f Jimmy Brown en debendevan Dolle Dirk Stad en Omgeving KOMT ER TOCH EEN VERKOOPAVOND? Twintigjarige dienstbode stal in één jaar voor f 4.000.— Henk Kirkenier kwam een punt te kort voor wisselprijs Nieuw betaalmiddel ter waarde van 41 cent! Toch heeft zege geruime tijd aan zijden draad gehangen Nieuws uit de L Weinig bevredig pootaarda Middensiandsbesturen houden nog eens enquete onder de winkeliers Wering van excessen op de Kaasmarkt AGENDA Ook haar verloofde gearresteerd Politie, Rode Kruis en ARB oefenden Geldkistje gestolen? Siep van der Meer raakte bij ronden van boei geblesseerd Ada van der Stadt een veelbelovend jeugdlid Honderden bewezen wijlen de heer Blom op Westerveld de laatste eer Blom bracht sport tot grote bloei Damkampioenschappen van Alkmaar De Alkmaarders kregen twee strafworpen Bedenkelijke wijze Vi handelen in de Strei West-Duitsland slool grenzen Eerste pootaardapp veiling in dit seiz< WOENSDAG 23 JULI 1933 Het is nog niet zo lang geleden, dat de Alkmaarse middenstanders zich uit spraken tegen een verkoopavond, zoals die straks door de nieuwe winkelsluitings wet mogelijk gemaakt zal worden. In een gezamenlijke vergadering van de besturen der Koninklijke, R.K. en Christelijke middenstandsverenigingen is dit punt echter dezer dagen nog eens in bespreking genomen, omdat gebleken is, dat de bedrijven in de hoofdstad en ook in dc plaatsen in de nabije omtrek van plan zijn wel één avond per week te openen. Alkmaar, zo oordelen de drie besturen, kan in dit geval niet achterblijven. Met voldoening werd geconstateerd, dat de adressen van de verenigingen en de Kamer van Koophandel over de electriciteitstarieven resultaat hadden afgeworpen. Weliswaar had men lie ver gezien, dat de verhoging niet op de middenstandszaken zou worden toe gepast, maar de bereikte reductie werd toch een stap in de goede richting ge noemd, die dank zij de organisatie tot stand was gekomen. Als specifieke middenstandsplaats heeft de stad tegenover haar klanten verplichtingen, die men niet mag ver waarlozen. Ook met het oog op de toe listen en de gasten uit de badplaatsen als Bergen, Schoorl, Egm-ond en Castri- cum is het gewenst eens per week de winkels 's avonds te openen. Met de Braderie is wel bewezen, dat de animo om in de avonduren inkopen te doen bijzonder groot is. Op grond van deze overwegingen zouden de besturen gaarne op het aan vankelijk genomen besluit terugkomen. Daarom hebben zij de middenstanders een enquêteformulier toegezonden, waarop deze hun mening over de ver koopavond kunnen weergeven. Op het formulier staat verder aan gegeven hoe men de binnenkort ver plicht worden sluitingsmiddagen- of ochtenden voor de verschillende bran ches heeft gedacht: textiel- en leder handel (Maandagmorgen)voedings- en genotmiddelen, kappers en sigaren winkels (Dinsdagmiddag)slagers (Maandagmiddag) enz. Mocht de ver koopavond bij de leden alsnog instem ming vinden, dan zal de Vrijdagavond hiervoor worden vastgesteld indien zulks door B. en W. wordt goedgevon den. Men hoopt de enquête zo spoedig mogelijk af te sluiten om eventuele verdere maatregelen te kurtnen nemen. De middenstanders blijven te allen tijde volkomen vrij of zij al of niet aan deze Vrijdagavondverkoop willen mee doen. Tijdens de vergadering werd nog ge sproken over de vele lieden, die zon der in het bezit te zijn van een ves tigingsvergunning op de kaasmarkt of in de naaste omgevig proberen souve nirs aan de man te brengen. Zij bena delen hiermee de middenstad. Onder zocht zal worden in hoeverre de han delwijze van de*e categorie souvenir verkopers door de plaatselijke verorde ningen wordt gedekt en zo nodig vul len de middenstandsverenigingen zich tot het gemeentebestuur wenden met het verzoek de politieverordening zó te wijzigen, dat aan deze practijken een einde wordt gebracht. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Een avond in de opera (14 jr); Harmonie Theater, 2.30 uur: kindervoorstelling Assepoester 8 uur: Jeugd in de bran ding (18 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De bron (14 jr); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uur: Paradijsvogel (14 jaar). BERGEN: Verlichtingsavond. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Een avond in de opera (14 jr); Harmonie Theater, 8 uur: De zevende sluier (14 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De bron (14 jr); Cinema Americain, 8 uur: Les enfants du Paradis. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. Terrein V.V. Alkmaar,, 6.30 uur: Der de Bedrijfssportavond. BERGEN. Openluchttheater, 8 uur: De vrolijke vrouwtjes van Windsor. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 4.44 17.09 Donderdag 5.18 17.41 TE CAMPERDUIN Hoog laag Woensdag 4.49—17.14 10.49—23.14 Donderdag 5.23—17.46 11.23—23.46 De 20-jarige dienstbode M. uit Alk maar is door de politie gearresteerd wegens diefstal van geld en sieraden ter waarde van ongeveer ,f 4000.Zij had kans gezien gedurende een jaar steeds kleine bedragen en sieraden mee te nemen uit de woning van de twee bejaarde dames, bü wie zij in betrekking was. Toen de diefstallen aan het licht kwamen was er reeds voor een bedrag van vier mille verdwe nen. De politie is er in geslaagd ruim 1400,te achterhalen aan voorwer pen, die door het meisje van het ge stolen geld waren gekocht. De rest van „Ontploffing op hef Eiland Rode Kruis, politie en reddingbrigadc hebben gisteravond op het Eiland een gecombineerde oefening gehouden met het doel de kennis van de leden in de practijk te toetsen. Volgens de opgave had op het Eiland bij het Afgesneden Kanaalvak een ontploffing plaats ge had en het was de taak van de drie corpsen de slachtoffers tussen de strui ken en de stenen op te sporen, te ver binden en naar de groentenveiling te vervoeren. Als slachtoffers fungeerden tien jon gens, die over het terrein lagen ver spreid. Twee van hen waren door de kracht van de gefingeerde ontploffing in het water geslingerd en het valt te begrijpen, dat deze twee voor rekening kwamen van de ARB, die zonder aar zelen in het kanaal dook en de dren kelingen aan wal bracht. Intussen lie pen politieambtenaren en de Rode Kruismannen over het eiland op zoek naar de andere getroffenen, die ge makshalve een kaart bij zich droegen, waarop de aard van hun letsel stond aangegeven. Na vakkundig 'behandeld en verbonden te zijn werden de ge wonden per brancard naar de groen tenveiling gedragen. Hier hield dokter J. Degenaar een nabeschouwing. De oefening was naar alle tevredenheid verlopen, hetgeen bleek uit de weinige critiek, die behoefde te worden gele verd. Franse cadetten fietstén door Nederland Zeven-en-veertig cadetten van een Franse militaire academie hebben ont dekt, dat de fiets het beste vervoer middel is om Nederland goed te leren kennen. Zij doen mee aan de door de VW georganiseerde wimpeltocht rond het IJselmeer en deden gisteren Alk maar aan om bij het VVV-kantoortje hun stempels te halen, zonder welke Zij straks geen Hollands vlaggetje krij gen. De officieren in de dop logeren in jeugdherbergen en trappen iedere dag een dikke vijftig kilometer over de vlakke, Hollandse wegen. „Magnifique", zeiden ze in antwoord op de vraag hoe hun deze wijze van vacantiebesteden beviel. Practisch iedere dag komen bij de Alkmaarse VW deelnemers aan de Wimpeltocht binnen, zodat mag wor den aangenomen, dat dit door de Alge mene vereniging genomen initiatief in goede aarde is gevallen bij de buiten landse toeristen. BAKKERSKAR TE WATER Gistermiddag tuimelde een bakkers kar in het water van Luttik Oudorp. Met vereende krachten werd de wagen tegen de steile walkant opgetrokken: de tientallen broden bleven jammerlijk ronddobberen. Tot er iemand verscheen die de drenkelingen per vlot achterna zette. Ze zullen wel in de een of andere dierenmaag zijn verdwenen. FAILLISSEMENT VERNIETIGD Vernietigd is na gedaan verzet het fail üssement van C. G. Schipper te Alkmaar De curator was mr. C. D. Thijs, Oude gracht 219-221. Stal de Alkmaarse schoorsteenveger J. A. P. in de nacht van 22 op 23 Maart van dit jaar een kistje met geld uit het huis van een kennis? Dat was de vraag, waarmee het gerechtshof te Amsterdam waar P. gisteren in hoger beroep te recht stond, zich bezig hield. P. was door de de Alkmaarse rechtbank ver oordeeld tot tien maanden gevangenis straf. Verdachte achtte zich schuldig, doch er was een aantal bezwarende feiten, dat hij moeilijk kon ontkennen. Zo kon hij geen goede verklaring geven wat hij gedaan had in de tijd van de diefstal; evenmin kon hij verklaren hoe hij in het bezit kwam van een hoeveelheid munten waaronder een zilveren rijks daalder die hij bij zijn arrestatie in het bezit had en die toevallig ook in het gestolen kistje hadden gezeten Verdachte praatte veel, maar hij maakte er zijn zaak niet beter door. De procureur-generaal achtte de fei ten bewezen en vroeg bevestiging. Uit spraak over één week. het geld moet als verloren worden be- beschouwd. Tevens is wegens opzette lijke heling aangehouden de 25-jarige verloofde van de dienstbode, een zekere M. Het verloofde paar is op het politie bureau ingesloten en zal dezer dagen vóór de officier van Justitie worden geleid. ALKMAARDERS OP DE KAAG Niet alle leden van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging zullen met prettige gedachten aan de jongste Kaagweek terugdenken. De Valkenzci- ler Siep van der Meer bijvoorbeeld had een uitgesproken pechweek, pech die culmineerde in een blessure welke hij de laatste dag opliep. Bij het ron den van een boei trachtte hij, bang voor een aanvaring, zjfn schip af te houden en raakte daarbij met de elle boog bekneld tussen de twee schepen. Op doktersadvies heeft hjj zich naar het ziekenhuis begeven. Van der Meer is vanmorgen te Hciloo gearriveerd, waar hjj zich onmiddellijk onder dok tersbehandeling heeft gesteld. Hoewel Henk Kirkenier tweemaal eerste, éénmaal tweede en één keer op de zesde plaats eindigde, uitstekende prestaties in een veld van veertig zei- Ad v. Drukte in de winkels van de omgeving van Alkmaar Oppassen, dat de waaidebonnen niet zoek raken! Een nieuw geldswaardig papier is nu druk in omloop. Het is geen zilverbon, maar een Castella-bon, ter waarde van 41 ctOp een goede morgen hebben alle vrouwen van de omgeving van Alkmaar zo'n bon in haar brievenbus gevonden. En met deze bon betalen zij haar pak Castella Wolwas, het fantastische nieu we middel voor het wassen van wol of zijde. De Castellafabrieken hebben de winkeliers van de omgeving van Alk maar namelijk gerechtigd, om aan iedere vrouw, aie twee pakken Castella Gezinswas (in het blauwe pak met „Actief Wit" - -iet wasmiddel, dat ook zo perfect vlekken verwijdert) koopt, gratis een pak Castella Wolwas af te geven tegen inlevering van de Castella waardebon. Het is in alle winkels druk van dé vrouwen, die profiteren van dit tijdelijk en unieke aanbod. Dames, die haar bonnen nog niet hebben ingele verd, wordt aangeraden, niet te lang te wachten. Raken de bonnen weg, dan worden geen nieuwe verstrekt. De vrouwen, die Castella Wolwas nog niet kenden, staan voor een ware ver rassing. Dit olkomen alkalivrije en totaal nieuwe wasmiddel reinigt niet alléén wollen en zijden stoffen door en door, maar maakt wol bovendien zach ter dan dons en zijde nieuw, mooier en gaver. Wollen jumpertjes, de garde robe van baby, teer ondergoed, nylons, etc., dat alles kan in Wolwas keer op keer worden gewassen zonder een spoortje van slijtage. De doffe aanslag die zeep en gewone wasmiddelen op wol en zijde achterlaten, verdwijnt als bij toverslag en door het toegevoegd ..Kleur Actief" worden vaal geworden kleuren weer fris en vol gloed. Zo gaan wollen en zijden stoffen viermaal zo lang mee. En ook voor speciale wasjes (gor dijnen, etc.) is Castella Wolwas ideaal. De Nederlandse huisvrouw heeft er een grote aanwinst bij. Alle angst voor het wassen van haar fijne goed verdwijnt nu. (Adv. I.M.) Wethouder Bakker sprak een dankwoord namens gemeente Alkmaar Zeer velen, in het bijzonder uit dc kringen van de paardensport, hebben gis teren op „Westerveld" de laatste eer bewezen aan de heer A. Blom Hzn, in leven o.a. voorzitter van de Alkmaarse paardensportvereniging „Vooruit". Blom en de gemeente Alkmaar van 1939 dateerde. Met hem is thans het laatste lid van het oorspronkelijke co mité overleden, dat de drafsport in Alkmaar in ere herstelde en tot grote bloei bracht, De heer Blom heeft met nimmer tanende activiteit, onder vaak moeilijke omstandigheden, zijn ideaal: de bloei der.paardensport nagestreefd en daarbij een energie ontwikkeld, die zeer opvallend was. Namens de gemeente Alkmaar uitte spreker je gens de overledene waardering voor de wijze waarop hij de belangen dier gemeente heeft gediend. Voor de Stichting Nederlandse Dral en Rensport zeide de algemeen voor zitter, ue heer J. H. W. Pasman, dat er in de sportwereld te weinig man nen als de heer Blom zijn, mannen die van vroeg tot laat voor het belang van de sport op de bres staan, óók in tijden van grote moeiijkheden. „De door de overledene getoonde energie deed ieder verbaasd staan, vandaar dat de heer Blom te vroeg is heenge gaan, al weten wij dat voor hem, na zijn ernstig ziekbed, de dood als een verlossing is gekomen. De heer D. C. T. Modderman sprak voor het Verbond van Verenigingen van langebaandraverijen en -rennen en de heer J. W. A. Westerhoven deed zulks voor de Harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken", welke ver eniging haar oprichting dankt aan dc overledene. Vervolgens voerde de heer C. Cou- wenhoven uit Alkmaar als vriend het woord. Nadat *de kist was. gedaald, heeft de heer D. Teer dank gebracht voor de betoonde belangstelling en deelneming en op nadrukkelijk ver zoek van de overledene speciaal be dankt voor de vriendschap die hij van zovelen heeft mogen ontvangen. „De heer Blom heeft vrede gehad met zijn lot. Moge hem de werkelijke vrede deelachtig worden na een leven dat voor de betrokkene moeilijker was dan velen zo oppervlakkig menen". De spoorbrug krijgt een nieuw kleed De uit 1865 daterende spoorbrug over het Noordhollands Kanaal, in de lijn Alkmaar—Den Helder, ondergaat momenteel een algehele revisie.1 Per soneel van de Rotterdamse Zandstraal- onderneming is met behulp van sa mengeperste lucht en fijn zand bezig de brug geheel van de talloze lagen verf, die er in de loop der jaren op werden aangebracht, te ontdoen. Daar na wordt de brug eerst gemenied en vervolgens met aluminiumverf bestre ken. Het grauwe aanzicht zal daarme de geheel verdwijnen. Onder de hónderden belangstellen den merkten wij in het bijzonder op ir en mevr. Allan-Schilthuis, namens de VVD, de heer F. R. C. Rijkens, de heer R. Bakker, wethouder van Alk maar, ingezelschap van de directeur van het Sportpark,1 de heer G. Th. J. de Munk, het voltallige bestuur van de Beverwijkse Harddraverijvereniging „Prins Bernhard" en vele collega-lood gieters, o.w. de voorzitters van de al gemene en R.K. patroonsbonden. Een extra volgauto vervoerde in de droeve stoet de vele kransen. Als eerste spreker heeft de heer N. J. van Reewjjk, in het crematorium, het woord gevoerd namens de paar densportvereniging „Vooruit" te 'Alk maar, die de overledene grote dank bracht voor al hetgeen hij als voorzit ter voor de vereniging had gedaan en voor de vriendschap die de bestuurs leden van hem hadden mogen ontvan gen. De heer J. Berg sprak namens de Beverwijkse Harddraverijvereniging een treffend woord van afscheid tot de man die de eens zo bescheiden ver eniging tot een der grootste in den lande heeft gemaakt gedurende zijn 23-jarig voorzitterschap. Dank van Alkmaar Wethouder Bakker herinnerde er aan, dat het contact tussen de heer Iers, had hij eigenlijk maar pech. Hij kwam in het totaal-klassement juist één punt te kort om beslag te kunnen leggen op de wisselprijs, welke hij ook het vorige jaar had behaald. De oud- Alkmaardermeer-zeiler Cor Groot, kreeg met zijn totaal van 104 punten juist één punt meer dan Kirkenier. Jaap Keyzer zeilde voor het eerst mee in de Valkenklasse op de Kaag. Met een derde en vijfde plaats in de dag klassementen en een negende plaats in het totaal-klassement, schaarde hij zich in één slag bij Nederlands steékste Valkenzeilers. De AR en ZV is met Kirkenier, Van der Meer en Keyzer in deze klasse dus wel zeer sterk verte genwoordigd. Zeilersbloed De jeugdige Ada van der Stadt heeft bij de twaalfvoetsjollen bewezen dat deze telg van een zeilersfamilie het goede bloed door de aderen stroomt. Alle vier dagen won zij in de C-klasse met straatlengten voorsprong. De Drakenzeiler Rob Visser startte Zaterdag en Zondag in de B-klasse, een klasse waar hij, gezien de resulta ten, niet thuis hoorde. Visser zeilde namelijk naar een uitstekende eerste en tweede plaats. De laatste twee da gen heeft hij daarom aansluiting ge zocht en gekregen bij de A-klassers. Gisteren leverde hem dat een vijfde plaats op. Boersma heeft geen kans ge zien een prijs te veroveren, hoewel hij daar op de laatste dag dicht aan toe was. Geruime tijd lag hij op de tweede plaats, maar zijn tegenstanders lieten hem niet met rust, met het gevolg dat Boersma zich moest laten afzakken. Een waardevol stukje strand in Ëgmond De geheimzinnige kisten op het Eg- mondse strand zijn er weer. Evenals verleden jaar zal de St Vincentiusver- eniging een kist met een waardebon van 100 en een kist met een waarde bon van 50 onder het zand verstoppen en ieder, die daartoe behoefte gevoelt en een paar kwartjes neertelt mag met blote handen naar de schatten gaan graven. De graverij zal Zondagmiddag worden gehouden. LADING BESCHADIGDE AUTO Bij het nemen van de hoek Ridder straatLaat raakte de lading \Am een truck met oplegger, bestaande uit betonijzer, een geparkeerde auto, die daardoor werd beschadigd. Tegen de bestuurder van de vrachtauto is pro cesverbaal opgemaakt. Gisteravond werden in café Haring het clublokaal van DDD, de door deti vereniging georganiseerde wedstrijden i om de damkampioenschappen in Aft. maar (in drie klassen) voortgezet. In de Hoofdklasse werden drie par. L tijen beslist: Th. de Haas won met zwart van P. Booy, M. Oud won van N. Oud en M. Hemels en J. Mekken deelden de eer. In de le klasse won Smolenaars van J. Zijp wegens niet-opkomen van dt laatste Verder won D. Kiewitt van D Stam, terwijl de partij M. A. Langras-! J. Jorna remise werd. In de tweede klasse won T. Kontfi van P. de Wijn. De vfrijdag verspeeldtl partij D. Kiewitt—J Schuit voor de I le klasse werd door Schuit ge won non Hoofdklasse: P. BooyTh. de Haai 0—2; M. Oud—N. Oud 2—0; M. Ho J. Mekken 11. le klasse: D. KiewittD. Stam 20;| M. A. LangrasJ. Jorna 11; J. Zijp' P. Smolenaars 02 (Zijp n.o.). 2e klasse: T. KornP. de Wijn 2—0, Slachtveemarkt van Maan dag De grote belangstelling voor koeien heeft een matige tot vlotta handel tot gevolg gehad. De aanvoer blijft de laatste tijd goed, waardoor e; voor de slagers nogal ruime keus be. staat, al is de allerbeste kwaliteitsei, ter schaars. Uiteindelijk zijn alle die. ren verkocht. Bij hoge prijzen is de handel in de kalveren vlot verlopen. De winkel, kalveren noteren f 2.80 per k.g. uitge.j beend en de worstkalveren van f 3.- f 3.10 per k.g. afgeslacht en uitge.| beend. Het geringe kwantum varkens weril zeer vlug verkocht. Spek is hoege l naamd niet te plaatsen, vandaar datl de slagers hoofdzakelijk de vleesvarT kens zoeken waartoe dan noodgedworr. gen ook lichte varkens behoren. Dep prijzen zijn in verband hiermede middeld met f 0.06 per k.g. gestegen,|J vergeleken dan bij de vorige week. Kaiser boekte goed resultaat in Amsterdam Bij de districtskampioenschappen te Amsterdam, afdeling athletiek, werd een lid van de Alkmaarse athletiek- vereniging AVA, E. Kaiser, tweede op het nummer polsstokhoogspringen met een sprong van 3.30 meter. Bij het nummer hoogspringen werd hij num mer één met een sprong van 1.72 me ter. M. van Ammers werd vierde op de 400 meter in de tijd van 54.7 sec. KUNSTMINNAARS NAAR DE KAASMARKT Verschillende deelnemers aan hetl Congres international d' histoire de 1' art worden Vrijdag op de kaasmarkt verwacht. Het gezelschap bestaat uit Engelsen en Fransen en staat onder lei- ding van mevrouw Sandberg, de echt-1 genote van de directeur van het Stede- lijk Museum te Amsterdam. Ook de so- listen van de Opera Italians, die des avonds in het Gulden Vlies zullen op-' treden komen om half twaalf een kijkje nemen op het Waagplein. 120. Meneer Kleuntjes en commissa ris Kwabberteen legden de bemanning van de overvalwagen precies uit, waar de boeven zich bevonden en geen vijf minuten later waren de politiemannen al bezig met behulp van houwelen, de toegang tot de onderaardse kelders weer vrij te maken, Tien man hakten er op los, terwijl de twee commissaris sen en meneer Kleuntjes toekeken. Op e enafstand stonden de agenten Wim Wiebel en Barend Bonnemans met re volvers in de hand om de boeven als zij te voorschijn zouden komen in be dwang te houden. Krelis Kraak, Daaf Doof en Tinus Teut maakten zich ver dienstelijk met het ger.eed maken van de boeien, die zij allemaal netjes op een rijtje neerlegden im ze straks da delijk bij de hand te hebben. Zo was alles klaar om de bendeleden van Dol le Dirk in te rekenen en in triomf naar Muidermonde te voeren. De mannen 'werkten zich in het zweet om zich zo spoedig mogelijk toegang tot de onder- aardse kelder te verschaffen. Zij hak ten er in vlot tempo op los. Toen er eindelijk één riep: „Ja, ik ben er doorheen, ging er een hoeraatje op, maar dat was tevens het sein voor commissaris Kwabberteen en meneer Kleuntjes, om een paar stapjes achter uit te doen. „Oppassen heren, 't zijn zéééér gevaarlijke kerels", riepen zij. „En vermoedelijk zijn zij in het bezij van dynamiet-bommen!" DAW, versloeg D W.R. met 6—2 Haarlemmers zondigden te vaak tegen spelregels In een enerverende wedstrijd heeft DAW met grote cijfers van DWR, dat op volle oorlogssterkte naar Alkmaar was gekomen, gewonnen. Onze stadgenoten zijn nu nog slechts één stap van de kampioenstitel verwijderd. Het is overigens wel een zeer grote stap, want tussen de titel en DAW staat nog een wedstrijd tegen HPC, de ploeg die thans met de Alkmaarders de eerste plaats deelt in tweede klasse van de KNZB. De argeloze lezer zou niet vermoeden dat de 6—2 overwinning waarmede de Alkmaarse Waterratten doodvermoeid uit het water] mochten klimmen, geruime tijd aan een zijden draad heeft gehangen. het water moest verlaten. Keihard gooide Van der Horst de bal tegen de staander, waarmede hij een fraaie en gemakkelijke kans om zijn ploeg de leiding te geven, voorbij liet gaan. Als de DAW-ers de hoofden koel hadden gehouden, zouden zij spoedig toch de leiding hebben kunnen nemen. DWR moest namelijk met zes man doorspe len tot dat een van beide partijen éen doelpunt had gemaakt. De Alkmaar ders konden echter eerst hun num- meriek overwicht in een doelpunt uit drukken» toen ook de DWR-midvoor, die het met een scheidsrechterlijke be slissing niet eens was en dat niet ón der stoelen of banken stak, het water moest verlaten. Voordat Jan Ooyevaar dat derde doelpunt scoorde moest Van Straten nog handelend optreden bij een gevaarlijke uitval van DWR. Het pleit niet voor de zeven DAW-ers dat zij de met vijf man spelende DWR- ploeg zo ver lieten komen. Na dit doel punt van Jan Ooyevaar mochten de twee Haarlemmers weer in het water duiken, maar wie had verwacht dat DAW nu wel in de verdediging zou worden gedrongen, kwam bedrogen uit. Boxem gaf Hans de Jong op de zij lijn een bal aan en met een verschrik kelijk had schot scoorde deze jeugdige en veelbelovende speler het vierde doelpunt voor DAW. Bij een van de vele schermutselingen tussen Van der Horst en Kollerie stelde de scheids rechter laatstgenoemde weer in het ongelijk en andermaal mocht Van dèr Horst een stokhoogbal nemen. Nu maakte hij geen vergissing. Dat be tekende voor DWR de genadeslag. Te gen het einde van deze wedstrijd waar in DAW zeer goede met zwakke mo menten afwisselde, maakte Van der Horst het halve dozijn vol. Burgerlijke stand Geboren: Nicolaas J., zoon van N. Oud en G. M. Klaver; Abram, zoon van W Greve en J. W. Reen; Guurtje. dochter van C. H. Streicher en G. van Leijen; Gerard, zoon van J. Dorenbos en A. Smid; Marie, dochter van J. Po ver en A. Visser. De start van DAW was rustig en be heerst. Nadat Ad Boxem met een felle rush uit de achterhoede, met de bal tussen zijn armen, naar voren was getrokken en Hans van der Horst zijn eerste voorpostengevechten met de zware DWR-midachter Kollerie had geleverd, kwam in de derde minuut het eerste doelpunt van DAW tot stand. Vanaf het middenveld loste André Slikker een strak schot over het water, recht naar Kollerie en Hans van der Horst die in een innige om strengeling een partijtje vrij worste len ten beste gaven. Juist op tijd kon Van der Horst zijn tegenstander van zich af schudden, om de bal even met zijn hand te kunnen beroeren en van richting te laten veranderen. Voor de DWR-doelman was het een onmogelij ke opgave deze bal te stoppen. Direct na het uitzwemmen resulteerde een andere combinatie tussen Slikker en Van der Horst in een tweede doel punt. Het ging vlot, te vlot. Wij kregen kennelijk de indruk dat de zeven DAW-ers in het water in de mening verkeerden dat DWR met die 20 achterstand kansloos was. Zo was het allerminst. Een kleine aarzeling in de DAW-achterhoede werd door de Haar lemmers dankbaar aangegrepen om de achterstand te verkleinen. Voordat men zich in het DAW-kamp had gerealiseerd dat de zaken op een andere manier dienden te worden aangepakt, had doel man Van Straten voor de tweede maal misgegrepen. Met één slag veranderde het spelbeeld. DWR ging feller spelen en maakfe daarbij de fout te vaak te gen de spelregels te zondigen. De Haarlemmers hadden een ploeg in het water gebracht met een viertal oude. geroutineerde spelers, die het echter in snelheid tegen spelers als Slikker. Boxem en De Jong moesten afleggen Dat is voor veteranen nooit prettig en deze Haarlemmers probeerden hun te kort aan snelheid te camoufleren door handigheidjes, die echter door de reg lementen niet worden toegestaan. De voortreffelijk leidende scheidsrechter liet inbreuk op deze reglementen niet toe, met het gevolg dat DAW telken0 vrije worpen kreeg tê nemen. Toer Kollerie iets te grof tegen Hans var der Horst optrad, werd het de scheids rechter te bar en gaf hij DAW een „stok- hoog"bal waarbij de DWR-midachter BROEK OP LANGENDIJK pootaardappelenvellingen hebben nu toe een ivelnig bevredigend - loop gehad. Verreweg het groot deel van de aanvoer bestaat uit ■teling, klasse a, sortering 35.50 w; voor door de veilingen een minlm prjjs is gesteld van f 17.per 100 Op de eerste te Bovenkarspel gel den velling konden enkele waf voor deze pr(js worden verkocht, c het grootste deel van de aan' bleef onverkocht, dijk geen enkele partij eersteling 60 afgenomen. Het blijkt nu, dat v al in de Streek verscheidene po zijn afgesloten tegen een lagere j Betreurd wordt, dat men op wijze gemaakte afspraken voi gaat en zo medewerkt aan een i afbraak, die tot op de exportm doorwerkt. Volgens ingevoerde porteurs zou dit niet nodig zijn. drieilingen, de maat 2! OUD-ALKMAARDER SCHREEF ORATORIUM De Bond van Arbeiderszangverenigin gen zal in September zijn gouden Jubi leum herdenken met het uitvoeren van enige Jubileumconcerten. Daarbij zal een nieuw oratorium „Vrijheid wekt een lied" ten gehore worden gebracht op tekst van onze oud-stadgenoot, de dichter Jan H. de Groot. De orieiungcu, van eersteling waren goed 28-33 van eersteling waren goed vraagd, daar men door de g groei een geringer aanbod veru in de kleine maten. Alle aangeb drielingen werden afgenomen prijzen, die meest rond een kw lagen. Doré's, waarvan het aa maar klein is, waren duur. In d klasse, maat 35-50 werd f 26.81 taald en voor 28-33 f 31.50. Zei: grove maat 50-60 bracht nog f op. Ook de Tode eerstelingen hoog geprijsd. Nu dit jaar deze soorten op de consumptiepa steeds belangrijk beter geprijsd dan de blanke eersteling, willen tuinders weer een perceel hiel beplanten, waardoor de binnenl vraag, vergeleken met het vorige minstens verdubbeld is. Saskia's het vorige jaar de allerhoogste p konden maken, waardoor het gi te areaal sterk is uitgebreid, moetten geen vraag, hetgeen vele telers een teleurstelling bet LANGEDIJK. Het bericht, dat porteurs dezer dagen van het E schap voor Groenten en Fruit on en dat de mededeling inhield, dat land de grenzen had gesloten, o.j sluitkool, bloemkool en verscl sooten bonen, heeft de Langedijkc ders begrijpelijker wijze met vrees leurstelling vervuld. De hier ge producten zyn groenten van de grond, waarvan de aanvoer op de op het punt staat toe te nemen, moeilijkheden, waarmee de tuinl herhaaldelijk tot hun verdriet ken] ten maken, door deze maatregel Westduitse regering weer worde groot, ligt voor de hand en dat enige bezorgdheid aanleiding gei zeer begrijpelijk. De ontwikkelii laatste weken met betrekking tc en prijzen der tuinbouwproducten te wensen over, zodat door de gesignaleerde maatregelen de t al duisterder wordt. De tot nu t kregen resultaten met de vroegi appelen zijn al verre van schitter weest, en de vooruitzichten voor aan te voeren hoeveelheden late nig ruimte voor optimistischer tingen. De prijzen, welke voor c koolsoorten, witte, gele en rode maakt, waren te laag om van eei digende financiële opbrengst te spreken. Nu de aanvoeren grote worden, verbiedt Duitsland de De sluitkool-afzet, vooral die in d heeft altijd al zorgen gebaard, ei export, vooral die naar Duitsh ook voor de bloemkool moeilijk! vrezen. De bonenteelt heeft zich fite jaren aan Langedijk en aanmerkelijk uitgebreid en al w< het binnenland, zowel voor onm consumptie als voor de inmaak, merkelijk kwantum afgenomen, t export voor dit artikel nodig, on afzet tegen behoorlijke prijzen t BROEK OP LANGENDIJK. - ling van de Langedijker Groen trale hield Dinsdag voor het cc seizoen een pootaardappelveili wel er slechts 17.000 kg van boden 80.000 kg verkocht wen do gemaakte prijzen behoorlijk worden. De prijzen waren: E A 28—35, f 25—f 25,10; Doré f 26,30—f 26,80; Doré A B 35—5 Doré A 28—35, f 31.30, Doré f 16.20; alles per 100 kg. Eerstelingen van de maat A I waren onverkoopbaar, zodat ze nimumprijs van f 17.— niet Burgerlijke stan Geboren: Catharina Marga: ria, d. v. A. Stoop en C. M. nelis Nicolaas, z. v. Th. Droo Horio; Johanna Alijda, d. Goudsblom en J. A. Weijten Hermine, d. v. J. Veenstra e wen; Albert, z. v. Albert Sai Remerij; Gerard, z. v. J. S: Glas; Agatha Adriana Clara, Limonard en W. Coffeng; He] d v. P. J. Jonker en H. Spi rit Bastiaan, z. v. J. Engel e ber; Bain Henricus Maria, z Bruin en M. J. Scholten; J; z. v. K. Bak en A. Tesselaar; ter, z. v. J, Bakker en C. B Getrouwd: Martinus Goui Catharina Potter; Jan Dirk Plas en Alie Marie Regter; Vries en Dieuwertje Bakke Overleden: Evertje Lubbe gehuwd met K. Drost; Gee houwer, 81 j., weduwe van I Jacob Kaas, overleden in Jacob Jong, 77 j.; Cornelis J.; Trijntje Kooij, 69 j„ wedi Schager; Maartje Mul, 63 met J. Brink; Arie Ootjers, GESLAAGD ZUIDSCHARWOUDE. H. leerling van de u.l.o.-school scharwoude, slaagde voor he ploma A.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2