NASSAU BERGEN" WORDT HERBOUWD r eduiker en weer de VERVOLG STADSNIEUWS ALKMAAR GEEFT MEER DAN HET BELOOFD HEEFT Zestien teams in zomer competitie Aikmaars jongenskoor ontkwam aan een „praam-ramp Nieuws uit de Langedijker Dorpen d meer gespaard n in Juli 1951 gerlijke stand De Alkmaarse Damkampioenschappen HEILOO Gemeenteraad komta.s. Dinsdag bijeen Burgemeester Kalff verlaat het ziekenhuis Uitgeest Ook Den Helder werd bezocht Bergen heeft thans een „Bedriegertjes Expres" De varkensmesters zijn ontstemd Egmond aan Zee Burgerlijke stand Oudorp Harenkarspel Een stille kermis Warmenhuizen Burgerlijke stand Door zijn eigen auto overreden Ernstig ongeluk De „Lofstem" naar Puften Castricum Zomerprogramma VVV en Winkeliersvereniging LAATSTE NIEUWS Explosie bij de N.S. te Amersfoort Weer twee Nederlandse employé's vermoord Wesferling-arresfanfen in vrijheid WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1952 aats van bestemming had ge. moet maar even met ons ;n gaan in de „Rode Ruiter", zei hi,, „want een lekker hebt u dubbel en dwars ver- nmy tikte beleefd tegen zijn is niet voor dovemansoren ;ren", zei hij lachend. „Voor offie ben ik altijd te vinden", maar jammer, dat Jimmy blik niet kon opvangen, die mannen achter hem elkaar ike frips Rotterdam, Den Haag zen begint spreekwoordelijke kunnen profiteren van de anten genieten. Dezer dagen erde maal één van onze trips orden, wanneer de betreffen- zuiver als reclame bedoeld, jzonder is dit het geval met kele op stapel zijn gezet. Op oor u klaar. Het betreft hier >1 en Avifauna en Den Haag len ook hier door de krant 'TE is er de trip van 20 rs. Ook op deze reis is het et het aangename verenigd, ïrlandse geschiedenis krijgt bezoek aan DEN HAAG, ;t Vredespaleis, het Binnen- ianorama Mesdag, enz. wor- itigd, betekenis en achter, igs YPENBURG brengt de u naar ROTTERDAM. Het jsgebouw, het grootste leze geest, van geheel Euro- van alle kanten bekeken. De zal u cijfers noemen, die u elen. De Maastunnel wordt 'ergeten en ten slotte is er aart door de havens van de- tad. Via Delft gaat het huis- n keurig diner vormt dan uk. De^e gehele dag, die u >ogepunt van uw vacantia ouwen, wordt u door de aden voor slechts 12. Al- inbegrip van entree's, een en een diner. het laatste (en niet het ingrijke!) punt, merken we t de haast traditionele „eet. zo veel mogelijk links bljj. De manager, die voor deze ingesteld, heeft getracht juist iheden in de reisprogram« trekken, waar men in de its een goed diner kan ge- mder het idee te hebben in ae gaarkeuken te zitten. Het ilijk middelgrote restaurants lafde bediening en een aan- menu. vooral tijdig voor één dezer tij de bureaux van onze bla* aop van de maand Juli werd spaarbankboekjes ingelegd (v.j. f 335.254,21) en terug- 31.908,99 (v.j. f 405.865,57), ingelegd dan terugbetaald (v.j. minder ingelegd dan i f 70.611,36). de inleggers verschuldigde lij het begin van het jaar 34, bedraagt nu f 11.113.008,73 7.579,04). il in de loop van Juli nieuw boekjes bedraagt 252 (v.j. okken werden 190 boekjes il in omloop zijnde boekjes, ;in van het jaar 28.219, be- s (na overboeking naar een lening van 645 spaarreke- ironder 184 schoolspaarreke- arop sedert meerdere jaren tie heeft plaats gevonden) 27.664). Van dit aantal be- 3 (v.j. 17.387) aan personen gen te Alkmaar gevestigd; 26) aan personen of instel- :rs gevestigd en 3747 (v.j. ihoolspaarders. in Juli nieuw uitgegeven begrepen 28 (v.j. 21) boek- geborenen (op deze boekjes spaarbank een eerste inleg droeg het aantal posten van v.j. 3412), dat van terug- 4 (v.j. 2325), tezamen 6129 ng in de loop der maand (v.j. 475) spaarbusj es ie ver drag van f 12.410,10 (v.j. an kleine besparingen op. il in omloop zijnde spaaf- iet begin van het jaar 5549 ins 5693 (v.j. 5537). Jan, z. van B. Jonkers en Cora A. J. d. van A. Held sselaar. Aletta M., d. van M M. E. Vogelpoel. Al- A. J. van WanrooiJ en J. rigitta M.. d. van C. J. van C. M. van Koningsbrugge. Hei is in ons welbegrepen belang dat oud stadsschoon niet gesloopt wordt Men komt uit den vreemde naar Holland, omdat men aanplakbiljetten en kleurige plaatsjes gezien heeft van typisch geklede mannen en vrouwen op kouten schoenen, die over een landweggetje met knotwilgen lopen met een ach tergrond van tulpenvelden in allerlei kleuren, waarin tal van oud-Hollandse molentjes hun wieken laten draaien. Dat is Holland en dat wil men zien en men geeft in Amerika een kapitaaltje aan dollars uit om een trip naar Europa te maken en in het bijzonder naar dat eigenaardige landje, waar iedereen op bouten schoenen loopt. Men komt en men kijkt en men wordt gedesillusionneerd. want negen en negentig procent van de Hollanders draagt gewone en dikwijls nog Amerikaanse schoenen. Zij hebben geen ronde hoedjes en mutsjes van kant, maar hoeden en hoofddoekjes, die in New York of-Chicago gekocht konden zijn. De bollen zijn zomers niet meer in bloei, de molentjes zijn bijna verdwenen en er is alleen hier en daar nog een landweggetje met knotwilgen, maar daarvoor behoeft men niet naar Holland te komen. De bonte plaatjes van de typische Hollanders zijn alleen maar reclame ge weest en om de teleurstelling van onze bezoekers een klein beetje te verzach ten kunnen we ze meenemen naar Mar ken en Volendam of naar Zeeland waar de echte en dure Zeeuwse cos- tuums helaas ook al zeldzaam worden en we kunnen hier en daar waar kun touringcars verwacht worden eens een meisje in oud-boerendracht zetten de .bezoekers althans te kunnen to nen hoe het vroeger geweest is. .Vee, de aanplakbiljetten hebben te- nel beloofd, maar ze waren als trek pleisters nu eenmaal noodzakelijk om dat geen Amerikaan er over zou den ken in het bijzonder naar Holland te komen als we alleen maar foto's ge- toond hadden waarop mannen met gleufhoeden en vrouwen op hoge hak jes door een winkelstraat wandelden, die er precies eender uitzag als een zijstraat in een van de buitenwijken van Chicago of Roston. Wat dat betreft zijn de affiches van onze V. V. V. over Alkmaar veel eer- Jiiker en betrouwbaarder. Het kleurige beeld van kaasdragers met hun volgeladen berries tegen de achtergrond van ons prachtige Waag gebouw en van middeleeuwse ophaal bruggetjes, is geen fictie. Het bestaat en het kan bewonderd worden als men er maar voor zorgt Vrijdagsmorgens in Alkmaar te zijn. Men vindt er werke lijk wat men verwacht had. meer zelfs, want het kleurige aanplakbiljet is le vend geworden. De blauwe hemelkoepel overspant het zonnige marktbeeld met zijn felle kleuren, alles leeft en be weegt en de carillonnist strooit er boven uit de prachtige toreft zijn parelende klokketonen over, als poedersuiker over een taart. Daarbij komt de zekerheid dat dit olies echt en origineel is. Het is geen show, het is geen in elkaar gezette ver toning om Vrijdagsmorgens de vreem delingen eens te laten zien hoe het hier geweest is, het is een beeld van het heden geboren in het verleden, de acti viteit van een oud-Hollands gilde da terend uit de middeleeuwen, een der weinige die in de loop der jaren onver anderd in stand gehouden en in wer king zijn gebleven. Dat alles maakt dat juist de Alk- maarse Kaasmarkt een pleizier op de vond der teleurstelling is, dat juist on- le markt vergoedt wat men hier ge acht heeft en niet heeft gevonden en het bewijst dat deze markt niet alleen voor Alkmaar van betekenis is maar een nationale bezienswaardigheid is ge worden, welke men hier in Holland in eigen welbegrepen belang onveranderd in stand zal moeten houden. Er is één bezwaar, namelijk dat men dit alles alleen op Vrijdagmorgen kan bekijken, en dit bezwaar is on overkomelijk. Zou men het marktbeeld in de vacantie-maanden elke dag verto nen dan zou het een show zijn en zijn Bedrijfshandbal Dezer dagen zijn de afgevaardigden van zestien bedrijfshandbalteams in vergadering bijeen geweest in de bo venzaal van café Tom om de organisa torische basis te leggen voor het aan staande seizoen. Uit het goed verzorgde jaarverslag van mej. G. Hoed konden wij opmaken, dat ook de belangstelling voor bedrijfs handbal een voorname plaats gaat in nemen in de vrijetijdsbestedng te Alk maar. Waren verleden jaar elf bedrij ven aangesloten, thans is dit aantal toe genomen tot zestien. De verenigingen speelden het afge lopen seizoen 91 wedstrijden, waarvan 71 pet. in Alkmaar. Gemiddeld werden per vereniging 12 wedstrijden gespeeld. De medewerking van de handbalscheids rechters was prima. Er zijn scheids rechters geweest,, die 9 a 11 wedstrij den floten. Het belangrijkste punt op deze vergadering betrof het al of niet laten meespelen van „actieve" hand- balsters. Van verschillende kanten kwa men de voor- en nadelen bij deze zeer uitvoerige bespreking naar voren. De heren Enklaar en Vanderreide, leden van het hoofdbestuur van het N.H.V., Waren als belangstellende gasten aan wezig en deelden mede, dat het N.H.V., gezien de zeer goede organisatie in Alkmaar, dit jaar nog dispensatie zal verlenen tot het laten medespelen van twee „actieve" speelsters om de ver enigingen die voor het eerst aan deze competitie gaan deelnemen, „op weg" te helpen. In het bestuur werden herkozen dhr C. Neef, voorzitter: mej. Gré Hoed, «crètaresse, dhr A. Bruin, penning meester, dhr R. Talsma, comp.-leider en 3ls nieuwe leden traden toe mevr. P. «lansenBerkhout en dhr J. Jansen. De afdelingen werden als volgt sa mengesteld:: A.: NACO, Lastinagirls. Telefonia, Jlulskampgirls, RHV, HVB. 't Hooge Huys en Krom. B.: JAK, Milfleur, Centra, SVG, SO- VA, PCB, de Wild en AVA III. MAAIMACHINE IN BRAND Bij het slijpen van de messen van een grasmaaimachine op de Lindegracht raakte de motor, vermoedelijk door een lekke benzineleiding in brand, De politie bluste het vuur met een Total-apparaat. De machine was eigen Com van de plantsoendienst. aantrekkelijkheid grotendeels verliezen. Het enige wat men kan doen om de teleurstelling van niet op Vrijdag hier komende vreemdelingen minder groot te maken is hen onze stad te tonen, ons fraai stadhuis, onze monumentale kerk, onze oude grachten en bruggen, «onze merkwaardige middeleeuwse ge veltjes en zoveel anders wat er nog aan schoons en merkwaardigs in een oud-Hollandse stad als deze is overge bleven. En daarbij moge men1 bedenken, dat Aikmaars welbegrepen belang is dat gene wat het nog aan oud-stedenschoon bezit zo mogelijk ongerept te laten. Alkmaar moet zijn reputatie houden dat het meer geeft dan het beloofd heeft. Het beeld dat wij hier kunnen bieden zal een in alle opzichten pas send décor moeten houden. Gisteravond werden in Café Haring de door de Alkm. Damclub D.D.D. ge organiseerde damkampioenschappen in hoofd-, eerste en tweede klasse voort gezet. Het einde komt langzamerhand in zicht. In de Hoofdklasse drie overwinnin gen: F. Slot won met zwart van P. Booy, Th. de Haas won van mr Hemels en F. Slot won eveneens van M. Oud. In de eerste klasse speelden J. Schuit en M. A. Langras remise en in de twee de klasse won Visser van Lengers. In de hoofdklasse bezetten thans J. Mekken, F. Slot en M. Hemels de drie eerste plaatsen met 14 p. uit 10 partijen en Hemels 11 uit 9 partijen. In de eerste klasse gaat de strijd tus sen M. J. Langras Jr en P. Smolenaars met L. Verver als goede derde. In de 2de klasse is C. Bijwaard met 12 p. uit 8 partijen kampioen geworden. Een mooi succes. Op de Dinsdag te houden raadsver gadering komt o.a. een voorstel aan de orde ter herziening van de belonin gen van de schoolschoonmakers. Voor gesteld wordt de beloning op f 130. per lokaal per jaar vast te stellen. Verder is er een voorstel de heer J. Klunder op zijn verzoek eervol ont slag te verlenen als onderwijzer aan de Vondelschool. B. en W. brengen voorts het voor stel 'ter tafel om afwijzend te beschik ken op een verzoek om de aan ver schillende eigenaren toebehorende stukjes grond voor een nader overeen te komen prijs te kopen ten behoeve van de verbreding der wegen. Naar het oordeel van B. en W., die de straat jes van anderen voor 10 cent per per ceel hebben overgenomen, worden de eigenaren voldoende schadeloos gesteld door de nieuwe erf-afscheidingen, die door de gemeente worden geplaatst. Voor het vernieuwen van het leien dak van de Witte Kerk en het plaat sen van een bliksemafleider vragen B en W. de raad de desbetreffende be grotingspost met f 3375.te verhogen. In aansluiting op de nieuwe winkel sluitingswet stellen B. en W. voor een aantal branches bij verordening te verplichten op bepaalde ochtenden of middagen in de week te sluiten. Ver der worden er enkele verruimingen van de bepalingen voorgesteld op grond van plaatselijke omstandighe den. Naar wij vernemen zal burgemees ter Kalff vandaag het ziekenhuis te Wassenaar verlaten. Zijn gezondheids toestand is goed vooruitgaande. Na een verblijf van enkele dagen bij zijn dochter te Wassenaar, zal hij waar schijnlijk Maandag te Heiloo arrive ren, waar hij nog enige tijd rust zal nemen. GESLAAGD De heer J. W. Bergman, alhier, slaag de voor het gedeelte A. van de hoofd- acte. EINDE SCHOOLVACANTIE REEDS IN ZICHT De vacantie van de jeugd begint zó langzamerhand reeds naar het einde te naderen. De openbare lagere school en de neutrale kleuterschool hervatten haar lessen op Donderdag 14 Augustus, terwijl de R.K. lagere scholen en be waarschool de deuren op Maandag 18 Augustus weer zullen openen. Bij uitstapje naar Enkhuizen H Het jongenskoor van de St. Lauren- tiuskerk te Alkmaar, dat gister een dagje uit was, kan stellig op een ge slaagd uitstapje terugzien, 's Ochtends brachten de kleine zangers een bezoek aan de marinebasis Den Helder, waar ze Hr Ms kruiser „Tromp" bezichtig den, terwijl tevens een tochtje over zee werd gemaakt. Over Medemblik, waar men het middagmaal gebruikte, ging het vervolgens naar de Haringstad. Hici bezichtigde men het Zuiderzeemuseum, vervolgens ging men „het veld in". Het was een bijzonder amusant schouwspel, de grote hooipraam, vol zingende en joelende jongens door de grachten van Enkhuizen te zien glij den. Bij de Oude Gouwsboom kreeg men bijna een aanvaring, die ongetwij feld catastrofale gevolgen zou hebben gehad, indien de roerganger niet de tegenwoordigheid van geest had beze ten om de schuit in de wal te laten lopen. Ondanks herhaalde geluidssig nalen bij de doorvaart van de Water poort, trachtte de landbouwer de H. zijn schuit door de boom te brengen, terwijl de praam juist de boom binnen voer. De heer De Vries, roerganger van de praam, gooide echter resoluut het roer om, zodat de schuit met behoorlij ke vaart in de walmuur liep. De jeug dige inzittenden kwamen nu slechts Dank zij dje ondernemingsgeest van de heer Van Keulen, exploitant van de speeltuin „De Bedriegertjes", is Bergen een attractie rijker geworden: een Be driegertjes Expres. Dit achttien meter lange vervoermiddel bestaat uit een locomotief en twee personenrijtuigen, herinnerende aan de open tramwagens in verschillende steden en biedt plaats aan een veertigtal passagiers. Het ge heel loopt op luchtbanden en beweegt zich voort met een snelheid van onge veer 20 km. Dinsdagavond werd een proefrit gemaakt door het dorp welke uitnemend slaagde. Woensdag verschijnt het treintje in feesttenue op het terrein van het bloemencorso en Donderdag zal het de dienst door Bergen openen. Goedkeuring is reeds ontvangen van de rijksinspectie, zodat dan het spel kan beginnen. Wij vernemen nog. dat de locomotief is geconstrueerd door de heer J. Oud te Avenhorn en de perso nenrijtuigen door de Carosseriefabriek de Friese brug te Alkmaar. Na afloop van deze eerste rit werd de heer Van Keulen van verschillende zijden geeom- nlimenteerd. Namens het gemeentebe stuur sprak de loco-burgemeester, de heer L. den Das. waarderende woorden tot de ondernemende zakenman. Hit was van mening, dat deze attractie alle kans had te zullen slagen. met de schrik vrij. Ze waren daar even wel reeds spoedig overheen, toen de polderrondvaart een aanvang nam. Stellig behoorde leze tocht door ae talrijke sloten, langs de bloeiende lan den en onder de wijde wolkenluchten van het Westfriese land tot een der hoogtepunten van de dag. Via de Boe- renboom voer men de stad weer bin nen en na een spel gedaan te hebben op het landje van Top bij de Dromme- daris, vertrokken de jongens weer naar de Victoriestad. GEEN VOORRANG VERLEEND Een wieirijds'Vr, die komende van de Friese brug de Heerenstraat wilde inrijden verleende daarbij geen voor rang aan een over de Kanaalkade na derende motorriider. Een botsing bleef niet uit, maar de gevolgen beperkten zich tot materiële schade. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn in de Lyeeumstraat aan getroffen een zwart poesje (witte punt aan de staart) en een zwart poesje. Adres: Inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36, Alkmaar. Brieven aan de regering Prijsverlaging graan en bacon te snel na elkaar De Nederlandse Bond van Varkens- mesters heeft in een tweetal brieven aan de minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening zijn ontstem ming gelucht over een regeringsmaat regel, waardoor de prijzen van bacon- varkens op 13 et. per kg geslacht ge wicht zijn vastgesteld. Deze maatregel was gekoppeld aan een verlaging van de richtprijzen vóór geïmporteerde gra nen, per 1 Augustus. De Bond van Varkensmesters wijst er in zijn eerste schrijven op, dal de gelijktijdige verlaging van de graan- en baconprijzen zeer onbillijk is, omdat de varkens die in de komende weken afgeleverd kunnen worden, grotendeels nog met het duurdere meel gemest zijn. Neemt men aan, dat de mestperiode van een baconvarken ca. '4V2 maand be draagt, dan zou een prijsverlaging van het bacon niet eerder dan 2% maand na de verlaging van de voedergraan prijzen mogen plaatsvinden, aldus con stateert de bond. In de tweede brief vraagt de bond met klem van redenen om bij eventuele nieuwe maatregelen in verband met de varkensmesterij, in het overleg te worden betrokken. Geboren: Jan, zv J. Sloot en C. A. Verver. Willem C., zv W. Groen en C. A. Ranzijn. Jansje J., dv K. Dekker en A. E. Krab. Hendrik J., zv K. Krab en. H. Wensink. Overleden: Pieter van Elsland, 58 jaar, eehtg. van Minke Moester (over leden te Alkmaar). JAARLIJKSE BAZAR In de Prins Hendrik Stichting wordt van 11 tot 16 Augustus weder de jaar lijkse bazar gehouden van handwerken enz., vervaardigd door de verpleegden. De opbrengst is bestemd voor de jaar lijkse uitgaansdag der verpleegden. EEN ZWARE OPGAAF. Voor het Berdos-tournooi op a.s. Zon dag heeft Egmondia het met de loting niet getroffen. Het zal moeten uitkomen tegen Bergen, dat een klasse hoger speelt. Nu de Egmonders bovendien door allerlei omstandigheden met 3 of 4 invallers zullen moeten uitkomen, zal dit een zware opgaaf blijken. STRANDFEESTEN. Deze week organiseert de VW weder om enkele strandfeesten voor de gas ten. Deze feesten staan weer onder lei ding van de heer Richaerds. Er mag dus ook dit maal weer op grote deel name gerekend worden. Geboren: Catharina Margaretha, d. V. Petrus Pronk en Elisabeth H. Breg. Gerardus Theod-orus, z. v. Cornelis J. Vis en Divera E. van Duin. Ondertrouwd: Lodewijk G. J. van der Putten (Alkmaar) en Catharine de Moei. Overleden: Anna Kuiper, 34 jaar, ge huwd met Hendricus Pauw. Johan na Henneman, 90 jaar, weduwe van C. Spaansen. Ingekomen personen: A. Meereboer en gezin van Koedijk naar Herenweg 81. P. A. C. Bondam van 's-Gra- venhage naar Westerstraat 7. A. Haster, wed. de Geus van Castricum naar Munnikenweg 29. J. Brouwer uit België naar Ooievaarstraat 13 W. Davelaar, echtgen. van A. A. Groen van Heemstede naar Herenweg 155. Vertrokken personen: T. de Geus van Noordervaart 138 naar Amsterdam. E. Gilliam en gezin van Kerklaan 8 naar Naarden. Jac. Groene veld en gezin van Friescheweg 94 naar Meppel. GESLAAGD HARENKARSPEL. Mej. R. Jaspers, Waarland, Harenkarspel, leerlinge van ae Zuiderschool te Noord-Scharwoude, slaagde voor het diploma coupeuse. IN ZWEMBAD VERDRONKEN Gistermiddag is in het zwembad te Terneuzen de 7-jarige C. J. van der Peyl uit Goes verdronken. Het jongetje logeerde bij zijn grootvader in Terneu zen en was met andere kinderen in het zwembad aan het spelen. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Vinke. NOORDSCHARWOUDE De ker mis in Noordscharwoude is wel bijzon der stil. Het lijkt ieder jaar wel minder te worden. Dit komt ook, omdat er voor de jeugd geen attracties zijn. Er staan een paar kramen, w.o. een schiet tent en verder wat kleine stalletjes al leen voor de verkoop van snoep en een hartige hap. Zelfs een kinderdraaimo len, die ongetwijfeld goede zaken zou maken ontbreekt. Wat een verschil met de jaren van vóór de oorlog, toen behal ve aan het zuideinde ook in het noor delijk deel van het dorp diverse ver makelijkheden een plaats innamen. Hoewel er niet veel terrein meer over is, zou er op het uitbreidingsplan naast de Ned. Herv. kerk zeker plaats zijn voor een zweefmolen of andere verma kelijkheid. Onlangs stond op die plaats een circus. In de café's „de Burg" en in „.Con cordia" waren Zondag tal van danslus- tigen. hoewel ons de belangstelling minder toeleek dan het vorig jaar. In „Concordia" trad Maandagavond voor een flink bezette zaal het gezelschap van Kees Stet op met medewerking van Annie de Moor, Eddi Christiani e.a. met Niek Akkerman als conferencier. Het is een jnooie en vrolijke avond geworden, waar vooral Kees Stet met zijn Westfriese leut een belangrijk aan deel in had. Voorts kunnen we met ere noemen het Mussetteorkest van Annie de Moor, dat zoveel succes had, dat een toegift moest worden gegeven. Hetzelf de was het geval met de pianist Cas Oosthoek, die zich een waar virtuoos toonde. De Alkmaarse goochelaar Ca- kie wist aller sympathie te veroveren met zijn fantastische toeren. Ook Niek Akkerman, die hier geen onbekende is, wist de „eindjes" prima aan elkaar te knopen. Een jongeman uit Oudkarspel, die Dinsdag op de kermis te veel aan Bac chus geofferd had en daardoor veel last veroorzaakte, werd door de politie in zijn kraag gegrepen en ter ontnuchte ring ongesloten in het arrestantenlo kaal. De volgende dag werd hij weer op vrije voeten gesteld. VISWEDSTRIJD NOORD-SCHARWOUDE. De hengel- club „Ontspanning" hield Zondagmorgen een viswedstrijd langs de kade van de Dergmeer. Hoewel het weer nogal on stuimig was,'viel de vangst buitengewoon mea De uitslag was: le J. Peetoom, grootste baars 26.8 cm; 2e S. Worms- fcecher, aantal 59 stuks; 3e J. Bullooper, 55 stuks; 4e K. Pranger, 50 stuks; 5e J. Blokker, 44 stuks; 6e D. van Seventer, 39 stuks. Zeventien leden namen aan de wedstrijd deel met een totaaal vangst van meer dan vijfhonderd stuks. GESLAAGD ZUID-SCHARWOTJDE. Onze plaats genoot, de heer R. Luijting, slaagde bij het te Amsterdam gehouden examen voor het Vakdiploma meubelmaker. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharina H., d. van A Waijboer en Catharina H. Verweij. Margaretha M„ d. van H. Bruin en A, Mul. Anna E. C. M„ d. van W. P. Quax en B J. Groenland. Cornelia, d. van P. Bankersen en Tr. de Graaf. Wilhel mus P. M., z. van W. J. Kuin en A. M, Groen. Louise E., d. van A. P. Doek- heer en W. J. Haaijman. Getrouwd: Willem J. Zegers en Neeltje den Hartigh. Johannes W. H Bont en Trijntje Meinesz. Overleden: Johanna M. Koopman, 39 jaar, echtgenote van C. Stoop. Antje de Wit, 88 jaar, ongehuwd. Geboren: Maartje Trijntje, dochter van Pieter D. Sevenhuijsen en Trijntje de Geus; Anna Maria, dochter van Theodoras E. Mosch en Catharina de Groot; Anna Maria, dochter van Jo hannes W. Wiering en Cornelia Slij kerman; Reinier Maria, zoon van Al- bertus J. Huibers en Maria C. Tesse- laar; Catharina Maria, dochter van Petrus A. Pronk en Cornelia A. Stoep. Ondertrouwd: Gerrit W. Blankman, 24 jaar, schilder en Pietje Krist, 21 jaar, beiden te Warmenhuizen. Gehuwd: Wilhelmus Buur, 29 jaar, ovenbouwer te Akersloot en Elisabeth van Diepen, 29 jaar, te Warmenhuizen Gerrit W. Blankman en Pietje Krist. Overleden: Neeltje Goudsblom, 75 jaar, echtgenote van Cornelis Put. Boven op een tuintop, links aan het einde van de Zeeweg zal het hotel Nassau-Bergen worden herbouwd. Het architectenbureau Roggeveen-Hoo ning heeft een modern gebouw ont worpen, dat zich bijzonder bij het duinlandschap aanpast. Daarom ook zal het duinniveau zo veel mogelijk worden gevolgd, zodat er weinig grondverplaatsing nodig zal zijn. De ingang van het nieuwe hotel is naar het Noorden gericht. In de lobby zal ruimte worden gemaakt voor een coif feur, alsmede voor een kleine winkel met etalage. Op de begane grond "ko men logeerkamers, zodat men 's win ters op één verdieping zijn gasten kan onderbrengen, hetgeen de exploi tatie in dat seizoen niet alleen veel eenvoudiger maar ook goedkoper maakt. Op deze verdieping zijn voorts een eetzaal en recreatiezaal geprojec teerd. De kamer en de ontspannings zalen komen uit op een estrade, van waar een brede trap naar het terras en souterrain leidt. In het souterrain komt behalve een keuken, centrale verwarming, rijwielbergplaats en per- soneelskamers ook een ruimte, waar in de gasten zich bij slecht weer met spelen kunnen vermaken. Op de eer ste en tweede verdieping zullen lo geerkamers worden gebouwd met een vrij grote differentiatie in comfort. Alle kamers zijn voorzien van een bal- con. In totaal komt er in het hotel ruimte voor 50 tot 70 bedden. Voorts is op eigen terrein een wandelweg ont worpen. Om oxydatie door de zeelucht te vermijden zal geen ijzer bij het bui tenwerk worden gebruikt. Zo zal het torentje in brons worden uitgevoerd. Op de laadplaats bij de Veiling te Noordscharwoude is gisteren een ern stig auto-ongeluk gebeurd, waarbij de bestuurder, de heer Van Herwijnen, ambtenaar bij de Plantenziektekundige Dienst, door zijn eigen, auto werd over reden. De heer Van H„ die op weg naar huis was, werd aangeroepen, waarop hij stopte en met zijn been buiten de wagen stapte. Daar hii waarschijnlijk vergeten had de handrem vast te zet ten, raakte de auto op drift, met het gevolg dat de bestuurder kwam te val len en een der wielen over zijn linker been kreeg. Door de doktoren De Wit en Wilmink werd spoedig geneeskundi ge hulp verleend. De heer Van H. werd opgenomen in het ziekenhuis te Alk maar. Naar wij vernamen is het been ernstig gekneusd. Het zestienjarige meisje B., dat met een groep jongeren kampeerde te Heemskerk, stak tijdens een wandeling onverwachts do rijweg over, met gevolg, dat ze door een auto werd aangereden. Met een arm breuk en een schedelbasis-fractuur werd het meisje nadat ter plaatse de eerste hulp was verleend, naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. BOUW NIEUW ADMINISTRATIE KANTOOR NOORDSCHARWOUDE Het ad ministratiekantoor van de heer Huite- ma aan de Oosterstraat, waarin, tot dusver ook het kantoor van de R.K. Boerenleenbank was ondergebracht, zal gescheiden worden van eerstgenoemde. Het bankkantoor wordt uitsluitend on dergebracht in het bestaande kantoor. Voor het admin>tratiekantoor zelf zal een nieuw kantoor verrijzen, achter het oude. De bouw is opgedragen aan de heren Engering en Metselaar. BROEK OP LANGENDIJK. Het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" zou 5 Augus tus deelnemen aan een Zangconcours in Den Dolder, doch dit werd te elfder ure afgelast. Naar wij vernemen gaat het koor nu 21 Augustus naar Putten, waar men hoopt mee te kampen in een zangconcours. De Castricumse VVV en de Winke liersvereniging die gezamenlijk het initiatief namen om gedurende zes weken een Zomerprogramma te orga niseren, waarbij tevens een speciale winkelactie met loterij, hebben hier mede een stoot in de goede richting gegeven. In de voorafgaande jaren werd er zo goed als niets meer georganiseerd, in tegenstelling tot de jaren voor da oorlog. We herinneren ons de con certen en het vuurwerk in het dorp ea de vele avonden met mooie straatver lichting. Vorig jaar werd het in al- lerhaast georganiseerde bloemencor so een groot succes, want het trok veel belangstelling. Voor de W.V., de middenstand en de verschillende ver enigingen in onze gemeente was dit aanleiding om in 1952 beter voor de dag te komen. Het resultaat was het Zomerprogramma. Ook bij de uitvoering die de gym nastiekvereniging „D.O.S." en de Ac cordeonvereniging „C.A.V." gister avond op het terrein aan de Vinken- laan hebben gegeven, was grote be langstelling, vooral van de gasten, die thans in onze gemeente verblijven. Door het jeugdorkest van de C.A.V. werd de avond geopend met een door de dirigent, Alb. v. d. Wolff, gecom poneerde mars, de V.V.V.-mars, die door de jeugdige muzikantjes dapper werd gespeeld. Onder leiding van de gymnastiekleraar De Rie voerde D.O.S. oen grondoefening uit die e;B zeer correcte afwerking genoot. De heer De Rie was hiermede niet tevre den, hij wilde iedereen aan gymnastiek laten doen, door het publiek uit te nodigen aan de oefening deel te nt« men. Hij had succes, want in korte tijd stond het gehele terrein vol adsoi- rant-gymnasten, die in enkele minu ten de grondoefening kenden en op de maten van de KLM-mars keurig uit voerden. De oamesgroep van D.O S. voerde vervolgens rhythmische oefe ningen uit, terwijl het C.A.V.-orkest met een populair programma de avond besloot. (Ongec irrlgeerdi Hedenmorgen omstreeks half tien is in de centrale werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen te Amers foort een gashouder van ongeveer 6 meter lengte, die op druk beproefd werd, uit elkaar geslagen. De arbei ders P. J. Vesters uit Zuilen, B. G. van Steenderen en A. van Doom uit Utrecht en H. B. Rouwhorst en P. de Vries uit Amersfoort liepen licht" verwondingen op door rondvliegende glasscherven. Twee employe's van de Gunung Tjem- paka Estates bij Tjibeber in het gebied van Subang zijn Maandag vermoord. Het betreft F. G. K. ter Haar en J- H. van der Palm. Zij werden door een bende overvallen, toen zij op weg naar de tuinen waren om lonen uit te beta len. De bende behoort vermoedelijk tot de Daral Islam (Islamietische strijd groep). Gisteren zijn beide slachtoffers begraven. ANETA verneemt, dat drie van de z.g.n. „Westerling-arrestanten" op vrije voeten zijn gesteld. Het zijn A. W. Burger J„ R. Haasjes en E. Hooper. Zij bevonden zich sind begin 1950 in gevangenschap te Djakarta.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3