Volksraadbesluit inzake de molestschade ontdekt Duits-Joodse besprekingen zijn vrijwel gereed i! is Chefarine .4 India en Pakistan nemen kwestie Kasjmir weer op Reeds drieduizend arrestaties in anti-apartheidsactie Nieuwe Briise straaljager heeft radar-ogen Circus Barnum en Baily komt naar Europa Passerende autorijder hoorde de schoten Het Radioprogramma Comm. Partij in Rusland verandert haar naam Communisme en bolsjewisme betekenen hetzelfde HET ONGELUK IN HET GOFFERT-STADION De burgemeester van Nijmegen verdedigt zich Coureurs hielden zich niet aan instructies „Er was geen aanleiding Ezelbipfstuk Jan van den Bergh ten grave gedragen KoJil DiiiinniiniininiiinniiiiiiiiiiitiiiiniiiNiRiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiniiiiiiiinfl Commissaris der Koningin» biedt bemiddeling aan Grote belangstelling voor fokveedag te Hoorn Enkele telegramtarieven worden verhoogd H ar g Vierdoen méér dan één! WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1952 Tournee wordt voorbereid door Mikkenie Het bekende Amerikaanse 'circus Barnum and Baily het grootste en waarschijnlijk oudste circus ter we reld zal in het komende jaar een tornooi door Europa maken. De presi dent-directeur van het circus, de heer John Ringling North, is thans in Ham burg, waar hij in verband met deze plannen besprekingen voert. Vandaag zal hij in ons land arriveren en o.m. Donderdagavond een voorstelling bij wonen van het circus Mikkenie, dat thans in Apeldoorn voorstellingen geeft. De directie van laatstgenoemd circus is namelijk aangezocht om de Europese tournee van haar New-Yorkse collega's voor te bereiden en te leiden voorzover het de Benelux-landen be treft. Nieuwe hoop voor Indische oorlogsslachtoffers Vragen van Kamerlid Ritmeester Laatste hand wordt aan de verdragen gelegd Alle kwesties zijn geregeld De Haagse hesprekingen tussen de Westduitse delegatie en de delegaties van Israel en de „conference" (de Jo den buiten Israel) over de door West- Duitsland te betalen schadeloosstelling zijn vrijwel beëindigd. Na de terugkeer van prof. F. Ito hm uit Bonn zijn in de afgelopen dagen de nog hangende de tail-kwesties besproken. Op het ogen blik wordt de laatste hand aan de ont- werp-verdragen gelegd. De besprekingen die in het voorjaar 'n aanvang namen en in deze zomer op kasteel-Oud-Wassenaar werden voort gezet, zullen waarschijnlijk Vrijdag a.s. worden beëindigd. Zoals bekend voor zien de verdragen onder meer in de betaling door West-Duitsland aan Is rael van een bedrag van drie milliard Mark in goederen, voorts in een bedrag De zaak-Drummond De Franse politie heeft medegedeeld, dat een zekere Jean Paconi, een zaken man uit de omgeving van Peyruis, ver klaard heeft om één uur des nachts van de vijfde Augustus kreten en schoten te hebben gehoord, toen hij op de weg van Peyruis naar Manosque reed, in de nabijheid van de plaats van de moord op de familie Drummond. Hij was teruggereden, doch had niets ge zien. DONDERDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- ir.ofoonmuziek. 9.30 De Groenteman. 9 35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor da kleuters. 11.00 „L'Ivrogne cor- rigé", opera. 11.45 „Europa gezien door een Amerikaan", causerie. 12.00 Orgel en piano. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 „De Najaar- beurs te Utrecht", causerie. 13.30 Metro- pole-Orkest. 13.55 „Tranen over Johan nesburg", hoorspel. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Orkestcon cert, 17.30 Militaire reportage. 17.40 Gra- mofoonmuziek. *17.45 Regeringsuitzendirig: Prof. Ir. Th." R. Seldenrath: „Mijnbouw- kundige opsporingen in Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Gram.muziek. 19.40HRubriek van Kunst en Cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest. 20.50 Franse Volksliederen. 21.05 Gram.muziek. 21.35 „Het Muiderslot", klankbeeld. 21.55 Amusementsmuziek. 22.25 Gram.muziek. (Als intermezzo: Sport). 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.3024.00 Dans muziek. (Als intermezzo: Sport.) HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Verzoekprogramma 0 voor de huisvrouw. 9 40 Gram.muzièk. NCRV: 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuin bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en katholiek nieuws'. 13.20 Gram.muziek. 14.00 Promenade-Orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. 16.40 Pianoduo. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Gro wings programma. 18.00 Nieuws. 18.15 Dameskoor. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Leger der Heitskwartier. 19.05 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Geestelijke liederen. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Mannenkoor en Marinierskapel. 20.50 Reportage. 21.10 Gram.muziek. (Pl.- m. 21.30 „Het Wespennest".) 21.55 Bui tenlands overzicht. 22.15 Omroeporkest. 22.45 Avondoverdenking. 23,00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.1524.00 Gramofoon- muziek. van 450 millioen Mark aan goederen welker tegenwaarde door Israel zal worden overgemaakt aan de „Confe rence on Jewishh material claims against Germany" waarin de grote Joodse organisaties buiten Israel ver tegenwoordigd zijn. De ontwerp-ver- dragen zullen aan de regeringen van Israel en West-Duitsland én aan het presidium van de „conference" ter goedkeuring worden voorgelegd, waar na zij moeten worden geratificeerd. De delegaties zullen in het weekeinde naar haar landen terugkeren. Op het (n October te houden partij congres van de Russische communisti sche partij zal een rapport worden in gediend omtrent de wijziging van de partij-statuten. Naar de „Prawda" be richt, zal de nieuwe naam van de organisatie „Communistische partij van de Sovjet-Unie" luiden. Volgens de secretaris van het centrale comité dezer partij, Kroesjef, komt de term „Bolsjewistische" in de partijnaam te vervallen, omdat „bolsjewistisch" en communistisch" het zelfde betekent. Kroesjef heeft verder verklaard, dat vele partijleden een zuiver formele en passieve houding aannemen met be trekking tot de toepassing in de prac- tijk van de partijbesluiten. In de statu ten zal worden omschreven, dat wer ving van partijkader moet geschieden naar politieke en beroepsgeschiktheid van de candidaten. Kroesjef merkte in verband hiermede op, dat het kader van de Sowjet-organisaties veelal wordt geworven uit vrienden, familie en ken nissen, dus geheel in strijd met het grondbeginsel van het communisme. Volgens een directeur van de „Glos- ter"-fabrieken is de nieuwe Britse, tweemotorige straaljager „Javelin" het enige vliegtuig, dat in staat Is de „ge zichtsbarrière", die op grote hoogte bij snelheden het normale zicht van de vlieger bijna nutteloos maakt, te over winnen. Door het toepassen van de driehoeksvleugel kon in het toestel ge bruik worden gemaakt van een inge wikkeld stelsel van radarapparaten, die het menselijk gezichtsvermogen vervangen. Op een hoogte van twaalf kilometer is het voor het menselijk oog n.l. zo goed als onmogelijk om zelfs een for matie van vier vliegtuigen te ontdek ken in het korte ogenblik, dat zij in het gezichtsveld ligt. Voor de vlieger van een snelle straaljager zou een al leen vliegende bommenwerper dus na genoeg onzichtbaar zijn. De „Javelin" kan een snelheid groter dan die van het geluid bereiken. Het toestel is be doeld als afweer tegen atoombommen werpers en door premier Churchill op de lijst van bestellingen met „uiterste voorrang" ten behoeve van de Britse luchtmacht geplaatst. Kortelings is bekend geworden, dal de Volksraad voor Nederlands-Indie op 27 Februari 1942 een door de luite nant-generaal dr H. J. van Mook in gediend ontwerp-besluit „Vergoeding voor molestschade te land" heeft aan genomen. De hierop betrekking heb bende stukken zijn in Djakarta tevoor schijn gekomen uit een grote hoeveel heid papieren. Het voornaamste begin sel van het besluit was wel, dat oor logsschade te land zou omvatten scha- voor vrees De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. M. J. H. Hustinx, stelt het op prijs, na kennis te hebben genomen van het communiqué van de K.N.M.V. over het droevige ongeval, dat Zondag op de baan van het Goffert-stadion plaats greep, de volgende mededelingen te doen: De kombaanwedstrijd, waarbij zich dit betreurenswaardig ongeluk heeft voorgedaan, was niet de eerste, die in het Goffertstadion werd gehouden. In Hollandse nieuwe als "oude vertrouwde" Voor het eerst na de oorlog is in Munster weer Hollandse haring aan de kar te koop. Enige ondernemende Nederlanders in visserscostuum staan er namelijk op de weekmarkten met haring.Zij doen kennelijk goede za ken. Ze hebben zelfs plannen hun ha ring ook in andere Westfaalse steden te gaan verkopen en een palingrokerij in Munster op te richten. Nadert vijf jaar oud geschil thans zijn oplossing? In Genève zijn gisteren onder leiding van de V.N.-bemiddelaar voor Kasjmir, dr Graham, besprekingen tussen India en Pakistan begonnen over de nu reeds vijf jaar oude kwestie Kasjmir. Het voornaamste punt van bespreking zal zijn de in het slop geraakte demilita- risatiekwestie, d.w.z. het aantal solda ten dat de partijen aan beide zijden van de scheidingslijn in Kasjmir op de heen zal mogen houden. Deze kwestie is volgens dr Graham het voornaamste obstakel op de weg naar overeenstem ming. De conferentie is in een vriendschap pelijke sfeer begonnen. Beide delega ties zegden dr Graham haar volledige medewerking toe en verklaarden vast besloten te zijn voort te bouwen op ba sis van de reeds bereikte overeenstem ming. Opmerkelijke uitspraak van rechter te Kaapstad Door massa-arrestaties van niet- blanken in drie Zuidafrikaanse steden wegens overtreding van de apartheids bepalingen is Dinsdag het totaal der arrestaties sedert het begin van de on gehoorzaamheidscampagne tot bijna 3000 gestegen. In Port Elizabeth wer den 245 niet-blanken aangehouden, in Kaapstad 31 en in Roodepoort bij Jo hannesburg 22. Deze arrestaties vielen samen met de berechting van 20 niet-blanken in Jo hannesburg. Voor het gerechtsgebouw demonstreerden van de ochtend tot de avond niet-blanken. Leiders van de on gehoorzaamheidscampagne verlieten enkele malen de rechtszaal om de de monstranten te verzoeken minder la waai te maken. De openbare aanklager verklaarde bewijzen, te zullen aanvoe ren om aan te toneh, dat de ongehoor zaamheidscampagne valt onder de be palingen van de Zuidafrikaanse wet op onderdrukking van het communisme. Woensdag is een niet-blanke, die ge arresteerd was omdat hij samen met een aantal anderen zich begeven had in een voor blanken gereserveerde wacht kamer van het station in Kaapstad, door een militair gerechtshof vrijge- Na de walvis- en rendiercarbo- nade zal thans ezelbiefstuk zijn intrede doen in het met chroni sche vleesschaarste kampende Groot-Brittannië. De Britse firma, die de invoer van paarden- en ezelvlees wil gaan ondernemen, rekent volgens de „Evening News" voorlopig op een afzet van een honderdtal paarden en een vijftigtal ezels per week. sproken. De zaak van de anderen is uitgesteld tot over acht dagen. Volgens de rechter mogen de apartheidsbepa lingen in geen geval onrechtvaardig zijn. Op het station van Kaapstad zijn echter drie ruime wachtkamers voor blanken, terwijl de niet-blanken de beschikking hebben over twee ruim ten, waarin alle gerief ontbreekt. Ge zien deze ongelijkheid aldus de rechter, zijn de apartheidsbepalingen in dit ge val niet van kracht. Deze vrijspraak heeft grote belangstelling verwekt, om dat, zo zegt men, de verdedigers van overtreders der apartheidsbepalingen, zich in de toekomst op deze uitspraak zullen kunnen beroepen. Wij tekenen bij het bovenstaande aan, dat de demilitarisatie van Kasj mir reeds in beginsel was aanvaard als inleiding voor een volksstemming over de vraag, of Kasjmir zich bij India dan wel bij Pakistan zal voegen. Tot dus verre is nog geen overeenstemming bereikt over de w ij z e van demilitari satie. Resten van Atlantis bij Helgoland gevonden? PEN voormalige duiker van de marine uit Hildesheim, Her- bert Beelte, heeft de mededelin gen van de Duitse Atlantisonder- zoeker ds. Spanuth bevestigd. Ds. Spanuth uit Sleeswijk-Hol- stein had in een publicatie over zijn jongste onderzoekingstocht verklaard op de bodem van de Noordzee bij Helgoland muurres- ten gevonden te hebben, die vol gens hem tot het verdwenen At lantis behoren. Ds. Spanuth ging bij zijn on derzoekingen uit van de gege vens van Plato en tempelinscrip ties in het Egyptische koningsdal. Zoals Schliemann op zoek naar Troje van de door Homerus in de liias gegeven afmetingen ge bruik maakte, zo berekende ook deze onderzoeker de plaats van Atlantis naar de oude gegevens. De duiker, die aan de expedi tie van ds. Spanuth deelnam, verklaart een oude versterkte stad onder water gevonden te hebben met een stenen muur van negenhonderd meter lang en dertig meter breed. De totale oppervlakte van het gevonden gebied was 27 hectaren. Juli J.I. werden reeds kombaanraces ge organiseerd. Het verloop van deze eer ste wedstrijd was zodanig, dat, gelet op de waarschuwing van de K.N.M.V., die tot voorzichtigheid stemde, en gegeven de strenge instructies, ook uit veilig heidsoverwegingen geen bezwaar be hoefde te worden geopperd tegen het laten organiseren en het hiertoe verhu ren van het stadion. Bij de aanvang van de wedstrijd van 24 Augustus is met nadruk aan de ren ners, zowel individueel als per geluids installatie de instructie gegeven, dat zij bij het gepasseerd worden dienden te blijven rijden op of beneden de blauwe streep, die onder aan de betonnen baan langs de snelle baan is aangebracht. Het ongeluk gebeurde nadat een onder deel van de wedstrijd na het passeren van de eindstreep door een afvlagging was beëindigd en een of meer renners tegen het uitdrukkelijke verbod in, in het hoger gelegen gedeelte van de baan blijkbaar de strijd niet onmiddellijk wensten te staken, waarbij zij met el kaar in botsing kwamen. Aandacht ver dient, dat de K.N.M.V. de baan van het Goffert-stadion z.g.n. besmet heeft ver klaard, d.w.z. dat onder haar auspiciën geen wedstrijden meer in het Goffert- stadion konden- worden georganiseerd. Niet omdat er kombaanwedstrijden zou den worden gehouden, daar- was toen nog geen sprake van, doch omdat wed strijden werden georganiseerd onder verantwoordelijkheid van een andere vereniging dan de K.N.M.V. Alvorens het stadion ter beschikking te stellen is van de zijde van de Gof- fertstichting onderzocht of de voor waarden en instructies, waaronder de ze wedstrijden verreden werden, aan behoorlijke eisen voldeden. Als resul taat van het onderzoek kon op redelijke gronden worden aangenomen, dat er geen aanleiding bestond voor de vrees, dat de veiligheid van deelnemers en pu bliek onvoldoende beschermd zou zijn. Onder grote belangstelling is giste ren op de Nieuwe Oosterbegraafplaats met de eenvoud, die hij stellig zelf heeft gewenst, de bekende Amsterdam se journalist Jan v. d. Bergh ter aarde besteld.^ Uit alle kringen van de sa menleving volgden afgevaardigden in een lange rij de met een paars laken gedekte ,baar. Aan het graf werd gesDroken door de directeur van het dagblad „Trouw", de heer C. A. Keuning, bij welk blad de overledene de laatste jaren werkte. Voorts sprak de voorzitter van de Fe deratie van Ned. Journalisten, de heer J. J. van Mechelen. Ds J. v, Buuren las een gedeelte uit de Bijbel en sprak na een dankwoord van de oudste zoon van de overledene, het Onze Vader uit. Een Duitser smokkelde zestien gestolen auto's naar Nederland In Bocholt (West-Duitsland) is gis teren de leider van een bende auto smokkelaars veroordeeld tot drie jaar tuchthuis en een boete van 35.000 mark. Hij was beschuldigd van het smokkelen van zestien in Duitsland gestolen auto's naar Nederland. De auto's zou hij in Nederland hebben verkocht. Omdat hij bij de Nederlands —Duitse grens woont zal hij, na het uitzitten van zijn straf, ónder politie toezicht worden gesteld. Een medebe- klaagde werd veroordeeld tot negen maanden tuchthuis en een boete van 500 mark. UEN vrouwelijke abonné op deze dagelijkse rubriek van wonderlijk heden heeft per open briefkaart de vraag gesteld, waar Theodoor toch elke dag weer het materiaal verzamelt, dat hoe ongeloofwaardig vaak, toch steeds de moeite van het lezen waard zeer solide) "op, dat de Speaker'Teen is. Lief vleistertje (in Sijbekarspel), 1 antwoordt Theodoor op deze brief- mons (overigens een nette instelling, kaart, het materiaal voor deze ruifriek wordt aan een gewone schrijftafel ver. zameld. Maar heel veel verneemt uw lijfaap op straat, in de tram en thuis. Zoals deze monoloog: „Mijn vrouw heeft me voor de keus gesteld, om öf het voetballen eraan te geven, óf te scheidenJammer, ik zal haar missenO De Chinezen zullen hen node missen: maar tienduizend Europeanen zijn van plan om het lieve land van Mao Tse Toeng te verlaten. Ruim vijfhonderd hunner zullen worden opgenomen door Austra lië, Canada en Brazilië. In Honga rije heeft men nabij de Tsjechoslo- waakse grrns een reusachtige grot ont- dekt, ter lengte van verscheidene kilo meters. De grot, welke twaalf meter onder het aardoppervlak ligt, is over een lengte van zeven kilometer onder zocht. Verdere nasporingen worden be let door een muur van stalagmieten en stalagkieten. Van deze mieten en kieten gaan we nog even naar de pie ten. Dezer dagen viel het de gepruikte heren in het Engelse House of Com- andere, niet minder weerzinwekkende beesten op zoek. Met een onderzoe kingsvaartuig, dat „Discovery Second" heet, zijn ze uitgevaren naar de Azo- ren om diepzeevissen te verschalken. Ze gebruiken geen deeg, maar „onder* water-vangkooien". Dat zijn kooien, soort voorzitter, die in weerwil van die men op .de bodem van de zee laat zijn naam bijna nooit iets zegt) ver- zakken. Met onderwater-televisie- dachte, scheukende bewegingen maak- apparaten kan men zien of er animo te. Bij onderzoek bleek dat de troon bij de waterbewoners is, om de kooien van de speaker doorspekt was van binnen te zwemmen. Men hoopt vooral vlooien. Er werden drie werksters ont- pijl-inktvissen (waar de vulpen-inkt slagen en een Engelse DDT-fabriek vandaan komt) te vangen. Een aan heeft er een goeie aan gehad. Q Een tal Japanse bergbeklimmers zoekt het aantal Britse geleerden gaat naar weer meer in de hoogte. Hun groepje zal gaan proberen de top van de Hima laya te bereiken. Het grote tempo waarmee de Russische primeurs van allerlei uitvindingen de wereld worden ingestuurd, is ietwat vertraagd. Maar men zit niet stil. Nu maakte „Tass" weer bekend, dat Russische geleerden er in geslaagd zijn twee-en-veertig nieuwe wijnsoorten te kweken, die thans in de Krim tot ontwikkeling zul len worden gebracht. Jammer voor die ijverige geleerden, dat wijn zo.'n bur gerlijk drankje is. De „Manchester Guardian" is bezig een rel te ontkete nen. Honderd-één-en-dertig jaar lang heeft dit blad advertenties op haat voorpagina gepubliceerd en nu is men van plan om met deze traditie l.t breken. Ze doen daar ook maar raak, in Engeland. Wie zal het beste paard van Staf worden? de, door de vijand aangericht alsmed vernielingen op last van de eigen over heid. In de Tweede Kamer der Staten' Generaal is verleden zomer door vel leden gezegd, dat door de toenmalig! Indische regering bij het uitbreken vat de oorlog met Japan volledige vergoej ding van oorlogsschade is toegezegq De staatssecretaris voor Uniezakei heelt hierop op 16 Juli van dat jaa geantwoord, dat dit nooit is gebeurd De heer Ritmeester (WD) heeft ii al deze feiten aanleiding gevonden eni ge vragen te richten aan de ministe;. voor Uniezaken. Hij vraagt eerst of d». in. het voorgaande genoemde feiter juist zijn en of de tegenspraak van dt 1 staatssecretaris niet op een misverstane berust en besluit zijn brief aldus: „Ach' de minister de tijd niet meer dan ge 1 komen, om uit te maken welke vergoe-< 1 dingen zullen worden verleend, richt» 1 lijnen te verstrekken voor het doer'. van de nodige aanvragen en alles tfj verrichten om onze getroffenen dooi de oorlog met Japan zo spoedig moge-, 1 lijk te doen uitkeren datgene, waarop, zij krachtens het bedoelde besluit var^ de Volksraad rechten kunnen laten gelden?" i j De Ommelanden slaking" 1 Bij de coöperatieve fabriek voor melk-: producten „De Ommelanden" te Gro-. ningen wordt nog steeds gestaakt. Det Commissaris der Koningin in de pro-: vincie Groningen, de heer E. H. Ebels- heeft aan de partijen te kennen gege-, ven, te willen bemiddelen. De Algeme ne Nederlandse Agrarische Bedrijfs-, bond heeft hierop te kennen gegeveni dat hij deze bemiddelingspoging op prijs: zou stellen. De bond stelt zich op het standpunt, dat elk redelijk overleg moet worden aangenomen. „De Omme- landen" heeft nog niet laten weten, of bemiddeling door haar zal worden geaccepteerd. Het bestuur van De Ommelanden heeft, los van deze bemiddelingspoging, in een brief aan de A.N.A.B. uiteenge zet, dat de staking voor hem een grote schadepost betekent. Het handhaaft hel aan de 171 stakende arbeiders gegeven, ontslag. Reeds zijn nieuwe werknemer:- aangenomen en toezeggingen aan solli citanten gedaan. Schriftelijke aanvra gen van de stakers om herplaatsinp zullen echter met bekwame spoed wor den behandeld. De Provinciale Bond van Rundvee fokverenigingen in Noord-Holland te in samenwerking met de L.T.M. U Hoorn op Vrijdag 5 September zijl jaarlijkse provinciale fokveedag hou den. Er blijkt van de zijde der fokkers eer goede belangstelling voor de keuringei te bestaan: in de verschillende rubrie ken zijn 375 dieren ingeschreven. De keuringen worden gehouden or de Veemarjct, waarbij vermelding ver dient, dat de Noorderveemarkt juis geheel is opgeknapt en speciaal is in gericht als keuringsterrein. De officiële opening van de dag zal geschieden on kwart vóór negen in hotel De Roskam waarna om half tien de keuringen be ginnen. Met ingang van 1 September zuller de tarieven voor telegrammen naai Groot-Brittannie en Noord-Ierland Indonesië;, Nederlands Nieuw Guinea Suriname en de Nederlandse Antilier, enigszins worden verhoogd. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft een „ideeënbus" geplaatst in df hall van het stadhuis, waarin burger: ideeën kunnen deponeren om de stac aantrekkelijker te maken. Voor de bes te inzendingen zijn er prijzen. laj :er ;k I lit in- j iicij| 'je ka I ll8 [S- r pt en ,e- in ti-1 I ar I ,ïn| ■e-| lln 'itt'l et et i-| i- 13. !t I e I If De werking van 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd is krachtiger en weldadiger dan van elk middel af zonderlijk. Chefarine „4" helpt ook bij hevige pijn en griep, wanneer andere middelen falen. 'n 4tje doet wonderen! (Advertentie, Ing. Med.) OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLK Horizontaal: 1 bang, 5 rek, 9 team, 11 som, 13 op, 15 overtoom, IS ral, 20 eek, 21 Leo, 22 drup, 25 dl., 26 emler, 28 aak, 30 na, 31 roomkaas, 33 mis, 34 palet, 35 o.i., 38 Riga, 39 oma, 41 po.., 43 fit, 44 pastorie, 47 R.I., 48 mee, 49 enig, 51 nek, 52 Aken. Verticaal: 2 A.T., 3 neo, 4 gave, 6 Est, 7 kool. 8 hordenloop, 10 meel, 12 moed 14 Parma, 16 R.K., 17 molestatie, 19 lui, 23 Perim, 24 Dakar, 27 ros. 28 amp., 29 Kalif, 32 Aegir, 36 Imam, 37 vore. 40 Asen, 41 Po, 42 kina, 45 tee, 46 eik, 50 ge. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. De Zwitser Hugo Koblet. 2. Gevan genbewaarder: slotvoogd. 3. In Antwer pen. 4. Stinkzwam. 5. Uit de wortel stokken. 6. Hetzelfde als lijk- of litteken: n.l. teken in het vlees, dat van een ge lezen wonde overblijft, wondteken. 7. Por tugal (Romeinse naam). 8. Sneetje gebo terd brood met als belegging een be schuitje. 9 Op 30 April 1815 door koning Willem I. 10. Tussen het Erie- en het Ontariomeer.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3