Slimme Reg Harris nam duidelijk revanche op Parijse nederlaag Derde plaats voor Prins Bernhard 'OPENT1"*™ *1^'* CPim. Pm. Pnm in het nienwe hnis^l Drama aan boord van de „Hecuba voor Amsterdamse Hof Poolse trau het Egmon Arie van V!iei werd in de finale volkomen verrasi Stayerwedstrijd afgebeld Fanny Blankers en Bailey behaalden sprintzege Nederlandse schakers te sterk voor Noren Kinderen blazen zelf hun ballonnen Druivenkoningin bezocht Soestdijk ©e u-eAdw-e.ne.n BzeJtdj&i Het Radioprogramma Muizen zijn belu: pakketten voor Ni- Nieuwe patrouil voor de Ma „De Ommelandt fabriek verkc VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1953 (Van onze sportredacteur) |^ET IS LANG GELEDEN dat in het Amsterdams. Stadion sprintwedstrijden werden gereden die zo interessant en spannend waren als dat gisteravond hij de revanche-wedstrijden van de wereldkampioenschappen het geval was. Met waren vooral de sprinters waar naar de belangstelling van de 50.000 toe schouwers uitging. Immers, de wedstrijden te Parijs hadden een ietwat won derlijk verloop gehad en een ieder was er van overtuigd dat de titel niet terecht was gekomen bij de renner die, wat sprintcapaciteiten betrof, daarvoor in aan merking kon komen. Dat de Zwitser Plattner zijn hersens heeft gebruikt en profiteerde van de rivaliteit van zijn concurrenten, daarover kunnen we het wel eens zijn. Bovendien was hij het niet die zich aan onsportieve handelingen te buiten ging en uit dien hoofde zou gesteld kunnen worden dat hjj die titel wel verdiende. Hoewel wij de misstappen van Reg Harris nog niet zijn verge ten, kunnen wij, na de wedstrijden van gisteravond, moeilijk anders dan erken nen dat de Engelsman nog steeds 's werelds snelste sprinter is. Het was jammer dat Pluvius de stayerwedstrijd, waarvoor niet minder dan tien stayers, waar van vijf finalisten, in de baan kwamen, wreed kwam verstoren. Reeds na twintig kilometer moest de wedstrijd wegens een te gladde baan worden afgebeld. gen. Hij werd dan ook kansloos door de Amsterdammer geklopt. Een walk-over Piet van Heusden de wereldkampioen Hoewel, zoals gezegd de sprintwed- ■trijden op hoog peil stonden, zijn zij toch eigenlijk nog onbevredigend ge weest. Nadat Patterson Van Vliet raar de herkansing had verwezen, Senft- leben de hypernerveuse Derksen een zelfde lot had laten ondergaan en Har- ris zijn superioriteit tegen de winnaar van Parijs had gedemonstreerd, kwamen de verliezers met zijn drieën voor een herkansing in de baan. Nadat de laatste 200 roeter reeds waren ingegaan, kreeg de in derde positie rijdende Plattner een lekke band. Het is mogelijk dat hij Van Vliet, die Derksen op de streep klopte, toch niet meer had kunnen benaderen, maar de reglementaire overwinning van de Woerdenaar kon toch geen voldoe ning schenken. Patterson kwam te kort Harris kwam in de halve finale tegen de Australiër Patterson in de baan. De Engelsman gaf de „uitgekookte" Patter son geen gelegenheid vroegtijdig weg ta springen. Bij het einde van de Mara thontribune begon de Australiër aan te zetten en dook met een vervaarlijke sprong bij het ingaan van de laatste bocht naar beneden. De felle demarrage van Harris was echter ruimschoots vol doende om met minstens een half wiel, als eerste over de meet te gaan. Senft- leben had in de halve finale tegen Arie van Vliet wenig in te brengen. De Fransman reed bovendien een zeer on verstandige course door reeds op 300 m een sprint in te zetten. In pure snel heid is Arie van Vliet altijd nog een van de sterkste rijders en dat kan van Senftleben, niettegenstaande het grie zelig grote verzet dat hij rijdt, niet worden gezegd. Slimme Harris In de eindstrijd tegen Van Vliet moest Harris de kop nemen. In de eerste ron de zag de slimme Engelsman uit, naar iedere gelegenheid waarmee hij de Woerdenaar kon dwingen de kop over te nemen. Arie van Vliet trapte daar niet in. Hij volgde rustig, uiterlijk in ieder geval, op een achttal meters. Bij het ingaan van de tweede ronde scheen het of Harris op een sur place wilde aandringen. Arie van Vliet dacht dat ook en zette zich rustig in een houding om, zo nodig enkele minuten, stil te blijven staan. Daarop had Reg Harri- gerekend. Plotseling veerde hij op en met een verbazende snelheid vergrootte hij de achterstand op de veel te laat reagerende Van Vliet. Het werd een sprint over bijna een gehele ronde, waarin Arie van Vliet niets van zijn achterstand vermocht in te lopen. Patterson derde Senftleben moest in de strijd voor de derde plaats zijn meerdere erkennen in Patterson, die in de zeer snelle tijd van 11,8 sec. doorkwam, niettegenstaan de het feit, dat hij de laatste twintig meters met zijn handen hoven op het stuur heeft gereden. Jan Derksen en Plattner moesten tenslotte uitmaken wie hekkensluiter zou worden. Wat wij in de aanhef reeds schreven over de capa citeiten van de Zwitser, kwam wei dui delijk in de rit voor de vijfde en zesde plaats tot uitdrukking. In een zuivere krachtmeting tussen twee renners heeft Plattner geen kans om zich bij de snel ste sprinters, waartoe Jan lerksen al tijd nog mag worden gerekend, te voe- Voor de Donderdagavond te Drachten gehouden athletiekwedstrijden, waaraan verscheidene buitenlandse cracks deel namen, bestond zeer grote belangstel ling. Een dergelijk programma was in Friesland nog niet eerder geboden. He laas was de temperatuur te laag om grootse prestaties mogelijk te ma ken. Fanny Blankers—Koen won de 100 meter dames in 12.2 sec., een zeer be hoorlijke tijd gezien de omstandigheden Ook bij het verspringen werd zij eer ste met een sprong van 5.50 meter. Dit nummer kon niet geheel worden afge werkt omdat het publiek zich onge disciplineerd gedroeg en ver naar voren drong. Bij de heren won Mac Donald Mailey de 100 meter in 11 sec. Mac Millen ze gevierde op de 800 meter in 1.56.1. doch hij moest op de 3000 meter de meerder heid erkennen van Wim Slykhuis, die 8.45.6 noteerde en in de slotronde bijna 10 sec. uit het veld wegliep. Uitslagen dames: 100 meter 1 Fanny Blankers Koen. Ned., 12.2 sec., 2 Verna Johnston, Austr., 12.6: 3 Willy Lust, Ned., 12.8; 4 Yvette Wiliams, N. Zee land. Verspringen: 1 Fanny Blankers Koen, Ned., 5.50 m.; 2 Yvette Williams, N. Zeeland, 5.06 m.: 3 en 4 Willy Lust, Ned en Verna Johnston, Aust., 5.05 m. Heren: 100 meter: 1 Mac Donald. Bailey, GB.. 11 sec.. 2 Lindsey, GB, 11.3; 3 Kooij. Ned., 11.6 sec.; 4 Lilling- ton. GB. 800 meter: 1 Mac Millan, GB., 1.56.1: 2 Urban CJeve, Did., 1.58.0; 3 Van Kreningen. Ned., 1.59.6; 4 Verwey, Ned. 5 Wood GB. 3000 meter: 1 Slykhuis. Ned.. 8.4a 6 2 Mac Millan, GB, 8.53.8; 3 Disley, GB., 8.552 4 Huizinga, Ned., 8.57. de zijn kracht op de 4 km ook tegen over de Engelsman Newton, die hij te Parijs niet had ontmoet. Met zeker 60 meter verschil zegevierde de Amster dammer in min. 14 see. Newlon deed er zes seconden langer over. Voor de stayerswedstrijd kwamen tien motoren in de baan. De nummers 1 tot en met 4 van het stayerskampioen schap te Parijs verschenen aan de start en verder Pronk, Schorn, Besson, Schulte, Bakker en De Best. ,Aan het rijden van wereldkampioen Verschneren was niet te bemerken, dat hij tijdens het incident in België met de politic verwondingen van ernstige aard had opgelopen. Lachend, zoals in de Franse hoofdstad, draaide hij zijn ronden en na 15 km lag hij al op kop. En niet lang daarna zette hij de eerste grote aanval in, lapte Diggelman, Schulte, Besson en Pronk en begon meteen maar aan zijn volgende slacht- oifers, toen plotseling de bel luidde, ten teken, dat de wedstrijd werd on derbroken. Het was begonnen te rege nen en voor een stayerswedstrijd is een natte betonbaan zeer gevaarlijk. Besloten werd, dat de stayerswedstrijd H opnieuw zal worden gereden, in zijn der amateurs in de achtervolging,'toon-'geheel, en wel Vrijdagavond acht uur. Concours-hippique te Rotterdam In de Noorse hoofdstad is een twee daagse schaakwedstrijd begonnen tus sen een Noorse en een Nederlandse ploeg. De uitslagen van de eerste dag waren: Van ScheltingaBarda 10; PrinsKrogdahl 10: DonnerOester aas CortleverStorm Herseth 1—0; KramerKolflaath 10; Baren- dregtHaase '/tMuhringMonsen Jr 10; BouwmeesterOdd Flater 1 0; ir. Van SteenisSauren 10; dr StumpersPetterson 01. Na de eer ste dag leidde Nederland met 82. Mislukte recordpoging van Barthei op 1500 m. Ook de tweede aanval van de Luxem burger Joseph Barthei op het wereld record over de 1500 meter is mislukt. De weersomstandigheden waren niet in zijn voordeel want er stond een scherpe kille wind, die de lopers danig hinderde. Onder een donkere hemel, waar af en toe de zon doorheen brak, werd een aanvang gemaakt met het traditionele internationale concours-hippique te Rotterdam op het terrein van de Rot terdamse manege. Onder de toeschouwers, die in kleine getale aanwezig waren, bevond zich ook prinses Armgard, die de verrich tingen van prins Bernhard met grote belangstelling gade sloeg in het lichte springconcours L, een nationaal num mer. Een twintigtal deelnemers had hiervoor ingeschreven. Prins Bernhard startte in dit parcours twee maal, nl met „Agenda", waarmee hij de derde prijs behaalde (foutloos parcours in 903/6 sec.) en met „Amber Folly", waarmede de prins de zesde plaats be zette (4 fouten 93 4/5 sec.) Het aantal hindernissen bedroeg 14. De maximumhoogte hiervan was 1.20 meter. Het parcours had een lengte van 670 meter. De maximum toege stane rijtijd bedroeg 115 sec. en de Prins Bernhard in gesprek met enkele Zuid-Amerikaanse deelne mers. minimum snelheid, waarmede gereden moest worden was bepaald op 350 me ter per minuut. De uitslag van het springconcours (prijs van Kraligen) was: 1. M. van Loon (Tilburg) met Nerantsoula 9 fouten 88 3/5 sec; 2. A. J. Pot (Hilversum) met Tasso 0 fouten 90 sec. 3. prins Bernhard (Soestdijk) met Agenda 0 fouten 90 3/5 sec; 4. mej. F. Coebergh (Rotterdam) met Hanno 0 fouten 92 1/5 sec; 5. H. de Vos (Wasse naar) met Fire Fly 4 fouten 88 3/5 sec; 6. prins Bernhard (Soestdijk) met Am ber Folly 4 fouten 90 4/5 sec. Nieuwtje op de jaarbeurs (Van onze redacteur). In onze jeugd vonden wij het al een zeer pleizierig vermaak grote, veel kleurige zeepbellen te blazen door een Gouds pijpje. De jeugd van tegenwoor dig bedient zich van andere middelen. Zij wordt al vroeg vertrouwd gemaakt met de moderne materialen, waarmede de wereld de laatste jaren verrijkt is. Dat zij in het „plastic-tijdperk" leeft, bewijst de Jaarbeurs met een nieuwig heid. Een bekende Nederlandse lijm- fabriek brengt namelijk een tube met een plastic-substantie in de handel, waarvan de kinderen zelf plastic-bal lonnen kunnen maken. Tien of twintig naar gelang van de grote 'uit één tube. En niet dadelijk uit elkaar spat tende, maar ballonnen, waarmede zij zich enige tijd kunnen amuseren. „Dag van het zwarte goud" op de Najaarsbeurs Op de Najaarsbeurs te Utrecht is gisteren de dag van het zwarte goud gehouden. Op deze dag bestond gele genheid op uitgebreide schaal kennis te nemen van de mogelijkheden, ver eenvoudigingen e.d. op 't gebied van de brandstoffenhandel. Honderden brandstoffenhandelaren uit alle delen van Nederland toonden be langstelling voor deze bijzondere de monstratiedag. Zelfs een treinwagen was op het ap pèl, om de demonstratie zo getrouw mogelijk aan de practijk van de kolen handel te laten aanpassen. Weer geruchten over nieuwe aankopen van de K.L.M. Naar betrouwbare bronnen in Londen weten mede te delen, heeft de KLM in Engeland een order geplaatst tot aan koop van enige „Cornets". Levering zou ir, 1954 of daarna moeten geschieden. Voorts werd vernomen, dat ook de Ne derlandse luchtmacht een bestelling in Engeland heeft gedaan. Hierbij zou de belangstelling voornamelijk uitgaan naar het Vickers Swift gevechtsvlieg tuig. Zowel de KLM als de Nederland se luchtstrijdkrachten ontkennen deze bestellingen gedaan te hebben. Gunstige ontwikkeling bij KLM De burgerluchtvaart blijft zich gunstig ontwikkelen. Dit blijkt o.m. uit de cij fers van de K.L.M. over het eerste half jaar van 1952, waarin de vervoers-in- komsten f 118.000.000 bedroegen tegen f 103.000.000 in het eerste halfjaar van 1931. De beladingsgraad steeg van 66.8 procent tot 67.8 procent. Geen koopavond in Rotterdam De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteren besloten, naar aanleiding van de op 1 October in werking tre dende nieuwe winkelsluitingswet, géén koopavond in te stellen. Talrijke advi serende organisaties hadden n.l. deze wens uitgesproken. (Advertentie, lng. Med.) 45. Het verbaasde Pim, Pam en Pom helemaal niet dat de baron weinig tijd voor hen had. Tenslotte was het een deftige heer, ook ai kon je dat nu niet direct aan zijn kleding zien. Maar Pim was toch vastbesloten om zijn woordje te doen, nu Moeder naar Buldogstad geroepen was. „Meneer Van Pottum". begon hij dapper, „mijn Moeder heeft een huisje van U gehuurd en zij heeft al voor een heel jaar de huur vooruit betaald.." Verder kon hij niet komen want de baron maakte een ongeduldig handgebaar. „Dat moet je bespreken met., hm., mijn zaakwaarnemer, me neer Vossestaart". „Ja, maar die heeft ons juist naar U toegestuurd", riep Pim weer. „Mijn Moeder wil namelijk niet langer in dat huis blijven wonen, ziet U, omdat wij zo'n last hebben van iemand, die clandestien bij ons in woont!" „Inwoont? En wie is dat dan?" De stem van de baron klonk geïnteres seerd. „Dat weten we juist niet. We hebben hem nog nooit gezien", bekende Pim. „Maar hij eet wel ons brood op!" riep Pam. „En hij naait onze pyama- broeken dicht!" „Zulke onzin heb ik nog nooit gehoord", riep de baron. „Maar het is helemaal geen onzin", antwoordde Pim. „Piet Pakkum, die bij ons de wacht gehouden heeft is van angst het raam uitgesprongen". „Hm.." riep de baron weer. „En wanneer denken jullie te vertrekken?" Verbaasd keken de broer tjes de baron aan. „Vertrekken. Hoe be doelt U?" zei Pim eindelijk. „We willen helemaal niet vertrekken. We vinden het een veel te fijn huis. We willen er juist blijven!" Alleen echt mei blauw ka® banantn U^fet*6t d® u de echte FYFFES etiket op iedere kam I L^r (Advertentie, lng. Med.) Was IJmuidertse zeeman niei toerekeningsvatbaar Het Amsterdamse gerechtshof heeft gisteren in hoger beroep de zaak be handeld tegen de 24-jarige IJmuidenaar M. M., die op de avond van 16 October 1951, aan boord van het Nederlandse s.s. „Hecuba" een hofmeester dusdanig met een mes had verwond, dat de man na enkele dagen overleed. De Amster damse rechtbank legde M. zware mis handeling, de dood tengevolge hebbend, ten laste, doch ontsloeg de verdachte van rechtsvervolging wegens zjjn ver- De Druivenkoningin uit het Westland is gistermorgen op het paleis Soestdijk ontvangen, waar zij, vergezeld door haar gevolg, druiven voor de Lands vrouwe en de prinsessen kwam aanbie den. In haar gezelschap waren o.m. de burgemeester van Naaldwijk, de lieer S. Hoogenboom en de voorzitter van de veilingvereniging Westland, de heer J. Barendse. Tuinstad Slotermeer wordt feestelijk geopend De woningbouw in tuinstad Sloter meer (Amsterdam-West) vordert. Mo gelijk zullen over enkele weken de eer ste huizen reeds bewoond zijn. Het ligt in het voornemen van het gemeentebe stuur de „opening" van deze omvang rijke stadsuitbreiding officieel en met gepaste feestelijkheid te doen geschie den in het begin van October a.s. De plannen daartoe zijn in voorbereiding. 48) DOOR PATRICIA WENTWORTH „O, het is zo overtuigend als 't maar kan: Carr gelooft, dat zij het gedaan heeft." Onthutst wendde Randal March zich naar haar loe. „Watblief?" riep hij uit. Ofschoon juffrouw Silver het be treurde, dat haar onderwijs hem niet meer hoffelijkheid had bijgebracht en het beleefde „wat zegt u?" achterwege bleef, zette ze zonder enig commentaar haar betoog voort. „In 't begin was meneer Carr er vol komen zeker van, dat juffrouw Cray de moord had gepleegd en toen hij haar op die bewuste avond terugzag, was zijn eerste vraag, waarom ze het gedaan had. Zelfs nadat ze hem alles had ver teld, twijfelt hij volgens haar nog. Natuurlijk vindt ze dat erg pijnlijk, maar aan de andere kant is ze opgelucht dat hij blijkbaar niets met de misdaad heeft uit te staan." „Dan was het dus Carr, die de regen jas van Melling House terugbracht," zei March, met beide handen op de schoorsteenmantel leunend. „Daarop zul je van mij wel geen ant woord ver'angen," veronderstelde ze. „Zo'n antwoord is ook onnodig, want de conclusie ligt voor de hand. Carr was tot ongeveer tien minuten vóór tienen bij Elizabeth Moor, liep op weg naar huis Melling House binnen en bracht de regenjas mee terug. M.a.w.: Hij heeft óf zelf James Lessiter ver moord óf hem dood aangetroffen." „Ik geloof niet" juffrouw Silver kuchte weer eens „dat hij hem ver moord heeft en juffrouw Cray is er ab soluut zeker van, want ze had grote moeite om hem van haar eigen on schuld te overtuigen en weet niet, of ze daarin wei geslaagd is." „Dus u gelooft óók, dat hjj er buiten staat?" „Juffrouw Cray is daarvan volkomen overtuigd." „Hm!".... March richtte zich op en opende een kleine actetas, waar hij enige papieren uit nam, die hij haar liet zien. „Leest u alsjeblieft de getuigenverkla ringen eens en vertel me dan, wat u er uit opmaakt." „Dank je, Randal." Hij ging weer zitten en sloeg haar gade terwijl ze las, maar haar fijne, goed gevormde gelaatstrekken bleven zonder enige bepaalde uitdrukking. Ze maakte geen enkele opmerking en las dus de stukken zwijgend ten einde. Toen ze er mee klaar was, deed March nóg een ont hulling. ,,'t Is misschien wel goed, dat ik u nu vertel, wat er later nog aan het licht is gekomen. We hebben ontdekt, dat de zoon van Mayhew hier op de avond van de moord heeft vertoefd. De jongen is een weinig belovend heerschap en heeft al eens met de politie kennis gemaakt. Cyril zo heet hij is die bewuste avond met de trein van half zeven in Lenton aangekomen en heeft daar een fiets gehuurd een en ander verklaart meteen, waarom mevrouw Mayhew zo vroeg uit Lenton is teruggekeerd. Haar man had zoonlief het huis ontzegd en we kunnen niet met absolute zekerheid bewijzen, dat hij er die avond is ge weest, maar twijfelen er toch erg weinig aan. Als mevrouw Mayhew, die alles ontkent, dan ook beweert, hem in zes maanden niet gezien te hebben, liegt ze m.i. Bovendien ontbreken vier beeldjes uit de zestiende eeuw, de vier jaargetij den voorstellende, die op de schoor steenmantel stonden. Rietta beweert, dat ze die beeldjes bij haar vertrek om pim. kwart over negenen nog gezien heeft en dat ze van massief goud waren." „Maar beste Randal!" „Ja," knikte hij, „is het mooi of niet?" „In elk geval buitengewoon interes sant! Wat denk jij ervan?" Randal fronste de wenkbrauwen. „Ik weet het niet," antwoordde hij. „Drake, eerst een en al ijver om de schuld van Rietta of Carr te bewijzen, komt nu met de veronderstelling, dat Cyril bij een poging, om die kostbare beeldjes te stelen, werd verrast en zijn toevlucht t de pook heeft genomen. Die theorie klopt m.i. absoluut niet met de situatie, Immers, de beeldjes stonden op de schoorsteenmantel en Lessiter zat aan zijn schrijftafel toen hij een slag met de pook op het hoofd kreeg. Hij zat met de rug naar de haard gekeerd en de slag kwam dan ook van achteren. Dit valt onmogelijk te rijmen met een op heterdaad betrappen van Cyril May hew. Er is echter een andere mogelijk heid. Als u de plattegrond van de ka mer bekijkt, ziet u, dat de deur waar aan mevrouw Mayhew stond te luiste ren op één lijn met de haard ligt. Wel nu, Cyril kan, evenals Jjn moeder reeds gedaan had, de deur onhoorbaar hebben geopend misschien had zij die wel op een kier laten staan. Hij kan op zijn sokken zijn binnengekomen, de pook hebben gegrepen en Lessiter de slag hebben toegebracht, allemaal zonder dat iemand het zag of hoorde." „Dat zou vreselijk zijn," merkte juf frouw Silver op. „Ja, maar het was mogelijk, al kan ik het ook niet geloven!" Randal's ex-gouvernante kuchte be dachtzaam. „Ik voor mij kan ook moei lijk inzien, waarom die jongeman een moord zou willen begaan. Immers, hij behoefde slechts te wachten tot meneer Lessiter naar bed ging en kon dan de beeldjes wegnemen zonder enig bloed te hebben vergoten." „Als altijd liebt u de spijker op de kop geslagen. Ik kan wel een dozijn re denen voor diefstal, maar geen enkel voor moord bedenken. Hoezeer ik er ook naar verlang de schuldige te vin den, ik kan me Cyril Mayhew niet als de dader voorstellen. Het is mogelijk, dat hij de beeldjes kwam stelen en ook, dat hij eerst bij het zien van Les- siter's lijk op de gedachte van de dief stal is gekomen, maarMarch vol tooide de zin niet. „Ik voor mij begrijp maar niet," bracht juffrouw Silver in het midden, „waarom zulke kostbare dingen als die beeldjes op de schoorsteenmantel van een feitelijk onbewoond huis stonden. Mevrouw Lessiter is al twee jaar gele den gestorven en meneer Lessiter was in geen twintig jaar of méér thuis ge weest." „Ja, het is wel wat eigenaardig, maar mevrouw Lessiter was nu eenmaal zo." March vertelde wat Rietta hem over de verzekeringkwestie had meegedeeld en zei toen verder: „Ik heb er mevrouw Mayhew naar gevraagd en volgens haar zijn de beeldjes na de dood van me vrouw Lessiter opgeborgen in een keu kenkast, maar weer op de schoorsteen mantel gezet vóór meneer Lessiter de kamer betrad; ze dacht, dat hij die din gen anders zou missen." „Ja, ik begrijp het nu," zei juffrouw Silver, stevig doorbreiend, „maar weet je ook, Randal, wat meneer Lessiter deed op het ogenblik, dat hij werd ver moord? Schreef hjj soms?" (Wordt vervolgd) ZATERDAG 6 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram .muziek. 7.30 Idem, 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.40 Idem. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. (9.35—9.40 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.03 Morgenwijding. 10.20 Reportage Vergade ring NVV. 11.35 Viool en piano. 12.05 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.25 „Onze vacantie - hun brood", klankbeeld. 14.35 Drents program ma. 15.00 Amateuruitzending. 15.30 Boek bespreking. 15.45 Gram.muziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf". 16.30 Kamer orkest. 17.15 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Reportage Vergadering NVV. 18.40 Gram.muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament indeze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „Der Zigeuner- baron", operette. 22.00 Socialistisch com mentaar. 22.15 Strijksextet. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Gramofoonmuziek. 23.35—24.00 Idem. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Mor-' gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoon muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gra mofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzers. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amu sementsmuziek en solist. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Me- tropole-Orkest en soliste. 14 40 Harmonie- Orkest. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.38 Kamerkoor. 16.00 Prome nade-Orkest en soliste. 16.30 De schoon- rieid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gram.muziek. 18.15 Journa listiek weekoverzicht. 18.25 Lichte mu ziek. 18.40 Regeringsuitzpnding: Zoek licht op de Westerse Defensie. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gram. muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. muziek. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Actualiteiten 22.00 Amusements muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag ln. 23.00 Nieuws 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gramofoonmuziek. minderde toerekeningsvatbaarheid. De Officier ging na dit vonnis in hoger beroep. Hij had acht jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering geëist. Het Amsterdamse Hof ging uitvoerig in op getuigenverklaringen, waaruit bleek, dat de verdachte reeds lang haat jegens de hofmeester koesterde. M. zelf hield vol, dat hij de hofmeester „niet zo'n erg nare man" vond en dat hij zich van het misdrijf, dat hij in dronkenschap had begaan, niets meer kon herinneren. Het Hof stelde aan de hand van getuigenverklaringen vast, dat de verdachte een „kwade dronk" had en in een dergelijke staat niet meer wist wat hij deed. Twee zielkun- dlgen hadden de conclusie gesteld, dat M. verminderd toerekeningsvatbaar was. „De verdachte handelde", aldus het psychiatrisch rapport, „in een zieke lijke roestoestand, veroorzaakt door alcohol". De procureur-generaal achtte het niettemin noodzakelijk, dat in dit moeilijke geval ook de mening van een andere psychiater werd gehoord en hij vroeg het Hof terugwijzing van de zaak naar de Instructie. Op 18 September wijst het Hof arrest. De procureur-generaal van het Amsterdamse Hof eiste gisteren tegen de 23-jarige zakkenroller C. de H. een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. SPRINGVLOED Slepers van Wi Vaartuig naar IJ gesleept Het Poolse schip „Drozd dag bü Egmond is gestran morgen om vijf minuten vi door drie sleepboten van Wijsmuller te IJmuiden b vlot gesleept. Dit was de die de sleepboten deze mi omdat er nu voldoende het schip kwam, om het over de drie banken te ti Etenswaren en snoei in blik verpakt wi De postadministratie var Nieuw Guinea deelt mede, veel overlast ondervindt vraat, waardoor herhaalde! ging van postpakketten w zaakt. De dieren worden bi getrokken door de etenswaï die, meestal in kleine hoei slechts in papier verpai verrassing aan het pakkel voegd. Het euvel wordt no gewerkt door het feit, dat i in Nieuw Guinea, in afw doorzending, vaak geruime worden opgeslagen en dal wel alle kantoren der p( gebrek aan behoorlijke be staat. Men verzoekt hiero ders van pakketten er atte: dat levensmiddelen en sr tend in blik worden verpa Met het motorschip „A rist" worden Vrijdag te Ri wacht de eerste vijf ku motorboten uit een totaa welke onder de regeling derzijdse hulpprogram do Staten ter beschikking w< van de Kon. Marine. Deze motorboten hebbei van 12 meter en worden v door twee dieselmotoren, ning bestaat uit vier kop De zuivelfabriek „De zal worden verkocht en c - geliquideerd. Dat besluit i een zeer lange en zeer rum vergadering te Groninge grote meerderheid genomi Deze herfst zou juist ei briek voor ongesuikerde i de melk worden voltooid, zal worden afgemaakt, m: den ingericht. Men zoekt thans een koper. Vierjarig meisje I geraakt en verd Het vierjarige meisje Reinarz, wonende aan bo sleepschip, is gistermiddag raakt en verdronken. Het de op de roef van het sc sloten is met een hekwerl afgesloten gedeelte door liet en zich naar het gan heeft zij waarschijnlijk he mist, waardoor zij te wal kwam terecht tussen het Fiienoord-kade, waar het Het meisje verdween ii Na Vijftien minuten dr het een schippersknecht te halen. In bewusteloze 1 naar het Zuiderziekenhi waar bij aankomst bleei overleden. Data verzending Met de volgende schepe worden verzonden. De da correspondentie uiterlijk zijn bezorgd, staan, tussei ter de naam van het scV Indonesië en Nieuw „Indrapoera" (6 Sept.), 1 m.s. „Delft" (9 Sept.), S „Nestor" (17 Sept.), Uni Afrika: m.s. „Pretoria Ca; Canada: s.s. „Nieuw-Am Sent.), Argentinië, Urugt Bolivia: s.s „Alberto Dod Brazilië: m.s. „Alnita" (1 tralie en Nieuw-Zeeland: naver" (6 Sept.) Koningin brengt ge aan Sidons mo< Het secretariaaat van 1 ningin heeft medegedeelc richt, als zou de Koningi zijn. de modeshow van 1 te Amsterdam bij te woi is. Hare Majesteit heeft voornemen gehad zich n show te begeven. Het is hier van opzetelijke misl is geweest. Kunst en cl „Haagse School" n; Het Stedelijk Museum heeft een belangrijk a van meesters, behorende se School, afgestaan v toonstelling in het palc Tilburg, welke op 20 gint en door de Tilburg is georganiseerd. Er zuil worden tentoongeteld i Weissenbruch, Jacob Maris, Joh. Bosboom. Poggenbeek, J. H. Brf Witsen en Lizzy Ansing

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6