Nieuw! half zware shag! shag! - Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving Winkelpersoneel verklaart zich tegen invoering van koopavond Titelstrijd zal gaan tussen Joop Nugter en Jan Nierop AGENDA ilC half DE FILMS VAN DEZE WEEK Nieuws uit de Coöp. afzetverei hield drukbez Een stap achteruit in onze sociale positie" De Schermer Dansers naar Luik Biljartkampioenschap vijfde klasse Hoogland behaalde zijn eerste v/inst Voor de liefhebbers van een Een speciale melange VCM de beste lichte en pittige tabakkml OMO is het beste, ook het zuinigste wasmiddel ter wereld. (OMO-Nieuwsdienst) Afzet van pootaard, De Zuidscharwoude kermis ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1952 Hoewel de Alkmaarse middenstand zich niet definitief voor een koopavond heeft uitgesproken de uitslag van de enquête was zeer verdeeld heeft de afdelingsunie van de samenwerkende organisaties van handels- en kantoor bedienden het niettemin nodig geoordeeld zich met een adres tot het college van B. en W. te wenden, waarin wordt verzocht ernstig rekening te houden met de wens van het winkelpersoneel, dat zich tegen een koopavond heeft verklaard. Het personeel liet zich bij deze uitspraak in de eerste plaats leiden door het feit, dat «en koopavond gelijk staat met een verlenging van de arbeidstijd, waar voor op geen enkele wijze compensatie zal worden verkregen. Doch niet alleen deze „stap achteruit in de sociale positie van het winkelpersoneel" speelde bij de beslissing een rol, ook de algemene en speciaal de middenstandsbelangen zijn in de kringen van Mercurius, de Christelijke vereniging van handels- en kantoor bedienden en de Katholieke organisatie St. Franciscus terdege overwogen. Men is daarbij tot de conclusie ge komen, dat waar geregeld op consump tiebeperking wordt aangedrongen, een koopavond de prikkel tot kopen zal stimuleren en dat een dergelijke avond geen verhoging maar een verplaatsing van de omzet zal bewerkstelligen, n.l. van de koopkracht zal verplaatsen van de buitenwijken naar de binnenstad of met andere woorden gezegd: van de middenstand naar het grootbedrijf. In het adres wordt er verder op aange drongen de raad te adviseren zoveel mogelijk sluitingen op de middag voor te schrijven, omdat een vrije middag die aansluit op een vrije avond voor het personeel veel meer waarde heeft dan een ochtend. Op een gisteravond in het Wapen van Heemskerk gehouden openbare vergadering, waarin ht adres aan B. en W. met de leden van de drie orga nisaties werd besproken de opkomst was zo groot, dat men van de boven- naar de benedenzaal moest verhuizen werd het woord gevoerd door de voorzitter van „St. Franciscus", de heer G. J. Berkhout, die o.a. mededeel de, dat verschillende middenstanders achter het streven van de personeels- bonden staan. Tevens waren adheasie- betuigingen ontvangen van de Alk maarse Bestuurdersbond en de vak centrale van de KAB. De heer Berk hout merkte op. dat het voornamelijk de middenstanders in het centrum van d? stad zijn, die zich bij de enquête vóór een koopavond hebben uitgespro ken. nadat aanvankelijk de midden stand in zijn geheel afwijzend tegen over een invoering van deze maat regel had gestaan. Spreker schetste de Verwarde situatie, die onder de win kelstand ten aanzien van deze materie heerst en herinnerde er aan, dat het argument, waarmee men de koopavond wilde invoeren, n.l. dat als de omlig gende gemeenten een koopavond had den Alkmaar niet kon achter-blijven, piet meer opgaat aangezien zovel Zaan dam als Beverwijk en Amsterdam van deze gelegenheid him door de wet ge boden geen'gebruik zullen maken. Zou er een koopavond in Alkmaar worden doorgevoerd, dan betekent 'dit. dat ook de gemeenten Hoorn, Enkhuizen, Broek óp Langendijk, Schagen. Den Helder en De Streek zullen volgen. De hoofdbestuurder van de Alge mene Bond „Mercurius", de heer B. Ram uit Amsterdam, betoogde, dat ook vroeger een laat sluitingsuur nooit heeft geleid tot een verhoging van de omzet, doch alleen tot een verplaatsing. Het argument, dat man en vrouw voor het kopen van kleding of meubilair er prijs op stellen samen de winkels te bezoeken noemde hij weinig steekhou dend omdat dergelijke aankopen bij de meeste gezinnen slechts één of twee keer in het jaar voorkomen. Speciale aandacht besteedde spreker aan de vrije middag, die hij de voorwaarde noemde voor de culturele verheffing Van deze werknemersgroep. Hij maakte verder ernstig bezwaar tegen de door de besturen van de middenstandsorga nisaties gehouden enquête, waarbij de gestelde vragen reeds een bepaalde suggestie inhielden. Overigens was deze enquête zeer gebrekkig samen gesteld. Zo was er o.a. een vraag of op de Zaterdag de sluitingstijd op 19 uur gesteld diende te worden, hetgeen niet door de raad kan worden beslist, maar bij hoge uitzondering door de Kroon zou kunnen worden toegestaan. Aan de waarde van de enquête meende spreker dan ook ernstig te moeten Uit het zakenleven Aan het Handelsregister, orgaan van de Kamers van Koophandel en Fabrie ken in Nederland, ontlenen wij aan de nieuwe inschrijvingen van zaken: Kleinhandelaren. S. Viizelaar (E.). Alkmaar, Hoogstr. 7. Kleinh. in onderkleding, babygoed en corsetart. Onder de afd. Kleinhandel zi.in de volgende wijzigingen opgenomen: J Spanjaart, Langediik, Oudkarspel, Dorpsstraat 53. Kleinh. in rijwielen en motoren, enz. Bedrijf o.a. Fa. J. Span- ^Th. Bijman Castricum, Mr. Dudwlg- straat 1. Brood-banketbakkersbedruf. Uittr. E.; Th. Bijman, Nwe. E.; H. Schekkerman o.eig.n. Wed. E. M. de Eoer—Vredevoort, de Rijp. Vlaanderen 300 Kleinhandel in melk en zuivelproducten. Uittr. E.: Wed. E. M. de Boer—Vredevoort. Nwe E.: A. de Boer o.eign. Diversen. G. A. de Jong's Aussurantiekantoor. Alkmaar. Ripningstraat 30. Bedrijf verplaatst, naar: Bergen, Bergen aan Zee, Patiinweg 1. Wed. C J. Kaandorp. Akersloot. .Tu- lianaweg 201. Schildersbedrijf. Uittre ding E.: Wed. M. Kaandorp—Verduin. Bedrijf w.v. door een V.o.f. o.n. Wed C J Kaandorp en Zoon. Venn.: Wed. M. Kaandorp—Verduin en C. Kaan dorp. Café ,St. Willebrordus", Alkmaar. Oudegracht 130. Café en schildersbe drijf. Cafébedrijf o.a. de Stichting R.K. Militair Tehuis. Handelsnaam thans: A. sen, o.eign. K. S. Jansen en Zoon, Alkmaar, Per ronstraat 5. Autospuitinrichting. Venn, ontbonden. Bedrijf w.v. door K. S. Jan sen o.ei.n. Gebr. Spanjaart. Eangedijk, Oudkar spel. Dorpsstraat 53. Handel in en re paratie van motoren, tractoren, enz Handelsnaam thans: Fa. J. Spanjaart. Opgeheven is: Oud's Levensmiddelen bedrijf. Alkmaar, Koningsweg 73, Krui- denièrsbedrijf. twijfelen. Hij verklaarde tot slot, dat het voornamelijk het grootwinkelbe drijf is, dat zich voorstander van de koopavond heeft getoond. Na de bespreking werden uit de ver gadering nog enige vragen gesteld en opmerkingen gemaakt Zo kwam een van de leden op voor het winkelperso neel, dat buiten Alkmaar woont en op Vrijdagen bij de invoering van een koopavond niet in de gelegenheid zou zijn warm te eten. De vergadering werd o.a. door enkele raadsleden bij gewoond. Hedenmorgen te vijf uur zijn de Schermer Dansers per bus uit Oterleek vertrokken om gevolg te geven aan een uitnodiging om in de Belgische stad Luik op te treden, waar momenteel folkloristische feesten' worden georga niseerd. Hedenavond zuilen de Scher mer Dansers tijdens een bal optreden en morgen dansen zij jn de openlucht op verschillende plaatsen in de stad. Het gezelschap, bestaande uit 28 per sonen, hoopt Maandagavond weer in de Schermer terug te keren. De Alkmaarse elftallen De Alkmaarse elftallen, die morgen in het veld verschijnen, zijn als' volgt opgesteld: RANDERS: Vethaak; Van der Plas an Klepper; Teigler, C. Sol en Th. Bak ker; J. Tejgler, E. Goseling, K. Baas, J. Heesbeen en B. Bakker. RKAFC: Schimmel; J. Tijm en Wes ter; Van Saase, N. Tijm en De Lange; Heynis, De Nijs, Ten Have, Hoebe en P. Tijm. ALKMAAR: Blokker; Zwart en De Jong; Bakker, Groot en Schoonhoven; Ooms, Stam, Nak, Hoogendijk en' Van Baden. LAAGSTE INSCHRIJFSTER. De firma G. Paleari en zon heeft als laagste i.nschrijfster opdracht gekregen voor het aanleggen van licht- en krachtinstallaties in de Rijksproefzui- velboerderij te Hoorn (f 3990) en bij de marinewerken te Den Helder (f 4730). Joop Nugter en Jan Nierop hebben andermaal in de strijd om de kam pioenstitel vijfde klasse overwinningen behaald. Zij stelden hiermede hun can- didatuur voor de eindzege. Geen enkele finalist is thans meer in staat deze spelers te benaderen en door een ge lukkige indeling van de wedstrijdleider de heer Heusy, is het mogelijk gei|or- den dat in de laatste partij van dit tornooi, welke Zondagavond om half negen wordt gespeeld, de matadoren tegen elkaar moeten aantreden. De jeugdige Nierop is tegen de iets oudere Nugter beslist niet kansloos. Na hetgeen wij van de spelers hebben ge zien geloven wij dat het een gelijk op gaande strijd gaat worden. Voor de derde plaats zijn op het ogenblik nog meerdere candidaten. Zaterdagavond en voor de partij welke de beslissing om de eerste plaats moet brengen, zullen nog verschillende „gevechten" moeten worden geleverd om uit te maken wel ke speler als nummer drie zal ein digen. Niet cadeau. Toch hebben Nierop en Nugter hun partijen gisteren niet cadeau gekregen. Meyerink kwam tegen Nierop slechts tien caramboles tekort, waar nog bij komt dat deze candidaat voor de derde plaats zeker geen geluk heeft gehad. Nugter kon in zijn partij tegen Huiberts zijn keu opbergen toen zijn tegenstan der reeds 38 caramboles had verzameld. Gilles en Klost kwamen eerst na 54 beurten tot een beslissing. De winst ging naar Gilles, die daardoor een kans maakt op de derde plaats. Jaap Hoogland behaalde zijn eerste winstpunten. In de wedstrijd tegen Klaaren, scheen hij aanvankelijk met een zeer behoorlijk gemiddelde te gaan winnen, maar op de helft van de partij liet zijn zelfvertrouwen hem in de steek en hij had ten slotte nog 54 beur ten nodig om met een zucht van ver lichting zijn keu uit elkaar te kunnen schroeven. Een speler die in dit tornooi geen enkele maal een knipoogje van Vrouwe Fortuna mocht ontvangen is Kloet. Vooral in de ruime ballen is deze speler zeer behoorlijk maar om onnaspeurlijke redenen zien die ballen steeds maar weer kans om te klossen. Zonder geluk vaart niemand wel; - is een waarheid als een koe en dat geldt zeker voor de biljartsport. De uitslagen van gisteravond luiden: Nagekomen predikbeurten 7.30 uur ds A. 10 uur da Fran- NIEUWE NIEDORP, de Wilde. Doopsgem. kenLiefrinck. TIJDELIJKE LERAREN R.H.B.S. BENOEMD Bij beschikking van de Minister van Onderwijs, K. en W. zijn voor de cursus 1952-1953 benoemd tot tijdelijke leraren aan de R.H.B.S. te Alkmaar de heren A. Schuringa te Amersfoort, N. Akker man, dr A. C. V. van Bemmel en Ch. D. van Dam. ALKMAAR, 19 Sept. Aardappelen 10 10.50; slabonen 3352; snijbonen 33 83; pronksnijbonen 1437; komkommers 1022; tomaten: A 1944; augurken 32 —124; druiven; Frankenthaler 63—97; bloemkool 1047; rode kool 14—17,50; savoyekool 67,50; groene kool 813; druiven: Alicante 6093 en Golden Cham pion 114; spinazie 837; sla 2,509; pos telein 1528; andijvie 815; radijs 4; winterpeen 5,506,50; was- en bospeen 821; uien 516,50; prei 1421; soep groenten 2—4; peterselie 23,50; appels: James Grieve 1034, Cox Orange 1535, Transperant de Cronsel 821 en Marks Codlin 618; peren: Triumph de Vienne 623, Burreé Hardy 621, Bonne Louise 826 en Margriet 58. WARMENHUIZEN, 20 Sept. 1952. 5500 kg uien: nep 20.80—21.70, driel. 12.70—14.80, grove 14.80—15.40; 2500 kg rode kool 6.608; 95000 kg witte kool 3.504.60; 800 kg slabonen 3852; 250 kg bieten A 7.40; 8600 kg aardappelen: Eigenheimers 10.3010.60. Meerlanders 9.309,50, Bevelanders 8.90. Nierop Klaaren Huiberts Hoogland Klaaren Nierop Meyerink Nugter 50 54 4- 0.92 37 54 3 0.68 50- 34 8 1.47 15 34 3 0.44 50 32 11 1.56 38 32 4 1.18 50 54 5 0.92 30 54 4 0.55 50 34 10 1.47 40 34 7 1.17 50 39 6 1.28 32 39 4 0.82 ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 u.: Alarm bij de kustwacht (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het dodenmas ker (18 jaar); Rcx Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur; 's Nachts langs de weg (18 j.); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: San Francisco (14 jaar). Grote Kerk, 8 uur: Groot Orpheus- concert. Gulden Vlies, 8 uur: Potasch en Fer- lemoer. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Open bare vergadering wegvervoerders. Café Huiberts: Biljartkampioenschap pen. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Dans avond. MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Alarm bij de kustwacht (14 jaar); Victoria Theater, 3 uur: Het dodenmasker (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Marie Antoinette (18 jaar). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 4.31 16.47 Zondag 4.48 17.16 Maandag 5.26 17.43 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 4 34 16.51 22.34 10.51 Zondag 5.03 17.21 23.03 11.21 Maandag 5.31 17.48 23.31 11.48 OPENSTELLING APOTHEKEN. Te beginnen hedennamiddag 6 uur zal, buiten de gewone openingstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Wanna op de Mient. DOKTERSDIENST OP ZONDAG. Zondag 21 September zijn beschik baar de huisartsen dr D. F. J. Krui- singa, Steijnstraat 1 (telef. 2387) en dr A- H. F. M. Corthals, Nieuwlander- singel 59 (telef. 3193). X (Advertentie, Ing. Med.)" VICTORIA THEATER: Het dodenmasker Alfred Hitchcock is een meester in zijn vak. Hij weet met de hem ten dienste staande middelen een film te maken, zo beklemmend, zo fascinerend, dat zelfs de nuchterste toeschouwer er door wordt meegenomen en beheerst. Indertijd maakte hij met „Rope" een rolprent, die als het hoogtepunt in zijn carrière moet worden beschouwd, al zullen velen terecht bezwaar heb ben gemaakt tegen de cynische, mor bide sfeer ervan. „Het dodenmasker" is in het gebruik der middelen zeker niet minder knap. De uitwerking van het verhaal voldoet echter minder dan in „Rope", is minder strak en laat ruimte aan een zekere drakerigheid. Dat ligt overigens niet geheel en al aan Hitch cock, veronderstellen we, want in de manier, waarop hij zijn typen opbouwt, verraadt hij, hoe volkomen hij dit gen re beheerst letterlijk evenzeer ais fi- guKMijk. Zo spelen filmsterren alleen nog maar onder leiding van een regis seur, die ook in de detaillering van een karakter niets aan het inzicht van zijn spelers overlaat. In dit opzicht is Ingrid Bergman een zeer geschikte „ster"; want zij is als was in handen van de regisseur die haar zijn wil weet op te leggen. Zo maakt zij hier een van haar beste rollen als Lady Henrietta. Marga ret Leighton als de huishoudster Milly is overigens om de listige manier, waar op zij haar duivelse rol speelt, alleen al een avond waard. Zo blijft er ook in dit Dodenmasker dat de opkomende samenleving in Australië in 1831, land van gedepor teerden en vrije mensen, als toneel heeft nog genoeg te bewonderen over, om deze rolprent te klasseren bij de knapste van de laatste jaren. Mishen de waarde van iedere OMO-korrel niet I ALKMAAR, 20 Sept. In het algemeen gebruikt men teveel OMO. Dat is de belangrijkste conclusie van een enquête, die onlangs werd gehou den en die aan het licht bracht, dat meer dan de helft - om precies te zijn 60% - van de ondervraagde huisvrou wen nog altijd de gewoonte heeft een heel pak OMO in de wasketel leeg te storten. Dit is - wij aarzelen niet om het rond uit te zeggen - een miskenning van de bijzondere waarde welke iedere korrel van dit wonderbaarlijke wasmiddel heeft. Dit is verspilling, dit is eenvou dig geld door de gootsteen gooien. De inhoud van pak, wel geteld 21 niet afgestreken eetlepels (genoeg voor 3 emmers sop), doet hetzelfde werk, even zuinig, even gemakkelijk en met het zelfde resultaat. Er is dan nog genoeg OMO over (nl. %l« pak is 7 lepels) voor de fijne was en allerlei doeleinden, zoals vaat, houtwerk enz. Houdt U aan deze aanwijzingen! U zult ons dankbaar zijn, want gelijk dui zenden tevreden huisvrouwen, zult U ook tot de verrassende ontdekking ko men, dat andere was- en schoonmaak middelen in één klap totaal overbodig zijn geworden. Tot vreugde van U zelf en van Uw gezin zult U merken: OMO is niet alleen het beste maar ook het zuinigste wasmiddel ter wereld. Adv. I.M. REX THEATER: 's Nacht-s langs de weg De Neue Deutsche Filmgesellschaft en Intercontinental Film hebben geza menlijk een productie de wereld inge stuurd, die een verrassend juist beeld geeft van de kracht van de weder in opkomst zijnde Duitse filmindustrie. ,,'s Nachts langs de weg" is een waar achtig, een zeer knap filmwerk gewor den. De aantrekkelijkheid van deze film, die handelt over het grote avon tuur van een vrachtauto-chauffeur, is juist, dat het gegeven op zich aan een beeldroman ontleend kon zijn. De chauffeur Heinrich Schlüter (Hans Al- bers) wordt door toedoen van een „lif- stertje" bij een bontroof betrokken. Het meisje, Inge Hoffmann (Hildegard Knef), gaat echter op een moment werkelijke liefde voor de chauffeur voelen en redt hem op het laatste ogen blik uit de handen van de justitie, na dat ze gepoogd heeft hem te weerhou den van het misdrijf, waarin haar min naar Kurt Willbrand (Marius Goring) een hoofdrol speelt. Schlüter krijgt gestalte in onze geest. Hij heeft een lieve vrouw en een doch ter, welke laatste hem juist door- een huwelijk „ontnomen" is. Van zijn spaargeld heeft Schlüter een daveren de bruiloft gegeven, zo daverend, dat de bontjas, die hij zijn vrouw al dertig jaar lang in het vooruitzicht heeft ge steld, nog een tijdje zal moeten wach ten. Dan vindt Schlüter tijdens een van zijn nachtelijke autoritten, dwars door Duitsland, de som van bijna 20.000 Mark. Hij verneemt dat het geld aan een deviezensmokkelaar heeft toebe hoord en hij in zijn hart een dood eerlijk man doet nu de ene stap over de grens; een stap die hem bijna nood lottig wordt. Hij koopt voor zijn vrouw een bontjas en voor zijn dochter een gouden polshorloge van het gevonden geld. Doch de bontjas brengt alleen maar narigheid, want Schlüters vrouw beseft, nu ze het kostbare kledingstuk aan heeft, dat dromen van een bontjas mooier is, dan er één te hebben, voor een eenvoudig mens. Schlüter wil zijn geld echter „besteden". Dan leert hij Inge Hoffmann, een charmant lifster- tje, dat Schlüter aan zijn dochter doet denken, kennen. Hij gaat een verhou ding met haar aan, en raakt verstrikt in de netten van de smokkelaars- en dievenbende, die geleid wordt door enige typisch na-oorlogse, jonge Duit sers, waaronder Inge's minnaar, Kurt. Deze draad van het verhaal leidt tot een geweldige climax, doch waarde voller in ,,'s Nachts langs de weg" is de eenvoudig-menselijke kant, verte genwoordigd door Schlüters vrouw, Anna (Lucie Mannheim). Zij is het in feite, die de „Fernfahrer" weer tot zichzelf, zijn. eigen leven, terugbrengt. 44. Terwijl Bonkie Biezebijter en Sjonnie als twee- geslagen honden het huis van Roel Reutelvink verlieten, reed Jimmy Brown in razende vaart naar het Rode Paard terug. „Ziezo", dacht hij, „in elk geval heb ik mijn taxi terug. En nu ga ik eens met kapi tein Toontje bespreken wat ons verder te doen staat." Tegen zeven uiir in de morgen arriveerde Jimmy bij de her berg, stopte en sprong uit de taxi. Hij trof kapitein Toontje in een tamelijk ongeruste stemming aan. „Ik dacht, dat er lets met je was gebeurd, Jimmy", zei hij. „Je bent weggegaan zonder ons er iets van te zeggen". Jimmy vertelde, wat er was gebeurd en hoe hij er ach ter was gekomen, dat een zekere Roel Reutelvink ook in het complot zat. Daar stond kapitein Toontje verbaasd van, „want", zei hij, „die Reutelvink ken ik heel goed. Ik heb in mijn leven heel wat scheepsbenodigdheden bij hem gekocht en hij heeft me nooit afgezet of opgelicht. Hij ziet er wél een beetje raar en onbetrouwbaar uit met die zwarte lap voor dat ene oog, maar ik heb nooit iets lelijks van hem onder vonden". „Ja", zei Jimmy, „dat zal alle maal wel waar zijn, maar ik weet heel zeker, dat die twee boeven bij hem naar binnen zijn gegaan en dat zij over hem spraken als een die ook In het complot zat". Kapitein Toontje keek nadenkend vóór zich uit. ,,'t Maakt de zaak nog ingewikkelder", zei hij, „want die Reutelvink is de enige man in de hele streek, die duikerspakken en dat soort dingen verkoopt. Die kan je hier nergens anders krijgen". CINEMA AMERICAIN: Alarm bij de Kustwacht Het begin van deze interessante film speelt zich af in de tijd dat Amerika nog niet actief aan de oorlog deelnam maar op alles was voorbereid en op gro te schaal aan de bouw van zeeschepen was begonnen. Op een van de scheepswerven wer ken de mannen van de kustwacht waar van er verscheidene tot de officiersop leiding werden toegelaten zodra de verraderlijke Japanse aanval op Pearl Harbour Amerika in de oorlog had be trokken. De militaire opleiding is niet gemakkelijk en in het leven van Bill Rourck komen heel wat onaangename verrassingen eer hij eindelijk met de officiersstrepen getooid is. Verdachtma king door een wraakzuchtige collega, moeilijkheden in de liefde met een meisje dat niet alleen door deze vrij- wiligers maar ook door het hoofd van de kustwacht van de Marine bemind wordt en bovenal eigen koppigheid en de drang naar verzet zijn de gevaren die Bill's carrière bedreigen en hem een achterstand in promotie brengen welke hij later door persoonlijke dapperheid ongedaan weet te maken. De waarde van deze rolprent zit ten slotte niet in het verhaal. Veel interessanter is deze film door de schitterende gevechtsop namen van de Amerikaanse Marine in het verre Oosten waar de Jappen zich bij duizenden aan de kusten verschanst hadden. Aanvallen van grote formaties Japanse vliegtuigen op de Amerikaanse schepen, het vuurgevecht tussen de mannen aan de kanonnen met die van het luchtafweergeschut tegen de boord schutters, de wijze waarop talrijke vliegtuigen worden getroffen en bran- dend in zee storten en de manier waar op Amerikaanse landingsboten troepen aan wal zetten, worden in spannende opnamen getoond. HARMON IE TH EATER: San Francisco Deze buitengewoon spannende en uit stekend gespeelde Amerikaanse film, die slechts tot en met Zondag wordt vertoond, heeft op de toeschouwers gisteravond een grote en soms beklem mende indruk gemaakt, niet alleen door de sensationele gebeurtenissen in de stad San Francisco in het begin der twintigste eeuw, maar ook door het uitstekende spel van Clark Gable, Spencer Tracy, Jeanette MacDonald en ook Jack Holt. De muzikale gedeelten, waarin Jeanette McDonald weer uit nemend heeft gezongen en tal van operagedeelten tot een succes maakte, i waren een attractie op zich zelf. Clark Gable toonde zich als Blackie Norton, de eigenaar van de Paradise Bar, op nieuw een bijzonder acteur, evenals Spencer Tracy in de rol van de geeste lijke Mullin. Het amusementsleven en het optre den van Mary in de opera bieden tal van aantrekkelijke gedeelten, maar aan j het slot komt de grote sensatie als een geweldige aardbeving het snel op komende San Francisco hopeloos ver- I nielt. Blackie en Mary vinden elkaar weer terug en zullen in een nieuw San Francisco een nieuwe toekomst opbou wen. Een film, die men, geboeid, van het begin tot het einde volgt. Het hoofdnummer, dat ingeleid wordt door twee journaals wordt Maandag I vervangen door de film Marie Antoi-1 nette met Norma Shearer en Tyrone Power in de hoofdrollen. De journaals Deze zijn als steeds bijzonder inte ressant en attractief. Het Holl. Nieuws opent natuurlijk met een goede repor* tage van de opening der Staten-Gene- raai met het uitspreken van een ge deelte van de troonrede. Inderdaad aantrekkelijke opnamen. Verder hf' aanbieden van de begroting door Mi nister v. d. Kieft en het afscheid vaJ minister de Bruin van de K.A.B. Ook het verlenen van het ere-doctoraat aan de heer Van Heek is in beeld &l' bracht. Het Wereldnieuws vraagt aandacM voor diverse belangrijke gebeurtenis sen, zoals de herdenking van de s'al van Engeland, de betoging in Brussel inzake het verlenen van gratie aa!] landverraders en aardig kindertoneel in Londen. Ook kindertekeningen zP interessant en wat de sport betreft zijn de Amerikaanse tenniskampioen schappen en de paardenrennen zekef de belangstelling waard. Interessant zijn ook de beelden van de opening der eerste bijeenkomst de plechtigheden ter gelegenheid van de samenvoeging van Eritrea en Ethiopië. v oor de Vrijdagavond gehouden i ging van zaaizaad en pootgoed uit stelling. Deze vergadering werd gel Hoewel het hier een normale jaai gewoon groot, wat in verband stond de heren K. Wagenaar, afgetreden d Van deze organisatie is de Coöperat zaak werd echter later In comité b< Toen de voorzitter, de heer J. Pa berg, de vergadering opende, wt 130 leden aanwezig. De voorzitter ze ciat het resultaat van de afzet van p aardappelen van de oogst 1951 g was. Tot 45 mm waren de prijzen z hoog. De prijs van de Eerstelingen in vergelijking met de prijzen op veiling aan de lage kant, als gevolg de grote voorraad. Een belangrijke 1 veelheid werd dit halfjaar voor sumptie afgenomen. Dit seizoen liep volgens de voorzitter met de afzet de Eerstelingen niet zo vlot. De sele is naar genoegen verlopen. De ver ging heeft de beschikking over ei flinke partijen S- en E-pootgoed. Si ker vond het teleurstellend, dat de den zo weinig hebben besteld. ,r2e 'leer M. Kaas, bestuurslid var V.T.N., zette uiteen, dat deze organ tie niet minder dan twintig bestui vergaderingen had gehouden. T- coöperaties traden toe, namelijk E dijk en Ruischerbrug in Gronini Texel zal volgen. Naar aanleiding de statutenwijziging (rooster van treden) zal spreker zijn bestuursfun van de V.T.N. binnenkort afstaan de voorzitter van de Coöperatieve zetvereniging, de heer Paarlberg. financiële positie van de V.T.N. scl ste spreker als kerngezond. De secretaris, de heer J. Kos, die Jaarverslag besprak, memoreerde stichting van het. grote V.T.N.-koelb Over de samenwerking met het bo bureau van de Stichting van de Ls bouw was men teleurgesteld. Het bi dat niet alle onderdelen op de teker waren aangegeven, waardoor de bo kosten aanmerkelijk hoger kwan Door de invoerbeperkingen in Di land was de afzet van de maat 35 mm van de soort Eerstelingen mir goed. Het overlijden van het oud-bestu lid K. Doekes werd gememoreerd, vereniging had in totaal 3.175.095 pootaardappelen verladen. De gezarr liike omzet was 620.406,62. Na de 1 ste algehele uitbetaling resteerde nog een winstsaldo van 27.187,78, v bedrag in zijn geheel naar de lec rekening werd overgeboekt. De re r.ing werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden heren J. Kos en IJ. Kaas ieder met stemmen herkozen. In plaats van heer C. Kos (niet herkiesbaar) -w de heer J. Hink Jz gekozen met stemmen. De heer J. van Hout w met 118 stemmen herkozen als lid te raad van toezicht. Bij het punt: afzet pootaardappe werd gezegd, dat als er geen strul linten met Duitsland waren gekon men alle Eerstelingen was kwijt raakt. De kleine soorten zijn goed ruimd. Selecteur J. Dekker gaf das een uiteenzetting van zijn werkza heden. De heren IJ. Kaas en J. Pa berg werden vervolgens herkozen vertegenwoordigers van de ledeni van de V.T.N. Naar aanleiding var bouw van het V.T.N.-koelhuis w meegedeeld, dat de totale bouwko: 500.000 hadden bedragen. Hierdoor het noodzakelijk, dat het aandeel de Coöperatie Noordermarktbond ir ZUIDSCHARWOUDE De Zuidscl wouder kermis, ook wel eens genoi oe Sint Pieter, omdat het dorp vro< Sint Pieterskarspel heette, staat vooi deur. Het belooft weer een drukke 1 mis te worden, daar geen der ani Langedijker kermissen zoveel volkt: als die te Zuidscharwoude. Dit komt door de vele kermisattracties die st: Plaats kiezen in de Koog. Bij mooi klooft het zeer gezellig te worden. Bij de heer P. Kramer in café Rode Leeuw" zorgen „de Casanoi voor goede dansmuziek en bij N. Ri I ai'ii dit de Musical Players. Jong en Kunnen dus hier hun hart ophalen, danszaal en de kolfbaan van de Rijper zijn over de hele lengte drie ar vergroot, nl. aan de Oostzijde. E door is een heel wat ruimer aanzien Kregen. In café ,,'t Fortuin" wordt e' eens voor gezellige muziek gèzc nier worden verder wedstrijden in natgooien gehouden. Dit is een c tut die noS wel belangstelling t) -Maandagavond treedt de bekende «eelvereniging „O.K.K." in het lo van de heer Kramer op met het bli ..de Engel in de kist". Als attractie zijn o.a. aanwezig de «■""draaimolen, rups, zweefmolen, tu rijenmmel' m0'en en diverse kra winkelweek SINT PANCRAS De middensta vereniging „Ons Aller Belang" te Rencras, die een der actiefste vereni Jn deze omgeving is, zal in de v van 27 September tot en met 3 Oct een winkelweek met etalageweds "ouden. Hieraan wordt door vierent' Bg leden deelgenomen. Aan de offi< opening, tenminste bij gunstig weer oe muziekvereniging „Irene" haar oewerkmg verlenen. Voor het put J5 er nog een attractie, welke t.z.t. Kend gemaakt zal worden. op 27 september collect1 reclassering Men verzocht on; 4 er op te willen vestigen, f^ddg 27 September in alle dol „53 de Langedijk een collecte vooi reclassering wordt gehouden. geslaagd voor chiropodis LANGEDIJK - De dames mevi MnW,„Uo Sint Pancras en mev rionM? mit *e Zuidscharwoude si nnói«tLZer*d!ïgen voor het examen Cl poaiste of algemene voetverzorging.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2