Raad voor Econ. Aangelegenheden is van grote betekenis NOG STEEDS GEEN SPOOR VAN Ds H. JANZEN AVRO-raadsman dient conclusie van antwoord bij Rechtbank in Een belangrijk stuk regeringsbeleid Een beschouwing van oud-minister Vos H Oorsprong en waarde Dienstplichtigen na twee jaar met groot verlof Men slaat voor raadsels „Plof" en „Plaf" terug in Hilversum Kunst en cultuur MLD gaat naar Engeland Donaupont voor Velsen in ons land aangekomen Nederlandse student is in vrijheid gesteld JCoAt fözAteJk Junk geen Rus maar Duitser? De derde conferentie „Geloof en Kerkorde" VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1952 'ERHAALDELIJK is bij deze kabinetsformatie evenals trouwens bij die van bet vorige jaar de positie van en in de R.E.A., of zoals de volledige be naming luidt: de Raad voor Economische Aangelegenheden, gevormd uit de Ministerraad, ter sprake gekomen. Uit tal van berichten zal de lezer reeds zijn j.bleken. dat verschillende bij de formatie betrokken partijen veel prijs stellen (ip een liefst zo groot mogelijke invloed in de R.E.A. Terecht is naar aanleiding van deze en dergelijke berichten de vraag gesteld: Wat is nu toch de oorsprong, je functie en de betekenis van de R.E.A.? Een uitvoerig antwoord op deze vraag geeft ir H. Vos, die als minister gedurende enige jaren goed in de gelegenheid y geweest de practijk van de R.E.A. te leren kennen, in een onlangs door het partijbestuur van de Partij van de Arbeid uitgegeven bundel opstellen „Socia lisme in de Branding". landse Zaken, Buitenlandse Zaken en Overzeese Gebiedsdelen. Met nadruk wijst ir Vos in het laat ste gedeelte van zijn beschouwing op de bijzondere positie, welke de Partij van de Arbeid steeds in de Raad voor Economische Aangelegenheden heeft gehad: „in het kabinet-Schermerhorn ae absolute meerderheid, in de kabi- REEDS vóór 1940 werden tijdens het minister-presidentschap van dr Co lin van tijd tot tijd kleine commissies jj de ministerraad gevormd, teneinde tesiissingen, die de arbeidsterreinen van meer dan één departement betrof- lift in onderling overleg op 't hoogste peau voor te bereiden. Het de uitbreiding van de overheids- jaioeiingen nam de behoefte aan en j noodzaak tot samenwerking en on- tëriing overleg sterk toe, zodat het liet behoeft te verwonderen, dat mi- rister-president Schermerhorn bij het presenteren van zijn nieuwe kabinet op 27 Juni 1945 de vorming van een jantal kleine colleges uit de minister raad meedeelde. Een van deze colle ges was de Raad voor Economische Zaken, thans bekend als de R.E.A. Aanvankelijk belast met het behande len van sociale en economische aan gelegenheden, nam de betekenis van lit college korte tijd later nog aan merkelijk toe, daar het ook voor de behandeling van alle belangrijke we- ceropbouwaspecten werd ingeschakeld. De practische betekenis van de R.E.A.? „Men kan aldus ir Vos zonder enige overdrijving zeggen, dat de besprekingen in de RE A. en de daar genomen beslissingen het sociale en economische beleid van de regering hebben bepaald". Als werkcollege is de R.E.A. z.i. uitermate bruikbaar ge bleken. te meer waar de vergaderin gen van de R.E.A. in tegenstelling tot ae voltallige ministerraad vrijwel steeds door ter zake kundige ambtenaren worden bijgewoond. Deze geven in lichtingen en inzichten, en discussiëren pee, in zeer veel gevallen op voet van volkomen gelijkheid, al hebben zij geen stemrecht. „Deze werkwijze biedt grote voor delen. Men leert mensen èn zaken be ter kennen. Voor de ambtenaren wordt de achtergrond van veel beslissingen iuiüelijker, de ministers leren de di- cte consequenties en de uitvoerings- •.ogelijkheden grondiger beoordelen". De samenstelling van de R.E.A. UITERAARD is de samenstelling van deze zo belangrijke Raad van bij- andere betekenis, al wijst ir Vos er ïrecht op, dat de beslissingen in de IE.A. slechts één phase van de poli tiek, die voorbereiding, wetgeving en uitvoering tezamen omvat, vormen. „De kracht van vakcentrales en on dernemersorganisaties, de invloed van de verschillende politieke partijen in het land, samen met de economische jrondgegevens ten aanzien van produc tiviteit, grondstoffenpositie. in- en uit- voermogelijkheden, vormen het raam, waarbinnen de beslissingen moeten worden genomen". Sinds haar instelling in 1945 wordt de R.E.A. met kleine variaties gevormd door de minister-president, die haar vergaderingen voorzit, en de ministers van Financiën, Sociale Zaken. Kcono> mische Zaken, Landbouw, Verkeer en Waterstaat, Wederopbouw, Binnen- Met ingang van heden wordt groot verlof verleend aan alle dienstplichti ge militairen van de land- en lucht macht, ongeacht hun rang of functie, die op dit tijdstip een diensttijd van 24 maanden voor hun eerste oefening hebben volbracht. De legerorder, waar in dit is bepaald, zondert van groot verlof uit de militairen, die buiten Europa dienen en degenen, die wegens desertie, gevangenisstraf, militaire de tentie of verblijf in straf- of tuchtklasse meer dan 90 dagen niet aan de troe- pendienst hebben deelgenomen. netten Beel en Drees precies 50% van het aantal leden van de R.E.A." In beide kabinetten Drees waren boven dien „alle ministers van de Partij van de Ai-beid tevens lid van de R.E.A.". De R.E.A. en het nieuwe kabinet. WANNEER men in aanmerking neemt dat ook het toekomstige regerings beleid zich in zeer belangrijke mate met sociale en economische problemen, zoals de werkgelegenheid, de defini tieve regeling van de ouderdomsvoor ziening, de huurverhoging, de woning bouw, de loon- en prijsvorming en de gevolgen van de herbewapening zal moe ten bezig houden, dan behoeft in het licht van bovenstaande mededelingen van ir Vos de bijzondere betekenis van de R.E.A., ook in het kader van het nieuwe kabinet, geen verdere onder streping. En men begrijpt zonder meer, dat enerzijds de Partij van de Arbeid met haar ver uitgewerkte sociaal-eco nomische program en duidelijk om schreven doelstellingen op dit terrein er zeer op is gesteld haar positie in deze Raad zo mogelijk onaangetast te handhaven en dat anderzijds de Anti- Revoluti'onnairen bijvoorbeeld er naar treven juit in de R.E.A. invloed te verwerven! (Van een speciale verslaggever) De raadselachtige verdwijning van ds H. Janzen uit Tubbergen is tot dus ver onopgelost gebleven, ondanks de ijverige nasporingen welke van alle zijden zijn ondernomen. Dinsdagmiddag hadden wij een tele fonisch gesprek met de gendarmerie van Innsbruck doch deze kon ons tot haar spijt geen enkel positief resultaat mededelen. Ds Janzen logeerde bij fa milie aan de prachtige Maria There- siënstrasse in Innsbruck. In de voor middag van 7 Augustus vertelde de Hollandse gast aan zijn hospita, dat hij een langdurige wandeling wilde ma ken naar de Hafelekar en een gedeelte van het Nordkette-gebergte wilde be stijgen. Dit majestueuze gebergte dat van uit de stad Innsbruck een impo sante indruk maakt, is op vele plaat sen een woest en onherbergzaam ge bied. Het is een onderdeel van het grote Karwendelgebergte. De hoogste toppen reiken tot pl.m. 2600 meter. Van zijn voorgenomen tocht naar dit gebied is ds Janzen niet teruggekeerd. Zijn geldwaardige papieren en stuk ken had hij in Innsbruck achtergelaten. Overal in Tirol zijn bergreddings- Wie verre reizen doet Na een kampeertocht van tien weken, waarin ze door elf landen zijn getrok ken en in totaal 7700 km op bromfietsen hebben afgelegd, zijn „Plof" en „Plaf" radioreporter Johan Bodegraven en zijn metgezel, Goos Kamphuis, gisteravond in Hilversum teruggekeerd en feestelijk in de N.C.R.V.-studio ingehaald. Op 5 Juni reden zij op een bromfiets de studio uit, een avontuur tegemoet. Zij hebben wonderlijke reiservarin gen opgedaan. Van duur betaalde glazen water in Zuid-Frankrijk tot vier dagen van gulle gastvrijheid aan de oevers van de Sont. Niet alleen de Nederlandse luisteraars hebben in de radio-prijsvraag, waarbij hun plaats van verblijf moest worden geraden, sterk medegeleefd, doch zowel in Italië als in de Scandinavische lan den zijn de populaire bromfietsen her haaldelijk herkend. Een voorbeeld er van vormt een briefje, dat ergens in Denemarken aan het stuur werd ge prikt: „Wij weten nu precies, _waar_ u bent. Hartelijke groeten van enige Ne derlanders in Kopenhagen." Den Haag krijgt standbeeld van Van Oldenbarnevelt Na vele jaren van voorbereiding is in 's Gravenhage een bronzen stand beeld van de raadpensionaris Johan van Oldenbarnevelt gereedgekomen. Het beeld is bijna twee en halve meter hoog en stelt de raadpensionaris op een zetel voor. B. en W. van Den Haag hebben aan de gemeenteraad het voor stel gedaan, aan de Vijverdam een fun. dering te doen leggen voor rekening van de gemeente ten behoeve van de oprichting van het standbeeld. Daar voor wordt een bedrag van elfduizend gulden aangevraagd.^ Reeds in 1919 had zich in de residentie een comité ge vormd, dat de oprichting van een der gelijk standbeeld ten doel had. Er kwam echter steeds „iets tussen". Mr Sfruycken bezoekt de Dominicaanse republiek De gouverneur der Ned. Antillen, mr A. A. M. Th. Struyeken is verge zeld van de voorzitter der landsrege ring dr M. F. da Costa Gomez en de voorzitter der Staten van de Antillen, Ph. C. Henriquez, vertrokken naar Ciudad Trujillo, de hoofdstad van de Dominicaanse republiek. Zij zullen daar aanwezig zijn bij de plechtige beëdiging van de nieuwe president der republiek, Hector Trujillo. Zieke bemanning op „Biduk" Het in Nederland gebouwde ss „Bi duk", dat bestemd is voor de Indone sische regering en op 6_ Augustus j.l. van Rotterdam naar Indonesië vertrok, is Dinsdag de haven van Lissabon moe ten binnenlopen. Een groot deel van de Indonesische bemanning, die niet ge wend is op de grote vaart, heeft der mate met zeeziekte te kampen, dat er voorzieningen moesten worden getrof fen. De Kon Rotterdamse Llovd heeft nu vervangers naar Lissabon gezonden diensten gestationneerd. De leden er van zijn ervaren bergbeklimmers, die met de gesteldheid van het rotsachtige terrein volkomen op de hoogte zijn. Toen de ongeruste huisgenoten de politie met de vermissing in kennis stelden werden door de bergreddings- diensten op vele plaatsen onderzoekin gen ingesteld welke nog steeds voort duren maar die tot dusver helaas zon der resultaat zijn gebleven. De gehele Tiroler pers heeft uitvoe rige berichten over deze verdwijning gegeven. In alle bladen werd het sig nalement van de vermiste verspreid. Het laatste bericht over de vermissing van ds Janzen vertelde, dat een vrouw een persoon, die aan het signalement beantwoordde, had gezien op de Fern- pass, een bergpas gelegen ten N.W. van Innsbruck. Deze man droeg een actetas bij zich en las uit een klein boekje, dat de vrouw, zoals gemeld, hield voor een gebedenboek. Op grond van deze mededelingen werden de onderzoekingen ook uitge breid tot de omgeving van de Bergpas. Wanneer de verklaringen van de vrouw inderdaad op waarheid berusten heeft ds Janzen zich dus niet naar het Nord kette-gebergte begeven. Hij moet dan van de bus gebruik gemaakt hebben om de Fernpass te bereiken daar deze op tenminste 15 a 20 km van Innsbruck is gelegen. De zuster van de predikant die in Mayerhofen in het Zillertai lo geerde is naar Innsbruck gereisd. Het spreekt vanzelf, dat zij in grote onge rustheid verkeert over het lot van haar broer. Tirol is een vriendelijk land, de bergen zijn er prachtig maar eisen dik wijls de dood. Met ingang van 18 Augustus a.s. kun nen Luchtpostpakketten worden ver zonden naar Mexico. Mooreheads „The Traitors" wordt verfilmd Sir Alexander Korda heeft schikkin gen getroffen met Alan Moorehead voor de verfilming van diens kort ge leden uitgegeven boek „The Traitors" (De Verraders). Het ligt in de bedoeling, dat Moore head zelf het scenario voor de film zal schrijven, welk scenario zich in hoofd zaak bezig zal houden met de episode- Fuchs, ofschoon, indien noodzakelijk, uiteraard het gehele materiaal ter be schikking staat. Alan Moorehead heeft bevestigd, dat hij aan de voorbereiding van de verfilming zal beginnen, zodra Sir Alexander Korda over enkele we ken naar Engeland terugkeert. Het is nog niet bekend wie de rol van dr Fuchs zal spelen. Van Gogh-tentoonstelling in Tokio? Over de plannen, die er bestaan om het volgend jaar in Tokio een Van Gogh-tentoonstelling te houden, heeft de vice-gouverneur van Tokio, de heer Haru, tijdens zijn bezoek aan Amster. dam gesproken met de directie van het Stedelijk Museum. Bij hun bezoek aan dit museum hebben de heer Haru en prof. Masuo van de universiteit van Tokio de Van Gogh's bekeken en in het bijzonder ging hun belangstelling uit naar drie werken, geïnspireerd op Japanse motieven. Squadron no 3 van de Marinelucht vaartdienst, bestaande uit Seafuries, zal gedurende ruim negen maanden gaan oefenen op Britse vliegbases en vliegkampschepen. Het grondpersoneel van het squadron zal daartoe op 1 September met hr ms „Luymes" naar Dundee vertrekken ter voorlopige plaatsing op een basis aan de Britse westkust. Nederlandse uitvoer naar West-Duitsland De Westduitse autoriteiten hebben een bedrag van 2,4 millioen DM be schikbaar gesteld voor de invoer van boter, 100.000 DM voor de invoer van chocolade en 5 millioen DM voor de invoer van benzine, alles uit Nederland. BORING TE TUBBERGEN IS THANS VOLTOOID. Bij het onderzoek van de Neder landse bodem heeft de Nederlandse Aardoliemaatschappij zojuist een bo ring bij Tubbergen op een diepte van 2150 meter beëindigd. De put zal thans aan een proef worden onderworpen, teneinde na te gaan, of olie of aardgas aanwezig is. De grote Donaupont, bestemd voor Velsen, is in ons land aangekomen. Bij de scheepswerf te Bolnes wordt het gevaarte waterdicht gemaakt om over zee naar Velsen te wor den gesleept. Het pont, dat 65 m. lang en 15 m. breed is, moet eerst nog van de rails worden ontdaan en opgeknapt. (Advertentie, Ing. Med.) Actiecomité legt contact met gelijkgestemden Op Donderdag, 21 Augustus, zal de Rechtbank te Amsterdam de datum be palen waarop in de civiele procedure tegen de AVRO de pleidooien zullen worden gehouden. Zoals bekend gaat het in deze zaak om de vraag, of de op 5 Juli j.l. gehouden ledenvergade ring in Maastricht, rechtsgeldig is ge weest. De eiser, een lid van de Avro, acht de vergadering, waarop enkele belangrijke besluiten zijn gevallen, in strijd met de statuten en reglementen, in houden, en derhalve ongeldig. Als advo caat voor de Avro zal optreden mr G. J. Alm uit Amsterdam. Hij heeft gisteren zijn conclusie van antwoord bij de Rechtbank ingediend. Inmiddels versterkt het actie-comité van AVRO-leden de banden met de AVRO-vrienden over het gehele land, om zodoende straks gesteund te zijn door vele gelijkgestemden. In verschei dene streken en steden van ons land zijn gewestelijke comité's gevormd, die het actiecomité in zijn protestbeweging Het ministerie van binnenlandse zaken van Nedersaksen heeft meege deeld, dat de Nederlandse student, die Woensdagmorgen bij Wurmfoerschanze door de Oostduitse volkspolitie werd gearresteerd, Woensdagavond weer is vrijgelaten en naar West-Duitsland teruggezonden. Als naam van de stu dent is G. Schmidt opgegeven. Zijn woonplaats is niet bekend. Zeepost voor Oost en West Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië, ms Oranje (25 Aug.); Nieuw Guinea, ss Rempang (28 Aug.); Ned. Antillen, ss Bennekom (18 Aug.); Suri name, ms Stentor (20 Aug.); Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West-Afrika, ms Winchester Castle Aug.)Canada, ss Nieuw Amsterdam (20 Aug.) en ss American Attorney (21 Aug.); Argenti nië, Uruguay, Bolivia, Chili en Para guay, ss Eva Peron (27 Aug.); Brazilië, ms Alhena (27 Aug.); Australië en Nw Zeeland, via Engeland (16 Aug.). MOG vindingrijker dan de heren van de belastingen zijn de smokkelaars. Theodoor mocht u alreeds eens berich ten, dat smokkelaars een verchroomd- gouden bumper aan hun auto hadden zitten. Nu vertelt hij u met een knip oog van verstandhouding, dat smokke laars in Melamaros, in Mexico, een vracht naalden vervoerden, die verbor gen was in een vracht hooi op een auto. Maar de douane-ambtenaren haalden de naalden eruit! n Mevrouw Roger A. Philips, woonachtig in Cincinnati, in Amerika, is door het oog van een naald gekropen. Het had niet veel gescheeld of haar echtgenoot had haar naakt over straat laten lopen. Dat kwam uit, toen de eis van mevrouw Philips, tot echt scheiding behandeld werd. Ze vertelde namelijk, dat het enige geschenk dat haar man haar ooit gegeven had, een paar schoenen was geweest. En die schoenen waren nog veel te klein ook! n In Amerika hebben ze speciaal voor mensen die op grote voet kunnen leven een harmonikahuis vervaar digd. Het ding kan opgevouwen wor den en per auto worden vervoerd. Het huis bestaat uit een gecombineerde woon- en eetkamer, twee slaapkamers, een keuken en een badkamer. Het is ideaal voor vacantiegangers, want binnen 24 uur staat het huis overeind. De Canadese provinciale regering wou eens flink huishouden onder de landlopers. Daartoe verbood ze de verkoop van haar- en scheerwaters aan een iegelijk die er uitzag als een zwer ver. Het klonk Theodoor aanvankelijk gek in de oren. Een net geschoren en gepommadeerde landloper is toch verre te verkiezen boven zo'n sprietharige, baardige levenskunstenaar? Maar ach teraf is uitgekomen, dat de zwervers en landlopers de haar- en scheerwaters bij wijze van splitje naar binnen speelden. De brandewijn is namelijk duur, ook in Canada, en haarwater bestaat voor het grootste deel uit dat edele vocht, n In het jaar 1977 over vijf en twintig jaar Ik doe alles met margarine: alleen mijn fiets smeer ik met roomboter! dus zal Engeland zestien millioen ge- pensionneerden tellen. Dat is vijftien millioen meer dan in het jaar 1861. Er kan in een eeuw wel het een en ander veranderen, p Te Edinburgh is dezer dagen het testament geopend van een zekere meneer MacKean, in wiens na latenschap zich onder meer een water verzameling bevond. De man had vijf duizend flessen vol water opgespaard. Daarbij was water uit de Noordzee, maar ook uit de Orinoco, de Congo, de bergmeren van Nieuw-Zeeland en zelfs uit de Gele Rivier. De gelukkige erf genamen hebben nog echt geprobeerd dit waterstation te verkopen, maar al leen een opkoper deed er een bod op. Op de lege flessen, wel te verstaan, n In Londen wordt een campagne ge voerd door het winkelpersoneel van de talloze luxe-zaken. Dit personeel pro testeert namelijk tegen het late slui tingsuur op door de weekse dagen. Kort geleden hielden de winkelmeisjes een betoging. Om te verhinderen dat haar patroons haar de volgende ochtend de deur uit zou sturen, liepen ze gemas kerd in de stoet mee. n In hetzelfde Engeland is een goed idee gelanceerd. Daar zijn tegenwoordig kinderwagen- verhuur-inrichtingen gesticht. Vacan tiegangers, die eigenlijk een kinderwa gen mee zouden moeten nemen, maar dit niet kunnen wegens transportmoei lijkheden, schrijven even een brief kaartje naar een centraal kantoor en als ze op het vacantie-adres arriveren staat baby's vehikel al kant en klaar op hen te wachten. willen steunen. De oprichting van de streekcomité's kostte weinig moeite, aangezien men door adhaesie-betuigin- gen van duizenden AVRO-leden reeds flink vat op de vereniging had. De eerste comité's die werden opgericht zijn die in Amsterdam, Rotterdam, Den Htag, de provincie Overijsel en de Zaanstreek. Men is voornemens om begin Sep tember te Utrecht een grote vergade ring te houden, waarin de gewestelijke comitéleden zal worden duidelijk ge maakt welk doel er wordt nagestreefd. Het is de bedoeling, dat de geweste lijke comité's in hun district organisa torisch en propagandistisch de nodige activiteit ontplooien, om te bereiken, dat de gewestelijke besturen van de AVRO verantwoording afleggen. De derde prijswinnaar van het nummer tien kilometer snelwan delen tijdens de Olympische Spelen was de Russsche athleet Bruno Junk, in ieder geval dat veronderstelden de organisatoren. De heer en mevrouw Junk uit Selm-Beifang in Westfalen be weren echter dat de bronzen medaille niet door de Rus Bruno Junk maar door de Duitser Bruno Junk, hun zoon, die in 1945 tij dens de oorlog als vermist was opgegeven, is gewonnen. Zij had den namelijk een foto van de ceremonie protocolaire onder de ogen gekregen en waren tot de conclusie gekomen dat de athleet op de rechtse trede van het ere- schavot, niemand anders dan hun zoon kon zijn. Zij hebben van deze ontdekking de autoriteiten in hun woonplaats op de hoogte gesteld, die inmiddels reeds de nodige stappen hebben onder nomen. Aangenomen wordt dat Junk, die vroeger reeds als een goed loper bekend stond, in Rus-' sische gevangenschap gelegenheid tot trainen heeft gekregen en zich lid van het Sov:jet-Russische team heeft laten maken. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. kerk. Beroepen te Rijssen: G. M. van Die ren te Ede. Aangenomen naar Delft als studentenpredikant: W. F. ten Kate, luchtmachtpredikant vliegveld Deelen. Bedankt voor Holten: A. J. van Oost te Vriezenveen. Chr. Gercf. gemeennten. Aangenomen naar Schiedam: M. J. Middelkoop, candidaat aldaar. Geref. gemeenten. Beroepen te Leiden: J. W. Kersten te Genemuiden. Beroepen te Corsica en te Sardis (Canada): F. Mallan te Brui- nisse. Bedankt voor Ottersville (Cana- d): C. Hegeman te Sieux Center. Thema is de eenheid van de kerk Tijdens de derde conferentie van de beweging „Geloof en Kerkorde", die van 15 tot 28 Augustus te Lund in Zweden wordt gehouden, zal behalve over het centrale thema „de eenheid der kerken" worden gesproken over de organisato rische invoeging van deze beweging bij de wereldraad van kerken. Zoals be kend, zal aan deze wereldconferentie ook worden deelgenomen door een acht tal afgevaardigden van verschillende kerkgroeperingen in Nederland. Men vergadert in drie secties, waar van de eerste zal behandelen het kerk begrip, de tweede de eredienst en de derde allerlei vragen in verband met de intercommunie. Moskou wil ook godsdienstige splitsing van Duitsland Volgens berichten in de Duitse pers uit Berlijn, beoogt de regering van Oost-Du itsland een congres van chris telijke geestelijken en leken bijeen te roepen. Deze maatregel wordt te Bonn gezien als een hulpmiddel in het stre ven om de kerken in Oost- en West- Duitsland van elkaar te scheiden. Twaalfhonderd man, onder wie ver tegenwoordigers van de kerken der volksdemocratieën zouden voor 't con gres naar Berlijn moeten komen. Het congres zou als een „christelijk vredes congres" worden aangcüiend. Prof T. C. Tsjau, de voormalige Chinese voorzitter van de Wereldraad van Kerken, is als predikant ontsla gen en onder huisarrest geplaatst, al dus heeft Donderdg in Kopenhagen dr W. A. Visser 't Hooft, algemeen secre taris van de Raad meegedeeld. RUSSISCHE GESCHIEDKUNDIGE RUBENSTEIN OVERLEDEN In Moskou is op 50-jarige leeftijd overleden de Russische geschiedkundi ge prof Nikolai Rubenstein, lid van het centrale comité van de communis tische partij. Donderdag is een radiotelefonische verbinding tussen Bombay en Tokio, een afstand van 5.800 km, in gebruik genomen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5