Ir L. R. Dijkema na een studiereis van drie maanden terug uit het land van Uncle Sam ROOMBOTER KLEINE HANDELSADVERTENTIES Bij 2 pakken 1.2.3. 'n dames zakdoek ins van an Bath Dertien brandweren voerden in aanjaagverband het water aan inwoners 1.2.3. zelfwerkend was middel voor een schonere was en frissere kleuren! n nauwe omi Piet erteren tg in een nvijver Rijkslandbouwconsulent had een .buitenkansje" De mogelijkheden op landbouwgebeid zijn er nóg onbegrensd Emigreren: moeilijk Stompetoren Vrijzinnig Herv. vrouwen kozen nieuwe presidente Honderden meiers slang kronkelden door de siraien van Heerhugowaard In September oefening met alle diensten De Rijp Nieuws uit Castricum Evenveel gasten als i Is tjokvol in Castricum Vietminh-overval op Frans verlofcentrum Wijziging van O.-Duits bestuurssteise! 0L v00k uw \llf-V Fa. SCHELLINGER Voor het repareren Victoria Motoren Stofzuigers, Motoren Gaat u met vacantle? CAREL SCHMIDT Huidverzorging Permanent v.a. f 5. Losse boter S. Oorbeek Postzegels Solex-verhuur Seagull Koelhulsboter Wat zullen wij eten? Wild en gevogelte Koolplanten Alleen bij Wasmachine Verhuur Oude N.H. Edammers Cadeau DONDERDAG 24 JULI 1952 op een plein, dut Juten bordje. Het tè veel oog voor 't hoojd. Dit j0„ die dit lieflijle et. Want op he( en, die dankbare rijzen" heeft een rd. Het bordje jj kaasstad aan een eer ging bestude. door vakkundig Thans in de verza. iw. vormen ze het duizenden vreem. naar Pompei' en ver vinden, iet bewind van =en óók als kuur. niet bekend. Men ruwe, ongeculti- veel aandacht aan hebben geschon- euwen schijnt de ting van het wa- kt. Koningen en de oude Romein- m te kuren en in de rijken van dhuizen neer. Da een mondains freules, baronnen Bath hèt populal. ngeland. In het naie water trach- zenuwstoornissen lezing te vinden, "en hartpatiënten het stadje staat ingericht badhuis nscn tegelijk be- kuren staan on- toezicht. De dou- veelvuldig toege. - en modderba- in het badhuis Grote Kerk concerten" in de tmaal worden ge- organist van de varden. Piet Post e Nederlandse or- ok op de voor componist. In het bekleedt hij een lS| dirigent van de Leeuwardén en hij jaarlijks uit- Bachs Mattheu/ hij organist van Breda. Piet Post oor koor en orgel, üand worden uit- igramma van a.s. ~kele composities mde oude orgel erk zullen wor- concerten zijn, 11.1511.45 uur uur. Een bezoek kunnen wij ook nbevelen. Immers, voor deze uit- ad niet genoeg dit dan ook door metterdaad tonen. de vijver voor vaar te tobben gsprobleem, dat e vormen lieeft alleen hun be- zelfs hun leven aantal siervis- rijj groot, maar zijn de Water- millioenen zijn, de vijver be- oofdbewoners de ontnemen. De steren een klei- verhuisd naar hertenkamp en .elfde aantal le- Nog een paar igen en dan zal geleden zijn. van de Neder- raren in de En- te 's Gravenhage link en de heren C. Gisolf, P. J. Th. P. van Roode, e mej. C. Cnos- de heer P. Kop- Fdakte lakte A zijn ge- Dorp, Alkmaar Egmond aan den IOTE VIERDE RJAARDAG der Haagen1, tter, wiens fa- Is mensenheu- erij vertegen- :er haar tach- thans 58 jaar bottelarij aan hten lang be- men kwamen, der Amstel- die van zeer leze gebeurte- grammen her- WFDSTRIJD MBTENAREN s-terrein vriend- voetbalwedstrijd en de Amb- de Alkmaarse der tuberculó- en bedrag van rvr MTTTTTAI SECURITY AGENCY is een instelling, die iets te maken heeft n J hiistand in het kader van het defensieprogramma van de met wederzijdse Wrop^ en gteK zich 0 a (en doc, het weivaartSpeil en de Ver. Staten en t dj,heden in West-Europa en andere delen van dc vrije economische oEen van ge middelen, die de M.S.A. daarvoor gebruikt is wereld te v^iru 'ge|egenheid te geven eens een kijkje in Amerika te nemen. iiucp-u ----- doel, dat die mensen deskundigen op het gebied van de uiteraard mei ,rie jn hun eigen land iets gaan uitdragen van hetgeen landbouw en d n buitenkansje, zo'n reis", was de mening van ir L. R. ZU zagen i" sIan(]boUwconsuient te Scliagen, die op 29 Maart j.l. naar Ame- UljKema, Ivij T,iU umor fprnp-lrpprdi1» Tio Ernp.n. waarmpn liü rlria müon. lijjKema, n j Juli weer terugkeerde. Dc groep, waarmee hij drie maan- rika verir van ^'ncle Sam verbleef, bestond uit twee Noren, twee Oosten- den m nei EraI]Sen en vier Nederlanders. Vier Italianen zouden komen, maar rijkers, o I]if( De e|f landbouwdeskundigen hebben indrukken opgedaan ,pde methoden, welke de Amerikanen toepassen op het gebied van bemesting bekalking van de grond. MOG BOORDEVOL met W drukken heeft ir Dljl willen vertellen over hetgeen, hij in Amerika heeft gezien. Dat is niet wei nig, want het over en (verse) in- drukken'heeft ir Dijkema ons iets v/illen vi hpeir. gezien. elftal heeft naar waarschijnlijkheid méér .gezien tirl-ivi iro alle Iw van Amerika 'dan'~vele "Amerikanen! Met koffers vol studiemateriaal en talloze vellen met aantekeningen zijn ze terug gekeerd. De vier Nederlanders hebben nu de taak hun indrukken vast te leg gen in een uitgebreid rapport. Daarna wachten natuurlijk de nodige lezingen voor belangstellende Nederlanders, Na de aankomst in Amerika is de groep eerst een dag of tien in Washing-» ton geweest als gast van het Ameri- kanase departement van landbouw, dat nauw samenwerkt met de MSA. Men werd er vertrouwd gemaakt met de verhoudingen in de Amerikaanse land- bouw, terwijl specialisten over. alle mogelijke onderwerpen inlichtingen verstrekten. Reeds door deze theorie leerden de Nederlanders, dat de Ame rikanen o.a. worstelen met problemen, waaraan men in -Neerland al niet eens meer denkt. De periode van het plegen van „roofbouw" op de natuurlijke vruchtbaarheid is voorbij en thans rtaat men voor een periode, die ge bruikt moet worden om de landbou wers vertrouwd te maken met een in tensiever gebruik van de bodem. Pas nu begint men zich op iets groter schaal bezig te houden methet gebruik van kunstmest, met het gebruik van goedgekeurd zaaizaad. Denkt echter r.iet, dat de Amerikaanse landbouw deskundigen daarvan tot voor kort nog nooit hadden gehoord. Ze weten er al les van. Het gaat er om de massa van de boeren zover te brengen, dat zij op grote schaal kunstmest gaan gebruiken, de conservatieve grondgebruikers naast de vooruitstrevenden te brengen. Het is wel niet nodig te zeggen, dat deze toestand de Nederlanders het meest heeft gefrappeerd. Voor onze be grippen is het ondenkbaar, dat er in een zo groot en vooruitstrevend land ais Amerika tot voor enkele jaren nog zo weinig kunstmest werd gebruikt. En die Nederlanders zijn gelijktijdig ook onder de indruk gekomen van de mo gelijkheden welke er zijn, als men er in slaagt door algemeen gebruik van kunstmest en goedgekeurd zaaizaad enz. de bedrijfsvoering nog beter aan de behoefte aan te passen. Die moge lijkheddn zijn enorm, onvoorstelbaar. Door vijf staten, Tr Dijkema is gedurende de drie maan- den in een vijftal staten geweest. Het langst in North Carolina, waar het elf tal een cursus van zes weken aan de landbouwhogeschool volgde. Professo ren verzorgden hier series voordrach ten, terwijl talrijke trips werden ge maakt door deze staat van de tabak. De bedrijven zijn hier veelal klein en worden merendeels gepacht door neger families. De machine wint maar heel langzaam terrein; de muilezel speelt er «en grote rol. Het feit, dat de route van het gezel schap nogal Zuidelijk was, maakt een vergelijking met Nederlandse toestan den uiteraard onmogelijk. In North Carolina worden naast de tabak nog mais, katoen, aardnoten en sojabonen verbouwd producten, welke we in Nederland als gewas niet kennen. North Carolina is echter ook de staat, waar men het meeste van de bemesting af weet, zodat er in dit opzicht toch wel veel was te leren. Daarna werd o.a. de staat Illinois be zocht. Men verbleef hier in de univer siteitsstad Urbana, waar.... vijftien duizend studenten alle mogelijke we tenschappen studeren. Illinois is in te genstelling tot North Carolina vlak en de bodem bestaat uit goede, zwarte grond. Mais, mais, maiszover men kan zien. De opbrengsten zijn hoog, namelijk tot 7500 kilo droog product per hectare. In Arkansas, waar het ge zelschap eveneens een week verbleef, werden, ook talrijke trips gemaakt. In de Missisippidelta, waar de verbouw van rijst hoofdzaak is, laten de boeren hun land bezaaien met behulp van vliegtuigen. In deze staat treft men ook opvallend grote beslagen mestvee aan en vindt de kunstweide (ladino, klaver en gras) meer en meer ingang. Ten slotte werd ook nog de staat Oklahoma bezocht. Vruchtbare reis. De buitengewoon gastvrije Amerika nen, aldus vertelde ir Dijkema, hebben alles gedaan om de bezoekers zoveel mogelijk te laten zien. Het werd zeer op prijs gesteld, wanneer de gasten hun mening over verschillende problemen gaven, zodat het een uitermate vrucht bare reis was. Er werden ook waarde volle contacten gelegd. Emigreren naar de Ver. Staten is moeilijker dan naar welk land ook: het „land met de onbeperk te mogelijkheden" laat slechts zeer spaarzaam en na strenge se lectie nieuwe bewoners toe. Ir. Dijkema vertelde ons over dit belangwekkende punt, dat er in Amerika deskundigen zijn die op grote schaal kundige, vakbekwa me landbouwers zouden willen toelaten om daarmee het streven naar productieverhoging te die nen. Men moet echter niet dan ken, dat nu ook direct de grenzen gemakkelijker opengaan voor emigranten. Er zijn namelijk ook Amerikanen, die liefst memand meer willen toelaten. Zolang de ze stromingen elkaar in even wicht houden, ziet het er bepaald niet naar uit, dat er in de be staande toestand spoedig veran dering komt. Woensdagmiddag kwam de Vrijzinnig Hervormde Vrouwenvereniging bijeen voor de verkiezing van een nieuwe presidente wegens het bedanken van nusvr. Da velaar Feikema. In haar plaats werd benoemd mevr. GrootGroenewoud Kramer. Door de toename van het ledental werd de be hoefte gevoeld tevens het bestuur uit te breiden. Als vice-presidente en tweede secre taresse werden resp. de dames Keja Hoeboer en Bebinghv. d. Vegte ver kozen. Verder kwamen aan de orde de ver loting en de te houden bazar voor een te stichten Jeugdhuis. Ds. Keja besloot de middag met het voorlezen van een ge deelte uit het boek ,,De Apostel". Ten slotte heeft ir Dijkema nog iets verteld over de landbouwvoorlichting in de Nieuwe Wereld, welke op vrijwel dezelfde leest is geschoeid als in ons land. Toch zijn er verschillen, want de landbouwconsulenten werken er zeer nauw samen met vrouwelijke consulen ten, die op huishoudelijk terrein zeer uitgebreide voorlichting verstrekken. Voorts worden de jongeren intensief betrokken in het voorlichtend en op bouwend werk via de vier H-clubs en wordt ook de praktijk ingeschakeld. Dit laatste gebeurt dan door organisa ties, welke men het beste kan vergelij ken met onze verenigingen voor be drijfsvoorlichting. Bluswaier kresg af en foe een „duwtje' In het kader van de Bescherming: Burgerbevolking hebben dertien brandweren uit onze omgeving Woensdagavond in Heerhugowaard een gemeenschappelijke oefening gehouden, die de samenwerking tussen de verschillende ploegen op lioge proef stelde omdat er door diverse brandweren slechts via één slang water werd gegeven in het zogenaamde aanjaagverband. Dit betekende, dat de machi nisten goed op hun qui vive moesten zijn en dat er een berichten- en ordonnan- sendienst in het ieven moest worden ge-oepen teneinde het contact tussen de verschillende brandspuiten te verzorgen. De situatie was zo, dat van drie kanten water werd opgepompt, dat vervolgens door een aantal spuiten verder gestuwd werd tot aan de r. k. kerk, waar de blussers met negen stralen het gefingeerde vuur bestreden. ketting genomen en weer ingevoegd, of namen de wagens een andere positie in, wat gepaard ging met veel aan- en af koppelen. En dat maakte een naarstig seinen noodzakelijk. Dit was, zo werd naderhand geconstateerd, het zwakste punt van de oefening en daarom zal er zo spoedig mogelijk naar worden ge streefd de berichtendiensten te perfec- tionneren. Wat de oefening stellig heeft bewezen is, dat in geval van nood de brandweren vrij snel op elkaar zijn in gewerkt en dat het zonder al te veel bezwaren mogelijk is over grote af standen water naar de brandhaard te persen. In groter verband. JJEZE oefening, die onder leiding stond van de brandweercommandant van Heer-Hugowaard, de heer E. A. Beste man, en die o.a. werd bijgewoond door de kringcommaridant van de Burgelii- ke Verdediging de hr. A. J. van Wil genburg en de kringcommandant van de kring Alkmaar de heer van Maar- leveld zal in September 1952 in groter verband worden herhaald. Dan zullen ook de andere diensten worden ingeschakeld zoals politie, Rode Kruis- colonne, reddingbrigades e.d. De politie had thans zelf voor de organisatie van haar manschappen gezorgd. Langs de lange route van ettelijke kilometers waren de rijkspolitiemannen opgesteld. Zij kwamen uit de groepen Heer-Hugo waard, Langediik en Blokker en ston den onder bevel van de groepscomman dant v. Heer-Hugowaard, opperwacht meester J. C. Japin. Ook de eerste lui tenant van de Rijkspolitie de heer J. Zijp gaf van zijn belangstelling blijk, DIJ de nabespreking, die door de com- mandanten in De Heer van Jericho werd gehouden en waarin de tevreden heid over het verloop van de massale oefening tot uiting kwam, werd als het grootste bezwaar aangevoerd, dat ver schillende spuiten teveel met de zoge naamde lummel werkten, die als vei ligheidsklep dienst moet doen, maar die gisteravond bij de meesten vrijwel con stant 5 werking was. In plaats daarvan hadden de drijvers er voor moeten zor gen dat de druk van hun pompen beter met elkaar correspondeerde. Maar deze technische onvolkomenheden zullen op de volgende besprekingen in kleiner Verband ongetwijfeld worden opgelost. Algemeen gesproken was de oefening volkomen geslaagd en daarover toon den de organisatoren zowel als de uit voerders zich ten zeerste verheugd. Zij hadden op deze avond bewezen welk een macht in het geweer kan worden geroepen wanneer de nood der tijden zulks dwingt en dat Nederland wat zijn burgerlijke verdediging betreft alles in het werk zal stellen om te allen tijde Op de Van Veenweg zorgde het brandweercoi'ps Alkmaar (1) voor het oppompen. Deze spuit perste het water 200 meter verder, waar Schoort op zijn beurt de watermassa's voortjoeg naar Alkmaar (2), dat ten slotte voor de laatste atmosferen druk zorgde, waar door de brandweerlieden van Oudorp in staat waren de „brandende" kerk met drie stralen aan te vallen. Een zelfde beeld vertoonden de twee andere leidingen. Hier stonden Egmond, Heemskerk, Heiloo en Langedijlc 2 en de brandwe ren van Heer-Hugowaard, Ursem, Koe dijk en Langedijk 1 in aanjaagverband opgesteld. De brandweer van Warmen- huizen, die een spuit heeft zonder pers capaciteit kon niet in de schakel wor den gevoegd en gaf daarom op eigen houtje water, wat met hevige knallen gepaard ging. Burgemeester H. Nolet, die evenals burgemeester Schelhaas van Langedijk en burgemeester Bakker van Oudorp van zijn belangstelling blijk gaf, zal in deze oefening zeker een stimulans vinden om voor een nieuwe brandspuit in zijn gemeente te ijveren. Wat dat betreft was de oefening dus al geslaagd. Niet zodra waren de brand weren volop in werking of de comman danten begonnen diverse wijzigingen in te voeren, die een snelle reactie van de corpsen vereisten. Herhaaldelijk wer den er brandspuiten uit de aanjaag- D« droom van iedere vierdopgae deelnemer: Twee voeten extra! HEM, 23 Juli. Schotsen, grote 9.30 —10.10; middeib. 9.20—10.20; kleine 4.80 —5.30; bintjes 9.209.40; Schotsen, rode 12.30—12.80 (aanvoer 50000 kg); bloem kool 837; sla 7.209; tuinbonen 14 16; komkommers 1219; bospeen 10— 16; snijbonen 30—38; siabonen 38—47; frambozen 7885; perziken 417; rode bessen 2535; Prolefic 3554; kruisbes sen 1539; Yellow 2043; pruimen 58 -73. OPPERDOES, 23 Juli. Grote Ron de 7.60; Muizen, grote 10.30. grove 8 BI. Eigenh, 9.90—11; Blanke Eigenh. 10,9013.30; Eigenh. grove 7.508.70 driel. 7.80. Aanvoer 35000 kg. BURGERLIJKE STAND Geboren Margaretha G. M. F. J. Deckwitz en G. E. Biljouw. E. M., d. van G. J. Commandeur en C. de Boer. Willem, z. van A. Blokdijk en G. Smit. Antonius H. H.( z. van H. J. Morskate en £r. G. C. van Straaten. Margaretha C. B., en L. W. Oudejans. Getrouwd Theodorus de Vries en Eva M. Vredevoort. Overleden Stephanus P. M. Alblas, z. van W. M. Alblas en J. A. M. Lips, overleden te Utrecht. Albert Brou wer, weduwnaar van T. de Wit, d. van - Alida d. van N. Bommer Nu de vacanties zijn begonnen, neemt de drukte in onze gemeente zichtbaar toe. De vraag naar gemeu bileerde huizen en pensions is ook dit jaar weer groot geweest. Het aantal gasten wordt op ongeveer twee duizend geschat. Het zelfde beeld geeft het Kampeerterrein, waar alle 1334 ten ten zijn bezet en het aantal mensen op zeven duizend wordt geschat. Alzo heeft onze gemeente thans door haar duinen en strand ongeveer evenveel gasten als inwoners. Het is dan ook toe te juichen, dat er in deze tijd het één en ander ge organiseerd wordt voor deze gasten. De Forénsen-kampeerver. „Bakkum" heeft een eigen programma, waarvan reeds een viertal avonden werden ge geven in het openlucht-theater. Zater dag houdt men een kinderfeest en in het openlucht-theater een avond voor de ouderen. In het kader van het zomerprogram- ma zal Zaterdagavond door de Volks dansgroep „De Zomerroos" een uit voering worden gegeven op de Brink. In de komende weken zal twee maal per week een uitvoering plaats vinden. Van de bridgende gasten zorgt de „Bricas". Iedere Dinsdagavond wordt in Hotel Meijer een bridge-drive ge houden. Vietminh-opstandelingen hebben bij een aanval op een verlofcentrum van het Franse leger ten Zuid-Oosten van Saigon twintig personen gedood en drieentwintig gewond. De aanvallers drongen tijdens een maaltijd de eetzaal binnen, wierpen handgranaten naar de etenden en openden het vuur met stenguns. Onmiddellijk na de aanslag verdwenen de opstandelingen. Onaer de gedoden bevinden zich zeven kin deren en drie vrouwen. Geallieerde manoeuvres in Duitsland afgelast? Generaal Ridgway, de geallieerde op perbevelhebber in Europa, heeft de „gevorderde" plannen voor de grootste na-oorlogse manoeuvres, die In Sep tember in Duitsland zouden worden gehouden, opgegeven, aldus gewoonlijk goedingelichte militaire kringen in Parijs. Wet tot verdere democratisering De Oostduitse volksvertegenwoor diging heeft gisteren een wetsontwerp betreffende de wijziging in het be- stuursstelsel aanvaard. Volgens dit ontwerp worden de bevoegdheden van de vijf staten overgedragen aan de organen van veertien districten en 217 kringen. Premier Grotewohl verklaarde, dat het bestuursapparaat van de staten met hun eigen regering en volksver tegenwoordiging bewezen hebben, remmend te werken en een bron van bureaucratische moeilijkheden te zijn. In het wetsontwerp, dat getiteld is „wet inzake de verdere democratise ring van het stelsel en de werkwijze van de bestuursorganen in de «taten van de Duitse democratische repu bliek", worden geen bijzonderheden gegeven over wat er met de huidige bestuursorganen moet worden gedaan. Castricumse scholier liftend naar Helsinki Na een lifttocht van twaalf dagen, is de scholier Klaas Peys uit Bakkum gisteren in Helsinki aangekomen om de Olympische Spelen te bezoeken. De grote letters op zijn rug die de woor den „to Helsinki" vormden, trokken reeds vlug de aandacht en via Am sterdam, Apeldoorn, Deventer en Hen gelo bereikte hij de grens. Een Deense wagen reed hem door Duitsland naar Hamburg en vandaar liftte hij naar Kopenhagen, waar Klaas bij een cor respondentie-vriendin kon logeren, In Kopenhagen stapte hij op de boot naar Finland, zodat hij thans ook tot de kleine Nederlandse ploeg bezoekers in Helsinki behoort. ZIEKENTRIDUUM IN DE ZUSTERSCHOOL Op Donderdag 31 Juli wordt in de Zusterschool te Bakkum een triduum gehouden voor de zieken uit beide r.k. parochies. ZOMERTIJD-EXAMENTIJD Te Alkmaar slaagden de volgends plaatsgenoten voor het Mulo-diploma A; Ria Kaandorp, Miep Woordman, Marjan Klaasse, Mies Meyer, Mats Kaandorp en Jan de Ruijter. MARKTBERICHT Notering van de gisteren door „Ons Belang" gehouden veiling: Sla 412; capucijners 3959; tuin bonen 1232; rabarber 101314; dub bele bonen 37—43; komkommers 816; aaddappeien 10.5011; bliserwten 25 45; stamsnijbonen 38; soepgroenten 4; peterselie 2; doppers 3254; raspers 45; kroten 7—9; boskroten 4; andijvie 5; tomaten 46; bramen 1.per slof; frambozen 46 ct. per doosje; aardbeien 24—25 ct per doosje; kruisbessen 1.20 1.60; zwarte bessen 1.202; rode bes sen 901.50. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Martlne Brunei, dochter van J. Broersen en N. Woudenberg. ONDERTROUWD: Josephus Jacobus Theresia van Diepen en Dievera The- resia Veldt. GEHUWD; Jacobus Schuijt en Jo hanna Liefting; Stoffel Dragt en Adri- ana Geertruida Dijkman; Gerardus Welp en Maria Hollenberg. OVERLEDEN: Antje Kort, 78 jaar; Cornelis Johannes Peperkamp, 72 jaar; Cornelia Sijbrands, 79 jaar. VERSE 500 gram 1.95 Achterstr. 50. Tel. 2559 UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN PHJ»: 4 gedrukte regels, grote hop InbegrepM, 1.50, •ik* regel meer 8.39 - Kopy minnen* I dag tevoren 1Plaatsing elke IMnsdag en Donderdag en stofferen van uw meu belen. H. Ofman, Fnldssn 70, Alkmaar. Telef. No. 5887. 125 en 250 cc, 2 takt. Fan tastisch moot en goed. Vraagt proefrit bij Fa. J. Woldhuis, Tel. 580, Zd.-Seharwoude. ombouwen, wikkelen, repareren, met garantie en vakkundig. Firma Gebr. De Vries, Voordam 2. Tel. 2161. Laat dan Uw nylons in orde maken. Ook voor stofkno- pen, Stofceintuurs en Gespen. J. Seinen, Appelsteeg 1, Alkmaar. Herenmaatkleding Boomkampstraat 8 Telef. 3615 Alkmaar Vermaken keren. Goed en niet duur. Voor Dr. P. H. v. d. Hoog Parfumerie „Het Huis met de Luifel", Huigbrouwer- straat 5. crème, olie, extra sterk. Dirks, Frleschewee 1, b. d. Frieschebrug, Tel. 2720. 105 per half nond, belegen Boerenkaas 25 ct. per ons. ,,'t Kaashuis", op de Mient, Tel. 2804. Laat 40, Tel. 2874, Dage lijkse vrachtdienst Alkmaar Hoorn, vertrek 1 uur over Hensbroek, Obdam, Span broek, Opmeer en Wognum. van de gehele wereld. Boekenbeurs, Nieuwesloot 139. en verkoop voor Uw va cantia. Jac. Meurs, Stationsweg 36, Tel. 5938 buitenboordmotoren 2 P.G. 415.Penta buitenboord motoren 4 P.K. en Gut- brodmotormaaiers tegen scherp concurrerende prijs uit voorraad leverbaar. C. J. Buishand, SmederU, tel. 272, Oostzaan. 1.95 per pond H, Meyroos, Schouten straat 7. Natuurlijk speciebonen of snijbonen 45 ct. p. kg., 25 Ct. p. pond. Bij J. Bijtjes en Zn.. Fruit- en Groentenhandel De Blauwe Druif, Magdalenenstr., hoek Achterstraat. Tel. 2052. Van Houten, Laat 81. Tel. 3888. 50.000 Mergkool, 60.000 Boerenkool, 30.000 Spruiten IV. J. Boersen, café Vlot brug, Bierkade 1, Alkmaar. CEES VAN VEEN, Sigaren van 8-10-11 en 13 ot. met Sumatradek, Appelsteeg. Kuipery Bakker, D(jk 13 Tel. 4268 4.50 per stuk. H. Meyroos, Schouten- straat 7, boe Uw was met 1.2.&.1 IJ zult Uw ogen niet geloven. Zó schoon wordt alle goed in 1.2.3.1 Zó fris worden de kleuren. 1.2.3. zelf werkend wasmiddel voldoet aan de hoogste eisen, die de moderne huisvrouw stellen kan. jf Gratis zakdoek t! Bg elke 2 pakken 1.2.3. /I geven wg tgdelijk gratis een prachtige doorgeweven dameszakdoek. iTkunt een keuze maken uit tal van schitterende dessins. Koop vandaag 1.2.3. zelf werkend wasmiddel

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3