Stad en Omgeving JACOB STUVE's Jimmy Brown als Freya Kee-Lemaire zong in Grote Kerk Wal anderen over Alkmaar schreven Ronald Anderson controleert per vlieg tuig zijn 2000 stuks vee AGENDA Wees toch zuinig met Uw pak OMO Schoolgebouw aan de Bergerweg zal in Maart gereed komen Iedere koe heelt 8 H A om te grazen „Nederland lijkt erg op Amerika" Zakkenroller maakt de kaasmarkt onveilig Witsen en Vis ontslaat 25 man personeel bekende nougatkraam Als een musicus gaat trouwen Mooi gelimbreerde mezzo-sopraan Over enkele weken onder de kap Een documentaire Egmond-binnen Solisten-concours VROOM DREISMAW D>. J. W.WAGENAA A. G. KR0UWELS TANDARTS I0NDU AFWEZIG COUPEUSE DAGMEISJE JUFFROUW Uitslag trekking Nazor Jonge Amerikaanse boeren in Alkmaar Anderson, een jonge boer uit Colorado, heeft zyn ogen uitgekeken smds hy Woensdagavond met zyn jeugdige echtgenote en acht-en-twintig andere leden van de American Farm Bureau Federation in Nederland arriveerde. "De grond wordt hier reuze intensief bewerkt en heeft een veel grotere pro ductiviteit dan bij ons in Amerika", wist hij ons gisteravond in hotel Victory te vertellen. Wy konden zijn verwondering enigszins begrijpen toen hij zei, dat de koeien, die hij en zijn vader fokken, ieder voor zich twintig acres (8 ha.) hebben om te grazen. Zy bezitten met elkaar tweeduizend stuks vee en een eenvoudige vermenigvuldiging van 2000 maal 20 acres leert gauw genoeg hoe groot het terreinoppervlak van de Anderson-ranch is. Het vee is bestemd om als vlees in blik op de markt te verschijnen. Daar toe wordt enige keren per jaar de grote „round uf>" gehouden en worden de eerste klas dieren verzonden naar de grote vleesfabrieken in Illinois en Iowa. Onze veronderstelling, dat zo'n uitge strektheid weidegrond en een derge lijke reusachtige veestapel een grote personeelsbezetting nodig maakten, bleek verre bezijden de waarheid te zijn. Anderson tenminste vertélde, dat zijn vader, hijzelf en slechts een knecht het gehele bedrijf verzorgen. Aan de grond dry land wordt practisch niets gedaan. De koeien zwerven vrij uit in de prairie en de afrastering rond het gebied van ruim 20.000 hectaren wordt gecontroleerd vanuit de lucht. De Andersons hebben hun eigen vlieg tuig, waarmee ze regelmatig boven de veestapel ronken. Voor de nabije om geving gebruiken zij nog paarden en dat alleen herinnert bij dit enorme be drijf aan wat de Wild-West films ons zo graag willen voorspiegelen. „Hum bug", was het commentaar van de man uit de prairie op de Westerns. Ik heb er nog niet een gezien, die werkelijk uitbeeldde, hoe de toestand bij ons is. Neem alleen maar de namen van de ranches. In iedere Wild-West story hebben de boerderijen klinkende na men als Bar O' ranch of The golden Arrow en in werkelijkheid zijn alle ranches in Colorado naamloos". Anderson, die als man uit The far West hoge, met vlammende kleuren beschilderde laarzen droeg, vertelde verder, dat hij en de knecht, wanneer de dieren met lijnkoeken moeten wor den bijgevoerd, de jeep volladen en dan in volle vaart over de prairie rij den. Overal waar vee graast werpen zij onder het rijden een stapel koeken uit. Het is de enige manier om op een ranch van zulk een omvang efficiënt te werken. Over Holland zei deze jonge boer, dat hem de gastvrijheid was opgeval len, waarmee de mensen hen tegemoet waren getreden. Ann Gibbs, boerendochter uit In dianapolis, Indiana had verwacht wat meer windmolens te zien en Betty Pidd uit Dexter in Michigan was wel wat teleurgesteld toen zij bemerkte, dat niet iedereen in klederdracht en op klompen rondliep. Nederland lijkt erg op Amerika, vond zij. Ook de win kels zijn precies zoals die in The States. Met films, fotomateriaal en door middel van de televisie zullen de Ame rikaanse jongeren, die in de jeugd organisatie van het Farm Bureau een leidende functie hebben, de achterge blevenen hun ervaringen van de reis Voor het eerst na vele jaren is de kaasmarkt Vrijdag onveilig gemaakt door een zakkenroller. Een dame uit Den Haag meldde de politie dat zij na een bezoek aan de markt een bruinle- deren portefeuille miste, die zij in haar handtas had geborgen. Haar werd op deze manier een bedrag van f 27 ont stolen. Korte tijd later deelde een be zoekster uit Deventer mede, dat zij op precies dezelfde manier een portefeuille met f 50 was kwijtgeraakt. Dat deze practijken de naam van Alkmaar niet ten goede komen, spreekt vanzelf. Het is te hopen dat deze gauwdief zeer spoedig onschadelijk zal worden ge maakt. Er was onraad in de meisjesschool In de afgelopen nacht werd de politie gewaarschuwd voor onraad in de meis jesschool aan de Emmastraat. Enige agenten spoedden zich naar het gebouw, waar zij tot hun verwondering in de kelder twee monteurs aantroffen, die druk bezig waren de verwarmingsin stallatie te repareren. Dat de ijver van de beide mannen niet op prijs werd ge steld, bleek uit de bekeuring die zij kregen ter zake van overtreding van de Arbeidswet. Geslaagd Bij de gisteren te Utrecht gehouden examens van de modevakschool „ENSAID", slaagden de dames C. Cou- vée, Alkmaar P. Dijkshoorn, N.-Beem- ster, A. Kloosterboer, St. Pancras, G. Meeldijk, Alkmaar, A. Tholen, Heiloo, en A. v. Wijk, Burgerylotbrug, voor het diploma Lingerie- huishoud- en baby- kleding. De dames R. Heynis, West- Graftdijk, A. Kap, Egmond aan Zee, J. Miedema, Alkmaar, J. Oud, Alkmaar, en J. Schouten, Alkmaar, behaalden het diploma Costumière en Moderne Stof- versiering. Mej. A. v. Wijk slaagde te vens voor het diploma „Snelsysteem". De dames R. de Haan, Hippolytushoef, en mej. R. Mul, Langedijk, slaagden voor het diploma Nuttige Handwerken (akte KL HANDWAGEN VERBRIJZELDE WINKELRUIT. Gistermiddag omstreeks kwart over vier raakte een vrachtauto in het voor bijrijden een in de Boterstraat gepar keerde handwagen, die was beladen met enkele melkbussen. De handwagen draaide een kwart slag om en verbrij zelde de winkelruit van een melkzaak. Ook enkele in de etalage staande melkflessen en enige eieren gingen hierbij verloren Het is al lans nj»t meer dfe eërs'te keer dat bij deze win kel een dergelijk ongeluk gebeurde. vertellen. Zij zijn de kinderen van rijke boeren en de reis door de zeven West- europese landen komt geheel voor hun eigen rekening. Gistermiddag arriveer den zij na hun bezoek aan Hoorn in Alkmaar, van waaruit zij vandaag naar de Wieringermeer vertrekken. Van avond komt het gezelschap in Amster dam en Dinsdagmorgen vertrekt het naar Kopenhagen. Daarna staan nog West-Duitsland, Zwitserland en Frank rijk op het programma. Op 18 Septem ber wordt de terugreis naar de Ver enigde Staten ondernomen. In het gezelschap bevindt zich o.a. de radio-verslaggever John McDonald, die voor verschillende radiostations in Amerika opnamen zal maken. Seizoen-slapie duuri ie lang Door het uitblijven van buitenlandse orders ligt het werk op de scheepswerf Nicolaas Witsen en Vis vrijwel geheel stil. Het personeel is enige tijd bezig gehouden met het opruimen van de werkplaatsen, maar nu dat is geschied restte de directie niets anders dan ver schillende arbeiders te ontslaan. Ze-ven metaalbewerkers werd verleden week het ontslag aangezegd. Volgende week zullen achttien anderen op straat komen te staan. Ook ir andere jaren heerste in deze periode de gebruikelijke sei zoen-slapte, maar zelden duurde zy zo lang als dit jaar. Er bestaat niettemin kans, dat binnenkort voor buitenlandse rekening weer een paar schepen moeten worden gemaakt. Wanneer deze orders afkomen zal een groot deel van het nu ontslagen personeel naar de werf terug vloeien. NOG MEER KERMISNIEUWS Op de hoek van Waagplein en Door braak zal de komende week bij Aat Martin een echte kermissfeer heersen, veroorzaakt door het optreden van Citha Bolina met haar orkest. Een com binatie van muziek, zang en show. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Arabische nachten (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 ur: Golden Girl (alle leeft.)Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Weense Operette: „Küssen ist keine Sünd" (alle leeft.); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Jong, knap en rijk (alle leeft.)Gulden Vlies, 2 uur: „Het Rotter dams Kindertoneel" met „Jopie Slim en Dikkie Bigmans"; Gulden Vlies, 8 uur Langedijker Cabaret. Kermis: van 14 u. tot 1 u.; Wapen van Heemskerk: Dans- orkest familie Kok; Café Beemster: Or kest Theo Sombroek; Café no. Een: Ge zelschap „Leo, Henk en Cees"; Café De Tijd: Optreden van „De Volendammers"; Café Aart Martin: Citha Bolina met haar orkest; Café Tom: „De Witte Kraaien" en „De Tommy's. Nachtdienst apothe ken: De heer Kruisinga, Koorstraat 59. AKERSLOOT, 14.50 uur: Aanvang Alkmaardermeer week. BERGEN. Rustende Jager, 1012.30, 14.3017.30 en 19.30—22 uur, Expositie Kees Jansen; Kunstzaal Hubers, 1.306 uur, expositie Jaap Min; Buurweg 12, Collectie Sala, 10—12, 25, 810 uur; Buurweg 21, Expositie Jaap Sax, 10 12.30, 25 en 810 uur. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag: aanvang der voorstellingen: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gulden Vliet;, 8 uur: Gezelschap Johan Kaart met „In Pyama"; Wapen van Heemskerk: dansen. Café's: als Zater dag. Boysterrein, 2 uur: Kaasstadtornooi Kermis: Geopend van 16 uur tot 1 uur. Nachtdienst apotheken: De heer Krui singa, Koorstraat 59. AKERSLOOT: Alkmaardermeerweek. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag: aanvang der voorstellingen 7 en 9.15 uur; Rex Thea ter: 2.30 uur matinée. Kermis: geopend van 16 uur tot 1 uur; Gulden Vlies, 8 u.: Nederl. Comedie met „De Bruiloft van Figaro". Wapen van Heemskerk: Feest avond verenigingsbesturen. Café's als Zaterdag. AKERSLOOT: Alkmaardermeerweek. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 5.24 17.44 Zondag 5.57 18.13 Maandag 6.23 18.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 5.29 17.49 11.29 23.49 Zondag 5.57 18.18 11.57 0.18 Maandag 6.29 18.47 12.28 0.47 staat dit jaar wederom Ged. Nieuwesloot t/o de Brandweer Vraagt óók onze speciale reclame nougat 250 gr. 11.- 20. Toen de waard hoorde dat de an dere gevangene Jimmy had gewaar schuwd een stap vooruit te doen, knarsetandde hij van woede. „Daar zal jij berouw van hebben, Toontje," schreeuwde hij. „Dat zal jou zuur op breken! Jij bent nog niet van mij af, mannetje. Dat zal ik je inpeperen!" Hij wilde zo nog door gaan, maar Jimmy viel hem in de rede. „Kiezen op elkaar, meneer de schreeuwerd," riep hij. „En geef mij 's even de sleutel van het hok waarin jullie deze arme man hebben opgesloten. Een beetje gauw, want an ders kom ik hem bij je halen, luik of geen luik!" Bouk Bitter stond paf van de brutale toon, die Jimmy tegen hem aansloeg, maar aan de andere kant schrok hij er ook van. Hij begreep wel dat hij met iemand te doen had die niet voor een kleintje vervaard was. Daar om leek het hem het beste een beetje te retireren. Hij deed een paar passen terug om in zijn gelagkamer een ste vig stuk hout te gaan halen, dat hij als wapen kon gebruiken. Nu deed ook Jimmy een paar passen voorwaarts, goed naar de vloer kijkend of hij. gens een geheim valluik kon ontwaren. Eensklaps was de waard verdwenen, maar op hetzelfde ogenblik maakte Jimmy een soort kampioenssprong. Hij wipte over de gevaarlijke plek heen en kwam terecht op de plaats waar zo- even nog zijn tegenstander had gestaan, „Wees voorzichtig!" hoorde hij zijn me degevangene nog roepen. (Advertentie, Ing. Med.) TOEN de trompettist Henk Dekker uit Westzaan en zijn bruidje, mevrouw T. Dekker-Dokter, gisteren het Alkmaarse stadhuis verlieten, wachtte hun nog een aangename verrassing. Daar, op de stoep van het gemeente huis, hadden zich namelijk de overige orkestleden van „The Favorites" opgesteld voor een muzikale hulde aan het bruidspaar. Dat de Hochzeits- mars onder deze bijzondere omstandigheden een tikje vals klonk, was niet te verwonderen en deed aan de goede bedoeling niets af. Zoals de foto laat zien, kon de bruidegom de verleiding niet weerstaan ook even mee te blazen. Arbeider viel uit een vijf meter hoge mast De 21-jarige los-arbeider S. uit Eind hoven, die gisteren in de ruim vijf me ter hoge mast van een electrische race baan op het Canadaplein aan het werk was, riep omstreeks kwart voor tien naar zijn mede-arbeiders dat hij dui zelig werd. Hij kreeg de raad maar even op te houden met werken en op een van de smalle dwarsliggers te gaan zitten. S. deed dit, doch enige ogenblik ken later viel hij en kwam met het on derlichaam op straat terecht. De jonge man, die het bewustzijn niet verloor, is door de GGD naar het Centraal Zie kenhuis overgebracht, waar hij op ad vies van dr. Lojenga voor nader onder zoek werd opgenomen. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR: Leger des Heils, Limmer- hoek, 10 en 8 uur Samenkomst o. 1. v. majoor Gladpootjes. Za., Zo. en Vrij. 8.30 uur Openluchtsamenkomsten Waagplein. Grote kerk, Woe. 7.30 uur Oecumeni sche Avondwijding. BERGEN: Ruïnekerk, 8.30 uur Jeugd dienst. KOEDIJK: (nieuwe opgave) 2 uur ds. Bekius. GROET: (nieuwe opgave) 10 uur ds. Warners (Utrecht): 8 uur ds. Cramer, van Oostzaan. NIEUWE NIEDORP: geen dienst. Doopsgez. gem., 7.30 uur ds. A. de Wilde. OUDE NIEDORP: 10 uur ds. A. de Wilde. SCHERMERHORN: 10 uur ds. Van Dijk H. poop), DIERENBESCHERMING In de Roemervisserstr. is zwervend aangetroffen een mooi zwart poesje plm 3 maanden oud. Ter beschikking enige jonge poesjee. Bij de heer Huisman, Oterlekerweg te Stompetoren is een mooie grote ka ter beschikbaar. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag- molenstr. 36. ADVERTENTIE. Gooi geen geld door de gooisteen ALKMAAR, 23 Aug. We zouden Neem zo gauw mogelijk zelf de proef hot. do Nederlandse huisvrnnw wel in nn de som Plok TT zult. dan t.nt de in. ALKMAAR, 23 Aug. We zouden het de Nederlandse huisvrouw wel in he oor willen schreeuwen: Wees toch zuinig met uw pak OMO! Natuurlijk begrijpen we heel goed, dat het moei lijk is te breken met de vastgeroeste gewoonte op wasdag een heel pak in de wasketel leeg te storten. Zo deed moeder het, zo doet U het dus ook. Maar met OMO is dat beslist niet no dig. Zelfs in het hardste water doet iedere OMO-korrel onmiddellijk haar werk en zij doet dat bovendien beter dan welk ander wasmiddel ook. Het s al zo vaak gezegd, maar toch kan er niet genoeg de nadruk op worden ge- egd: „Verspil geen enkele korrel, maar wees er zuinig mee, héél zuinig"! Neem zo gauw mogelijk zelf de proef op de som. Ook U zult dan tot de in derdaad verbazingwekkende conclusie komen,, dat het wonderlijke pak OMO in feite een grote besparing geeft. Want niet alleen is uw grote was bij heel wat minder OMO-korrels in de wasketel even kraakhelder als daarvoor, maar er is nog genoeg OMO in net pak geble ven voor een heerlijk schuimend sop voor wol en zijde als ook voor velerlei andere schoonmaakkarweitjes, waarbj we dan in de allereerste plaats denken aan de dagelijkse afwas. Neem dus déze proef. Werkelijk, U zult ons dankbaar zijn, het is een les voor uw leven. 0 26 (Advertentie. Ing. Med.) Een bijzonder „Kaasconcerl" Ter gelegenheid van de Kaasmarkt gaven de zangeres Fi'eya KeeLemaire en de organist Piet Kee een ochtend concert in de Grote Kerk. Velen ge voelden zich tot dit concert aangetrok ken en zo werd het voor de concert gevers een alleszins verdiend succes. De organist begon het concert op het kleine orgel met een Toccata van de Nederlandse grootmeester J. P. Swee- link (15611621). Het is goed, dat de ze componist méér wordt gespeeld en Aan de Bergerweg: wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de voltooi ing van het kapitale gebouw dat vol gend jaar de Handelsschool en de Rijkslandbouwwinterschool zal huis vesten. Qnder leiding van de heren Van Leeuwen en Bloothooft wordt daar door zeventig man een schoolge bouw opgetrokken, dat een van de mooiste en best ingerichte van Alk maar belooft te worden. Over enkele weken reeds zal het gebouw onder de kap komen en dan is het verder „kinderwerk". r\ANK zij het initiatief van de V.V.V. dat de journa listen animeerde met een prijsvraag, is Alkmaar met zijn kaasmarkt, zijn hofjes en zijn grachten in vele iconaarden bezongen. Soms was de toon wat te schril en zónder volume. De ple gers van die artikelen za gen zich de kans op de zo zeer begeerde prijzen ont gaan, maar anderen uit wier pen een schoner taal vloei de werden beloond met rit selend bankpapier. Vandaag over een week zal burge meester Wytema de prijzen overhan tigen. Het is daar om aardig eens na te gaan wat er zoal over Alkmaar is geschreven in de binnen- en buitenlandse bladen. UET Belgische weekblad De Post bijvoorbeeld vond in de stad de zuivere uitdrukking van Hollands nu nog levende karakter trekken: gereserveerd als het moet, becjrijvig als het kan, speels en vriendelijk als het mag. En dit laatste het liefst. Verder zei de schrijver: „Het mag waar zijn. dat de gemiddelde Aik- maarder zich in de Kalver- straat even goed 'thuisvoelt als op de Laat of in de Langestraat, toch vertrekt hij geen spier van zijn ge zicht als hij in zijn eigen stad menige struise gestalte ontmoet, die met langzame, lange schreden op knal-gele klompen temidden van de vele moderne winkels loopt. Want de Alkmaarder kent zijn stad en weet, dat het de metropool der polders is. Kleine metropool der pol ders, die een heel apart centrum is geworden, ge zocht door allen, die het gezicht van Holland in zijn puurste vorm willen zien." TIET Zwe n F r i t i d Zweedse tijdschrift i d e n„Een be zoek aan Alkmaar betekent, dat men een eeuwenoude documentaire film voor zijn ogen laat ontrollen". Van de film naar Californië is slechts een bescheiden stap en daarom kwam de Duitse uitgave van de L i b e 11 e met de volgende beeld spraak: „Alkmaar is het zui verste kaasparadijs, waar de kaas even snel „groeit" als in Californië het fruit". Het Zweedse Aftonbladet: „De Kaasmarkt in Alkmaar is het mekka van de Hol landse kaas". „Wat voor Salzburg de Festspiele zijn, voor Frankfurt de Messe, is voor Alkmaar de zomerse kaasmarkt", schreef de Ba- dishe Neueste Nachrihten en de prijswinnaar van de Ne derlandse inzendingen, L. H. G. Tabak uit Hilversum merkte in de Gooi- en Eemlander op: „Alk maar is geen Brugge, geen stad, waar ge van de ene verwondering in de andere valt en ten slotte doodmoe van het zien wegtrekt, In Alkmaar dient ge uw ogen de kost te geven. Deze stad vraagt eigen initiatief als ge op ontdekkingstocht gaat. Het is er anders dan elders. Blader in een stra tengids: namen als Payglop, Fnidsen, Luttik Oudorp en Ritsevoort, ge zult ze ver geefs elders zoeken. Ge zult niet trachten de bete kenis te achterhalen. Die is zelfs voor veel Alkmaarders duister. Ge aanvaardt dat als het onwaarschijnlijke in een sprookje. Onwaar schijnlijke dingen zijn er trouwens om zomaar aan vaard te worden. Evenals de schenking van Cornelis Wildeman, die een hofje voor oude dames schonk en er een kerel met een knots voor liet zetten, waar ge nu nog scheuten van in de kuiten krijgt als ge er naar kijkt." TOT slot willen we Awie Labuschagne aan het woord laten, de PJC-re- porter, die met zijn artikel in E k s t r a een bijlage van het Zuidafrikaanse blad Die Vaderland, de prijs van duizend gulden in de wacht sleepte. Hij schreef: „Alk maar herinner in alle op- sigte aan die prentjie wat jy in jou verbeelding van 'n Nederlandse stad rond- dra. Die moderne het hier nie so opmerklik teen die oue gebotst nie. Die ou Alkmaar het behoue ge- blyiets in die atmos feer van die omgewing her inner die voorbyganger tel kens daaraan. Afgesien van die feit, dat Alkmaar nadat die bekende Afsluitdijk in 1932 voltooi is, as verkeers- sentrum toegeneem het, merk elke besoeker die ou atmosfeer wat weerspieël word. Uur na uur is daar meer om te sien, meer om te geniet'n stad so rijk aan weelde vir die fynproe- wer.... 'n stad wat herin ner aan alles wat die ver- lede verteen woordig maar wat nogtans in die gees van moderne uitbrei ding leef." Er wordt bij het uitvoeren van dit project gebruik gemaakt van een zo genaamde transportband; iets nieuws in Alkmaar. Metselstenen en specie kun nen nu zeer snel naar een hoogte van zeven meter worden getransporteerd zonder dat hier een lier of mankracht bij te pas komt. Dit betekent niet al leen een aanzienlijke kostenbesparing, doch bovendien kan er zonder onder breking worden gewerkt. Volgens schema Mede door dit belangrijke hulpmid del verloopt het bouwplan precies vol gens tijdschema. In de maand Maart van het volgend jaar moet het werk gereed zijn en als het de bouwers niet heel erg tegenloopt, zal dit ook zeker gelukken. Voor de vorstperiode is men niet bang, want dan is het dak al ge reed en zijn de ramen glasdicht. In die tijd zal men dus binnenwerk kunnen verrichten. Voor de bouw van deze beide scho len en de conciërgewoning is destijds een bedrag van f 500.000 uitgetrokken. Hiervoor kan en zal zeer degelijk werk worden geleverd, doch veel geld voor bijzondere verfraaiingen zal er waar schijnlijk niet overblijven. Om toch een alleszins aantrekkelijk geheel te krij gen, wordt op vele plaatsen siermetsel- werk toegepast. Een torentje en enkele dakkapellen zorgen er voor, dat het T- vormige gebouw niet in te strakke lij nen wordt gehouden. De plafonds zijn gemaakt van blok ken geperste sintels, die door ijzer werk en beton op hun plaats worden gehouden. Dit is een stevige construc tie, die bovendien geluiddempend is. Ze zal er teven-: voor zorgen dat een even tuele brand geen fatale vormen kan aannemen, want ook daarmee moeten de bouwers terdege rekening houden. Dit jaar zal het 40-jarig jubileum van het fanfarecorps „Eensgezindheid" te Egmond worden gevierd met een groot instrumentaal Solistenconcours, dat op 2e Kerstdag en Zondag 28 De cember in de Concertzaal van de heer Th. Swart te Egmond-Binnen zal wor den gehouden. Als juryleden zijn aangezocht de he ren W. Steyn en P. Joosen. De heer Ber Joosen zal op de piano voor de begelei ding zorgen. zijn werk in ruimere kring bekendheid krijgt. Vervolgens zong de zangeres Frëya I KeeLemaire een tweetal Hollandss I liederen en „Vergisz mich nicht" vani J. S. Bach, ook met begeleiding van| het kleine orgel. De zangeres beschikt over een mooi I getimbreerde mezzo-sopraan;zij zingt beschaafd en muzikaal. Bij de twea werken van Hendrik Andriessen „Fla- genation" en Couronnement d'épines bleek dat zij de grote ruimte niet ge heel aan kon. Maar wie kan dat in de Grote Kerk wel? Aan de verstaanbaar, heid kwam dit uiteraard niet ten goe de. Deze liederen doen het beter in de concertzaal, waar we ze dan ook nog eens van deze zangeres hopen te horen. „Pie Jesu" van Fauré voldeed door het meer zangrijke melos veel beten De kunst van het improviseren vooral door organisten hetgeen in wezen niets anders is dan op slag com poneren begint in ons land weer op te leven. Begrijpelijk dus dat de jonge organist, mede gedreven door zijn liefde voor het instrument, daar niet buiten wil blijven. Op het grote orgel speelde hij een Improvisatie, waarin niet alleen de klankschoonheid van het orgel werd gedemonstreerd maar waarin Piet Kee zoals we dat al eens eerder hebben geconstateerd blijk gaf over ve»l fantasie te beschikken. Het was een zeer geslaagde improvisatie. Dit con cert waarin men in een kort-bestek toch veelzijdig was, zal wel zeer in de smaak gevallen zijn van het intensief luisterende auditorium. Ms. ZONDAGSDIENST ARTSEN Voor spoedgevallen zijn Zondag be schikbaar de huisartsen dr. J. Degenaar, Emmastraat 95 (tel. 2310) en dr. H. Hoek, Kennemerstraatweg 65 (tel. 3117). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Te beginnen met hedenavond zal bui ten de normale openingstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek van de heer G. Kruisinga, Koorstr. organiseert op 25, 26 en 27 Augustus een grote BREIM0DELLEN-SH0W, waar vele bekroonde mo dellen van de Nationale Breiwedstrijd U door vier mannequins getoond zullen worden, met een toelich tend woord van Mej. Emmy Huf. Wij nodigen U allen hierbij gaarne uir, deze show gratis bij te wonen. Inlichtingen en kaarten zijn aan de Cassa op de par terre verkrijgbaar alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Heden nam God tot Zich, onze lieve Vrouw Moeder en Grootmoe der, Mevrouw VROUWTJE ASMA, geb. Stcenhoven in de ouderdom van 67 jaar. Zij is verlost, God heeft haar .welgedaan. Uit aller naam: H. ASMA. Alkmaar, 23 Aug. 1952. Luttik Oudorp 92. Geen bloemen. De begrafenis zal DV plaats hebben a.s. Dins dag op de Gemeentebe graafplaats. Vertrek van l).et Centraal Zie kenhuis n.m. 2 uur. Heden overleed zacht en kalm, doch geheel onverwacht, onze lieve Zuster, Tante en Huis genote, Mevrouw JOHANNA MARIA CHRISTINA HELLEMAN, Weduwe van Pleter Krom, in de ouderdom van 73 jaar. Namens de Familie, A. LANGEREIS. Bergen, 22 Aug. 1952 St Antoniusstraat 22. De crematie zal plaats hebben Dinsdag 26 Aug. om 13 uur te Driehuis- Westerveld. Vertrek St Antoniusstraat te 11.30 Hiermede betuigen wij o ze hartelijke dank voor i vele belangstelling onde vonden bij de ziekte en i het overlijden van onze li vé Man en Vader G. v. d. VEGT ln leven opzichter G.E.B. Uit aller naam M. v. d. VEGT-KIEE Kennemerstraatweg 120 Alkmaar. De praktijk van OOGARTS, wordt met ingang ve 1 Sept. voortgezet op he z lfde adres door. OOGARTS, Emmastraat 27, Alkmaai Spreekuren ongewijzigd. is tot 1 8 September Gevraagd: MEISJE, niet ouder dan jaar, voor de ochtendure Br. no. A 377, bur. v. d. bl£ coupe Nationaal, zoe werk aan huis. Straatweg 105, Alkmaar. Mevr. GOEDHART, Kenr merpark 15, vraagt per September een Werkster aanwezig. Gevraagd: in bez. van ULO-diplorr voor de winkel en admin: tratie. Niet beneden 20 Boekh. Drogisterij BAKKI Heiloo DE PRACHTIGE TU De overige 19 prijzen resj 1891 2914 2824 956 18' 4321 739 2545 2675 121 Prijzen af te halen t/m 2 inrichting, Doelenveld 2, 1 MARKTBERICHT HEM, 22 Aug. 1952. Bi heimers 711.30; bloemkool 6.808.30; rode kool 6.3014 nen 2653; snijbonen 23 kommers 810; uien 1315; tomaten 16—36; pronkbone rabarber 1011; spinazie 11- beien 1.28; Frankenthaler 27 ziken 1015; groene kool f suiker 810; Clapp's Favori zoete appelen 1018 Zigeui 28; Early 410; Reine Clau Reine Victoria 328; Blauv 6—18. NOORDERMARKTBOND, 23 63.000 kg aardappelen: Eerstel 11,80, Eigenheimers 10,20— Eigenheimers 9,3010,70, Bin IJsselster 8,709,80, Meerla Koopmans Blauwe 10,40, Alph cord 9.60, grove 8.1010,70. 6.40—7.20 en kriel 4,30—4.50; slabonen 38—45 en II 32—38; S ten: A 5,90—6,90 en B 4,20- kg peen; B 9,60—12.20 en C 700 kg uien 13 en drielingen zilvernep 2934 en drielingen kg rode kool: A 9,90—14.20 8.50; 8600 kg gele kool: A en B 9,50—10*10; 54.000 kg 3 706,80: 500 stuks bloemkc AII 26—34, EI 28 en afw.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2