Juli. Fanny Blankers-Koen, de „golden mam" van de Lon- dense Spelen, heeft in Helsinki haar eerste nederlaag geïncasseerd. Weliswaar heeft Fanny de halve finale van de 100 m dames bereikt, doch in de kwart finale wees een finishfoto uit, dat zij door de Duitse Maria Sander was geklopt. Veelzeggender dan deze nederlaag was echter de wyze, waarop Marjorie Jack son, het Australische meisje, dat onze favoriete reeds eenmaal achter zich liet, haar series won. De 11,6 sec. van de pijlsnelle Australische hinde zullen Fanny, gebukt gaande onder de ondragelijke last van haar wereldvermaardheid en de lioge verwachtingen, welke men van haar koestert, vannacht wellicht een nacht merrie hebben bezorgd. Hopenlyk zal zij zich weten los te maken van de zware last, die op haar smalle schouders rust. Mocht zij in de finale van Marjorie Jackson verliezen, dan zal deze nederlaag van een 34-jarige huismoeder tegen een 20-jarig meisje niets afdoen aan de grote bewondering, welke de gehele sportwereld voor haar koestert. In leder geval weet onze Fanny zich in de demi finale in het gezelschap van een lotgenote van eigen bodem. Puck Brouwer plaatste zich via een overwinning ln haar serie en een derde plaats in de kwart finale eveneens in de eindstryd. Alleen Nel Büch overleefde de series niet. Met twee van de drie vertegenwoor digsters op de 100 meter dames in de halve eindstrijd! Het sal wderempel wel gaen. De zeer grote en sterke deel neming -bleek op zeer hoog peil te staan, een niveau dat nog niet door Nel Buch is bereikt. Zij kwam in haar se rie tegen het Italiaanse meisje Leone dat in de matige tijd van 12,2 sec. ze gevierde vóór de Amerikaanse Mor- reau (12,5 sec.) en op de derde plaats Nel Buch, die een meter tekort kwam om de Amerikaanse te verslaan. Puck Brouw.er had in de derde serie een trage start, herstelde zich evenwel prachtig en wist met miniem verscSiil vóór de Russische Turova in 12'sec. te finishen. Dat het verschil inderdaad uiterst klein was, bewezen de tijdop nemers, die voor beiden 12 sec. af drukten. Toen de elfde serie werd aangekon digd, volgde het publiek met meer dan gewone interesse de blonde verschij ning in het oranje broekje, dat ner veus heen en weer liep en haar haar achterover streek. Fanny Blankers Koen! Onze landgenote knielde met Denise Laborie (Frankrijk), Graviola Ewing (Guatamala) en Marga Petersen (Duitsland). Het startblok bleek niet juist te zijn, doch omdat het maar de eerste serie gold, liet mevrouw Blan- kers het zoals het was. Bij de start (Van een speciale verslaggever) HELSINKI, 21 Juli 1952. Een dramatische strijd leverde het verspringen op. De jonge Amerikaanse neger Browning is de enige athleet ter wereld, die sinds de oorlog de 8 meter grens bij het verspringen gepasseerd heeft. Maar hij zet de aanloop nooit uit en laat het volkomen aan het toeval over of hij goed uit komt. Vandaar, dat een kwart van zijn sprongen ongeldig worden verklaard. Deze maand werd hij Amerikaans kampioen, door zijn laatste sprong met succes uit te voeren, terwijl de vorige ongeldig waren. Maar in Helsinki had hij het ongeluk slechts drie sprongen te kunnen doen en deze waren alle drie ongel digToen ook zijn laatste sprong was afgekeurd, bleef hij huilend in de springbak liggen. Gouden medail'e lag 7,57 meter ver en Jerry Bilfle greep haar DE 7.21 meter waarmede Hans Visser zich bij de kwalificatie in de finale plaatste, zou voldoende zijn geweest voor een vijfde plaats. Onze landgenoot werd evenwel in de finale gediskwalifi ceerd. Driemaal klopte zijn aanloop niet en driemaal liep hij de springbak in. Bij het avondeten werd hij daarmede danig geplaagd: „Voor lopen ben ik naar Hel sinki gekomen," was het commentaar van Slijkhuis, „jij had moeten sprin gen." HET feit, dat er 's morgens een warm zonnetje scheen en dat er 's middags koude regen viel, zal ongetwijfeld de vorm van deze uit Indonesië komende athleet beïnvloed hebben. Bijzonder sneu voor Visser was het daarbij, dat de Olympische kampioenstitel door Jerry Biffle gewonnen werd met pre cies dezelfde afstand van 7.57 m.. waar in Visser zelf Nederlands recordhouder is. Matige prestaties Visser was overigens niet de enige viel zij bijna, doch herstelde zich en wist in 11,9 sec. te zegevieren. Puck Brouwer trof in de kwart finale Marjorie Jackson als tegenstandster. Het Australische meisje, dat thans sterk favoriet is voor de titel, had in haar eerste serie met een verbluffend ge mak 11.6 sec. getimed en ook nu won zij in dezelfde tijd met een straatleng te. Puck voerde om de tweede en der de plaats een nek aan nek race met de Duitse Petersen. Weer wezen de chronometers 12 sec. voor beide sprint sters, doch nu was onze landgenote achter haar rivale door het lint ge gaan. Gelukkig! Ook bij haar tweede optreden in Helsinki was Fanny's start, wellicht Fanny Blankers-Koen op het ogen blik, dat zij de elfde serie van de 100 m won in de tijd van 11,9 sec. voor de Duitse Petersen, die 12 Sec. noteerde. MARJORIE JACKSON favoriete omdat zij nieuwe spikes met langere punten droeg, niet zo voortreffelijk als anders. Zij wikte even toen zij in een kuiltje liep. Direct na het passeren van de eindstreep liep ze op het negerin netje toe, omdat zij in de mening ver keerde, dat die had gewonnen. De Duit se Maria Sander, die door de fotofinish als eerste werd aangewezen, voegde Fanny toe „Je bent geklopt, hé?" „Ja", zei onze landgenote, „ik zal wel vier zijn. Gelukkig dan ben ik er uit". Wel een bewijs, dat de roem van Londen 1948 en de verwachtingen, die men daardoor bij deze Olympische Spelen koestert, haar zeer zwaar drukken en nerveus maken. Fanny was echter tweede geworden. Zowel voor Maria Sander, Fanny Blankers als het meis je Faggs werd 12 sec. afgedrukt. De Russiche Turova werd met 12,1 sec. vierde. HELSINKI, 21 Juli. Voor dc halve finale 100 meter dames, waarbij de eerste drie van elke halve eindstryd in de finale worden geplaatst, is de indeling als volgt: Fanny BlankersKoen (Ned.), Marga Petersen (Duitsland), Mar jorie Jackson (Australië), Na- dezhda Khnykina (Rusland), Win some Cripps (Australië) en Mae Faggs (V.S.) Tweede halve eindstrijd: Puck Brouwer (Ned.), Vera Kalash- nikova (Rusland), Shirley Strick land (Australië), Daphne Hasen- jager (Zuid-Afrika). Helga Klein (Duitsland) en Maria Sander (Duitsland). Speciale berichtgeving) HELSINKI, 21 Juli. De fenomena le Amerikaanse hordenloper Charley Moore is dit seizoen in uitstekende vorm. Hij werd Amerikaans kampioen en werd eerste hij de selectiewedstrij den van zijn land voor de Olympische Spelen en nu heeft hij dan het hoogste bereikt, het Olympisch kampioenschap op de 400 meter horden. Nadat hij de dag daarvoor reeds het Olympisch record omlaag had gehaald tot 50.8 sec. liep hij de finale in de zelfde tijd. Het was een aardig mo ment, toen hij de gouden medaille ont ving uit handen van Lord Burghley, die te Amsterdam in 1928 op dit Olym pisch nummer kampioen was gewor den. De Rus Lituev was een van de weinige Russen die het in het athle- tiekprogramma tot een medaille bracht. Hij werd tweede in een tijd van 51.3 sec. waarmede hij het Europese record, dat met 51.6 sec. op naam stond van Hölling (Duitsland), Arifon (Frank rijk) en Filinut (Italië) aanzienlijk verbeterde. Holland Nw Zeeland werd derde. De finale had tot resultaat: 1 en olympisch kampioen, Moore (V.S.) 50.8 sec (olympisch record geëvenaard); 2 Lituev (Rusland) 51.3 sec. (nieuw Eu ropees record), 3 Holland (Nieuw Zee land) 52.2 sec.; 4 Julin (Rusland) 52.8 sec.; 5 Whittle (Groot Brittannië) 53.1 sev.; 6 Filiput (Italië) 54.4 sec. ZWEDEN LEIDT IN DE MODERNE VIJFKAMP (Speciale berichtgeving). HELSINKI, 21 Juli. De klasse menten van het eerste deel van de mo derne vijfkamp, een cross country over 5 km (paardrijden) luiden; Individueel: 1 Hall, Zweden 9.03.0, 2 Mannonen, Finland 9.24.0, 3 Aszondi, Hongarije 9.24.9, 4 Lindqvist, Zweden 9.30.8, 5 Riera, Argentinië 9.33.5, 6 Troy, Ver. Staten 9.34.3. Landenklassement: 1 Zweden 18 p., 2 Hongarije 21 p., 3 Ver. Staten 27 p., 4 Finland 38 p., 5 Argentine 53 p., 6 Engeland 72 punten. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 22 Juli Vanmorgen werd begonnen met de herkansing voor de vier met stuurman. De uitslag luidt: eerste heat: 1 Finland 7 min. 3,5 sec.; 2 Rusland 7 min. 05,1 sec.; 3 Frankrijk 7 min. 09,1 sec. Tweede heat: 1 Zwitserland 7 min. 2,3 sec.; 2 Italië 7 min. 6 sec.; 3 Ar gentinië 7 min. 14,8 sec. Derde heat: 1 Groot Brittannië 7 min. 2,3 sec.; 2 Noorwegen 7 min. 6,6 sec.; 3 Denemarken 7 min. 8.6 sec. In de finale van dit nummer zullen uitkomen Verenigde Staten, Tsjecho- Slowakije. Finland, Zwitserland en Groot Brittannië. verspringer, die teleurstelde. Van de dertien finalisten waren alleen de sprongen van Gourdine en Facanha goed. De andere springers faalden min stens éénmaal. Neen, het verspringen was niet als in de dagen van Jesse Owens (8.06 meter!) een van de glans nummers van de Spelen. De uitslagen waren: 1. -Biffle (V.S.) 7.57 meter; 2. Gourdi ne (V.S.) 7.53 meter; 3. Foeldesi (Hon garije) 7.30 meter; 4. Facanha de Sa (Brazilië) 7.23 meter; 5. Valtonen (Fin land) 7.16 meter; 6. Grigorjev (Rus land) 7.14 meter. (Speciale berichtgeving) UFLSINKI, 22 Juli „Never change a winning team". Zo hebben ook de he ren geredeneerd die het Nederlands hockey-elftal voor de finale tegen In dia, Donderdag 24 Juli, moesten samen stellen. Het Oranje-team komt dus als volgt in het veld: Doel: Mulder (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo) midden: Ancion (Kampong), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC); voor: Van Heel IHHYC), Boerstra (HHYC), Krui- ze (HHYC), Esser (Togo) en Wery (HHYC). Nielsen in halve finale 800 mefer sneller dan Wint (Speciale berichtgeving.) HELSINKI, 21 Juli. De Deen Niel sen heeft zich tijdens de halve finales voor de 800 meter niets aangetrokken van de reputatie van al die sterke ri valen die met hem en na hem aan de start verschenen. Nielsen noteerde de snelste tijd, 1 min. 50 sec., waarmee hij 2.7 se. sneller was dan Wint van Ja (Speciale berichtgeving) Als ooit in de veelbewogen geschie denis van de sport een foto-finish haar bestaansrecht heeft bewezen, is dat vandaag geweest bij de finale 100 meter heren. Vier blanken en twee negers hadden in de series, kwart en halve finales bewezen de zes sterkste sprin ters van de wereld te zijn. Onze landge noot Saat was daar niet bij. Dat hadden wij niet kunnen en mogen verwachten. Wij zijn reeds dik tevreden met het feit dat de Nederlander de halve finale bereikte. Daarmede klasseerde hy zich onder de twaalf snelste sprinters van de wereld en dat is een weelde die ons land reeds lang niet heeft gekend. De finalisten waren Remigino (VS) Mac Kenley (Jamaica), Smith (VS) Mc. Donald Bailey (Groot Brittannië), De finish van de 100 meter finale heren. No. 981 de winnaar Remigino (USA), op de tweede plaats No. 296 McKenley (Jamaica) en derde Mc Donald Bailey tweede van links) Soukharev (Rusland) en Treloar (Australië). Toen de eindstreep was bereikt wist niemand wie gewonnen had. De fotofinish moest hier de beslis sing brengen. Niet om de mening van een kamprechter te bevestigen. De kamprechter had geen mening. Hij had vrijwel op één lijn vier gespierde bo dies voorbij zien suizen en evenals de lopers en de toeschouwers wachtte ook hij op de foto. Het bleek dat Remigino zich met het Olympisch goud mocht tooien. De finale 100 m was niet alleen de spannendste geweest sinds het ont staan van de moderne Spelen maar had tevens voor het eerst sinds 1932 weer eens meer blanke dan zwarte sport- broeders in de startblokken gebracht. Als mqt fracties van centimeters moet worden gemeten, is het begrijpelijk dat de chronometers geen verschillen mo gen aanwijzen. Dat is ook niet gebeurd. Remigino werd Olympisch kampioen in dezelfde tijd, 10.4 sec,, als Mc. Kenley die tweede werd, Mc Donald Bailey, die zich met het brons sierde en Smith. Soukharev en Treloar kwamen „ver" achter. Voor hen wezen de chronome ters een tiende seconde meer aan. Saat wandelde naar de holes voor de start van de halve finale met een op roerige maag. Onze negentienjarige landgenoot had kennelijk al die nieu we indrukken en het overweldigende van de Spelen niet kunnen verwerken. Bovendien was hij mentaal reeds gesla gen en het is niet vérwonderlijk dat hij op de zesde plaats eindigde in een tijd die 0.2 sec slechter was dan de tijd waarmede hij zich in de halve finale liep. Het is prettig te weten dat Saat sneller kan dan die 10.8 sec. Wellicht zal er nog een tijd komen dat hij niet meer tevreden behoeft te zijn met een zesde plaats in de halve finale. 1 en Olympisch kampioen Remigino (V.S.) 10.4 sec.; 2 Mc. Kenley (Jamai ca) 10.4 sec.; 3 Mc. Donald Bailey (Gr. Br.) 10.4 sec.; 4 Smith (V.S.) 10.4 sec.; SSoukhajev (Rusland) 10.5 sec.; 8 Tre loar (Austr.) 10.5 sec. - V\v\ s< I ATEN wij elkaar maar niets wijs- maken: niettegenstaande alle waar schuwingen ten aanzien van een tè groot optimisme over de prestaties van Fanny Blankers-Koen, hoort men aller- wege de echo van opmerkingen over haar optreden. Het kan niet duidelijk genoeg worden gezegd, dat mevrouw Blankers in haar sportieve leven meer gedaan heeft dan men redelijkerwijs van een sportbeoefenaar mag ver wachten. En wat veel belangrijker is, zij is vooral om redenen van persoon lijke allure, houding en sportiviteit een uitmuntend propagandiste voor het land van haar geboorte geweest. Zij is dat nog. Fanny Blankers-Koen is in het geheel niet veranderd. De omstandigheden, waaronder zij in Helsinki uitkomt, zijn daarentegen in hoge mate gewijzigd. In de eerste plaats is Fanny Blankers, tussen 194S en nu, vier jaar ouder geworden. En iv de sport tellen de jaren vierdubbel. Bovendien ligt op deze athlete da zwaarte van vier gouden medailles, die zij in 1948 in Londen zo glorierijk verwierf. De athletiekwereld verwacht op nieuw wonderen van haar en Neder land blijft daarin niet achter. Wat Fanny Blankers-Koen evenwel heeft bereikt is, dat zij de stoot heeft ge geven tot een geweldige, sportieve rivaliteit in alle landen van de wereld. Zij staat in Helsinki alleen tegen een keurtroep van jonge vrouwen, die naar alle waarschijnlijkheid geen andere besognes aan haar diverse hoofden hebben gehad dan het zo snel mogelijk afleggen van 100 meter op een sintelbaan. De aanwezigheid al leen al van Fanny Blankers-Koen prikkelt deze jneisjes tot het uiterste. Zij willen nu wel eens tonen, dat die wonderlijke „golden Mam" uit Neder land niet tot in lengte van dagen heerseres over de athletiekvelden en sinelbanen kan zijn. Men kan zich afvragen of Fanny Blankers hiermee na de Spelen in Lon den rekening had moeten houden. Zij had zich, overladen met sparteer, kun nen terugtrekken en iedereen zou deze daad ten volle hebben gewaardeerd. Zij deed dit niet. Wij kunnen uiteraard haar standpunt niet beoordelen, omdat wij het niet volledig kennen. Zou het alleen liggen op het vlak van het be halen van nog meer triomfen, wij zou den het niet geheel kunnen billijken. Wij zijn ervan overtuigd, dat mevrouw Blankers zich zeer goed weet te reali seren wat het betekent de openbaar heid vaarwel te zeggen en verder een gewone huisvrouw ergens in Amster dam te zijn. Daarom geloven wij, dat Wij de ver klaring voor haar hernieuwde pogingen om de hoogste troeven uit te spelen moeten zoeken op een ander terrein. Als geen ander heeft zij de vrouwen- nthletiek tot grote hoogten opgevoerd. Zij heeft, naar ons voorkomt, nog een maal met al haar sportvrienden en -vriendinnen samen willen zijn. Zij heeft de moed het risico van nederlagen te aanvaarden. Wij zijn niet gewend voorspellingen te doen. Fanny Blankers-Koen is nog altijd goed voor goud. Maar zij zal, ge tuige de uitslagen van Maandag, daar voor veel meer kracht dan vroeger moeten geven. En de menselijke reser ves zijn voor een vier-en-dertig-jarige nu eenmaal heel wat minder dan voor een twintig-jarige Voor ons is het zo. dat ieder resul taat van deze Nederlandse huisvrouw fantastisch is. Zelfs zonder goud, zil ver of brons. Zo en niet anders moe ten wij haar optreden in Helsinki zien, TELEURSTELLINGEN zijn ons land Maandag niet gespaard gebleven. Men zie naar da roeiers, die uitgescha keld zijn, evenals Saat en Visser en Nel Biirh. De zeilers kruipen op de ranglijst omhoog. Wil de wind wat gunstig 'Waaien dan zitten daar misschien kansen in. De radio-uitzendingen van gisteren vonden wij nogal droog, weinig ge ïnspireerd; met een in het Frans ge houden interview met een Italiaanse discuswerper door (was het Syben van der Zee?), waar geen uword Frans bij was. Bovendien klop ten de op platen opgenomen oogge tuig ever slag en ni at met de officiële uitslagen. Ten slotte begrepen wij niet waarom de overigens voortreffe lijke doelverdediger van het Neder lands voetbal, Piet Kraak, voor de microfoon moest worden gehaald. We moesten het Olympische voetbalavon- tuur van Nederland maar vergeten. Wij kunnen ons interessanter vraagge sprekken voorstellen. En iedere dag blinkt er goud, zilver en bron in de handen van gelukkige Winnaars. Laten we met een bescheiden plaats onder de sportzon tevreden zijn. In dien de houding van onze vertegen woordigers maar boven alle lof ver heven is.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7