„Fighter" Hoogland liet zich niet door grote achterstand intimideren MODESHOW GERARD WORM PETE FELLEMAN draaide platen op contactavond Jimmy Brown als diepzeeduiker Wekelijks staan er vele winkeliers en tuinders voor hem terecht Adjudant van Heusden jubileert Rob Overdijk had geen moeite met losse" Nico Venneker Zaandammers gaven voorkeur aan glasballen INBRAAK BIJ NCZ IN KORTE TIJD OPGEHELDERD in vrije tijd kapper Onze burgemeester en ir Knol in Denemarken U In de burcht der verschrikking Geestelijke stoornissen kunnen oorzaak zijn van ziekte Bekerwedstrijden voor hengelaars DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1952 Komen dacht zich zeker van zege, maar ir De kersverse biljartvereniging „De Oude Herberg'' te Heiloo heeft eer ingelegd met de vierkamp, waarvan gisteravond de eerste partijen werden gespeeld. De tw ee Zaansc craks Komen en Overdijk bleken namelijk volwaardige tegen standers voor de Alkmaarders Hoogland en Venneker, zo zelfs dat het zich enige tjjd liet aanzien dat de finale een Zaanse aangelegenheid ging worden. Nico Venneker verloor namelijk in de eerste partij van de jeugdige Overdijk en Henk Hoogland stond na vijf beurten in de partij tegen Komen niet minder dan 181 caramboles achter. Hoogland houdt er echter de gulden stelregel op na. dat een partij nooit is verloren, vóór de tegenstander de laatste carambole heeft gemaakt en dat bleek ook gisteren weer. Met 400 tegen 381 eindigde de partij in Zijn voordeel, zodat aanstaande Woensdag Overdijk in de winnaarsronde Hoog land zal ontmoeten voor de fraaie beker welke de organiserende vereniging voor de winnaar van dit tornooi beschikbaar heeft gesteld. Het was geruime tijd dubieus wie de partij OverdijkVenneker zou gaan winnen. Weliswaar had de Zaandam mer de ballen beter onder controle en maakte hij af en toe ragzuivere rap- pèls op de kaderlijn, maar na de elfde beurt was. met de stand 183126, toch nog van alles mogelijk, In zijn twaalfde beurt trommelde Rob Overdijk echter in sneltreintempo een sterk gespeelde serie van 107 caramboles bij elkaar en dat was voor Venneker te veel van het goede, zelfs toen Overdijk na die gro te serie een poedel en in zijn volgende drie beurten zes, één en vijf liet note ren Het wilde bij de Alkmaarder nu eenmaal niet vlotten. Waarschijnlijk moet de oorzaak gezocht worden bij 't materiaal, hoe uitstekend het dan ook was. Venneker is niet gewend met glas- ballen te spelen en daar de Zaankanters beslist een antiphatie tegen ivoor heb ben kwam gisteravond „glas" op ta fel. In de Zaanstreek wordt sporadisch met het voor wedstrijden gebruikelijke ivoor gespeeld en in Alkmaar juist het tegenovergestelde, Venneker kon met geen mogelijkheid dat lichte materiaal op de uitermate snel lopende tafel on der bedwang krijgen en dat is een van de oorzaken van zijn nederlaag. Nu wil len wij zeker niet beweren dat hij had gewonnen als er ivoor op tafel was ge komen. Met een dergelijke opmerking zouden wij Overdijk te kort doen. Deze jonge speler maakte een sterke indruk en onder alle omstandigheden zal Ven neker zijn handen aan hem vol hebben. Vlotte start De start van Komen was overdonde rend. Na een poedel en drie matig ge raakte ballen, verraste hij de vele toe schouwers met series van 120 en 78. Hoewel deze getallen duidelijke taal spreken, was het toch meer de manier waarop hij zijn series fabriceerde, die oorzaak was van de mening dat Hoogland maar een zeer klein kansje zou hebben. Die eerste serie van 120 caramboles kreeg hij aanéén op mis schien een halve meter van het biljart, slechts een enkele maal met een lange rappèl onderbroken. Hij speelde bui tengewoon gemakkelijk en hij moet zich zeker van de overwinning hebben geweteh. Dat was wellicht zijn grootste fout.'Met een speler als Henk Hoogland kan men nooit zeker van zijn zaak zijn. Hoogland heeft een grote dosis routine en als deze „fighter" is een hoek wordt gedreven, moet zijn tegenstander dub bel op zijn hoede zijn. Na de dertiende beurt had Hoogland zijn achterstand grotendeels weggewerkt. De stand was 351313 toen Komen zich voor de veertiende maal onder de helle lampen over het groene laken boog. Na de eer ste stoot veerde hij weer overeind, een poedel. Hoogland deed het beter. Hij (disc-jockey van Vara) Herleving van Alkmaarse Jazz Society Fete Felleman, de bekende disc- jockcy van de VARA, met zijn wel bestudeerde A.F.N.-stem heeft gister avond in de bovenzaal van café „Tom" op de eerste contactavond van de her levende Alkmaarse Jazz Society voor een vijftigtal vol aandacht luisterende jongeren vier van zijn kostbare long play-platen laten draaien en deze van een overigens korte en weinig zeg gende toelichting voorzien. Het was een elck wat wils-program- ma, met zowel jazz (George Wettling, Chicago-stijl en jam (Lionel Hampton) als bop (George Shearing) en jump (The All Stars). Uitstekend werd Hoagy Carmichaels „Stardust" gespeeld door Lionel Hampton's All Stars-combo, met melodieuze alto- en tenorsax-soli van resp. Willie Smith en Corkie Corcoran en met achter de vibraharp: Lionel Hampton, nog steeds onovertroffen in fantasie en muzikaliteit. Het George Shearing-quintet interpreteerde o.m„ zoals immer vol stijl en standing, „I'll never smile again". Shearing bekoort dpor zijn simpele, muzikale^ stijl. Men kan van hem zeggen dat hij bebop bij de massa populair heeft gemaakt, aldus Pete Felleman, doch hij houdt zich aan een té vaste formule en blijft daardoor steeds op hetzelfde niveau. Deze goed bezochte avond was de eerste in een nieuwe serie club-bijeen komsten van de Alkmaarse Jazz Socie ty, welke na een ernstige inzinking thans tijdelijk door de Zaanse Swing Society 'in zich is opgenomen en door haar met nieuw leven wordt .bezield. Wanneer ook de Alkmaarse Jazz So ciety weer op eigen benen kan staan (en de vooruitzichten zijn hoopvol), zullen buitenlandse musici, die worden uitgenodigd om in Noord-Holland op te treden, meer plaatsen kunnen bezoeken, waardoor de hoge onkosten lichter zullen kunnen worden gedragen, aldus de heer K. Stam, voorzitter van de Swing Society. Bovendien hoopt men door dit samenkomen in clubverband het juiste begrip voor de jazz te ver breiden en te verdiepen. Tijdens deze eerste bijeenkomst werd reeds een aanzienlijk aantal nieuwe le den geboekt en de heren G. C. A. Ha- bich en W. de Boer bleken bereid de functies van resp. penningmeester <-n secretaris op de schouders te nemen. Voor belangstellenden is het contact adres: hr. G. C. A. Habich. K. van 't Veerstraat 32. Een gedeelte van de avond werd voorts gevuld met een jam-session,_ ge geven door een deel van het huisor kest der Zaanse Swing Society, „The Biverboat Jazzmen" o.l.v. Piet van Mar ie (op Dixiland-basis), verscheidene le den van de Alkmaarse „Mood Makers" en andere jeugdige jazz-enthousiasten GESLAAGD Voor het arts-examen le gedeelte is aan de gem. universiteit te Amsterdam geslaagd de heer J. Th. Groen te Alk maar. Dader vluchtte naar Belgie Dinsdag berichtten wij dat een inbre ker de voorgaande nacht kans had ge zien om binnen te dringen in het ge bouw van de N.C.Z. op het industrie terrein. De man had een kast en een bureau geforceerd en had daarna ge tracht de brandkast te openen; hetgeen hem niet gelukte. Er werd slechts een bedrag van f 155.vermist. De ochtend na de inbraak viel het op dat éen van de personeelsleden, een 25- jarige losarbeider. niet op het werk ver scheen. Nog dezelfde dag kwam er bericht binnen dat de man naar België was gevlucht en zich daar uit eigen be weging had aangegeven bij de Rijks wacht te Visee. Hij is op transport ge steld naar Alkmaar, waar hij nu in het politiebureau is ingesloten. Van het gestolen geld is niets meer over. Bejaarde heer maakte een ernstige val Gistermiddag omstreeks vier uur wandelde over de Kanaalkade een 89- heer, die onvoldoende op de weg lette. Ter hoogte van de Doelenkluft strui kelde hij over de spoorrails en kwam te vallen, waarbij zijn hoofd tegen de straat sloeg. Hij liep hierbij een ga pende wonde boven het linkeroog op. De man werd verbonden door perso neel van de firma Eyssen, waarna hij. per auto van de GGD naar het Cen traal ziekenhuis werd overgebracht. BEWIJS WERD NIET GELEVERD Het Gerechtshof te Amsterdam heeft de Alkmaarder P. J. B. vrijgesproken van de hem ten laste gelegde diefstal van een Engelse sleutel, waarvoor 14 dagen geleden tegen hem in hoger be roep f 35 of 14 dagen werd geëist. kreeg met enkele buitengewoon lastige stoten het glas op de lange kaderlijn bij elkaar en zeer snel liet hij het ene tiental na het andere noteren. „Hij maakt de partij uit" werd achter ons gemompeld en inderdaad zag het daar naar uit. De serie brak echter op een vrij eenvoudige bal bij 67 af. De moreel verslagen Komen antwoordde met een slordig gespeelde serie van 30, waarna Hoogland onder ademloze spanning de twintig caramboles, welke hem van de overwinning scheidden, zonder 'n spoor van zenuwen liet noteren. De uitslagen luiden: Overdijk 400 23 107 17.39 Venneker 281 23 45 12.21 Hoogland 400 15 110 26.66 Komen 381 15 120 25.40 Woensdag komen dus Hoogland en Overdijk tegen, elkaar uit in de win naarsronde en Venneker en Komen in de verliezersronde. 48. „Nu hoop ik alleen", dacht Jim my, nadat hij van meneer Kroosduiker afscheid had genomen en met z'n taxi wegreed, „dat Kapitein Toontje een paar honderd gulden bij de hand heeft, want ik heb ze niet". Jimmy reed wat hij rijden kon en stopte met luid rem- mengeknars voor het Rode Paard, waar kapitein Tootje op hem zat te wachten, nieuwsgierig naar hetgeen Jimmy had weten klaar te spelen, 't Was alleen jammer, dat Jimmy zo haastig uit zijn auto sprong en zich niet de tijd gunde eens even om zich heen te kijken. Dan had hij misschien ontdekt dat er twee individuen om de hoek van de straat stonden te loeren, die elkaar veelbete kenend aankeken, toen zij zagen welk een haast Jimmy maakte om binnen te komen. Kapitein Toontje deed de deur al open. „En"' vroeg hij, „is 't je gelukt?" Jimmy knikte, maar vertelde er dadelijk bij, dat het honderd gulden kostte en nog eens honderd gulden borgstorting. Toontje knipperde niet eens met z'n ogen. Hij deed een greep in zijn binnenzak, trok er zijn beurs uit en overhandigde Jimmy zonder zich te bedenken twee lapjes van honderd gulden. „Ga de spullen meteen maar halen", zei hij, „maar laat je goed uit leggen hoe de boel werkt. Anders heb ben wij er nog niets aan". De economische politierechter Waarschuwende woorden van de Officier van Justitie Chocoladebewerker was „Het is een „normaal" verschijnsel geworden dat er iedere week enkele mensen terecht moeten staan, omdat ze een winkelbedrijf zijn begonnen zonder dat zij in hyt bezit waren van de nodige vergunningen. Zij denken een voor sprong te hebben op hen, die eerst voor de benodigde vakbekwaamheid gaan studeren. Als deze mensen niet flink worden aangepakt, zou op het laatst niemand zich meer iets van de vesti- gingsvoorschriftcn aantrekken". Deze woorden sprak de officier van Justitie te Alkmaar, mr dr J. M. Vel- linga, gisteren tijdens de zitting van de economische politierechter, toen weder om enkele „clandestiene" zakenlieden terecht moesten staan. Mr Vellinga zei, dat het genoeg be kend is aan wel\e voorwaarden men moet voldoen, vóór men een zaak mag openen; de couranten berichtten daar reeds vele malen over. Spreker zei, dat degenen die desondanks toch eerst een winkel kopen en dan pas moeite gaan doen voor de nodige diploma's, de con sequentie nemen, dat zij een. boete krij gen en hun bedrijf moeten sluiten. Chocoladebewerker als kapper. W. de H. uit de Langedijk had in 1948' voor een flinke prijs een kantoor boekhandel overgenomen. Hij moest, gisteren terecht staan omdat was ge bleken, dat hij niet over een vakdiplo ma beschikte. Zijn schuchtere tegenwer ping, dat het een honderd jaar bestaan de winkel was, vermocht weinig indruk op de rechtbank te maken. Mr Vellinga eiste ƒ40,subs. 20 dagen. Mr P. M. J. Nolet verminderde deze straf tot ƒ30, subs. 15 dagen. Joh. v. d. B. uit Schermerhorn had wel vergunning om een kapperszaak te mogen drijven, doch kon de controleurs geen papieren tonen die het bestaan van zijn sigaren- en sigarettenzaak wet tigden. Ook tegen deze verdachte eiste de officier gisteren 40,subs. 20 da gen. Uitspraak 30,subs. 15 dagen. De chocoladebewerker A. J. uit Hei loo, die in zijn vrije tijd als kapper op trad en die dit gisteren met juridische argumenten trachtte te rechtvaardigen, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot ƒ25,subs. 10 dagen. Ongekeurd vlees. Er was nog een winkelier die zich gistermiddag in Alkmaar had te verant- 1 woorden, al stond hij voor een geheel ander delict terecht. Het was de slager F. K. uit Ursem, in wiens zaak onge keurd vet en vlees was aangetroffen. De officier zei in zijn requisitoir, dat hij d ze verdachte al meermalen voor het zelfde feit onder het mes had genomen. Eén keer werd K. veroordeeld tot 10,— boete, één keer tot ƒ25,en nu eiste mr Vellinga bij verstek 100,subs. 30 dagen. Mr Nolet halveerde deze straf tot 50,subs. 20 dagen. Tuinders, Niet alleen uit de groep van de win keliers, maar ook uit de kringen van de tuinders staan wekelijks heel wat delinquenten terecht. In verreweg de meeste gevallen zijn dat kwekers, die hun teeltquotum voor warmoezerijge- wassen hebben overschreden. Mr Vellinga wees er gisteren weer met nadruk op dat het in het eigen be lang van de tuinders is dat de teelt' voorschriften nauwkeurig worden nage leefd. Als er te weinig kool was, zou ieder, die deze groente ging telen, een weldoener zijn. Nu zijn er echter over' schotten en deze moeten niet nog groter worden. Tegen Pieter L. uit Oudkarspel, die veer-en-veertig are kool had geteeld zonder vergunning, e'iste de officier 175,subs. 30 dagen. Mr Nolet stelde de uitspraak op 150,—- subs. 30 dagen. Jacobus B. uit Harenkarspel, die ver gunning had om één ha warmoezerijge- waseen te telen, had daar zelf 2,74 ha van gemaakt. Hij hoorde gisteren 400, subs. 4 maanden tegen zich eisen. Mr Nolet veroordeelde B. tot 300,subs. 2 maanden. Nicolaas D. uit Waarland, die 30 are te veel rode en witte kool had geteeld, werd veroordeeld tot 150,subs. 1 maand..De eis was 200,subs. 2 maan den. Op uitnodiging van een Deense in dustrie is een aantal Nederlandse en buitenlandse burgemeesters met him technische adviseurs naar Kopenhagen vertrokken om daar een nieuw systeem van vuilnisverwerking te bestuderen. Volgens de Dano-methode wordt in Denemarken met veel succes het huis vuil tot meststoffen verwerkt. In het gezelschap bevinden zich ook burge meester Wytema en ir. Knol. I I iermede hebben wij de eer U uit te nodigen tot het bijwonen van onze kleine NAJAARS-MODESHOW, waar wij naast onze TRICOTKLEDING, tevens de nieuwe najaarsmodellen JAPONNEN, MANTELS, COCKTAIL- en AVONDJAPONNEN tonen. Deze SHOW wordt gehouden op DINSDAG 30 SEPTEMBER in de KLEINE ZAAL van de HARMONIE te ALKMAAR. Aanvang Middag-show 14.30 uur. Avond-show 20.00 uur. Kaarten k 2.75 aan onze zaken. Hoek Houttil en Langestraat 40. Ooit telefonisch 2493/2944. Langestraat 40 Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Vijf en twintig jaar in uniform IN een reeds vergrijsd verleden werd bij de gemeente-politie, waarvan het personeel niet veel meer leden telde dan het aantal vingers van de beide banden, een agent aangesteld omdat hij over een zodanige lichaamskracht be schikte, dat hij in een minimum van tijd een zware paal uit de grond kon trek ken! Sedert dien zijn de tijden zeer veranderd en met hen de mensen. De tegen woordige politieman is niet meer de paaltrekker of de man met het bonboek, doch een beschaafde, gediplomeerde ambtenaar, wiens taak voor een belangrijk gedeelte in de opvoeding van het publiek is gelegen. de nacht een tweede exemplaar ge- P)E mannen van de verkeerspolitie timmeren practisch altijd aan de weg. Zij waken onafgebroken voor de veiligheid van mens en dier en komen pas dan met hun bonboek te voor schijn, als overtreders de veiligheid van het verkeer wat al te zeer in gevaar hebben gebracht. Eén van deze groep, adjudant W. G. van Heusden, viert morgen zijn 25-jarig ambtsjubileum. Op 26 September 1927 n.l. trad de jubilaris in dienst bij de Koninklijke Marechaussee, om op 1 Mei 1933 naar de gemeente-politie alhier over te gaan. Sedert 1 Juni 1936 werd de heer Van Heusden bij de afdeling Verkeer inge deeld, waarvan hij in de zomer van 1942, toen hij weigerde aan de Winter hulp-collecte deel te nemen, werd ont heven. De bezettingstijd W7ANNEER adjudant Van Heusden over de bezettingstijd gaat vertel len, komt hij eerst recht op z'n stok paardje. Hij vertelt, dat de K.P. van Frits Conijn aanvankelijk een dynamiet- aanslag wilde plegen op de kluis van het Distributiebureau aan de Oude gracht.. De heer Van Heus&en, die met enkele collega's aan de aanslag zou deelnemen, ontraadde echter het gebruik van springstoffen, dat onschuldigen het leven zou kosten. Op het Bureau van Politie werd 's avonds de sleutel van het Distributiekantoor ingeleverd, die daarna in een enveloppe werd verze geld. Daarom werd van deze sleutel in maakt. De eerste verdween weer netjes in de enveloppe, die met een „georga niseerd" stempel opnieuw werd verze geld. Zo kon 's nachts ook van de kluis een valse sleutel worden gemaakt. Het Politiebureau, dat in de oorlog eensdeels een burcht der verschrikking was, diende evenwel ook als opslag plaats van wapenen voor de illegaliteit, zonder dat de foute leiding daarvan enig benul had. Een paneel werd uit een kast gezaagd, waaronder een aantal stens en geweren, door de heer Van Heusden in uniform aangevoerd, werd verborgen. Op zekere dag stopte aan de Omval een postauto, waaruit een aantal zak ken met bonkaarten per bootje naar het Zeglis werd vervoerd, om daar in een vertrouwd huis ter beschikking van de illegaliteit te worden gesteld. De heer Van Heusden zorgde voor het veilig vervoer uit de postauto. Adjudant Van Heusden vertelt ver der van tochten met wijlen Frits Conijn op donkere avonden in de bezettings tijd als ergens weer een distributiekan toor was gekraakt; op welke wijze de illegale lectuur werd verspreid en hoe eens tot zijn ontstentenis op de Berger overweg een compleet Duits uniform met pistool van zijn fiets viel, in de onmiddellijke nabijheid van een Duitse wachtpost, die toevallig de andere kant op keek. En zo zijn er tal van voor vallen uit die donkere jaren, waarbij de heer Van Heusden actief betrokken was, totdat hij in de vroege morgen van 5 Mei 1945 met een paar collega's onder het oog van de toen nog aanwe zige foutieve elementen de vaderlandse driekleur op het Bureau van Politie hees. ADJUDANT VAN HEUSDEN zilver QP 1 Augustus van dat jaar volgde zijn promotie tot hoofdagent, op 1 Jan. 1947 die tot brigadier en op 1 Augustus d.a.v. tot adjudant van politie. Na de bevrijding kon de heer Van Heusden zich meer aan het eigenlijke verkeers- werk wijden. Hij regelt de standplaats indeling tijdens de Kermis en hij heeft een verantwoordelijke taak bij de ver keersregeling op de drukke marktda gen en bij andere gebeurtenissen, die de zorg van de verkeerspolitie ver eisen. Hij houdt van zijn werk en men kan hem overal in de stad aantreffen. Onze foto toont adjudant Van Heus den, met een deelnemer aan de veilig- verkeersweg voor de jeugd. Toch is bij het drukke werk van de verkeerspolitie de romantiek nog niet geheel verdwe nen. Eens hield de heer Van Heusden een dame aan, die een verkeersovertreding beging. Zij werd door Kern terzake ern stig terechtgewezen, wat niet verhin derde, dat zij kort daarna.... zijn vrouw werd. Het zal deze bescheiden en sympa thieke politieman morgen stellig niet aan belangstelling ontbreken. De patient kan onbewust zijn genezing vertragen Voor een groot aantal belangstellen den leden van de Studievereniging voor Psychical Research heeft dr. Berthold Stokvis gisteravond iets ver teld over de invloed van de psyche op ziekte en gezondheid van het lichaam. Dr. Stokvis wees hierbij speciaal op de overeenkomst tussen de Yoga en de psychosomatische geneeskunde. Na een uitvoerige uiteenzetting te hebben gegeven over de geneeswijze van de Yogi (die in staat waren door be paalde lichamelijke en geestelijke oefe ningen ingrijpende veranderingen in hun lichaam teweeg te brengen) wijdde hij speciale aandacht aan het belang van deze wetenschap voor de westerse wereld. Het is gebleken, dat lichamelijke afwijkingen veroorzaakt werden door geestelijke afwijkingen. Bij de psycho somatische geneeskunde ziet men de mens dus in zijn totaliteit; zowel geest als lichaam. Spreker zeide dat in zeer vele gevallen is gebleken dat iemand asthma, maagzweer of een dergelijke ziekte kan krijgen doordat hij in zijn jeugd gebrek aan liefde heeft onder vonden. Hartstoornissen, schildklier aandoeningen etc. komen vooral vaak voor bij mensen die om de een cf an dere reden verbitterd door het leven gaan. Het is de taak van de mens, al dus dr. Stokvis, z'n eigen lijden, z'n eigen leven aanvaardbaar te maken. Hij moet in een innerlijke rusttoestand ge raken door zich te verzoenen met het lot dat hem heeft getroffen. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde dr. Stokvis nog mede, dat de geestelijke gesteldheid van een pa tiënt ook van grote invloed is op wondgenezing. Zelfs een beenbreuk kan eerder genezen als de patiënt geestelijk „meewerkt". Anderzijds kan een patiënt zonder het te weten zijn genezing ernstig vertragen. De invloed van het onbewuste achtte spreker zeer groot. Hij vertelde dat meermalen is gebleken dat een ongeluk op straat niet aan toe val te wijten was, doch dat een derge lijk ongeluk door het slachtoffer was „gearrangeerd" zonder dat hij dit be wust wilde. Duiven vlogen hun laafsfe wedstrijden De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „de Luchtbode" hield op 13 en 20 September haar laatste twee wedvluchten op de stations Roermond en Maastricht met oude- en jonge dui ven van dit seizoen. De uitslag van het station Roermond was als volgt: Eerste prijsduif 15.08.53. De Nijs 1, 6, 8 en 9; Kooger 2, 4 en 5; Admiraa-l 3; Barhorst 7, 12; Luitjes 10. Van Maastricht was de uitslag: Eer ste duif 15.35.29, laatste prijsduif 16.11.11. Admiraal 1 en 3; De Nijs 2, 4, 8 en 10; Kooger 5, 6, 7 en 9. Aan de navluchten met oude- en jonge duiven hebben ook de junioren deelgenomen, van wie de eerste drie prijswinnaars waren: 1 G. Mors, 2 J. de Nijs en 3 H. Tijdeman. TWINTIG JAAR NED. LEGER DES HEILS Gisteravond heeft de jubilerende afd. van het Nederlandse Leger des Heils 'n geslaagde herdenkings-samenkomst gehouden. Vanavond om 7.30 u. zal in het gebouw Breedstraat 11 in verband met het 20-jarig bestaan een tweede bijeenkomst worden belegd, die geleid wordt door de secretaris van het hoofd kwartier. Op Zaterdag en Zondag werden door het Centr. Nëderl. Hengelaars Verboni afd. Alkmaar bekerwedstrijden gehou den, voor niet minder dari 220 leden, waaronder drie dames. Door het minder gunstige weer op Zondag lieten 20 leden verstek gaan, zodat door rond 200 leden werd deelge nomen. De wedstrijd op Zaterdag zowel als op Zondag werd gehouden aan de Westdijk. Beide verliepen vlot en spor tief. Van de 41 deelnemers op Zaterdag werd de heer Droge winnaar van de eerste prijs, gevolgd door de heren E. Buers en G. Strooker als 2e en 3e. In totaal waren er toen 10 winnaars. Ge vangen werden Zaterdag 27 maatbaar- sen, waarvan de grootste 29,5 cm door de heer G. Strooker. Uit de 159 deelnemers van Zondag kwam de heer F. Rusch als no. 1 uit de strij'd, gevolgd door de heren L. v. Graft, Jb. Vet en A. Pierik. In totaal waren er 40 prijswinnaars. De extra prijs voor de grootste baars, 31,8 cm, werd gewonnen door de heer D. de Jong. In totaal waren er 70 maatbaar- zen. In de geheel gevulde bovenzaal van café Tom werden door de voorzitter, na een woord van dank te hebben ge bracht aan allen die aan het welslagen van de wedstrijden hadden meegewerkt, in het bijzonder aan controleurs en pa- lenzetters, des avonds de 52 prijzen uitgereikt. De fraaie tafelkleden en ontbijtlakens, hengels en andere zeer welkome prijzen vonden grif hun weg en werden onder dank aan het bestuur in ontvangst genomen. Om 10 uur sloot de voorzitter deze zeer gezellige avond met een tot weerziens aan de leden en hun resp. vrouwen en verloofden. Hij verkocht „peren" Een fruitkoopman hier ter stede ventte met appelen. Hij schreeuw de luidkeels, dat hij peren te koop had. maar kwam met een mon stermandje appelen aan de deur als er tegen de ruiten getikt werd. „Waarom roep je nou pe ren?", vroeg een verbaasde huis vrouw. De man deed zijn lippen van elkaar en liet twee zijner blinkende tanden zien. „Het kan niet anders" zei hij. „Als ik „appelen" roep, valt mijn nieuwe gebit uit mijn mond". Alkmaarse Damclub DDD WINTERCOMPETITIE BEGONNEN De damclub DDD is gisteravond ge start met de onderlinge wintercompeti tie. Voordat de partijen hiervoor een aanvang namen heeft voorzitter De Jong enkele mededelingen gedaan over de aanstaande club-competitie, waar aan DDD met twee tientallen zal deel nemen. DDD I is ingedeeld bij Onder Ons I (Westzaan), DKZ I (Zaandijk). Zaan dam II, Wormerveer II en Edam I. Het tweede tiental is ingedeeld bij DKZ II, Onder Ons II, Edam II en Zaandam III. De eerstë uitslagen van de onderlinge wintercompetitie waren: H. de Jong—J. Schuit 2—0, P. Boof J. Mekken 0—2, M. J. Langras Jr.—D- Stam 20. M. J. Langras Sr.—M. Hemels 1—1, Bleeker—D. Bruggeman 2—0, J. Jurna T. Korn afgebr. A

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2