Laga roeide een dramatische race Hongaars supervoetbal tegen Italië Bob Maas dobberde met killend doek op de boei af MORGEN IN HELSINKI Dr Drees Piloot Groei de doe nut MIMI MGELS ui UeC&itiM Rob van Mesdag zette de tanden op elkaar Triton verloor eervol van sublieme Ise twee Engelt Nereus uitgeschakeld Full American Victory bij kogelstoten EEN AMERIKAANSE DAG I S Onfortuinlijke nederlaag van de Nederlandse Antillen Scandinavische derby was voor Zweden Nederlandse zeilers in de running Maar rondde haar, een Hollandse stuurman waardig Tweede, derde, achtste en negende plaats 50 km snelwandelen Wereldrecordtijd van Dordoni DE RADIOREPORTAGES de de Russen stoten Helveten van turntroon Gestruikeld o Het kabinet der Koningin H M de Koningin verzoch 'tot het vormen van een ka Oplossing moeilijk I Stoutmoedige noodl Hij kwam heelhuids het gebroken vlieg Weerbericht DINSDAG 22 JULI 1953 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 21 Juli. De stuurmanloze twee van Triton heeft met ere in de demi-finale verloren van de prachtig roeiende Engelse twee, Rob van Mesdag zorgde voor een prettige verrassing door met een beste tijd in de herkansing te winnen, de Nederlandse vier zonder stuurman Laga werd in een ongelukkige race uitgeschakeld en onze vier met stuurman Nereus moest in de herkansing het onderspit delven tegen Finland. Ziedaar de resultaten van de tweede dag van de Olympische roei wedstrijden, die thans onder betere weersomstandigheden rustig water en weinig wind werden gehouden. de Azurri wisten ook wat roeien was. In hoogtempo kwamen ze bij en boord aan boord gingen de ploegen over het water. De Italiaanse boot schoof in deze felle ttrijd iets naar voren, een tot twee meter deinde de spitse punt voor die der Hollanders. Slag van Vugt keek even op zij en zag de Italianen wegtrekken Toen werd zijn haal nog feller en de drie anderen volgden hem prachtig. Italië ging verliezen, dat zat er in. Een kwart lengte werd de Ne derlandse voorsprong, een halve lengte Op 1500 meter lag Nederland een lengte voor op Italië, dat de tërugslag van de grote inspanning in het begin leek te krijgen. Toen opeens lag Neder land stil. Een snoek van nummer drie trok de boot scheef en boeg De Voogt kreeg zo'n klap op zijn riem, dat het hout hem uit de hand werd geslagen. De boot sidderde als werd zij door een schot getroffen. Even was er verwarring bij de Ne derlanders en de Italianen schoten voorbij. Met twee klappen lagen zij twee lengten voor op de stil liggende Nederlanders. Maar nog gaven deze de strijd niet op. Twintig „handen" gaf Van Vugt aan en weer kwam er vaart in de boot. TRITON kan vandaag met opgeheven hoofd de herkansing ïrtgaan. Het was zeker geen schande om van de prachtige Britse twee te verliezen, terwijl de acht lengten voorsprong op Denemarken en de vijf lengten op Zweden afdoende bewijzen, dat onze landgenoten een alleszins eervolle prestatie hebben geleverd. Triton had een betere start dan anders en lag na 200 meter op de tweede plaats achter Engeland. Op duizend meter had Ne derland zelfs een kleine voorsprong op de Britten, die toen echter hun tempo verhoogden en met een prachti ge eindspurt onze landgenoten op twee lengten lieten. Zweden en Denemarken kwamen in de strijd om de eerste en tweede plaats niet voor. Engeland no teerde een tijd van 7.45,6 en Nederland 7 min. 53,2 sec. Vandaag mag Triton met de winnaars van de eerste her kansing toch nog uitkomen voor een plaats in de finale. Rob van Mesdag, de Cornelis Tromp-skiffeur wond er geen doekjes om. dat hij zijn huid in de herkansing zo duur mogelijk zou verkopen. Hij nam tegen Finland en Egypte direct de leiding, hield zijn grootste concurrent, de Fin Holmsen goed in het oog, sloeg een baantempo van 28 en nam daarmede op duizend meter een kleine voorsprong. De eindspurt van Holmsen bracht hem niet verder dan op 3/4 lengte. De tijd van Mesdag was 7.35.6 tegen de Fin 7.37.2. Later bleek, dat Van Mesdag de beste tijd in de eerste herkansing had gemaakt Nereus roeide een spannende race tegen de Finse vier met stuurman. Egypte „der Dritte im Bunde" speelde een ondergeschikte rol. Om beurten namen de Finse en Nederlandse vier de leiding, doch toen Suomi het tem po op 38 slagen bracht liep het twee meter uit. Een tussenspurt bracht Ne reus weer gelijk, doch toen sloegen de Finnen een zo formidabele spurt, dat Nederland op een lengte achterstand kwam en bleef. Het drama van Laga. IIET is niet erg in een normale race te verliezen maar het is hard het onderspit te delven wanneer men be wezen heeft de tegenstander aan te kunnen. Dit noodlot was Laga he sehoren. Na de slechte beurt van de eerste dag waren de Lagamensen ge laden. Thans zou het gebeuren, nu of nooit. En de Italianen mochten goed zijn. de Hollanders zouden laten zien. dat ze ook roeien konden.. Geconcen treerd roeide de oranjeploeg op, in de gebogen ruggen lag de spanning van de komende race en de handen om klemden vastberaden de riemen met de Nederlandse kleuren op het blad. Tot het uiterste gespannen lagen ze aa de start. Daar ging de rode vlag omhoog: ,,Etes vous prêt.. partez". Vier Nederlandse voeten sprongen op de voetenplank en trapten het bankje terug, terwijl de armen in machtige ruk de riemen door het water sleur den. Daar ging Laga, vóór de blauw- gehemde Italianen, die deze machtige start niet hadden kunnen volgen. Maar (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 21 Juli. Het nummer kogelstoten is een „full American Vic tory" geworden. Aan de drie vlagge- masten in het Olympisch Stadion ont plooiden zich de Stars and Stripes en plechtig klonk de Star Spangled Ban ner ter eere van Parry O'Brien, Hooper en Fuchs. Parry O'Brien, die met de eerste stoot van 16.05 meter het beste resul taat bereikte in de kwalificatieronde, wierp in de finale met de eerste stoot 17.41 meter, hetgeen een nieuw Olym pisch record betekende, een record, dat door de toeschouwers op de tribu ne met applaus werd begroet. Het oude record, dat op naam stond van zijn landgenoot Thomson, die het in PARRY O'BRIEN 1948 had gevestigd, stond op 17.12 me ter. Ook de tweede en derde plaats waren voor de Amerikanen. De zilve ren medaille werd verworven door Hooper met 17.39 meter en de bronzen door de.... wereldrecordhouder Fuchs met 17.06 meter. De overige deelne mers overschreden geen van allen de Zeventien meter-grens. De officiële uitslag was: 1 en Olympisch kampioen O'Brien (V.S.) 17.41 meter: 2 Hooper (VS.) 17.39 meter; 3 Fuchs (VS) 16.93 mtr. De Italianen, die Laga tot hun schrik weer zagen naderen, trokken er nu vertwijfeld aan. De twee lengten ach terstand werden een lengte, maar toen schoot de eerste boot door de finish en had Nederland de tot dusverre me?st dramatische nederlaag van deze wed strijden geleden. Geen wonder, dat de stemming in het Nederlandse roeierskamp na deze onfortuinlijke nederlaag down was. Want de nederlaag van een is bij ae roeiers de nederlaag van allen en de overwinning van een wordt als een al gemene triomf gevierd. Daarom ook was Van Mesdag mis schien minder verheugd dan hij anders nea zijn goede overwinning in de her kansing zou zijn geweest. De grote roeiverrassing van de dag was dat de Amerikaanse skiffeur overtuigend werd geslagen door de tot dusver onbekende Rus Tjukalov. Terwijl Kelly ergens aan de finish uit geput bleef zitten, roeide de Rus rus tig naar het botenhuis De uitslagen van de heats waarin Nederlanders startten, waren: Vier met stuurman: 1 Finland 7.-.7, 2 Nederland 7.04.2, 3 Egypte 7.21.-. Vier zonder stuurman: 1 Italië 6,46.8, 2 Nederland 6.50.3. Skiff: 1 Nederland 7.35.6, 2 Finland 7.37.2, 3 Egypte 8.07.1. Van Mesdag is voor de tweede her kansing ingedeeld met Wood (Austra lië), Meyer (Zwitserland) en Steen- acker (Belgie). De Triton twee is in de tweede her kansing geplaatst met Argentinië en Belgie. De winnaars van deze races komen in de finale, waarin vijf ploe gen zullen starten. De Nederlandse twee zonder stuur man,- bestaande uit Binnendijk en Kuntze, op de eerste plaats. X XX niNSDAG was het een soort Amerikaanse dag op het Olympisch athletiek- tournooi, want Amerika won vier van de vijf finales, die verwerkt werden, daarbij alleen het onbelangrijke snelwandelen aan de Italia nen overlatend. Het hoofd nummer was natuurlijk de finale 100 meter, waar de eerste vier sprinters zo precies gelijk door de finish gingen, dat van elk van hen 10.4 seconde werd opgeno men. Aanvankelijk kreeg men de indruk, dat de Ja- maicaan, MacKenley, gewon nen had, maar net als in Londen het geval was ge weest met Ewell, bracht de op de filmband vastgelegde fotofinish, vijf minuten later een ander resultaat. Amerika won nu door Remigino, voor de vierde achtereenvolgende maal dit sprintnummer, dat de Amerikanen sinds 1928 niet meer ontgaan is. De Jamaicaanse neger-athleet MacKenley, die te Londen tweede op de 400 m. was ge worden, achter zijn land genoot Wint, kreeg een zil veren medaille, nu op de 100 meter. Men zou bijna kun nen spreken van de omge keerde wereld, want veel sprinters gaan op latere leef tijd over naar de verlengde sprint, ofwel de 400 meter, terwijl MacKenley het juist andersom deed. HE trainer van onze jonge skiffeur Van Mesdag, die zodat hij slechts bij het wedstrijdroeien in vorm kan geraken. Daarbij roeide hij met een span van 1.42 m„ terwijl voor zijn lengte en stijl zeker 1.4814 meer ge schikt zou zijn. Ofschoon op een Olympisch roeitournooi de routine uiterst belangrijk is, en daarover beschikt deze 22-jarige nieuweling zeker niet. achtte Van der Ende de skiffeur in de tweede her kansingsheat, die hij vandaag moet roeien, zeker niet kans- erin slaagde met een lengte- voorsprong een fraaie over winning in de herkansing te behalen en de beste tijd van allen in deze herkansing maakte, vertelde ons, dat Van Mesdag zeker nog wel tien seconden sneller kon en nog niet in topvorm was, terwijl hij in Helsinki te weinig heeft kunnen trainen. loos. Zelfs niet tegen cracks als de Britse kampioen Fox, van wie hij vorig jaar in veel mindere vorm slechts op het nippertje verloor. Van Mesdag wordt elke race sneller! I~\E voetbalwedstrijd Hon- garije- de rust ■Italië was voor een schitterende demonstratie der Hongaren die de bal zuiver van man tot man speelden, maar het tempo wat laag hielden, z0. dat de Italianen steeds het doel konden afschermen te. gen de tijd, dat het leder op schotsafstand was gekomen Het zou voor Nederlandse voetballers uitermate leer. zaam zijn om te zien hoe de Hongaren de bal telkens in de vrije ruimte voor hup middenspelers plaatsen. Met 3—0 won Hongarije, dat het samenspel wat overdreef ten koste van een doelpunt. Toch volkomen verdiend. Het was een elftal zonder ook maar één zwakke plek. Onze landgenoot Karei van der Meer had als scheids. rechter een slechte tlag en I vergooide daarmee defini-1 tief zijn kansen op het lei. den van de Olympische fi. nale, die nu wel aan de En- gelsman Ellis zal worden toevertrouwd. Ongetwijfeld de beste arbiter van dit tornooi. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 advertenties en abonnementen Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 IH (Speciale berichtgeving) LAHTI, 21 Juli. In een snelle, enerverende wedstrijd, waarin aan beide zijden de zenuwen zo'n grote rol speelden dat van behoorlijk spel geen sprake kon zijn, heeft de voetbalploeg van de Nederlandse Antillen met 21 van Turkije verloren. Tal van botsin gen, angstige momenten en drie penal ties, waarvan er twee werden gemist, moesten aan spanning vergoeden wat de spelers aan techniek te kort schoten. QNDER een dreigende hemel, in koud en guur weer, zetten de Turken een hevig offensief in. Doelman Hato werd in deze periode hevig op de proef ge steld. Na negen minuten werd hij kans loos geslagen. Zijn hyper nerveuze backs, die met wanhopige slidings de (Van een speciale verslaggever). HELSINKI, 21 Juli. Wat doet een zeiler zonder wind? Wat doet een zeiler zonder weerbericht, waaraan hij zich redelijkerwijs kan houden? Het is een ge luk, dat de weerberichtendienst bij het zeilkamp zo uitmuntend werkt. Bijzon der aantrekkelijk was het weer vandaag overigens niet. Want een windsnelheid van 3 tot 4 meter per sec. is niet bepaald geschikt om de mannen van helm stok en bakstagen wild-enthousiast te maken. Wij zouden geenszins willen zeg gen, dat de .Nederlandse vertegenwoordigers mooi-weer-zeilers zijn. Integendeel, op onze wijde, vaderlandse plassen zien we de cracks hij sterke windkracht van top varen, zolang de snelheid van hun schepen door teveel naar lij overhangen niet wordt geremd. De Kaagzeilers, de Zaankanters en de Friezen hebben in dit opzicht een goede naam. met het been weg.... De Zwitser Brij- ner schoot bovenlangs en kwam als tweede door de finish. Maas nam een prachtige derde plaats in beslag. De Finn-jollen-zeiler Koos de Jong zorgde voor het fraaiste resultaat. Hij startte op de seconde, had het voordeel, dat de wind aanwakkerde uit een opko mende bui. Wel werd het wat vlagerig, uit alle windhoeken. Koos de Jong liep een andere koers dan zijn Zweedse ri vaal Balbij, zodoende kon hij de af stand tussen hem en zijn tegenstander niet precies bepalen. Bij de finish bleek MIETTEMIN zal iedere zeiler met ons ^'willen instemmen, wanneer wij zeg gen, dat varen bij een zuchtje héél wat meer kennis van zaken vereist dan zeilen met een stijve bries. In het eerste geval toch moeten de zeilers van ieder gunstig vlaagje gebruik maken om hun positie te behouden of te verbeteren en veel hangt in zulke gevallen af van de vraag of de start nauwkeurig is ge"- weest. Toen vanmiddag om één uur de eer ste schepen van start gingen, flauwde de wind nog wat af. De 514 meter van De Vries Lentsch bewoog zich van start af in de middengroep en als achtste kwam hij bij de eerste boei. Op het laatst van de race slaagden de Amerika nen erin onder de Zwitsers door te va ren en als eersten te finishen. De Ne derlander werd achtste. Een verbete ring bij zijn veertiende plaats in de eer ste race. Het zou wel een wonder zijn geweest indien de Drakenzeiler Van Duyl van daag opnieuw een ruiterstukje zou heb ben geleverd Hij houdt van doorzetten de wind. Zijn concurrent Thorvaldsen lag ver aan de kop. Van Duyl werd ne gende en bezet in het algemeen klasse ment een fraaie tweede plaats achter de zoevengenoemde Noor. Bob Maas startte met zijn Star schit terend. Hij kwam volkomen vrij van de lijn weg over bakboord. Een Korte slag en daarna door de wind. Dat de den alle mededingers. Maas bleef uiter mate gunstig liggen. Een ogenblik heeft hij ons de haren te berge doen rijzen. Toen hij namelijk na het tweede Kruisrak op de boei afkwam, moest hij een fel boord-aan-boord gevecht met de Brazilianen leveren. Hij wees zijn tegenstanders terug, maar verloor daar bij zoveel hoogte, dat hij tenslotte met killend doek op de boei kwam afgedob- berd. Hij rondde de boei op een haar tje. Hetgeen een fraai staaltje zelfbe heersing en stuurmanskunst was. De Brazilianen kwamen evenwel na het laatste kruisrak terug. Het ene duel volgde op het ander. Een derde liep (Speciale berichtgeving) Helsinki, 21 Juli De Italiaan Giasseppe Dordoni is niet alleen Olym pisch kampioen snelwandelen gewor den, hü is bovendien 's werelds snel ste snehvandelaar op de 59 km. Zün tijd bedroeg 4 uur 28 min 7.8 sec, waarmede hij het wereldrecord van Ljunggren (4.32.52) en het Olympisch record van Whitlock (4.30.41.4) aanzienlijk verke erde. Nadat de winnaar was gepasseerd, werd de finisch niet meer aangegeven, zodat het kon gebeuren dat de aarde aankomende Hongaar Roka, rustig bleef door wandelen. Door zijn landge noten moest de Hongaar uit de droom worden geholpen. De uitslagen zijn: 1 en Olympisch kampioen Giuseppe Dordoni (Italië) 4 uur 28 mih„ 07.8 sec. (Nw. Wereldre cord en 01. record); 2 Dolezal (Tsjecho Slowakije) 4 uur 30 min. 17,8 sec.; 3 Roka (Hongarije 4 uur 31 min. 27,2 sec.; 4 Whitlock (Gr. Brittanië) 4 u 32 min. 21 sec.; 5 Lobastov (Rusland) 4 uur 32 min. 34,2 sec.; 6 Ukhov (Rus land) 4 uur 32 min. 51,6 sec. dat de Zweed hem iets voor was. Koos haalde een tweede plaats binnen! Tn het klassement na de tweede dag neemt Thalatta van Van Duyl de tweede plaat3 in met 1700 punten. Thor valdsen (Noorwegen) is eerste met 2362 punten en op de derde plaats staat de Argentijn Sieburger met 1517 pun ten. Startklasse: 1 Italië, 2 Zwitserland, 3 Nederland (Bob Maas) 4 Brazilië, 5 Groot-Brittanië, 6 Bahama eilander.. Bob Maas staat in het algemeen klas sement op de viifde plaats met 1415 punten achter Italië 2545 punten, Ver. Staten 2001, Bahama Eil. 1591 en Zwitserland 1431 punten. Finnklasse: 1 Zweden, 2. Nederland (Koos de Jong), 3 Zuid-Afrika, 4 Span je, 5 Oostenrijk, 6 Denemarken. Verenigde Staten hebben reeds negen medailles HELSINKI, 21 Juli. Na twee dagen strüd tussen de beste ath- leten van de aardbol is de ver- deling van de Olympische me- dailies als volgt: Goud Zilver Brons 1. Ver. Staten 5 3 1 2. Rusland 1 2 2 3. Tsj.-Slow. 1 1 O 4. Italië 1 0 0 5. Frankriik 0 1 0 0 Jamaica 0 1 0 7. Hongarije 0 0 2 8. Nw. Zeeland 0 0 1 9. Gr. Britt. 0 0 1 10. Brazilië 0 0 1 Turkse aanvalskracht tevergeefs in toom poogden te houden, grepen te laat in. Hato stopte eerst nog ean akelig hard schot, maar hij kreeg de bal niet onder controle zodat de toestormende Turkse midvoor de bal maar behoefde aan te kijken om het eerste doelpunt te scoren. Vier minuten later werd Hato bijna geslagen. De Turkse rechtsbuiten werd vakkundig maar hoogst grof ge vloerd. De Deense scheidsrechter kende terecht een strafschop toe, maar tot grote vreugde van de Antillianen werd de bal naast geschoten. In de tweede helft was er wat rust gekomen in het elftal van de Antillen. Als de aanvalslinie wat meer zelfbe heersing had getoond, zou een over winning binnen het bereik hebben ge legen. Eerst verzuimde de midvoor de kans op de gelijkmaker toen hij een penalty mocht nemén en kort daarop werd volkomen onnodig een strafschop aan de Turken weggegeven. Deze pe nalty werd wel benut, zodat de Neder landse Antillen met nog enkele minu ten te spelen een onverdiende 20 ach terstand hadden. Wel scoorde Friezen met zün hoofd nog een schitterende goal, maar tot de gelijkmaker lieten de Turken het niet komen. Folen maakte zwakke indruk. VAN de teams die van achter het IJze ren Gordijn zijn gekomen om hun krachten te meten met de beste ama teur voetballers van de wereld, heeft Polen tot nu toe de zwakste indruk ge maakt. Het toch werkelijk niet zo won der sterke Deense elftal behaalde van daag een volkomen regelmatige over winning op deze Polen en veroverde zich daarmede een plaats in de kwart finale. Te Tampere verschenen twee Scandinavische ploegen in het veld. Zo als was te verwachten behaalde Zwe den een verdiende zege op de Noren De uitslag, 4—1, laat aan duidelijkheid mets te wensen over. HongarijeItalië Met een ploeg zonder zwakke plek ken heeft het Hongaarse elftal onder supervisie van Karei van der Meer een volkomen verdiende 30 overwinning op Italië behaald. Vóór de rust draai den deze mannen van de Poesta op volle toeren. Zij maakten grote indruk door hun individueel meesterschap, maar ook als team lieten de tegenstan ders van de Italiaanse amateurs voor treffelijk werk zien. Met wiskundige zekerheid ging de bal van man tot man, zü kozen perfect hun posities en hun dekkingssysteem werkte vaak feilloos. Wat betreft tech niek en tactiek hebben deze heren practisch niets meer te leren. Hun linksback Lantos, spil Lorant, midvoor Palotas en linksbinnen Puskas zouden in het voetbal van onverschillig welk land tot de uitblinkers behoren. Zij hadden slechts een euvel. Bi) de afwer king van de aanval werd te lang ge treuzeld met schieten en voor de 'Ita lianen was dat maar gelukkig. Zif wer den daardoor voor een debacle be spaard. De blauwe Squadra heeft niettemin van begin tot einde gevochten voor een zo dragelijk mogelijk resultaat. Zij had echter te doen met een tegenpar tij, die minstens een klasse sterker was Na 12 minuten werd de eerste bres in het Italiaanse, verdedigingsblok ge schoten. Een verbluffend geraffineerde aanval gleed langs al die rappe Italia nen en voordat zij wisten wat er aan de hand was, lag de bal reeds in liet net. Nog vóór de rust scoorde de Hon gaarse midvoor Palotas zijn tweede doelpunt. Beide malen behoefde Bu- gatti niet eens zijn handen naar de bal uit te steken, zo zuiver en hard waren deze voltreffers. In de tweede helft deden de Hongaren het kalmer aan. Karei van der Meer moest in deze periode herhaaldelijk ingrijpen omdat de Italianen zich in hun te grote strijd lust soms te veel lieten gaan. Naar on ze smaak floot onze landgenoot te wei. nig. Eenmaal echter bracht hü de fluit te snel naar zijn lippen toen hij een Italiaanse aanval wegens vermeend buitenspel omzeep hielp. Het was de enige reëele scoringskans welke de Italianen in deze wedstrijd kregen. HET programma van de Olympische Spelen voor Woensdag luidt: Athletiek: 110 m. Horden (series en kwart-finales). Hink-stap-sprong (kwa lificatie en finale), 200 m. (demi-finales en finale). 80 m. Horden-Dames (series en demi-finales). Speerwerpen (kwalifica- tie en finale). Verspringen-Dames (kwalificatie en finale). 3000 m. Steeplechase (series). Worstelen: Vrjje stjjl (finales). wedstrijd. Schermen: Floret-Pers. Gymnastiek: Dames, Moderne Vijfhamp: Schieten. Zeilen: Finn-jollen klassen. Roeien: Finales. Voetbal: Een wedstrijd. en andere Woensdagavond om 6 uur wordt vla Hilversum I (402 m.) een radiouit zending gew(jd aan de Olympische Spelen. Re porters van AVRO, VARA, KRO en Wereld omroep geven beschou wingen van de gymnas- tie.kwedstrüden-dames. de roei- en zeilwedstrij den, alsmede reportages van de demi-finale 200 m. heren, series en demi finale 80 meter horden dames. Om 22,15 uur volgt op dezelfde golflengte een tweede uitzending. Er zal dan aandacht worden besteed aan voetbal en hockey. De Russin, Nina Romaschkova, die de eerste plaats behaalde bij het discuswerpen voor dames (Speciale berichtgeving.) HELSINKI, 21 Juli. De Russische heren hebben hun eerste gouden me daille behaald en nog wel bü een on derdeel, waarop dat niet was verwacht. De Russen hebben het namelük ge presteerd de Helveten van hun hoge turntroon te stoten door in het indivi dueel èn in het landenklassement de eerste plaats te bezetten. Stalder, de geweldige, moest zich met een bronzen medaille achter de Russen Tchoukarine en Chaguinian tevreden stellen. Geluk kig voor de Zwitsers worden ook voor ieder onderdeel Olympische kampioenen uitgeroepen. De uitslagen luiden: Landenklassement: 1. en Olympisch kampioen: Rusland, 574.40 pnt.; 2. Zwit serland, 567.25 pnt.: 3. Finland, 564.25 pnt.; 4. Duitsland 561.05 pnt.; 5. Japan, 556.85 pnt. Individueel klassement: 1. en Olym pisch kampioen: Tchoukarine, Rusland, 115.70 pnt.; 2. Chaguinian, Rusland, 114.95 pnt.; 3. Stalder, Zwitserland, 114.75 pnt.: 4. Mouratov, Rusland, 113.90 pnt.; 5. Eugster, Zwitserland. 113.40 pnt.; 6. Korolkov, Rusland, 113.35 pnt. De klassementen op elk onderdeel luiden: Paardspringen: 1. en Olympisch kam pioen Tchoukarine. Rusland, 19.20 pnt.- 2. Takemoto, Japan, 19.15 pnt.; 3. Ono,' Japan, 19.10 pnt. Vrüe oefeningen: 1. en Olympisch kampioen: Thoresson, Zweden. 19.25 u.; 2. Usesako, Japan, en Jokiel, Polen, elk 19.15 p. Ringen: 1. en Olympisch kampioen: Chaguinian, Rusland 19,75 p., 2 Tchou karine, Rusland, 19.55 p.; 3. Leonkine, Rusland. 19.40 p. en Eugster, Zwitser land. zelfde aantal. Rek: 1. en Olympisch kampioen: Gunthard, Zwitserland, 19.55 p.; 2. Stal der, Zwitserland, en Schwarzmann, Duitsland, elk 19.50 p.; 3. Savolainen, Finland, 19.45 p Paardvoltige: 1. en Olympisch kam- nioen: Tchoukarine, Rusland, 19.50 p.; 2. Korolkov en Chaguinian, beiden Rus land, elk 19.40 p.; 3. Perelman, Rusland, 19.30 p. Brug: 1. en Olympisch kampioen: Eugster, Zwitserland, 19.65 p.- 2. Tchou karine. Rusland, 19.60 p.- 3. Stalder, Zwitserland, 19.50 p. vertrouwen van het partem het ver i «ERBIJ tekenen wij het volgende H Het nieuws over de mislukte p gekomen. W is niet on beschouwingen parlementaire Redacteur heel i»4 en wie bovendien over hünlftieke fantasie beschikt, heeft t gebeurtenissen kunnen afleiden, d Drees de grootste moeilijkheden i overwinnen. Misschien beeft zijn tige wijze van werken de mar B wekt, dat hij betrekkelijk zeker ziin zaak was. Wij hebben daaren de gedachte niet van ons kunnen ♦en dat zijn voorzichtigheid een g was niet alleen van zijn bijna sf woordelijke degelijkheid. maar bo werd veroorzaakt door zijn overtu dat de politieke verhoudingen n land er na de verkiezingen met gc keliiker op zijn geworden. Wij zijn het beslist oneens me I genen, die hebben beweerd, da consequenties van de volksuitspra; 25 Juni voor de hand lagen. Indei t is een zeer sterke aanwijzing ïr ■jressieve richting geweest, maar even krachtig is de trek naar r Het is volkomen begrijpelijk, dat c litieke partijen proberen met schakeringen rekening te houden, de Pvd A. ligt de zaak het eenvot Zij is als onbetwist winnares i verkiezingen te voorschijn gekom< leidt daar niet ten onrechte uit a het Nederlandse volk haar do ei si el! vooral op sociaal-economisch te van zijn goedkeuring heeft willen zien. Vandaar, menen wij, het plai dr Drees, om vakbondsleiders ïr kabinet op te nernen. Op zichze daar niets tegen. Wij voelen voo argument van de formateur, dat vertegenwoordigers van werkgi organisaties minister zijn geweest, het gaat niet op daaraan toe te v< dat deze persoonlijkheden op he ment, dat zij tot het ambt van mi I worden geroepen, nu ineens hun I verleden zijn vergeten. Uiteraard 5 I zij hun afkomst niet verloochenen. daartegen zal evenwel niemand ■zwaar maken. De moeilijkheden van de A.R.- I lagen dan ook niet in deze pla maar in het feit, dat het Chris Nat. Vakverbond tegenover K.A.i I N.V.V. in een scheve positie zou k I te verkeren. Alsof het door dr niet voor vol werd aangezien! Ho t dr Schouten door de uitslag der vt zingen werd gedwongen een mod koers in te slaan, blijkt uit zijn v ring aan het kabinet deel te nemei moest ten koste van alles vrede hc met de protestants-christelijke v weging. Het „neen" van dr Sch heeft dus de bedoeling het C.N.1 steunen. En niet om de rechtei deze groep te miskennen. I W/U hebben niet begrepen hoe sc J gen nu hebben kunnen schi ft dat de A.R.-partij ten slotte is t( gekomen in dezelfde richting als '.van het veelbesproken commu van het hoofdbestuur van de blijk gaf. De V.V.D. wees een te •Invloed van de vakbeweging F ■piëel af. om redenen, die liggen t de politieke inzichten van deze 1 De A.R.-partij heeft deze same (king met de vakbonden print Reserve-sergeant vlieger C. nentiyk uit 's Gravenhage, die geen twee weken geleden terna nood het leven er af bracht bij vliegtuigbotsing boven Baarn doi uitschietbare stoel zijn Gloster teor" te verlaten, is gisterni weer aan de dood ontsnapt. Toen hij tegen half vijf wildi den met een Gloster „Meteor" vliegbasis Soesterberg, bleek he dingsgestel van het toestel met te functioneren. Met grote tegen digheid van geest wierp Groen Verwachting tot Donderdagavo DROOG WEER Droog weer met wisselende wolking. Overwegend mal Noordelijke wind. Weinig ver dering in temperatuur. Donderdag: Zon op 4.49. on 20.42 Maar op 7 21. onder 21 3

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8