Stad en Omgeving GERARD WORM 1 Jimmy Brown als diepzeeduiker Oecumenische Jeugdraad houdt een appèl tot de jongeren AGENDA De VVV als vraagbaak voor allen Biljartkampioenschap vijfde klasse r al AVRO-bestuur in| gelijk gesteld HET NAAIMACHINEHUIS ,Pe Kerk roept de jeugd Speciale dienst in de Grote Kerk Maandagse varkensmarkt blijft hier gehandhaafd Niet alleen vreemdelingen, maar ook stadgenoten kunnen van service gebruik maken Examens van Judoclub Alkmaar Gevonden voorwerpen Verenigingsnieuws van veel belang Alkmaarse Damclub W.D.O. \J nylons Leiders geven elkaar geen duimbreed toe Sportieve sfedV Jong Holland ontvangt Marken in de Overdie Kunst en cultuur Boeiend programma van Kamermuziekvereniging ISfJ ■ps- n' LAATSTE NIEUWS Oliefabriek bij Gronlngei in vlammen Jan van Gent in New Yoi aangekomen TH. J. DAMSTÉ van 20 lol 26 Septembe; afwezig H. J. B. HOEK afwezig van 22 Sept, tot 2 October juffrouw DAGELIJKS VERS GEKLOPTE Slagroom met suiker BAKKUM - OUDEGRACHT VRIJDAG J 9 SEPTEMBER 1952 OiMjeif het motto „De Kerk roept de Jeugd, vestigt elk jaar de Oecumenische Jeugdraad Alkmaar (overkoepelend lichaam der Hervormde, Doopsgezinde, Cn Re**on*trantse jongerenorganisaties), door middel van zijn „Jeugd appél ^ëe aandacht der Alkmaarse jongeren op de „Kerk". Want i9 het niet vreeiiië, dat terwijl prachtige kerkgebouwen ons stadsbeeld beheersen, honder den jongeren zich nimmer afvragen wat er nu eigenlijk in die gebouwen wordt verkondigd en wat die Kgrk toch te vertellen heeft? Het Jeugdappél wil een roep zijn tot alle jongeren: „Komt, neemt eens ken nis. bezoekt de catechisaties of neemt deel aan één der vele vormen van jeugdwerk in enze stad". Het Jeugdappél 1952 bestaat uit een speeiale jeugddienst in de Grote Kerk te 19 uur. In deze dienst zal ds N. O. Steenbeek uit Amersfoort, voorzitter van do landelijke Qec. Jeugdraad spre ken over het onderwerp „Hebben wij |5en .ein meer?". Na afloop van deze jeugddienst te ca. 20.15 uur is er in de consbrtdrjgkamer van de kerk een na bespreking1, eveneens geleid door ds Steenbeek. Htés kunnen allerlei vragen worden gesteld. .Vorige jaren vonden bij deze nabespreking vaak felle, uiterst interessante discussies plaats. Waar ds Steenbeek een boeiend en gevat spre ker is en vele buitenlandse ervaringen heeft, belooft het Jeugdappél 1952 bui tengewoon goed te worden. Ook oude ren zijn hartelijk welkom. Zoals bekend worden met ingang van Maandag de varkensmarkten (met uit zondering van enkele streken in ons land) met het oog op de varkenspest verboden. Er is namelijk momenteel niet voldoende serum aanwezig om deze ziekte als zij zich verder uit breidt met succes te kunnen bestrij den. Een uitzondering is evenwel gemaakt voor de markten welke voor varkens bestemd zijn die direct na verkoop naar de slachthuizen gaan, zodat de Maandagse varkensmarkt in Alkmaar doorgang zal kunnen vinden. Het is evenwel waarschijnlijk dat op het programma van de komende land bouwtentoonstelling de afdeling var kens wel geschrapt zal moeten worden. Den Haag kan automatisch Alkmaar bellen Met ingang van hedenmorgen 7 uur zün de geautomatiseerde telefoonnetten van het telefoondistrict Alkmaar langs automatische weg bereikbaar voor de aangeslotenen van het net 's-Graven- hage en de geautomatiseerde telefoon netten van het telefoondistrict 's Gra- venhage. VRIJDAG Cinema Amerioain, 8 uur: Alarm bij de kustwacht <14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het dodenmasker (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: San Francisco (14 jaar). Café Huiberts: Biljartkampioenschap pen. ftv Wapen van Heemskerk, 8 uur: Open bare vergadering - winkelbedienden. Gulden Vlies, 8 uur: Schola Publica. Cinema Americain, 7 en 9.30 u.: Alarm bij de kustwacht (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het dodenmas ker (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: 's Nachts langs de weg (18 j.>; Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: San Francisco (14 jaar). Café Huiberts: Biljartkampioenschap pen. Grote Kerk, 8 uur: Groot Orpheus- coneert. Gulden Vlies, 8 uur: Potasch en Per- lemoer. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Open bare vergadering wegvervoerders. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 4.01 16.18 Zaterdag 4.31 16.47 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 4.06 16.23 22.06 10.23 Zaterdag 4.34 16.51 22.34 10.51 Handelsbeurs in het Wapen van Heemskerk Woensdag en Donderdag was er in Het Wapen van Heemskerk een beurs georganiseerd door de heer Winder, die ten doel had, detaillisten, verkopers en fabrikanten tot elkaar te brengen. Diverse fabrikanten waren er vertegen woordigd, allen in de levensmiddelen- en aanverwante branches. Hoewel het «hier een experiment btrof, was de be langstelling zeer groot. Ook de omzet overtrof de verwachtingen. De stands waren zeer goed verzorgd. De étaleur, de heer Van den Hooff, had elk uitge voerd in de kleuren van de fabriek, welker waren er in waren uitgestald. Op deze wijze was een zeer aantrekke lijk geheel verkregen, dat grote waar dering oogstte. Aan de beurs waa een verloting verbonden, waarvan de prij zen bestonden uit verschillende, door de standhouders aangeboden artikelen. De heer Winder heeft gisteravond bij de sluiting dank gebracht aan allen, die op enigerlei wijze hadden meege werkt aan het welslagen van de beurs. Nu het vreemdelingenbezoek begint af te nemen krijgt mej. Joan Hillerström op Vrijdagmorgen weer een de tijd om rustig adem te halen. In het seizoen komt ze daar niet aan toe, Want dan is het in het V.V.V.-kantoortjs brj het Waag gebouw een gonzende bijeenkorf, waar men alle talen van de wereld kan be luisteren. Hoeveel maal zal mej. Hillerström gewezen hebben op de rode lijn op de plattegrond van Alkmaar en hebben uitgelegd, dat dit „une promenade trés intéressante" is of „en mycket trevlig och intressant promenad." Ze weet het niet. Het aantal vreemdelingen, dat voor de toonbank inet de tientallen veel kleurige folders verschijnt is niet te tellen. En al zon dat wel het geval zijn, op de hoogtijdagen ontbreekt daarvoor de tijd. KLEDERMAKERS LAAT 112 (Advertentie. Ing. Med.) Onder grerte belangstelling werden Don* derdag in Sportschool J. Kuilman te Alk maar de examens gehouden voor 2e Graad Jiu-Jitsu en gele-oranje en groene band graduaties. Voor 2e Graad Jiu-Jitsu slaagden de volgende eandiaten uit Alkmaar en om geving: C. Jaiften 7» A. de Jong 67, M. Groefzema 8Vs, A. v. d. Vaart 8Vz« Schilder 7, mej. A. Bindingk 6*/*, mej. L. Huiberts 6, mej. T. de Vries 6, R. Pool 6V», H. Pool 6Vi, N. Buizer 7, G. Tol 7, J. Éikelenboom 6, J. Quant 6, N. Kooi 8 en L. Adams 7Va. Voor Judo gele band slaagde de can» dldaten: J. Eikelenboom 6, W. Zwart 5, R. Pool 7t H. Pool 7, L. Brand 6V2. W. Bruiningk 5, P. Ridder 7»/» en J. Quant 7. Voor Judo oranje band: C. Groefzema TV* C. Smit 8. Voor Judo groene band: mej. A. Bin- dinga 6, mej. L. Huiberts 7, mej. T. de Vries 7*/*, N. Kooi 6Vs, P. Schilder 6*/*. K. Jongepier 7, N. Buizer 71/» en L. Adams 6»/*. De spannenste gedeelten van dit groene band-examen waren wel de partijen die tegen twee gelen banden gemaakt moes ten worden. De tijd die hiervoor staat is twee minuten. De heer N. Kooi uit Cas- tricum was wel de snelste en vloerde de twee gele banden in de tijd van 10 sec.; de heer P. Schilder in 47 sec. en de heer buizer in 55 sec. Gevonden rijn over het tijdvak van 12 tot en met 17 September 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, van 17 tot 18 uur op kamer 14, le etage, op de Maandagen, Woens dagen en Vrijdagen, de volgende voor- werpen: portemormaies (met en zonder inhoud), kinderwant, broche, slot met twee sleutels, bruine muts, speldje, ballpoint, capuchon, tas, onderdeel mo tor, leesboek, geldsbedragen, koperen Bleutels, bril, rode trui, claxon, wind jack, regenmantel, pak met zeep, arm bandje, ceintuurs, dasspeld, huissleutel, schooltas, tafelkleed, speelgoedwagen tje, broche, vulpen (dames», paarlen- feetting, kastsleutel, loodlepel, brood zak, rol kastpapier, kinderpistooïtje, zeildoeken tas, rozenkrans in etui. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn te Alkmaar aangetroffen een jong donkerbruin hondje, pl.m. drie maahden oud, teef, en een rood poesje, pl.m. vier maanden oud. Aan komen lopen op Kennemerstraatweg 173 een muisgrijs katertje, witte snuit en witte voeten. Ter beschikking is een mooi blauw poesje. In het huis van ouden van dagen Veer- «traat 1 kwam een rood-zwart-wit poesje binnen lopen. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36, Alkmaar. Naar schatting zijn van de bezoekers, die om inlichtingen komen zestig pro cent buitenlanders, die mej. Hiller ström met haar kennis van Frans, Duits, Engels, Zweeds, Noors en Deens in de meeste gevallen wel te woord kan staan. Al is het vreemdelmgenbezoek nu heel wat minder, toch kan men bij de WV nog niet aan vacantie gaan den ken. Er Jiggen nog bergen werk waar men tijdens het seizoen niet aan toe is gekomen en straks beginnen weer de aanvragen binnen te stromen om inlichtingen over reizen en uitstapjes voor het volgende jaar. Weinig mensen weten, dat de VVV een vraagbaak is niet alleen voor de vreemdelingen, maar ook: voor de stad genoten, die zich op de hoogte willen stellen van wat er 's avonds in de bios copen of schouwburg te doen is, of die met Kerstmis naar de Veluwe willen. Heel vaak wordt er op de VVV een beroep gedaan door mensen, die pas in Alkmaar zijn komen wonen en zich hij een of andere vereniging willen aan- Onder leiding van haar voorzitter hield de Alkm. Damclub W.D.O. gister avond haar jaarvergadering. De voor zitter opende de bijeenkomst met har telijke woorden en reikte de prijzen uit, die in de zomerwedstrijd waren behaald, n.l. aan de heren D. Kiewitt en M. J. Langras Jr. Dat juist deze jonge leden de prijzen behaalden, juichte de voorzitter toe. Besloten werd deel te nemen aan de nederlaiagwedstrijden, uitgeschreven door de Damclub S.N.A. te Heer-Hugo- waard, ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan. In de tweede helft van October zal de winterwedstrijd een aanvang ne men, die gespeeld zal worden in drie tientallen met promotie en degradatie (2 per tiental). Voor deze wedstrijd zullen mooie en nuttige prijzen worden beschikbaar gesteld. Na afloop van de geanimeerde ver gadering gaf de heer H. Kruider vol gens de gewoonte een simultaanséance tegen 14 spelers. De simultaanspeler won 5 partijen, speelde er 5 remise tegen J. Homma, G. v. d. Kuyt, J. v. Beekum, G. C. van Gulik en A. F. Deichmann en verloor er 4 tegen D. Kiewitt, M. J. Langras Jr., Jb. Strijbts en J. Schipper (54 pet. winst). DIRECTIE EN PERSONEEL OP REIS De directie en het gehele personeel der Victrix puddingfabriek alhier, ver trokken hedenmorgen vroeg per trein naar Breda van waaruit per touringcar een bezoek aan» Antwerpen en Brussel zal worden gebracht. Het belooft nu juist niet een nazomerse dag te zullen worden, maar dat heeft men van te vo ren natuurlijk ook niet kunnen bekij ken. Links geweven Extra lang Zeer rekbare boord 4.90 5.75 5.90 HOEK HOUTfIL usen Lingeries Ko (Advertentie. Ing. Med.) sluiten, waarvan zij geen adressen we ten. Niet, dat men in het kantoortje bij de Waag over alle gegevens be schikt. Verre van dat. Het kost dan ook soms heel wat moeite om de juiste inlichtingen te bemachtigen, maar al les wordt in het werk gesteld om de vragenstellers te bevredigen. Natuur lijk zou het geven van dergelijke in formaties veel sneller en eenvoudiger kunnen gebeuren als dè verenigingen, ook op kerkelijk gebied, de VVV op de hoogte stelden van de adressen, waar men hen zou kunnen bereiken en van de programma's, die zij van plan zijn te geven. Eveneens voelt' men het ge mis, dat men bij de WV Alkmaar geen agentschap kan krijgen van de ANWB. Men zou tal van automobilis ten, die zich met- vragen tot het kan toor wenden, in dat geval volledig te« dienste kunnen staan. Veertig jaar bij de belastingen Men heeft over het algemeen geen prettige gedachtenover een belasting kantoor, maar wie daar werken zijn plichtsgetrouwe ambtenaren en de sfeer is er zodanig dat er menige jubi laris gehuldigd wordt die een lange staat van dienst heeft. Woensdag herdacht de heer Kansen, die sinds 1934 in Alkmaar werkt, hier zij'n 40-jarig dienstjubileum. Te midden van collega's werd hij met zijn gezin hartelijk gehuldigd en in de bloemetjes gezet. Hij ontving verscheidene ca- deaux, ook namens de ABVA. Oud inspecteurs en diverse collega's in den lande deden de jubilaris telegrafische gelukwensen toekomen. Zaterdagmiddagvoetbal Jong Holland ontvangt de eilandbe woners. Zal het de club uit Marken weer gelukken gelijk te spelen, even als het vorig seizoen? Robaver en Din- dua begonnen beide met een 21 ne derlaag. Nu ze elkaar ontmoeten zit er misschien een gelijk spel in. HCSC en AMVJ die beide met een overwinning zjjn gestart, treffen elkaar in Den Hea der. Zwaluwen kan de punten thuis houden tegen AGT. Van Blauw Wit verwachten wij een nederlaag tegen Kromhout. Jong Holland speelt met onderstaand elftal: F. Hóekstra; Kou wen en v. Westrienen, Romeyn, Van Til en Rol; C. Goossensj Dragtsma, Kuiper, Jansen en Tesselaar. Hef Hoogeland houdt morgen collecte Morgen wordt hier ter stede een col lects gehouden voor het reslasserings-, opvoedings- en verzorgingswerk va.n. de vereniging „Het Hogeland". Deze vereniging bestaat in December 60 jaar en wat zij deed, was al die jaren een zegen voor duizenden. Zij heeft vier kolonies en vijf tehuizen. De kolonies zijn voor het opnemen van ontslagen gevangenen, voorwaardelijk veroordeelden en in vrijheid gestelden, psychopathen en kinderrechterpupil len. De tehuizen zijn voor lichamelijk en geestelijk onvolwaardigen, alleen staande personen, a-soeialen, drank zuchtigen, ouden, van dagen en zieken. Een collecte voor dit goede doel kunnen wij van harte aanbevelen. Der gelijke zegenrijke instellingen moeten in staat worden gesteld haar werk on belemmerd te kunnen voortzetten. Aanbestedingen Vanmorgen vond op het bureau Openbare Werken de aanbesteding plaats Van het bouwrijp maken van het terrein ten Zuiden van de K. van 't Veerstraat langs de verbindingsgracht in de polder Overdie en Achtermeer. Er waren zes inschrijvingen ontvangen: J. Twisk, Castricum, f 69.770; A. Lecterc, Castricum, f 72.650; P. Meijer," Wijk aan Zee, f 73.000; Aann. Mij Kennemerland, Heiloo. f 73.450; H. A. Punt, Alkmaar, f 75.180; G. Hulzebos, Bloemendaal, f 77.300. Bij de gisteren gehouden aanbeste ding van 33 etagewoningen aan de Brederostraat door de woningbouw vereniging Rochdale was de hoogste in schrijver het bouwbedrijf C. J. van Heist, Velsen-Noord voor f 399.000 en de laagste de firma C. de Geus Zn., Broek op Langendijk voor f 289.800. HR MS „CASTOR" WEDEROM TE ALKMAAR Hr Ms „Castor", het logementsschip van de mijnopruimingsdienst der Ko ninklijke Marine, heeft na op 's Rijks Marinewerf te Den Helder in onder houd te zijn geweest, zijn tijdelijke lig plaats in het kanaal OmvalHuigen- dijk wederom ingenomen. Het gunstige weer van de vorige week heeft de op ruimingswerkzaamheden aan de kust zeer versneld, zodat het vaartuig waar schijnlijk in de loop van de volgende week definitief zal vertrekken. ALKMAAR IS NOG ALTIJD ZEE HAVEN Aan de Handelskade is aangekomen de te Groningen thuis behorende coas ter „Adara", die te Otterbacken in Zuid-Zweden 81 standaard gezaagd hout heeft ingenomen. De lading is bestemd voor de houthandel der fa. Conijn al hier. Het schip heeft de afstand van Otterbacken, gelegen aan het Wiener- meer, naar Den Helder in vier dagen afgelegd. De deelnemers aan het biljartkam- piocnschap vijfde klasse district Alk maar, hebben gisteravond in de „Oude Poorter" weer eens te meer kunnen ontdekken hoe moeilijk de edele bil- jartsport is en dat het nog wat anders is zo maar eens een partijtje voor ge noegen te spelen of in een wedstrijd uit. te komen voor een kampioenstitel, waarbij de erltlsehe blikken van tien tallen belangstellenden de verrichtingen volgen. Wij kregen de indruk dat verschil lende deelnemers beneden hun normale prestatie bleven, hetgeen voor een niet onbelangrijk deel veroorzaakt werd door een gebrek aan concentratiever mogen. Dat laatste is voor een wed strijdbiljarter, of hij nu speelt in de vijfde klasse van het district Alkmaar of in de hoofdklasse van de K. N. V. B. van het grootste belang. De speler, die zich niet alleen weet met de .ballen en zijn gevoelige keutop onder de helle lichtkegels boven het groene laken, zal nooit de grens van rijn capaciteiten kunnen bereiken. Opvallend was de prettig, sportieve sfeer, waarin de wedstrijden daar in de „Oude Poorter" worden gespeeld. Er was waardering voor eikaars prestaties en als de makeur een enkele maal een fout maakte, werd daar zelfs niet met een gebaar op gereageerd. Jan Nierop en Joop Nugter hgbben ook gisteravond twee winstpunten ver- zamels. Nierop klopte met tien caram boles verschil Frits Huiberts en Joop Nugter bond Jan Hoogland aan zijn zegekar. Hoogland kan in dit tornooi maar niet op gang komen. In een einde loze partij, 49 beurten, verloor hij eveneens van Gilles. Hoogland kwam met zijn 34 caramboles en 30 poedels op een gemiddelde van .69. Frits Huiberts kwam tegen Cor Klaaren weer in vorm. Klaaren, die de plaats heeft ingenomen van Kooy die wegens ziekte moest afberichten, speel de met een gemiddelde van 1,0, maar bleef nietemin op 25 caramboles staan. Ook in Gilles moest de jeugdige Klaa ren zijn meerdere erkennen en hoewel Meyerink tegen da remplacant van Kooy niet goed op stoot was eindigde de derde partij eveneens in een neder laag voor Klaaren. Nierop en Nugter hebben met acht punten uit vier partijen de leiding. Wonderlijk genoeg hebben deze spelers voor hun 200 caramboles evenveel beur. ten nodig gehad, zodat zelfs hun moyenne precies gelijk is. De uitslagen van Donderdagavond lui den: Gilles Hoogland Huiberts Klaaren Nugter Hoogland Gilles Klaaren Nierop Huiberts Meyerink Klaaren (De kolommen betekenen achtereen, volgens: caramboles, beurten, serie en moyenne). De stand is: Nierop 200 124 1.61 8 Nugter 200 124 1.61 31 Meverink Gilles 212 172 1.23 8 Huiberts 178 111 1.60 4 Kloet 388 173 1.08 4 Hoogland 210 209 1— 01. Klaaren 141 181 -.77 0 (De kolommen betekenen achtereen, volgens: caramboles, beurten, moyenne f en matchpunten). Belangstelling neemt toe Twee beroemde pianisten Stephen Askenase, Jan Smetterlin, het Röntgen Strijkkwartet en de bekende Franse violiste Janine Adrada zullen in het ko mende seizoen de concerten van de Alkmaarse Kamermuziekvereniging ko men verzorgen. Het zal iedere muziek liefhebber duidelijk zijn, dat het bestuur deze keer wel héél bijzondere zorg heeft besteed aan het winterprogramma. Een Chopin-avond van-Askenase zal de serie sublieme concerten openen. We durven met vrij grote zekerheid voorspellen, dat de muziekavonden een succesvol verloop zullen hebben. Im mers de belangstelling rond de kunst vorm „Kamermuziek" schijnt de laat ste tijd gestadig toe te nemen. Van het bestuur vernamen we, dat dit verschijn sel zich ook bij de Kamermuziekvereni ging voordoet in een bescheiden stij ging van het aantal abonné's. Dit is een verheugend teken voor de bloei van ons stedelijk muziekleven. Mannenkoor Orpheus biedt aantrekkelijk programma Het programma van het concert dat het mannenkoor „Orpheus" Zaterdag in de Grote Kerk zal geven is zeer aan trekkelijk samengesteld. Behalve de solisten, Maartje Kliffen en de organist Piet Kee, wordt medewerking verleend dóór het Zaandams Mannenkoor, dir. Cees Kef, en Alkmaars Klein Orkest, o.l.v. G. Pranger. Door het koor wordt o.l.v. dirigent Joep Schreurs o.m. uitgevoerd „Kan- tate", „Dir, Seele des Welt Alls" van Mozart en het Te Deum Laudamus van Hub. Cuypers, voor dubbel koor en or gel. Arbeider bestal zijn patroon Een 46-jarige Alkmarder is door de politie aangehouden wegens diefstal van materialen, waaronder een hoe- velheid metaal, ten nadele van rijn patroon. Hij had het gestolene reeds te gelde gemaakt. Ook de heler werd gearresteerd. Beide mannen zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. RAAD VERGADERT OP 9 OCTOBER De raadsleden van onze gemeente zullen weinig tijd hebben om van de feestvreugde op de 8ste October op verhaal te komen. De volgende dag roept de burgemeester hen reeds bij een voor het houden van een vergade ring. 50 49 5 1.02 34 49 7 -.69 50 24 12 2.08 25 24 6 1.04 50 29 11 1.72 3' 29 6 1.13 50 31 8 1.61 31 31 4 1.- 50 29 7 1.72 40 29 6 1.37 50 35 10 1.42 26 35 5 -.74 hoogst» I life p Êb 43. „Laten we dan met z'n drieën naar Het Rode Paard rijden," zei Bon- kie Biezebijter. „Misschien lukt het ons die twee kerels in handen te krij gen. Als we ze in één van de kelders van de herberg kunnen opsluiten, is er nog niets verloren en met z'n drie- en zijn we toch wel wat mans." „Hoe rijden?" vroeg Roel Reutelvink. „Heb ben jullie dan een auto?" „Natuurlijk" antwoordde Bonkie Biezebijter. „Die taxi hebben wij gehouden. Die staat voor de deur. We wilden hem eigen lijk de plomp inrijden, maar 't is maar goed dat we dat nog niet gedaan heb ben enneRoel Reutelvink was naar het venter gelopen en keek naar beneden. Hij zag hoe iemand de taxi met een paar handige manoeuvres in de straat omdraaide en toen in volle vaart wegreedHij wendde zich tot zijn twee bezoekers. „Jullie beweer den, dat die taxi voor de deur staat, hè?" vroeg hij sarcastisch. „Laat Ik je dan vertellen, dat-ie voor de deur ge staan hééft en dat er zo juist iemand mee vandoor is gegaanBonkie Biezebijter en Sjonnie sprongen bijna tegelijktijdig op en renden naar het venster, Sjonnie stak zijn hoofd naar buiten. Heel in de verte zag hjj een auto in een stofwolk verdwijnen. „D- d-dat is sterk", mompelde hij. „D-die zijn we kwijt, Bonkie!" Roel Reutel vink keek de twee anderen minach tend aan. „Jullie zijn me een paar dilettanten, hoor", zei hij. „Als je maar weet dat ik met deze affaire niets meer te maken wens te hebben. Die is stuk. Aan zo'n voos zaakje waag ik mijn dure duikapparaten niet en nog minder mijn goede naam. 't Ga de he ren goed. Mag ik zo vrij zijn de deur voor hen open te maken?" LANGESTR. 103 ALKMAABf (Advertentie, Ing. Med.) (Ongecorrigeerd) In de civiele procedure, die de J. J. Nahuis uit Deventer voor de sterdamse rechtbank aanhangig, h gemaakt tegen de AVRO inzake de gemene jaarlijkse vergadering van ze omroepvereniging, op 5 Juli j.l, Maastricht gehouden, en het ontslag de heer W. Vogt, heeft de rechtbi het bestuur geheel in het gelijk gestelij Eiser werd veroordeeld in de kostei| van het geding, begroot op f 250. De rechtbank heeft uitgemaakt, dal de AVRO met 250.000 leden gerecht vaardigd was om als regel van ori( te eisen, dat de leden, die de algemeni vergadering wensen bij te wonen, hie: van tevoren aan het bestuur schriftelijl) opgave doen. Dit is in de statuten vast gelegd. De rechtbank was er voorts var overtuigd geworden, dat de aankond» ging van deze vergadering, opgenonw' in de Radiobode, tijdig onder de i dacht van de leden is gekomen, dat zeggen drie weken vóór deze werd houden. Zij wees de gestelde eis de vergaderihg ongeldig te verklar: van de hand, omdat zij van mening dat het AVRO-bestuur niet in stnj met de statuten heeft gehandeld. Hel zelfde geschiedde met het verzoek tl het ongeldig verklaren van het ontsla; dat het bestuur heeft verleend aan heer W. Vogt. De rechtbank was i oordeel, dat de heer Vogt zijn ontsll zelf heeft ingediend Een zware brand is hedenmidi één uur uitgebroken in de olfl fabrieken van de N.V. P. R. sema te Hoogkerk bij Gronii De Groninger brandweer is onmidi ljjk uitgerukt om assistentie te vet nen aan de bedrijfsbrandweer. De W woedt momenteel op de vierde en f de verdieping van het fabriekscomp' waar de zgn. schilferafdeling is tigd. Het verkeer op de weg Gronicji Hoogkerk ondervindt grote moeilijWj den, te meer ook daar de brand enorme rookontwikkeling veroorzaK Acht stralen heeft men thans in vuurhaard geworpen. De Groninger brandweer, die me' mistbluswagen aanwezig is, heeftc meer materiaal ter versterking t Het vuur concentreert zich mem teel in een liftkoker en kan zich moment naar buiten storten, waard'; het hele fabriekscomplex met brandbare inhoud groot gevaar Roelfsema's oliefabrieken vervaa' gen olie uit lijnzaad en zg.n schil"5 een oliehoudend veevoederproduct Jan van Gent, de Amersfoortse at'? buschauffeur, die een plaats gaat innemen van een maandje je'l yorkse collega, is per vliegtuig York aangekomen. De collega, WJ1 Edward Brannan, was op het vlwjji om hem te verwelkomen. BtaniiW,L Maandag naar Nederland vertren Jan van Gent zal in New JrJ van de drukste buslijnen voor Z'J" :l j kening nemen, namelijk die va - 129ste naar de 42ste straat. Men die lijn gekozen omdat zij de .,?.eIL, digste" is: alle straten waar ZU gaat dragen nummers. Aan allen die deelnemir betoond hebben na hi overlijden van onze onve; getelijke Echtgenoot, Vi der, Behuwd- en Grool vader JAN DE GROOT, betuigen wij onze welg< meende dank. Uit aller naam, M. DE GROOT— ZWAR1 Meningweersweg C 15, Stompetoren. Huidarts BERGE!5 arts N.V. ALKMAARSCHE OVERDEKTE, Tel. 3500, Canadaplein 1, vraagt ▼oor de damesafdeling, leeftijd boven 17 jaar. Aanm. kantoor Overdekte. Het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vraagt voor spoe dige indiensttreding een JONGSTE BEDIENDE (m.) voor laboratorium- werkzaamheden,- o.m. be last met verzorging van lab.glaswerk. Leeftijd 16 jaar. Uitsl. schr. soil, aan de geneesheer-direc teur vóór 25 Sept. a.s. Te huur SLAAPKAMER met of z. pension,. Brieven onder no. A 39 bureau van dit blad, Nieuwe en gebr. HANDM. vanaf 35.—. Trapmachine f 110.—, alle merkenj ook zig-zagj alle met garantie. Rep. aan alle merken. J. H. DE BOER, Geester singel 56, Alkmaar. Telef. K 2200—3175. ,In het faillissement Van de nalatenschap van SPLINTER CORNELIS LUCAS JOHANNES SPIERENBURG, gewoond hebbende te Alk maar, is op 18 September 1952 de enige uitdelings- lijst gedeponeerd ter Grif fie van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alk maar. Mr. Dr. C. Berkhouwer, Curator, Nieuwlandersingel 47j Alkmaar. Wana ter U maar i een heerlijk kopje-k graag fijne koffie dr ^oor Nescafé gewonnen, w: is van de allerbeste vers-geb: gemaakt. Nescafé gebruiken nier om in niet meer -dan verrukkelijke koffie te kunne Bovendien: geen koffiezette: lies en elke gewenste hoe' •terkte op elk moment! Kóffie-extract verpeederd me, gelijke hoeveelheid koolhydr, toegevoegd teneinde het ar te heuiarerr. Prlj. per butje I 3.. V koppen ■EN h'ESTZÉ PRODUCT

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2