KoAt B&jJteJL Een Britse fabrieksarbeidster bleek sterker dan het Kanaal Nederlanders naar Motorzesdaagse Prinses Irene behaalde witte roset bij springconcours Birkett verbeterde bijna het record |Nieuwe I.O.C.-president •geïnstalleerd Zwemmer O Kemmerich verdronken Nederlandse korfballers in Denemarken Rijnvis (A.D.O.) wordt geen professional SkcmcL. nufói rnel/il Jaap Roest start niet Isidore De Ryck heeft nog steeds de leiding Een dodelijk ongeval in Luik-Rome-Luik K.N.V.V.L.-jongens terug van bezoek aan V.S. Jongens stookten vuur onder een landmijn Arsenal onder kunstlicht Twee tenniskampioenen in ges Mej. Ten Bos kampioene zware dressuurproef Streven van Surinamers is niet communistisch Weer twee communisten Zuid-Afrika gearresteerd In Midden-Europa duurt hittegolf voort ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1953 e mening van dsl beide chauffeur,! zeker zullen kun.1 ir er bestaat geenl den in aanraking I n geheel ander Ie-1 k elementen biedt,! imer en dan eens] rijn dan men het l end. Overheersend! e, dat beiden het, I i, die zij in den| nrengen, in de ge. irden gesteld een I die zij heel hun] geten. Eerst opleiding, I eselfen, uiteraard,! ïstandigheden tus-l :w Yorks „Bronx"] t Nederlandse ko-l aanzienlijk ver-I t de New Yorksel Third Avenue zich heeft voor-| dse chauffeur een[ en op het Ameri- ra hij op de vaste] ij vergezeld door| ega, die eventuele] tn helpen over-1 beter het publiek j hoe men naar een| md straten langs tn. len van zijn dag- ise „ambassadeur" hebben om wat I igeving te kunnen] nt staat daarvoor] renigingen in en I met hem kennisl kaanse particulier 1 hem uitnodig.! I en er zal o'.'tl rid zijn wat vanl i te zien, buiten zal geruime tijd New York zijn, ptreden voor te- het programma, arden de nodige om ook de Ame- uiten de werk tijd in Nederland am en Marken, staan, vanzelf' agramma en ook nse instanties en uilen in de gele- .ambassadeur" te eseffen, dat deze een uiterst be de richting van verstandhouding' het voornaamste en staat. Zij ver- dit uitzonderlijk :en, dat het heel nan over te plan' ier land (en dus en hem daar dit in eigen land normale werk te Bijna zevenhen uur waier, nieis dan water Brandweerman gaf na twaalf uren de strijd op De Engelse zwemmers Kathleen Mayoh en Victor Birkett en de «fi.jarige Egyptenaar Bakr Soliman waren de-' eersten, die er bij de laatste poging van een groep zwemmers, om het Kanaal over te steken, in slaagden de overtocht van Calais naar Folkestone te maken. De nvintigjarige Kathleen Mayoh, een fabrieksarbeidster, heeft zestien uur en 55 minuten in het water gelegen. Ze is geen nieuweling op dit gebied. Verleden j3ar heeft zij ook reeds een poging gedaan, maar die mislukte door de slechte iveersomstandigheden. Zes kilometer uit de Engelse kust moest men haar uit jet water tillen. De 26-jarige Birkett zette vrijwel tegelijk met Kathleen Mayoh voet aan wal. Het slechte weer noch de vrü sterke stromingen kon hen tot opgeven dwingen. Bij het ter perse gaan van dit nummer, lagen Ned Barnie, een 56-jarige Schot en Fahmy Attalah, een landgenoot van Soliman nog in het «ater. ver kwam waren stromingen de oorzaak dat hij geen meter verder kwam en geruime tijd moest vechten om niet af te drijven. In de vroege avonduren kon men van de klippen van Dover Birkett waarnemen. Men schatte de af stand tussen hem en de kust toen op vijf kilometer. Men was van mening, dat hij niet zou profiteren van de was sende vloed, maar niettemin is hij er in geslaagd de Engelse kust te bereiken. I Indien wij een overzicht geven van je talrijke pogingen, welke de laatste (3 uur zijn ondernomen, komen wij tot de volgende feiten: De Amerikaanse brandweerman Bob I paysour heeft de strijd gestaakt (frankrijkEngeland-route)de Fran- sg politieagent Noel Claud staakte de litrijd (zelfde richting); mevrouw Elna ljpdersen (Denemarken) gaf de strijd 'tgen het Kanaalwater op na 16 uur in lpe te hebben gelegen. Zij was gestart 1» St Margareths Bay. Van hetzelfde Uatsje was vertrokken Jenny James ■Ingeland), maar ook zij ging het wa lt uit: oorzaak zeeziekte. Jvicr Egyptenaren moesten uit het Inter worden gehaald, namelijk Helmy [I (i Marahl, Youssef Girgif, Said Yaffin I r» Hassan Radi. Zij konden niet tegen J de sterke stromingen en de vrij hoge Lolven in het kanaal op. Girgif en Ma- [I rahl hadden elf uur in het water gele- I gen en een afstand van 6 km scheidde ten van Dover. De eb belette echter de heide Egyptenaren het strand te berei- ken. De 21-jarige Britse soldaat Philip I.Mickman gaf de strijd op, toen hij nog heen kilometer van de Franse kust verwijderd was. Hij had 2ly uur ge- I nvommen. I Victor Birkett, de 26-jarïge Engels- |man, zwom zo uitstekend, dat men hem n staat achtte het record te verbete- Iren. Maar toen hij in de buurt van Do en en in weilan- i met het hooien >iste tooi prijs- hillende bloemen weer en er is al- nbloemige berc-1 oet rode en witte het leeuwenbek- ok het rood van plet van kaasjes- tochtje komt U anden, aan de 'aart terecht en lemen, valeriaan, ■uid, wi'de spi- pyramide tros je brengt u mis ing van de dag. ide plantje zon- tren, die op zijn heten. Er is in*l met zonnedauw'I aar het zijn de vinden en die it ze er af moe vonder van zul- oed te bestude- ens één plantje en poten, iden het over naar de duinen Verwondert u lijnen soorten, kleurigs in een de in vele kleu- (jesbloemen, het ratelaars, eere- stroo. Of liever toortsen. pijP" stong. Het ëee' het blauw van Plechtigheid ie Lausanne De leden van het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité zijn le Lausanne, de zetel van het I. O. C. lezamen gekomen teneinde de over tocht te verrichten van de presiden tiële waardigheid van de scheidende Sigfrid Edstroem op de nieuwe func tionaris, Avery Brundage. Het gezel- top legde een krans op het graf van stichter der moderne spelen, Baron rre de Coubertin. 'in tegenwoordigheid van autoriteiten in de stad Lausanne werd een re- ■ptio gehouden op „Mon Repos", het ütrum van het I. O. C. Het gemeen- ibestuur van Lausanne heeft op deze eptie de wens uitgesproken, dat de ielen van I960 aan Lausanne zullen inden toegewezen. Tenslotte werden sleutels van „Mon Repos" symbo lisch overgedragen aan Avery Brun- iagc, de nieuwe president van het comité. Bij een poging om een 200 km. lange iwemtocht van Esbjerg in Denemarken naar Husum in Sleeswijk Holstein te Volbrengen is, zo neemt de waterpolitie le Sleeswijk aan, de 66-jarige Duitser Otto Kemmerich verdronken. Deze veteraan, die 20 jaar geleden er in slaagde het Kanaal over te zwem men, is sinds hij vier dagen geleden van het eiland Sylt is vertrokken de tocht liep via een aantal eilanden niet meer gezien. Van Sylt zou hij naar iet eiland Amrum gaan, waartoe hij 10 kilometer in een brede stroom, die als teer gevaarlijk bekend staat en nog tooit door iemand is overgezwommen, noest afleggen. Op Amrum is hij echter nooit aange- smen en uit het feit dat op dit eiland een waterdichte zak, welke Kemmerich zich heeft gehad, is aangespoeld, leidt men af, dat de Duitser verdron ken is. Kememrich verliet Esbjerg op 25 Juli !-l Toen hij Sylt bereikte had hij on- eveer de helft van de 200 km. afge- !gd. Na aankomst in Denemarken hebben 1 Nederlandse keurploegen van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond, "ie een demonstratietournee door De nemarken maken, te Ollerup in het pilden van Funen een demonstratie ge leven voor cursisten van de gymnas- pek hogeschool, het bekende instituut jan Niels Bukh. Het internationale ge selschap toonde zich enthousiast voor let spel en cursisten uit Egypte en pierika namen de spelregels met zich Pee. Een Zuidhollands team, dat een Rdstrijd tegen de rest van Nederland ■Peelde, verloor met 108. I Vervolgens werd onder grote belang stelling een demonstratie gegeven in II stedelijk stadion van Odense. Deze Teinonstratie maakte zo'n indruk op de [•nvvezigen, dat na afloop door een poep bezoekers een korfbalclub werd pgericht. St. Eticnnc klopte NAC met 42 Te Breda werd de voetbalwedstrijd Jt'Peeld tussen N.A.C. (Breda) en de ■jfanse club, waarin Kees Rijvers RPeelt. De wedstrijd eindigde met een -2 overwinning voor St. Etienne. Na- pat deze club bij rust reeds een 21 Voorsprong had behaald. Kees Rijvers, P'O na zijn blessure in de wedstrijd Eindhoven opgelopen, weer mee- poelde. scoorde voor St. Etienne het jerstc doelpunt. Ongetwijfeld was hij y- beste technische speler van de Jjtanse club. Goed werk leverde even- I 'fis de Franse spil De Cecco. De 18-jarige Rijnvis, die reeds ge ruime tijd lid van A.D.O. is, zal niet als professional in Frankrijk gaan spe len. Wel heeft men hem voor dit doel benaderd, maar de vader van de jeug dige voetballer zocht contact met de K.N.V.B. met als resultaat, dat vader en zoon samen het besluit namen, dat Rijnvis als amateur in Nederland blijft spelen. Elk plan om professional te worden, is door de A.D.O.-speler opzij gezet. Geenlenkele,.sigaret bevredigd* me.-Totik»Strand- probeerde; een funieke" Virginia. V I R G I N I A C I GAR TT! S (Advertentie, Ing. Med.) Nu de inschrijving voor deelneming aan de Internationale Motorzesdaagse 18 tot 23 September in Oostenrijk gesloten is, blijkt dat behalve de twee Vaasteams die de K.N.M.V. uitzendt, nog 15 Hollandse rijders naar Oosten rijk zullen gaan. Van de individuele inschrijvers beho ren Ben Olie uit Waddinxveen, Bennie Jansema (Hengelo), Piet Bestebreurtje (Barendrecht), Jaap Haaker (Badhoe vedorp), Jan Timmers (Breda) en Huub Pellikaan (Den Haag) tot dege nen, die al meermalen in zesdaagsen uitkwamen en daar uitstekende presta ties verrichten. De nieuwelingen, die voor het eerst in een zesdaagse starten, zijn Ab Ko ning (Oosterwolde), Martien denHaan- strijen), Frans Vos (Dordrecht), Willy Laming en Cor van Ewijk (IJsselmon- de), W. van Dolder (Rhenen) en J. G. van Wees (Sloten). Ook twee zijspancombinaties meld den zich, waarvan de bestuurders Leo v. d. Noll uit Rotterdam en Barend De Ronde van Duitsland De negende etappe van de Ronde van Duitsland was verdeeld in twee stuk ken. De eerste halve etappe leidde van Loerach naar Schaffhausen over Zwit sers gebied. Winnaar werd de Luxem burger Robert Bintz in de tijd van 2 u. 23 min. 12 sec. over 99.7 km. Nello Sforracchi (Italië) werd tweede en Leo Weilenmann (Zwitserland) derde. Als zevende arriveerde onze landgenoot Smits in de tijd van 2 u. 33 min., een plaats welke hij ook bezette in de tweede halve etappe, van Schaffhausen naar Ravensburg. In die tweede halve etappe werd de Duitser Müller winnaar in 3 u. 16 min. met Sforecchi als twee de en Weilenmann als derde aanko mende. De tijd van Smits in de rit tus sen Schaffhausen en Ravensburg was dezelfde als die van de winnaar Müller. Oorspronkelijk was het de bedoeling de tweede halve etappe over 113 km tegen het uurwerk te laten verrijden maar het drukke verkeer maakte dit voornemen onmogelijk. Slechts 47 ren ners liggen nog in de strijd, aangezien de Fransman Meneghetti en de Duitser Weimer niet meer voor de negende etappe zijn gestart. In het algemeen klassement behield de Belg Isidore De Rijck de leiding met een totaaltijd van 59 u. 21 min. 38 sec. Op de tweede plaats staat zijn land genoot Demulder met een tijd van 59 c. 25 min. 42 sec. Raymond Impanis, de derde Belg, bezet de derde plaats in de algemene klassering met een tijd van 59 u. 37 min. 32 sec. Henk Smits staat achtste met 59 u. 52 min. 6 sec. en Lambrichs tiende met 59 u. 53 min. 6 sec. Van der Zande, de derde Neder landse renner is 15e geklasseerd met een totaaltijd van 60 uur en 4 sec. Volgens bij de organisatoren van de sterrit Luik-Rome-Luik binnengekomen gegevens waren op 1195 km te Nice, toen de Alpen achter de rug waren, nog maar elf equipes zonder strafpunten De bekende Belgische rijders John Claes en Jacques Ickx, de winnaars van het vorig jaar, die met een Jaguar zijn gestart, hebben de strijd moeten staken. Zij zijn tussen Barcelonnette en Guillaumes in een sloot gereden en dit ongelukje kostte hun zoveel tijd, dat zij besloten maar niet verder te rijden, toen hun Jaguar weer goed en wel op de weg stond. Te Florence kwamen maar 57 wa gens door van de 116, die te Luik wa ren vertrokken, wel een bewijs, hoe zwaar deze rit is. Helaas moet er ook melding worden gemaakt van een dodelijk ongeval. In de buurt van Civita Castellana, 40 km vn Rome, is de Ferrari van het Franse paar Heymann-Leguezec tegen een boom gereden. De oorzaak van het on geval is niet bekend. Heymann werd op slag gedood, Leguezec werd licht gewond naar een ziekenhuis overge bracht Emmelkamp uit Bilthoven in zware nationale betrouwbaarheidsritten meer malen uitstekend voor de dag kwamen. Voorts zullen nog enkele merkenteams worden ingeschreven. Aangenomen mag worden, dat een B.S.A.- en een Puchploeg tegenwoor dig zullen zijn. Het staat thans vast, dat Jaap Roest dit jaar niet tot de deelne mers zal behoren, aangezien hij na zijn val nog niet zover hersteld is, dat uit komen in deze zware wedstrijd verant woord geacht kan worden. Fenny Heemskerk wederom ongeslagen kampioene De resultaten van de partijen, ge speeld in de vijfde en laatste ronde van het tornooi om het kampioenschap van Nederland luiden: mevr. Heemskerk mevr. Van Beusekom 10; mevr. C. P. Kleynmej. C. Bouwman 10; mevr. C. Roodzant—-mevr. A. van der Veen 1—0. De eindstand luidt: 1. mevrouw F. Heemskerk (Amersfoort) 5 punten; 2, mevrouw C. Roodzant (Rotterdam) 4 punten: 3. mevrouw A. van der Veen (Amsterdam) 3 punten; 4. mevrouw M. Hubert van Beusekom (Den Haag) IVs punt; 5. mevr. C. P. Kleyn (Wormer- veer) 1 punt; 6. mej. C. Bouwman (Alk maar) y2 punt. Uitwisseling van jeugdige luchtvaartvrienden Vijf jeugdige leden van de Konink lijke Nederlandse Vereniging Voor Luchtvaart, die drie weken lang de gasten zijn geweest bij de Amerikaan se Civil Air Patrol, zijn gistermiddag om 3 uur met hun begeleiders per Fair- child Packett-transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht op Schiphol gearriveerd. Eergisteren zijn de vijf Amerikaanse luchtvaartcadetten der Civil Air Patrol, die drie weken in Nederland de gasten waren van de K.N.V.V.L., weer naar hun land ver trokken. Spel met de dood Drie jongens van 16 én 17 jaar uit Soest hebben weer eens bewezen, hoe gevaarlijk het spelen met munitie is. De bewoners van de Wieksloterweg en omgeving werden gisteren opgeschrikt door een luide ontploffing, die de rui ten deed rinkelen. Het bleek dat in een nabij gelegen bos een landmijn tot ont ploffing was gebracht. Een verder on derzoek wees uit, dat drie jongens nabij het Pluismeer in de Lage Vuurse, waar lange tijd een munitieopslagplaats is geweest, de mijn hadden gevonden. Zij hadden hét gevaarlijke voorwerp mee gevoerd naar het bos bij Soest, waar zij op verschillende manieren geprobeerd hebben, de mijn tot ontploffing te bren gen. Nadat een gewoon vuurtje onder de mijn niet had geholpen, is één van hen naar huis gegaan om een blik pe troleum te halen. Toen de petroleum op het vuur werd geworpen en de jon- genes nauwelijks achter een dikke boom een schuilplaats hadden gevon den, kwam het projectiel tot ontplof fing. Lou Bandy (met strohoed) in het huwelijksbootje Gistermorgen trad te 's Gravenhage in het huwelijk de 62-jarige artist Lou Bandy met de 18-jarige Carla van den Hurk. De belangstelling voor deze hu welijksvoltrekking was zeer groot. Vóór het stadhuis had zich een grote menigte geposteerd en toen Bandy, die zijn bekende strooien hoed droeg, met zijn bruid arriveerde, had de politie de handen vol om ruim baan voor het bruidspaar te maken. Ook in het stad huis zelf was de belangstelling enorm en het bruidspaar, de familie en de ge tuigen hadden moeite de trouwzaal te bereiken, waar de huwelijksplechtigheid plaats had. Gelijk marionetten op een ver licht toneel bewegen de spelers van de Engelse voetbalclub Arse nal zich over het door schijnwer pers hel verlichte grastapijt van het Highbury-stadion te Londen. Deze openbare proejwedstrijd bij kunstlicht werd door vele toe schouwers bijgewoond. 7 ojaens de tenniskampioenschappen in Scheveningen sprak de Nederlandse jeugdkampioene Fenny ten Bct.ch ook met de kampioene van India, Rita Daver Het was onder een bewolkte hemel, waar af en toe de zon haar vriendelijke stralen door heen schoot, dat Vrijdag morgen voor een handjevol publiek op de terreinen van de Zuidhollandse jachtvereniging te Den Haag het jaar lijks driedaags nationale concours hip- pique begon. Op het programma van do eerste dag stond onder meer de zware dressuur om het kampioenschap van Nederland, waarvan in 1951 mej. H. ten Bos uit Almelo met „Mike" win nares werd. Dit jaar prolongeerde ze haar titel met hetzelfde paard. Ze be haalde 512>/i pnt. Met haar paard „Re- zimar" werd ze tweede geklasseerd met een halve pnt verschil, namelijk 512 punten. Een zeer fraaie prestatie. Verder was er een samengestelde wedstrijd voor kinderen beneden de 17 jaar, welke bestond uit een rijproef, een lichte cross country en een licht springconcours. Onder de inschrijvin gen kwamen die van prinses Beatrix en prinses Irene voor. Prinses Irene nam een dubbele taak op zich. Zij bereed in het eerste onderdeel de rijproef namelijk als enige deelneemster be halve haar paard „Atalia" ook nog dat van prinses Beatrix („Atalanta"), die zich had teruggetrokken, daar zij pas van een lichte ongesteldheid is her steld. De Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Margriet volg den opmerkzaam de verrichtingen. Het was een zware opgave voos. prinses Irene, die ze prachtig volbracht. Te meer wanneer men bedenkt dat zij één van de jongste deelnemsters was. Ze werd met „Atalanta" 7e geklasseerd in de rijproef met 37 punt en met „Atalia" negende met 35 punt. De cross country reed prinses Irene niet mee, daar dit te zwaar voor haar zou zijn geweest om ook dit onderdeel nog met twee paarden te rijden. In hét springconcours startte prinses Irene wederom met beide paarden. Door het niet meedoen in de cross kon prinses Irene dus alleen maar individueel ge plaatst worden in de rijproef en in het springconcours. In dit laatste onderdeel behaalde zij met .Atalia" de witte roset (derde prijs) door een foutloos par cours af te leggen in de tijd van 34 sec. Zij kwam met „Atalanta" eveneens foutloos rond, doch met een langere tijd 35 3/5 sec. Winnaars in deze samen gestelde wedstrijd werden mej. A. Loos met „Why not" en mej. C. van Hattum met „Loyaal", die beiden 6 punten kre gen en ex aequo de eerste plaats be zetten. „Nationaal Comité Suriname" Het „Nationaal comité Suriname" te Amsterdam heeft een verklaring het licht doen zien, waarin het comité zich keert tegen de bewering, geuit ;,in be paalde Nederlandse kringen", dat het nationale streven van het Surinaamse volk communistisch zou zijn. Er wordt op gewezen, dat dergelijke uitingen worden gedaan „aan de vooravond van de komende zitting van de Assemblée der VN, waarin Nederland zich tegen over de wereld voor zijn optreden tegen Suriname te verantwoorden zal heb ben". Het comité verklaart, dat zijn streven uitsluitend is gericht tegen „het Nederlandse kolonialisme en zijn uitwassen in Suriname" en doet ten slotte in het bijzonder een beroep op de „broedervolkeren van het Weste lijke halfrond om ons nationaal stre ven tegen het Nederlandse kolonialisme te steunen". CINDS Theodoor als krantenaap van stapel is gelopen (apen als Theodoor worden niet geboren; die lopen van stapel of worden opgericht) heeft hij u al menig merkwaardig staaltje kunnen verhalen. Tientallen malen is in deze Het slachtoffer zag zich beroofd van drie tanden, maar kreeg terstond het spraakvermogen terug, dat ze sedert haar zeventiende jaar miste. O Een Japanse sociale werkster is in Amerika op zoek gegaan naar de vaders van T -1?™, 6c5aa" naai. ue vduexs vaii zestig regels geschreven over vreemde Een jongen in Milaan schoot op een meer dan honderdduizend onwettige records: honderd uur pianospelen, vijf- feestdag, een voetzoeker m de geopen- kinderen in Japan Van de nana' litiQ0 mond Van oRn vocri Oiari cro. H am O - c tien uur in een boom hangen of veer tien dagen op een schoorsteen zitten. Hoe het ook zij, al die 'halfzachte krachtprestaties waren uitvoerbaar. Maar in Milwaukee (Amerika) wilden ze het eens anders doen. Zeven studen ten hielden een wedstrijd in het huilen. Wie het langste zijn tranen de vrije loop kon laten zou een doos zakdoeken krijgen. Een zekere William Jones won het. Hij huilde twee minuten. Je kunt anders beter krokodillentranen schreien dan krokodilleneieren onder je kussen hebben. Dat vertoonde een jongetje in Medan. Hij had van een vriendje een ei gekocht, dat zo zei het vriendje straks een lollig, klein leguaantje zou opleveren. Het werd een petieterig kaaimannetje, dat overigens maar een klein beetje minder griezelig is dan een leguaantje. O Sterke staal tjes geworden ons ook steeds uit Italië. te zien wordt kabinet. een zesügjan0e dame. over het algemeen niet meer bekend, dan dat ze een militair pakkie droegen. Aan de universiteit van Barcelona hebben drie blinden hun doctoraal examen gedaan. Alle studieboeken die ze gebruikten, waren in brailleschrift gedrukt. Alleen hun doctorsbul was gewoon geschreven, p Aan het Sche- veningse strand dreigde dezer dagen een jongedame uit Den Haag te ver drinken. Manmoedig begaf zich een heer uit Lunterèn te water. De redder had zich daartoe van zijn pantalon moeten ontdoen. Toen hij met de dren kelinge aan het strand terugkeerde hadden onbekenden zijn broek gestolen. Een 33-jarige tapijthandelaar uit Amsterdam sprong in het water van de Oude Zijdsvoorburgwal, toen een kennis had gezegd dat hij dat niet zou durven. Welnu, de tap'ijlraan durfde wèL Hij ook weer blij. Actie tegen apartheidswetten in het gehele land Nana Sita, voorzitter van het Indische Congres in Transvaal, is gisteren te Pretoria gearresteerd op grond van de wet tot onderdrukking van het commu nisme. Eergisteren is de secretaris van het Afrikaanse Nationale Congres in Transvaal, David Bopape, te Pietersburg aangehouden. Het aantal gearresteerde niet-blanken op grond van genoemde v/et bedraagt thans negentien. Een woordvoerder van de campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid heeft verklaard dat hedenmorgen in alle vroegte vrijwilligers uit het gehele land in actie zullen komen tegen de apartheidswetten. Aangever van moord op Drummond ook dader? Franse boer werd voor de vijfde maal verhoord De Franse boer Gustave Dominici, die elf dagen geleden het eerst de lij ken van de vermoorde Britse familie Drummond heeft gezien en vervolgens de politie inlichtte, is Vrijdag voor de vijfde maal verhoord. Dit jongste verhoor vond plaats om dat de politie een brief uit Parijs had ontvangen, volgens welke Dominici in 1944 van een Amerikaanse soldaat een Amerikaanse legerkarabijn zou hebben gekocht van hetzelfde type als het wa pen, waarmede de moord is gepleegd. Dominici ontkende ten stelligste dat deze mededeling op waarheid berustte. In Wenen blijft de hitte aanhouden. De temperatuur steeg Vrijdag opnieuw tot 37 graden Celsius. De stadsautori- teiten hebben een beroep gedaan op de bevolking om zuinig te zijn met water. In cafe's kan men per persoon slechts een halve liter bier kopen; het ver bruik van wijn en limonade is dan ook enorm gestegen. Ook in vele plaatsen in West-Duits- land is de bevolking verzocht zuinig te zijn met water. In Rome en Milaan veroorzaakte de hittegolf Vrijdag, een nationale feest- dag een ware uittocht. Naar schatting zocht bijna de helft van de inwoners dezer steden verkoeling buiten de stad. Speciale politiepatrouilles hielden een oogje op de talloze verlaten huizen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11