De Nederl. Hervormde Kerk van Den Burg herkrijgt oude glorie :t Wilde zwijnen eten boer Arts uit de hand Vreedzame omwenteling in een Indiase provincie Meesterhanden behouden een meesterwerk Een woud van palen verduistert nog het interieur Restaurateurs moeten aan vele eisen voldoen Mjlte lÉÉSi W"? Zestig Uitgeest Op 4 October première „Victoria en haar huzaar Cenirale regering maaki eind aan feodaal sfelsel Zwaar belaste pachters worden kleine boeren Reichswald geruild voor een klein en vreedzaam varkenskot Door de brand kwam men in de brand kleuters in één lokaal Ruim vierhonderd vis vergunningen afgegeven Stompetoren Aantal reageerders reeds vrij sterk gedaald Heer-Hugowaard Uitreiking EHBO-diploma's Geen winst voor Hugo-Boys in Con Zelo-tournooi BEURS MIDDENMEER DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952 IN November 1948 werd een begin gemaakt met de grondige restauratie van de Nederlands Hervormde kerk te Den Burg. Drie eeuwen na de bouw, die in 1648 was voltooid. Onder leiding van de bekende architect C. W. Fooyaards uit Bergen, rijksinspecteur voor Kunstbescherming in Noord-Holland, wordt dit werk, dat tennaastebij een half millioen gaat kosten, door de firma Jurriën uit Utrecht uitgevoerd. Nu ruim vier jaar hoopt men nu met de restauratie klaar te komen en het ligt in de bedoeling de kerk met Kerstmis te openen. Wij heb ben eens een kijkje in dit kerkgebouw genomen, daarbij begeleid door de heer Ubels, de opzichter, die een man van weinig woorden bleek te zijn. Maar zelfs die weinige woorden verrieden de liefde en de trots van de vakman voor dit interessante en imposante werk. geduld, want anders kost het Overbo dige stenen, overbodige tijd en over bodig geld. Voor de talrijke bogen met slingers of vlechtwerk erin worden eersthouten modellen gemaakt. De stenen worden gehakt en zorgvuldig erin gemetseld en genummerd. Dit met selen geschiedt zonder specie, want daarna verlaten de stenen het model, om. als de oude boog in de kerk voor zichtig is uitgehakt soms een gevaar lijke karwei, verzekerde ons de uit voerder, omdat er wel eens stukken muur los blijken te zitten en onver wachts naar beneden kunnen tuimelen ter plaatse te worden ingemetseld. CTONDEN buiten de kerk de steigers vele meters hoog, het interieur leek wel een dicht begroeid bos. Men hoort wel eens de klacht dat restauratiewerk zo langzaam vordert en dat de voort gang haast niet zichtbaar is, maar wan neer men hoort, dat er een drieduizend meter steigerhout in gebruik is, dat er langs een muur een stelling staat met een vijftienhonderd touwverbindingen en we berekenen eens ruwweg de tijd, die alleen nog maar nodig is voor het aanbrengen en afbreken van dergelijke stellingen, dan is het alleen nog maar verwonderlijk, dat dit alles nog met veel meer tijd vergt. Rondwandelend tussen de twintig meter oprijzende palen, voorzichtig la verend tussen stapels enorme balken kalkbakken, oude vloertegels, kruiwa gens stapels planken, bergen en rekken touw, enz. enz. goochelt de heer Ubels met getallen en blijven tientallen vak termen als even zovele vraagtekens voor ons in de lucht hangen. Geduld is geboden. MEEN, het is niet zo'n eenvoudige zaak, dat restaureren. Je kunt er niet eens elke goede vakman voor ge bruiken. „Driftige en haastige mensen zijn we gauw kwijt". Het is geduld werk en het vereist grote nauwkeurigheid en vakkennis. Moet een metselaar bij de gewone huizenbouw een steen door hakken dan luistert het niet op een centimeter nauwkeurig. Hier wel. En het blijft niet bij door midden hakken. Soms gaat het overlangs, soms schuin of rond, zelfs met inkepingen of gleu ven, soms blijft er van de steen haast niets over. En het kan zijn, dat de steen keihard is en gauw breekt. Hier past :al Rikki nooit weten. >at plotseling het licht an de schemerlampjes deur kraakt, het is of laag door de kamer Duizend m2 beschieting. staren ook omhoog, met stijve nek, om de bijna duizend vierkante meter eiken binnenbeschieting te kun nen bekijken. De planken hiervan ko men grotendeels uit een oude kerk te Amsterdam. Kolossale Franse moerbal- ken van 35 X 35 cm, bij een lengte van twaalf en een halve meter schragen het dak. Al starend stoten wij onze schenen tegen een lier, die o.a. gebruikt wordt om de sterkte van de stetgertouioen te controleren. Want een ondeugdelijk steigertouw betekent gevaar voor de stellage en dus voor de mensen, die er werken. Zelfs worden steigers, die geruime tijd buiten gestaan hebben, soms ge heel afgebroken en ziet de voorbijgan ger ze tot zijn grote verwondering na enkele maanden op precies dezelfde plaats weer verrijzen. „Hadden ze beter kunnen laten staan", is dan de commentaar. „Nee", zegt Ubels, „geen risico, dat we met verrot materiaal ko men te zitten". We worden opmerkzaam gemaakt op srmsdikke, ijzeren pinnen, die in de loop der jaren door oxydatie sterk in omvang toegenomen, pilaren hebben doen scheuren. Men wijst ons vijftien meter lange spanten, gedeeltelijk ver nieuwd en voor het overige vervangen door andere, afkomstig van bouwwer ken uit alle delen van ons land, en en-maal met de hand geprofileerd, "e kijken naar twee en een halve - e ..standvinken", uit zuiver rond roeide bomen vervaardigd. Overal in hier, evenals bij de dakbeschieting, ouderwetse vierkante nagels gebruikt, met de hand gesmeed, in lengte variërend van 8 tot 35 cm. Orgel verdwijnt. rn waren standvinken geweest, zo op het oog nog volkomen gaaf. die ech ter bij de eerste aanraking in bruin stof uiteenvielen, totaal verpulverd en vermolmd, zodat de werklieden het poeder in neus en keel drong. Het machtige orgel, te voorschijn ko mend uit een geweldig (geschilderd) voorhangsel, zal straks waarschijnlijk verdwijnen. Grondige restauratie zal ook hier nodig zijn, een arbeid, die voorlopig op een jaar getaxeerd is. Onder het orgel is een werkruimte, waar juist een prachtige eiken baik gedisseld wordt. Vroeger konden zulke enorme balken moeilijk geschaafd wor den en dus doet men het ook nu niet. Met lange houweelvormige instrumen ten worden de spanten afgehakt, een zeer secuur werkje, dat veel routine vereist. Het oppervlak blijft nu zacht golvend, wat bij een juiste iichtval dui delijk te zien is. Naast deze ruimte komt dan rechts de Consistoriekamer en links een bergruimte. De balken- laag hiervoor wordt juist gedisseld en aangebracht. En dan de stenen. Een probleem op zich. Want niet elke steen is goed. Lang is gezocht, en ten slotte is gevon den de steen, die in kleur het dichtst' bij het oorspronkelijke materiaal kwam Van heinde en verre zijn de oude Hol landse stenen aangevoerd. In de muren wordt nog veel tufsteen aangetroffen. „Dit is, vertelde Ubels, „waarschijnlijk de oorspronkelijke Texelse steen". Ver der klinken er namen als „Abbeker- kers", „Groningers", „geeltjes", „Napo leons" en andere. In totaal zijn er zo'n 130.000 stenen aangevoerd. Alleen al bij het vernieuwen van funderingsdelen zijn 20.000 stenen verwerkt. Restauratie van een restauratie VERDER zijn er nog 25.000 afgekomen stenen opnieuw gebruikt. Dit is slechts een klein gedeelte van de afge komen stenen. Bii vroegere restaura ties hetft men gewone bakstenen in gezet. Al dit materiaal is verwijderd en de goede kleur en soort is er voor in de plaats gekomen. Wie straks bij de kerk gaat kijken, moet eens op de voegen letten. Door elke voeg is een streep getrokken, waardoor, ondanks de onde steen, toch weer een strakke lijn is verkregen. Het is alsof de kerk strammer is geworden en zich met vernieuwde kracht trotser verheft. De muren zijn solide. De dikte variëert van één meter tien tot één meter dertig. Ondanks deze stevigheid helde een zijgevel 55 cm binnenwaarts. Naast het enorme werk van het uit hakken van hele muurvlakken en dui zenden stenen, van hogen en pilaarvoe ten en het inzetten van nieuwe stenen, het vernieuwen van de hele binnenbe schieting, het vernieuwen van de fun deringen, het aanbrengen van balkon, het aanvoeren en plaatsen van twee honderd meter waterlijst, kwam er nog de vernieuwing van het gehele dak bij En dat was ook geen peuleschilletje! De gehele kap is in drie delen verwij derd. Ook hier weer enorme eiken bal ken, waarvan alleen al het omhoog- hijsen en plaatsen een kunststukje u-as. Hoewel het oorspronkelijk de bedoeling was het dak weer met leien te bedek ken, heeft men daar vooi-lopig van af gezien omdat de leien zeer sterk in prijs waren gestegen en heeft men rub berroïde gebruikt. En dan is er nog het stucwerk, het Engzlana n.euwsie passagiers vliegtuig, de „Bristol Brittan ia" gaat voor de eerste keer de lucht in boven het vliegveld Filten bij Bristol. Het machtige toestel, voort gedreven door vier Proteus turbine motoren, werd gedurende! dertig minuten gevlogen door de chef m- vlieger A. J. Pegg, die na afloop van de tocht verklaarde dat deze eerste vlucht geheel bevredigend was geweest. De B.O.A.C. heeft 25 van deze nieuwe toestellen besteld. aanbrengen van de bladgoudversierin gen aan de moerbalken. het herstellen van de vloeren, de verlichting en het plaatsen van een centrale hete lucht- verwarming. Dan zijn er nog de vele, negen meter hoge. glas-in-lood-ramen, die voor een deel reeds gezet zijn. Kerstmis.... dan.... T)EZE week, juist vóór het aanbreken van de bouwvakarbeidersvacantie, hoopt men alle grote ramen klaar te krijgen. Alleen de twee ramen aan de voorzijde en enkele topornamenten vol gen nog. Maar het omvangrijke werk vordert gestaag en als hopelijk tegen Kerst mis de achttien arbeiders, die nu nog verloren zijn in de geweldige ruimte, voor de laatste maal de deuren achter zich sluiten, dan is er „iets groots ver richt" en kan Texel tros zijn op een bouwwerk uit een ver verleden, dat de tand des tijds weer eeuwen zal trotse ren, dat hoog boven het dorp zijn toren verheft en een waardig middelpunt zal blijven van een eiland en van een dorp van arbeidzame, vriendelijke mensen. Caeciha (N.-Scharwoude)i (Van onze correspondent) De operettevereniging Caecilia te Noord-Seharwoude, die in ons gehele gewest een goede naam heeft, brengt Zaterdag 4 October de première van de show-operette „Victoria en haar huzaar". Zondag had men reeds met een voorstelling van dit stuk, dat bij wijze van repetitie werd gegeven in „Berg en Bos" te Apeldoorn veel suc ces. De directeur, de heer C. Geerling, legt thans in samenwerking met de regisseur, de heer R. Vóórhaar uit Alk maar, de laatste hand aan de voorbe reidingen. Het laat zich aanzien, dat van de komende uitvoeringen een even grote roep zal uitgaan als van de eerder door Caecilia gebrachte stukken. In tegenstelling tot vorige jaren zal op Zondag geen uitvoering worden gege ven, dit om alle groepen der bevolking in de gelegenheid te stellen de voorstel lingen bij te wonen. Ook zal waar schijnlijk op Woensdagavond een uit voering worden gegeven met het oog op de middenstand. De balletten voor het nieuwe stuk zijn ingestudeerd o.l.v. Anna Marie Kühne uit Alkmaar, die zelf de solo- dans zal uitvoeren. De begeleiding van koor en solisten is weer toever trouwd aan het bekende Zaanse Ope retteorkest. De décors zijn van de heer D. Dirkmaat. (Van onze speciale (verslaggever). Onder tromgeroffel en algemene geestdrift heeft de grootste Indiase provincie Uttar Pradesh, waar zestig mililoen mensen wonen in bijna 11.000 dorpen, een grote, vreedzame omwen teling gevierd; de afschaffing van het door de Turken in de 13e eeuw inge voerde systeem der Zamindars, de be- lastinginners. Dit betekent alleen in dit gebied voor 45 millioen Hindoes de bevrijding van een reeds lang ver ouderd feodaal stelsel, waaronder hun voorouders door de eeuwen heen niet weinig te lijden hadden. Tot aan de komst van de Engelsen eis- .ten de Zamindars voor de grote he ren de helft van de oogst op, doch hiel den daarvan, al naar gelang van hun eigen hebzucht, een gedeelte achter. De Oost-Indische Compagnie verving deze Zamindars door andere, die ech ter zo mogelijk nog erger waren, daar deze een willekeurig aandeel van de oogst als belasting mochten opeisen. Als een boer weigerde om 80 tot 90 procent van zijn totale opbrengst af te leveren, kon de belastinginner het land, ja zelfs de dochters van de wanbeta ler in beslag nemen. Toch zijn uit deze categorie der Zamindars ook mannen als de dichter Rabindranath Tagore en de Pakinstan- se minister-president Liaquat Ali Khan voortgekomen. Maai- het meren deel waren tyrannieke figuren, die slechts onheil gesticht hebben. Sinds (Van onze speciale verslaggever) DE bewoner van Gennep, in noord-Limburg, die zijn streek door en door kent, neemt mij mee. „Ik zal u wat aardigs laten zien", zegt hij. W'ü rijden naar Milsbeek, een gehucht tussen Gennep en Mook, slaan een zijweggetje in en stop- uen bij een boerderijtje, een aardig, rustig gevalletje, zoals er meer ui deze om geving staan. Wij lopen langs de in dit jaargetijde wat droge voortuin, stappen over een hekje en komen achter het huis, waar binnen een stevige afrastering drie grijs-bruine varkens met zilverachtige rugharen en zwarte poten en op vallend lange snuiten, ronddartelen. LIET zijn tamme wilde-zwijnen. Dat klinkt natuurlijk onzinnig, zo iets als een hardhorende dove, een jonge ouwe-klare of een pikzwarte rooie En toch zijn het tamme wilde zwijnen. Boer Arts in Milsbeek heeft een klein jaar geleden zeven wilde zwijntjes van vier weken oud gevangen, ze mee naar huis genomen en is ze op een stukje grond, dat hij met sterk gaas afraster de, gaan opfokken. Twee zijn er dood gegaan en twee heeft hij verkocht naar Overloon De overblijvende drie doen het best. De grootste zit op zijn eentje achter gaas, de twee kleinere vermaken zich met elkaar. De boerin komt erbij en betreedt hun domein. ,.Ga liggen!", comman deert zij één van de zwijnen. Het beest gaat gehoorzaam liggen en laat zich behaaglijk over de ruige rug schurken. Deze wilde zwijnen zijn inderdaad tam. Achter dit boerderijtje bevindt zich zo niet de enige dan toch één van de zeer zéldzame plaatsen in ons land, waar wilde zwijnen worden opge kweekt. Ze krijgen rauwe aardappe len, tarwe en brood en varen er wel bij. Duitse invasie V/óór de oorlog waren wilde zwijnen in ons land onbekend. Wel leefden er verscheidene in het Reichswald, dat zich heuvelachtig en donker tot niet ver van Milsbeek uitstrekt. Toen de Nederlanders hout in dit Reichswald gingen kappen, staken de Duitsers het in brand, en de wilde zwijnen zochten een goed heenkomen, ook naar ons land, waar ze veel schade aan de te velde staande gewassen aanrichtten. het ontgelden, nog niet eens doordat de dieren de knollen oppeuzelden, maar doordat zij over grote opper vlakten de gS'ond omwoelden en de planten vernielden. Het waren er nog al wat, die in deze streek de landbouwgronden onveilig kwamen maken, het gehele jaar door, maar vooral in de aardappelentijd. Een bewoner van het plaatsje Beek, die verlof had de zwijnen te schieten, heeft eens twee nur in een boom ge zeten, toen hij door een koppel van tien flinke knapen van wilde zwijnen belegerd werd.... En automobilisten hebben wel moeten stoppen, omdat de beesten tegen de radiatenr dreigden te lopen. Nog steeds komen zij over de grens, doch het zal nu langzamerhand wel minderen. Want in het Reichswald is men bezig een afrastering te maken. Bovendien heeft een aantal jagers van het departement van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening vergun ning om de dieren te schieten, waarbij zij zelfs van kunstlicht gebruik mogen maken. Er zijn er in de loop van de tijd al heel wat op Nederlands grond gebied neergelegd! „Wat doet u met deze wilde zwij nen? Worden ze geslacht?" wil ik graag van de boerin weten. „Dat laatste zeker niet", antwoordt zij, „dat is de bedoeling niet". „Wat dan wie?" Zij weet het niet. Voorlopig laat de boer ze maar lopen. Hij heeft ze min of meer als merkwaardigheid en omdat 30 jaar eist de Congres Partij van Nehroe de afschaffing van het gehele verouderde systeem. De Zamindars be dachten een uitweg: om hun bedreigde privileges te redden, lieten ze zich voor de Congres Partij candidaat stel len en kiezen! Nehroe moest zijn zwaarste geschut in de strijd werpen, om deze tegenwerking te overwinnen; hij liet een amendement op de grond wet indienen, waardoor thans 24 mil lioen hectare grond, die in het bezit was van 1,7 millioen Zamindars, onder 12 millioen boeren verdeeld moet worden. Weliswaar moeten de nieuwe eigenaars het eigendomsrecht verkrijgen door betaling aan de staat, terwijl de vroe gere eigenaars een vergoeding krijgen in de vorm van schatkistbiljetten. De prijzen bedragen echter slechts de helft tot een tiende van wat de boeren tot nu toe aan de Zamindars moesten betalen. Met deze hérvorming, die Nehroe zelf nog te weinig ingrijpend vindt, beoogt de Indiase regering niet alleen de ont ginning van nieuwe landerijen, maar ook de agrarische hervormingsmaatrege len der communisten in China concur rentie aan te doen. In 100 jaar tijds is de lanöbouw-oppervlakte van India bij na met een derde verminderd. 50 Mil lioen landarbeiders z.ijn voorturend werkloos. De opbrengst per hectare is de helft van die in China en slechts een derde van de opbrengst in Japan. Hierdoor bedraagt het gemiddelde in komen van de Indische boer per jaar slechts ongeveer 250 gulden, ongeveer een elfde gedeelte van het gemiddelde Engelse inkomen. Deskundige Amerikaanse waarne mers hebben dan ook onder deze om standigheden een goed woordje gedaan voor een energieke hulpactie aan In dia, om dit geweldige land voor het communisme te bewaren. De Verenig de Staten hebben een actie op touw gezet, die vooral ten doel heeft de landbouwproductie te verbeteren. In de provincie Uttar Pradesh kan met behulp van deze actie de opbrengst per hectare minstens 40 a 50 percent verhoogd worden. Oplossing vordert echter i 70.000.— Het Neutrale Kleuteronderwijs in onz« gemeente bevindt zich. door gebrek aan schoolruimte in een precaire toestand* Werden vóór de schoolvacantie door de Neutrale Kleuterschool twee lokalen van de openbare lagere school aan de Hoge- weg van het gemeentebestuur gehuurd, door de aanstelling van een vijfde leer kracht aan de openbare school is een der lokalen komen te vervallen. Met als ge volg, dat de kleuterschool in de naaste toekomst met een groot gebrek aan ruim te zal hebben te kampen. Reeds is de aanmelding van 'nieuwe leerlingen stopgezet. De laatste tijd telde men ongeveer honderd leerlingen, waar- van er bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar veertig naar het lager onder- wijs zijn afgevloeid, zodat momenteel ruim I zestig kleuters het enige overgebleven lo kaal bevolken. Door het ijverige bestuur der vereni- ging worden tal van pogingen in het werk gesteld om aan deze ongewenste toestand een einde te maken. Hiervoor f is zeer veel geld nodig. Veel meer dan J de kas der vereniging bezit. Bijna negen duizend gulden moest een houten gebouw- tje kosten dat eventueel geplaatst zou kunnen worden in de tuin naast het ge bouw der lagere school. Thans is men bezig met een houten loods van Zweeds makelij, afkomstig van de KLM. Deze loods, welke dubbelwandig is, zou gemakkelijk verbouwd kunnen worden tot een school, waarin niet een gedeelte der leerlingen, maar alle tegen woordige en toekomstige leerlingen, on dergebracht zouden kunnen worden, wat allereerst een besparing van de huur voor het thans in gebruik zijnde leslokaal zou betekenen. De loods is 27 .meter lang en hierin zouden twee ruime klassen van 10 12 meter kunnen komen met foinnen- speelplaats en ruimte voor kleed- en was gelegenheid en toiletten. Indedaad zou dit een ideale oplossing van dit netelige probleem betekenen. Hoogstwaarschijnlijk zou men een ge schikt terrein voor de plaatsing kunnen krijgen, alhoewel de ligging in verband met de aanleg van gas, water en electri- eiteit een voorname rol speelt. Echterde aankoop, afbraak, ver voer, onderbouw, wederopbouw, aanleg van sanitair enz., enz. zal het geschatte bedrag van tienduizend gulden vergen. Een bedrag, dat er niet is, maar gezien de toestand waarin het kleuteronderwijs zich momenteel bevindt en vooral in de toekomst zal geraken, er zeker moet komen, in het belang van de jeugdl Van de gelegenheid om in het Alk maarder Meer de hengelsport te beoefe* nen, wordt een druk gebruik gemaakt. Niet minder dan ruim vierhonderd ver gunningen tot het vissen in dit water werden de afgelopen twee maanden uit gegeven. Zoals bekend kunnen alleen de leden van afdelingen, aangesloten bij de Alge mene Hengelaarsbond, zulk een vergun ning krijgen. Aan de Zaanse afdelingen van deze bond werden er tweehonderd en door de afdeling Uitgeest eveneens ruim twee honderd vergunningen verstrekt. Het vissen is er echter niet goedkoper door geworden, want behalve de gewone bijdrage aan het Rijk van 50 cent, moet een aangeslotene bij de bond f 1,— voor de vergunning betalen, benevens 2,75 voor het lidmaatschap van de bond. Laatst genoemde betaling voor het lidmaatschap houdt niet in dat men ook in „De Kuil" mag vissen. daj i eei eek: i uit 'en. ■tic! i be. •Iele i var i k| k{ kg 'iste ,gs- 'opi len :;ds ze- In I Sn aar [len ,-ier in ,rg' 'na; ,tet n- let; n- n- sn, et de ig re lif Dat het de boeren in de Schermer en omgeving ernst is met de bestrijding van de t-b.c. onder de koeien blijkt wel, nu de uitslag is binnengekomen van het winteronderzoek onder de koeien van de leveranciers aan Neerlandia te Stompe toren. Was het vorige jaar het reactie-percen tage nog 16.4%, clit jaar is dat geredu ceerd tot 11.3%. Een grote stap in de goede richting Mocht deze verlaging van het aantal rea geerders in dit tempo doorgaan, waaraan we niet twijfelen gezien de grote belan gen die hierbij op het spel staan, dan zal de fabriek vóór de vastgestelde termijn geheel vry zijn van reageerders. Woensdagavond vond, in aanwezig heid van burgemeester, examinator en. docenten de uitreiking plaats van de EHBO-diploma's met bijbehorende in signes aan hen, die op 20, 23 of 27 Mei jJ. met gunstig gevolg het examen EHBO hebben afgelegd. Na en woord van welkom door de commandant der vrijwillige brandweer, onder wiens auspiciën de cursus werd georganiseerd, reikte dr. Degenaar jr. op geestige wijze de diploma's uit. Hij sprak hierbij de hoop uit, dat de bezit ters van hun diploma's weinig gebruik zouden behoeven te maken. Na een woord van dank namens het gemeentebestuur aan examinator en do centen voor hun belangeloze medewer king overhandigde de burgemeester hun met een toepasselijk woord een stoffe lijk blijk van waardering. Teneinde de parate kennis Op te voe ren zal, in het kader van de burger lijke verdediging, op Donderdag 4 Sep tember op en om het stationsemplace ment Heerhugowaard wederom een oefening in groot verband worden ge houden. Op het door con Zelo georganiseer de voetbaltornooi hebben de Hugo Boys het onderspit moeten delven. In de eerste ontmoeting zagen we de Hugo Boys reserves aantreden tegen Con Zelo 1. Hoewel de Hugo Boys aanvankelijk uitstekend stand hielden, konden zij niet voorkomen dat de rust met een 1-0 voorsprong voor de Waarlanders inging. Na de rust ver raste de Con Zelo-voorhoede keeper Pancras nog tweemaal, Hugo Boys wist slechts één maal te scoren. In de verliezersronde speelde de Hugo-Boys tegen SVW 1. Ook deze ontmoeting bracht geen winst naar Heerhugowaard Noord. Ondanks deze verrassende aanloop gaven de Oran jehemden zich nog lang niet gewon nen. En zo kwam het, dat SVW nog slechts eenmaal er in slaagde het doel te vinden. m 0- i ill- It al rs .d o, lt 1- ie >e e n n n a Vooral de aardappelakkers moestenhij er plezier in heefL William Tomlinson, sedert 1950 Amerikaans waarnemer bij de bespre kingen die leidden tot stichting der Europese kolen- en staalgemeenschap, is benoemd tot waarnemend Ameri kaans vertegenwoordiger bij de hoge autoriteit dezer gemeenschap. MIDDENMEER, 27 Aug. Tarwe 23 —25.50; wintergerst 30—3050; zomer- gerst 29—32; haver 27—28.35; rogge 28 7i37i5„0Lcapucijners 36—42; gr. erwten 40—47.75; karwijzaad 55—62,25; blauw- maanzaad 105—130; withooi 8090" rood klaverhoi 60—70; lucerne hooi 7°—"5: haverstro 17—20; tarwestroo 20 2o; roggestroot 1820; groene erwten stro 50—60; ander erwtenstro 20—50.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5