D.A.W. moet kampioenstitel aan tactisch sterker H.P.C. laten Stad en Omgeving r Jimmy Brown als diepzeeduiker hun Dagelijkse „klanten' missen zitje en hun krantje AGENDA Westerlicht weldra in staat alle vroegere bewoners te ontvangen Niets is goed genoeg voor baby. Twuijverweg De Leeszaal is geen „doorgangshuis* Een Diesel-electrische op het traject Zaandam- Enkhuizen Museum na restauratie heropend Ook 's winters kan er geëxposeerd worden De onleesbare krant Met brandgevaar is bij de wederopbouw rekening gehouden Toch dankten gastheren hun zege aan scheidsrechterlijke blunders Strafworpen brachten de beslissing Voorkom infectie van ruwe huid. Noordhollands K.N.V.B. elftal—sterk Amsterdam Warmenhuizen uVislusf" hield de de wedstrijd DINSDAG 5 AUGUSTUS 1953 Hei Leeszaal-personeel heeft vacaniie ii Het is voor een grote categorie Alkmaarders een teleurstelling, dat de Open bare Leeszaal en Bibliotheek wegens vacantie van het personeel drie weken is gesloten. In drie weken kunnen er geen boeken gehaald en geruild worden en dat is voor velen nog niet het ergste. Want allereerst treft deze sluiting de ..vaste klanten", de mannen, die de gehele dag niets te doen hebben dan eens de stad in te gaan, hier en daar een kijkje te nemen en dan neer te strijken in de Openbare Leeszaal. Het is er gezellig 's winters is er centrale verwarming men kan zich een rustig plaatsje zoeken en alle couranten en tijdschriften die men zich wensen kan liggen in brede rekken ter beschikking. Er is een vriendelijke assis tente, die aan haar bureautje tussen lees- en studiezaal door ieder over alles wat men wenst te weten geconsulteerd kan worden, men zit er even rustig als thuis soms nog wel rustiger en men profiteert op deze wijze gratis van alles wat de leeszaal dagelijks aan kranten, tijdschriften en boeken kan bieden. De Openbare Leeszaal heeft haar vas te klanten, meestal oudere mannen en vrouwen gepensionneerden en ook werkloozen, die hier de belangrijkste kranten op aanbiedingen van betrek kingen kunnen naslaan Bij de leeszaal sluit de studiezaal aan, waar men een keur van de nieuw ste en beste naslagwerken kan vinden. Men werkt hier rustig aan tafeltjes en heel wat studies zijn hier tot een goed einde gebracht. In de oorlogstijd kwa men hier tal van leerlingen van de la gere scholen hun huiswerk maken en hoewel de studiezaal eigenlijk geen asyl voor dakloze leerlingen is. heeft het bestuur in die tijd niet te nauw gekeken omdat het volkomen begrijpe lijk was, dat in vele woningen, waar men noodgedwongen in één kamer bij een noodkacheltje bijeen zat, en waar het licht vaak van een paar stompjes kaars afkomstig was, van het zoge naamde „huis"-werk niet veel terecht zou kunnen komen. De Leeszaal heeft inderdaad haar vaste dagelijkse klanten en het is te betreuren, dat maar een zeer klein per centage daarvan ook de morele plicht voelt de instelling door een lidmaat schap te steunen. Meer dan ooit is dat in deze tijden noodzakelijk, omdat tegenover de oude en onverhoogde rijks- en provinciale subsidies een zeer grote stijging van uitgaven staat. Men denke er maar eens aan hoezeer de prijzen van boeken en de abonnementsgelden van couranten en tijdschriften dq. laatste jaren zijn ge stegen, hoezeer het bindwerk en de daarvoor benodigde materialen in prijs verhoogd zijn, en hoe de salarissen van het personeel, met alle daarbij komende kosten voor de sociale voorzieningen, veel en veel meer uitgaven vergen dan vroeger. Door stijging van het ledental ook en allereerst uit de dagelijkse kring van bezoekers zal deze nuttige instelling nog beter aan haar doel kun nen beantwoorden. de uitleenbibliotheek Van de uitleenbibliotheek wordt een druk gebruik gemaakt en vooral wan neer 's Woensdagsmiddags de jeugd aan de beurt is, komen de assistenten han den te kort om alle jongens en meisjes te kunnen helpen. Op den duur zal er ook nog een kinderleeszaal moeten ko men, maar de ruimte in het gebouw waar men weer langzamerhand „uit groeit" is te klein om aan dit voor nemen voorlopig gevolg te kunnen ge ven. Zeker is. dat zeer velen van de dagelijkse leesklanten thans door de stad dwalen met het gevoel dat zij geen „thuis" hebben. Zij missen hun stoeltje en hun krantje en zien reikhalzend uit naar de tijd dat de dames haar vacantie achter de rug hebben. Mede door de wekelijkse uitleningen in Bergen en in Heiloo hebben de assistenten een druk jaar achter de rug en drie weken va cantie zijn dan ook noodzakelijk geble ken. Men bedenke daarbij dat de Lees zaal het gehele jaar niet alleen 's mor gens en 's middags, maar ook 's avonds in bedrgf is geweest. Een enkele opmerking moge hier nog over misbruik van het ge bouw en de naslagwerken volgen. Men kan het gebouw aan de kant van de Langestraat en door de tuin aan de Breedstraat binnenkomen. Meermalen komt het voor, dat men zich een om weg bespaart door de Leeszaal eenvou dig als „doorgangshuis" te gebruiken, om van de ene straat in de andere te komen. V/ij willen er hier nogmaals de aandacht op vestigen, dat de gang van het gebouw geen openbare straat is. Ten slotte nog een ernstige klacht. Er worden geen kleren meer van de kapstokken gestolen sedert men die niet meer in de brede, door ieder te be reiken gang hangt. Wel komt het nog meermalen voor dat „gratis" klanten uit lees- en studiezaal hun dank voor de genoten gastvrijheid betuigen door het stelen van naslag-materiaal. Herhaal delijk worden er vermissingen van soms kostbare werken geconstateerd en de diefstallen gebeuren op een derge lijke geraffineerde wijze, dat de toe zichthoudende assistente ze niet kan voorkomen. Dat men in lees- en studiezaal op misdadige bezoeken niet gesteld is, be hoeven wij hier niet te verzekeren. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het zevende kruis (14 jaar): Cinema Americain, uur: Moeder was actrice (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De straat (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Tor- reani (14 jaar). OUDORP: Kermis. BERGEN, Rustende Jager, 10—12.30, 14.30-17.30, 19.30-22 u. Expositie K.C.B. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is buiten de ge wone openingstijden de apotheek van de heer Kruisinga, Koorstraat 59, geopend. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag: 2.30 uur ma tinée. BERGEN: Van Reenenpark, 3 en 9 uur: Bloemencorso. Expositie KCB, 10—12.30, 14.30—17 30, 19.30—22 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 14.53 3.33 Woensdag 15.51 4.22 te CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 14.58 3.38 8.58 21.38 Woensdag 15.56 4.27 9.56 22.27 Gister startte de eerste Dieseltrein op het tientallen jaren door stoomtreinen bereden traject ZaandamEnkhuizen. Vele spoorwegautoriteiten en vooraan staande figuren uit het stadsbestuur van Zaandam en daar gevestigde organisa ties maakten de eerste feestelijke rit naar Enkhuizen mee. In plaats van zes stoomtreinen vam'ii Amsterdam en zes uit Enkhuizen, zijn thans twaalf dieseltreinen ingeschakeld. Het oude materiaal heeft uitgediend en gaat naar de sloper. Bij de feestspeeches werd toegezegd dat in de zomer van 1954 mits de fabriek het materiaal op tijd aflevert het traject AmsterdamEnkhuizen geheel door diesels zal worden bereden. Na een restauratie die vele maanden in beslag heeft genomen, zijn de deu ren van het Stedelijk Museum weer ge opend voor allen die een blik willen werpen op het kostbare kunstbezit van de stad Alkmaar. Aan de wanden han gen weer de fraaie doeken die tezamen een fortuin vertegenwoordigen en die het ten volle waard zijn dat men ze meerdere malen gaat bewonderen. Maar daar ontbreekt in Alkmaar nog wel wat aan! Er zijn hondgrden Amsterdammers die nog nooit in het Rijksmuseum zijn geweest, er zijn tientallen Enkhuizers die nog nimmer een voet over de drem pel van het Zuiderzeemuseum hebben gezet en zo zijn er ook nog heel wat Alkmaarders die nog nooit een kijkje Op 20 Juni werd Alkmaar bezocht door vijf Syrische journalisten, die als gasten van de KLM een rondreis maak ten door Nederland en dankbaar de gelegenheid aangrepen om Koningin Juliana in de Kaasstad met eigen ogen te zien. Met toestemming van de VVV kregen zij een plaatsje op de Waag- toren om vanaf deze hoge „tribune" het bezoek van Hare Majesteit te ver slaan. Een van hen kon het daar echter niet uithouden en rende de trappen aj om de Koningin van nabij te bewonde ren. Van dit bezoek hebben de Syriers een enthousiaste reportage gemaakt en de krant, waarin hun verslag met een drietal foto's werd opgenomen ligt thans zorgvuldig bewaard in het archief van de VVV. Het is een curiositeit. Meer niet, want er is geen mens, die de Oosterse karakters kan ontcijferen. Alleen de foto's verraden, dat het ver haal over Koningin Juliana en de Kaasmarkt gaat. En daarmee moeten we dan maar vrede hebben. Sneller dan mocht worden verwacht, nadert de wederopbouw van Huize Westerlicht haar voltooiing. Als er in dit tempo kan worden doorgewerkt, is het zeer waarschijnlijk dat het gebouw op 1 October weer geheel in gebruik kan worden genomen. De woonruimte van het vernieuwde gebouw zal niet groter zijn dan het Westerlicht van vroeger, maar wei konden enkele ver beteringen worden aangebracht. Ook zijn er zodanig veiligheidsmaatregelen getroffen dat een eventuele nieuwe brand niet meer zo'n omvang kan ne men als nu het geval is geweest. In de nieuwe vleugel is een groot aantal brandmuren opgetrokken en in het oude gedeelte is het aantal muren met vijf uitgebreid. De kamertjes die alleen waterschade hebben geleden, zijn in eigen bedrijf hersteld en zullen volgende week gereed komen. De be woners van deze appartementen zullen vóór 31 Augustus allen weer in Wes terlicht kunnen terugkeren. Hoe groot de schade is geweest, mo ge blijken uit het feit dat op de ver brande étage vierenzeventig kamers moesten worden herbouwd en op de zolderverdieping nog achtentwintig. Voor grotere beveiliging van de bewo ners worden er thans ook nog enkele nieuwe brandtrappen aangebracht. Hoewel de regeling van de schade nog niet geheel is afgewikkeld, kan thans toch reeds worden vastgesteld, dat het niet nodig zal zijn de pension- prijzen te verhogen. De helft van het oorspronkelijke aantal bewoners is in middels reeds in de vertrouwde omge ving teruggekeerd en over slechts wei nige weken zullen de anderen volgen. Dan zal in Westerlicht het leven weer zijn gang gaan alsof geen vrese lijke brand het gebouw heeft geteis terd. Bestelauto reed achterop een personenwagen Maandagmiddag omstreeks 5 uur had de heer S. uit Alkmaar de verbrande boerderij aan de provinciale weg in ogenschouw genomen. Zijn personen auto had hij aan de kant van de weg geplaatst. Toen hij wegreed in de rich ting Huigendijk werd hij ingehaald door een bestelauto van de fa. K. uit Alkmaar bestuurd door de heer v. d. B. Juist toen v. d. B. de auto van de heer S. die nog niet veel vaart had. voorbij zou rijden zag hij een tegen ligger aankomen. Hij wilde remmen, maar trapte per ongeluk op het gas pedaal en reed met vrij grote kracht tegen de achterkant van de auto van de heer S. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De bestelauto moest wor den weggesleept. postduivennieuws. De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „De Luchtbode" hield Za terdag haar wedvlucht op Maastricht De lossing vond nlnats om 11.4" uur. De eerste duif werd geconstateerd te 14 30.39 en het concours sloot te 14.31.25. De uitslag was: 1. Tijdeman, 2 Bar- horst, 3 v. Nieuwenhuizen en 4 Vinke. namen in hun eigen museum. Vóór de oorlog was het museumbezoek laag. doch nu is het nog veel minder. En toch is er zoveel moois en leerzaams te zienook in Alkmaar. Na de heropening van het Stedelijk Museum, misten wij een oud werkstuk. Dat was de ruim honderd jaar oude houten vloer, die dusdanig was ver molmd dat ze nodig moest worden ver vangen door een steviger ondergrond. Niemand zal om dit verlies treuren. Te meer niet, omdat er een nieuwe aan winst tegenover staat. Dat is het kost bare en buitengewoon fraaie doek van Van Everdingen, dat de gemeente on langs kocht op een kunstveiling in Pa rijs. Bij de restauratie is een goede ver warmingsinstallatie aangelegd, waar door het in de toekomst mogelijk zal zijn ook 's winters te exposeren. Het Stedelijk Museum is dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur en Vrijdags van 10 tot 4 uur. Op Zaterdagmiddag en Zondag is 't geslo ten. De tentoontelling „Tulpen en Te gels" blijft geopend tot eind Septem ber. Schermer dansers op 15 Augustus op Hofplein Op Vrijdag 15 Augustus zullen de Schermer dansers weer eens een de monstratie geven van hun folkloristi sche dansen. Op het Hofplein zal het plankier worden neergelegd, waar de groep Vrijdagmiddag om 1 uur op treedt. IEDEREEN in Nederland zal. na het Olympische waterpolotournooi, tot de overtuiging zijn gekomen dat het niet eenvoudig is een polowedstrijd te lei den en dat een scheidsrechter bij deze sport, meer dan bij welke teamsport ook, de gang van zaken kan beïnvloeden. Eens te meer is dat gebleken bij de wed strijd welke de Alkmaarse Waterratten gisteravond in het zwembad Groenendaal tegen HPC speelde. De inzet van deze wedstrijd'was de kampioenstitel in de tweede klasse van de K.N.Z.B. Men had voor deze belangrijke wedstrijd een bekende Nederlandse scheidsrechter uitgekozen, de heer Kok uit Den Haag. Hoewel wij aannemen dat de heer Kok naar eer en geweten de diverse over tredingen heeft willen afstraffen, heeft hfj verschillende blunders gemaakt die meestal in het nadeel van de Alkmaarders waren. Onze stadgenoten werden met G-4 verslagen, ten uitslag waarmee wij vrede zouden hebben gehad, zonder die scheidsrechterlijke blunders. DAW was namelijk vooral in de tweede helft zwakker clan de gastheren. De HPC'ers hadden dat lichte overwicht eenier niet in doelpunten kunnen uitdrukken als zij Vrouwe Fortuna niet op hun band hadden gehad. Ongeveer twee minuten vóór het einde had DAW's midachter, Klaas van der Pol, een overtreding begaan. Vol komen terecht kende de scheidsrechter een vrije bal toe. Doelman van Straten dook onder water om de bal achter zijn doel op te halen en toen hij terug kwam vroeg hij: „Wie moet de bal hebben". ,Ik", zei Tjeb'oes en prompt kreeg hij de bal van Van Straten. „Er uit" was de reactie van de heer Kok. Van Stra ten begreep dat niet, evenmin als het publiek langs de kant. „Nu breekt mijn klomp" zei de secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer Leo Brunt, die in Helsinki de laatste dagen wel het een en ander heeft gezien op het gebied van scheidsrechterlijke dwalingen. Maar de heer Kok hield voet bij stuk en Van Straten moest het veld verlaten en DAW zat even zonder doelman. La ter heeft deze scheidsrechter een half uur staan debatteren om te proberen zijn zienswijze duidelijk te maken. „Ik meende dat de doelman van DAW op zettelijk het spel had opgehouden dooi de bal naar Tjebbes te gooien. Tiebbes heen en weer gooien van die bal had DAW gelegenheid gekregen zich -op te stellen om het nuttig effect van de vrije worp te nivelleren. Maar als ik had ge weten dat Tjebbes „ik" had geroepen Adv. Houdt zijn kleertjes schoon en zacht. Er wordt genaaid, gebreid, gehaakt voor baby's uitzetje. Niets is immers goed genoeg voor de kleine wereldburger en juist daarom, moeders, moet U er ook op letten, waarmee U die witte wolle tjes, die beeldige rose en bleue truitjes van Uw kindje reinigt. Behandel ze steeds met de grootste zorg en was ze daarom uitsluitend in het zachte, alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief", óók reeds voor de geboorte Alleen dan blijft de wqI licht als dons. voelt soepel aan en ziet er uii als nieuw. Dank zij het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" bestaat er immers geen gevaar meer voor krimpen en ver vilten. Ook de lelijke, doffe aanslag, die zeep en gewone wasmiddelen zo vaak veroorzaken, blijft hierdoor geheel ach terwege. Het „Kleur Actief" houdt bovendien de kleuren frisser en hel derder dan ooitNatuurlijk kan behalve baby's garderobe ook Uw eigen kleding van deze belangrijke voordelen profite ren. Zonder een zweem van angst voor eventuele schadelijke gevolgen, kunt U nu Uw eigen mooie jumpers of vesten en ook tere zijden kledingstukken in het schuimend sop onderdompelen. Ook voor speciale wasjes (gordijnen, etc.) is Castella Wolwas ideaal. Het alkalivrije Castella Wolwas met „Kleur Actief" (rose pak) is voor een huis vrouw een even grote hulp op wasdag als de vlekken-verwijderende Castella voor de Gezinswas met „Actief Wit" (blauwe pak). Het zorgt voor een gron dige reiniging en schaadt de tere weef sels niet. Wol en zijden kledingstukken gaan daardoor viermaal zo lang mee. (Advertentie, Ing. Med.) Het kranige waterpolozevental van DAW, dat gisteravond in het zwem bad Groenendaal te Heemstede de beslissende wedstrijd voor de kam pioenstitel tegen HPC met 64 ver loor. De gehele competitie hebben de Alkmaarders met dit zevental gespeeld. Alleen gisteravond werd de aanvoerder Jan Ooyevaar, door Bertus Ekkel vervangen. Van links naar rechts (knielende): Hans de Jong, Jan Ooyevaar met balen André Slikker. Zittende: Klaas van der Pol, Bertus van Straten, Ad Boxem en Hans van der Horst. zou niet Van Straten, maar Tjebbes naar de kant zijn gestuurd. Met andere woorden: Bij de stand 54 in het voordeel van HPC zou DAW dns een numerieke meerderheid heb ben gehad. In de meeste gevallen 'be tekent dat een doelpunt voor de ploeg die met zeven man in het water ligt. DAW zou dus, als de scheidsrechter op de hoogte was geweest van de situatie, een goede kans op een gelijkspel heb ben gehad. Helaas was dit niet het enige dat wij op de heer Kok hadden aan te mer ken. Midachter Klaas van der Pol werd tweemaal het water uitgestuurd, we gens te zwaar dekken van de HPC- midvoor. Wij willen in het midden la ten of het optreden van Van der Pol een dergelijke maatregel rechtvaardigde (de scheidsrechter heeft b'iikbaar geen m-oment gekeken naar de HPC-midvoor als de bal niet in zijn buu-t was), maar wij zouden gaarne hebben gezien dat de heer Kok dan even nauwgezet zou ziin opetreden bij de duels tussen de mid- voor van DAW en de midachter van HPC. Het aantal vrije worpen dat Hans van der Horst mocht nemen voor de zelfde overtredingen als waarvoor aan de andere kant strafworpen werden uitgedeeld was minstens even groot. Wij willen de uitroep van een van1 de HPC'ers. die vlak vóór de wedstrijd vernam dat de heer Kok de wedstrijd zou leiden en uitriep: „Nou dan is ie gebakken", laten voor wat hij is. De objectiviteit van de heer Kok trekken wij echter toch ernstig in twijfel en dat waren verscheidene HPO-nudgedienden waarmede wij op de tribune zaten, roerend met ons eens. Overigens, maar dat is een andere kwestie, waren de Haarlemmers naar onze mening.onge twijfeld sterker. Met een vlot doelpunt van Joris Tjeb bes nam FPC direct na het uitzwem- men de leiding en voordat DAW zich weer had hersteld lag de bal voor de tweede maal achter doelman Van Stra ten te dobberen. DAW antwoordde met enkele gevaarlijke aanvallen. Hans de Jong loste een boogschot, waarnaar 4. De volgende morgen zat Jimmy Brown in zijn auto op zijn standplaats schuin tegenover de bioscoop ,,'t Bonte Hondje" zijn ochtendblad te lezen, toen er twee heren op hem afkwamen Ze zagen er nog al opzichtig uit. De een droeg een opvallend ruitjescostuum en hardgele schoenen en de ander had veel weg van een beroepsbokser op z'n Zondags. Op zijn vette geplakte ha ren zat scheef een beige deukhoed, ge tooid met een kleurig partijsveertje. Zn deden allebei erg opgewekt en vroegen Jimmy lachend of hij veel benzine bij zich had, want zeiden zij, we moeten 'n héél ritje maken. „We willen naar Braamzijl, waar we in de „Rode Rui ter" een zakenrelatie moeten spreken Kun je ons daar naar toe brengen chauffeur?" Jimmy sprong gedienstig ritje had hij helemaal niet gerekend. uit zijn wagen en deed het portier voot zijn klanten open. ,Tuurlijk heren" zei hij vrolijk, „liever bracht ik u naar Pa rijs dan naar Braamzijl. maar stapt u maar in. We zullen proberen de we? naar Braamzijl te vinden". De heren namen achterin plaats en Jimmy slin gerde zijn motor aan. Ook hij was in een goed humeur, want op dit morgen- Hans van der Horst tevergeefs sprons om de bal door te slaan. De midachter sprong mee en die was „gelukkiger" Hij raakte de bal die daardoor jviist buiten het bereik van de HPC-doelman over de lijn verdween. De tweede maal dat Hans van der Horst in de sla» kwam met zijn bewaker, greep hij niet mis. Even kreeg hij vrijheid van bèwe. ging en dat was voldoende voor dë DAW-midvoor om de gelijkmaker te scoren. Dat doelpunt inspireerde he: DA W-legioen tot een wild enthousiasmt en ook de Alkmaarders in het water gingen nu met wat meer overtuiging spelen. Zij werden zelfs sterker dan hun tegenstanders, een overwicht dat resulteerde in een keurig doelpunt van Hans de Jong. HPC ging niet hij de pakken neef zitten en de DAW-defensie werd ste. vig aan de tand gevoeld. Klaas van der Pol kreeg het bijzonder moeilijk tegen zijn stérke tegenstander. In het nauw gebracht speelde de DAW-midachte» een bal te zacht terug -op Van Straten, die niet snel genoeg uit zijn doel kon komen om de situatie te kunnen red. den. Gelukkig raakte de HPC-midvooi even zijn hoofd kwijt bij' de prachtige scoringskans die zich daardoor voor. deed. Hij wierp de hal tegen het hoofd van de DAW-goalie, die twee tellen later een hard schot van Tjebbes schit. terend uit de lucht plukte. Even later moest hij echter toch toestaan dat HPC de gelijkmaker scoorde uit een straf, worp. In de tweede helft startte DAW wat wejfelachtig. De Alkmaarders buiten hun grotere snelheid niet meer uit en telkens zagen wij Hans de Jong en André Slikker met de hal naar een „dode" hoek opzwemmen. Bovendien werd te veel in de breedte gecombi neerd, waardoor HPC telkens weer ge. legenheid kreeg zich tijdig te herstel, len. Na enkele minuten verloor Klaas van- der Pol een duel met de HPC-mid* voor, die daarna zijn ploeg de leiding bezorgde. Met de gelijkmaker van Hans van der Horst, die weinige tellen la- ter volgde, had DAW al ziin kruit ver schoten. Volkomen gedeprimeerd door de beslissingen van de scheidsrechtej waarover wij in- de aanhef reeds heb- ben uitgeweid, waren de Alkmaarders niet in staat de 64 achterstand, ont staan door het nemen van twee straf worpen toen Van der Pol en Van Stra ten uit het water waren gestuurd, weg te werken. DAW zal dus geen promotiewedstrij den spelen. Dat is echter geen r'eden om hü de pakken te gaan neerzitten. Wij vinden het maar een prachtige prestatie om, kersvers nit de derde klasse, een gooi te doen naar het kam- pioenschap in de tweede klasse. De „Waterratten" zullen het nog eens oveg moeten doen en wij geloven dat zij daarmee meer gehaat zijn dan bij een eventuele promotie. Laat ons eerlijk zijn. DAW heeft met dit zevental in de eerste klasse nog geen boodschap. Het materiaal daarvoor is wel aanwezig, maar in tactisch opzicht hebben do meeste spclei's nog veel te leren. Een competitie in de eerste klasse zou wei eens op teleurstellingen hebben kunnen uitlopen. Wellicht zuilen met harde en serieuse training binnen acht a, negen maanden de tactische tekortkomingen aangevuld kunnen worden, zodat D.AW in de volgende zomercompetitie met meer kans op succes een greep naar het eei'steklasserschap zal kunnen doen. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de afdeling Noord-Holland van de KNVB, wordt op het Alkmaarse Sportpark Zaterdag een wedstrijd ge speeld tussen het Amsterdams KNVB- elftal en het officiële NoordhoIIandse KNVB-elftal. De opstellingen van heide elftallen luiden: Amsterdam: Visser (Ajax); Potharst (Ajax) en Boskamp (Ajax); Kersber gen (Blauw Wit), Elzer (Ajax) en Kuijper (Volewijckers)Oldenhof (Wa tergraafsmeer), Van der Wel (Ajax), Michels (Ajax), Strieker (Zeeburgia) en Tolmeijer (Blauw Wit). Noordholland: leizer (Volendam); Dang'ermond (Westfrisia) en Kabel (ZFC). Molenaar (KFC). Kuiper (ZFC) en v. d. Horst (ZFC); Tol (Volendam), Smit (Volendam), Simons (Westfrisia), Stelling (Westfrisia) en Koning (KW). Reserve's: Snabilie (OSV), Himpers (Helder), Heijster (Helder) en D. Geus (Volendam). Scheidsrechter is de heer A. P. Forma, noy, grensrechters zijn de heren J. Lo- dema uit Wormerveer en J. M. van den Berg uit Alkmaar. In deze wedstrijd zal de ex-interna- tionaal Jan Potharst afscheid nemen van het Amsterdamse voethal. Reserve's: Hagenaars (Volewijckers), Boonkamp (Blauw Wit), Niessen (Zee burgia) en Baselaar (Volewijckers). Alkmaarse Schaakclub VVV In de wedstrijden (2e afd.) om de Zilveren Dame enen de zilveren Toren won in de le afd. P. Seewald van P. Deugd na een beslissingspartij van tien minuten. De partij Beemsterboervan Brenk in deze afd. werd niet gespeeld. In de strijd om de zilveren Toren won F. Bosch van J. Schuurman, ter wijl mej. Bouwman won van J. v. Ros molen. Daar mej. Bouwman voor de volgende ronde heeft vrijgeloot, komt ze in de finale tegen de winnaar van de partij: SchuurmanGroenenberg. Voor het kampioenschap van Alk maar werd de afgebroken partij D. Ap pel Jr tegen Kayser uitgespeeld en ge- wonnen door E. G. Kayser. Deze heeft nu 2 punten. Appel Jr heeft nog een af gebroken partij tegen Woutersen, die zeker door Appel Jr wordt gewonnen. Zou Kayser van Woutersen verliezen, dan zou er nog een beslissingspartij gespeeld moeten worden tussen E. G. Kayser en D. Appel Jr. WARMENHUIZEN, 5 Aug. 1952. 70400 kg Aardappelen: Schotse muizen 11.80, Eigenheimers 9.50—10.70, Bintje 9.10—10.20, Doré 12.60, Saskia 7.90—9.50; 4590 kg Slabonen 45—57; 550 kg Bieten 7.40; 725 kg zilvernep 27.40; 100 stuks Bloemkool 33.20. Waterleiding verc verzakkinge LANGEDIJK Nu de Twuijverweg al bijna twei voor alle verkeer is opengi ons nogmaals het grote bels ze weg als verbinding tuss gedijk en Alkmaar. Ondanks de andere toej de z.g. uitvalswegen te Noor de, Zuidscharwoude en Broi gendijk, waardoor veel buitenom gaat, wordt er da veel gebruik gemaakt van di weg. Nu de weg weer aan voldoet, die men aan een mi keersweg mag stellen, is he frier, dat OP enkele plaatsen JÜngen voorkomen. Oorzaa zijn de nog voor de vernieuw weg nagekeken buizen van leidingnet. Het was misschie: weest de buizen naast de v. leggen in de berm, daar gebl het wegdek op die plaatsen bet zware verkeer bestand provincie Noordholland een de vernieuwing voor haar heeft genomen en men ook ring krijgt uit het wegenfond ons gewenst, dat alles gedaan de klinkerweg in goede condi Bij een onlangs gehouden telling kwam duidelijk tot u be een druk gebruik er gem: van deze schakel tussen de ker dorpen en Alkmaar. Om fers te noemen, werd genote twee dagen, 290 personenauto Twuijverweg passeerden tegc de andere door ons genoemt wegen. Van vrachtauto's was dit 14! van de andere wegen, 49 autc gen 5, motorrijwielen 68 tege wielen met hulpmotor 135 t R. K. Coöp Boerenle krijgt' ruimer kant NOORDSCHARWOUDE ministratiekantoor van de 1 Iluitema aan de Oosterstraat tot dusver ook de zittingen v Coöp. Boerenleenbank werde den zal binnenkort geheel voo ste worden ingericht, daar hi door de grote omvang te kle worden is. Daarom heeft de heer Hui naast zijn kassierschap van d leenbank een druk adminis toor waarneemt, besloten a< bestaande kantoor een nieuw te zetten, uitsluitend voor zi, houdwerkzaamheden voor i ren. De bouw van het nieuwe k opgedragen aan de heren P. en H. Metselaar. ULO-School kampeei Ommen NOORDSCHARWOUDE lingen der hoogste klasse van school hebben vorige week eei tig geslaagd kamp in Omme Ondanks enkele regenbuien v heel wat fietstochten in de m geving van Ommen gemaakt de heen- als de terugreis werd gemaakt en gedl eltelijk per l Enkhuizen naar Urk. Vanda door de Noord-Oostpolder getc kamp stond onder leiding var derwijzend personeel. Viswedstrijd langs t Dargmeer NOORDSCHARWOUDE gelclub „Ontspanning" hield morgen een viswedstrijd langs van de Dergmeer. Hoewel h onstuimig was, viel de vangs gewoon mee. De uitslag was: toom, grootste baars 26,8 cn- Wormbecher 59 st.; 3 Jac. Buil st.; 4 K. Pranger 50 st.; 5 J. BI St.; 6 D. van Seventer 39 st. Zeventien leden namen aan strijd deel met een totaal va meer dan 500 stuks. GEVONDEN VOORWERI NOORDSCHARWOUDE P derklompen, ceintuur, kindersc bal, diverse portemonnaies me! jas, pop, kindervest. kindersct derschoen motorhandschoen, schoentje met sokjes, tas met wieldop van auto, zakmes, rub van tankauto, speelgoedauto, loge, kloet dasspeld, sjaal, vulpen, rijwiel en tas met h reedschaD. Aankomen lopen ee: en een hond. Inlichtingen bij de Rijkspc Noordscharwoude. N.H. BRANDWAARBORG 181 F 174.072 WINST OUDKARSPEL Het totaal inkomen in 1951 van de Noordh Brandwaarborg Mij van 1816. karspel, heeft in het afgelope f 2.260.719 (v.j. f 1.818.554) 1 waarvan f 1 595.089 (f 1.247.098 eigen rekening. De netto-winst was f 174.072 groot, welke wederom aan de is toegevoegd. Deze bedragen excl. de zeer ruime belasting t 1.843.959 (f 1.465.788). GESLAAGD. ST. PANCRAS. Onze plaa óe heer W. Verkroost slaagde d gen voor het diploma practijk b den. De hengelsportvereniging "eeft in het Geestmerambacht d J^edstrijd gehouden. Ondanks d( Plaag was de vangst zeer bel ,n. totaal werden er 269 baarzei potvissen gevangen. De uitslag J- Jongerling, grootste baars 2 4- N. Mooij 21 stuks, 3. D. Pa: fuks, 4. en 5. IJ. Wortel en Jb 18 stuks. 6. D. Medema 16 stuk Jn. Swan en J. Wortel 14 stu Zon 12 stuks. 10. en 11. J. Wc c. de Vries 11 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2