(Vorming van extra-parlementair kabinet is thans mogelijk VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Iformateur zoeki siaaissecretarissen Twee auto's in botsing op de Provincialeweg bij Zaandam lelderse vissersboot haalde lijk uit zee op bij Egmond Conferentie grote vijf verworpen Geen verkort staatsverdrag met Oostenrijk Vermiste predikant gevonden? Berechting van stakers te Kafr el Dawar begonnen Zaterdag T6 Augustus 1952 ,149e Jaargang No. .193 DAGBLAD VOQR ALKMAAR EN OMSTREKEN Mr Donker verbreekt het stilzwijgen: Verrassingen zijn nog mogelijk Vier ernstig gewonden, wagens vernield Politie vraagt getuigen Dalende werkloosheid in West-Duitsland Politie van Velsen acht sdrijl niet uitgesloten Malik grijpt terug op oud Russisch voorstel Ernstig ongeluk op een kruispunt in Heiloo Fietsende dame door een luxe auto gegrepen Moskou verwerpt Westelijke voorstellen Een diploma poppenkastbaas Berggids ontdekte lichaam op helling Loubens begraven in grot van Pierre St. Martin Wafd zou waarschuwing hebben ontvangen Mr Den Daas verlaat de AVRO "'V Belangte Castricum, (Foto H. J. van Roon) ;ter voor de ondervonden stichting van het nieuwe w. gezelschap zich in de nieu- liling had verenigd, heeft Prins, uit Naaldwijk, voor- et Centraal Bureau van lingen in Nederland, de het nieuwe complex ver een rede zijn bewondering itandkoming van het vei- te hebben te kennen ge- nog echter voor de onder en de saamhorigheid van van „Ons Belang", welke als een waarborg mogen een goed bestuursbeleid in De tentoonstelling ote oppervlakte waarin de ;e inzendingen volledig tot omen, door de smaakvolle n bindwerk en door een ot in de puntjes, kan de veilinghal ingerichte ten- ;ot de beste in den lande kend. Levert de aanleg douw reeds een prachtige ooral 's avonds in het licht nwerpers, evenwel hebben in en bloemisten het inte- ipen in een sprookje. Het te wordt ingenomen door et een hoog opspuitende n vijver, de voorzijde door groentenstand en de zij een ongekende weelde van er Smeets verrichtte de deze tentoonstelling, nadat genote door het dochtertje Schut een bouquet was De burgemeester uitte zijn voor hetgeen hier was tot en als resultaat van een iwerking. Tevens stipte de aan, dat de gebouwen zich lere doeleinden best lenen, t houden van grote bijeen- Bekroonde inzendingen werd overgegaan tot be- i gebouwen en tentoon- de inzendingen op de reft, waren door de jury, de heren J. F. Dix, Heem- me en A. J. Martens Be- de Vries, Castricum, de zen toegekend: met grote gouden medail- uidegom uit Baarn (dah- m en Padding uit Bever- m). rote zilveren medaille: fa. Hulsebos uit Lisse (gla- niging Bloembollencultuur i (gladiolen); fa. D. Brui- arn (dahlia's); M. C. Kra- erwijk (tuinaanleg); fa. iing uit Beverwijk; fa. D. it Baarn: fa. Jonkman en Lisse; M. C. Kramer uit i. Jonkman en Hulsebos; ;om; fa. Blom en Padding; yens uit Limmen (stand strijdingsmiddelen); Prov. uin en Bos (groenten en rwassen). lauwertak: G. R. de istricum (bloemisterij-ge- s en Tiebie uit Castricum naanleg) lauwerkrans: Prov. Zie- en Bos. s klein zilveren medaille: llencultuur. s grote bronzen medaille: i W. Kraakman uit Sint men (gladiolen); G. R. Castricum (stand Ten- omité); Ekkes en Tiebie; uis Duin en Bos; fa. Fred kleine bronzen medaille: lencultuur; Ekkes en Tie- Vries; J. C. Nuyens; Ten- imité; Fred. Res. met diverse verrassingen: Pleyen en Kraakman; ing; D. Bruidegom; M. C. man en Hulsebos; Aqua- dvin zalm"; Bloembollen- Nuyens. srmelding: Ons Belang fruit, buiten mededin- htiging van gebouwen en keerde het gezelschap Dtel Ammeraal, waar het fevoerd door burgemees- heren J. P. Mijssen, dv. commissie, Jac. de merland* Baars en Dijk- Th. Berlee Verenigings- (U.C.B.), Verkley (Rijks- ichtingsdienst), W. Nan- Ieinhandelaren en C. de eenbank. De kleinhande- i een electrische klok en inbouwver. „Kennemer- wijk een electrische pen- ond in Hotel Ammeraal lering plaats, welke door onderd tuinders uit Cas- ;eving was bezocht, de voorzitter, de heer dministrateur Jac. Schut Dijkman namens de afd. de L.T.B. r dankte nogmaals allen 'erking verleenden bij de van het veilingcomplex ns de wens uit dat de langen van hun velling oorstaan. Directie; j, BIJLSMA' en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie; Achterdam 18, Tel. 5541 advertenties en abonnementen Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m Familieberichte»; 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, ƒ2.02 p. mnd„ 6.05 per kwartaal, plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 (Van onze parlementaire redacteur) u.VRE MAJESTEIT DE KONINGIN ontving gistermiddag om kwart over twee 11 ten paleïze Lange Voorhout de kabinetsformateur, mv L. A. Donker, teneinde Ijoor hem cp de 1' ogte te worden gesteld van de ontwikkeling van de kabinets- ||tjniatie. Kort_nadat de formateur om kwart voor vier het paleis had verlaten, l,erd namens hem het volgende communique verstrekt: „De formateur deelt Ijiie de indruk te hebben, dat het thans mogelijk is de vorming van een extra- 1 .,.],mentair kabinet, waarin personen behorende tot vier partijen zitting heb- I p. Hij verwacht evenwel, dat de besprekingen over de bezetting der verschil- ide posten nog enkele dagen in beslag zullen nemen". Het heeft heen te gaan, wanneer een der Kamers op duidelijke wijze haar wantrouwen uitspreekt over het ge voerde of te voeren beleid. Practisch ligt het verschil tussen een ..parlementair" en „extra-parlementair" kabinet vooral daarin, dat de band tussen de fracties, die hebben meege werkt aan de vorming van een kabinet in het aldus ontstane parlementaire kabinet hechter moet worden geacht dan in het andere geval. Bij een extra-parlementair kabinet '0 lange leste heeft mr Donker zijn stilzwijgen verbroken, wn mee te dat hij er in beginsel in is ge- een kabinet te vormen, samen- itêld uit ministers, behorende tot de d.A., de K.V.P., de A.R.P. en de l.U. Over de bezetting van enkele iosten. moet hij echter nog besprekin- voeren. De mogelijkheid is dus ot, dat de definitieve samenstelling i het kabinet, eerst in het begin van Ie volgende week bekend zal worden. posten waar het om gaat zijn waar- ichijnlijk die van Binnenlandse Zaken, caarop prof. Beel misschien niet terug- :ert, in welk geval de burgemeester ran 's Hertogenbosch, mr H. J. M. ,oeff door velen wordt genoemd en van Buitenlandse Zaken, waar, voor re netels drie candidaten worden getiptnamelijk prof. dr L. J. C. leaufort. de financieel-economische ad- iseur aan het Hoge Commissariaat te Ijakarta, de heer A. B. Speekebrink in de Commissaris der Koningin in Iveriissel, ir J. B. G. M. ridder De an der Schueren. Met laatstgenoemde de formateur Vrijdagavond nog in onderhoud. Voorts moet de forma- nog enkele personen aanzoeken staats-secretaris. Toch een vrouw? T verrassingen ook in dit aller laatste stadium nog mogelijk zijn, gistermiddag wel. Na de staats- iretatissen dr A. A. van Rhijn en mr L. Th. Cals ontvangen te hebben, de formateur namelijk nog een ierhoud met mej. mr M. Tjeenk Bink, lid van de Eerste Kamer voor P.v.d.A. en bestuurslid van verschil- :de instellingen voor sociale zorg. fellieht heeft mr Donker haar gepolst w een post als staatssecretaresse iaor Sociale Zaken. Voorts sprak mr lonker 's avonds nog met Staatssecre- jris mr F. J. Kranenburg. Ia politieke kringen acht men et aannemelijk, dat mr Cals dc irtefeuille van Justitie zal gaan be ieren. In dat geval zouden voor de V.P. als ministers in het nieuwe ka- inet zitting nemen: prof. Rutten (O., en W.), mr Cals (Justitie), de heer 3e Bruyn (P.B.O.) en drie anderen. Voor de P.v.d.A.: dr Drees (minister president), de heer Van de Kieft (Fi- isnciën), de heer Suurhoff (Sociale lakenimr In 't Veld (Wederopbouw), ir Mansholt (Landbouw). Voor de l.R.P.: prof. Zijlstra (Ec. Zaken) en nr Algera (Verkeer en Waterstaat), "oor de C.H.U.: ir Staf (Oorlog en Ma ine) en prof. Kernkamp (Overzeese ijksdelen). Extra parlementair? )E formateur heeft de vorming van een extra-parlementair kabinet aan- ekondigd. Deze benaming heeft uit buitend betrekking op de methode ielke hij heeft gevolgd door het in de etste fase buiten de onderhandeling inden van de kamerfracties als zo- anig. Staatsrechtelijk heeft het geen itekenis, welke werkwijze een forma- tr wenst te gebruiken. In het parle- ntair systeem, gelijk dat in ons land 'staat, is ieder kabinet hoe ook tot Iwd gekomen politiek verantwoor- plijk tegenover de Staten Generaal. bestaat bij sommige fracties dan ook de neiging, zich enigermate van het kabinet te distanciëren, om aldus de indruk te vestigen, of zij voor het ge voerde beleid niet ten volle verant woordelijk zouden kunnen worden ge steld. Een manoeuvre, die echter be paald zinloos is, wanneer zoals meest al het geval is deze fracties wèl de door de regering genomen maatregelen steunen. Overigens laat zich zeer wel de stelling verdedigen, dat aangezien de vier fracties in nauwe overleg met dr Drees destijds het program van het kabinet hebben aanvaard, ook dit ka binet „parlementair" mag worden ge noemd. Vóór 1940 toch, was het ai dan niet meewerken van de fracties aan de op stelling van een program hèt criterium voor parlementair of extra-parlemen taire. Sinds enkele jaren schijnt men echter andere maatstaven aan te leg gen. Hoe dit ook zij, over deze kwestie zal te gelegener tijd ongetwijfeld nog het nodige worden gezegd! (Van onze Zaanse redactie) Gisteravond tegen half zeven is op de Provincialeweg, een honderd meter van de Zaandamse haven een zeer ern stig verkeersongeval gebeurd, tenge volge waarvan vier slachtoffers naar bet Gem. Ziekenhuis moesten worden vervoerd. Voor het leven van een der slachtoffers, een 6-jarig meisje, wordt gevreesd. Het ongeval is te wijten aan het roekeloos rijden van een Zaandammer, de heer Oosterveld, directeur van een drukinkténfabriek, die met grote snel heid in de richting van de Hembrug- pont reed en daarbij een voor hem rijdende vrachtauto trachtte te passe ren. Terwijl de heer Oosterveld, die al leen in zijn huto zat, reeds op de voor hem linker weghelft reed, kwam van de richting Hembrugpont de heer Van Asperen uit de Spaarndammerstraat te Amsterdam met zijn Austin-wagen. De heer Van Asperen was op weg naar zijn vrouw, die met vacantie in Bakkum vertoeft. In de wagen van de heer Van Asperen zaten mevr. Keijzer en haar 6-jarig dochtertje uit de Houtrijkstraat 104 te Amsterdam. Voordat de heer Van Asperen precies wist wat er aan de hand was, reed de Zaandammer met volle vaart tegen de Austin. Deze werd in de wegberm gedrukt, terwijl de auto van de Zaandammer een slag in de rondte maakte. De gevolgen van de botsing waren ontzettend. Slechts met grote moeite slaagde men er in de slachtoffers uit de Austin te bevrijden. Vooral het dochtertje van mevr. Keijzer was er zeer ernstig aan toe, zodat zij in zorg wekkende toestand naar het Gem. Zie- Aantal werkkrachten is veel groter geworden De economische vooruitgang, die de Westduitse Bondsrepubliek nog steeds boekt, weerspiegelt zich ook in de cijfers van het aantal werkenden. Dit aantal heeft onlangs voor het eerst de grens van 15 millioen overschreden. Tegelijkertijd is het aantal werklozen voor het eerst beneden de 1,2 millioen gedaald. LDe Heldersc kotter HD 135 heeft 'onderdagmiddag, zeven mijl uit de i"st, ter hoogte van Egmond het paam van een ongeveer 30-jarige Mn in de netten gekregen. Het schcep- f is naar IJmuiden doorgevaren, waar politie het stoffelijk overschot in ^Ing heeft genomen. Het vermoeden Weerbericht Verwachting tot Zondagavond. WISSELEND BEWOLKT Wisselende bewolking met van nacht nog sporadisch onweer, waar morgen slechts .enkele ver spreide regenbuien. Matige, tijde lijk vrij krachtige wind tussen Zuid en West. Ongeveer dezelf de temperaturen. Zondag: Zon op 5.27, onder 20.00 Wir. Maan op 1.34, onder 18.56 uur. Maandag: Zon op 5.29, onder 19.58 -Uur. Maan op 2.45, onder 19.00 uur. bestaat, dat de man opvarende was van een schip. Toen het lijk aan boord van de kotter kwam, vertoonde het o.m. een wond aan het achterhoofd, een mis drijf wordt niet uitgesloten geacht. De commissaris van politie te Velsen verzoekt bekend te worden gemaakt met de identiteit van het slachtoffer. Het signalement luidt: blauwgrijs over hemd met paarlmoeren knoopjes, don kerblauwe pantalon met lipjes voor sportriem, kort interlock tricot onder broek met elastieken band ter breedte van 2 centimeter, interlock hemdje, blauwe katoenen sokken, geen schoei sel. De man was 1.90 meter lang, nad donkerbruin haar, een gaaf, goed on derhouden gebit en zijn overhemd en pantalon waren gemerkt met de letters DC ATK 7 en het nummer 33. Alle kledingstukken waren gemerkt met een gêel kruisje Aan de rechter ringvinger droeg hij een gladde gouden ring met de inscriptie Nel 4-12-'49. Mr A. de Vries, redacteur buiten land van de Nieuwe Rotterdamse Cou rant zal met ingang van 1 September a.s. als hoofd van de afdeling nieuws voorziening van de directie voorlich ting buitenland bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in functie treden. kenhuis moest worden vervoerd. Mevr. Keijzer had behalve verschillende vlees wonden ook een heupontwrichting op gelopen. De heer Van Asperen had, hoewel ook hij in het Gem. Ziekenhuis moest worden opgenomen, de minst ern stige verwondingen gekregen. De heer Oosterveld moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. Direct na het ongeval liet de politie de ziekenauto's van de fa. J. de Boer uit Zaandam en van Garage Zwart uit Wormerveer naar de Provincialeweg ko men, om de slachtoffers te vervoeren. De beide auto's waren - onherstelbr ar vernield. De Commissaris van Politie te Zaan dam verzoekt hun, die dit ongeval heb ben zien gebeuren, ook treinpassagiers, die in de trein, welke 6.20 uur uit Am sterdam naar Alkmaar vertrekt, zaten, zich in verbinding te stellen met de afdeling Verkeer aan het politiebureau, Vinkenstraat, Zaandam. Gisternacht is de 23-jarige stoker, Sidney George Williams, opvarende van het Engelse m.s. „Hollywood", verdronken. Tijdens het meren van een sleepboot langszij van de „Holly wood", in de Nieuwe Maas bij Rotter dam, is Williams overboord geslagen. Jacob Malik, de Sowjetrussische afge vaardigde in de ontwapeningscommissie van de Verenigde Naties, heeft Vrijdag het voorstel van de Westelijke „Grote Drie" voor eên „Grote-mogendheden- conferentie" beantwoord door terug te grijpen naar het vroegere Russische voorstel voor verbod van bacteriologi sche en chemische oorlogvoering. Dit plan had de Veiligheidsraad in Juni j.l. onder Amerikaanse druk verworpen, aldus Malik. Dinsdag hebben, zoals gemeld, Enge land, Frankrijk en de V. S. zich in de commissie bereid verklaard tot het houden van een ontwapeningsconferen tie met de Sowjet-Unie en communis tisch China, mits deze landen van te voren zouden instemmen met beper king van hun strijdkrachten. Gistermorgen om tien uur is te Hei loo, op het kruispunt van de Kennemer- straatweg en de Kerklaan een wielrijd- ster van middelbare leeftijd, mevrouw V., door een luxe auto gegrepen. Zij werd in deerniswekkende toestand naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Bij informatie vernamen wij, dat het slachtoffer een hersenschud ding heeft opgelopen. De Rijkspolitie, groep Heiloo, heeft van het ongeval proces-verhaal opgemaakt. Het Britse hoofdkwartier in Duitsland wordt verplaatst Het hoofdkwartier van de Britse strijdkrachten in West-Duitsland, dat op het ogenblik te Bad Oyenhausen ge vestigd is, zal worden verplaatst naar Moenchen-Gladbach, omdat Bad Oyen hausen onder de huidige omstandighe den, nu de bezettingstaak van de strijd krachten niet meer het belangrijkst is, minder geschikt is. Aan het Nationaal Concours- Hippique, dat Vrijdag te Den Haag is begonnen, namen ook de prin sessen Beatrix en Irene deel. Terwijl Prinses Beatrix het paard van haar zusje aan de teugel bevestigt een pikeur van de koninklijke stallen het startnum mer aan Prinses Irene's arm. (Voor ons verslag zie men elders). Oude argumenten herhaald Volgens gewoonlijk betrouwbare bron in Londen heeft de Sowjet-Unie de westelijke voorstellen voor een ver kort Oostenrijks staatsverdrag verwor pen. In Maart j.l. werden deze voorstel len in Moskon ingediend. Zij hielden een uit acht punten bestaand verdrag IN de afgelopen week is op de Volkshogeschool „Diepen daal" bij Mar- keloo (Ov.) voor de eerste maal in ons land een cursus gehouden, die ten doel had het pop- penkastwezen te ver edelen. Drie en dertig cursisten hadden voor deze cursus ingeschre ven. De leiding was in handen van de heren J.. W. Kesler uit Amster dam, bekend van de poppenkast „De Lachen de Spinnekop", en de beeldhouwer Eef van Maanen uit Velp. De laatste heeft een week lang onderricht gegeven in het vervaardigen van de poppen. Zijn leerlingen die veelal uit het onder wijs en de jeugdbewe ging afkomstig waren, bleken al spoedig een grote vaardigheid te ver krijgen in het boetseren van de modellen. Ook het beschilderen ge schiedde door de cursis ten zelf. JAE heer Kesler onder- wees in het spelen en gaf aanwijzingen bij het schrijven en bewerken van voor de poppenkast geschikte stukken. Meer en meer worden poppen kastvoorstellingen niet alleen gebruikt als amu sement, doch worden zij ook een instrument van voorlichting. Een voor beeld hiervan is het Groene Kruis" in Arn hem, dat met een pop penkast aanschouwelijk liet verschil uitbeeldt tussen een kraamkamer van 100 jaar geleden en een van thans. Ook uit de cursus op „Diepen- daal" zal een dergelijke voorlichting resulteren. Eén der cursisten be hoort namelijk tot een slachtvee-coöperatie. In de toekomst zal hij er met een poppenkast op uitgaan en trachten an ders moeilijk te bereiken boeren op deze wijze van het nut der coöpera tie te doordringen. CEN onderwijzeres, die op Diependaal is in gewijd in de geheimen van de poppenkast, hoopt het spel in haar klas actief door haar leerlingen te laten be oefenen ten dienste van de Nederlandse taal. De cursisten hebben in de afgelopen Week veelal uiterst creatief werk ver richt door het vervaar digen van poppen, die zeker in beroepspoppen- kasten geen slecht figuur zouden slaan. Zij mogen hun eigen creaties mee naar huis nemen. Ge- loopt 'wordt, dat zij de opgedane kennis aan col lega's, vrienden en leer lingen zullen verbreiden met als resultaat: de ver edeling van het poppen- kastwezen. in ter vervanging van het oorspronke lijke, uit meer dan 50 artikelen be staande verdrag, waarover de „Grote Vier" in de afgelopen vier jaar geen overeenstemming hebben kunnen be reiken. Op 9 Mei drongen Engeland, Frank rijk en de Verenigde Staten op beant woording van deze voorstellen aan. Dit verzoek werd Maandag j.l. herhaald. Daarop is thans antwoord gekomen. Naar verluidt is nog slechts een sa menvatting van de Russische nota in Londen ontvangen. De volledige tekst zou vele der Russische argumenten herhalen, die reeds op de laatste be spreking der plaatsvervangers over een verdrag met Oostenrijk, in Januari j.l., te berde werden gebracht. De Russen stelden toen bespreking van bet ont werpverdrag afhankelijk van een be spreking van de toestand in Triest. Te Nijmegen is overleden de ruim honderd en vierjarige mejuffrouw Er- nestina Schultz. Zij was geboren Pool se, doch verliet reeds op jonge leeftijd haar vaderland. Op 85-jarige leeftijd werd zij opgenomen in het tehuis voor christelijke ouden van dagen „levens avond" op Berg en Dal bij Nijmegen. De Oostenrijkse berggids Ossi Schmidhubcr beeft gistermiddag het lichaam van een man op een berg ten noorden Van Innsbriick ontdekt. Men vermoedt dat het hier het stoffelijk overschot betreft van ds H. Janzen uit Tubbergen, die sedert 7 Augustus ver mist wordt. Een reddingsploeg is uitge rukt om te trachten de stoffelijke res ten te bergen. De expeditie-Cosijns Zijn lijk kon niet naar boven worden gebracht Marcel Loubens, de 33-jarige onder zoeker, die ten gevolge van een val in de grot van Pierre St. Martin om het leven is gekomen, is Vrijdag in deze grot begraven. Toen zijn vier collega's tot de slotsom kwamen, dat het niet mogelijk was het stoffelijk overschot naar boven te brengen, bedekten zij het met een stapel grote stenen. Hierop verdeelden zij de uitrustings stukken, die zij naar beneden hadden gebracht voor het onderzoek van een onderaardse rivier, en maakten zich klaar voor de tocht naar boven. Zij zullen met behulp van een lier worden opgehesen. De openbare aanklager van het spe ciale militaire tribunaal, dat vijfhon derd bij de onlusten van Woensdag gearresteerde stakers berecht, heeft de doodstraf geëist tegen een jonge tex tielarbeider, die ervan beschuldigd wordt de voornaamste aanstichter van de botsingen in Kafr el Dawar te zijn geweest. Als het vonnis door generaal Naguib wordt bevestigd, zal de arbei der op de plaats van zijn misdaad, voor de ogen van zijn medestakers, worden terechtgesteld. De textielfabrieken in Kafr el Dawar worden bewaakt door soldaten en tanks. Naguib heeft tegengesproken, dat een politieke partij in verband met de on lusten een waarschuwing had ontvan gen. Er bestaan totdusver geen bewij zen tegen enige partij, aldus de ge neraal. Eerder op de dag had een re geringswoordvoerder verklaard, dat Wolkbreuk boven Maassluis Gisteravond omstreeks half zes heeft't boven Maassluis en omgeving zo hard geregend, dat van een wolkbreuk ge sproken kon worden. Zowel in Maas sluis als in het nabijgelegen Maasland werden de straten zodanig overspoeld, dat de riolen verstopt geraakten en een deel van de huizen onder water kwam te staan. Het water steeg daar door in sommige straten tot ongeveer 40 a 50 cm. was komen vast te staan, dat de on lusten door enkele leiders van een be paalde partij waren aangesticht. Deze leiders hadden een ernstige waarschu wing ontvangen. Deze verklaring viel samen met de arrestatie van de voor zitter van het plaatselijk comité van de Wafd-partij te Kafr el Dawar. De arbeidsverhouding tussen de AV RO en mr J. den Daas is met wederzijds goedvinden ontbonden. Mr. Den Daas was onderdirecteur van deze omroep vereniging. De zaak-Den Daas was reeds aan de orde, voordat het conflict met de heer Vogt tot uitbarsting kwam. Het AVRO- bestuur verweet de programma-direc teur, dat hij denigrerend over het be stuur had gesproken en dat zijn beleid niet juist was. Mr Den Daas ontkende deze tenlastelegging en weigerde ont slag te nemen, toen men hem aanbood, met een jaar salaris te vertrekken. Daarop heeft het bestuur aan het gewestelijk arbeidsbureau verlof ge vraagd, hem te ontslaan. Deze proce dure heeft geruime tijd gevergd. De leiding van het arbeidsbureau heeft tenslotte beide partijen ter oplos sing van het conflict bijeengebracht en na enige weken van overleg een schikking weten te bereiken. Gister middag zijn contracten getekend, waar bij aan mr Den Daas een financiële te gemoetkoming is verzekerd, die voor deze aanvaardbaar was.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1