Permam Stad en Omgeving JACOB STUVE 5.- Jimmy Brown als diepzeeduiker FLINKE JONG! Kantoorbedieni Zit- en Slaapkf Kermis-exploitanten organiseren morgen een „attractiedag" Jonge bouwvakarbeiders in de schoolbanken Nougatkramen werden tegen hoge prijzen aangeboden r Maison B< Gratis versnaperingen en een vuurwerk Ook de Horecabedrijven verlenen medewerking Postharmonie 15 jaar AGENDA Een examen van meer dan dertig uur Marnixstraat zal iets later klaar zijn Voorstelling in theater werd afgelast „Als aan het Waagplein de lichtjes branden gaan" Sprookjessfeer in een Alkmaars café Zefalon-vloer eerste in Inschrijvingen vielen buitengewoon mee Drie honderd gulden pacht voor 2 dagen Nederland Een ponniepaard/'e als slamgasi Het K. C. B. in het televisie-programma Beemster Burgerlijke stand Bergen Hensbroek MIEN SIEZEI MEISJE werkster DE WILD I N.V. BEURTDIEt STAD ALKMAJ Woningru Thans: Mien t DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952 In een spoedvergadering, die om half één in de afgelopen nacht werd gehou den, hebben de in Alkmaar verblijvende kermisexploitanten besloten morgen (Vrijdag) een zogenaamde attractiedag te organiseren. Zij willen de bevolking ▼an Alkmaar en de bezoekers van elders een gratis vuurwerk aanbieden en zij zullen er voor zorgen dat de minvermogenden, voogdijkinderen en de ouden van dagen, die niet over veel geld kunnen beschikken, toch van een mooie kermisdag kunnen genieten. In een uur tijds waren de exploitan ten het er vannacht met elkaar over eens dat er „wat moest gebeuren" en brachten zij het nodige geld bij elkaar. Kr werd ook een beroep gedaan op de gemeente om fianciele steun te verle nen. doch van die zijde werd geen me dewerking toegezegd. Wel echter zul len de Horeca-bedrijven participeren pn ook verscheidene andere Alkmaarse middenstanders hebben doen weten dat zij sympathiek staan tegenover dit plan en dat zij de exploitanten in de kosten tegemoet zullen komen. De hoofdschotel van dit kermisfeest wordt het vuurwerk, dat tussen half tien en tien uur zal beginnen. De juiste tijd kon nog niet met zekerheid wor den vastgesteld. De plaats van het vuurwerk is zeer waarschijnlijk weer de Noorderkade. Behalve een geldelijke bijdrage heb ben vele exploitanten een gift in natura toegezegd. Zij zullen morgen verschei dene malen hun bedrijf gratis toegan kelijk stellen eft versnaperingen uitde len. De ene standhouder zal voor iis zorgen, de ander geeft zuurstokken, weer een ander oliebollen, enz. Hoe het allemaal precies zal verlopen, staat nog niet met zekerheid vast. De plan nen die in één uur werden geopperd, moeten in één dag worden uitgewerkt, maar daar zien de exploitanten niet tegen op. SINDS 1871 GED. NIEUWESLOOT Bij de brandweer Vraagt onze Gebrande Nougat EEN DELICATESSE! (Advertentie, Ing. Med.) In 1953 nieuwe uniformen De viering van het 15-jarig jubileum van de Alkmaarse Postharmonie is tot nu toe vrijwel binnenskamers gehou den, maar op 8 September zal ook de buitenwacht met dit feestelijke gebeu ren kennis kunnen maken als in de Muziektuin door de PTT-mensen wordt geconcerteerd ter gelegenheid van de trekking van de verloting, die zij enige tijd geleden op touw hebben gezet. De Postharmonie. die op 8 Juli 1987 werd opgericht heeft zich onder de di rigenten G. en D. Anderson en A. Kaag uit Hoorn van de derde afdeling naar de eerste weten op te werken. Het corps telt ongeveer zestig leden, die niet alleen uit Alkmaar, doch ook uit andere plaatsen in de omgeving en zelfs uit Hoorn komen. De Postharmo nie heeft dit op andere muziekver enigingen voor, dat zij van haar on kosten voor dirigent, zaalhuur, unifor men en vervoer een bepaald percen tage van de PTT terug ontvangt. 0 e instrumenten moeten echter geheel uit eigen zak worden betaald. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het corps het volgend jaar in nieuwe uniformen met platte kraag en overhemd gestoken. Het ligt in de bedoeling na de ver loting een actie te organiseren om het aantal donateurs dat de laatste jaren is teruggelopen, weer op te voeren. Kwajongens werkten met rode lamp Een garagehouder uit Noord-Schar- woude en een vertegenwoordiger uit Alkmaar, die gisteravond te Wormer- veer ter hoogte van het WFC-terrein met hun auto stil hielden op het met een rode lantaarn gegeven stopsignaal ontdekten tot hun verbazing, dat zij niet met de politie doch met een stel kwajongens hadden te doen. Een van de knapen had de rode lamp heen en weer gezwaaid om de passerende auto s te doen stoppen. Het gelukte hun wonderwel, maar ze hadden er niet op gerekend, dat de automobilisten wel eens verhaal konden zoeken voor deze grap. Daarom namen ze ijlings de be nen met achterlating van een rijwiel, dat door de beide heren prompt aan het politiebureau werd afgeleverd. Later meldde zich daar een 15-jarige jongeman, die de fiets kwam halen en met zijn drie vrienden met een proces verbaal naar huis mocht terugkeren. BENOEMING MET. MB KEYZER EN MR TOP. Abusievelijk vermeldden wij gisteren dat mr E. W. J. Top en mej. mr M. de Keyzer werden geïnstalleerd als kinderrechter. De beide juristen zijn benoemd tot rechter-plaatsvervanger. Hun functie in dit arrondissement zal respectievelijk kindèrrechter en kind .r- rechter-plaatsvervangster zijn. Zij zul len niet alleen werkzaam zijn in hst arrondissement Alkmaar, doch daar naast ook in Haarlem de kinderrecht spraak blijven behartigen. Mr E. W. J Top is vice-president bi.i de arrondisse ment-rechtbank te Haarlem. GESLAAGD Bij het examen voor het diploma A als scheepswerktuig-kundige slaagde te 's Gravenhage onze stadgenoot de heer J. B. M. Ouwens. De exploitanten, die toch al onder zeer zware lasten gebukt gaan, vinden dit nieuwe financiële offer noodzake lijk om de Alkmaarse kermis attractief te maken. De kermis te Zaandam wordt voor hen ieder jaar slechter en ook de omzetten te Hoorn lopen sterk terug. Om de Alkmaarse kermis. tj'e als een van de rustigste maar tevens als een van de beste bekend staat, voor het steeds moeilijker wordende kermis- bedrijf te behouden, zijn zij bereid nieuwe offers te brengen. Hoe de attractie precies zal verlopen, wordt vandaag vastgesteld. MEISJE VIEL UIT RUPSBAAN Gistermiddag omstreeks half zes is het 8-jarig meisje J. M. H. uit één van de wagentjes van de rupsbaan getuimeld en licht gewond. Toen zij tijdens het rij den het scherm oplichtte om naar bui ten te kijken, verloor zij haar evenwicht. Na verbonden te zijn bij de Rode Kruis post, is zij voor verdere behandeling naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. DONDERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur- Arah'sche nachten (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Golden Girl (alle leeft.); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Weense Operette: „Küssen ist keine Sünd" (alle leeft.); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Jong, knap en rijk (alle leeftijden). Kermis: Geopend van 16 tot 1 uur. Gulden Vlies, 8.15 uur: Amst. Toneel met ..De ingebeelde zieke". Café Tom: „De Witte Kraaien" en „De Tommy's"; iedere avond lichtshow. Café Beemster: Orkest Theo Sombroek. Café no. Eén: De drie musketiers. Café De Tijd: De Volendammers. Aart Mar tin: Citha Bolina met haar orkest. Nachtdienst apotheken: De heer Krui- singa. Koorstraat 59. BERGEN. Rustende Jager, 10—12.30. 14.30—17.30 en 19.30—22 uur. Expositie Kees Jansen. -Kunstzaal Hubers: 1.306.uur: Expositie Jaap Min. Buerweg 12: Collectie Sala. 1012. 25 en 810 uur; Buerweg 21, 1012.30, 2—5,30, 810 uur: Expositie Jaap Sax. VRIJDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Tar- zan dé aapmens (14 jaar)Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Strijd om de Apachepas (14 jaar): Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Een koninkrijk voor een huis (alle leeft); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: A. en C. maken schoon schip- (alle leeftijden). Kermis: Geopend van 11 tot 1 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Potasch en Per- Iemoer. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Populaire dansavond. Café's als Don derdag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 8.14 20.40 Vrijdag 9.13 21.46 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 8.19 20.45 2.19 14.45 Vrijdag 9.18 21.51 3.18 15.51 Een examen van twee en dertig uur is geen kleinigheid. Dat kunnen de vier en dertig jongemannen, die deze week in de Ambachtsschool „onder het mes" worden genomen, beamen. Gedurende acht en twintig uur moeten zij tonen over de nodige handvaardigheid te beschikken en dan volgen er nog eens vier uur theorie. De jongemannen, die roet dit examen moeten bewijzen wat zij waard zijn voor het bouwbedrijf, zijn deze week naamloos. Ze hebben allen een num mer gekregen, waardoor de kans dat de beoordeling van hun werk onbewust zou worden beïnvloed, tot een minimum is beperkt. Straks zullen zij echter weer vrij kunnen zeggen hoe zü heten en dan zal het diploma, dat op hun naam staat, er waarborg voor zijn dat zij hun vak verstaan. meer interesse voor de bouwvakken als beroep opgewekt. Voor ons land is het van groot belang dat er voor wordt ge zorgd dat er in de toekomst geen ge- blek zal zijn aan voldoende geschoolde arbeiders. Het is nu het vijfde jaar dat er derge lijke examens worden afgenomen en de belangstelling er voor neemt nog steeds toe. Jongens, die met goed ge volg de Ambachtsschool hebben afge lopen, kunnen na twee jaar praetijk een dergelijk examen doen. Voor de ande ren duurt de studie drie tot vier jaar. De adspirant-bouwvakarbeiders, die aan de opleidingscursus willen deelne men, krijgen een werkboekje waarin zij precies moeten aantekenen welk werk zij bij hun patroon moeten verrichten. Het is voor hun vorming van groot be lang, dat zij in deze boekjes geregeld tekeningen maken van de projecten waaraan zij werken. De werkgevers of opzichters van de in de praetijk wer kende jongemannen noteren geregejd cijfers voor vlijt en gedrag in dit boekje. De onderlinge samenwerking tussen de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, de ouders van de cursisten en de werkge vers is, naar de heer Jurg ons verzeker de, zeer goed. HET EXAMEN Er nemen op het ogenblik vierentwin tig timmerlieden aan het examen deel. Zij worden ondervraagd over construc tieleer, materialenkennis en kennis van de veiligheidsvoorschriften. De werk stukken die zij voor het examen ver vaardigen, moeten zij maken naar het voorbeeld van een tekening op schaal. Het ruwe hout moet geheel met de hand worden bewerkt. Ook worden er thans tien jeugdige metselaars geëxamineerd. De Stichting stelt adspirant-beton- timmerlieden en vlechters eveneens iu de gelegenheid de cursus te volgen, doch in de kop van Noord-Holland is maar heel weinig belangstelling voor deze vakken. In geheel Noord-Holland is er maar één cursist die betonvlechter wil worden en toch is ook op dit gebied gebrek aan bekwame handwerkslieden. De jongemannen die het examen met goed gevolg afleggen, hebben het voor deel dat zij in loonklasse worden ver hoogd. Mede hierdoor wordt de animo onder de jongeren om zich op deze ma nier te bekwamen, steeds groter en dit is zeker ieders belang. Zo wordt be vorderd dat de leerlingen door hun pa troons tot bekwame vaklieden worden opgeleid en er wordt onder de jeugd Weer twee modelwoningen Ook van de huizen, die aan Coorn- hertkade, Cornells Evertsenplein en Marnixstraat verrijzen, zuilen er enige door een Alkmaarse firma als model woning worden ingericht. Men ver wacht, dat in de eerste helft van Sep tember de huizen, die daarvoor zijn be stemd, klaar zullen zijn. De afwerking van de andere wonin gen aan de Marnixstraat ondervindt enige vertraging doordat de schilders langer werk hebben dan oorspronkelijk was berekend. Dit houdt verband met hun beloning, die precies volgens het vastgestelde uurtarief geschiedt zonder de zogenaamde extra'tjes. Daarom doen zij het nu wat langzamer aan. De aan nemer van het schilderwerk is door zijn scherp opgezette begroting niet bij machte extra toelagen te geven boven het uurloon zonder met verlies te gaan werken. Op de totale duur van het bouwwerk heeït deze vertraging overi gens nie.t al te veel te betekenen. Burgerlijke stand Geboren: Petrus N., z. v. P. Appel doorn en C. van Dijk; Marjolein, d. v. R. Reek en Y. van Wetering. Gehuwd: Jan P. Beets en Aafje van den Berg. De voorstelling, die gisteravond om ongeveer half tien ii een theater op de kermis zou worden gegeven, is plot seling door de politie afgelast. Het talrijke publiek dat de tent vrij wel geheel vulde, kreeg te horen, dat het zijn geld aan de kassa terug zou krijgen of desgewenst een entreebewijs zou ontvangen voor de voorstellingen van vandaag. De reden van de sluiting was, dat de exploitant zich niet hield aan de verpachtingsvoorwaarden. Zo liet hij een collect- honden, hetgeen uit drukkelijk was verboden. Vandaag en ook de resterende kermisdagen is het theater weer normaal geopend. Kermisverpachiinq 8 October Terwijl het kermislawaai gistermiddag tegen de ramen van café Centraal bonsde waren daar binnen de kermisexploitanten bij elkaar om hun insehri). vingen voor de kermis op 7 en 8 October in te dienen. Er bleek wel animo voor deze verpachting te bestaan, getuige de zestig biljetten, die de kermis, commissie van de 8 Octobervereniging mocht openen. De nougatkramen warm ondanks de combinaties, die z(j de laatste jaren plegen te vormen, het hoogst in prijs en de secretaris van de 8 Octobervereniging, de heer A. Koster, die de bijeenkomst presideerde, keek dan ook vrij opgeruimd, toen h(j aanbiedingen las van rond de driehonderd gulden. Er was tijdens de oorlog een dans- orkest, dat een nieuw liedje bracht, waarvan de tekst begon met de woor den „Als op het Leidseplein de lichtjes weer eens branden gaan". In een mi nimum van tijd genoot deze „song" een grote populariteit. Met een kleine variant op dit liedje zouden wij thans kunnen zeggen „Als ban het Waag plein de lichtjes weer eens branden gaan". Met deze lichtjes doelen wij dan op de Philips super hogedruk kwik lampen, waarmede in café Tom gedu rende deze kermisweek een bijzondere sfeer is geschapen. Van de vele at tracties, waarmede de ijverige eige naars van de Alkmaarse café's het be zoek aan hun etablissementen stimu leren, mag één wel op een zeer grote belangstelling bogen. Avond aan avond formeren zich voor café Tom op het Waagplein groepen mensen, die bij ge brek aan plaats in de zaak, voor de vensters een glimp trachten op te vangen van het sprookjesachtige effect, dat met fosforiserende verf en de Philips kwikverlichting wordt ver kregen. Als de normale verlichting wordt uitgeschakeld en de kwiklam pen gaan brgnden, verandert de zaak in een sprookjescafé. Wandschilderin- een, welke nauwelijks het daglicht kunen velen, krijgen, ais de duisternis valt, een bijzondere bekoring, de tien tallen bierflesjes op de lambrizering veranderen in een ketting van kleu rige lichtjes, de instrumenten, waar aan Hansy Pallieter en haar „Witte „Geef me nog een dropje, O, wat i« het leven wonder schoon", hebben vele bewonderaars van Bacchus ge zongen als zij onder de invloed van een of ander geestrijk vocht niet helemaal nuch ter meer in hun schoenen stonden en er behoefte aan hadden de rest van de wereld deelgenoot van hun levensvreugd te maken. Dat niet alleen mensen, maar ook dieren naar een café gaan om er „een dropje" te ge bruiken, bewijst de ponnie Maxie van de petroleum- venter, de heer Wester. Maxie is gek op dropjes en min stens één keer per week gaat hij in zafé Kanaalzicht zijn rantsoen ha len. Hij krijgt dan geen oude of jonge Bols, Reynbende of Kabouter, maar echte zoute drop. Hoewel Maxie, evenals zijn gro tere collega's, een bewonderaar van suikerklontjes is, gaat zijn paardenhart toch bovenal uit naar een doodgewoon dropje; zo'n kleverig zwart ding, datl lang achter de kiezen blijft zitten en waar hij lekker lang met zijn tong langs kan likken. In de dagelijkse sfeer en reuk van petroleum is een dropje met een toetje van oud brood een attractie, dat het leven van een ponniepaardje blij en gelukkig' kan maken. Als Maxie zijn dropjes heeft gehad, draaft hij weer met. fier opgeheven hoofd als een paradepaardje voor het karretje van zijn baas. Geen Romeinse wagenrenner kan triomfantelijker achter zijn vierspan hebben gezeten dan de heer Wester achter Maxie, die minstense één maal per week de stoep van het café opgaat om er zijn dropje te halen. Kraaien" welluidende tonen ontlok ken, worden gesierd met randen van licht, terwijl lichtgevende letters op tientallen feesthoeden in „vuurspu wende" letters verkondiger, dat „het bier weer best is". Voegen wij daarbij de bijzondere uitwerking van de Phi lips super hogedruk kwikverlichting op witte overhemden, lichte japon netjes en niet te vergeten op een gaaf gebit, dan zijn de voorwaarden ver kregen voor het feeërieke schouwspel, waarvan reeds honderden kermisbe zoekers hebben genoten. Naast deze primeur voor Alkmaar in onza naaste omgeving kent „La Cubana" reeds geruime tijd de waarde van de hogedruk kwikverlichting heeft café Tom nog een noviteit in Nederland. Het betreft hier de Zefa- lon-dansvloer, welke door de A.G. Sampex te Düsseldorf wordt vervaar digd en waarvan de firma „Het Ei land" alhier de vertegenwoordiging voor Nederland heeft. De Zelafon dansvloer bestaat uit platen, welke men in willekeurige afmetingen en in de kleuren donkerbruin, lichtbruin, zwart en rood kan verkrijgen. Het materiaal bestaat uit houtvezels, die, gemengd met kunsthars, na een ver hitting tot 180 graden, onder een druk van 300 kg per cm2 tot platen worden geperst. Deze worden ruw aange voerd, vervolgens machinaal ge schuurd en daarna gekit. Is de vloer, waarop de platen moeten rusten, van hout, dan worden zij met stalen kop- loze nageltjes, welke van onderen taps toelopen, vernageld. Deze wijze van vernagelen heeft het voordeel, dat men bij het schuren niet op een nagel zal stuiten. Is de ondergrond daaren tegen van beton, dan wordt de Zelafon dansvloer speciaal geikit en op het beton geplakt. Teneinde de poriën te dichten en de vloer stofvrij te maken, wordt zij viermaal met grundeerlak bewerkt en vervolgens in de was gezet. De voordelen van de Zefalon-vloer zijn, dat men er practisch geen voet stappen op ziet. dat zij niet beschadigt, dat zij glad blijft, slechts éénmaal in de zes weken gewreven moet worden, 'de slijtage minimaal is en de prijs aan merkelijk lager ligt dan van parket vloeren. Behalve voor dancings wor den deze vloeren ook voor huiska mers geleverd. Indien zij toor dit doel zijn bestemd, krijgen zij uiteraard een lichtere behandeling. Bij het vacantiebezoek dat een der televisie-medewerkers van de AVRO deze zomer aan Bergen bracht, bezich tigde deze ook de expositie van het Kunsteiaars Centrum in de „De Rus tende Jager", waar op dat moment Jaap de Carpentler zijn tekeningen en schilde rijen toonde. De idee rijpte in hoeverre het mogelijk zou zijn een reportage hiervan in het televisie-programma op te nemen. Vrijdagavond zal nu een kwartier aan deze materie zijn gewijd, waarbij tijdens een gesprek van de schilder en de criticus Hans Raedewcg een aantal tekeningen en doeken zal worden getoond en besproken. Aan dit onderhoud neemt tevens deel mr. A. F. Kamp, die iets over de organisa tie Kunstenaars Centrum Bergen zal zeggen. De uitzending vindt om kwart over acht plaats. Geboren: Wilhelmus G., z. v. J. T. Konijn en M. G. v. Gelderen; Joke, d. v. D. Ton en A. Schram; Petrus D. M., z, v. J. L. Konijn en M. A. v. Diepen. Getrouwd: Nicolaas de Jong en Catharina A. de Wit; Nicolaas J. Boon en Adriana C. Koning. 24. Zij zaten met z'n tweeën achter de tapkast verscholen, kapitein Toontje en Jimmy, en daar er niets gebeurde en er niemand de herberg binnen kwam had kapitein Toontje alle gelegenheid Jimmy van zijn belevenissen te vertel len. „Die Prinses Allegonda hoort van mij," vertelde hij, „hóórde van mij, want mijn sch'n is helaas gezonken Ongeveer drie mijl buiten de haven van Braamzijl ben ik dertien weken ge leden bij vliegend stormweer uit de koers geslagen en op een rots gelopen met het gevolg, dat mijn schip binnen een kwartier tijd is gezonken en mijn bemanning en ik ons op het uiterste nippertje hebben kunnen redden. Kort en goed, we zijn aan land kunnen ko men met een der sloepen en er zou nog niets gebeurd zijn, want schip en lading waren behoorlijk verzekerd, als ik niet één kist aan boord had gehad die van onder tot boven met diamanten en edelstenen zat volgepropt. Die kist was het eigendom van een rijke Indiër, die mij het ding had toevertrouwd om het naar Calcutta te brengen. Niemand aan boord wist van het bestaan van die kist af. Toen we tijdens dat stormweer bezig waren de sloep te strijken, heb ik nog geprobeerd die kostbare kist uit mijn hut te halen en ik vroeg toen de kok Siem Soep, mij daarbij te helpen. Het mislukte, want we hadden er geen tijd meer voor, we móésten van boord...." De hoogste inschrijver was Kallen koot uit Groningen met een nougat- kraam voor f 301. Andere nougatkramen werden ingeschreven voor f 225. f 275, 280 en f 265. Deze bedragen golden „zonder concurrentie", doch alle in- schrijvers hadden voor de heer Schot uit Alkmaar een uitzondering gemaakt. Zijn plaats op de Paardenmarkt is Wel- haast een traditie geworden, waaraan zelfs de concurrenten niet hebben wil- len tornen. Grote zaken werden er niet veel aangeboden. De grootste was een ben zineautobaan van Vermolen vor f 226, gevolgd door eenzelfde attractie van de Algemene Amusementsbedrijven te Bloemendaal voor f 166 en een paar zweefmolens, variërende van 1 76,75 tot f 80.50. Klinkhamer wilde voor zijn cakewalk niet meer dan f 50 pacht be talen. Voor een klein circus, dat als paradetent met voorstellingen van een half uur zal worden gebruikt, bood H. Renz f 150. Een luchtschommel werd ingeschreven voor f 91. Behalve enige kinderdraaimolens (f 83 en f 136) én ge bakkramen, welke laatsten voor een pachtsom van bij de tweehonderd gul den werden genoteerd (f 173, f 177, f 183 en f 206.25) bestond de rest van de inschrijvingen uit een enorm aantal zuurkramen, patates-frites tenten, (hoogste bod f 141) en gokspelen, die met hun prijzen om en nabij de vijftig gulden bleven, een enkele uitzondering bumperspel f 125 en Batco-oefenspel f 85, daargelaten. Binnen een week zal de commissie beslissen welke attracties op 7 en 8 October op het Canadaplein of de Paardenmarkt een standplaats zullen krijgen. Een vrolijke vacantieganger Een Utrechtenaar, die per fiets op weg was naar Bergen om daar zijn vacantie door te brengen maakte de reis in etappes. Hij j;eed van café naar café en was in Wormerveer in zo'n beste stemming, dat de politie besloot hem op het politiebureau een paar uur rust te gunnen. Toen hij weer wat nuchter kon kijken werd hem toege staan zijn weg te vervolgen. In zijn portefeuille stak een uitnodiging ora eens bij de kantonrechter te komen aanwippen. BENOEMING TIJDELIJK ONDERWIJZER INGETROKKEN. Vorige week meldden we de benoe ming van de heer Zeegers uit Amster dam tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school te Hensbroek. met ingang van Maandag j.l. Zaterdag is bij het gemeentebestuur bericht van de heer Zeegers ontvan gen, dat hij z'n benoeming niet aan neemt. Donderdag zal door verschillen de candidaten proefles gegeven worden om eventueel zo spoedig mogelijk een voordracht te kunnen opmaken. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 27 Aug. BI. Eigenhei mers 89,50; siabonen 2850; stoksnij- bonen 3144; stamsnijbonen 2029; pronkbonen 1421; komkommers 814; tomaten: A 18—24 en Bonken 16—18; bloemkool 823; rode kool 512; savoye kool 1012,50; groene kool 713; spi nazie 8—34; postelein 6—14; sla 4,50— 15,50; andijvie 6—19,50; rode bieten 5— 8; bospeen 819; waspeen 921; uien 612.50; prei 1619; Pruimen: Kirke's 1219, Reine Claude's 1524 en Reine Victoria 16—29; Augurken: grof-grof 15— 21, klein-grof 23—33, basterd 35—58, grof- fijn 82148 en bommen 614; Perziken .5—22; Druiven: Frankenthalers 65— West-Frisia 51; Meloenen: Suiker 31— 96 en Golden Champion 71—74; 63, Net 31—41 en Ananas 50—59; Codlin Ceswick 5—12; Ehiey Victoria 4— 11; Manks Codlin 1022; Transparante de Cronsels 8—16; Zigeunerin 11—25; Clapp's Favorite 6—24; Juttepeer 16—29. W ARMENHUIZEN, 28 Aug. 45.100 kg aardappelen: Meerlanders 9,60—10,20, Eigenheimers 10,30—11, Koopmans Blauwe 1010,20, Schotse muizen 11,20 Record 8.10—8,30, Bevelanders 9,70, Alpha 9, Doré 10 en Bintjes 10,30—10,70; 500 kg rode kool 7,20; 400 kg gele kool 7.60; 1000 kg witte kool7; 8900 kg siabonen 32—45. NOORDERMARKTBOND, 28 Aug. 15.000 kg aardappelen: Eerstelingen 11,70 —12,10, Eigenheimers 10,30—10,90, bi. Eigenheimers 9,40—10.40, Record 9.70, Koopmans Blauwe 10,40, Bevelander» 9.70, Noordelingen 8,10, grove 8—10,40 en drielingen 6,90; 26.000 kg siabonen 39- 48 en II 3339; 5200 kg bieten: A 6,40— 6,50 en B 4; 8100 kg peen: B 8,80—9,30 en C 6,60—7; 4200 kg uien 13,50—14, grove 12,30, drielingen 14—15 en nep 23— 25; 5700 kg rode kool: A 10,40 en B 3— 3,10; 5100 kg gele kool: A 8,29—1.3,30 en B 8; 9000 kg witte kool 3,90—9,40; 1400 stuks bloemkool: A II 15, B I 8 en afw, 8. GROOTEBROEK, 27 Aug. 25.000 kg aardappelen, Eersteling 9.10—10.70, Doré 9.30—10.30, Saskia 9.90—10.60, Blw. Eigenh. 8.90—9.60, Eigenh. 9.60—10.10, Bintje 990—10.20, Meerlander 860— 10.10; 1500 kg uien middel afw. 8.70, grof afw. 9; 35Ö0 kg bieten A 6.60—7.20, B 4; 46.500 stuks bloemkool A 19—38, A TIJh"14' B 19~23- B 11 stek 3—3.20. HEM, 27 Aug. Schotsen 9—10.20, grove 9.3010.70. Eigenheimers 10 11.40, bloemkool 8—27, sla 6—7. groene kool 10—13, rode kool 5 60—10.80, to maten 1624, pronkbonen 1931. sla- bonen 20—44, snijbonen 25—52, uien 7 —13, kroten 4.80—6.40, andijvie 12—14, Frankenthaler 5674. bramen 45—48, Zi geunerin 10—26, James Grive 14—38, Early Victoria 4—9, zoete pruimen 13— 15, kwetsen 6—14, Reine Victoria 4—17, Reine Claude 12—24, Tonneboer 310. Heden overleed, nog vrjj onverwacht, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mevrouw AALTJE SCHOENMAKER, Wed. van HENDRIK BIEETS, in de ouderdom van 80 jaar. Haarlem, G. SCHOENMAKER- TEGEL Amersfoort, L, J, SCHOENMAKER Dracjiten, N J. L. VAN AKEN- VAN DE PÖEL Amsterdam, A G. VAN AKEN— WORTMAN Heiloo, M. H. VAN AKEN Neven en Nichten. Heiloo, 25 Aug. 1952. Kennemerstraatweg 556 De crematie zal plaats hebben a.s. Vrijdag te Westerveld, na aan komst (halte Driehuis- Westerveld) van trein 13.30 uur uit de rich ting Haarlem en van trein 13.10 uur uit de richting Alkmaar. Vertrek van het sterf huis nam. half één. HERENIGD TONNY en FOKKO. Samenkomst Nassaukwar tier voor schooltijd. Alkmaar, Kermis 1952. pianolerares, dipl. K.N.T. Emmastraat 105, Alkmaf heeft haar piano- i ensemble-lessen hervi Aang. nieuwe leerlinge Vrijdagavond 78 uur. Gevraagd: v. d. e. n. in klein gez Werkster aanwezig. Re kosten worden vergoed. S. JACOBSON, Haringvli straat 33, Amsterdam-Z. Gevraagd NETTE WERKSTER voor Vrijdags. Mevr. SCHOTMANS, v. d. Helststraat 13. B, z. a. direct ongeh. dagen of ochtenden, gi Alkmaar of omg. of i loo centr. Br. onder 102 Adv.-Bureau „Av Heiloo. Gevraagd: voor magazijnwerk expeditie Boterstraat vraagt een flinke Praktijkdipl. Boekho en kantoorervaring eiste. Schrift, soil. Li Oudorp 21, Alkmaar. Rijksambtenares zoekf tegen 1 October of met keuken of k< legenheld. Brieven onder no. bureau van dit blad. Aangeb. woning III A'dam, 3.45 per w< Gevr. woning Alkm, loo of Bergen. S. BIER, café f weg 12, gem. Ilpend TELEFOON i Let op het juiste Vroegtijdig bespr

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2