Ex-premier Sultaneh gearresteerd LSINKl] finale Churchill: Wij zullen niet wijken President Truman wil persoonlijk de staalstaking aanpakken Gortzak riep Statenleden terug uit de koffiekamer 'ORTAGESm rstelaars niet eenzame ogte Weer tankers naar Abadan? Duitse internisten naar Argentinië vertrokken Deens schip in 't Kattegat vergaan ACHTTIEN DODEN BI] VLIEGTUIGBOTSING Het verdwenen Russische schip is terecht Nederlandse coaster op de Franse kust gestrand Tweede „social-credit - regering in Canada Motie der Groten „Laat werklozen hun werklust behouden" Interessante proef bij NV Honig te Nijmegen 1 Prins Bemhard in IJhr mr F. Beelaerts werd aangereden „Meneer de voorzitter" telefoneerde naar huis KoJit Bj&bleJk. Commissie uit Tweede Kamer benoemd uit aan de winnaar staat op het ere zheimer Duitsland Gewichtheffen: lieggewicht en Veder- ïwicht. Moderne Vüfkamp: ross Country. Voetbal: enemarken-Zuid-Slavlë. ryd NederlandRus- nd, alsmede verslagen de series 200 m da- es, finale 400 m en de* i-finale 200 m dames* 22.15 staan op het ogramma reportages m een voetbalwedstrijd i een waterpolo-ontmoe- hutters loeg, die technisch op ■winning op Oostenrijk, ;n hadden verscheidene ïki genomen, zoals bij lman Svensson, links- iter E. Nilsson. Tegen istenrijkers soms wat telden, dat zij de mees een elftal van tweede maar minder gepolijst •oeders gewend zijn. ikers moesten zich tot defensief beperken. i tegen de krachtsver- Oostenrijk in de veer- e leiding. Bij een ge- ostenrijkse aanval lie- verdedigers elkaar in >or Grohs kon doelman ■en vlijmscherpe pass, van twintig meter, lft was het overwicht niet zo duidelijk. Zij lfvertrouwen en daar- meesterschap over de iering van de spelers ïhef noemden. De Oos- len een kans op een naken door met 6 man g te gaan spelen. Deze anvankelljk succes te le Zweedse aanvallen iwen van spelers dood, hard schot had Grohs ong voor Oostenrijk r kroop door het oog n de bal door het zij— igen. Met nog tien mi- begon het er donker uit te zien. Op het Sweden op de tribunes een nederlaag hadden Dostenrijkers zaten uit n bronzen medaille tot behoorde, kwam de buiten Sandberg ver- stenrijkse illusies met al schot en vijf minu- Brodd nummer twee. de Zweden de smaak laatste minuut trok- loeiende combinatie op iel af. waaruit Bengts- i beslissende doelpunt berichtgeving). Juli. In vier jaar •en. Tijdens de Speler, ït vrij worstelen zo igelegenheid voor de ten tevens met vier sveede plaatsen een telsinki moesten de twee gouden medail- len. kampioen in vrij worden: emiei (Turkije), Ban- lil (Japan), Vederge- t (Turkije), Lichtge- (Zweden), Welter^e- S), Middengewicht: iland), Halfzwaarge- ?den). Zwaargewicht: land). sultaneh, de na de demonstraties van het dr. Mossadcq steunende Front afgetreden premier van Perzie, is gisteren, ongeveer tachtig Zuiden van Teheran, gearresteerd. Aanvankelijk werd gemeld, dat r'Vt-nfb naar Bagdad was gevlucht. Aanhangers van Mossadeq hadden om tiitülh. arrestatie verzocht, sinds hü een nieuwe politiek aangaande het olie- h!i met Fnzeland aankondigde. *r?°tic afgevaardigden van het Nationale Front hebben een wetsontwerp onder- v ri dat verbeurdverklaring van de eigendommen van Sultaneh eist. De op- v. ct van deze goederen (Sultaneh is millionair) dienen volgens het wetsont- tc worden gebruikt ter ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van ^'erP bii de onlusten in Teheran omgekomen betogers. Het gerucht van arrestatie werd door de menigte in de hoofdstad met gejuich ont- gultane hoor(le ]jreten als „de dood aan Sultaneh". Intussen heeft ook de Senaat zich uitgesproken voor het premierschap van dr. Mossadeq. tankschepen om de Perzische olie be gonnen is. Er zouden uit Italiaanse ha vens zeven tankschepen naar de haven stad Abadan in Zuid-Perzië zijn ver- ti okken. Ten slotte vernemen wij. dat de Bel gische rechtsgeleerde, prof. Rolin. die de zaak van Perzië voor het Internatio nale Gerechtshof heeft bepleit, heeft verklaard, dat Perzië nog steeds be reid is schadevergoeding te betalen voor de overgenomen installaties van de „Anglo-Iraniau" en dat het bedrag door de onderhandelingen kan worden bepaald. rVF chef van de generale staf van het D Perzische leger, generaal Garzan, de militaire gouverneur van Teheran en de prefect van politie van de stad zijn van hun functie ontheven. Tn Teheran is de toestand thans rus tic Duizenden woonden gisteren de rnnwDlechtigheid voor de Maandag om gekomen betogers bij. Aanwezig was na de religieuze leider Kasjani en de van Mossadeq, die zijn vader ver tegenwoordigde. De Sjah heeft de fami lie van de omgekomenen zijn leedwezen f betuigd. Voorts heeft een hoge rege ringsfunctionaris verklaard, dat alle meningsverschillen tussen dr Mossadeq en de Sjah zijn weggenomen". De Sjah heeft ingestemd met de benoeming van een burger tot minister van Oorlog. Aanvankelijk wenste hij voor deze post nl. een generaal. De olie. UET Hof van de Sjah heeft zijn tevre- n denheid betuigd over het besluit van het Internationaal Gerechtshof inzake de oliekwestie. Premier Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering de producten van de Olieindustrie in Zuid-Perzië nog steeds b-schouwt als het eigendom van de „Anglo-Iranian". Alle mogelijke stappen zullen worden gedaan om elke poging van de zijde der Perzische regering om deze olie aan derden te verhandelen, te verijdelen. Ook de „Anglo-Iranian" heeft zich In deze zin uitgesproken. De dubbele overwinning van Mossa deq in Den Haag en Teheran wordt te Londen onderstreept door berichten, dat er onmiddellijk een wedloop van De ziekte van Eva Peron In een medisch bulletin, dat gisteren te Buenos Aires is uitgegeven, wordt gezegd, dat de gezondheidstoestand van Eva Peron nog steeds achteruit blijft gaan. Twee Westduitse internis ten, prof. dr. Kalk en prof. Uhlen- bruck, zijn Dinsdagavond per vlieg tuig uit Frankfort naar Argentinië vertrokken. In de kapel van het Sint Willibrordusgesticht in Den Haag werd gistermorgen een misoffer opge dragen voor een spoedig herstel van Eva Peron. Onder de talrijke belang stellenden bevond zich o.a. de Argen tijnse gezant in Nederland, de heer Antonio Valenzuela, en de legatieraad, de heer I. A. Bunge. MINISTERCONFERENTIE IN PARIJS BEGONNEN De conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van het plan-Schuman is gisteren in het gebouw van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken te Parijs begonnen. Zeventien vermisten Het Deense schip „Portland" is giste ren door tot nog toe onbekende oorzaak in het Kattegat vergaan. Het schip had een bemanning van zeventien kop pen en vier passagiers w.o. twee vrou wen en een meisje aan boord. Zeven tien personen met inbegrip van de passagiers worden vermist. Men vreest, dat zij zijn verdronken. De anderen werden door een Duits ■chip gered. Wfl vernemen nog, dat het schip een lading cement aan boord had, waar door het vermoeden is ontstaan, dat de lading is gaan werken. Twee Braziliaanse toestellen stortten in zee Achttien personen zijn omgekomen bjj een botsing tussen een tweemotorig oefentoestel en een B17 Superfort, wel ke zich in de omgeving van Recife heeft voorgedaan. De toestellen die behoorden tot de Braziliaanse luchtmacht en aan oplei dingsoefeningen deelnamen, zijn in zee gestort. Het tweemotorige toestel met zijn acht inzittenden is dadelijk gezon ken. De B-29, waarvan vier van de veertien inzittenden gebruik hebben kunnen maken van hun valscherm, dreef nog enige ogenblikken en zonk toen ook. Soheveningen-Radio heeft gistermor gen via Kiel-Radio een bericht ont vangen van het Russische schip „Kor- sakov", dat zoals bekend, spoorloos was verdwenen. Het schip bevindt zich op weg van Gothenburg naar Rotterdam. Wanneer het schip in Rot terdam zal aankomen is nog niet be kend. Hoe de sleep is samengesteld, is ook niet bekend. Aanvankelijk was spra ke van de sleepboot „Zannikov", die de „Korsakov" trok. Volgens een an der bericht zou de sleep bestaan uit een sleepboot en vier trawlers. Volgens van Uden's scheepvaartbe drijf in Rotterdam vaart de „Korsa kov" in ballast. De sleep heeft slechts weer gehad en daardoor is waarschijn lijk oponthoud ontstaan. Als gevolg van een defect aan de stuurinrichting is de Nederlandse kustvaarder „Orion" bij St. Marguerite op de Bretonse kust (Fr.) gestrand. De bemanning van vijf - is gered. Het vaartuig had nog getracht een haven binnen te lopen, manoeuvrerend met zijn twee schroeven. SLECHTE AARDAPPELOOGST IN OOST-DIJITSLAND VERWACHT In Oost-Duitsland bestaat een groot tekort aan bestrijdingsmiddelen tegen coloradokevers en als gevolg daarvan zijn grote stukken van aardappelvelden geheel kaalgevreten, aldus de West duitse anticommunistische „Vereniging van vrije juristen". Volgens deze ver eniging wordt een slechte oogst ver wacht en is reeds rantsoenering van aardappelen voörbereid. DE MEEST GEROOKTE SIGARET DANKZIJ DE CONSTANTE KWALITEIT C E 7r (Advertentie, Ing. Med.) Ammunitie-rantsoenering op Korea? President Truman heeft de presi dent van de „United States Steelcom- pany" en de vakbondsleider Philip Murry uitgenodigd voor een bespre king over de staalstaking, die nu reeds maanden duurt, en anderhalf millioen arbeiders in andere industrieën werk loos heeft gemaakt. De president van de staalmaatschappU, Fairless, en Mur ry hebben de uitnodiging aanvaard. Uit deze gang van zaken blijkt dat Truman is begonnen met zijn pogin gen om persoonlijk een einde aan de staalstaking te maken. Niettemin is de economische toe stand in Amerika - zelfs als presi dent Truman er vandaag in zou slagen het conflict tot een einde te brengen - ernstig ten nadele beïnvloed. In het lo pende kalenderjaar, aldus hebben des kundigen op dit gebied verklaard, zal twintig tot dertig procent van de voor genomen vervaardiging van militaire goederen niet meer kunnen worden uitgevoerd. Alleen reeds op het gebied der ammunitie-vervaardiging is de uitwerking van de staking buitenge woon ernstig. Er zal volgens schattin.? 37 procent minder ammunitie gemaakt kunnen worden, dan was voorzien. Generaal Mark Clark, de Geallieer de opperbevelhebber in Korea, heeft reeds zijn bezorgdheid geuit, dat de staking directe invloed zal hebben op de oorlogvoering in Korea. Hij heeft geëist, dat alles in het werk wordt ge- Verrassende uitslag van verkiezingen De Canadese provincie British Co lumbia, zal de tweede Sociale credit regering in Canada krijgen, nadat de eerste in 1935 in Alberta, de aangrenzende provincie, aan het bewind kwam. De .Socialcrcdit- league' heeft namelijk bij de onlangs gehouden verkiezingen in British Co lumbia het grootste aantal zetels be haald, namelijk negentien. Bij de ver kiezingen van 1949, het jaar waarin de League in British Columbia werd opgericht, was zij nog niet vertegen woordigd. De „Social credit-league', is geboren in de jaren van depressie vooraf gaande aan de tweede wereldoorlog. Ze stelt zich een hervorming van het monetaire systeem ten doel ter op lossing van de federale en provinciale problemen. Zij is gekant tegen de .federatie van arbeiders-, boeren- en socialistische partijen'. In het federale parlement heeft zij geen omvangrijke vertegenwoordiging. In de wetgeven de vergadering van Alberta bezet de .Social credit league' vijftig van de 57 zetels. In British Columbia echter, waar zij over 19 van de 48 zetels be schikt, zal zij een minderheidsregering gaan vormen. steld om meer Iegervoorraden naar Korea te verschepen. Indien de kwan ta der versdheepte munitie-voorraden niet snel groter worden, is een rant soenering van de Amerikaanse ammu nitie op Korea niet uitgesloten. De Amerikaanse minister van De fensie, Lovett, heeft verklaard, dat bij volledige hervatting van de werk zaamheden in de fabrieken, het nog van drie tot zes maanden zal duren, alvorens de voor landsverdediging wer kende bedrijven weer hun normale pro- ductiepeil zullen hebben bereikt. De uitwerking van de staking zal zich echter nog gedurende een jaar na haar opheffing doen gevoelen. (Vervolg van pag. 1) MOG voor het beslissen van de Kamei over dit wetsontwerp, nam zij zond- hoofdelijke stemming, maar met a: r tekening voor de K.N.P.. de S.G P c de C.P.N. een mo\ie aan, ingediend d heer Donker en mede ondertekend do de heren Romme, Schouten, Tilam e Oud. De motie dringt er bij de '.et- ring op aan, met de meeste spoed eoiji wetsontwerp in te dienen strekkend! tot wijziging van de kieswet. Deze wij* ziging moet inhouden, dat bij de toe kenning van zetels die lijsten, of groe pen van lijsten, welke minder dan l'/c maal de kiesdeler hebben behaald, bin ten beschouwing blijven. Deze poging om de zeer kleine partijen uit de Ka mer te weren, werd heftig bestreden door de heren Welter en Van Dis van de S.G.P., die één en ander ondemocra tisch en in strijd met de gedachte van de evenredige vertegenwoordiging achtten. Daarentegen was de heer Don ker van oordeel dat het achterwege la ten van de aanbevolen wijziging funest zou zijn en voor de besluitvaardigheid der Kamer, ernstig nadeel zou kunnen opleveren. Minister Beel tenslotte had tegen de motie geen principieel be zwaar. Na een korte discussie tussen minis ter Joekes en de heer Haken van «Je C.P.N., ging de Kamer vervolgens zon. der hoofdelijke stemming accoord met de nadere wijziging van de Noodwet- Oude**domsvoorziening. welke een uit breiding tot nieuwe leeftijdsgroepen en een herziening van de aftrekkenrege ling (100 gulden zal mocht het ont werp wet worden van de inkomen aftrek zijn vrijgesteld), beoogt. Vervol gens ging de Kamer uiteen. Het ligt niet In het voornemen van voorzitter Kortenhorst haar. na deze vergadering in buitengewone zitting opnieuw bijeen te roepen. In de N.V. fabriek van Honig's ar tikelen te Nijmegen zal van 1 Augus tus tot 1 December een proef worden genomen met de tewerkstelling van werkloze arbeiders. Deze zullen na melijk de plaats gaan innemen van hun werkende collega's, die bij toer beurt een week ontslag krijgen met behoud van 90 pet. van hun loon. Vor deze groep zijn in de „ontslag- week" ontwikkelingscursussen gepro jecteerd. De initatiefnemer van dit plan is de heer C. J. Honig. Hij poogt door dit rouleringsststeem de ar- beidslust van de werklozen op te wekken. Het is niet mogelijk de technici in dit plan te betrekken, maar zij zullen wel, evenals de chefs en het kantoorpersoneel, een financiële bij drage leveren. Vandaar dat men 10 pet. boven de uitkering van de werk loosheidsverzekering komt. Het pro bleem voor Nijmegen was urgenter dan voor het bedrijf te Koog aan de Zaan, daar er in Nijmegen circa 9 pet. van de arbeiders werkloos is tegen 3 pet. in de Zaanstreek. Woensdag heeft Z.K.H. Prins Bemhard een bezoek gebracht aan Bameveld aer gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Barneveldse markt. Namens ae gemeente werd de Prins een koppel Barneveldse leghorns aangeboden. Geheel links de burgemeester van Bameveldvit. C. E .E. Kuntze Bijzondere gebeurtenissen voor Paleis Een wacht viel flauw Het paleis Lange Voorhout te Den Haag, alwaar H.M. Koningin Juliana gisteren besprekingen voerde in ver band met de Kabinetsformatie, is ge tuige geweest van twee bijzondere ge beurtenissen. Ook voor provincie geldi ,,ambienarenverbod" MET EEN heftig debat, waarin de communisten de andere politieke partijen met scherpe verwijten aanvielen, is gistermiddag in Haarlem de driedaagse vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Holland besloten. Dit bewogen slot vormde een contrast met de rustige sfeer waarin de openbare besprekingen de voorgaande dagen waren gehoudenaOorzaak van het debat was bet zogenaam de Ambtenarenverbod, waarin is bepaald dat ambtenaren, die lid zijn van een communistische organisatie, uit hun functie kunnen worden ontheven. Toen het ambtenarenverbod destijds in de gemeenteraden ter sprake kwam, trokken de communisten in alle plaatsen fel van leer. De obstructie die zij gisteren in de Staten voerden, kwam dus niet onverwacht. pORTZAK begon bij Bismarck en kwam via Franco bij Romme, die hij evenals beide eerder genoemde staatshoofden beschuldigde van wederrechtelijke onderdrukking van minderheden. Spreker noemde het Ambtenarenverbod immoreel en in strijd met de Grondwet en viel daarna alle niet-communistische partijgroepen aan. Toen hij na vijf kwartier voor de laatste maal met een wild gebaar zijn haasdos fatsoenneerde en aan „meneer de voorzitter" verklaarde dat hij voor het ogenblik althans -» was uitgesproken, was er geen voory zitter meer te bekennen. Baron De Vo» van Steenwijk telefoneerde namelijk juist naar huis dat hij niet kon komen lunchen.... Toen Gortzak was uitgesproken, werd diens plaats direct ingenomen door zijn partijgenoot mr. Proper, die ook nog het één en ander te zeggen had. Antwoord VERNIETIGEND was hierna het korte, rustige betoog van de P. v. d. A.- man mr. A. de Roos, die de rede van de communistische leider aanviel. „Zo lang de communisten in alle satelliet- landen de bevolking onderdrukken, zo lang zij daar vrije verkiezingen ver hinderen, zo lang zij dwangarbeid ais normaal beschouwen, zo lang zij in Oost-Duitsland de schoolkinderen com munistisch opvoeden en zo lang de Sowjet-Unie de verklaring van de rechten van de mens niet heeft on dertekend, zo lang kunnen wij de kwasie morele verontwaardiging van deze communisten niet ernstig nemen. De Nederlandse overheid is gedwongen deze beschermende maatregelen te nemen, ook al zijn ze niet prettig. Toch aangenomen TOEN Gortzak met hernieuwde moed het spreekgestoelte beklom om in tweede instantie het woord te gaan voeren, diende mr. Caron (V.V.D.) een voorstel van orde in, waarin werd ge vraagd de debatten te sluiten. Ondanks de verontwaardiging van communis tische zijde werd dit voorstel met 37 stemmen vóór en de C.P.N.-stemmen tegen aangenomen, waarna het zoge naamde Ambtenarenverbod met de zelfde stemmenverhouding werd aan vaard. MENEER de voorzitter, ik laat mij het woord niet ontnemen. Ik ben nog lang niet uitgesproken", zei Gort zak, toen baron De Vos van Steenwijk na drie kwartier de woordenvloed van de communistische fractieleider pro beerde te stuiten. Toen de heer Gortzak zijn rede begon, was de grote vergader zaal practisch verlaten. De meeste Statenleden hadden zich teruggetrokken in de koffiekamer, waar zij een even tuele stemming afwachtten. De weini gen die waren achtergebleven, groepten tezamen of kortten de tijd met het lezen van de krant. Spoedig echter veranderde het beeld. In het vuur van zijn betoog sprak de communistische fractieleider zo luid, dat zijn stem zelfs doordrong tot de koffiekamer. De een na de ander kwamen de Statenleden naar de vergaderzaal om te zien wat dat rumoer toch te beduiden had en bleven dan luisteren. Toen de vice-president van de Raad van State, jhr mr F. Beelaerts van Blokland, zich naar het paleis wilde begeven, werd hij op het plein voor het gebouw door een bakfiets aangereden. Hij stak in gedachten de straat over en merkte het voertuig te laat op. Hij kwam te vallen. De bestuurder van een personenauto, die juist kwam aan rijden, kon nog op het laatste ogenblik voor de plaats waar de heer Beelaerts lag, stilhouden. Omstanders schoten toe en hielpen hem weer op de been. Het bleek, dat hij geên enkele verwon ding had opgelopen. De heer Beelaerts vervolgde toen zijn weg naar het pa leis. Kort na dit ongeval begon één van de beide paleiswachten, gestoken in ceremonieel tenue, op zijn benen te wankelen. De marechaussee liet klet terend zijn sabel op het plaveisel val len en dreigde flauw te vallen. Om standers, onder wie enkele journalis ten, schoten toe en ondersteunden de wacht. Door drie man werd hij even later het paleis binnengedragen. Zijn plaats werd door een andere wacht in genomen. Links op de foto zien we Jhr. Beelaerts van Blokland het paleis verlaten na de audiëntie bij de Koningin. Rechts de auto, welke door de bestuurder op het nippertje tot stilstand werd gebracht. MUGOLIN (reukloos) voorkomt dat muggen U steken. Per flacon 93 en 52 ct (Advertentie, Ing. Med.) IJIT LONDEN ls dezer dagen per vliegtuig een merkwaardige reiziger vertrokken De man had in speciale cylinders een voorraadje Londense mist mee. Men wil dit spul in Los An geles onderzoeken, want daar lijdt men aan een mist, die ongeveer dezelfde is als van de wereldberuchte Londense „fog". Een 79-jarige millionnair in Cleveland, in de Amerikaanse staat Ohio, wordt in zijn omgeving algemeen als een wat nevelige figuur beschouwd. De millionnair, hij heet Claud Foster, heeft op één avond bijna vier millioen dollars weggegeven, omdat hij filan troop is. Zijn paleis heeft hij geruild voor een eenvoudige stulp van vier kamers. Het geld is voor het grootste deel overgemaakt aan de 15 zieken huizen en weeshuizen in Cleveland. Lj Op Long Island is een trein op een auto gereden. In de auto zaten zeven mensen, die alle om het leven kwamen Een bewonderaar van gouverneur Stevenson van Illinois, heeft de gou verneur serieus voorgesteld om met mevrouw Roosevelt te huwen. De gouverneur zou na dit huwelijk candi daat moeten «taan voor bet president schap, terwijl mevrouw Roosevelt can didate voor het vice-presidentschan zou moeten zijn. Mevrouw Roosevelt verklaarde desgevraagd, dat zij zich wel zeer vereerd gevoelde, doch dal het idee haar niet geheel uitvoerbaar voorkwam. De Hamburgse politie heeft een hevige schok gekregen. In de tuin van een kinderspeelplaats heeft men nampliik een <*rote voorraad vuur wapens opgegraven. Het gebouw IIIIIIBIIIIIM waarin de democratische conventie de wapens slijpt, wordt onwettig ver koeld, zo is kort geleden te Chicago verklaard. De eigenaars van bet ge bouw hadden een paar maanden gele den verzocht bepaalde schaarse mate rialen te mogen gebruiken voor het aanleggen van een koelsysteem in het gebouw. Dit verzoek was afgewezen. Toen de Republikeinse conventie be gon, was de installatie evenwel aan gelegd en zij werd prompt in gebruik gesteld, hetgeen ook wel nodig was, Fanny-Fair in Helsinki want het ging er heet toe. Intussen hebben ook de democraten wat koelte laten binnenkomen, ook al is dit hon derdmaal onwettig. Te Pretoria heeft een inbreker een dikke porte feuille uit een kast gegrist en is er mee vandoor gegaan. Het werd een strop voor de duisterling, want da portefeuille behoorde aan de negenja rige zoon des huizes. Het ding was ge heel volgestopt met speelgoedbankbil jetten. In Jackson is een 57 jaar oude gevangenis te koop. Het gemeen tebestuur van Jackson heeft nu een ad vertentie geplaatst, waarin de verbaas de Amerikanen lazen: „Te koop: ge vangenis, compleet met versleten bed den, doorgezakte plafonds, gescheurde muren, versleten trappen en vloeren. Een prachtig stuk antiek, dat ten volle gegarandeerd wordt. Haast u, voor het geval in elkaar stort." U voelt de ach tergrond: ook in Jackson is het knud de met de bouwerij, zelfs met die van gevangenissen. Nu doet het gemeente bestuur van deze goede stad op boven omschreven handige manier een aanval op de Amerikaanse schatkist. In de Engelse stad Richmond heeft men kort geleden nieuwe brandmelders gekre gen. Binnenkort zullen ze weer wor den weggenomen, want de brandmel dingen bleken in 80 procent van de ge vallen vals te zijn. O De Franse poste rijen zijn aan het bezuinigen. Nu is het al zover, dat de houders van post agentschappen op het platteland, op dracht hebben gekregen om voortaan zelf de brievenbussen een nieuw verf je te geven. Bescherming burgerbevolking (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer besloot tijdens haar Dinsdagmiddag gehouden verga dering een vaste commissie voor de bescherming burgerbevolking in te stellen. De regering zal deze commis sie op de hoogte houden van haar plannen betreffende de bescherming van de burgerbevolking in oorlogstiid. De heren Vermeer (P. v. d. A.), De Loor (P. v. d. A.)( Ritmeester (V.V.D.), Teerink van de C. H„ de Graaff (KVP) Verkerk (A.R) en Fens (KVP) werden tot lid van deze commissie benoemd. Negentig uitvallers in Vierdaagse De warmte die tijdens de eerste dag van de Vierdaagse heerste en veie grote en pijnlijke blaren op haar gewe ten had, was oorzaak dat gistermorgen 89 wandelaars niet aan de" start voor de tweede etappe verschenen. De sterkte van het Vierdaagseleger was daarmede tot 9674 terug gebracht. Gisteren was het uitstekend wandel weer. In de ochtenduren was het wat kil, maar toen de nevel optrok was dit leed spoedig geleden. Voor zover bekend heeft slechts een buitenlander de strijd tegen de ver moeidheid en de lange kilometers ge staakt. De Zandvoortse politie neemt thans aan, dat Maandagmiddag om streeks drie uur ten Noorden van het tentenkamp de 12-jarige scholier J. G Feysener uit Haarlem in een mui is terechtgekomen en verdronken.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7