GAZELL FRANKENBERG N.V, f Stad en Omgeving Jimmy Brown als diepzeeduiker GES r Heiloo Station ME Tentoonstelling en Keuring van Kaas AGENDA Het Gulden Vlies opent volgende week het nieuwe toneelseizoen WAT DE THEATERS BRENGEN E, Fa. S. v. Theo Groothuizen Tel. 2166-JAC Haagse Comedie als eerste in de rij Honden worden aan kinderen gegeven September: de maand van de modeshows Wielrijdster op Singel ernstig gewond Operettevereniging in het zilver HARMONIE THEATER: Die Czardasfürstin CINEMA AMERICAIN: Een nacht in Rome VICTORIA THEATER: Starlift REX THEATER: 's Nachts langs de weg De journaals Broek op Langedijk Gelegenheid t< ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1952 Een en twintig fabrieken en boeren brachten hun producten op de markt De Stichting Fonds tot Behoud van de Kaasmarkt te Alkmaar heeft gisteren haar tweede tentoonstelling en keuring van kaas in dit jaar op onze kaasmarkt gehouden. Men behoeft niet te vragen of er al dan niet een keuring wordt ge houden, want nimmer ziet men een 7.0 grote aanvoer en karakteristiek voor deze wedstrijden zulke fraai geoliede en goed verzorgde stapels als op de jaarlijkse keuringsdagen. Het was te verwachten dat op deze laatste „officiële" kaasmarkt van dit jaar de aanvoer minder groot zon. zijn dan bij de vroege keuring toon H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard onze markt bezochten. Toch wa ren er dit maal 21 stapels aangevoerd en het heeft de juryleden, de heren Keysper, De Boer en Agema heel wat hoofdbrekens gekost de inzendingen op de juiste waarde te taxeren. Om 12 uur werd in café Beemster aan het Waagplein de volgende uitslag bekend gemaakt: Boerenkaas: 1. Heeman te Beemster. 19 punten; 2. Schilder te Berkhout 19 punten; 3. Neefjes te Wervershnof 17 punten: 4. Groot te Hoogwoud 17 punt ten. Fabriekskaas: 1. De Eendracht, te Texel, 18 punten; 2. Excelsior te Heer Hugowaard 17% punt; 3. De Volhar ding te Ham 17punt: 4. De Dageraad te Burgerbrug 1714 punt. De prijzen bestonden, zoals gewoon lijk uit medailles en geldbedragen. De eerste prijs was voor beide groepen een Verguld zilveren medaille, plus f 23.-, de tweede prijs een zilveren medaille plus f 20.-; de derde een vergulde me daille plus f 10.. en de vierde een ver zilverde medaille plus f 10.-. Voor de stapel kaas welke het hoogst aantal punten zou .behalen, had de ge meente een zilveren wisselbeker be schikbaar gesteld, welke eigendom van de winnaar wordt wanneer zij voor de derde maal wordt gewonnen. DE PRIJSUITREIKING. ..Door uitsfedigheid van de burge meester heeft de waarn. burgemeester, de heer G. van Slingerland na het be kend worden van de uitslag in café Beemster op het Waagplein de prijzen Uitgereikt. De heer Van Slingerland deed dit op de van hem bekende rustige en humo ristische wijze. Hij feliciteerde de heer Heeman, die thans de beker voor de tweede maal in zijn bezit krijgt en voorzag reeds het ogenblik dat de ge meente opnieuw een beker beschikbaar zal moeten stellen. Sor. belichtte daar bij het belang van deze keuringen en tentoonstellingen voor het behoud van de Alkmaarse Kaasmarkt en wenste de priiswinnaars van harte geluk. Daarna werd hef woord gevoerd d do heer F. Keestra. directeur van Zuivel-Kwaliteit-contróle-Bureau uit Amsterdam. Dit bureau wordt in ons land beheerd door exporteurs en heeft een taak welke in het buitenland ge woonlijk een staatstaak is, maar onder particulier beheer veel vlugger en vlot ter kan worden uitgevoerd. De heer Keestra wees er op, dat deze keuring verschilt van zovele andere in den lan de en een apart karakter heeft door dat zij volkomen op de praktijk ge richt is. Men heeft hier niet enkele uitgezochte exemplaren ter keuring ge kregen, maar maakt kennis met de ge hele vervaardigde en verhandelbare voorraad en kan dus beter constateren hoe de kaas door bepaalde producenten gemaakt wordt. Spreker wees hierbij op de prima staat van deze Noord hollandse productie Men kan in Noord- Holland een best fabrikaat maken dat onze goede naam in het buitenland hoog kan houden. Bij het boerenpro- duct komt dat in het bijzonder tot uiting omdat het fabrieksproduct on willekeurig een meer massaal beeld van vervlakking geeft, al hebben beide pro ducten ongetwijfeld elk hun eigen ver dienste. Op de boerderij zal men ech ter in het algemeen meer gelegenheid hebben zich op het vervaardigen van 't beste product toe te leggen en daar door in de superklasse te komen. Spr. deed daarbij een beroep op de produ centen ook aandacht aan het uiterlijk en in het bijzonder aan de vorm van de kaas te schenken. Deze Alkmaarse keuringen zijn van betekenis en spr. dankte voor de hem geschonken gele genheid ze te kunnen bijwonen. Een der bestuursleden van de Stich ting, de heer B. Goes legde er daarna de nadruk op, dat hij in dit bestuur in het bijzonder de middenstand vertegen woordigt. Hij wees er daarbij op hoe de middenstand er belang bij heeft dat de ter markt aangevoerde producten op een hoog kwaliteitspeil staan en wenste ook zijner zijds de prijswinnaars geluk. De voorzitter van de Stichting, de hr. G. Grondsma, die bij de aanvang 'der bijeenkomst de autoriteiten, de prijs winnaars, zijn medebestuursleden en de vertegenwoordigers der pers welkom had geheten, heeft alle aanwezigen en in het bijzonder de heer Keestra, ten slotte harteliik dank voor hun belang stelling gebracht. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Die Czardasfürstin (alle leeft.); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Nacht in Rome (alle leeft.); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Starlift (alle leeft.); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: 's Nachts langs de weg (18'jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: De Bergerhofspelers: „Levensavond" Café Ligthart, 8 uur: Feestavond van schaakclub D.O.S. SCHERMERHORN, 2 uur: Draverij voor boerenpaarden. BERGEN. Rustende Jager: Jan P. Strijbos spreekt over „Door Z.-Frank- rijk en de Pyreneeën". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen 2. 4.30. 7 en 9 30 uur. Grote Kerk, 10 uur: Afscheid ds Wes- seldijk. Valk's Lunchroom, 10.30 uur: De heer H. W. Muzerie spreekt voor het Huma nistisch Verbond over A. Roland Holst. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Dans avond. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 8 u. Rex Theater 2.30 en 8 uur. Landbouwhuis, 8 uur: De heer Jon ker spreekt over het Requiem van Verdi. HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Zaterdag9 01 2135 Zondag 10.25 23.11 Maandag 12.D6 0.10 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 9 06 21.40 3.06 1540 Zondag 10 30 23.16 4.30 17.16 Maandag 12.11 0.15 6.11 18.15 OPENSTELLING APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 18 uur zal, buiten de gewone uren van openstelling, deze week voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek van de heer Kruisinga, Koorstraat 59. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 28 September zullen beschik baar zijn de huisartsen dr. K. EI. Kolk. Geestersingel 47 (tel. 2017) en dr. J. F Nijman, Oudegracht 283 (tel. 2384). Handelsdrukwerk 4® Familiedrukwerk (P Verenigingsdrukwerk Langestraat 24 Tel. 2394 Alkmaar KUNST EN CULTUUR Cees Laseur in „f Is maar betrekkelijk" Nu de schouwburgen in Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Rotterdam en Utrecht hun poorten voor het nieuwe winterseizoen hebben ontgrendeld, kan men de heer W. Mooij getrouw bij de premières aantreffen. Hij toch is de man, die, wat het toneel betreft, Alkmaar een bewoonbare stad doet zijn en het pleit voor hem, dat hij deze taak zeer serieus opvat. Daarom ook ziet hy het liefst zelf het repertoire van de gezelschappen om daaruit voor zijn abonnements voorstellingen een keuze te doen. Geloof niet, dat die taak gemakkelijk is. Het zou eenvoudig zijn kasstukken als Potasch en Perlemoer of de Appels van Eva op de planken te brengen, omdat dit genre nu eenmaal beantwoordt aan de smaak van het grote publiek. De heer Mooij echter ziet zijn missie in de toneel wereld anders. Ruys). Zij zullen onze stad toneelkunst brengen en haar in dit opzicht opnieuw maken tot een unicum onder de pro vinciesteden van gelijke grootte. Ook Leiden heeft- uitgebreid ontzetprogramma Van 1 tot en met 3 October organi seert de „3-October-vereniging" te Leiden de jaarlijkse feesten ter her denking van Leiden's ontzet (1574), o.m. op 1 October met een wijdings- dienst in de Pieterskerk. Op 2 October zijn er de opening van een kermis op het Schuttersveld en een optocht van Leidse verenigingen en zeven muziek corpsen naair het standbeeld van Van der Werff. Op 3 October vindt de tra ditionele uitdeling van haring en wit brood plaats. Verder zijn er 'n kransleg- ging bij 't v. d. Werff-monument, een militaire parade met medewerking van de Kon. militaire kapel en drumbands voor luit.-kolonel Buurman van Vre- den, een optocht van praalwagens, waarop schilderijen van oude meesters zijn uitgebeeld en een cabaretvoorstel ling in de Stadsgehoorzaal. (Advertentie, Ing. Med.) De Inspecteur van Dierenbescher ming deelt ons mede, dat twee heren, die voorgaven uit Den Haag te ko men, een hond (chow-chow-type) aan een handelaar hier ter stede trachtten te verkopen. Toen dit niet gelukte, werd de hond maar aan een paar kin deren op straat gegeven, zonder dat de vermoedelijke eigenaars zich ver der ook maar iets van hun viervoetige vriend aantrokken. Kinderen zullen een hond natuurlijk dankbaar in ont vangst nemen maar of de ouders die "de hondenbelasting moeten betalen ook altijd zo verrukt zullen zijn met een dergelijke uitbreiding van hun gezin, is minder waarschijnlijk te ach ten. Het gevolg zal in vele gevallen zijn. dat de meegekomen hond wordt buitengesloten en aan een zwerversle ven wordt prijs .gegeven. De inspec teur verzoekt de ouders dus hun kin deren te waarschuwen van onbeken den op straat geen dieren te accepte ren. Het is jammer dat de bewuste chow-chow alleen maar blaffen kan en dus niet het adres van zijn vroe gere baas kan vermelden. Het dier. dat m uitstekende conditie is, staat thans ter beschikking. De kentekenen zijn: bruin, leeftijd plm. twee jaar. Een wit hondje met roestbruine plekken is gistermiddag met iemand komen meelopen. Het is allereerst be schikbaar voor d" eigenaar en daarna voor eventuele liefhebbers. Het adres van de inspecteur van Dierenbescherming, de heer C. Ver- wer. is Zaagmolenstraat 36 (over de Friese Brug). EéN HULDIGING, TWEE FEESTELINGEN Het personeel van De Wild N.V. zal met de directie op 3 October feest vieren ter gelegenheid van twee jubi larissen. Op een receptie, 's middags in het Wapen van Heemskerk, zal de heei A. Heertjes worden gehuldigd. De andere jubilaris, de heer Dudink, werf reeds op 23 Januari door de diroctu gehuldigd met zijn zilveren jubileum. Hij durft ook andere stukken naar Alkmaar te halen, die op een cultureel hoger plan staan, maar waarvan hij bijna zeker weet, dat zij hem minder of zo goed als geen baten zullen opleve ren. Zakelijk bekeken is een dergelijke houding natuurlijk uitermate vreemd, maar de heer Mooij is niet uitsluitend zakenman. Hij is ook toneelliefhebber en voelt tegenover zijn publiek een grote verantwoordelijkheid. „Als men de bezoekers iets goeds laat zien be staat de kans, dat zij deze stukken in de toekomst gaan leren waarderen", zo is zijn oordeel. Een vaste kern van abonné's blijft hem in deze mening trouw. Zij wonen in Alkmaar, in de omgeving en zelfs in Den Helder. Voor hen en voor de „losse" schouw burgbezoekers breekt straks het sei zoen weer aan. Het begint Dinsdag met de opvoering van het blijspel ,,'t Is maar betrekkelijk" met Cees Laseur, de re gisseur en vertaler, in de rol van de wijsneuzige butler Crestwell, die het zijn taak acht de betrekkelijkheid van de waarden in deze veranderlijke we reld aan te tonen. In dit stuk van de Haagse Comedie spelen verder mee Fie Carelsen, Theo Frenkel, Piet Bron en vele anderen. De data van de abon nementsvoorstellingen zijn intussen voor het gehele seizoen reeds vastgesteld en het staat vast, dat de volgende ge zelschappen deze winter in Alkmaar komen spelen: Het Amsterdamse To neelgezelschap (A. van Dalsum en A. Defresne), De Haagse Comedie (Cees Laseur en Paul Steenbergen), de Ne derlandse Comedie (Guus Oster en Hans Bentz)Het Rotterdams Toneel (Ko Arnoldi) en Het Vrije Toneel (Ant. De tijd van de modeshows is weer aangebroken. Ook de modezaken in Alkmaar hebben hun vakken leegge haald om hun japonnen en mantels door knappe mannequins aan1 het pu bliek te laten tonen. Een modeshow was in vroeger jaren een zeldzame ge beurtenis. maar thans keren zij met een vaste regelmaat terug wanneer een nieuw seizoen voor de deur staat. ^Even- als in de grote steden is de midden- stand in Alkmaar ervan overtuigd ge raakt. dat een modeshow hèt middel is om de clientèle te laten zien wat een japonnetje of een mantel „doet" en welk een effect het heeft wanneer men er voor zorgt de juiste accessoires te kiezen Daarom is er practisch geen confectiezaak, die in deze tijd met een show organiseert. Er zijn er reeds en kele geweest en volgende week staat een show van Gerard Worm op het programma. Het zal zeker niet de laat ste zijn. 25 jaar geleden In de Alkmaarsche Courant van 20 September 1927 vinden wij het volgende merkwaardige bericht onder het opschrift „Nieuwe bla deren". De boom voor het „Bier huis Otter" aan de Kooltuin geeft thans, terwijl de oude bladeren afvallen, weder evenals verleden jaar, licht groene bladertjes te zien. De 39-jarige mevrouw P. uit Heiloo is gistermiddag om ongeveer half zes ernstig gewond bij het oversteken van de Kennemersingel. Zy kwam met haar rijwiel van de Heilooërbrug en wilde het Varncbroek inrijden op het ogen blik, dat een trekker met oplegger haar pad kruiste. De bestuurder, die de dame had op gemerkt, zette zijn voet op het rem pedaal, maar gaf even later weer gas toen hij zag, dat de wielrijdster even eens remde en bijna stilstond om hem voorrang te verienen. Op hetzelfde ogenblik echter fietste ook mevr. P. door. Haar fiets, een nieuw sportrij- wiel, werd door de trekker gegrepen en verbrijzeld. Zelf kwam zij op het wegdek te vallen, waar zij met een hersenschudding, een grote hoofdwonde en een open beenbreuk bleef liggen. Met een ziekenauto is het slachtoffer naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. De politie verzoekt eventuele getuigen van het ongeluk zich bij haar te mel den voor het verstrekken van inlich tingen. Kinderoptocht begint op het Waagplein In tegenstelling tot andere jaren zal de 'kinderoptocht op 8 October niet op de Breedstraat maar op het Waagplein worden gefor meerd. Om kwart vóór tien des morgens zal de optocht, die één van de hoogtepunten van de och tend is, worden samengesteld. Iedereen is vrij hieraan deel te nemen en ook verenigingen ter plaatse kunnen meedoen, echter onder die voorwaarde, dat zij geen reclame voeren en dat hun inzendihg beantwoordt aan het karakter, dat men van een kinder optocht verwacht. Om de indivi duele deelnemers de kans op een prijs niet te ontnemen zullen de verenigingen buiten mededinging meelopen of -rijden. Op 28 Juli 1927 vond in hotel „De Nachtegaal" in de Langestraat een ver gadering plaats, die wel iets bijzonders beoogde. Toen werd namelijk door enige kunstminnenden op operette- gebied, onder presidium van de Alk maarse regisseur R. Vóórhaar de A.O.O.V. opgericht. Nu, na 25 jaren, bestaat deze vereni ging nog. En dat mag wel als een uni cum beschouwd worden. Want om een operettevereniging 25 jaar lang te la ten voortbestaan, daarbij in aanmer king genomen het grote aantal leden waarover een dergelijke vereniging moet kunnen beschikken, is een pres tatie op zichzelf. De jubilerende ver eniging heeft gemeend haar jubileum niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan en brengt de Alkmaarse operetteliefhebbers ter gelegenheid daary,an de operette „De Circusprinses" van Emmerich Kalman. Kosten noch moeite worden gespaard om deze op voering te doen slagen. Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmus C. A., zoon van C. Kuiper en A. A. Zandbergen; André P., zoon van H. Selder en D Greveling; Reine J„ dochter van R. Langenberg en R. Ekamp. ONDERTROUWD: Johannes H. Pe ters en Cornelia Timmer; Robert Bos en Jannetje C. Schmidt; Adrianus H. Leek en Christina T. van Well; Simon P. Leijcn en Elisabeth M. van der Horst. OVERLEDEN: Jansje Bos, 85 jaar, wed van A. Nieuwland. RIJWIELDIEFSTAL Een 33-jarige arbeider is door de politie ingesloten wegens diefstal van een rijwiel. (Advertentie. Ing. Med.) GEZELLIGHEID ontstaat door kleinigheden. Vorm en kleur spelen een grote rol bij het inrichten van een woning. Uw smaak en onze ervaring kunnen samen een interieur opbou wen waarin het prettig is te leven. Ga Uw licht eens opsteken door een bezoek te brengen aan onze model kamers. Het verplicht U tot niets. U bent er welkom. (Advertentie, Ing. Med.) Wie van de beroemde operettemelo dieën van Emmerich Kalman houat en verder weinig eisen stelt, zal deze week enkele genoeglijke uren 'n de Harmonie kunnen doorbrengen, Wie echter meer prijs stelt op een goed filmverhaal, kan beter een weekje overslaan, want dat ont breekt in Die Czardasfürstin vol komen. Het is een film waarin operette- dansen, zang en orkestmuziek De- hoorlijk tot uiting komen. Daarmee zijn echter alle positieve kwaliteiten genoemd. De gcvacolor, waarmee cte beelden getint zijn, kan in geen enkel opzicht concurreren met de techni color. De rol van Czardasfürstin wordt gespeeld door Marika Rökk, van wie we wel eens betere prestaties zagen. Haar tegenspelers zijn Johan Hees ters en Walter Müller, van wie de laatste de meeste kans krijgt om te tonen dat hij kan spelen. Meer waardering hadden we voor de voorfilm, waarin een reportage was ^opgenomen over het samenstel len en vervaardigen van een tijd schrift. Men had van de titel „Taxi di Notte" zonder bezwaar „Een nacht in Maas tricht" kunnen maken, omdat men van de stad waarin de film speelt niet meer - dan de omtrekken van een ge bouw te zien krijgt. Het drama, dat men ook als blijspel kan bekijken, speelt zich hoofdzakelijk af in een vrij donkere taxi, waarin een kind gevon den wordt door een jonge man en een jonge vrouw, die elkaar bij het instap pen niet kennen, maar door het mys terieuze kind natuurlijk nader tot el kaar gebracht worden. Er zijn vele raadsels in deze film. Eén daarvan is van wie dat schattige Italiaanse zwartkopje is en het tweede wie zo'ribaby zonder adres in een taxi achtergelaten heeft. Op geen van beide vragen krijgt de toeschouwer antwoord. Het kind doet alleen dienst als bindmiddel, maar vóór er sprake van een verbintenis kan zijn moest er een vader of moeder worden opgespoord en dat gaat dan volgens het beproefd blijspel-recept, waarbij zich de ene vergissing op de andere stapelt. Een in woede ontstoken vader en een flauwgevallen moeder zijn de hoofdfiguren van een drama, waarin de dochter des huizes onschul dig van een minder eervol verleden verdacht wordt. Men zal niet verlangen, dat wij op dit alles dieper ingaan. Het is niet dan décor, een historie welke de achter grond vormt van het toneel, waarop de grote zanger Benjamini Gigli gelegen heid krijgt zijn stemgeluid te laten horen. Wie van goede zang en in het bijzonder van die van Benjamino houdt kan in dat verhaal van de zingende chauffeur volop genieten. Hij is geen fiimster van betekenis, maar hij kan het vrolijke lied zingen, het ernstige en oat van zijn volk en van het zonnige Zuiden. Daar was het in deze film om te doen en de rest moet men maar op de koop toenemen. Vele Amerikaanse filmsterren heb ben tijdens de oorlog de studio's tijde lijk verlaten om de troepen te velde en de gewonden in de hospitalen persoon lijk te bezoeken en in het kader van de „morele bewapening" op de meest af gelegen plekjes ter wereld front-voor stellingen te geven. Dat de Warner Bros in navolging van verschillende andere maatschappijen deze eigen, niet te onderschatten, bijdrage aan de oor logvoering heeft gebruikt als onder werp voor een film is begrijpelijk; „Starlift" is hiervan de sympathieke resultante. „Sarge" Mike Nolan en corporal Rick Williams, twee jongens van de luchtmacht, die troepen ver voeren naar Honolulu, ontmoeten Do- ris Day, Gordon, MacRae, Virginia Mayo, Gene Nelson en Ruth Roman en nemen hen mee naar hun vliegbasis, waar de komst van de sterren een wild enthousiasme veroorzaakt. Onder de indruk van de dankbaarheid, waar mede ook de gewonden in het hospi taal de geïmproviseerde voorstelling begroeten, besluiten Doris en haar col legae over te gaan tot de „Operation Starlift". In de studio's worden be- ioemdheden van het witte' venster als Cary Cooper, Virginia Gibson, Phil Harris, Frank Lovejoy, Lucille Nor man, Randolph Scott, Jane Wyman en Patrice Wymore gemobiliseerd en ver schijnen ten tonele om met een geva rieerde show de G.I.'s het oorlogsleed te doen vergeten. Een romance tussen Corporal Rick en de actrice Ruth Ro man completeert deze gezellige film. In het voorprogramma draait o.a. een uitstekende technicolor over de stad der steden: Parijs en een Neder lands reclamefilmpje, dat op het top punt van verveling met een verrassend slot doel treft. Het Rex Theater prolongeert deze week de Duitse film ,,'s Nachts langs de weg", waarvan wij de vorige week een uitvoerig verslag hebben ge geven. De bekende Duitse fllmartist Hans Albers vervult daarin met Hil- degard Kneff de hoofdrollen. Het verhaal van de avonturen van een vrachtchauffeur speelt zich af in de na-oorlogsjaren in Duitsland. Van de opnamen uit het buitenland noemen we het bezoek van Eden aan Tito en de katoenconferentie in Lon den. In het Noordpoolgebied wordt een nieuwe luchtbasis getoond en bij dé wijnoogst in Portugal kan men con stateren dat de druiven nog op ouder wetse wijze geperst worden. De hout winning in de Franse Karpaten, een sprinkhanenplaag in India, demonstra ties met nieuwe vliegtuigen en het be zoek van Charley Chaplin aan Enge land trekken de aandacht. Voorts geeft het buitenlands nieuws een beeld van de geallieerde manoeu vres in Duitsland en Italië, benevens diverse opnamen van een modeshow in Versailles, waar kunstbont wordt getoond, dat van nylon is vervaar digd. In het binnenlands nieuws worden reeds opnamen getoond van de cre matie van de acteur Cor Ruys. Er zijn verder films over de groente- en fruit- tentoonstelling „Amato", de landdag van „Steun Wettig Gezag" en de aan komst van generaal Ridgway op Schiphol. Natuurlijk ontbreekt ditmaal ook een filmreportage van de wedstrijd DenemarkenNederland niet. 50. Jimmy startte vliegensvlug zijn taxi, maar hij had nog geen drie me ter gereden of hij merkte reeds, dat er iets aan het handje was. Oef, wat stuurde dat ding zwaar. Hij remde on middellijk af, sprong weer uit zijn wa gen en ging eens polshoogte nemen. „Net wat ik dacht", mompelde hij, „een lekke band. Dat treft slecht...." Op hetzelfde ogenblik bemerkte Jimmy dat ook z'n rechter achterband leeg stond. „Twee tegelijk, dat is erg", bromde hij en meteen kreeg hij een vermoe den.... Hij bu'ite zich en merkte dat alle twee de ventielen met opzet door iemand waren opengedraaid. Jimmy keek snel om zich heen. De dader kon niet ver weg zijn, want hij was amper tien minuten binnen geweest „Zóóó", peinsde hij. „De heren zijn dus nog steeds op het oorlogspad. Het !s in elk geval goed, dat ik 't weet. Ze zullen, wel de een of andere bedoeling hebben om mij deze kool te stoven". Hij liep nog even de herberg in en vertelde kapitein Toontje wat er was gebeurd. „Ik ga nu te voet naar meneer Kroosduiker", zei hij, „maar ik zou het heel prettig vinden kapitein, als r een oogje in het zeil hield. Da' we nog niet van dat tuig af zijn, daar kun je wel donder op zeggen". Veel belangstelling voor hengelsport ZUIDSCHARWOUDE Donderdag avond vond er een ledenvergadering plaats van de landelijke hengelsport- vereniging „Geestmerambacht", die kort geleden te Zuid-Scharwoude is opgericht. Het café van de heer P. Kramer deed dienst als clublokaal. De voorzitter, de heer P. Welker, deelde mede, dat zich weer vijftien nieuwe leden hadden opgegeven. Om de leden duidelijk te maken waar zij kunnen vissen, zal op een nader te bepalen datum een excursie door het Geestmerambacht worden gemaakt. Besloten werd een bepaling in het re glement op te nemen, dat ondermaat se vis, welke door de leden gevangen wordt, direct weer in het water moet worden geworpen. De heer Jac Steijn gaf een technische aanwijzing in dit verband, n.l., dat men een ondermaat se vis zeer voorzichtig en met natte hander van de haak moet losmaken. Wanneer men een vis met droge han den zou losmaken, zcu de vis schub ben verliezen, aangezien deze dan aan de hand blijven plakken. De gehouden hengcidemonstratie is zeer goed geslaagd. Met eenvoudige zowel als zeer moderne uitrustingen werd gedemonstreerd. Op Zondag 26 October zal een viswedstrijd worden gehouden,. Hausse' in de zuurkool LANGEDIJK Door de grote druk te hu de zuurkoolfabricage is er mo menteel aan de Langedijk geen werk loosheid. Zelfs zijn arbeiders uit Alk maar en omgeving bij de onder scheidene fabrieken te werk gesteld. Door het koude weer is de afzet van zuurkool thans reeds aanzienlijk. Men acht het niet onmogelijk, dat deze drukte enige lijd zal aanhouden. DE BROEKER DAMCLUB BROEK OP LANGENDI.TK. De Broe- ker. Damclub begon het winterseizoen met een gongwedstrijd, gespeeld in groe pen van vier, de winnaars werden ais volgt: Groep a: C. Bak, 3 prt. 5 pnt.; groep b: C. J. Cools 3 prt 5 pnt; groep c: J Veenstra, 3 prt. 5pnt; groep d: Jb. Kruk, 3 prt 4 pnt; groep e: C. Boon, 2 prt 4 put; groep f; A. Leegwater, 2 prt 3 pnt. ZELDZAME VOGEL Dezer dagen is een ijsvogeltje, dat in Nederland bijna niet voorkomt, tegen de ramen gevlogen van het veilinglokaal der Langedijker Grosntencentrale. Het vogeltje werd gedood. De heer H. van Dijk. die het diertje vond. werd door de politie een vergunning uitgereikt om het ijsvogeltje te prepareren. wy le' HETE Laat nu Uw h door i v.h. S A.s. Maandag Lompen-, Pap Raaksje i Tel. 4665 FIRMA SINDS 1902 VAKLl heeft de grootste sortei mobielen tegen interesi STANDAARD met radio en 1 STANDAARD CITROëN HILLMAX FANHARD OLDSMOBILE MORRIS MINC FIAT 500 PEUGEOT HUDSON, vrac open laadbak, Wtj verkopen onder scl bereid bij U thuis te dei AlkmaarI Per 1 October: Vlisslngen- Begin October Auto-Meub( Overal te o die willen werken, vi werkkring. In onze v afdelingen is altijd e belangstelling en aar Wij verstrekken U inlichtingen. RINGERS' Cacao- e NOORDERKADE 27 MARKTBERICH ALKMAARSE EXPORTVE Sept. Slabonen 32—60, sni 104, pronksnijbonen 15—40, 1 8—23, tomaten 17—32, druive thaler 54107, Alicante 72- kool 830, rode kool 10—1. kool 6.50—8, groene kool 6—! 12—43, druiven Golden Cha 119. spinazie 25—56 sla 2—7,J 10—20, andijvie 5—10, bospee'r ten 5—8, winterpeen 7,50—8 9—21, uien 6—17, prei-14—23 ten 3,508, peterselie 24, Holland 619; James Grieve 1 leinette 622, Cox Oranje 25 parant de Cronsel 625 Nc Jonathan 16-32, Manks' Cc Ellison Oranje 12—30. Conféi Legipont 6-18, Bonne Louise Wijnpeer 5—10 Burre Hardy Vienne 5—16. WARMENHUIZEN, 27 Sei Kg. uien, nep 21.40, gele dr uien 15.9016.60, grove J 1970 kg. slabonen 35—48- 3 5e8nn A4noo°i 105 (500 k«' witte 5.80; 4000 kg. gele kool 5 3C Kg. aardappelen: Noorderli Meerlanders 7—9.40, grove neaT"S 10 10-6°; Koopma

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2