CREMATIE jdelderse de grote Stad en Omgeving Jimmy Brown als diepzeeduiker in Oppervlakte groen per inwoner wordt tot 30 vierkante meter uitgebreid AGENDA Telefoonkabel in het Oosten van de stad is volledig bezet Russisch monument te Bergen staat van verval Totaal van 80 H.A. is voor Alkmaar te gering Sterke versnippering Duikers ingeschakeld bij jacht naar oud ijzer Directeur Sociale Zaken weer in functie Eén en veertig aanvragers moeten nog enige tijd geduld hebben Centrale heeft De strijd tegen het mond- en klauwzeer Kermis in kalk gereed De opstellingen van Aicmaria I en II nog nummers in voorraad Oudorp Schoorl Met muziek en fakkels door de duinen Ronde van Groet op 17 Augustus NIEUWS UIT EGMONAAN ZEE Het zevende boulevard- criterium te Egmond Veiligheidsmaatregelen Oude Niedorp Concert op Het Skarpet slaagde uitstekend Morgen VRIJDAG 15 AUGUSTUS om 7.45 uur RADIO-VOORDRACHT VERGEET NIET UW TOESTEL IN TE SCHAKELEN! Oudjes werkten een jaar voor de bazar Castricum Kasteel Neubourg tharu[ hotel restaurant Eerbewijs voor ruim vijfhonderd soldaten Bergen aan Zee K. v. K. pleit1 voor een publieke telefooncel Langendijk Beemster EEN Humberto Soc echtgenote van Jan Riksman w iliS i t ■SIP ft! 'V 'I In de twintiger jaren heeft de gemeente Alkmaar het Heilooër bos kunnen kopen. De som van 100.000.vond men destijds echter te hoog en daarom werd de hap in drieën gedeeld, waardoor èn de gemeente Heiloo èn de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten mede-eigenaars werden. Was dit niet gebeurd dan zou Alkmaar waarschijnlijk zijn grenzen naar het Zuiden hebben kunnen verleggen en zou de oppervlakte groen per inwoner belangrijk groter zijn dan nu het geval is. De oppervlakte groen is in verhou ding tot andere steden zeer gering. Twintig vierkante meter per inwoner is zeker geen luxe als men zich realiseert, dat Amerikaanse steden ongeveer veer tig vierkante meter per inwoner heb ben en sommige plaatsen in Duitsland zelfs tot zestig zijn gekomen. Er wordt in Alkmaar dan ook gestreefd naar de uitbreiding van de totale oppervlakte groen, die nu tachtig ha bedraagt. Een van de grootste projecten, die hiervoor moeten dienen is het recreatieoord in het nieuwe uitbreidingsplan ten Oosten van de Vondelstraat, in het Noorden begrensd door de Coornhertkade. Dit gebied, dat de sportvelden in de Over- die omvat zal schoolwerktuinen. een grote speelweide, waterpartijen en een rand van heesters en bosschages krij gen. Althans zo luidt in eerste instantie het ontwerp. De tachtig ha, waarvan wij hierboven melding maakten moet men niet zien als een oppervlakte waar het vrij ver toeven is. immers hieronder vallen oolc alle sportvelden, die hoewel er altijd nog te kort zijn een groot deel van het „groen-areaal" voor zich opeisen. Verder rekent men er ook de verschil lende bloemperken en gazons bij, die her en der over de stad verspreid lig gen. In het ene geval betreft het grote stukken, zoals de Vest of de Nieuw- landersingel, in het andere slechts een bescheiden perkje. Al die stukken en stukjes vormen met de Hout het totaal van tachtig hectaren, dat in de eerste plaats te gering is en in de tweede plaats door sterke versnippering niet zo veel effect kan sorteren. Men hoopt dit te verbeteren o.a. door het aanleggen van het recreatie-oord en van een aan tal sportvelden bij de Hoeverweg en tussen Hoevervaart en de spoorbaan. Alles met elkaar wil men het zo ver krijgen, dat Alkmaar in de toekomst per inwoner dertig vierkante meter groen bezit. Nog steeds trekken de vissers op oud ijzer flinke publieke belangstelling en vooral gisteren toen zij hun werkterrein hadden verlegd naar het Afgesneden kanaalvak, waar zij voor de verandering met een schuit opereerden. Eén van de „vissers" dook af en toe eens onder wa. ter om de lijn steviger vast te maken of de bodem af te speuren en een grote menigte sloeg vanaf de kade dit gedoe gade, in de hoop. dat er misschien iets bijzonders zou worden opgehaald. Zoals een paar dagen geleden toen de man nen een oude, half verroeste auto aan de haak hadden. Uitgerekend tegen 8 cent per kilo loonde die vangst nog wel de moeite. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wij gaan naar Monte Carlo (elke leeft.); Har monie Theater, 8 uur: Johnny Belinda (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Mariandel (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Muiterij op het goudschip (14 jaar). Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. BERGEN. Rustende Jager, 1012.30, 14.3017.30 en 19.3022 uur: Expositie KCB. VRIJDAG Viotoria Theater, 8 uur: Klopjacht (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Mor gen is te laat (14 jaar). Harmonie Thea ter, 8 uur: Kon-Tiki (alle leeft.). Cine ma Americain, 8 uur: Het boek der wil dernis (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Non-stop vacantieprogramma met o.a. Kees Stet. Hofplein, 1 uur: Schermer dansers op het Hofplein. HOOG WATER TE BERGE& AAN ZEE Donderdag 22.14 11.01 Vrijdag 23.55 12.10 te CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 22.29 11.06 16.29 5.06 Vrijdag 0.00 12.15 18.00 6.15 Nu de officier van Justitie, mr. C. V. J. Meischke, geen hoger beroep heeft aangetekend tegen de vrijspraak van de heer J. P. in de zaak van het spaar fonds Stad en Land en dit vonnis in middels in kracht van gewijsde is ge gaan, is de heer P. in zijn functie van directeur van Sociale Zaken hersteld. De schorsing is gisteren opgeheven. De Inspecteur-Districtshoofd van de Veeartsenijkundige Dienst in Noord. Holland deelt mede, dat als gevolg van de grote moeilijkheden, die het buiten land onze export van agrarische pro. ducten (vee, land- en tuinbouwgewas- sen, bloembollen enz.) in de weg legt, men met ingang van 9 Juli 1952 beslo ten is alle door mond. en klauwzeer aangetaste of daarvan verdachte die. ren (runderen, varkens, schapen en geiten) uitgezonderd kennelijk geënte dieren, af te slachten. In verband hiermede zij de vee houders, in hun eigen belang, nog eens gewezen op het grote nut, hun dieren tijdig voorbehoedend tegen deze ziekte te laten enten, met het drievoudig vac. cin A, O en C. Door deze voorbehoedende behande ling wordt bij de dieren een immuni teit verkregen, die zeker op 7 maan den is te stellen, waardoor de vee. houder zich dus, practisch gesproken, kan beveiligen tegen aantasting van zijn veestapel door mond- en klauw, zeer. Op een langere volledige immuniteit dan plm. 7 maanden zal echter niet mogen worden vertrouwd, zodat het wenselijk is na deze termijn een her nieuwde vaccinatie te doen toepassen. Ook schapen, geiten en varkens kun nen op dezelfde wijze als runderen worden gevaccineerd. Met dikke kalkstrepen is thans reeds aangegeven waar volgende week de kermispullen komen te staan. Lange meetlatten hebben dienst gedaan om voor iedere exploitant het oppervlak uit te zetten waarop hij krachtens zijn in schrijving recht heeft. Op het Canada plein en de Paardenmarkt liggen de grootste vakken, op de Nieuwesloot de kleinste, want dat is het domein van de bumperspelen, de vliegbomsport en de nougat- en gebakkramen. De opstellingen van het eerste en tweede elftal van Aicmaria voor de op Zondag tegen Neptunus te speien wed strijden zien er als volgt uit: I; doel: Afink; achter: Wijnands en Paulisse; midden: Maasen, Wassink en Brouwer; voor: v.d. Sterre, Knip, Kees man, Bedorf en Genefaas.- II: doel: Vasbinder; achter: v. Meene en Kramer; midden: Helderman, Schmidt, v.d. Mark; voor: Webster, Ko ning, Koppen, Goossens en De Buijzer. SPOORBOMEN WEER OPEN Na ruim een etmaal gesloten te zijn geweest zijn de afsluitbomen bij de spoorwegovergang in de Bergerweg weer omhoog gegaan. De dienst Weg en Werken van de Nederlandse Spoor wegen heeft een aantal stukken nieuwe rails gelegd, voor welke werkzaam heden de overweg moest worden ge sloten, FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING Vrijdagavond om 7.45 uur zal de heer P. C. Boone, algemeen secretaris van de Vereniging voor facultatieve lijk verbranding, via Hilversum I (402 m.) een radio-voordracht houden over cre matie. Het ziet er naar uit, dat degenen, die om een telefoonaansluiting hebben ver zocht nog wel enige tijd geduld zullen moeten hebben voordat aan hun aan vrage kan worden voldaan. De centrale, die thans in Alkmaar 35S7 nummers telt, heeft weliswaar ruimte over na de uitbreidingen, die zij verleden jaar en onlangs nog heeft ondergaan, maar de kabels, met name in de nieuwe stads uitbreiding, zijn volledig bezet. De aanvragers moeten geluk hebben als er een oud nummer vervalt en an ders zullen zij moeten wachten tot vol gend jaar een geheel nieuwe kabel wordt aangelegd van de centrale naar het Oostelijk deel van de stad. Op het ogenblik zijn er 41 mensen, die een VERKEERD VERBONDEN Volgens een onlangs in ons blad ge publiceerd bericht, dat ons door de P.T.T. was verstrekt, zou de heer P. H. Kuilboer, van beroep veecastreur en varkenshandelaar en woonachtig aan de Oudorperweg 142 te Oudorp, telefo. nisch zijn aangesloten onder het num. mer Alkmaar 5969. Thans blijkt, dat deze mededeling op een misverstand berust en dat de h-ser Kuilboer nog géén telefonische aansluiting heeft. De VW Noord-Kennemerland had gisteren een avondwandeling georgani seerd voor haar gasten door het mooie duingebied, waar eens een Teun de Ja ger rondzwierf. Het was een wandel tocht met muziek en fakkellicht, een tijdpassering, die honderden gasten welkom was. Toen de schemering inviel en de grote „fakkel" van de dag zoetjes aan uitdoofde, beklommen de wandelaars onder aanvoering van de heer Stoel- horst, boskundig ambtenaar, de steile Klimweg, om dan de tocht te vervolgen langs de Mosweg enz. naar de Munni- kenweg. Daar werden de kaarsen ont stoken en ook de fakkels voor het Koedijker fanfarecorps. Het was een fantastisch schouwspel al die dwaal lichten in het nachtelijk duister. Voor afgegaan door de Koedijkers, die vro lijke klanken lieten horen, ging het daarna naar de kom van het dorp, waar een duizendkoppige menigte de stoet opwachtte. Op het Raadhuisplein werd halt gehouden en gaf het mu ziekkorps nog enige nummers ten .beste. Met een rondedans werd ten slotte de geslaagde tocht besloten. De voorzitter van VW Noord-Ken nemerland dankte allen, die aan de oproep voor deze tocht gehoor hadden gegeven en verder het fanfarecorps Koedijk, de heer Stoelhorst en zijn staf en de politie voor haar zo gewaardeer de medewerking. Toen keerde de rust weder. aanvrage hebben lopen met de weten schap, dat de telefoon bij hen thuis voorlopig nog niet zal rinkelen. In Hei loo en Bergen zullen dit jaar nog enige nieuwe kabels worden gelegd, maar aangezien de begroting van de P.T.T. een vast bedrag aangeeft, dat niet mag worden overschreden zal Alkmaar naar alle waarschijnlijkheid pas in 1953 aan de beurt komen. In samenwerking met de V.V.V. GroetCamperduin houdt G.A.V. op 17 Augustus de Ronde van Groet, een wandeltocht van 25 km door de mooi ste gedeelten van polder, bos, duinen en strand. Aan deze prestatietocht kunnen deel nemen drie leeftijdsgroepen en wel van 14 tot 30, van 30 tot 45 en van 45 jaar en ouder, met voor iedere groep resp. een langere looptijd. Een ieder die deze tocht binnen de daarvoor gestelde tijd en met inacht neming van de controleposten uitloopt, ontvangt een medaille met inscriptie. Voor het beste tijdgemiddelde zijn voor iedere groep drie hoofdprijzen be schikbaar. Tevens is er een aparte prijs voor die vereniging, die het beste ge middelde heeft gelopen. Bij de vorige Ronde's was reeds een enorme belangstelling en ook deze Ron de belooft wat deelname betreft een succes te worden. Opgave voor deze Ronde, welke ge houden wordt op Zondag 17 Augustus a.s. worden ingewacht vanaf heden, bij Café Restaurant Minkema te Camper duin, Café Restaurant Hakof, Heere- weg 275 te Groet en Café P. Slijker- man, Heereweg 157 te Catriip. Op Zon dag 17 Augustus wordt uitsluitend van 8 tot 10 uur bij Café Restaurant J. Hakof ingeschreven. OBDAM, 13 Aug. Slabonen: A 42— 45 en B 2637; breekpeen: B 15,6017 en C 14,20—5,50; koolbieten; A 6,80— 7,70, B 4,10—,460 en C 4; gele nep 23.30 23,50 en drielingen 17,7018,90; Beve landers 8,70; blanke Eigenheimers 8,80. Zaterdagavond zullen de inwoner* van de Egmonden en hun talrijke gasten weer kunnen genieten van een wielèrevene- menit, het Zevende Boulevard-criterium van Egmond aan Zee. Het is te wensen, dat de organisatoren iets meer medewerking krijgen van de weergoden dan enkele weken geleden. Slechts enkele honderden hadden toen namelijk storm en regen getrotseerd om de harde strijd tussen de jonge eerzuch tige amateurs gade te slaan. Zij zullen daar geen spijt van hebben gehad, want het was een uitermate boeiende strijd. De voorwaarden voor een spannende race zijn ook nu weer aanwezig. Vrijwel het zeilde veld renners komt aan de start en ïcan zich verzekerd weten dat zij, die de vorige maal door pech of andere oor zaken in de laatste regionen eindigden of de strijd staakten, hun best zullen doen in de prijzen te komen. Kuitwaard, de winnaar van het Zesde Boulevard-crite rium, Ab. Snijders, Bruggekamp, Harry de Koning, Appel, Fok, Jan Ottenbros, Klaas Slot en Jan Hennink, zullen hun krachten meten met die van ongeveer vijf tig andere amateurs, die stuk voor stuk het een en ander in hun mars hebben en voor een verrassing kunnen zorgen. De postcommandant der Rijkspolitie te Egmond San Zee maakt bekend, dat in verband mert de op Zaterdag 16 Augus tus 1952 te Egmond aan Zee te houden wielerwedstrijd en te geven vuurwerk, in het belang van de vrijheid en de veilig heid van het verkeer de volgende maat regelen zullen worden getroffen: Vanaf 17.30 tot ongeveer 21 uur zullen te Egmond aan Zee afgesloten zijn de wegen: Boulevard, vanaf het Restaurant „Zeezicht" in Noordelijke richting; Bou- devardIr. de Vasy, vanaf het Vuurtoren- plein in Noordelijke richting Emmastraat; Julianastraat, vanaf de Van Speijkstraat in Noordelijke richting; Wilhelminastraat, vanaf de Trompstraat in de richting Bou levard. Gedurende die tijd zal het ook niet geoorloofd zijn op genoemde wegen mo torrijtuigen geparkeerd te hebben. Parke ren is gedurende dat tijdvak alleen moge lijk aan het einde van de Voorstraat, op het parkeerterrein nabij de hoofdafgang naar het Noordzeestrand. Na het einde van de wielerwedstrijd, ongeveer 21 uur, zal het motorrijtuigen^ verkeer via de Wilhelminastraat en Ju lianastraat naar de Boulevard worden ge leid, waar op aanwijzing van de politie kan worden geparkeerd. Verzocht wordt niet in de Wilhelminastraat, Julianastraat of op eigen gelegenheid te parkeren. Na het vuurwerk worden alle motor rijtuigen via de Emmastraat, Julianastraat, Wilhelminastraat, Kerkstraat en Voorstraat afgevoerd. Dit geldt ook voor motorrijtui gen welke staan op het parkeerterrein na bij de hoofdstrandafgang. De bestuurders van die motorrijtuigen dienen via het Westeinde en de Boulevard naar de Em mastraat te rijden. Het concert dat de beide fanfarecorp sen, Niedorps fanfarecorps en „Hugo" uit Heer-Hugowaard op het zwembad „Het Skarpet" gaven, is ten volle ge slaagd, al was het weer door de tame lijk krachtige wind niet zo bijzonder aanlokkelijk. De belangstelling voor dit gezamelijk concert, dat onder leiding van de heer Den Das stond, was bevre digend. Een achttal nummers werd op zeer behoorlijke wijze uitgevoerd. Heel goed deed het de „Landelijke suite" van Boedijn, waarin verschillende fijne solistische trekjes vielen te genieten. Ook de omgeving leende zich voor het uitvoeren en aanhoren van deze suite uitstekend. Indien men nog eens concerten van dit soort geeft, zou het o.i. aanbeveling verdienen, de jeugd, door middel van een eenvoudige afscheiding van de mu zikanten verwijderd te houden. Het is bepaald storend, als naast en achter de mensen, die voor de muziek zorgen, acrobatische oefeningen worden uitge voerd. zal de Heer P. C BOONE, Alg secr. van de vereniging voor facultatieve lijkverbranding een houden over: over Hilverium I 402 M. (Advertentie, Ing. Med.) 12. „Als ik jou was zou ik maar een toontje lager zingen", zei de waard die nog steeds door het luikje van de deur stond te kijken, tegen Jimmy. „Zo mooi ziet 't er niet voor je uit. Je ziet zelf wel dat je er gloeiend bij bent en als je zou weten, wat er verder met je gaat gebeuren zou je niet zo hoog van de toren blazen". Deze woorden veront rustten Jimmy toch wel een beetje. Maar hij liet dat natuurlijk niet blijken. Hij keek de waard' vals aan en zei: ..Dan zou ik maar een beetje voortma ken met je plannen. Ik geef altijd aan de portier van Het Bonte Hondje in Kwakeldam op waar ik m'n clientèle naar t,oe breng en die weet waar ik zit en die zal heus wel de politie op je dak sturen als ik over een paar uur niet terug ben.." Jimmy lette scherp op welke uitwerking deze snel verzon nen leugen op zijn cipier zou hebben. Nu deze schrok er zichtbaar van. Hij klapte het luikje snel toe en Jim my hoorde hem als een haas naar boven lopen. „Ik weet niet of ik hier goed aan gedaan heb", mompelde Jimmy „maar ik kan er nu zeker van zijn, dat er tenminste iets gaat gebeuren en in elk geval zitten die kerels nu ook ln hun piepzak. En daar had Jimmy vol komen gelijk aan, want de waard van De Rode Ruiter wist niet, hoe gauw hij dit nieuws aan de twee kerels, die Jim my naar Braamzijl hadden gelokt, moest overbrengen. Winkelin Prins Hendrik Siichiing De Prins Hendrik Stichting houdt van 11 tot 16 Augustus een bazar, waarvan de opbrengst bestemd is voor een uitgaansdag en een feestavond voor hen, die niet mee kunnen. Wij hebben op deze bazar eens een kijkje genomen en versteld gestaan van hetgeen mensen van 70 tot 90 jaar presteren. Men waant zich in een win_ kei, zo groot is de hoeveelheid artikel len, zoals truien, jurken, schorten, sok_ ken, kousen, kussens, fijn kantwerk, baby-goed, pantoffels, handschoenen, aanvatters, slipovers, blouses, kinder kleding, ja wat niet al. Niet alleen de dames hebben hieraan gewerkt, maar ook de heren, hoewel de laatsten zich meer hebben toegelegd op andere arti_ kelen, zoals schilderijen, scheepjes, een vuurtoren met bootjes in een glazen bol, poppen, die geheel van schelpen gemaakt zijn en tal van andere dingen, die des zeemans zijn. Op deze smaak vol met bloemen versierde tentoonstel, ling frappeerde ons het meest, dat een man van 88 jaar, zonder bril, nog het fijnste soort smyrnawerk had vervaar digd- Wij hopen daarom, dat het werk van een geheel jaar beloond zal worden. Gelukkig prijkte op tal van artikelen reeds een kaartje „verkocht". Maar er is nog het nodige te koop, er zijn nog loten voor de grote en allerlei kleinere verlotingen, men kan op deze bazar thee drinken en zich aan kansspelen wagen. Wie dus nog tijd heeft, ga er heen! EEKHOORN GESIGNALEERD In één der plantsoenen heeft men sinds enige weken een eekhoorn gesig naleerd. Mag dit in bosrijke streken niets ongewoons zijn, in Egmond aan Zee is dit een grote bijzonderheid en blijkbaar een teken, dat de gemeente bosrijk genoeg wordt om ook de eek hoorns een bestaan te verzekeren! AANBESTEDING VERBOUWING VAN RAADHUIS De verbouwing van het raadhuis zal door B. en W. worden aanbesteed op Vrijdag 29 Augustus. Bloemencorso gaat niet door Naar wij van de zijde van het best™,, der V.V.V. vernemen, zal het bloemen corso Zaterdagmiddag niet dooreasJ wegens te geringe deelname. Er had den zich tot dusverre twintig deelne mers aangemeld, tegen 200 het. voriè jaar. Als de voornaamste oorzaak valt de grote drukte aan te merken van de bloemisten e.a. in verband met.de ten toonstelling in het nieuwe veilint" gebouw. Niettemin blijft het jammer dat dit jaar, al' is het dan ook deel.' wegens begrijpelijke omstandigheden het corso moest vervallen. MARKTBERICHTEN Notering van de gisteren door „Ons Belang" gehouden veiling: Sla 2-j bloemkool 8—58, capucijners 35-5] dubbele bonen 3345, bospeen 18, kon! komrijers 59, snijbonen 3040, stam. i snijbonen 12, stoksnijbonen 4251, soep groente 3, peterselie 3Vi, prentegeverj 50, pronkbonen 24, tomaten 4955, spi nazie 31, trosbonen 55, frambozen 32cC per doosje, bramen f 0.90. OPPERDOES, 13 Aug. Bintjes grote 9,70 en grove 9.20; dubbele bonen: A ij 48, A B 4447 en B 4345. Aanvoer1 36.000 kg. Donderdag 8.30 uur poterveiling, goej. gekeurde poters. Het historische slot Neubourg tt Gulpen in Limburg is als hotel restaurant in gebruik genomen. Het kasteel werd gebouwd in het begin van de zeventiende eeuw. In 1811 kwam het in bezit van graaf Oscar de Marchant et d'An- sembourg. Na de bevrijding van Zuid-Limburg in September 1944 was kasteel Neubourg het hoofd kwartier van een Amerikaanse legergroep, totdat Duitsland capi. tuleerde. Generaal Eisenhower en kardinaal Spelmann vertoefden in die tijd op het slot. Door graaf R. de Marchant et d'Ansembourg werd in één der bijgebouwen een Amerikaans oorlogsmuseum inge richt, dat telkenjare door vele toeristen wordt bezocht. Van de vele duizenden bezoekers, die in deze' zomer kortere of langere tijd in Bergen hebben vertoefd, zullen maar be trekkelijk weinigen hebben geweten, dat Bergen een stukje Russisch grondgebied bezit, gelegen in de onmiddellijke nabij heid van de villa „De Windroos", waar de onvergetelijke dichter Adama van Schel- tema eenmaal zijn mooie verzen schreef. Op dit stukje grond verrees in 1901 op initiatief van de toenmalige Keizerlijk- Russische militare attaché te 's-Graven- hage, kolonel Müller, het gedenkteken, bestaande ut een hoog marmeren Russisch kruis op een voetstuk van ruwe graniet- blokken, opgericht zoals de gedenk plaat in het Russich vermeldt „ter eeuwige herinnering aan de Russische krij gers, gevallen in de slagen bij Bergen op 8 en 27 September 1799". In de onmiddellijke nabijheid van het monument rusten de stoffelijke resten van ruim vijfhonderd Russische soldaten. Jaarlijkse herdenking Voor de kerkelijke wijding in 1901 zorgde de aartsbisschop der Russische or thodoxe kerk te Parijs, Smirnoff. De ker kelijke herdenking van de gesneuvelden vond voortaan aan de voet van het mo nument jaarlijks in de maand September plaats, totdat het uitbreken van de eerste wereldoorlog in Augustus 1914 de regel maat schijnbaar voor goed verbrak. Eerst tien jaren na het uitbreken der Russische revolutie werd de plechtigheid op 27 September 1927 herhaald op inita- tief van de in dat jaar opgerichte „Union Patriottique Russe en Hollande", een anti-bolsjewistische organisatie, die de aartspriester Vinogradoff uit Parijs had laten overkomen. Sedert dien is thans een kwart eeuw verlopen. Het bestuur van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier heeft zich, mede namens het bestuur van de V.V.V. te Bergen, gewend tot de Districtshoofden van de Post- en Telefoondienst teneinde het weder in dienst stellen van een centraal gelegen publieke telefooncel te Bergen aan Zee te bevorderen. Tevens werd gewezen op de noodzake lijkheid van het aldaar plaatsen van meer dere brievenbussen. EERSTE EIERENVEILING TE PURMEREND Voor de eerste maal na de oorlog draaide gisteren de veilingklok van de afslagvereniging Beemster, Purmerend en omstreken weer voor de eierenvei* ling. Zij omvatte ongeveer 60.000 een den- en 40.000 kippeneieren. Er was grote belangstelling voor deze veiling. De eendeneieren noteerden f 11.75 f 11.80, de kippeneieren A f 15.60, B f 16.10. BURGERLIJKE STAND Geboren: Henderika, d. van A. Tj. van Wijk en J. W. Pijlman. Margare- tha M„ d. van G. Schipper en E. C. Bouma. Johannes C. M., z. van P. C. Dekker en G. A. Timmer. Grietje B„ d. van P. Dubbeld en T. v. Diepen. Ondertrouwd: Gijs Buijs en Ma ria G. de Groot. Nicolaas de Jong en Catharina A. de Wit. Nicolaas J. Boon en Adriana C. Koning. Getrouwd: Tjailing B. Greijdanus en Aagje A. Klugt, I nARIJS- de stad onzer dromen, Net voor Pasen, op Vrijdag 1 jongen, die het in zijn hoofd had I En daartoe in Nederland reeds de j,y «erkzaam voor Ida de Leeuv toch geen ondergeschikte rol ven jn ons land lag voor hem geen 1 Jacques Fath en Dior, twee Fran pus pakte hij een koffer, scliraa] I TCrgaard bijeen, en trok naar Pa; ln bescheiden mate over financii I toor deze talentvolle jongen gec filmster. Hij werd, zij het na zei nochtans zijn naam te hebben ge W|IJ zijn vrij nuchter i VI eu toch heeft de ge- „hiedenis van Jan Riks- 2 die ook wordt «ingesproken als J an de wint> naar zljrL iWeede vader—en Hum berto Soca del Rio iets van een sprookje. De Helderse jongen meende zulke verha- jpjij terecht te zullen len had men hem ver- vomen in een heksen- iketel van excentrieke mensen; men had hem «zegd, dat hij in som- mige wijken 's avonds Let alleen op straat zou kunnen lopen... Zo kwam lij aan, op zijn hoede voor het vreemde en ver raderlijke van deze we reldstad. En het viel zo Lee! Men verwees hem [voor onderdak naar de 'ité Universitaire, de rijk van de studenten en kunstenaars, jongens beurzen of.rijke In die jaren is het monument door onvoldoende onderhoud in verval geraakt. Het eens sneeuw-wit marmeren kruis, heeft een grauwe, roestige kleur gekre gen en de vergulde letters van de ge denkplaat zijn ternauwernood meer zicht baar. Nog steeds heeft het plekje grond geen enkele bloemversiering, zodat het geheel geen waardig symbool vormt van de waar dering voor de soldaten, die hier ver van hun vaderland vielen voor de be vrijding van Holland uit de handen van de Franse overweldiger. Ide |met - vaders. Jan kwam thuis in „Maison de Cuba", het gebouw van de Cubaan se studenten. „Ja", zei de 'directrice, „je mag wel em dag of vijf blijven, ja". Ze was vriendelijk, Jan Riksman handig. Hij .ontwierp het model voor [een mooie japon en bood [laar dat aan. Daarmee vas zij „verkocht". „Je [mag blijven", had ze ge- K8d- lm ging hard aan de f ski. want hij moest vn de eerste plaats zijn I kostje verdienen en zijn I kamertje betalen. Hij 1 deed van alles, waste I lelis voor de anderen. I Hij ondernam een tocht lan I grote modehuizen, met in zijn t; waardevolle nieuwe collectie mo Hij slaagde, zij het ook als studei der werkvergunning, die voor zi beid niet beloond mag worden. October aanstaande zal Jan dar Jean Desses gaan werken. Dat belangrijke stap in de goede ri uant Fath, Dior, Balenciaca en Korden op het gebied van de m ién adem genoemd! En als Jan daad is wat Desses al in hem he |iien, dan komen ook de werkv ring en de rest wel. Want er zit i de modellen van Jan Riksmai EEN RUSTIGE KERMIS SINT PANCRAS. De tweedaagse ker mis op Maandag en Dinsdag te Sint Pancras heeft een bijzonder rustig ver loop gehad. De enige attractie was een electrische carrousel, die het overigens niet druk had. Voorts waren er een paar kramen. In café Bouwstra, waar de cla- vioia's voor dansmuziek zorgden, was het gezellig druk. Dinsdagavond werd op het sportveld een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen Vrone en een elftal van de Ringersfabriek uit Alkmaar. De uitslag was 11. Ook hiervoor bestond maar een matige belangstelling. GESLAAGD NOORDSCHARWOUDE. De heer A. Nienes slaagde in Den Haag voor het examen Algemene Statistiek B. i' a,:J MliWi THt is niet het eerste portret maar mei het meest gepublic enig idee van de schoonheid nitikel toont een model van

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2