Stad en Omgeving AGENDA r Amerikaanse „flats" sterk favoriet Jimmy Brown als diepzeeduiker Van 2907 uitgereikte planten kwamen er slechts 523 terug De Haarler in financ Bescheiden verwachtingen werden door Plankeniers ver overtroffen Ere-fonds oud-verpleegsiers kreeg van Alkmaar een goede duw omhoog Mercadet, de gladde schuldenaar Tientallen mensen lijden onbewust aan t.b.c. Gevonden voorwerpen Hondenbelasting Pumps blijven de geklede schoen vormen Schoenenparade bij V. en D. Deen trad te Alkmaar in het huwelijk Reis naar Kopenhagen was gezellig en leerzaam Kwantitatief geeft Floraliatentoonstelling veel te zien School te Oudorp won wisselbeker Onze medewerker Scheut Buurtvereniging D.V.V. had een „vrolijke" avond Jong Holland gaat met A.M.V.J. krachten meten Ook de gemeei subsi VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1952 Laten wij eerlijksheidshalve beginnen met te zeggen, dat het publick, dat gisteravond het Gulden Vlies binnenging, uiterst mild gestemd was ten opzichte van wat het op het toneel te zien zou krijgen. De opvoering van het grappige Met-cadet, een van de geesteskinderen van Honoré de Balzac, was immers niet het hoofddoel van dit massale bezoek? Dit laat zich scherp illustreren door de uitlating van de dame, die bij het binnentreden van de zaal nog onkundig bleek te zijn van het op te voeren stuk. Het ging er in de eerste plaats om het ere- fonds voor oud-verpleegsters te steunen en daarover kan het Alkmaarse comité uitermate tevreden zijn. Er was een uitverkocht huis, dat zich met het spel van de amateurs uit Naar- den uitstekend heeft weten te verma ken. Ook al zouden de toeschouwers zich critischer hebben ingesteld dan nu, met het oog op het goede doel, het ge val was, welnu, dan zouden ze dezelfde waardering hebben opgebracht, die zich thans openbaarde in een aantal opeh doekjes en rood-witte bouquetten voor de vrouwelijke spelers. De „Plankeniers", zo heet het Naar- dense gezelschap, hebben met hun op voering van „Mercadet" een goed suc ces geboekt dat de verwachtingen van het publiek verre heeft overtroffen. Het mag dan waar zijn dat niet alle spelers met dezelfde vrijmoedigheid op het to neel stonden als de hoofdrolspeler Harms, zijn creatie van Mercadet, de doorgewinterde, gladde speculant - in dit geval een euphemistische benaming van wat men gerust een oplichter zou mo gen noemen - was zo overheersend, dat men de anderen welwillend hun te kortkomingen en hun stroefheid ver gaf. Met zijn radde tong en zijn koste lijk, goed uitgebalanceerde mimiek, droeg hij het stuk dwars door alle kui len in de opvoering heen. Hem go'd in de allereerste plaats het hartelijke applaus, waarmee de zaal na afloop dankte. De vrouwelijke rollen waren zwak, doch het stel schuldeisers, dat de arme Mercadet belaagde en toch door hem steeds opnieuw werd gestrikt, maakte weer heel wat goed. Voor een amateur-gezelschap stond het spel van de Plankeniers op een voetstuk. Aan het begin van de avond had de loco-burgemeester, de heer G. van Slin gerland, zijn voldoening uitgesproken over de grote opkomst en met een en kel woord de betekenis van 't erefonds uiteengezet. Het is bedoeld om de oud verpleegsters wier pensioengrondslag bij lange na niet voldoende is om de hui dige kosten van het levensonderhoud het hoofd te bieden, een geldelijke steun te geven. Aan hen, die hun leven lang de mensheid hebben geholpen, is men dit stellig verplicht. De door het Alk maarse comité georganiseerde avond heeft het fonds een goede duw omhoog gegeven, mede dank zij de belangeloze medewerking van de Plankeniers en de heer W. Mooy, die zijn zaal gratis be schikbaar stelde. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Die Czar- dasfürstin (alle leeft.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Nacht in Rome (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur; Starlift (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts lang de weg (18 jaar). Nachtdienst apotheken: Apotheek Wanna, Mient. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag; aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur (Rex Thea ter 2.30 matinée). Wapen van Heemskerk, 8 uur: De Bergerhofspelers: „Levensavond" Café Ligthart, 8 uur: Feestavond van schaakclub D.O.S. SCHERMERHORN, 2 uur: Draverij voor boerenpaarden. BERGEN. Rustende Jager: Jan P. Strijbos spreekt over „Door Z.-Frank rijk en de Pyreneeën". HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Vrijdag 7.56 20.22 Zaterdag 9.01 21.35 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 8.01 20.27 2.01 14.27 Zaterdag 9.06 21.40 3.06 15.40 JEUGDDIENST De Hervormde Jeugdraad vestigt de aandacht op de jeugddienst, die a.s. Zondag om 7 uur n.m. in de Grote Kerk gehouden wordt en waarin zal voor gaan een oud-plaatsgenoot, ds J. H. Marwitz van Barsingerhorn met het onderwerp: „Goed voor zwakkelingen Bevolkingsonderzoek begint over enkele weken Men verzocht ons het volgende te willen opnemen: Nu ook in Alkmaar de tijd nadert dat met het bevolkingsonderzoek op tuber- culoze begonnen wordt, zal het onze stadgenoten wel interesseren nog ver der iets te vernemen over het belang van" een dergelijk onderzoek voor de volksgezondheid. Zoals men weet, is de tuberculose een besmettelijke ziekte. Indien bekend is, dat iemand aan deze ziekte lijdt, kun nen allerlei maatregelen genomen wor den om die besmettelijkheid te beper ken, Het gevaar vormen dus die per sonen, die niet weten dat zij iets man keren en zich vrij in de maatschappij bewegen. Uitvoerige onderzoeken elders hebben reeds uitgemaakt, dat ongeveer 1.5 pro mille van de bevolking onbewust lijdt aan een actieve vorm van tuber culose. We kunnen dus het aantal per sonen in Alkmaar dat zich niet bewust is te lijden aan een actieve vorm van t.b.c., en waarvan een deel besmettelijk is, schatten op verscheidene tientallen. Deze personen nemen uiteraard geen voorzorgsmaatregelen en zijn daarom een voortdurend gevaar voor hun om geving. Bovendien lopen de lijders zelf een grote kans dat door uitblijven van een behandeling hun ziekteproces ver ergert en tenslotte een langdurige en kostbare kuur nodig is om hen te ge nezen. Het is niet prettig te moeten horen dat men iets mankeert, maar het is bepaald een ongeluk ziek te zijn en niet behoorlijk behandeld te worden omdat men niet weet dat er met zijn ezondheid iets nie in ord is. Om het bevolkingsonderzoek in onze gemeente goed te doen slagen zijn er nog pl.m. 100 huisbezoekers nodig. Da mes en heren helpt bij deze actie, blijft niet dralen, doch geeft u terstond op aan het adres Doelenstraat 44, telefoon 4330. De volgende voorwerpen werden ge vonden in het tijdvak van 18 tot en met 24 September. Zij zijn iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 17 tot 18 uur te bevragen aan het bureau van politie. Paarlsnoeren, hoofddoek, dekzeil, gymschoenen, polshorloge (dames) sier- hoepel, portemonnaies met inh., rozen kransen, 3 balken, handschoenen, rij wielpenning. sleutels, 2 paar witte sok ken, gummibal, vulpennen en vulpot loden, postzegelboekje, capuchons, tas je met inhoud, ceintuurs, armbandje, kinderlaarsje, damesblouse. fietstas, balk, zonnebril, rijwielsleutel, porte feuille, geldsbedragen, schoenen, kinder- broekje, parapluies, blauw jasje met wanten, sportkousen, fluweel in een pa pieren zak, autoband, speldje, shawl zwembr. met badhanddoek, padvinders- riem met bijbehoren, mes met schede, zadeldek, een bril, padvindersriem, ca mouflagejas, ladder ophaler, damestas met portem. met inh., sok, passer. Het schijnt nog steeds tot vele hou ders van honden niet te zijn doorge drongen, dat zij van het bezit van een hond. die ouder dan drie maanden is. ten stadhuize aangifte moeten doen. Het gevolg van dit verzuim is, dat zij moeilijkheden krijgen, doordat hun bij ontdekking een drievoudige belasting aanslag wordt opgelegd. In een be kendmaking herinnert het gemeente bestuur thans weer eens aan de aan gifteplicht. Men doet maar het beste daaraan gevolg te geven. Platte hak, camel-kleur en de nieuwe anthraeïet-tint bij de lakschoen ook wel als „gun metal" aangeduid waren de meest opvallende kenmerken van de schoenenshow, die gistermiddag in de lunchroom van V. en D. de bezoeksters verrukte. Het was duidelijk merkbaar, dat de Amerikaanse voorkeur voor lage, platte schoenen met brede pasvorm ook in Nederland haar weg gevonden heeft. De „flats" besloegen een flink deel van de getoonde collectie. suède-laarzen, welke wij zonder terug houding willen accepteren. Het aantrekkelijke van deze show was, dat de nieuwe modellen met al hun snufjes en mode-tinten, toch binnen het bereik van iedere beurs zijn gehouden. Een zwarte suède pump met tankhak b.v. stond geprijsd voor 12.90 en ook de andere schoenen bleven meestal be neden de twintig gulden, enkele uitzon deringen de laag uitgesneden flats daargelaten. Extra diep uitgesneden waren de nieuwe, volgens Amerikaanse snit ver vaardigde. flats in charmante, warme bordeaux-tinten. Deze creatie, die voor de prijs van rond 25.- a 30 - stond genoteerd, maakte een wat vlottere in druk dan de andere platte-hakschoenen, die weliswaar sportief en gemakkelijk te dragen zijn, maar welke voordelen toch enigszins ten koste gaan van de élégance der vrouw. Bijzonder in trek is ook de koperen garnering op de schoenen. De wat massief aandoende crêpe-zool heaft in de ballonzool een slankere concurrent gevonden, die wat ons betreft, de voorkeur heeft, ook al kan men er misschien geen 3000 km op wandelen. Op de crêpe-zolen kan dat wel. verzekerde de inleidster mevrouw D. Venema-Schomper. Zij liet aan het publiek de eer uit te rekenen hoeveel een schoentje van 17.90 in dat geval per kilometer zou kosten. Ondanks de Amerikaanse mode, die met kracht het sportieve element pous seert blijft de pump in lak of suède met driekwart of Cuba-hak het verreweg van de flat winnen als het gaat om een geklede schoen. Dat ook de aanwezige dames dit voelden bewees het applaus, waarmede de kalfslederen, suède of lakpumps werden gewaar deerd. De mannequins Gerda, Henriët en Mara, die het schoeisel toonden, droegen bijpassende japonnen en man tels, waarop ditmaal weliswaar niet het accent werd gelegd, maar die ter ver volmaking van het geheel onmisbaar waren. Ten slotte staat een camel-kleu rige „flat" niet bij een avondjapon en verliest een opengewerkte lakpump veel van haar bekoring bij een simpele regenjas. Practisch waren de suèdepumps met tankhak, waarvan de schoen op de meest kwetsbare plaatsen met leer was afgezet. Een sierlijk open bandschoen tje vereiste, aldus mevrouw Venema, in de winter een man met een auto of. overschoenen. Over het algemeen behoeven de dames evenwel niet bevreesd te zijn voor kou de voeten. De sportflats zijn alle hoog gesloten en bovendien zijn er altijd nog de laarsjes, die echter nogal eep lompe indruk maken. Een verbetering von den wij de California-laarsjes, die een heel wat sierlijker vorm hebben en de TN VROEGER eeuwen hebben de lage landen menigmaal bezoek gehad van de Noormannen, die hier allerlei kostbaarheden en ook jonge vrouwen weghaalden. Dit is een „zachtaardige" herhaling van de geschiedenis, aldus sprak de heer Van de Vall, toen hij gisteren het huwelijk sloot tussen mej. E. J. P. Govers en de Deen, de heer H. E. Jensen. Er waren bij deze plechtig heid nogal wat taalmoeilijkheden te overwinnen, daar men van de heer Van de Vall moeilijk kon verlangen dat hij een toespraak in het Deens zou gaan houden. Gelukkig was mej. Hille- ström, die werkzaam is bij de VVV, bereid gevonden de toespraak te ver talen. Zij deed dit op uitstekende wijze. Het jonge paar werd geëscorteerd door ruiters en amazones van de Rui- tervereniging Heiloo, van welke ver eniging mej. Govers lid was. Maandag vertrekt het jonge paar naar Dene marken, waar de heer Jensen een boer derij heeft. Jubilea bij De Wild Directie en personeel van De Wild N.V. zullen op 3 October in het „Wapen van Heemskerk" bijeenkomen op een feestavond, die speciaal is belegd ter viering van twee jubilea. Op die dag is de heer A. Heertjes, chef van de electrotechnische radio- en rijwielgroot handel 25 jaar in dienst van de firma en tevens zal dan nog worden gehuldigd, de heer A. Dudink, die op 23 Januari j.l. jubileerde. OPBRENGST COLLECTE De tijdens de Landbouwdag gehou den eoliecte ten bate van het Erefonds van oud-verpleegster heeft een bedrag vanf 391,61 opgebracht. Bergen 49. Intussen stonden Bonkie Bieze- bijter en Sjonnie samen te overleggen, was ze doen moesten. „Je begrijpt na tuurlijk wel", zei Sjonnie, „wat die twee aan het doen zijn. Die broeden samen een plan uit om de buit uit het wrak te pakken te krijgen. Hoe ze dat willen doen, weten we nog niet, maar daar komen we heus wel achter. Het enige, dat ons te doen staat, is hier te blijven en de deur van het Rode Paard scherp in de gaten te houden. Zodra er eentje uit komt, ga jij er achteraan en ik blijf hier de wacht houden". Bonkie Biezebijter knikte. „Ik zal al leen een beetje hard moeten lopen als die ene die dan weg gaat in de taxi stapt en weg rijdt", zei hij op sombere toon. „Daar weet ik wel raad op", ant woordde Sjonnie. „We draaien eenvoudig de ventielen van de banden los!" Bon kie keek zijn kameraad verrast aan. „Dat is een goed idee", bromde hij, „Ik Burgemeester Thomassen van Zaan dam heeft een kort verslag uitgebracht over de reis, die hij met wethouder Plooijer en ir Zuurmond naar Kopen hagen heeft gemaakt. „Het was een ge zellige en leerzame reis", aldus de bur gemeester in zijn slotwoord. „In de toe komst zal de gemeente vooral met be trekking tot een verdere parkaanleg hier wat aan kunnen hebben". Met de Zaandammers waren er vertegenwoor digers uit Alkmaar, Amsterdam, Am stelveen, Bussum en Soest. Nadat het gezelschap Zaterdagavond de Deense grens had bereikt, was men Zondagmiddag laat in Kopenhagen. Maandagmorgen werden de Neder landers ontvangen door de directie van een machinefabriek, die installaties ver vaardigt om huisvuil tot compost te verwerken. In de vakpers van de Ne derlandse gemeenten wordt dit vraag stuk door verschillende technici be schreven. Mag men op het punt van de verwer king in Denemarken zeer modern zijn, ten aanzien van het ophalen staat men achter bij Nederland. Roltrommelautos kent men hier niet, het huisvuil wordt door particulieren in open wagens op gehaald. Maandagmiddag werd een bezoek gebracht aan de gemeentehuizen van twee rondgemeenten van Kopenhagen, terwijl er voor Dinsdagmiddag een of ficiële ontvangst door het gemeente bestuur van Kopenhagen op het pro gramma stond. Na een excursie door verschillende parken en speelplaatsen werden de aan wezigen nog ontvangen door de waar nemend gezant van Nederland. In vergelijking met Kopenhagen zou men hier meer parken en plantsoenen moeten hebben. Chauffeur trof geen schuld Het is gebleken, dat het verkeerson geluk op de hoek van de Paternoster straat en de Kanaalkade. waarvan wij dezer dagen melding maakten, een an dere toedracht heeft gehad dan aan vankelijk uit het onderzoek ter plaatse scheen. Er hebben zich twee getuigen gemeld en ook de chauffeur van de auto die de wielrijder aanreed, heeft zich bij de politie bekend gemaakt. Het is gebleken, dat de 75-jarige wielrijder, die uit de Paternosterstraat kwam, geen voorrang heeft verleend aan de over de Kanaalkade rijdende auto. Bij zijn poging om een aanrijding te voorkomen, week de chauffeur naar links uit en remde krachtig. Hiermee zijn de op de linker weghelft gevonden remsporen verklaard. De chauffeur heeft de wielrijder toch nog een vergoe ding gegeven voor diens bij het onge luk vernielde fiets. BRIDGEDRIVE IN VICTORY In verband met het twaalf-en-een halfjarig bestaan van de R.K. bridge vereniging, wordt morgenavond in de zalen van Hotel Victory een grote bridgedrive georganiseerd. r»e fieer Scheut verscheen het eerst aan het journa listieke firmament, toen in zijn dorp van inwoning een baby van dertien vond was geboren, van Welk feit de heer Scheut ontroerd mede deling op onze redactie kwam doen. Hij ontving twee kwartjes tipgeld, om daarna verheugd te eclipse ren. Doch twee dagen later was hij er wéér. Nu had de dameskrans „Naald en Draad", waarvan zijn tante als voorzitster deel uitmaak te, besloten om het jaarlijk se uitje (naar Avifauna) vast te stellen op 2 Septem ber. Hiervoor kreeg de heer Scheut géén twee kwartjes, hoewel we toen midden in de ïveek van de karweitjes- heitjes zaten, doch een prij zend, woord. Ten slotte telt de heer Scheut pas zestien jaren en je hoort toch al zo veel over de jeugd, die af drijft in een poel van be sluiteloze dofheid. Doch niet ildus de heer Scheut! In Augustus, toen hij schoolvacanüe had, ver scheen hij 's morgens op de redactie met een nogal lijvige reportage over het ontstaan van het Noordzee kanaal; ongetwijfeld een in teressante historie. Om de knaap niet voor het hoofd te stoten (er kon iveleens een Anthony van Kampen of Alfred van Sprang uit hem groeien) besloot de redactie de wordingsgeschie denis van het Noordzee kanaal zolang in portefeuille te houden tot de tunnel bij Velsen geopend zou worden. Toen we eens een berichtje van de heer Scheut over een padvindersjubileum plaat sten, stond hij erop zijn pert- nevrucht door het gehele bedrijf persoonlijk te vol gen: van redactie naar zet terij, van zetterij naar op maak, van opmaak naar stype-afdeling en drukkerij. En wij lieten hem maar, stil genotterend van zijn en thousiasme. Och, we waren eens allen jong en geloof ons we lijden in een ge parfumeerd harnas. Een paar weken later was de heer Scheut er Wéér. Hij had nu het op zichzelf lof waardige initiatief genomen om een bloemencorso in Aalsmeer te verslaan. Jam mer genoeg was reeds een speciale verslaggever na mens de redactie derwaarts gezonden en helaas hadden de heren elkander ter plaat se niet ontmoet; zodat de krant de volgende dag bijna twee bloemencorso's ter overdenking aan de abonné's had aangeboden. Bovendien kon men in het ene verslag lezen, dat een beeldschone ■fame, die vpor Miss Aals meer" fungeerde tijdens haar tocht op de praalwagen dood ter aarde was gestort terwijl in het andere verslag (dat van onze eigen verslag gever), wonderlijk genoeg dit toch belangwekkende feit werd doodgezwegen Toen werd het gevaarlijk. Tijdens een debatvergade ring in de Tweede Kamer zag onze parlementaire redacteur plotseling de heer Scheut binnentreden, die zich gezellig aan de heren op de perstribune voorstel de) tot niet geringe verba zing van onze redacteur. Bij de opening van een schilde rijententoonstelling in de hoofdstad, Was het de heer Scheut,die zich namens onze bladen liet inlichten over de betekenis van de harde gelen en blauwen in het werk van de schilder Matthieu Wiegman, terwijl onze redacteur beeldende kunsten bij de ingang werd weggestuurd. De portier voegde hem nog toe„Wij kenne dat soort linkmichels, die om een borreltje-voor noppes d'rin wille!" Aan de productie van de heer Scheut begon in dit stadium iets te mankeren, althans wij ontvingen rvel een wazig verslag over vlie gende trams op het Damrak, doch niet over Matthieu Wiegman en diens gelen en blauwen, gezien in het licht van zijn ontwikkeling tot expressionist. Steeds veelvuldiger begon de heer ScheiU zich nu te vertonen in alle openbare gelegenheden, waar de redactie ambtshalve reeds aanwezig was zoals de rechtszaal, de raadzaal en de Eerste- en Tweede Ka mer. We werden opgebeld door ministers, die verklaar den een onderhoud te heb ben gehad met ene jeugdige meneer Scheut, die zeide namens onze redactie te komen, met vragen over de militaire diensttijd, de rol van Nederland in het me ningsverschil tussen Egypte en de Soedan, etc. etc. De minister van Landbouw, die door de heer Scheut was ge ïnterviewd over eventuele middelen ter bestrijding van werkloosheid in de zuur- koolfabr teken, deelde zelfs mede, dat onze wonderlijke, ongewenste medewerker, hem door middel van een antiek fototoestel had ge kiekt, waarbij hij had uitge roepen: „Let u even op het vogeltje, excellentie!" Ten slotte hebben we de politie in de arm genomen, om de heer Scheut te laten schaduwen. Toen men hem. met zijn fototoestel uit de operatiekamer van 't Acade misch ziekenhuis te Utrecht haalde, waar hij naar zijn zeggen een fotoreportage voor onze krant moest ma ken, was het uit. Niet door dat men hem gevangen zette (want mensen als meneer Scheut zijn in staat de cipiers een vraaggesprek af te nemen en' hun kopij via de kiebelton naar buiten te werken), maar omdat op dat moment zijn school weer begon. Doch we vrezen al met grote vreze voor de herfst- vacanties ALBERIK De aula van het Murmelliusgymna- sium is weer voor een paar dagen bloe mentuin. Plantsoendienst en bloemis ten hebben de zaal met graszoden, riet matten en bloemen een volkomen me tamorphose doen ondergaan en in die veranderde omgeving staan de 523 plan ten, die de schooljeugd heeft ingezon den. Dit aantal heeft de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkun de, die de Floralia-tentoonstelling jaar lijks organiseert, teleurgesteld. Bij het totaal aantal in Juni uitgegeven plan ten het waren er 2907 valt de in zending dan ook danig tegen. Er-waren scholen, waarvan slechts twee of drie leerlingen een plantje instuurden. Van de aan de scholen uitgereikte planten kwamen de volgende percentages terug: Jan Ligthartschool (15 pet.), Roch- daleschool (50 pet.), Oudorp o.l. school (60 pet.), Tesselschadeschool (16 pet.). Bosboom Toussaintschool (17 pet.), Lin- denschool (23 pet.). De o.l. school te Oudorp, die met de jest verzorgde planten kwam, werd voor de tweede maal winnaar van de „Muilwijk"-wisselbeker. Ook bij de andere inzendingen van de jeugd vielen vele met liefde ge kweekte plantjes te bewonderen. Het was voorschrift, dat de planten binnens huis moesten worden verzorgd; de en keling. die zijn plantje toch in de volle 'grond had geplaatst om het sneller te doen groeien, bemerkte, dat het kwaad zichzelf strafte. Zijn plant hing er binnenshuis als een zoutzak bij. De heer A. Groen uit Sint Pancras heeft op de tentoonstelling een decora tief hoekje dahlia's ingericht. Al mogen de inzendingen kwantitatief ziin tegengevallen, de kwaliteit van de planten bewijst toch, dat het streven van de vereniging om de jeugd meer Van de tientallen buurtverenigingen die direct na de bevrijding als padden stoelen uit de grond schoten, zijn er slechts enkele zo sterk gebleken, dat ze de moeilijke na-oorlogse jaren kon den overleven. Eén van deze nog be staande buurtverenigingen is „D.V.V." van de Bisschop Bottemannestraat en omgeving, die haar leden gisteren in het „Wapen van Heemskerk" een caba retavond aanbood. Het programma werd verzorgd door het gezelschap Frans Vrolijk. Dit groep je artisten gaf blijk méér op de planken te hebben gestaan. Er werd met de nodige vaart gespeeld, zonder dat men evenwel tot een hoogtepunt kwam. Van hetgeen gebracht werd, was maar wei nig gloednieuw. De programmadelen die wel origineel waren, eindigden over het algemeen te vlak. Maar op deze ^tech nische details sloegen de verzamelde buurtgenoten gisteren maar weinig acht. Zij wensten een gezellige avond met een vlot programma en daar hebben Frans Vrolijk en zijn medewerkers zeker voor gezorgd. Eén van de besten was Frans Vrolijk zelf. Na afloop zorgde de band van Toon Dekker er voor dat de buurtgenoten nog een gezellig dansje konden maken. Alkmaarse Damclub WDO Gisteravond is op de clubavond van WDO ook d? wintercompetitie begon nen en wel in drie afdelingen. In het geheel werd met dertien partijen ge start, waarvan de vijf in de derde af deling alle een resultaat zonder remi se opleverden De uitslagen waren: Afdeling I: H. KruiderA. Burgest 1—1; D. J. HeyesD. Kiewitt 1—1; C. DammerH. J. Toepoel 2; M. J. Langras Jr.—G. v. d. Kuyt 11. Afdeling II: C. BooyP. Noom 11; J. DikM. v. d Pavert 02; M. v. d. Pavert—Jb. Hartog 1—1; J. v. Beekum J. Dik 1—1. Afdeling III: A. BosmanJb. Strij- bis 20; C. PrinsJ. Steenhof 20; J. OostenbroekJ. Homma 20; J. Spij kerA. van Doorn 02; Jb. Strijbis A. Bosman 02. EEN MINDER PRETTIG AFSCHEID VAN NEDERLAND De chauffeur van een door de Stuart- straat rijdende auto verzuimde gister middag bii het kruispunt Stuartstraat- Snaarmanslaan voorrang te verlenen aan een van rechts komende auto en reed deze in de flank aan. Beide wa gens werden beschadigd. De bestuur der van de van rechts komende wagen zou vandaag naar Aruba vertrekken. Hij heeft zijn ernstig gehavende wagen toch maar naar de boot laten brengen. zal de daad maar bij het woord voe gen". Voorzichtig sloop Bonkie Bieze bijter naar Jimmy's taxi. Hij bukte zich snel en liet vliegensvlug de lucht uit de twee achterbanden ontsnappen. De ventieldopen stak hij voor alle zeker heid in zijn zak. Toen vluchtte hij zo snel mogelijk weg, net op tijd want het volgende ogenblik trad Jimmy Brown weer naar buiten. Welgemoed stapte hij in zijn blokbandje.... I begrip voor de natuur bij te brengen, zijn doel niet voorhij is geschoten. De volgende prijzen werden toege kend: Coleus: 1. Albertjain Schmeddes (St. Willibrordusschool); 2. Gerard Vader (idem); 3. Greetje Datema (Oudorp); 4. Bijs Schot (Wilhelminaschool); 5a Anja Distelbrink (Oudorp); 5b Lida Zaal (Rochdaleschool) Fuchsia; 1. Jan Gongrijp (J. Ligthart school); 2a. Jan Raspe (Vondelschool); 2b. Loesje Krab (Oudorp); 3a. Gr. Pie (J. Ligthartschool); 3b. Marianne Muil wijk (Vondelschool); 4. Dirk Boerman (Rochdaleschool); 5. Marian Haven (Rochdalesch.). Begonia: 1. Grietje Pie (J. Ligthart- •chool); 2. idem; 3. J. Gongrijp (J. Ligt- hartsch.) 4a. Rudy Groet (Oudoro); 4b. Eveline Muilwiik (Tesselschadesch.)5a. K. Kaagman (VGLO); 5b. Bob Nieboer (Lindenschool) Geranium: 1. Eveline Muilwijk (Tes selschadesch.); 2. Piet de Haas (Tessel schadesch.); 3. Greta Scheepbouwer (Oudorp); 4. Loek van Beneden (Oudorp); 5. Theo v. Beneden (Oudorp). Impatience; 1. Henk Malta (J. Ligt hartschool); 2. Louise v.d. Bogaarde (J. Ligthartschool); 3. Ina van Gaai (Maria- school). Zaferdaqmiddaq-voefbal Jong Holland trekt naar Amsterdam om te trafchten AMVJ een punt te ont nemen. Zwaluwen en HCSC spelen beide ook in Amserdam, waar Robaver en AGT als gastheren fungeren. Als de helft van de winst meegenomen wordt, valt het ons mee. Dinduai speelt weer thuis, nu tegen Kromhout. Het ver trouwen in de Enkhuizenaren is na de twee nederlagen wel geschokt. Ook thans verwachten wij geen succes. MarkenBlauw Wit is een specifieke Noordhollandse aangelegenheid. Met vermoedelijk Blauw Wit's derde gelijke spel. De opstelling van Jong Holland is: Hoekstra; Kouwen en Van Westrienen; Romeijn, v. Til en Rol; Mienis, Dragts- ma, Kuiper, Jansen en Tesselaar. De laatste kaasmarkt van dit seizoen Het was hedenmorgen op het Waag- plein goed merkbaar dat het vandaag de laatste officiële kaasmarkt van dit seizoen was. De volgende week zullen de dragers in gewoon burger costuum lopen en zal de markt alleen nog maar voor aanvoerders en handelaren van zoveel belang zijn, dat ze er speciaal voor naar Alkmaar komen. Het gure najaarsweer was er oorzaak van, dat er hedenmorgen maar weinig toeristen op de markt waren. Verhou dingsgewijs waren er nog meer buiten landse dan Nederlandse toeristen. Tegen elf uur, toen tachtig Amerikaanse mari niers uit Den Helder een kijkje op de markt kwamen nemen, werd het wat drukker. Veel belangstelling trokken de heren Keysper, De Boer, Agema en Davelaar, die druk bezig waren de aangevoerde tentoonstellingskazen te keuren. De keurig geoliede kaasjes werden lang durig beklopt en dan kwam de kaasboor te voorschijn voor een monster. De wei nige toeristen die het jaargetijde en het I slechte weer trotseerden, hebben in I ieder geval uitstekend verzorgde kaasj te zien gekregen. Prijzen op de kaasmarkt' Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 21 stapels fabrieks- kaas en 11 stapels boerenkaas, totaal 32 stapels, wegende 42.000 k.g. De prijzen waren f 2.19 voor fabriekskaas en f 2.30 voor boerenkaas. De handel was matig. In Bodegraven waren er Dinsdag 198 partijen. Ie soort f 2.47f 2.52; 2e soort f 2.42—f 2.46; extra f 2.60. De handel was matig. Woensdag waren in Woerden 263 paf tijen aangevoerd. Ie soort f 2.44—f 2.48; 2e soort f 2.39—f 2.43; zware f 2.52. De handel was traag. In Gouda waren er Donderdag 182 partijen. Ie kwaliteit f 2.42—f 2.48: 2e kwaliteit f 2.39—f 2.43; extra kwaliteit f 2.56. De handel was matig. Openbare verkoping Gisteravond werd ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange in het tVapen van Haarlem een aantal percelen in bod gebracht. De biedingen verliepen als volgt: Heiligland 52, 54 en 56 resp. f 510, f 650 en f 650; Noorderkade 37 f 1600; Stuartstraat 109 f 5000: Van Aosiaslraat 3, te Heiloo f 2760. Op 1 Oclob»r zal de verkoop bij afslag1 plaats vinden- De H.O.V. verkeert In grol heden daar de overheidssuh het jaarlijkse rxploitatiet meer kunnen dekken. Om wen dat dit bekende orkest den opgeheven, is er op in Ged, Staten een commissie waarin diverse gemeenten woordigd zijn. Deze commi reeds een ontwerp-subsi overgelegd welke het moge het orkest uit te breiden tc vinciaal orkest. De naam z< wijzigd worden in Provinci: vereniging. Bij de subsidieregeling ga van een nadelig saldo van per jaar. Men raamt dat f 116.000- zal bijdragen en 62 concerten f 24.800 wordt Het nadelig saldo van f 111. dan gedekt door een evenrec ge per inwoner per provini niet inbegrepen) en bijdrage groepen van gemeenten in e ding van 6:90:20:5. Voor el] van het tekort betaalt de gei t 236.-, groep I 558.-, groep PREDIKBEURTI VOOR ZONDAG 28 SEP1 ALKMAAR. Grote Kerk, Wesseldijk (afscheid), 5 ui Oudsten, 7 uur ds Marwi dienst); Woensdag 7.30 uur sche avond. Kapelkerk, g Rem. geref. gem., 10.30 dr A. MankesZernike (I Luth. kerk (Oudegr.), 10.30 v. d. Woude (A'dam). H gem., 10.30 uur dienst; Dont uur dienst. Doopsgez. gem ds A. J. v. d. Sluis. Geref Doelen); Vrijdagavond, W. i uur ds K. de Gier. Gere uur ds C. von Meyenfeldt, 5 Vellenga. Geref. kerk (ai in Waakt en Bidt, 10 en 5.31 dienst. Baptisten gem. (i len), 10 uur ds Van Wier. kerk, Emmastraht, 10 uur Hei Ned. Chr. Gem.schapsb., ii Donderdag 8 uur Ev. J. H. veen. Leger des Heils, L 22, (William Booth), 10 uur ligingsd., 7 uur openluchtpr Openb. samenl?.; Maandag 2. zinsbond; Donderdag 8 uur dienst. Ned. Leger des H( Jtraat 11, 10 en 8 uur Bijz. sa Verbreiding der waarheid straat 8, 10.15 uur dienst. Jezus Christus van de heilige ste dagen (ABB-gebouw, E 2), 10.30 uur Zondagsscho godsdienstbijeenkomst. van spiritisten „Harmonia", Nachtegaal, 10.30 uur mevr. smidv. d. Staay (A'dam). OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds Ka BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur Rehoboth, 10 uur ds V (Weesp). Geref. kerk, 1 ds Scholten (HA). Verbr heid, Van Borselenlaan 2 dienst. BROEK OP LANGENDIJK, 10 en 3.30 uur ds De Zeeuv kerk, 10 en 5 uur dr I (A'dam). Geref. ,kerk 10 uur leesdienst; 3.45 uur Lingen. Chr. geref. kei 3 uur ds Henstra. Doop geen dienst. DE RIJP, geen dienst. G Woensdagav. 7.30 uur dr i DIRKSHORN, Herv. kerk, Post. Geref. kerk, 9.30 i ds J. van Reeven. DRIEHUIZEN, 10 uur de h Albertz. EGMOND AAN ZEE, Herv uur ds Roobolt. Geref uur ds Vellenga, 5 uur le< Oud-kath. kerk, voorm. 8 e 7 uur dienst. EGMOND-BINNEN, 10 uur EGMOND AAN DEN HC dienst. GRAFT, geen dienst. GROET, 10 uur ds C. M. de GROOT-SCHERMER, 7.30 ui H. U. Albertz. HEILOO, Herv. gem., 10 uur hoff. Evangelisatie Ke uur ds Dekker (A'dam), 7 Tomson (A'dam). Gere! evang.-gebouw aan de 8.30 uur ds Vellenga, 3.30 i Meyenfeldt. HEERHUGOWAARD, Herv. uur ds Wiltink. Geref. en 2.30 u. ds J. F. de Gier HENSBROEK, 10.45 uur ds (H. Doop). KOEDIJK, 2 uur ds Bekius LIMMEN, 10 uur ds Canneg NOORD-SCHARWOUDE, H geen dienst. Geref. kei uur ds Vegter. OBDAM, 9.30 uur ds Meyboi OOST-GRAFTDIJK, geen c C "'MEER, 10 uur ds Spaarg OUDKARSPEL, 10 uur ds I OTERLEEK, 7 uur ds F. K< OUDORP, 10 uur ds Kastel SCHERMERHORN, Herv. gc ds IJ. van Dijk. Geref en 2.30 uur ds IJ. v. (Andiik). SCHOORL. geon dienst. SCHOORLDAM, Verbr. de: (De Vries) Dinsdagav. 7.30 SINT PANCRAS, Herv. gem. uur ds Postma. Geref. 1 4 uur ds Middelkoop. STOMPETOREN, geen diens gelisatie, 10 uur de heer i (Haarlem). URSEM. geen dienst. WARMENHUÏZEN. geen die WEST-GRAFTDIJK, 7.30 Ul boom. ZUTD-SCH ARW OUDE, 10 Tromp. Burgerlijke stai Geboren: Theodora A., Weijmer en B. M. J. ïzereel d. v. R. J. Zwaan en M. van Gehuwd: Antonius J. Cornelia van den Bosch; Tl J. Koesen en Gertrudis de V Jensen en Engelina J. P hannes C. de Waal en Eeg Molen; Jan G. Koek en Mai hof. Overleden: Janna de C geh. m. A. J. Overdijk: Wij man, 80 jr., wed. van J. Nii r

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2