Zal N. H. kerk in Warmenhuizen binnen afzienbare tijd moeten worden gesloopt? Gemeensch. vuilnisophaaldienst in korte tijd onmisbaar geworden Japanse parlement ontbonden Malik bij V.N. door rin vervangen Zoi De fokveeday te Heerhugowaard slaagde uitstekend Nederlands fokvee emigreert naar de Libanon Zweden vernieuw zijn vloot Belgische reger grote mo< Rijk trekt gegeven belofte van bijdrage restauratiekosten in Insp arming van alle krachten nodig Nieuwe Niedorp Eerste steenlegging Zuid-Scharwoude Weggegooid geld? Van .askuil" tot modern bedrijf Allerwege waardering Fraaie resultaten bij de keuringen Grote belangstelling bij de fokkers Verbetering van de veestapel in minder ontwikkelde gebieden Twee boerenzoons uit W -Friesland gaan mee Langendijk Polderbestuur Woudmeer hield jaarvergadering Parachuiesp Drie en zestig nieuwe schepen in zes jaar Bondsregering bespral jongste Sowjetnota Gratiebeleid wekt storm van verontwaardiging af1n DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1952 ?e w„e!niSe monumten die wij HetV^lf"l?0ll?ndJnjg hebben- daterende uil de twaafde eeuw. verkeert in gevaar. ogenblikkeHUr *i<; f°odkreet t<? ^ten horen. Niet dat het gev^r mei-rink™ m.ener op de (ia? van vandaag geen kerkdiensten wordt Vel 'S et se'ukkig nog niet. Maar als werkelijkheid w«keli^heid wn/d a?ralg» geb°uw bovm het h00fd hangt, dan zal tevens ri». rw!L i \Va ds Fost blJ w«ze van alarmkreet eens nodig oordeel- «c. Deze kerk in de Nederlandse dagbladen voor de sloop te koop aan te bieden. IJR IS BIJ DE restanratiecommissie en de Kerkvoogdij toch een schrijven binnengekomen van het Ministerie van Onderwijs, waarin wordt gezegd dat het Rijk meent, dat in verband met de zeer hoge kosten van restauratie, geen Rijks bijdrage meer kan worden verleend. Bovendien, zo luidt het in de brief ran het betrokken Ministerie, wordt deze intrekking van een reeds toege legd subsidie in zeer grote mate beïn vloed door de houding van de burgelij- ke gemeente. Ter oriëntatie van onze lezers diene te worden medegedeeld, dat de gemeen teraad van Warmenhuizen destijds, na eerst alle voorbereidende maatregelen te hebben gesanctionneerd, geweigerd heeft om de gebruikelijke bijdrage der gemeente in de kosten van de restaura tie voor zijn rekening te nemen. Het gevolg van dit rampzalige be sluit was, dat de werkzaamheden, die in vergevorderd stadium verkeerden, Vast zijn gelopen. Dat er in de afgelo pen jaren niets is gedaan. Tot ten slot te de restauratiecommissie meende een uitweg te zien en pogingen in bet werk Stelde om verlening van het Provinci aal subsidie te verkrijgen. Het slechte voorbeeld De uitwerking van deze pogingen is precies tegenovergesteld geweest aan wat de restauratiecommissie zich had gedacht. Het Rijk scheen door het slech te voorbeeld van de raad van War menhuizen als het ware geïnspireerd te zijn. Nadat dit college op zijn aan vankelijke houding van medewerken stendig' blijkt te zijn. Een beroep op de financiële positie van het Rijk? Zou die slechter geworden zijn sedert 1948? We hebben sedert dien inderdaad het Koreaanse conflict gehad. We hebben miliioenen meer nodig om de lasten van de steeds toenemende landsverdediging- te bekostigen. Even noodzakelijk als een grote paraatheid ten opzichte van het verdedigen van onze vrijheid, is een weerbaarheid voor het behoud van on ze cultuurmonumenten. Waarom deze houding? Ik verheug mij over de restauratie van de kerk te Haringhuizen, zo ver klaarde ds. Post ons, zo als ik mij even zeer zal verheugen in de eventuele restauratie van de kerk te Oude Nie- dorp. Als wij echter zien naai' de waar de, die de kerk voor het kerkelijk le ven van de Nederlands Hervormden heeft en niet alleen naar de waarde als cultuurmonument, dan wordt men toch een beetje bitter gestemd, als men bij het vernemen van dit vonnis bedenkt, dat de inwoners van Haringhuizen en Oude Niedorp op een afstand van nog geen drie kilometers in een andere kerk ter kerke kunnen gaan, terwijl dit voor de inwoners van Warmenhui zen, waar een stevige kern nog steeds aanwezig is, vijf kilometers bedraagt. Waarom wordt daar geen rekening mee gehouden? Wij kunnen op deze vraag geen antwoord geven. Zo min als we de houding van het Rijk kunnen ver klaren. Of zou de afwijzing indertijd, door de raad van Warmenhuizen toch de hoofdoorzaak zijn van de verander ae houding van het Ministerie van On derwijs? Als dat zo is, als dat geen ooekje voor het bloeden is, dan weegt de verantwoordelijkheid voor wat er thans dreigt te gebeuren wel heel zwaar op Warmenhuizens gemeentebe stuur. Zo zwaar zelfs, dat wij ons afvragen of het voor dit college niet mogelijk is, zich over de gevolgen van deze afwij zing te bezinnen. Het kleed der boete ontsiert de man niet en evenzeer zou liet verkeerd zijn, indien de raad als nog probeerde te redden wat er te redden is. Daarbij niet geleid door de gedachte tot welke richting deze kerk behoort, maar door de wens, om niet te vervan gen bezit voor de gemeenschap te be houden. De eerste etappe Mocht men in deze tijd niet tot alge hele restauratie kunnen overgaan, dan zou men het werk, zoals ook reeds in de opzet is voorzien, in etappes kunnen uitvoeren. Een restauratie, waard'oor de kerk voor jaren mee kan. zou een bedrag van f 13800 kosten. Dit bedrag mag geen beletsel vormen. De stormbal is gehesen Wij hebben door dit artikel scherp de aandacht op het geval Warmenhui zen willen vestigen. Hier moet alles in het werk worden gesteld, om, zowel Rijk als gemeente van inzicht te doen veranderen, opdat het nageslacht ons niet kan verwijten, dat we bij de pak ken hebben neergezeten, toen het tijd was om te handelen. Het zou een schande zijn, indien men later zou kunnen zeggen, indien men de lege plek zag. waar eens de kerk Warmenhuizen had gestaan: Tijdens de bezetting door de Duit sers hadden de inwoners van Warmen huizen hun kerk kunnen laten restau reren. De Nazi's Hepen het vuur uit hun sloffen, door middel van hun „Kul- tur" instellingen, Terecht was de res- lauratiecommissie te trots om als sla ven een gunst van de heersers te ont vangen. In vrijheid wilde ze het werk zelf ter hand nemen. Toen echter die vrijheid ten koste van ontzaglijke opof feringen was verkregen, is gebleken, dat de cultuur tot de veronachtzaamde dingen hoorde. Gistermorgen is met enig ceremonieel de eerste steen gelegd voor het pak huis van de firma Van Herwerden, dat in de nacht van 27 op 28 Mei door brand werd verwoest. .De eerste steenlegging geschiedde door de zoon van één der firmanten, B. J. Biesheuvel. De nieuwe schuur zal een oppervlakte krijgen van 17 bij 27 meter. ONDERHANDSE VERKOOP Het woonhuis met erf, schuur en 54 snees bouwland van de heer P. de Geus Jz. is bij onderhandse transactie ge kocht door de heer B. Goethart te Nieuwe Niedorp. De voorbereidingen om te ko men tot de restauratie van de Ne derlands Hervormde kerk te War menhuizen, hebben reeds duizen den guldens gekost. Geld, dat is uitgegeven, omdat men in de stel lige overtuiging verkeerde, mede door tal van toezeggingen, dat restauratie in de toekomst zou worden uitgevoerd. Zal het weg gegooid geld blijken te zijn? Ja, indien men zich niet uit alle macht te weer stelt tegen het voornemen om deze kerk in slopershanden te doen vervallen. Neen echter, in dien men komt tot een samenbun deling van krachten, die aan het verzet tegen deze pogingen leiding willen geven. was teruggekomen, is nu de medede ling van het Rijk gevolgd. Is niet Blinder dan woordbreuk gepleegd ten opzichte van de mensen die geduren de een reeks van tientallen jaren heb ben gepoogd, de kerk te Warmenhui zen te redden van de dreigende onder gang. Op 17 September 1948 toch schreef de Minister van Onderwijs het volgen de; In aansluiting op de brieven van mijn toenmalige ambtsvoorganger van 8 Maart 1946 nrs. 584-1 en 582-2 afd. O.K.N. aan de Restauratiecommissie voor de Oude Kerk en het college van Burgem-.ester en Wethouders van War menhuizen verklaar ik mij bereid in deze kosten een Rijkssubsidie te verle nen. Ook toen reeds was het bij het Rijk bekend, dat de kosten van de restaura tie van de Ursalakerk in Warmenhui zen, indien ze geheel zou worden door gevoerd, een bedrag van vier ton zou kosten. Is het dan niet verwonderlijk, dat het zelfde Ministerie vier jaar la ter deze kosten aanwendt om haar ver anderde houding te motiveren? Een be drag van vier honderduizend gulden is een heel bedrag. Maar dat was het des tijds evenzeer Daar is geen verandering in gekomen Er ook is geen verandering gekomen in de historische waarde van het gebouw c e vier jaar terug voor het Ministerie en voor Monumenten zorg aanleiding is geweest, om de ver heugende med edeling te doen. dat men bereid was steun te verlenen. Wij vragen ons met bezorgdheid af. waar het heen moet. als het woord van hst Rijk en zijn gezagdragers zo onbe- Nog maar enkele maanden geleden moesten de inwoners van de gemeenten Warmenhuizen, Harenkarspel, Oude Niedorp, Sint Maarten en Nieuwe Niedorp maar zien hoe ze van hun huisvuil afkwamen. Uitgezonderd dan de mensen, die in de kom van Nieuwe Niedorp waren gehuisvest. Voor hen -werd nog iets gedaan. Voor de overigen gold de regel, dat men zich zelf maar moest behelpen. Hetgeen men natuurlijk deed. Overal bjj de huizen kwam men de befaamde „askuiltjes" tegen, waarop niet alleen as werd gestort, maar waar alles terecht kwam. Alles wat de vliegen maar enigszins kon aantrekken. Dat waren dan nog de gunstigste gevallen. Erger nog waren de gevallen, waarin de mensen door omstandigheden geen askuil konden maken, doordat ze geen erf bij het huis hadden. Of.omdat ze meenden, dat ze hun erf niet moesten verontreinigen door een zo onaesthetiseh iets en daarom hun vuil maar in de naastbijzijnde sloten deponeerden. Er is in de verschillende gemeente besturen over deze affaire uit en ter na gesproken. Bij de rondvraag kwa men de klachten over die vuile sloten regelmatig terug. Waardoor de rond vraag ten slotte een onaantrekkelijk karakter kreeg. Een oplossing was immers moeilijk te vinden. Een uitkomst. Ten slotte is er uitkomst gekomen. De besturen van de bovengenoemde vijf gemeenten zijn geraakt tot een gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van huisvuil. Gelooft u niet waarde lezer, dat alle mensen ingenomen waren met de komst van een moderne vuilnisophaal dienst. Talloos waren de opmeikin- wel niet in de vergaderingen van de raad, maar dan toch uit de monden van degenen, die de vroedschappen hebben gekozen, dat een vuilnisop haaldienst op het platteland je rein ste geldverspilling was. We zijn destijds niet op deze uitla tingen ingegaan. We hebben het eens aangekeken en ons zelf beloofd, er op terug te komen, wanneer de dienst een half jaar werkte. Nu is het zo ver. We hebben ons oor te luisteren gelegd. Bij de mensen in de top. Maar ook bij de mensen, die profiteren van deze dienst. De geluiden over geldverspilling zijn verstomd. De dienst is ingebur- berg, veel eerder dan de meest opti mistische organisatoren hadden dur ven hopen. Wanneer men door de dor pen gaat op de dagen, waarop de mannen van de ophaaldienst met de uiterst moderne auto het vuil komen ophalen, prijken voor bijna alle hui zen aan de route van de dienst de uni forme emmers. Wij geloven te mogen zeggen, dat de betrokken gemeenten zich geluk kig mogen prijzen, dat ze niet enkele jaren eerder tot het stichten van deze dienst zijn overgegaan. Dan toch zou men niet het prima materiaal hebben, van het grootste belang voor de hy giëne. dat men tegenwoordig heeft, Het storten van het vuil in de aute, het vervoer in die auto naar de stort plaats te Sehoorldam, het kan alle maal gebeuren, zonder dat de wind vat op het vuil krijgt. Iets, wat in on ze windrijke streken van het grootste belang is. Zo is hier in het belang van deze volksgezondheid een stuk werk verricht, dat we niet mogen onder schatten. Bezwaren overwonnen In de verschillende gesprekken, die we hadden is het ons duidelijk ge worden, dat men allerwegen voor het werken van deze dienst de grootste waardering heeft. Dat men graag het dubbeltje per week offert. Nog slechts enkelen hebben hun „bezwaren" niet overwonnen. In hoofdzaak bewoners van de grote boerderijen, die menen dat ze geen huisvuil hebben (och arme), of die nog steeds op de oude voet door willen gaan. De vliegenbelt bij het huis. Mensen, die gedwongen zullen moeten worden door middel van de verordening, om zich te schik ken naar wat de gemeenschap wil en wat in het belang' van de gemeen schap is. De dienst kan nog worden uitge breid, zo antwoordde ons de secreta ris van Warmenhuizen. die tevens se cretaris is van de gemeenschappelijke regeling. Er bestaan wel bepaalde plannen, die ter zijner tijd ongetwijfeld verwezenlijkt zullen worden, maar die we nu nog niet kunnen prijs geven. Of het in de toekomst zo ver za kunnen komen, dat het waardevolle van het huisvuil nog zal worden ge bruikt, is eveneens een open vraag Voorlopig bepaalt men zich tot he ophalen en het verwijderen. En daar mee is in een vijftal gemeenten aai ongewenste toestanden een einde ge maakt, terwijl de bewoners er een ontzaglijk gemak van hebben. Tegen 1 Oct verkiezingen Het Japanse kabinet heeft Donderdag besloten, het parlement onmiddellijk te ontbinden en tegen 1 October nieuwe algemene verkiezingen uit te schrijven. De secretaris van de ministerraad Sjigeroe Hori, maakte dit besluit na een spoedbijeenkomst van het kabinet via de radio bekend. Oppositiebladen hadden reeds enige tijd ontbinding van het parlement en het houden van nieuwe verkiezingen geëist. Over het algemeen voerde de oppo sitie als reden voor haar eisen aan, dat, nu Japan weer onafhankelijk is ge worden, het land zo spoedig mogelijk een nieuwe regering moet hebben. Het huidige kabinet onder premier Josjida bestaat uit liberalen. Deze par tij verkreeg 265 van de 466 zetels in het Lagerhuis bij de verkiezingen van Februari 1949. Functionarissen van de V. N. hebben meegedeeld, dat Jacob Malik als hoofd van de Russische delegatie bij de V.N., zal worden vervangen door Valerian Zorin. Malik en Zorin hebben beiden de rang van onderminister van Bui tenlandse Zaken. Men verwacht, dat Zorin op 15 Sep tember zijn nieuwe functie zal aan vaarden. De zitting van de algemene vergadering der V. N. begint een maand later, op 14 October. Zorin was van 1945 tot 1947 ambassa deur te Praag. Ook na zijn terugkeer te Moskou, waar hij het ambt van onder minister van Buitenlandse Zaken be kleedde. bezocht hij nog verscheidene malen Tsjechoslowakije. Indertijd is gezegd, dat hij nauw betrokken was bij de communistische staatsgreep in dit land in 1948. Politieke kringen te New York zijn van mening, dat de vervanging van Malink door Zorin wellicht samen hangt met het aanstaande congres van de Russische communistische partij. Ofschoon in de vroege morgen een enkel regenbuitje deze fokvecdag dreigde te doen mislukken, is het toch erg meegevallen en was het omstreeks half tien zulk ideaal weer, dat de dekken van de beesten konden worden afgenomen. Het voorterrein van het Gemeente-sportterrein was vol met vee. De dag werd geopend met een toepasselijk woord van Burgemeester B. J. F. SutmanMeyer, die hulde bracht aan de oprichters der vereniging. Met name werden genoemd de heren P. PlauwSpaan, Borst en de controleur der vereniging de heer K. Reyne. Nadat de Burgemeester de fokveedag voor geopend had verklaard, werd met de keuringen begonnen. Deze hadden onder leiding van arbiter en jury. leden een vlug verloop. Donderdagavond gaan de leden hun 25-jarig bestaan feestelijk vieren in de zaal van de heer K. Evers. Hierop komen wij nader terug. Hieronder volgt het resultaat der keuringen. Rubriek IA: Hokkelingen geboren na 81 Januari 1951: Ia Corrie 12, H. Bier man; Ib Alie 5, N. Schuurman; Ic Cor rie 20, D. Appel; 2a Gre 20, C. Klaver; 2b Corrie 11, II. Bierman; 3a Lies 18, D. Appel; 3b Lies 29, A. Kuiper; 3c Kroontje 2, C. Klaver; 3d Gretha 5, H. Bierman. Rubriek IB: Hokkelingen geboren voor 1 Februari 1951: la Maartje 72, A. Kuiper; 1b Trien 15. N. Beers; 2a Maar tje 69, A. Kuiper; 2b Hilgonda 18, J. L. Reyne; 3a Corrie 5, C. Kuiper; 3b Aag je 24, P. Blauw Pzn; 3c Maartje 42, C. Kuiper. Rubriek IC: Hokkelingen drietallen van één vaderdler: Ia Maar tje 69, Maartje 72, Lies 29, A. Kuiper; 1b Corrie 11, Corrie 12, Gretha 5, H. Bierman; 2a Trien 15, Geertje 11, An na 59, N. Beers; 2b Corrie 20, D. Appel; De Wild 3, H. Blom; Maartje 9, J. Dek- ker;3a Corrie 5, Aafje 15, Maartje 42, C. Kuiper. 3b Gre 20. C. Klaver; Kroon tje 2, C. Klaver; Hilgonda 18, J. L. Reyne. 3c Aagje 14, J. Dekker; Moor 36, M. Blauw; Suzanna 52, M. Blauw. Rubriek 2A; Melkvaarzen geboren na 28 Februari 1950: Ia Geertje 12, C. Kuiper; Ib Gre 18, C. Klaver; Ic Trijn tje 17, N. J. Blauw; ld Maartje 19, R. van Stralen; 2a Rika 44, F. van Breu- gel; 2b Thijs 48, L. P. van Graft; 2e Koosje 38, C. Klaver; 2d Maartje 65, A. Kuiper; 3a Groot 6, Jn. Beers3b Gre 17, C. Klaver; 3c Gre 14, A. Bos Azn; 3d Corrie 7, fa. R. van Langen; 3e Corrie 8, fa. R. van Langen. Rubriek 2B: Melkvaarzen geboren voor 1 Maart 1950:: Ia Maartje 63, A. Kuiper; Ib Johanna 10, C. Kuiper; Ic HE dertig: pinken en vaarzen en de twee en twintig jonge stieren, die eind vorige week aan boord van het in de Lekhaven te Rotterdam liggende m.s. IJssel" werden gehesen om naar Beiroet in de Libanon te worden verscheept, beseften nauwelyks, dat zij geschiedenis maakten. Vertegenwoordigers vaix de N.V. „Vee-export- en Handelvereniging van de leden van het Nederlandse Rundvee Stamboek", die de aankoop in Nederland regelde, en enige veefokkers, die dc inscheping van „hun" dieren niet wilden missen en daarom eveneens op de kade aanwezig waren, twijfelden daar evenwel niet aan. Dit was een uniek transport, dat de mogelijkheden voor de Nederlandse veefokkerij aanzienlijk zal vergroten. JET was allemaal begonnen met een bezoek aan Nederland van dr. Claw- sop. Y Cannon, een 69-jarige Amerikaan, die op het ogenblik als deskundige op veeteeltgebied in de Libanon een be langrijk aandeel heeft in de uitvoering van het „Point Four"-programma van president Truman, het programma, dat minder ontwikkelde gebieden in staat heeft gesteld, voor de verwezenlijking van plannen op velerlei gebied de tech nische hulp in te roepen van landen, die de gevraagde assistentie kunnen verlenen. Dr. Cannon kwam, via de af deling landbouw en veeteelt van het Mutual Security Agency in Den Haag, in contact met de heer D. E. C. Hartog, de 67 jaar oude directeur van de N.V. ,Vee-export- en Handelvereniging van de leden van het N.R.S.". welke laatste hem precies kon vertellen, op welke plaatsen een ontmoeting met het be roemde Nederlandse fokvee de moeite waard was. Acht dagen duurde het be zoek, dat in Juli plaats had lang ge noeg om van dr. Cannon een koper in plaats van een kijker te maken: voor de eerste maal sinds ten minste 50 jaar kocht een Amerikaan in Nederland vee aan, 22 jonge stieren en 30 vrou welijke dieren. „Elk gekozen dier", aldus vertelde ons" de heer Hartog hebben wij op afstam ming gekocht. Onze aandacht ging daarbij in de eerste plaats uit naar de moeders. Dat moesten mooie melktypes zijn. Niet alleen de kwaliteit speelde wat dat betreft een rol, maar ook de kwaliteit, zoals bijvoorbeeld het melk vetgehalte. En dan natuurlijk de stam' boomJa, er was keus genoeg. Ten slotte heeft het Nederlandse Rundvee Stamboek 38.000 leden en zijn er met de 7.000 bij het Friese Rundvee Stam boek aangeslotenen dus 45.000 fokkers, die hun vee laten registreren". HET VERTREK HA het vertrek van dr. Cannon is men nog enige tijd doende geweest met de voorbereidingen van de „emigratie" van het uitverkoren stamboekvee. De aangekochte dieren, afkomstig uit vele delen van het lr.nd, moesten voor qua rantaine worden ondergebracht op enige boerderijen in de buurt van Rotterdam. Daar had het laatste medische onderzoek plaats, op t.b.c. bijvoorbeeld en werd de laatste hand gelegd aan uitvoerige rap porten. Want alle dieren hebben officië le certificaten meegekregen, een „pas poort" in het groot, waarop niet alleen hun afstamming, soms tot op het vijfde geslacht, maar ook vele kenmerken en hoedanigheden staan aangegeven. In hun comfortabele stallen op het voordek van het 3120 ton (dead-weight) metende m.s. „IJssel" van de N.V. .Houtvaart" (Vinke en Co.), dat in charter vaart voor de K.N.S.M., zal het de Nederlandse „emigranten" aan niets ontbreken. Het schip is deze reis dan ook extra bemand. De 20-jarige Cornelis Bakker uit Venhuizen en de even oude Adrlaan Houter uit Wognum, twee boe renzoons die reeds enige tijd in het fokkersvak werkzaam zijn, hebben na melijk de verzorging van de levende lading uit liefhebberij op zich genomen. De reis naar Beiroet, via Valetta op Malta en Piraeus in Griekenland, is in middels begonnen. Twee en vijftig am- Links Cornelis Bakker en rechts Adriaan Houter aan boord van het m.s. „IJssel", dat inmiddels naar Beiroet is vertrokken. bassadrices en ambassadeurs van het vermaarde Nederlandse stamboekvee gaan een nieuwe toekomst op vier ex perimentele en waarschijnlijk ook op enige particuliere boerenbedrijven tege moet Ook het land van bestemming, de Libanon, dat vorig jaar voor het eerst in bescheiden mate kennis maakte met Nederlands trots (twee stieren en twee vaarzen werden toen naar die staat ver scheept), staan voor een nieuwe toe komst, die men door samenwerking hoopt te verkrijgen en in vrede wenst te bezitten. OUDKARSPEL. Woensdagavond vergaderden in het café van de heer J. Dekker hef bestuur en de stemge rechtigde ingelanden van de polder Woudsmeer. Wegens ziekte van de Maartje 19, R. van Stralen" 3b:"Hit voorzatter, de heer Fransjes, werd de gonda 7. Hilgonda 9. Hilgonda 10, Hit Maartje 64, F. van Breugel; 2a "Wijd. hoorn 43, L. P. van Graft; 2b Marie 3, Jb. de Lange; 3a Marie 2, Jb. de Lan ge; 3b Hilgonda 15, J. L. Reyne. Eerv, vermelding Jantje 3, Jb. de Lange. Rubriek 2C: Tweetallen van één va- derdier: Ia Thijs 48, Wijdhoorn 43, L. P. van Graft; Ib Gretha 13, P. Blauw Jz; Trijntje 17, N. J. Blauw; 2a Maar- tje 63, Maartje 65, A. Kuiper; 2b Gre- tha 5, Groot 6, J. Beers; 2c Johanna 10, Geertje 12, C. Kuiper; 3a Gre 18, C, Klaver; Gre 14, A. Bos Azn; 3b Corrii 7, Corrie 8, fa. R. van Langen. Rubriek 3A: Twenlers. Ia Lies 23, A, Kuiper; Ib Aaltje 12, C. Kuiper; Ic Bertha 34, A. Kuiper; ld Aaltje, c. Kuiper; Ie Maartje 54, A. Kuiper; 2» Lies 11, D. Appel; 2b Maartje 56, A. Kuiper: 2c Bossen 7, F. van Breugel 3a Trijntje 16, N. J. Blauw; 3b Meintje 30. Jn. Beers; 3c Marie 12, N. J. Blauw; 3d Hilgonda, J. L. Reyne. Rubriek 3B: Twenters tweetallen van één vaderdier: Ia Lies 23, Bertha 34, A. Kuiper; Ib Aaltje 12, Aaltje 13, C. Kuiper; 2a Marie 12, Trijntje 16, N. J. Blauw; 2b Maartje 54, Maartje 58, A. Kuiper; 3a Lies 11, D. Appel; Meintje 30, J. Beers; 3b Aagje 22, P. Blauw Pzn; Jannetje 11, M. Blauw; 3c Jantje 4, Bertha 25, Jb. de Lange. Rubriek 4: Derdkalvers: Ia Lies 8, D. Appel; Ib Maartje 34, C. Kuiper; Ic Emma 10, C. Klaver; ld Kroontje 16, N. J. Blauw; 2a Lies 9, D. Appel; 2b Bertha 33, A. Kuiper; 2c Gre 12, C. Klaver; 2d Wijdhoorn 41, L. P. van Graft; 3a Emma 4, P. Zwemmer; 3b Gre 13, A. Bos Anz. Eerv. verm. Nel 13, N. J. Blauw; eerv. verm. Lolkje 8, M. Blauw. Rubriek 5: Oudere koeien: Ia Hinke 8, N. J. Blauw; Ib Fokje 29, P. Blauw Jzn; 2a Corrie, C. van Stralen; 2b An- na 49, N. Beers; 2c Nel 2, N. Schuur man; 3a Thijs 38, L. P. van Graft; 3b Cornelia 21, F. van Breugel. Eerv. ver melding: Cornelia 28, F. van Breugel; Sijtje 52, F. van Breugel; Coba 6, P, Blauw Pzn. Rubriek 6; Drachtige vaarzen. 1 Maartje 40. C. Kuiper; 2 Bets 4, Th, Klaver; 3 Marie 14, N. J. Blauw. Rubriek 7: Drachtige twenters. Ia Geertje 11, C. Kuiper; 3a Kroontje 17, N. J. Blauw; 3b Thijs 45, L. P. van Graft. Rubriek 8; Drachtige koeien. Ie Wint. mie 8, L. P. van Graft; 2de Dieuw 10, fa. R. van Langen; 3de Trijntje 2, A. Bos. Rubriek 9A: Productieklasse koeien geboren in 1946 en 1947: Ia Lies 7, D. Appel; Ib Corrie 14. D. Appel; Ic Maar tje 16, R. van Stralen; 2a Thijs 29, L. P. van Graft; 2b Geertje 6, N. Beers; 3a Wijdhoorn 28, L. P. van Graft; 3b Sjoukje 15, N. Beers; 3c Hilgonda 7, J. L. Reyne; 3d Sijtje 51, F. van Breu gel. Eerv. vermelding: Antje 9, D. Ap pel; Bongelaar 42, S. van Langen. Rubriek 9B: Productieklasse koeien geboren 1945 en ouder: Ia Lies 19, A, Kuiper; Ib Maartje 14, R. van Stralen; Ic Jaantje 6, P. Blauw Jz; 2a Suzanna 48, M. Blauw; 2b Anna 42, N. Beers2c Maartje 28B, A. Kuiper; 3de Geertje 7, C. Kuiper. Eerv. vermelding Fokje 23, P. Blauw Jzn; Gre 8, A. Bos Azn. Rubriek 9C: Super-productieklasse: Ia Maartje 28, A. Kuiper: Ib Geertje 3, C. Kuiper; Ic Maartje 24, A. Kuiper; 2a Thijs 23. L. P. van Graft; 2b Corrie 2, D. Appel. Eerv. vermelding met lof; Thijs 7B, L. P. van Graft, buiten mede dinging. Rubriek 10: Stieren. Ie. Eric v. Hout. lust. C. van Stralen; 2de. Nanne, R. van Stralen; 3e Martha's Adema, P. Zwem mer. Rubriek 11; Eigenaarsgroepen 3 et.T la. Gre 12, Gre 14, Gre 18, C. Klaver; lb: Koosje 38, Gre 16, Gre 17, C. Kla ver; 2a: Suzanna 48, Jannetje 11. Lolk je 8, M. Blauw; 2b: Meintje 30. Gretha 5, Groot 6, J. Beers; 3a: Coba 6. Aagje 22, Kaatje 9, P. Blauw Pzn; 3b: Hil gonda 13, Hilgonda 15, Hilgonda 17, J. L. Reyne. Rubriek 12: Eigenaarsgroepen 4 en 5 stuks: la, Aaltje 12, Geertje 3, Maartje 34, Aaltje 13, Johanna 10, C, Kuiper; l.b: Lies 7, Lies 8. Corrie 14, Antje 9, Lies 9. D, Appel; Tc: Mis Ro land 16. Sjoukje 15, Geertje 6, Anna 49, N. Beers; 2a: Dina, Maartje 14, Maartje 16, Maartje 17, R. J. van Stra len; 2b: Botje 16, Fokje 29, Fokje 23, Jaantje 6, P. Blauw Jz; 2c: Kroontje 16, Nel 13, Hinke 8, Willy 5, Willy 8, N. J. Blauw; Eerv. vermelding; Jetje 4, Marie, Trien 10. Aukje 5, Aukje 7, N. F. Spaan Rubriek 13: Eigenaarsgroepen 7 en 8 stuks. Ie: Maartje 49, Lies 23, Maartje 56, Lies 19, Maartje 54, Bertha 33, Maartje 63. A. Kuiper. 2a: Thijs 23, Thijs 28, Thijs 37, Wijdhoorn 34, Wim- mie 8, Bontje 27, Wijdhoorn 28, L P. van Graft.; 2b: Sijtje 58. Siitje 51, Bos sen 7, Tiny 3, Antje 5, Cornelia 28, Sijtje 61. F. van Breugel. Rubriek 14: Familiegroepen: la: Maartje 24. Maartje 28, Maartje 49, Maartje 54, Maartje 56, Maartje 63, Maartje 65, Maartje 69. Maartje 72, Maartje 74 A. Kuiper; lb: Lies 7, Lies 8, Lies 9, Lies 11, Lies 12, Lies 18, D. Appel; 2a: Gre 12, Gre 14, Gre 16 Gre 17, Gre 18, Gre 20, C. Klaver; 2b; Sijtje 51, Sijtje 52, Sijtje 58, Sijtje 61, Ft. van Breugel. 2c: Thijs 23. Thijs 28. Thi)» 89. Thijs 37, Thijs 38, Thijs 45, Thijs 48. Thijs 51, Thijs 7B L. P. van Graf»; 2d: Geertje 3. Geertje 7, Geertje li Geertje 12, C. Kuiper; 3a: Maartje ti Maartje 16, Maartje 17, Maartje I* vergadering geleid door de heer K. de Vet Szn. De rekening 1951 werd vast gesteld op een bedrag ii» ontvangsten van f 11.457,11 en in uitgaven van f 11.401,95. De begroting 1952 werd goedgekeurd op een bedrag van f 7252,14 met een post onvoorzien van f 9,67. Er werd besloten tot het aangaan van een kasgeldlening groot f 2000. Bij de rondvraag werd er op aange drongen de schouw strenger toe te pagsen. gonda 11, Hilgonda 13, Hilgonda 15 Hil. gonda 17, Hilgonda 18, J. L. Reyne; eerv. verm.: Anna 42, Anna 49, Anns 59, Anna 60, N. Beers. Rubriek 15: Kampioen en reserve kampioen melkkoe: kampioen: Hinke 8, N. J. Blauw; reserve-kampioen: Maar tje 63, A. Kuiper. Rubriek 16: Kampioen en reserve kampioen drachtige koe; kampioen: Wimmie 8. L. P. van Graft; reservt- kampicen: Geertje 11, C. Kuiper. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achter dam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Verjaardagstui De Zweedse marine is bezig met. d «dtvoerir.g van een uitgebreid opbouw en vernieuwingsprogramma. In de loo van zes jaar zal de marine over dri en zestig nieuwe schepen beschikkei Vele der bestaande eenheden worde gemoderniseerd. De totale kosten va het programma worden op zeshonder piillioen Zweedse kronen geschat. D «orlogsvloot bestaat op het ogenbli uit ongeveer 140 gevechtseenheden va uiteenlopende typen, van modern kruisers en oude ..vestzakslagschepen tot snelle motortorpedoboten toe. Volgorde agendapunten is onaanvaardbaar Zowel de Westduitse als de Oost- duitse regering heeft Donderdag de jongste Sowjetnota over Duitsland be sproken. De Westduitse regering be sloot een uiteindelijk oordeel over de nota uit te stellen tot 3 September als kanselier Adenauer is teruggekeerd. Jacob Kaiser, de Westduitse minister voor zaken geheel Duitsland betreffen de, verklaarde dat de door de Sowj et- unie voorgestelde volgorde van agen dapunten voor een Viermogendheden- conferentie onaanvaardbaar is. Vol gens hem moet de notawisseling wor den voortgezet tot over een conferen tie met meer kans van slagen overeen stemming zal zijn bereikt. De Oostduitse regering heeft ver klaard bereid te zijn vertegenwoordi gers naar een Viermogendhedenconfe- rentie, zoals voorgesteld in de jongste Sowjetnota, aan te wijzen. De Oost duitse plaatsvervangende premier, Nuschke, heeft verklaard: „Indien er werkelijk viermogendhedenbesprekm- gen zouden worden gehouden, waar fundamentele kwesties zouden worden opgehelderd, zou natuurlijk als eerste stap tot algemene verkiezingen beslo ten worden." Naar verluidt staat België voor een nieuwe regeringscrisis als gevolg van het feit dat Pholien, de minister van justitie, de „beul van Breendonck een berucht rexist uit de bezettingsjaren, die ter dood was veroordeeld, grab? heeft verleend. Dit besluit heeft bij socialisten, voormalige verzetslieden en Weerbericht Verwachting tot Zaterdagavond. VRIJ WARM In het Noorden van het iand meer bewolking met aanvankelijk hier en daar enige lichte regen of mot regen en matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. In het ove rige deel van het land droog weer met weinig bewolking en zwakke tot matige Zuidelijke wind. Vrij warm.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8