uit de Langedijker Do: LAATSTE NIEUWS Fanny niet op de 200 m. en de estafette Record verbeteringen houden niet op Nederlandse turnsters Rus Junk een snelle snelwandelaar Russisch meisje wierp speer naar Olympisch record Shirley's record wordt niet erkend Weer export van bonen en kool naar Duitsland Koningin Zondagavond naar Orange .Christelijke Lagere Tuinbouwschool in Broek op Langendijk geopend Burgemeester Schelhaas droeg de school over aan het bestuur Tal van sprekers Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Kolfwedstrijd te Zuid- scharwoude Weer baadde Bergen in een zee van lampionlicht Een sprookjesparadijs van luttele uren Het bezoek was enorm Beemster MARKTBERICHTEN BEURS MIDDENMEER VERVOLG STADSNIEUWS Gevonden voorwerpen Ongeval bij de Hoogovens Burgerlijke stand j DONDERDAG 84 JTJLI 1S58 (Ongecorrigeerd! Nu consult met dr. J. N. Hiiigst Is be sloten, dat Fanny Blankers alleen nog zal deelnemen aan de finale van het nummer 80 meter horden. Zij zal niet uitkomen in de 200 meter en de esta fette. Op het laatste nummer wordt Fanny vervangen door Willy Lnst. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 24 Juli Op de techni sche nummers sneuvelden bij deze Olympische en wereldrecords aan de lopende band. Ook de Duitser Karl Hein, die in 1936 te Berlijn de kogel 56.49 meter weg slingerde, is zijn re cord kwijt geraakt. Vanmorgen, toen normale mensen nog de slaap uit de ogen liepen te wrijven, strekte de Hon gaar Csermak zijn spieren om even la ter in volmaakte stijl de kogel 57.20 me ter ver te deponeren. Het was zijn eer ste worp voor de kwalificatieronde voor het kogelslingeren. Zevende bij laaisie oefening (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 24 Juli De Nederland se dames turnploeg heeft bij het laatste onderdeel van de negenkamp, de ge reedschapoefening, een goed figuur ge slagen. Van de zestien deelnemende ploegen eindigde de Nederlandse op de zevende plaats. De uitslag luidt: 1. Zweden 74,20 punten; 2. Sowjet-Bus- land 73.00 p.; 3. Hongarije 71.60; 4. Duitsland 71.20; 5. Finland 70.60; 6. Tsje- cho-Slowakije 70.00;-7. Nederland 70.00; 8. Zuid-Slavië 69.20; 9. Oostenrijk 68.40; 10. Italië 68.20; 11. Frankrijk 67.80; 12. Roemenië 66.80; 13. Bulgarije 66.80; 14. Polen 64.20; 15. Gr. Brittannië 63.00; 16. Ver. Staten 61.60. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 24 Juli In de eerste serie van het snelwandelen verbeterde de Rus Junk het Olympisch record snel wandelen. Hij noteerde een tijd van 45 min. 5.8 sec. Het oude record stond op naam van Mikaelsson (Zweden) met 43 min. 13.2 sec. De Zweed werd in deza serie tweede met een tijd van 45 min. 10 sec. Te samen met deze twee athle» ten plaatsten zich Chevalier (Frank rijk), Raymond (Zwitserland), Keane (Australië) en Jarmysch (Rusland) in de finale. De tweede serie werd gewonnen door de Brit Coleman in 46 min. 12.4 sec. Hij plaatste zich met Maggi (Frankrijk) Hindmar (Zweden), Schwab (Zwitser land), Dolezal (Tsjecho-Slowaiije) en Fait (Italië) in de finale, (Speciale berichtgeving) HELSINKI, 24 Juli Op gevaar af eentonig te worden, moeten wij mee delen dat er vanmorgen weer een Olym pisch record is gesneuveld. Ditmaal was het de Russin Aleksandra Chudina, die daarvoor verantwoordelijk is. Zij spiets te de speer 46.17 meter ver in Finse bo dem. Dat is precies zestig centimeter verder dan het record van de Oosten rijkse H. Bauma, gevestigd tijdens de Spelen te Londen. HELSINKI, 24 Juli Het Internatio naal Olympisch Comité heeft bekend gemaakt dat de tijd van 10.8 sec., die de Australische athlete Shirley Strick land Woensdag noteerde op de 80 me ter horden, niet voor erkenning als we reldrecord bij de IAAF zal worden in gediend, omdat de windsterkte tijdens de race groter waa dan de statutair toe gestane twee meter per seconde. Besprekingen in Bonn tussen verte genwoordigers van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning en Duitse autoriteiten hebben tot resultaat gehad, dat de beperking ver bonden aan de onlangs ter beschikking gestelde twee millioen dollar voor in voer van Nederlandse groenten is in getrokken. Als gevolg hiervan is de invoer in West-Duitsland van alle soorten bonen en kool sedert Dinsdag 22 Juli in principe weer toegestaan. De Westduitse autoriteiten hebben bovendien heden een bedrag van 11,8 millioen mark beschikbaar gesteld voor de invoer van bloembollen uit Neder land. Het kabinet van de Koningin deelt mede, dat de voorgenomen reis van de Koningin naar Orange doorgang zal vin den. H.M. vertrekt Zondagavond per trein uit Amsterdam. De Koningin reist in haar eigen rijtuig, dat aan de trein zal worden gekoppeld. Zoals bekend, zal H.M. in Orange in het „Theatre Antique" de opvoering van Vondels „Joseph in Dothan" bijwonen. lUA bijna twintig jaar de gast te zijn geweest van de Christelijke Nationale ■"School beeft de Christelijke Lagere Tuinbouwschool haar eigen tehuis ge- De officiële opening vond Woensdagmiddag onder grote belangstelling BuTgemeester Schelhaas verrichtte om twee uur de openingsplechtigheid, nw0ordigheid van het schoolbestuur, de plaatselijke predikanten, pastoor Ia 'is. de burgemeesters uit de omliggende gemeenten en bestuursleden van de -edijker veilingen Spreker riep enkele herinneringen op uit het verleden, -rbij hij hulde bracht aan de pioniers, die destijds het initiatief tot stichting de ggjjooi namen. Zij wisten zich geleid door Hem van wien zij alles ver achtten. Hierop ontsloot burgemeester Schelhaas de deur van de nieuwe school v.—de talrijke genodigden zich in het gebouw om de lokaliteiten van tn DBgaveJ» nabij te bekijken. Een gedeelte van de Christelijke lagere tuinbouwschool te Broek op Langendijk, die Woensdagmiddag officieel werd geopend. school heeft twee leslokalen en een werklokaal waar de leerlingen Tlerlei klein reparatiewerk wordt ge leerd. dat in de tuinbouwbedrijven van as kan komen. Verder is er een ont- angkamer voor het hoofd der school. De school is geschilderd in frisse grij ze en blauwe kleuren. In de lokalen zijn mooie granieten demonstratieta ken, practisch ingerichte kasten, en fraaie banken en tafeltjes voor de 'eerlingen, en aan de verlichting is alle aandacht geschonken. De school zal 's winters verwarmd worden door een centrale gasverwarming. De receptie NA ae bezichtiging begaf het gezel schap zich naar het café van Jan de Boer, waar de officiële receptie werd gehouden. De eerste spreker was eok hier bur gemeester Schelhaas, die het school bestuur feliciteerde namens het ge meentebestuur van Langedijk'. Spr. zei, dat een lang gekoesterde wens om tot een eigen schoolgebouw te komen in vervulling was gegaan. Door een drachtige samenwerking is de voltooi ing werkelijkheid geworden. Spreker dankte in het bijzonder dr. ir. Rietse- ma. de Rijkstuinbouwconsulent, ir. Honing, Inspecteur van het tuinbouw- onderwijs en de heer Krabbendam uit Hoorn, die alle medewerking hadden Verleend. In deze dank betrok hij ook de architect, de heer J. Roggeveen uit Heiloo, de gemeente-architect, de lieer J. de Jong. opzichter D. Bruin en de aannemer de heer De Geus e.a. Spr., die eerst nog al sceptisch tegenover het uiterlijk van de school stond, zei, dat hij nu van mening was, dat het een mooi geheel was geworden. Spreker vroeg zich af wat de toekomst van de tuinbouw was, en zei. dat de verwach tingen niet hoopvol gestemd zijn. Er zijn vele factoren, die hierbij een rol spelen, doch spr. betoogde, dat het God was die alles liet groeien en dat alleen Gods zegen op de arbeid rustte. I „Wij hebben te werken" zei spr. „en we moeten verder alles aan Hem overlaten". De liberalisatiepogingen laten veel fe wensen over en Nederland, dat zelf wel het goede voorbeeld gaf, heeft last van allerlei invoerbeperkingen van Engelse en Duitse zijde. Een lichtpunt noemde spr. de export naar Italië en de afzet van pootaardappelen en bloembollen naar alle delen van de wereld. Daarnaast is er in Nederland zelf een belangrijk consumptiegebied. Velen gaan emigreren, maar spr. toon de zich verheugd, dat er hier nog men sen zijn, die wel hoop op de toekomst hebben, zoals met deze nieuwe tuin bouwschool is bewezen. Het gemeentebestuur, aldus de bur gemeester. had gaarne steun verleend aan de plannen en men had een goede verwachting, dat de provincie een be langrijk deel van de kosten voor haar rekening zou nemen. Spr. droeg hierop het schoolgebouw aan het bestuur der school over met de bede, dat God Zijn Zegen aan het werk zou verbinden. De voorzitter van de afdeling Broek op Langendijk van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de heer Jac. Slot, nam vervolgens de leiding van de receptie op zich. Spr. dankte de burgemeester en het gemeentebestuur voor de over dracht en uitte zijn erkentelijkheid aan de Christelijk Nationale school, die de Tuinbouwschool van 1933 af gehuisvest heeflt. Spr. herinnerde aan de bloei van de school en het geslaagde expe riment met de voorbereidende klas in September 1951. Hierdoor werd de be hoefte aan eigen lokaliteiten nog gro ter. Dank zij de offervaardigheid en financiële steun kon de bouw werke lijkheid worden. Spr. dankte God, dat deze aan de plannen Zijn zegen had gegeven en hoopte, dat ook de onder wijzers, de heren Snoek en Terpstra. in die zegen zouden mogen delen. Hij dankte in het bijzonder het oud-hoofd. de heer Witteveen en de oud-bestuurs leden voor hun werk in het verleden. De heer Slot richtte een speciaal Woord van welkom tot de Rijkstuin bouwconsulent. dr. ir. Rietsema en de heer Verkuil, hoofdbestuurslid van de C.B.T.B. en de afd. Holland Brabant, alsmede tot de aanwezige leerlingen. Tal van sprekers hebben daarna nog het woord gevoerd. Zij lieten hun fe licitaties vergezeld gaan van een bloemstuk of een geschenk. Zo werd o.a. door de L.G.C. een bedrag aange boden voor de aanplant van vrucht bomen bij de school, een electrische klok namens de oud-leerlingan en een kapstok door de Chr. Nationale school. Voorzitter Slot heeft tenslotte alle sprekers dank gebracht voor de vele gelukwensen. Daarmede kwam aan deze bijzondere dag voor de tuinbouw in Broek op Langendijk een einde. De aardappelprijzen zijn voor de middensoorten iets hoger dan de vo rige week geweest. Voor Eerstelingen betaalde men 10 tot 11 cent en voor Eigenheimers en Doré 'n paar dubbel tjes per 100 k.g. meer. Nu de pootaard appelen gerooid zijn, nam het aanbod van grove aardappelen af. Behalve dat aankopen gedaan werden voor overzee is ook naar Duitsland verzonden. De prijs, welke de vorige week even bo ven de 8 cent lag, kon hierdoor aan trekken tot 99.5 cent per k.g. Ook voor kool bleven de afzetkanscn vrij gunstig. Hoewel pas bericht is, dat 'Duitsland geen kool meer zou impor teren, zijn de verladingen van rode kool toch hervat. Van Duitse zijde werd de eis gesteld, dat de aankoop prijs van deze kool minstens 9 cent zou moeten bedragen. Ook voor Frankrijk werd nog verladen, de vraag uit het binnenland scheen iets af te nemen. Voor a-kool was de prijs 7 tot 12 cent en voor b 4 tot 5 cent. De gele kool bleef meest in het binnenland en werd met 8 tot 10 cent betaald. Voor witte kool was Italië als nieu we klant aan de markt. De verladin gen naar dit land worden in gekoelde wagons geplaatst, waarvoor in elke wagon 2 tot 3 ton ijs wordt gestort. Men betreurt in tuinderskringen, d^t er niet vast op gerekend kan worden, dat koelwagens beschikbaar zijn. De noteringen lagen tussen 5 en 6.5 cent. Bloemkool was door het warme weer iets lager in prijs, waarbij voor AI tot 54 cent betaald wred. De markt werd gesteund door aankopen voor de Ame-, rikaanse legers in Duitsland. ZUIDSCHARWOUDE. Ter voorbe reiding van de Nationale kolfwedstrijden te Krommenie organiseerde de kolfclub „Gezellig Samenzijn" een onderlinge vijf tig slagen wedstrijd voor eerste klas kol vers. De uitslag was: le P. Woestenburg 480 p.; 2e Th. Rijper 480 p.; 3e G. Met- tes 479. p.; 4e G. Jacet 472 p.; 5e C. Bruin 414 p. N. Rijper moet zijn partijen nog slaan. DE VERZORGING VAN DE INMAAK OUDKARSPEL. Op initiatief van enkele plaatselijke leveranciers werd in café S. Klaver te Oudkarspel een inte ressante causerie gehouden over de ver zorging van de inmaak. Een film verdui delijkte het gesprokene, waarnaar door een groot aantal huisvrouwen met be langstelling werd geluisterd. VAN ver en nabij waren gisteravond weer duizenden, zowel van eigen grond als badgasten uit andere landen en provinciën, naar het geïllumineerde Bergen getogen om zich tijdens de luttele uren van de jaarlijkse „Verlichtingsavond", welke op een nog steeds groeiende populariteit blijkt te mogen bogen, in de drukbevolkte, roezemoezige lanen van het intieme schildersdorp te vermeien en zich korte tijd weer eens als kinderen nit een sprookje in een ver en schoon, betoverd bos te wanen, aangenomen, dat zij daarvoor nog voldoende fatasie bezitten. JJOE graag zet de mens niet eens zijn Tl dagelijks getob van zich af en gaat hij op in het gewoel van een opgewek te, zachtaardig feestvierende menigte, teneinde in deze roes zichzelf en zijn onontkoombare omgeving voor een wijle te vergeten. Deze mens houdt van licht en warmte, van tintelend vuurwerk, van de milde gloed van intieme schemerlampen, van het kla- terend schijnsel in kristallen bokalen en van de feestelijke sfeer, welke wordt geschapen door het warm ge kleurde licht van lange lampionke- tens. En dan is Bergen een dorp, dat zich door zijn pittoreske ligging toch zo uitstekend leent voor zo'n verlichtings avond. Ook het weer was gisteren van goeden wille: het was zacht en droog, doch wel bewolkt, zodat het reeds vroeg duister was toen overal de lichtjes in de lampions begonnen op te flitsen. Volgens de beproefde werk wijze werden handwagens en karren door de lanen van het dorp voortge duwd, bemand met Sergenaren, die, vol vreugde over het feest, doch te gelijkertijd ernstig geconcentreerd, de talloze kaarsen ontstaken en de lam pions ophingen in de zomerse bomen en struiken en aan de vele draden, die reeds eerder met voorbedachten rade dwars over de rijbaan waren gespan nen. Lange, zich eindeloos uitstrekken de rijen of dikke trossen schommelen de lampions zweefden overal tussen het groen en weldra baadde het dorp in een zee van oranje, groen en rood licht, dat een warme glans op de dui zenden blijde gelaten der dicht op een lopende wandelaars toverde. Ook vele tuinen waren door hun eigenaars met kaarsen of vetpotjes in een bekoorlijk wonderland herscha pen. Aantrekkelijke punten waren vooral de Ruïnekerk en de Herten kamp, waar de sprookjesachtige ver lichting met lampions en schijnwer pers en de versiering met bloemen en het wapen van Bergen veel zorg was besteed. De vrolijke klanken der Bergense muzikanten, die overal r/ het dorp hun welluidende klanken deden horen, verhoogde nog de feestelijke stem ming. Grote belangstelling trok het optreden van de Bergense accordeon vereniging onder leiding van de heer Van 't Hof in het Dorpshuls, waarvan de tuin in een intiem verlichte thee tuin was herschapen. Ook de Harmo nie, die een muzikale rondwandeling door het dorp maakte, had een belang rijk aandeel in het brengen van enke le uren van onbezorgde blijheid. Van wijd en zijd waren ook nu weer de vuuraanbidders komen aan- BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacob, z. van P. Huiberts en T. C. Huiberts. Don we M„ z. van B. Oppedijk en K. Sipkema. Petrus 'Th., z. van P. Roet en M. E. Nibbering. Ondertrouwd Tjalling B. Greij- danus en Aagje A. Klugt. snellen. Er waren autobussen uit de Zaanstreek en het Kennemerland, ex tra Bello's en AlkmaarBergen-bus- sen waren in de dienstregelingen in gelast en het aantal wielrijders en personenauto's, dat in de vroege avond Bergen bestormde, was evenals 'andere jaren niet te benaderen. Er waren echter tal van voorzorgsmaat regelen door de rijkspolitie getroffen, zodat de massale aan- en afvoer zon der opstoppingen verliep. Tegen elf uur kon men in de lanen van het dorp eindelijk weer eens diep ademhalen, de grote drukte begon te luwen en vele bezoekers, al of niet met neergedropen kaarsvet op liun kleding, rustten op de terrassen van de hotels en café's achter een koele dronk uit van hun wandelingen door het betoverde dorp. Langs de donkere weg van Bergen naar Alkmaar reed een lange stroom van auto's met felle lichtbundels en van half elf tot om streeks het middernachtelijk uur was er een onafzienbaar lint van duizen den zwenkende rode fietsachterlieht- jes te zien. In het vreemd verstilde dorp doofden langzaam een voor een de laatste kaarsstompjes in de lam pions Een van de vele lanen in Bergen tijdens de verlichtingsavond, door talloze lampions in een sprookjes land herschapen. De Brazilioan Adhemer Ferreira da Silva heeft Woensdag een nieuw record hink-stap-sprong gevestigd met een sprong van 16,2 meter. Hij was ook houder van het oudewereldrecord van 16,01 meter, gevestigd in 1951 in Brazilië. Zijn sprong brak het vorige Olympische record van Taijma (Japan), in 1936 in Berlijn gevestigd met een sprong van 16.00 meter. Adhemer Ferreira da Silva tijdens zijn record-sprong ALKMAAR, 23 Juli. Aardappelen 8 11 en drielingen 58,50; slabonen 36 46; snijbonen (stam) 3272; doppers 34 53; komkommers 821; tomaten: A 406$ en Bonken 2838; tuinbonen 9 18; bloemkool: I 21—38 en II 8—19; rode kool 512,50; rode bessen 3567; zwarte bessen 6068; spinazie 5160; sla 4,50 16,50; postelein 512; andijvie 516,50; rabarber 411; bieten 58,50; bospeen 818; waspeen 820; uien 817,50; soepgroenten 25; peterselie 26. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 24 Juli. 50.000 kg aardappelen: Eer stelingen 10,20—10,90, bl. Eigenheimers 11 —11,70 en grove 1010,50; 40.000 kg rode kool: A 6,10—13,30 en B 4,60—6,10; 15.000 kg gele kool: A 8,4011,40 en B 4.90 7,50; 6000 kg witte kool 6,60—7,25; 600 kg tomaten; A 4548, B 39—47 en C 42; 2500 kg bieten: A 8,7010; 450 kg sla- bonen 3948; 1000 stuks bloemkool: AI 39,90—51,60 en All 18—24.10. NOORDERMARKTBOND, 24 Juli. 62.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9,90 10,00, rode Eerstelingen 12,4012,60, Doré 10,82, Eigenheimers 10,3013, bl. Eigenheimers 10,2010,80, grove 9,30 10,80, drielingen 5,406,50 en kriel 4,60; 5906 kg bieten: A 8,40—10, B 4,90—6.70 en C 4,50; 2500 kg slabonen 37—39; 1800 kg zilvernep 25-28; zilverdrielingen 14 —18; 1100 kg gele kool 8,90; 6500 kg rode kool: A 6,50—9 en B 4,50—7,40; 20.000 kg witte kool 5,607,40; 400 stuks bloemkool: A 1^42, Bil 25 en afw. 910. W ARMENHUIZEN, 24 Juli. 42.400 kg aardappelen: Schotse muizen 10,40 11.30, grove 1010,60, Eigenheimers 9,90 —11,80, grove 8,409,30, Bintjes 9,50, Doré 12 en grove 10,40; 235 stuks bloem kool: 27,1030,70; 210 kg slabonen 36,10 —36,60; 1950 kg zilveruiennep 2528,10 en zilveruien 5,50; 900 kg bieten: A 6,90 7,60 en B 5,90. OBDAM, 23 Juli. 3000 kg grote aardapp. 9.9010.10; 16000 kg grove aardapp. 10.2010.40; 100 kg driel. 4.80 5.00; 9500 kg zilvernep 24.7027.90; zilverdriel. 15.8018.10; zilveruien 6.70 7.40; 1500 kg slabonen 37—42; 120 kg tuinbonen 12. Vlas 0.35 per kg, 2e soort per ha tot 1600; wit hooi 8090; rode klaverhooi 6575; lucernehooi 8090; gerst 15 20; tarwe 2024. Granen; winter- gerst 2730,50; zomergerst 30,5031,50; De volgende voorwerpen zijn gevon den in het tijdvak van 10 Juli tot 16 Juli. Ze zijn iedere Maandag, Woens dag en Vrijdag tussen 17 en 18 uur te bevragen aan het bureau van politie. Ketting met kruisje, medaille, slot, ondergebit, halskettingen, kinderbril- len, geldsbedragen, gymschoen, benzi- ne-doppen, sokken, portemor.naies met inh., parapluie-hoes. sierspeld, spaar- zegels, kussen, cocosmatje, schuiflad- der onderdelen naaimachine, rozen kransen, ballpoints, sleutels, netten, afsluitalr, tabaksdoos, pijp, portemon- naie, hoed, capuchon, baddoek met zwembroekje, jasje, ring, jasje met ritssluiting, broches, portefeuille met inhoud, boodschappentas, haarstrik, armbandje, handschoenen, aantal schoenen, bundel metalen, kam in étui en kruikje. Gistermiddag kreeg een arbeider van de Breedband in Velsen, R. Prins uit Alkmaar, een afsluitluik van een put op zijn linkerarm, toen hij dit bij het afdalen in de put omstootte. Met een gebroken linker-onderarm is hij in het Rode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk opgenomen. Geboren: Nicolaas P., z. v. M. A. Heijnis en B. C. Sneek, Gehuwd: Jan L. Vredenburg en Jo hanna G. Boersen; Theodorus C. Adri- chem en Johanna Ooteman; Johannes C. van den Broek en Sijtje Schmidt. Overleden; Gornelis Heekelaar, oud 92 jaar. LICHTING 1953 De Burgemeester der gemeente Alk maar maakt bekend, dat alle oproe pingen voor de keuring van de lichting 1953 zijn verzonden. De in 1933 geboren mannelijke per sonen, die in één der Nederlandse be volkingsregisters zijn opgenomen of daarin opgenomen hadden moeten worden, en de oproeping voor de keu ring dan wel een bericht van niet- inschrijving nog niet hebben ontvan gen, dienen zich vóór 1 September '52 alsnog voor inschrijving voor de dienst plicht te melden ter gemeente-secreta rie, afdeling militaire zaken. ORDER OF ODD FELLOWS Morgenavond om kwart voor acht zal de heer Clewits, president van de Order of Odd Fellows een rede hou den in het programma van de VPRO, waarin hij het doel en werk van deze organisatie nader zal verklaren. Voor de velen, die onbekend zijn met het werk van de Odd Fellows is dit een geschikte gelegenheid om er kennis van te nemen. GEEN VOETBALTOURNOOI Het is de gewoonte, dat de Alkmaarse politie zomers een voetbaïtournooi voor de jeugd organiseert. In verband met het nog steeds dreigende gevaar van kinderver lamming is thans besloten het tournooi dit jaar niet te laten doorgaan. JONGETJE AANGEREDEN Een twaalfjarig jongetje, dat gisteren over het kruispunt bij de Bergerbrug fiet ste en daarbij onvoldoende op het overige verkeer lette, werd door de vrachtauto gegrepen en tegen het wegdek geworpen. De fiets kwam onder de auto terecht en werd zwaar gehavend. Het jongetje, dat verwondingen had opgelopen aan zijn hoofd en rechtervoet, werd per auto van de politie ter behandeling naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd..Later kon het kind naar huis worden gebracht. GROOTEBROEK, 23 Juli. Eerste lingen, grof 9.109.70, groot 9.9011.00, klein 6.106.90; v.v. 3.604.00; Doré, grof 9.20, groot 10.30—11.80; Saskia, grof 8.70—9.20, groot 10.00—10.40; Bl. Eigenh., grof 8.30—8.70, groot 10.61— 11.30; Eigenh., grof 8.20—8.30, groot 9.40 —9.80: Bintje, grof 8.90, groot 10.10. Aanvoer 82.500 kg.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11