Landbouwdag magneet voor duizenden Noordermarktbond had een gunstig jaar AGENDA Winter-modeshow bracht diverse „dromen" van jurkjes Inzendingen vertoonden een zeer behoorlijke kwaliteit Kampioenenregen De Landbouwdag 1953 is weer achter de rug. Het jaarlijkse agrarische ge beuren, dat een ontzaglijke voorbereiding vergt loopt betrekkelijk snel ten einde en ware het niet, dat er nog een Korenbeurstentoonstelling was en een lappen- markt, de straten zouden in de namiddag geen enkel spoor meer van de ten toonstelling vertonen, met uitzondering dan van het Waagplein en de naaste omgeving, waar de bossen bevuild stro en de verlaten hekken nog de enige tekens zijn van de drukte, die daar in de vroege morgen heeft geheerst. Het is als het bereiden van een maaltijd, die veel tijd vraagt en betrekkelijk gauw is genuttigd. Het voornaamste is, dat het eten smaakt en wij geloven, dat wanneer wij deze vergelijking doortrekken op de Landbouwdag, de hoofdschotel en de' bijgerechten de bezoekers volkomen hebben bevredigd. gemalter, De Weere; 1B F 49076, fok ker-eig. K. Reyne, Sehagen; 2A F 49114 fokker-eig. D. Haremaker, Beemster; 2B F 44662 fokker-eig. N. Ruyter, Beemster: 3A F 49457, fok ker-eig. F. van Breugel, Heerhugo waard; 3B F 46529 fokker-eig. D. Ha remaker, Beemster. Rubriek ooien met haar in 1953 gebo ren lammeren ooien met 1 ramlam-. 1 F 47795 fokker-eig. C. Wijdenes, Sij- bekarspel; 2 F 48878 fokker-eig. D. Oostwouder, Beemster; 3A F 49134 fokker-eig. P. Waal, Beemster; 3B F 49054 fokker-eig. gebr. Donker, Schagen-Twislc. Rubriek Ooien (viertallen) geboren in 1956 of vroeger: IA en kampioen inzending Wed. J. Wagemaker, De Weere; IB reservekampioen: inzen ding J. Reyne, Barsingprhorn; 2A in zending gebr. Hogetoom. Beemster; 2B inz. L. Laan, Bobeldijk: 3A inz. gebr. Donker Schagen-Twisk: 3B inz. W. van der Oerd, Barsingernorn. Rubriek Ooien (viertallen) van één vaderdier geboren in 1951: 1 inz. wed. J. Wagemaker, De Weere; 2A inz. gebr. Donker, Schagen-Twisk: 2B inz. J. Langedijk, De Weere; 3 inz. A. Bak ker, Venhuizen. Rubriek Ooilammeren (viertallen) van één vaderdier, geboren in 1952: IA inz. J. Stapel, Sijbekarspel; 1B inz. wed. J. Wagemaker De Weere; 2A inz. P. C. Vis, Venhuizen; 2B inz. T. van der Meer, Westwoud; 3A inz. N. Stuit, Nibbixwoud; 3B inz. van J Stam, Berkhout. Rubriek vettv Schapen: 1 ,T. Borst, Alkmaar; 2 G. Glijnis, Uitgeest; 3 J. C. Kooy, N. Niedorp. PAARDEN Rubriek merrieveulens Gelders type: 1. Roza Kelinneke, fokker-eig. G. Fran- zen Bergen- 2. Reinuwtje, fokker-eig. J. Zwaan, Heiloo; 3. Rozanna, fokker- eig. G. Franzen, Bergen. (Gron. type) 1. Veulen, fokker-eig. J. Nieuwhof, Middenmeer: 2. Rozellie, fokker-eig. N. J. Blauw, Heerhugowaard; 3. Reinetta, fokker-eig. M. Kaptein, Egniond aan de Hoef. Rubriek éénjarige merriën (Geld. type): 1. en kampioen: Paula, fokker- eig. J. Veldt, Bergen: 2. Paul, fokker J. Jongert, Westwoud, eig. J. Schroo- der, Bergen; 3. Pryolita, fokker-eig. C. Blankendaal, Bergen; (Gron. type): 1. Prinses, fokker-eig. N. G. Bruynis, Nw. Vennep; 2. Pirena. fokker-eig. H. Rot teveel, Heiloo. Twee-jarige merriën (Geld. type): 1. Paulina, J. J. de Koning. Schermer; 2. Odina, fokker-eig. J. Kramer, Koe dijk (Gron. type): 1. Oleny, fokker- eig. J. Nieuwhof, Middenmeer; 2. Olie- da, fokker-eig. M. Kaptein, Egmond- Binnen, eig. mej. Witte. Den Burg; 3. Faraltje, fokkers S. K. Wiersema en Niehove eig. C. A. Rotteveel, Oterleek. Rubriek driejarige merriën (Geld. type): 1. Nonda, fokker J. de Jong, Hei De kwaliteit van de koeien was zeer behoorlijk en de juryleden, die langs het wolvee, de koeien, de paarden er. de geiten en bokken zijn getrokken hebben het stellig niet eenvoudig ge had met het toekennen van de prijzen en het aamvijzen van de kampioenen. Bij de geregistreerde schapen van het Texelse schapenstamboek werd de ram I' 5485 van de heer P. Pijper uit Twisk kampioen. Als reservekampioen werd aangewezen de één jaar jongere ram F 5958 van de heer W. Groot uit Wie- ringerwaard. De inzending van de wed. J. Wagemaker uit De Weere in de ru briek ooien (viertallen) werd eveneens met de kampioensprijs vereerd. Res.- kampioen werd de inzending van de heer J. Reyne uit Baa-singerhorn.. Bij oe geiten ging' de kampioenstitel naar Ali, eigenaar W. Valstar te Assendelft. De afdeling Westzaan verwierf met haar bok „Knul" in deze rubriek de hogste titel. De erepalm bij de vette koeien was voor de heer J. Koning uit Oterleek, bij de kalfkoeien voor de heer J. Schoen te Schagerbrug. De kampioensprijs bij de eenjarige mer riën ging naar Paula, fokker-eigenaar J. Veldt te Bergen. Hieronder laten wij sie volledige lijst met uitslagen volgen: Rubriek Schapen: Rammen geboren In 1949 of vroeger: 1 en kampioen F 5485, fokker S. W. Koning, Texel, eig. P. Pijper, Twisk; 2 F 5753, fokker P. J. Schipper Abbekerk, eig. G. C. Kik kert, Texel; 3 F 5566, fokker D. Olie, Beemster, eig. N. A. Koning, Beem ster. Rammen geboren in 1950: 1 en re servekampioen F 5958, fokker K. Rey ne, Sehagen, eig. W. Groot, Wieringer- waard; 2 F 5989, fokker, gebr. Don ker, Schagen-Twisk eig. G. Kant, Winkel en J. Fijnheer, Lutjewinkel; 3A F 6330, fokker J. Schipper, Abbe kerk. eig. C. Hoedjes, Sehagen; 3B F 5831, fokker G. Kikkert, Texel, eig. P. Kistemaker, Abbekerk. Rammen, geboren in 1951: IA F' 6144, fokker P. Kistemaker Abbe kerk, eig. Wed. J. Wagemaker, De Weere, IB F 6172, fokker J. de Jonge, Beemster, eig. R. Bakker en P. Vis, Venhuizen; 2A F 6145, fokker J. Eel- man, Texel, eig. J. Langedijk, De Weere; 2B F 6363 fokker gebr. Ho- getoorn, Beemster, eig. P. Kistema ker, Beemster; 3A F 6354, fokker P. Donker, Hoogwoud, eig. L. Kreuger, Beemster; 3B F 6262, fokker-eigenaar p- Pijper, Twisk. In de rubriek Ramlammeren (drie- t ok n van va(icrdier geboren in 1952 werden uitsluitend eervolle ver meldingen toegekend. Rubriek Ooien met haar in 1953 ge boren lammeren, waaronder minstens eén ooi en één ramlam: IA F 47360 fokker-eigenaar J. Schipper, Abbe kerk; 1B F 49456, fokker-eigenaai F. van Breugel Heerhugowaard: 2A F 47507, fokker-eigenaar Erven P. Beemster, Hauwert, 2B F 45166, fok ker-eigenaar P. Kistemaker, Abbe kerk; SA F 46647, fokkor-eig. K. Kor- ver, Oterleek; SB F 46526, fokker- eig. J. Ruyter, Binnenwijzend. Rubriek Ooien met haar in 1952 ge boren lammeren, waaronder minstens looi- en 1 ramlam (Lammeren gebo ren na 16 Maart): IA F 35217, fokker- eig. Wed. J. Wagemaker, Twisk 1B F 48879, fokker-eig. D. Oostwouder, Beemster; 2A F 32130, fokker-eig. N. Ruyter, Beemster; 2B F 50593, eig. J Roeper, Texel en P. Vis en R. Bak ker, Venhuizen; 3A F 50569, eig, J Roeper, Texel en P. Vis en R. Bak ker, Venhuizen; 3B F 40675 fokker- eig. D. Olie Beemster. Rubriek Schapen, met haar in 1952 geboren lammeren, waaronder mins tens 2 ramlammeren: 1 en wisselbe ker F 44784, fokker-eig. A. Brak, Schagerbrug: 1B F 45326 fokker-eig J. de Jonge,Beemster; 2A F 41656 fokker-eig. J. Blauw, Stompetoren; 2B F 44991 fokker-eig. T. van dei Meer, Wostwoud; 3A F 46105. fokker- eig. J. de Jonge. Beemster; 3B F 49455, fokker-eig. F. Breugel, Heer- hugoward. Schapen met haar in 1952 geboren lammeren waarond"i minstens 2 ramlammeren, geboren na 9 Maart IA F 41171 fokker-ei^. Wed. J. Wa- Een overzichtsfoto van een hoekje van het Waagplein, dat gisteren geheel in het teken stond van de Landbouwdag. en Boeicop, eig. G. Franzen, Bergen; (Gron. type)1. Nostin, fokker-eig. J. Nieuwhof. Middenmeer; 2. Natinka, fokker-eig. C. Kuiper, Heerhugowaard; Neesje, fokker G. van de Willigen. Zoelmond, eig. P. Schermerhorn, Groot schermer. Rubriek vierjarige en oudere stam- boekmerriën (Geld. type): 1. Hillegon- da, fokker C. Blankendaal, Bergen, eig. G. Franzen. Bergen; 2. Wossa I, fokker H. .van Rijn, Cothen, eig, gebr. P. en J. Kok, Wognum; 3. Irena, fok ker-eig. H. Rotteveel, Heiloo. Rubriek vierjarige en oudere ster- en kroonmerriën: 1. Moukje, fokker J. Brommersma, Beemster, eig. M. Brommersma, Beemster: 2. Lona, fok ker M. C. Oostenrijk, Amsterdam, eig. C. A. Rotteveel, Oterleek; 3. Lortuna, fokker-eig. C. Blankendaal, Bergen. Rubriek vierjarige en oudere stam- boekmerriën (Gron. type): Ibera, fok ker K. Lantink, Gasselte; eig. M. Kap tein, Egmond aan de Hoef. DONDERDAG Ciuema Amerieain, 8 u.: Concerto (alle lft.)Victoria Theater, 8 u.: Rhapsody in Blue (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Mor*e An toinette (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: „Plankeniers" treden op .voor noodfonds oud-ver pleegsters. Vroom Dreesmann, 2.30 en 3.45 uur: Schoenenparade. Wapen van Heemskerk, 3 uur: Feest- ivond buurtvereniging D.V.V. Nachtdienst apotheken: Apotheek Wanna, Mient. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Die Czar- dasfürstin (alle leeft.); Cinema Ameri eain, 8 uur: Nacht in Rome ialle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Starlift (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts lang de weg (18 jaar). Nachtdienst apotheken: Apotheek Wanna, Mient. HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Donderdag 7.09 19.28 Vrijdag 7.56 20.22 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 7.14 19.33 1.14 13.33 Vrijdag 8.01 20.27 2.01 14.27 Rubriek geiten geboren in 1951: 1 Marie, eig. T. Zonneveld, Krommenie: 2 Loes, M. Kamphuis, Wormerveer; 3 Catrien, eig. P Kok, Castricum; 4 Trutts, eig. W. Stuyfbergen, Castricum- 5 Ali III. eig. W. Hoet. Assendelft; 6 Niesje, eig. A. Bootsman, Wormerveer; 7 Ans. J. Ofman, Krommenie: 8 Aafje II. eig. P. Tuyn, Assendelft: 9 Wilnpl- mina, G. Brakenhoff, Castricum; 10 Annie, eig. C. van Zon, Alkmaar. Rubriek geitlammeren: 1 Truus. eig. G. Brakenhoff, Castri cum; 2 Eva, eig. W. Valstar, Assen delft; 3 Gretha II, P. Zonneveld, Krom menie; 4 Johanna II, eig. P. C. Fran zen, Bergen; 5 Anna, eig. J. Groentjes. Castricum; 6 P Kee, Castricum; 7 M 147, eig. P. Wonder. Bergen; 8 Eva T, eig. R. Klijn, Assendelft; 9 Trudi I. eig. P. Zonneveld, Krommenie; 10 Johanr.a I, eig. P. Zonneveld, Krommenie. Rubriek bokken: 1 en kampioen Knul, eig. afd. West zaan; 2 Modderman, eig. P. C. Franzen, Bergen; 3 Mirakel, eig. afd. Castricum. Rubriek boklammeren: 1 D 124. eig. afd. Assendelft; 2 M 148. P. Wonder, Bergen; 3 Nico, H. G. Kriek. Kromme nie. Rubriek beste productiegeiten: 1 Jopie, eig. G. Dekker, Westzaan. Rubriek mooiste groep geiten uit een afdeling: 1 afd. Krommenie; 2 afd. Castricum czo I); 3 afd. Assendelft (groep I); 4 Castricum: 9 (groep II); 5 afd. Assen delft (groep II.) EEN VAN DE DEELNEMERS De triomf van het kampioenschap spreekt uit zijn ogen. Hokken vol met de Texelse stamboek-schapen trokken volop de belang stelling van de kenners. Rubriek vierjarige en oudere ster- en kroonmerriën (Gron. type): 1. Jo- tinka. fokker C. Kuiper, Heerhugo waard, eig. H. Kistemaker, Kolnorn; 2. Koselien, fokker G. van der Woude, Koekange, eig. N. J. Blauw, Heerhu gowaard; 3. Mirafaella, fokker-eig. P. K. Avis, Hoofddorp. RUNDVEE Rubriek vette koeien, afgewisseld: ereprijs en kampioen J. de Koning, Oterleek; collectieprijs (vier eerste prij zen) C. Smit, Alkmaar; 1. gebr. Groot Alkmaar. 1. N. Velzeboer, Beemster (twee maal); 1. J. C. Boots. Alkmaar. Rubriek Vette koeien, niet afgewis seld: ereprijs C. Smit, Alkmaar; 1. J. Stromer, Oudorp; 1. P. Stromer, Oudorp; 1. J. Hoogschagen, Alkmaar; 1. J. en L. Vethaak, Oudorp. Vette koeien met ten hoogste twee brede tanden; ereprijs gebr. Groot, Alk maar. Dikbillen: 1. C. Smit, Alkmaar. Kalfkoeien, afgewisseld: 1. en kam pioen J. Schoen. Schagerbrug; 2, C. Smit, Alkmaar; 3. W. Schoen, Schager brug. Rubriek kalfkoeien, niet afgewis seld: 1. J. Borst, Alkmaar; 2. W. Schoen, Schagerbrug, 3. gebr. Baars. Sehagen. Kalfschotten: 1. M. Kaptein, Eg. mond aan de Hoef; 2. C. Smit, Alk maar; 3. W. Schoen, Schagerbrug. Rubriek geiten, geboren in 1949 of vroeger: 1 en kampioen Ali, eig. W. Valstar, Assendelft; 2 Eva, eig. R. Klein, Asser- delft; 3 Nelly, eig. B. Groentjes. Cas tricum; 4 Johanna, eig. P. C. Franzen, Bergen; 5 Toni, eig. S. Groentjes, Cas tricum; 6 Greta, eig. P. Zonneveld. Krommenie; 7 Corrie. eig. L. Kort Krommenie; 8 Atti, eig. P. Groentjes, Castricum; 9 Anna, eig. J. Groentjes, Castricum; 10 Margaretha, eig. G. Bra kenhoff, Castricum. Rubriek geiten geboren in 1950: 1 Trudi, eig. P. Zonneveld, Kromme nie; 2 Trui. eig. D. Henie, Assendelft; 3 Anna-Marie, eig. M. Kamphuis, Wor merveer; 4 Nora, eig. J. Nieuwenhui- zen, Castricum; 5 Ali II, eig. P. Zonne veld, Krommenie; 6 Hermina, eig. J. Veenis. Assendelft; 7 Nellie, eig. K. Kalverboer, Oterleek; 8 Anna, eig. J. van Zon, Alkmaar. Deux-pièces maken opgang, vooral in de grotere maten Woensdagmiddag toonde de fa. Ber- voets haar nieuwe collectie winter- modellen in de zaal van het Gul den Vlies, die door de firma Kessel in h weelderige bloe mentuin was her schapen. Toen wij vóór de aanvang van de show het rijk met bloemen versierde podium opwipten, om achter de cou lissen mevr. Elias even te spreken, liepen daar reeds de voor Alkmaar bekende manne quins, Jeannette, Emmy, Suzanne, Fréderique en Kathleen rond, die bezig waren de laatste voorberei dingen voor da show te treffen. Daar lag op een lange tafel een keurcollectie hand schoenen, shawl s, zakdoeken en bi- jo uteriën, welke door de manne quins zelf waren meegenomen en waaruit met grote zorg bij ieder toi letje de passende accessoires Vierden gekozen. En met succes Mevr. Elias opende de show met een praatje over de nieuwe wintermode en de eerste mannequin luidde deze in met een hoog gesloten groen jurkje „Marseille", dubbele knoopsluiting en het moderne hoge kraagje. Er was een keur van practische een voudige ochtendjurkjes tegen aantrek kelijke prijzen! „Trinidad", een smaa-k- val jurkje in de nieuwe anthracietkleur met een lichtgrijze schouderpas, was met mooi borduursel gegarneeird. „Alkmaar", was een keurig pakje van donkerrode ottoman jersey, waar ender heel smaakvol een zwart blousje gedragen werd! Een rood-zwart gestreept fluwelen jurkje werd gecompleteerd door een witte soepele baret, die aan de achter kant een stijf rood strikje had, een énige combinatie. „Cecile" heette een felgroen jersey jurkje met grappig zwart strikje om het hoge kraagje geknoopt en zwarte garnering aan de driekwart mouwen, een echt jurkje om in uw klerenkast te hebben om dan op alle mogelijke onverwachte uitstapjes te zijn voorbe reid. De middagjurken waren van wol en zijde, veel deux-pièces, die vooral in de grotere maten veel opgang maken. „Triest", een zwart deux-pièces met een wit ottoman vest was met het witte met marterbont gegarneerde hoedje een smaakvol geheel, evenals „Anniversaire", een zwart ottoman pakje met aardige dubbele revers en zakken. De mantels De sportieve modellen zijn bijna alle ruim en hebben aangeknipte mouwen, hoogopstaande kragen en zijn hoog ge sloten. Als materiaal werd veel ruige stoffen gebruikt en ook het nieuwe Zibeline, waarVan een mooie geklede mantel werd getoond, aangesloten in de taille, zoals trouwens alle gcldede mantels; wijde mouwen en een ietwat gematigde New Look-lijn. Eén van de fraaie creaties, die gisteravond op de modeshow in het Gulden Vlies vielen te bewonderen. De foto stelt voor een witte avondjapon van tafzijde met een overrok van rose tule, gegarneerd met ge- ajourde rose tulen rozetten. De japon draagt de naam „Marguerette Rose". Een bijzonder mooi effect maakte „Tanja", een ruime jas van Havanna- kleurig velours, welke als ruit gescho ren was. „Filoppo", een Alpacca teddy jas, kek ons een heerlijk bezit voor de ko mende koude winter, licht in het dragen en lekker warm. „Talente", een geklede jas van wol len ottoman, gecompleteerd met een beeldig hoedje en handschoenen, beide in een iets donkerder tint, verdiende, zeker wel wat meer applaus. Cocktail jurken waren er voor alle gelegenheden en leeftijden. Voor da jeugdige moeder: „Madame", een japon in de nieuwe kleur lavendel van zijden ottoman, met bijpassend hoedje, dat een geestige garnering had van drie staartjes nertz. Voor haar achttienjarige dochter een zacht lila taftzijden toilet je met aangeknipt mouwtje en het mo derne hoogopstaande kraagje, of „Jeune Fille", een jurkje van donkerrode glanzende zijde met geestige zakken achterwaarts aangebracht. Er was een keurcollectie geklede zwarte jurken, waarvan de meeste vrouwen er gaarne één in haar uit- gaansgarderobe zou willen hebben. „Brisette", een grijs diagonaal gestreept jurkje met wijde rok is ideaal voor op reis, daar het van onkreukbaar nylon is gemaakt. Tot slot natuurlijk de avondjurken. Voor het eerste bal een lichtblauw tule jurkje van Zwitserse broderie, dat de toepasselijke naam droeg van „le pre mier rendez-vous". „Margaret Rose" was een droom van rose tule, gegar neerd met geapplikeerde vlinders; om het strapless décolleté wat te verdoe zelen droeg de mannequin hierbij een flatteuze s.iaal van hetzelfde materiaal. De grootste bewondering hadden wij voor de ontwerper van de hoedjes, Joop Knoppers, die in zijn Amsterdams atelier deze bijzonder smaakvolle mo dellen naar hij ons vertelde op de hoofden van levende modellen, creëert. HENDRINE In de Woensdagmiddag- gehouden vergadering van het bestuur van de Veiling vereniging „De Noordermarktbond" gaf de voorzitter, de heer 1'. Duijves. een resumé van de gang van zaken aan de veiling. Sinds 8 Augustus de voorlaatste vergadering kon volgens de voorzitter het verloop aan de veiling gunstig genoemd worden, al is er in de aanvoer wel enige verandering gekomen. Inventarisatie leverde teleurstelling op In dat verband noemde spreker het product uien, waarvan de prijzen wel goed geweest zijn, al moest hierbij een onstabiele schommeling in het prijs verloop geconstateerd worden als ge volg van het opgebruikte invoercon tingent van 5 millioen Mark naar Duitsand. Dit contigent werd geheel voor de uienexport gebruikt. Sprekers conclusie was, dat als de producten duur zijn, er nog altijd tuinders zi.in, die deze kans niet weten te benutten. Ze verkopen beneden de veiling- prijzen. Momenteel loopt er een con tingent van 3 millioen Mark voor groenten. Niettemin kan de prijs van de uien goed genoemd worden. Witte kool brengt eveneens een goede prijs op en er is maar weinig doordraai. Met de randerigheid in de witte kool valt het nogal mee. De grote aanvoe ren van sperciebonen noteerden heel goede prijzen. De bloemkool maakte een uitzondering, al liepen de prijzen weer omhoog. Spreker meende, dat de tuinders met de teelt van bloemkool moesten doorgaan. De heer Duijves re leveerde verder de oprichting van de Coöp. zuurkoolfabriek. Hij hoopte met deze organisatie prettig samen te wer ken. Spreker protesteerde er tegen, dat gezegd is, dat de N.M.B. de coöperatie had tegengewerkt. Het is echter wel zo. dat de yeiling op het standpunt staat van de veilplicht, hetgeen aanlei ding geweest is tot enige wrijving. Naar aanleiding van de notulen werd aangedrongen om maatregelen te ne men tegen het misbruik maken van het gebruik van fust. Dit zal gebeuren. De veiling kocht tienduizend koolkrat- ten voor de prijs van f 2,32 per stuk. De veHingomzel over de maand Augus tus heeft f 555.053,38 bedagen. Er werd reeds meer dan anderhalf millioen meer geveild dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Aan de bestuurs leden werd een handleiding uitgereikt van de Rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst over de berekening van de lo nen in Noord-Holland. Aan de commis sie uit de veilingen voor juridische be drijfsvoorlichting werd wederom f 50 subsidie toegezegd. Bouw fustloods De voorzitter deelde mede, dat de totaalkosten van de te bouwen fust- loods iets beneden de f 91.000 zullen iggen. De vergunning tot de bouw is inmiddes afgekomen. De firma Giltjes, aan wie het werk werd opgedragen, is met het uitzetten begonnen. De ac countantsdienst van het Centraal bu reau van veilingen had een rapport in gezonden van de administratie van de betaalmeester en de penningmeester. Een en ander bleek volkomen in orde 'te zijn. De statuten van de veiling zijn per 4 September goedgekeurd. Men was van mening, dat de statuten van de aangesoten verenigingen in over eenstemming moesten zijn met die van de hoofdorganisatie. Deze aangelegen heid zal nader bekeken worden met het Centraal bureau. Inventarisatie een teleurstelling De voorzitter zeide, dat de opgave van de afdelingen van de voorraden winterkool tijdens het afgelopen sei zoen een teleurstellend resultaat te zien had gegeven. Er waren veel ge vallen, die een afwijking van dertig procent hadden. Ook met de veld- inventarisaiie was er maar wat ge daan, zodat de voorzitter de verzuch ting slaakte, dat men er op leze ma nier beter mee op kon houden. Uit de discussie kwam tot uiting, dat bij ver scheidene aanvoerders de voorraad- opgave een ware aanfluiting was. Een en ander zal nader onder ogen worlen gezien, teneinde na te gaan welke hoe ten er geheven moesten worden. Het staat vast, dat deze toegepast zullen worden, daar de vergadering dit alge meen gewenst vond. Ten slotte werd besloten, dat de be stuursleden met hun dames Vrijdag middag een bezoek zullen brengen aan de tentoonstelling Amato te Amster dam. ALGEMENE TUINBOUWCURSUS LANGEDIJK. Door de vier Lan- gelijker tuinbouwverenigingen (Oud karspel, Noord-Scharwoude, Zuid- Scharwoude en Broek op Langendijk) werd besloten, een tweejarige tuin- bouwcursus te organiseren. De lessen zullen gegeven worden in een lokaal van de O.L. school te Oudkarspel on der leiding van de heer C. v.-1. Abeele. CULTURELE KRING LANGEDIJK. In ons verslag van de Culturele kring Langedijk zijn een paar regels weggevallen. Men leze hier voor dat er 4 voordrachtavonden wer den gehouden, waarvan de kosten f 860 hebben bedragen. Het ledental 360 onderging geen verandering. STRAATVERBREDING OUDKARSPEL. Oudkarspel blijft niet achter met de straatverbreding. Aan de aannemer P. Kuilman is opge dragen de verbreding van het gedeelte straat vanaf C. v. d. Abeele tot le wed. F Moeijes. Het betreft hier het Ooste lijk deel van de weg. NIEUWE POLDER OUDKARSPEL De heer C. Vlug werd herkozen als lid van het dagelijks bestuur van de Nieuwe Polder, DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1952

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7