„ALS IK D Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving AGENDA Velen woonden plechtige uitvaart van kapelaan Dekker bij Het vlas uit de Wieringermeer wordt in Alkmaar overgeladen DAW met grote ploeg naar de nationale kampioenschappen „Kon-Tiki", epos van een moderne Viking-Odyssee De Schermer dansers gaven een demonstratie op het Hofplein *>V Bemind priester werd uitgedragen Gevonden Geuzengroep in Bath morgen weer huiswaarts voorwerpen r~ Het begint druk te worden aan de Handelskade Friesebrug oorzaak van toenemende drukte Estafetteploeg kans op eervolle plaats Zes Scandinaviers voeren op een vlot meer dan vierduizend mijl over de Stille Zuidzee Zelf vervaardigde film geeft boeiend relaas Vreemdelingen bezoek was zeer groot Petten Bridgenieuws LAATSTE NIEUWS J. BUSQUET afwezig 91 X, X man" Langest VRIJDAG IS AUGUSTUS 1952 Talryke velen uit Enkhuizen, Den Helder en andere plaatsen hebben gister morgen door het bewonen van de plechtige uitvaartdienst voor wijlen kapelaan Th. Dekker, blijk gegeven van hun vriendschap en dankbaarheid jegens de op zo'n tragische wyze om het leven gekomen priester. Het voltallig Enkhuizer gemeentebestuur en de echtgenote van de burgemeester, alsmede het kerk bestuur der Helderse parochie Petrus en Paulus, leden van de KAB uit Den Helder en de sportcentrale W.G.W. aldaar, gaven door hun aanwezigheid blij ken van deelneming. Groot was ook het aantal geestelijken dat op het priester koor had plaatsgenomen. Onder hen bevonden zich de vicaris-generaal van het bisdom, mgr J. M. Groot, vloothoofdaalmoezenier mgr Wilmink en de gees telijkheid uit Den Helder, de Streek, Andijk en Wcrvershoof. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Klopjacht (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Mor gen is te laat (14 jaar). Harmonie Thea ter, 8 uur: Kon-Tiki (alle leeft.). Cine ma Americain, 8 uur: Het boek der wil dernis (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Non-stop vacan- tieprogramma met o.a. Kees Stet. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Klop jacht (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Morgen is te laat (14 jaar) Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Kon- Tiki (elke leeftijd); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Het boek der wildernis (14 jaar). HEILOO. Rustende Jager, 8 uur: Revuegezelschap „De Kolderkit" met „Alles wel aan boord". EGMOND AAN ZEE. Ronde van Egmond, 6.30 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vriid,»»' 23.55 12.10 Zatervg 0.25 1.12 te CAMPERDUIN Hoog Laag Vriidag 0.00 12.15 18.00 6.15 Zaterdag 0.30 1.17 18.30 7.17 Overzicht van de plechtige uitvaart dienst in de Enkhuizer parochie kerk voor kapelaan Th. Dekker, die tengevolge van een noodlottig ongeval om het leven kwam. De H. Mis van Requiem werd opge dragen door de deken van Hoorn, de Hoogeerwaarde Heer P. L. Ch. v. d. Meer met assistentie van de kapelaans Koopmans en Tesselaar, twee studie genoten van de overledene. De Lauden werden vooraf geleid door Deken A. H. Harst van Den Helder. Door het parochiekoor werd ge zongen de tweestemmige Requiem van Reinierse en de meerstemmige „Libera Me" van Perosi. Na de H. Dienst sprak de Weleerwaarde Heer Ruhe, kapelaan van de St. Bavo te Haarlem woorden van herdenking. Allereerst dankte hij de burgerlijke overheid voor het be toonde medeleven met dit voor de parochie Enkhuizen zo zware verlies. Vervolgens bracht hij op sobere wijze in herinnering het werk van de overleden kapelaan. Op blijmoedige wijze werkte hij met de hem door God gegeven talenten. Zijn talent van het woord bleek vooral uit de Lijdensmeditaties, die hij gedurende de Vastentijd in meer- De Geuzengroep, die morgen alweer in Alkmaar arriveert, heeft de laatste Week van haar verblijf in Engeland in Bath doorgebracht. De reis van het kamp in Brockenhurst naar de nieuwe verblijfplaats was geen onverdeeld ge noegen, want de verkenners hebben Vier uur lang in een volle coupé ge staan. Maar de rit door het heuvel, achtige Zuid-Engeland met zijn prach tige vergezichten bood volop afwisse ling. Maandag was een rustdag en was iedereen in de gelegenheid met zijn pleegouders stad en omgeving te ver kennen. De volgende dag was er een Officiële ontvangst op het stadhuis, waar alderman A. W. S. Berry in zijn welkomstrede herinnerde aan de vriend schap tussen Alkmaar en Bath. Hij toonde zich zeer erkentelijk yoor de kaas, die hopman P. H. L. Nieuwen, huijsen hem aanbood. Bij de bezichti ging van het gebouw genoot de Alk- maarse gong natuurlijk de meeste be. langstelling. 's Avonds werd in het troephuis van de Bath-scouts de film vertoond, die zij Verleden jaar in Holland hadden opge nomen. Over het eten zijn de Alk. maarse padvinders best te spreken en de hartelijkheid, waarmee iedereen hen omringt, is opvallend. Burgerlijke stand Geboren: Johanna P. A., d. van G. van de Kuijt en C. W. Zandbergen. Wiebe P., z. van P. J. Hobbelen en G. de Jong. Ondertrouwd: Jan P. Beets en Aafje van den Berg. Jan de Moor en Johanna H. Charmant. Pieter Wegman en Anna H. C. Schipper. Oebele Rou- kema en Anna C. Duin. Franciscus Koomen en Grietje Dol. Henri W. Hels- dingen en Niesje Compas. Adelbertus 3. Jansen en Margarete R. Hirschmann. Getrouwd: Hendrik Effern en Jo hanna Knijpstra. Harm de Vroome en Jansje Zandbergen, dere kerken hield. Hij had een klein hart en als gevolg daarvan een kleine beurs. Toen hij ooit met de zielzorg van woonwagenbewoners werd belast, waren dat zijn meestbezochte parochia nen. Het jeugdwerk had zijn grote liefde. Hij gaf zich daaraan geheel en men voelde dit. Nadat de spreker zijn deelneming aan de naaste familie had betuigd, beval hij de overledene in het gebed van priesters en leken aan. Van de gelegenheid om een laatste blik te werpen op het stoffelijk over schot werd door allen gebruik ge maakt. Hierna werd de dierbare dode langs de rijen, gevormd door de geünifor meerde leden van W.G.W., de kerk uitgedragen. Des middags om één uur werd het stoffelijk overschot in het familiegraf te Alkmaar bijgezet. Gevonden over het tijdvak van 7 tot en met 13 Augustus 1952. Inlichtingen aan het bureau van politie te Alkmaar van 1718 uur op kamer 14, le etage, alleen op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Arm bandje, portemonnaies, shawls, ceintuurs, broche, handschoenen, motormuts, motor handvat, pakje met inhoud, horloge, zaag, kinderbroekjes, hengel, portemonnaies met inhoud, halsketting, rozenkrans, badgoed, benzinedop, klapper-pistooltje, slip-over, sleutel, oorbel, kinderportemonnaietje, poulie, wieldop, poppenwagentje, regen hoedje, koffersleuteltje, ring met sleu tels, jongensjasje, blad, ballpoint, tang met band, sleutel, kinderzonnebril en steun zool (kind). Een toetje Een kip van de heer Havik naar de beschrijving van zijn. op het redac tiebureau verschijnend dochtertje een Barnevelder was van de leg en het dier heeft er waarschijnlijk een voor gevoel van gehad wat er met oude kip pen gebeurt als zij geen eieren meer produceren. Om te demonstreren, dat zij nog niet helemaal aftands is in zoverre men dan bij hoenders nog van tanden kan spreken heeft de kip opnieuw haar best gedaan maar het helaas niet verder dan een eitje kun nen brengen, dat meer van goede wil dan van productievermogen getuigt. Het heeft iets van een musseneitje en het woog 9 gram. De moeite niet waard om er voor te kakelen. 13. „Heeft-ie de portier van „Het Bonte Hondje" op de hoogte gesteld van ons ritje naar Braamzijl?" vroeg het ruitjespak aan de waard van de „Rode Ruiter". „Daar heb ik niets van ge merkt. maar als het waar is, dan zijn we met z'n allen zo zuur als een pint azijn. Want dan kan je er zeker van zijn dat commissaris Van Wanten ons op 't spoor komt. En dan is de hele zaak stuk." Er heerste na deze woorden een tamelijk verslagen stemming in de ge lagkamer van de Rode Ruiter. De waard die Bouk Bitter heette, zuchtte heel diep. „Als we de klabakken hier binnen krijgen dan ontdekken ze ook dat kapi tein Toontje hier logeert en wat dan?" De twee anderen knikten, dat ze dat ook niet wisten. De vent in het ruitjes- pak zullen wij verder maar Sjonnie noe men en die met die scheve hoed op z'n hoofd Bonkie Biezebijter. Beiden waren 't illustre leden van de Braamzijlse on derwereld. Samen hadden ze zeker meer dan een kwart eeuw achter de tralies gezeten. De drie mannen dach ten een tijdje na en toen nam Bonkie Biezebijter het woord. „D'r zit één ding op," zei hij. „Voordat dat SI portier van 't Bonte Hondje ongelukwf gaat maken, moeten wij ook hèm c'L schadelijk maken. Daarom is 't het bt&l dat Sjonnie en ik met de taxi van fl sukkel beneden naar Kwakeldam rijtjJ om hem even te gaan halen. Tensloil moet een mens nooit half werk doeJ Bouk Bitter knikte, dat hij dat nog r-| zo'n slecht idee vond. „Gaan jullie nnf zo gauw mogelijk," zei hij, „dan zijn ij enminste van deze zorg af." 51 Het ziet er naar uit, dat Alkmaar naam begint te verwerven ais haven stad. Na het bezoek van de kustvaarder Madjoe, die vijfhonderd stammen hout uit Zweden voor de firma Eecen kwam brengen, meerden gisteren aan de Han delskade vijf flinke motoiVrachtboten, die vlas kwamen laden voor Zeeland en Beigie. Het was er opeens een drukte van belang, een bedrijvigheid zoals we er in lange tijd niet hadden gezien. De heer Van der Meer, schipper van de „Adriana" uit Rotterdam, vonden we bereid eventjes het werk te laten rusten en ons te vertellen waarom Alkmaar opeens zo aantrekkelijk is ge worden voor de vrachtscheepvaart. Naar de schipper ons mededeelde, is dit een gevolg van het gereed komen van de nieuwe Friesebrug. Tot nu toe was het de gewoonte, dat D.A.W. heeft het stoute plan opgevat met een groot aantal leden deel te gaan nemen aan de Nationale zwemkam- pioenschappen te Rotterdam. Het be stuur van de Waterratten kon dit be sluit nemen omdat de zwemkampioen- schappen een wijziging hebben onder gaan. Zo is thans o.m. in het programma opgenomen de 3 x 100 meter wisselslag estafette, waarop de Alkmaarders zon der enige twijfel kans hebben in de IN het voorjaar van 1947 ondernamen vijf Noren en een Zweed, mannen van de 1 wetenschap, door wier aderen echter nog het avonturiersbioed van hun voor vaderen, de Vikingen, stroomde, van Gallao in Peru uit, aan de Westkust van Zuid-Amerika, een stoutmoedige tocht op het vlot „Kon-Tiki" naar de meer dan vierduizend mijlen ver in de Stille Zuidzee gelegen Polynesische eilanden groep. Zij leverden zich over aan de passaatwinden en de zeestromingen en riskeerden hun leven om een theorie te bewijzen: n.l. dat de bewoners van deze eilanden uit Zuid-Amerika afkomstig waren, en niet uit Azië, zoals men algemeen aannam. en gangster-films, welke men sleursge- wijs krijgt voorgeschoteld. Jammer is alleen, dat de exploitanten van de rolprent het nodig hebben ge acht de sportjournalist Aad van Leeu wen een inleidend woord te laten uit spreken, wfct tamelijk arrogant aan doet. WELHAAST iedereen kent reeds de geschiedenis van de zes Kon-Tiki- mannen, die ondanks de pessimisti sche voorspellingen van vele ervaren zeelieden na 101 dagen varen, waar in zij 4300 mijl aflegden zonder één schip te ontmoeten, met hun primitie ve, door hen zelf van negen bomen vervaardigd vlot strandden op het ko raalrif van het eiland Raroia. Maar hoewel dit verhaal over de ge hele wereld bekend is, is toch de film „Kon-Tiki". die van vandaag af in het Harmonie Theater draait en die geheel werd vervaardigd door de leden van de expeditie, door de mannen, die deze eenzame en gevaarlijke reis zelf hebben meegemaakt, geworen tot een ongemeen boeiend en adembenemend relaas van dit grootste avontuur. Boeiend door de echtheid en de eenvoud, ja, door de ge brekkigheid van deze film, welke on der de moeilijkste omstandigheden en met een minimum aan technische hulp middelen werd opgenomen. De sympathieke leider van dit onder nemende gezelschap, de Noorse zoöloog en ethnoloog Thor Heyerdahl, de auteur van het bekende boek „Kon- Tiki", vertelt op simpele, onopgesmuk te, doch al evenzeer fascinerende wijze het verhaal van deze meer dan drie maanden durende reis. tijdens welke deze Vikings alleen door middel van hun boordradio enig contact met de „beschaving" hadden. Wij willen verder niets over de inhoud van deze film zeggen, doch haar riechts warm aanbevelen. De kwaliteit van „Kon-Tiki" is verre superieur aan de talloze technisch volmaakte show finale te komen. Met André Slikker op de rugslag, de vlinderende Hans de Jong voor de schoolslag en Ad Boxem voor de vrije slag, verwachten wij van deze D.A.W.-ploeg een goede tijd. Hun voornaamste concurrenten zijn: 't IJ (Nederlands recordhouder op dit num mer). Aegir (Eindhoven), Haarlem, H.P.C. en De Robben. De D.A.W.-damesploeg start op het zelfde nummer, maar het is niet aan te nemen dat Tine Tenkink, Jetty Pier- sma en Gerda de Waard voor een finale plaats kunnen zorgen. Zij zullen reeds met een plaats bij de eerste tien tevre den mogen zijn. Tine Tenkink start ook op de 100 meter vrije slag adspiranten, waarvan de series, evenals die van de 3 x 100 meter wisselslag, Vrijdagavond in het Sportfondsenbad te Rotterdam worden gezwommen. Slechts een Tine Tenkink in topVorm kan zich Zaterdag voor de finale plaatsen. Gerda de Waard krijgt het op de 100 meter dames vrije slag zo mogelijk nog zwaarder. Ad Boxem en André Slikker komen beiden uit op de 100 meter rugslag he ren. Het is vrij zeker dat Boxem de finale zal bereiken, maar of daar ook voor Slikker een plaats is gereserveerd, lijkt ons twijfelachtig. Jetty Piersma noteert de laatste maanden goede tijden op de 200 meter schoolslag dames. Het is niet onmoge lijk dat zij voor een verrassing kan zorgen, waarbij wij nochtans niet den ken aan een eerste, tweede of zelfs maar derde plaats. Ad Boxem, André Slikker, Hans de Jong en Ab Blankvoort of Nierop Groot kunnen op de 4 x 200 meter vrije slag heren een tijd van om en nabij de tien minuten bereiken. Het vorige jaar was dat voldoende voor een vierde plaats en de verwachting is gerecht vaardigd dat de Alkmaarders zich bij de snelste zes kunnen plaatsen. de schepen zo dicht mogelijk naar de plaats voeren waar de te laden produc ten gereed lagen.. Het aan boord .bren gen van de lading was zeer lastig, daar in de meeste gevallen moest worden aangelegd aan een glooiende wal, waar door de afstand tussen boot en kade te groot werd. Als er vlas moest wor den overgeladen terwijl er een stevige wind stond, leverde dit werk haast on overkomelijke moeilijkheden op. Ook gebeurde het vaak dat de boten op verschillende plaatsen moesten aanleg gen om te laden, hetgeen tijdrovend en dus duur was. De schippers zagen met lede ogen dat Alkmaar een prachtige aanlegsteiger had, die echter niet kon worden ge bruikt omdat het grote wegverkeer deze plaats practisch niet kon berei ken. Nu is dit veranderd. De nieuwe Friesebrug levert zelfs voor de langste wagen met de hoogste en breedste lading, geen moeilijkheden meer op. De auto kan aan de Handelskade op een decimeter afstand van het schip wor den geparkeerd en het overladen is „kinderwerk". Iedere aanvoerder zal nu liever zijn producten in Alkmaar af leveren, dan enkele kilometers dichter bij huis op de oude manier te gaan overladen. Het gevolg is, dat nu uit de verre omgeving van Alkmaar en zelfs uit de Wieringermeer per auto vias wordt aangevoerd, dat wordt afgele verd aan de Handelskade. De heer Van der Meer, was van mening, dat bij een goede vlasoogst de Handelskade het volgend jaar te klein zal blijken. Ook voor het overladen van andere producten en in het bijzonder kunst mest is de Handelskade een bijzonder geschikte plaats en men mag dus ver wachten dat hot daar voortaan ook buiten de ..vlastijd" druk zal worden. Prijzen op de kaasmarkt] Op de heden gehouden kaasmaiij waren aangevoerd: 14 stapels fabriek! kaas en 2 stapels boerenkaas, total 39.000 kg. De prijzen waren vtel fabriekskaas f 2.15 en voor boerenkaai| f 2.16. De handel was matig. In Bodegraven waren Dinsdag partijen aangevoerd: le soort f 2.35-1 f 2.40, 2e soort f 2.30f 2.34, extn| f 2.48 met een kalme handel. In Woerden waren Woensdag 21)1 partijen: le soort f 2.34f 2.39, 2e soortl f 2.28f 2.33, extra zware f 2.48. Dt| handel was matig. Donderdag waren er in Goude partijen: le kw. f 2.33—f 2.40, 2e kw.l f 2.28f 2.32, extra kwaliteit tot f 2.50.| De handel was kalm. Jongens werden van fief'spad afgedrukt KOO<5 AAN DE ZAAN. De school-1 vrienden J. B. en H. Z. uit de Wilhei-I minastraat, reden rustig od het rijwiel-l pad toen zij door een tegemoet komende! jongeman in de berm werden gedrukt. I Het gevolg was een valpartij. Een voord wiel werd gekraakt. De wielrijder diel het geval veroorzaakte, vertelde, datl hij uit Alkmaar kwam en noemde zijnl naam, waarna hij weg reed. De politici trof op het aangegeven adres slechts eenl paar oude mensen aan, die van niets I wisten. De politie heeft echter nog meer| pijlen op haar boog. BRANDWEER VERLOOR MET 4-11 In de serie nederlaagwedstrijden val de brandweer-voetbalcompetitie in. KI Holland heeft de Alkma'arse ploeg gil teravond het onderspit moeten delvel tegen de brandweer uit Enkhuizeil| Alkmaar verloor met 41. GESLAAGD Voor de hoofdacte slaagde mej. Ml Brandsma, onderwijzeres aan de Vcn-| delschool alhier. Het kaasmarktbezoek blijft dit jaar opvallend hoog. Twee weken geleden werd een na-oorlogs record gevestigd, dat verleden week al weer werd ge broken en vandaag practisch werd ge ëvenaard. Iedere Vrijdag opnieuw zijn er duizenden toeristen die de markt met eigen ogen willen aanschouwen en dit is het beste bewijs dat Alkmaar de vreemdeling iets kan bieden, dat ook in de tegenwoordige tijd nog alleszins de moeite waard is. Er waren ditmaal veel gezelschap pen op de markt. Reeds om kwart over tien werden er vier gidsen van de VVV gevraagd om gezelschappen rond te leiden. Het Amerikaanse bezoek was ditmaal iets minder dan voorgaande weken, doch het aantal Engelsen en Schotten was daarentegen veel hoger. Een R.K. geestelijke uit India, die en kele weken in Holland vertoeft, werd door een confrater rondgeleid en keek met grote belangstelling toe hoe de berries op de grote weegschalen wer den geplaatst. Schermer dansers De markt werd ook bezocht door een groep van de Schermer dansers, de he ren in zwarte jas met hoge hoed en de dames in de mooie ouderwetse costu- més met de beugeltassen. Zij waren speciaal gekomen om de duizenden kaasmarktbezoekers een prettige ver rassing te bereiden en hebben om één uur met begeleiding van een accordeon en een piano een dansdemonstratie op het Hofplein geneven, waarvoor grote belangstellin™ bestond. De boten van de rondvaart waren vol bezoekers, die Alkmaar van de waterkant gingen bekijken. Een beetje zielige vertoning maakte een man met een min of meer verwaarloosde bou vier en een aapje, dat acrobatische toe ren kon verrichten. De dieren maakten een allesbehalve verzorgde indruk en I zagen er niet naar uit of ze pleizier in hun leven hadden. Een armelijk, slecht verzorgd kermisgroepje, dat niet in het fleurige frisse beeld van onze kaas markt paste en daarom maar op een pleintje aan het Fnidsen een „voor stelling" georganiseerd had. De kantklossers uit Wijdenes trok ken in het Waaggebouw weer grote belangstelling. Het is te. hopen, dat haar demonstratie de succesvolle ge volgen zgi hebben, die zij er blijkbaar van verwachten. Een der leden van het „Kon-Tiki"-gezelschap wordt door een collega- Viking, die tevens een waakzaam oog op de alom aanwezige haaien Iwudt. aan zijn benen vastgehouden, terwijl hij onder water een noodzakelijke reparatie aan het vlot verricht. Dierenbescherming Wie is de eigenaar van het smous- hondje dat al enige weken geleden zwervend in Alkmaar is aangetroffen? Kentekenen: licht bruin, donker dek, teef, witte punt aan de staart. Zwervend is te Alkmaar aangetrof fen een zwarte Bouvier, staande oren, gecoupeerde staart. Ter beschikking zijn enige jonge gezonde poesjes. Donderdagavond is op de Kenpemer- straatweg aangereden een zwarte poes Deze wordt thans verzorgd op Paling- straat no. 13. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36 te Alkmaar. De uitslag van de deze week gehou den onderlinge bridgedrive was als volgt: 1 W. BoontjesJ. Vriesman 48 p; 2 fam. Geensen 46 p: 3 fam. Tuman 45 P; 4 G. RademakerD. Boontjes 44 p; 5 gebr. De Groot 44 p; 6 A. v.d. Vlies— P. Vriesman 39 p: 7 mevr. De Kuiper— Jb. Eriks 37 p; 8 T. WatertorJ. Geen- se 33 p. (Ongec irrigeerd) Kanaalzwemmerij Brandweerman geeft na twaalf uur op Bob Paysour, de 24-jarige brandweer man uit de Verenigde Staten, die Don derdagmiddag om 12 uur aan de Fran se kust te Cap Griz Nez in zee is ge gaan om het Kanaal over te zwemmen, heeft, nadat hjj 12 uur en 15 minuten in het water heeft gelegen en 6 mijl van de Engelse kust verwijderd was, zijn poging opgegeven wegens kramp- Het Engelse meisje Jenny James, dat te St. Margarets Bay was gestart heeft nu vijf uur te hebben gezwommen haar poging gestaakt, aangezien zij zeeziek werd. Een Egyptische legerploeg, bestaande uit zes man welke van plan was in een estafette het Kanaal over te zwemmen, is van idee veranderd en men is van nacht om half drie om beurten te Kaap Gris Nez gestart. Kort nadat de zes Egyptenaren waren vertrokken is de Engelsman Victor Bir- kett ook te water gegaan. Het weer was goed de zee kalm ed er woei een lichte zoele wind. 30.000 op 4337 In de vijfde klasse, 17e lijst van de 516e staatsloterij is op het nummer 433? een prijs van f 1000.gevallen en een premie van j 30.000.—. D.V. Maandag 18 Aug. a.s. hopen onze geliefde Kinderen, Zuster en Zwager KL. WAGEN AAR en B. WAGENAAR—DUIF de dag te herdenken, waar op ze voor 25 jaar in het huwelijk werden verbonden. B. DUIF— NIEUWLAND G. DUIF. Fam. KROONENBURG Fam. KNAAP. Receptie: Dinsdag 19 Au gustus van 4.30—6 uur in het gymnastieklokaal bij de Chr. School te St. Pancras. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevr. AALTJE H1LDERING, Gei), BOL, in de ouderdom van 76 jaar. Oudorp (N.-H.), A. HILDERING. Amsterdam, G. H. KLOPPER— HILDERING J. H. W. KLOPPER. Alkmaar, D. HILDERING A T HILDERING— HARTLAND. Klein- en Achter kleinkinderen. Oudorp (N.-H.), 14 Augustus 1952. Kanaaldijk 15 (post Alkmaar). Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maan dag op de Gemeentebe graafplaats te Alkmaar. Vertrek van het Cen traal ziekenhuis nam. twee uur. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Centraal ziekenhuis. Bezoekuren voorm. van 10 tot 11 uur en nam. van 3 tot 4 uur. arts van 16 Aug. tot 8 Sept. Biedt zich aan HUISHOUDSTER met 2 dochtertjes van 6 en 1V4 jaar. Spoed. Brieven onder no. A 342 bureau van dit blad. NET MEISJE gevraagd bij C. ZWART, Brood- en Banketbakkerij, Lindenlaan 65. Tel. 5696. Deze advertenli Een paar dingei CENT CENT Acht gekleurd I Dameszakdoel k-NP SPECIALE AANB zo lang de vo< REGENMANTELS met dezelfde c en rouge-rougi PRACHT AANBI1 DOORDRAAG NIEUWSTE HEI seizoen goed in! W mooie, voordelige 25 soorten „Billijk

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2