VIERING JUBILEUM Geruchte zijn volko Stad en Omgeving AGENDA Jimmy Br own als diepzeeduiker Succes bevlieging oorzaak van DTS nederlaag Dominee Wesseldijk deed een beroep op samenwerking in de gemeente „Wees noch bang noch overmoedig" De winterdienst van de Spoorwegen Schaakclub DOS herdacht vierde lustrum WEGENS ZIJN ONZE MAGAZIJNEN DINSDAG 30 SEPT. TOT 2 UUR Bergerhofspelers konden niet zo heel veel eer behalen met „Levensavond'' Oma en Kareltje de besten uit de rij Jubileumwedstrijdvan de R.C.A.B.C. Nieuws uit de Larigedijker Dorpen Wees een heer verkeer in het HEILOO Burgemeester Kalf sprak op internationaal congres Dirkshorn VVO heeft veelbelovend programma Vingerafdruk op lamp vormde het bewijs van rijwieldiefstal St. Pancras Winkelweek geopend BESOMMINGEN IfMUIDEN Deskundig bewaarpl Geen coöperatief Koedijk Floraliatentoonstel maakte goede ine MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952 Kerk durf ie leven, Gemeenie durf ie levert Zijn plaais wordt ingenomen door ds P van der Marei uit Wezepe Dominee Messeldijk heeft gisteren in een druk bezochte ochtenddienst in de Grote Kerk afscheid genomen van zijn gemeente, die hij zes jaar heeft gediend. Hij zal zich in Enschedé gaan vestigen en wordt in Alkmaar opgevolgd door ds P. van der Marej uit Wezepe (bij Deventer). Zoals wy reeds eerder schreven heeft ds Wesseldyk in de afgelopen zes jaar onvermoeid geyverd voor de eenheid in de Nederlands Hervormde kerk en het was te verwachten, dat hy in zyn laatste woord tot de gemeente nogmaals een beroep op aller samenwerking zou doen om de drie stromingen tot elkaar te brengen. ding tussen de Hervormde kerk zou den kunnen leiden. Nadat de gemeente de scheidende predikant staande had toegezongen, sprak ds A. G. van Wijk als voorzitter van de Centrale Kerkeraad een woord van dank tot ds Wesseldijk voor het goede werk, dat hij als Gods dienaar in Alkmaar heeft verricht. Spreker wenste de vertrekkende predikant en diens echtgenote een goede toekomst in de nieuwe standplaats toe. Na afloop van de dienst maakten velen van de gele genheid gebruik om met een handdruk persoonlijk van dominee en mevrouw Wesseldijk afscheid te nemen. Hij deed dit naar aanleiding van hoofdstuk 11 van het oud-testamenti- sche boek Prediker, waaruit hy van vers 4 tot tekst had gekozen: „Wie steeds op de wind let zal niet zaaien, wie steeds naar de wolken ziet zal niet maaien". Deze regel, aldus betoogde ds Wesseldijk, geldt voor vele facetten in onze maatschappij. Men mag niet tè voorzichtig zijn en alle beslissingen tot morgen blijven uitstellen. Dan immers zou het wel eens te laat kunnen zijn en is de kans groot, dat de rijpe hal men op het veld verrotten. Aan deze beeldspraak koppelde de predikant de situatie in de Hervormde kerk vast, waar de drie stromingen Vrijzinnig, Orthodox en Gereform. Bond nog niet die samenwerking hebben gevon den. die men zozeer zou wensen. Ook hier is het mogelijk te oogsten, ■wanneer men niet steeds naar de wol ken ziet. Met stemverheffing zei de predikant: „Kerk durf te leven, ge meente durf te leven, mens durf te leven". Hij verbond hieraan de wens, dat men niet te bang, doch evenmin te overmoedig zou zijn bij het nemen van besluiten, die tot een hechtere bin- Er worden diverse treinen in Noord Holland ingeleqd Wij hebben reeds gemeld dat wan neer op 5 October de nieuwe dienst rc-geling van de Spoorwegen ingaat, er voor Noord-Holland weinig verande ring zal komen. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat alleen op Zaterdag trein 3445 D.E. wordt ingelegd (Alk maar vertrek 17,12, aankomst Den Helder 17,45). Deze trein stopt alleen in Schagen. In omgekeerde richting komt er een nieuwe trein 3470 D.E., welke om 18.22 uur uit Den Helder vertrekt en om 19 uur in Alkmaar aankomt. Gestopt wordt in Schagen en Heerhugowaard. In laatstgenoemde plaats is er aansluiting in de richting Hoorn. Trein 3459, die uit Alkmaar om 19.13 naar Den Helder vertrekt, zal nu ook Zaterdags en wel als Diesel Elec- trische trein, gaan rijden. Al deze trei nen hebben in Alkmaar dadelijk aan sluiting op en van de electrische dienst naar en van Amsterdam en Haarlem. Ingelegd wordt op Zon- en feestda gen in de ochtenduren een reizigers trein 2414. welke uit Alkmaar vertrekt om 7.39 uur en om 7.54 in Uitgeest aankomt en verder gaat als de bestaan de en op werkdagen rijdende trein 2414. welke om 7.55 uur uit Uitgeest ver trekt en om 8.25 uur in Amsterdam aankomt. Alle stations van Alkmaar tot en met Zaandam krijgen daardom op een vroeg uur hun aansluiting in Amsterdam op trein 515 (vertrek 8.33 uur) naar Utrecht en Arnhem-Nijme- gen. Zij krijgen tevens een zij het officieuze aansluiting op trein 115 (vertrek 8.30 uur in de richtingen Noord en Oost. De Alkmaarse schaakvereniging D.O.S. heeft Zaterdagavond in haar clublokaal, het café van de heer Ligt- hart, op buitengewoon prettige en har telijke wijze haar twintigjarig bestaan gevierd. De leden met hun dames wa ren alle aanwezig en ook vertegen woordigers van zusterverenigingen ont braken niet om D.O.S. te complimen teren. De voorzitter van D.O.S., de heer Van Wezep, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom en gaf een kort maar prettig gestemd overzicht van de levensloop der ver eniging, die tijden had gekend met veertig leden. Vooral in de oorlogspe riode had D.O.S. het heel moeilijk ge had. Thans ging het ecl ter weer cres cendo en onder leiding van het be stuur: de heren R. v. Wézep voorzit ter, A. van Hoven secretaris en P. J. Kooy penningmeester, op het zilveren jubileum af. Spr. roemde ook nog het werk van de heer P. Ooykaas, thans te Heiloo. die veel voor D.O.S. heeu gedaan. Van hem was ook een felici tatie binnengekomen. Verder waren er bloemstukken o.a. van de fam. Ligt- hart. Namens de zustervereniging V.V.V. bracht de heer J. Bastiaanse de gelukwensen over en ook de bedrijfs- schaakverenigingen gaven blijk van belangstelling. D.O.S. toonde zich een vlotte gast heer, en voor de vrolijke ontspanning zorgde het duo Ligthart en Hartland, de eerste al3 zanger, de tweede als pianist en accordeonnist, terwijl ook de improvisaties van de heer Bastiaan se veel succes hadden. De tijd vloog om. De stemming was uitstekend, en D.O.S. kan over de waardering die werd getoond voor l.aar propaganda voor het schaakspel, ten zeerste tevre den zijn. DIERENBESCHERMING In zwervende toestand is aangetrof fen in de Langestraat een blauw kater tje plm. 10 weken (ter beschikking). Ontvangen is voor 4 October-Dieren- dag van mevr. N.N. f 1.50. Adres in specteur C. Verwer, Zaagmolenstraat 36. Penningmeesteresse van de plaatse lijke afdeling mej. Hagendoorn, Graaf Jankade 3 te Alkmaar. De jeugd hengelde in wedstrijd-verband De jeugdleden van het Centraal Ne derlands Hengelaars Verbond hebben hun laatste wedstrijd achter de rug. Zij zochten gisteren 43 in getal een plaatsje bij de Boekelerbrug om met "een niet aflatend enthousiasme naar hun dobbers te gaan staren. Er werd niet zoveel gevangen, maar dat vermocht de goede stemming onder de jeugdige hengelaars niet te verminde ren. In totaal kwamen er 26 vissen bo ven water. De grootste baars (26V2 cm.) verscheen aan de hengel van B. Mi- chelsen. De uitslag was: 1. Th. Schou ten (vier stuks), 2. F. Weel (4 stuks), 3. C. Koenders (vier stuks4. J. Riese- bos (twee stuks), 5. E. Riesebos (twee stuks). ONEERLIJKE JONGEMAN Een 19-jarige jongeman, die in het bedrijf waar hij werkzaam was ver schillende pakjes, bestemd voor de expeditie-afdeling wegnam, is door de politie in verzekerde bewaring gesteld. MAANDAC- Harmonie Theater, 8 uur: Die Czar- dasfürstin (alle leeft.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Nacht in Rome (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Starlift (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts lang de weg (18 jaar). Landbouwhuis, 8 uur: De heer Jon ker spreekt over het Requiem van Verdi. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: De Haagse Co- medie met ,,'t Is maar betrekkelijk". Harmonie (kleine zaal), 2.30 en 8 uur: Najaars-modeshow Gerard Worm. HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Maandag 12.06 0.10 Dinsdag 12.44 1.22 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 12.11 0.15 6.11 18.15 Dinsdag 12.49 1.27 6.49 19.27 (Advertentie, Ing. Med.) Zwakke inhoud bood voor de spelers te weinig mogelijkheden De Bergerhofspelers hebben Zaterdagavond in het Wapen van Heemskerk de „Levensavond" van Jaap van der Poll ten tonele gevoerd, een zwak geschreven verhaal, dat weinig hoogtepunten bevat en waarmee door de tonelisten weinig eer viel te behalen. We willen graag aannemen, dat er voor amateur-gezelschap- pen niet zo heel veel op de markt komt, maar toch geloven wy, dat er hier en daar nog wel iets beters is te bemachtigen dan deze Levensavond, die noch de spelers noch het publiek heeft kunnen bevredigen. Met inachtneming van de kwaliteit van deze komedie zijn wij van oordeel, dat de Bergerhofspelers het er Zater dagavond nog vrij goed hebben afge bracht. De start was weliswaar niet bijzonder gelukkig, maar toen het doek voor de tweede maal opging, bleek de eerste aarzeling te zijn overwonnen en werd de geschiedenis van de ontrouwe Herman Weber met vaart verder ont rold voor de ogen van de toeschouwers. De actrice, die het gehele stuk door standvastig bleef in haar rol, was mevr. T. Kuindersma—Vis, die op een sym pathieke manier Oma Van Veen uit beeldde. Zij had zeker niet de gemak kelijkste taak en daarom te meer valt haar rolopvatting te loven. De heer W. van Wieringen, het zorgeloze Kareltje, Zaterdagavond heeft de U.K. Alkmaarse Bridgeclub in Hotel Victory een grote open-drive gehouden ter gelegenheid van haar 121/2-jarig bestaan. Zij heeft daarmee op zeer geanimeerde wijze dit jubileum gevierd. In totaal namen 112 dames en heren aan deze wedstrijd deel, verdeeld over zeven groepen van acht paren, waarbij mooie prijzen waren voor de paren die nummer 1 en 2 in hun groep aankwamen. De uitslag van de goed geleide wed strijd was: Groep Al: 1. mej. SombroekTh. Jan sen, Bergen, 38Vi p.; 2. A. SpruytS. Terp stra, Alkmaar, 361/2 p.; 3. A. VisserR. Govers, Alkmaar, 35V2 p. Groep A II: 1. J. PlasA. IJssels, Alk- maar^Schoorl, 37 p.; 2. C. BurgerJ. Snijders, Alkmaar, 33V2 P-; 3. Plugboer Leegwater, Schermerhorn, 331/2 p. Groep BI: 1. mevr. Arpeau—de heer Van Twuyver, Schoorl, 37 p.; 2. W. Vink Dusseldorp, Alkmaar, 37 p.; 3. Laas— Buisink, Alkmaar, 34Vï p. Groep B II: 1. De BoerWit, Alkmaar, 401/a p.; 2. KareisHeddes, Egmond, 35 p.; 3. KlompMontulet, Wieringen, 33Va punt. Groep C I: 1. P. VinkVan Mierlo. Alk maar, 41 p.; 2. mevr. VethakeLiefting, Alkmaar, 37 p.; 3. HopmanDe Ruiter, Egmond, 33 p. Groep C II: 1. de heer en mevr. Bar, Alkmaar, 40Vs p.; 2. KramerSchram, Alkmaar, 35 p.; 3. de heer en mevr. Sten- neberg, Schoorl, 31 p. Groep D: 1. de heer en mevr. v. Beest, Alkmaar, 361/2 P-; 2. StennebergMilder 331/s p.; 3. dames HofNieman 3IV2 p.; 4 Buiser—De Wit 3IV2 p. GEVAAR OP DE WEG Een dronken autobestuurder is Zater- hgmiddag op he* Waagplein uit ziin Een dierenvriend Zaterdag 4 October is het dierendag maar wij vrezen dat een zekere me neer uit de Langestraat zich hiervan bitter weinig zal aantrekken. Hij zat Zaterdag rustig uit zijn raam neer te kijken op een mensenmenigte, die voor zijn woning haar verontwaardi ging luchtte over de wijze, waarop hij zijn twee maanden oude poesje aan haar lot overliet. Het diertje, dat naar de warme haard verlangde, was te gen de gevel opgevlogen en klemde zich met zijn nageltje aan de gevel vast. Het angstige gemiauw wekte de ontroering van de voorbijgangers op en één van hen vroeg oj hij even naar boven mocht Om het dier door het raam te grijpen. De toestemming werd geweigerd. Het raam bleef dicht en de meneer bleef op zijn plaatsje ach ter het gesloten venster. Totdat er een kreet uit het publiek opging toen het katje geen kracht meer had zich lan ger vast te klemmen en met een smak op het trottoir terecht kwam. Een da me heeft zich over het diertje ont fermd en zijn wonden thuis verzorgd. De inspecteur van de dierenbescher ming, de heer Verwer stelt het thans voor de liefhebbers beschikbaar. Drie goals in iweede helft gaven de doorslag Door het onvoorzichtig rijden van een fietser op de onoverzichtelijke hoek HouttilPeperstraat is een dame Za terdagmorgen met haar rijwiel geval len. Zij naderde over de Houttil op het ogenblik, dat de wielrijder op roekeloze wijze uit de Peperstraat kwam fietsen. De dame schrok van de snelheid, waar mee de man de hoek omkwam, week naar links en werd door hem aange reden. Per ziekenauto is zij naar het centraal Ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat haar verwondingen van lichte aard waren. Vlotbrug beschadigd door motorschip Zaterdagmorgen heeft een met stuk goederen geladen motorschip de vlot brug beschadigd, waardoor de ene helft van de brug niet meer kan worden opengedraaid. Het ongeluk gebeurde doordat de schipper, die met zijn schuit de nog niet geheel geopende brug te dicht was genaderd, er niet in slaagde de handle in zijn „achteruit" te krijgen. De boot voer dientengevolge door en kraakte de ene brughelft. De schade wordt geschat op vierhonderd gulden. De Rijkspolitie te wafer heeft de zaak in onderzoek. Burgerlijke stand Geboren: Henricus J. W., z. van W. B. van Luit en B. A. M. van Oeffelen. Wilhelmina, 'd. van C. Tijm en G. Roos. Maria A., d. van P. J. M. Groot en C. M. J. Schuijt. Nelly, d. van J. Korver en N. Looij. Cornells, z. van G. van Weert en O. Kriz. Johannes A. M, z. van J. A. Janssen en M. J. Mak. Pieter C., z. van P. de Rover en M. C. W. de Boer. Willem H., z. van H. Lesterhuis en A. C. Blom. Getrouwd: Dirk J. Mosk en Wll- lempje R. Hoogakker. Overleden: Trijntje Knevel, 85 jaar, weduwe van S. Leegwater. trof in zijn optreden de juiste toon, hoewel ook hij, evenals de anderen de uitzondering mevr. Kuindersma heb ben we al genoemd het eerste be drijf nodig had om er goed „in te ko men". Nadien ging het bij hem van een leien dakje en zijn afgewogen mimiek, zijn vlotte dictie ook, plaatsten hem in kwa liteit naast Oma Van. Veen. Toch ontkwam de heer Van Wierin gen niet aan de schroom, die van vele amateurs bezit neemt wanneer zij ge confronteerd worden met emotionele passages in het stuk. Zijn binnenkomst na zijn bezoek aan Londen was zwak van spel en in nog erger mate deed dit verschijnsel zich voor bij de heer G. Boon (Herman Weber) en mej. J. Hom- ma (Annie) toen zij na een onherroepe lijk schijnende scheiding toch weer bij eikaar kwamen. Wij hebben die be langrijke stap in hun leven niet uit de scène geproefd, omdat het in feite niet méér leek dan een verzoening na een ruzietje tussen twee echtelieden. Met Toetie (mevr T. SimonidesNieuwen- huis) het Indonesische vrouwtje van Karei, en Hilda (mevr. T. Dekker-Tie- bie) hebben wij de voornaamste spelers genoemd. Zij speelden niet onverdien stelijk, hoewel zij niet die hoogte be reikten van de heer Van Wieringen en mevr. Kuindersma. De avond werd besloten met een bal onder leiding van The Rhythm Three. VEEMARKT TE ALKMAAR Opgave van he aangevoerde vee: 5 paarden van 760925, 115 vette koeien van 60013,50, 15 graskalveren van 130 225, 15 nuchtere kalveren van 4085 en 22 vette schapen van 100130; 172 var kens van 2,162,28 per kg. LEZING OVER REQUIEM Vanavond wordt in het Landbouw huis door Corn. Jonker een causerie gehouden over het Requiem van Ver di, dat op 'de avond van 8 October in de Grote kerk wordt uitgevoerd. Een herhaling van deze lezing, die gehou den wordt onder auspiciën van de Volksuniversiteit, vindt plaats op Vrij dag 3 October. De lezing van vanavond is uitverkocht. Met een kwartiertje fris voetbal waar in de vorm van de afgelopen zomer nog weer eens om de hoek kwam kUken, speelde Succes tegen DTS alle illusies van de gasten weg. Drie doelpunten in de tweede helft waren het resultaat van deze „Succes-bevlieging" en ze beteken den de genadeslag voor DTS, dat in de eerste helft de stand op 11 had weten te houden. Eigenlijk speelde DTS in die eerste helft beter voetbal. De achterhoede, waarin spil Bobeldijk uitblonk, was in goede vorm. De buitenspelval werkte perfect en de kanthalfs Kalverdijk en Valkenet speelden behoorlijk. Ondanks aardig werk van middenvoor Feller bleek de DTS-aanval te zwak voor' de Succes-verdediging, waarin spil Linden- bergh het aanvankelijk alleen moest doen. DTS wist haar overwicht niet uit te buiten. Feller schoot uit een voorzet van Bakkenes bijna raak, maar De Bie stopte voortreffelijk. Ook twee schoten Op een door de Stichting Voorlich ting buitenland te Doorn gehouden in ternationaal congres, waarin de bedrei ging van de Westeuropese beschaving door het communisme werd besproken is ook het woord gevoerd door de bur gemeester van Heiloo. De heer J. Kalff wees erop, dat dirigisme tot dictatuur leidt en tot bureaucratie, die nu een- maai een afkeer heeft van alles wat op karakter lijkt. Het volk moet weer leren verantwoordelijkheid te dragen. Tal van sprekers, zowel uit binnen- als buitenland hebben tijdens dit con gres hun mening over het probleem weergegeven. De heer J. Fabius te 's Gravenhage leidde de besprekingen in, waarbij hij nadrukkelijk zei, dat het congres geen politiek karakter zou dragen. In zaal Wink werd de jaarlijkse ledenvergadering van WO gehouden. Voorzitter W. Kistenmaker kon deze maal 23 leden de plannen voor het komende seizoen onthullen. Het pro gramma ziet er veelbelovend uit. Het vangt Zaterdag 11 October aan met een lezing over Spanje door de beken de J. P. Strijbos. In November komt een bekende toneelgroep en in Decem ber zal er nog weer een spreker zijn. In Januari zal de eigen toneelver er.iging optreden, terwijl voor Febru ari het Niedorps Amusementsorkest zal worden uitgenodigd. In Maart/ April ten slotte zal nog een toneel avond plaats vinden. Door het open vallen van verschillende plaatsen kun nen zich bij het bestuur en bij de bode tijdelijk weer nieuwe leden aanmelden. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat er een batig saldo was van f 855.22. Daarna volgde de verkie zing van een tweetal nieuwe bestuurs leden wegens het aftreden van de heren C. Schuit en P. Tijsen. Na enkele stemmingen kwamen als nieu welingen uit de bus A. v. Drumpt en P. Homan. De contributie bleef onge wijzigd. van linksbinnen Van Dordt maakte hij onschadelijk. Carnas kogelde over de lat cn Feller faalde voor open goal. Toch wist Carnas met een schot van verre af stand De Bie te verrassen (01). De weinige aanvallen waartoe Succes zich voorlopig moest beperken waren echter veel gevaarlijker. Verder dan eep aantal corners kwam men aanvan kelijk niet, maar enige tijd later kon Bosch met een fraaie omhaal de par tijen weer op gelijke voet brengen. De ruststand 1—1 gaf vrij aardig de ver houding weer. Na de hervatting voltrok zich het vonnis over DTS vrij spoedig. Een doelpunt van Van Goor, die een soloren feilloos afwerkte, was de inlei ding. Plotseling draaide de Succesmotor op volle toeren en we kregen een reeks goede aanvallen te zien. Bosch schoot nog eenmaal raak en besloot de score met een fraaie kopbal uit een voorzet van rechts (4—1). Ook in het toen nog resterende half uur kwam DTS er vrij wel niet meer aan te pas, terwijl de Succes-aanhang op doelpunten zat te wachten die wonder boven wonder niet kwamen. We willen de gemiste kansen van de buitenspelers, de beide Rotgan- sen buiten beschouwing laten en over de opgelegde kans van Carnas in de laatste minuut maar niet meer spreken. MINIMUM-PRIJZEN KOOL LANGEDIJK. Naar „Groenten en Fruit" mededeelt zijn de minimum- of op- houdprijzen, ingaande 29 Sept. als volgt: rode kool A 4, id. B 3, zomer- en herfst- witte kool 3,50; gele kool A 4, id. B 3; groene kool A 6, id. B 4; alles per 100 kg. De heffing bedraagt f 0,50, met uitzon dering van de witte koolsoorten, die f 1,per 100 kg is. RECLASSERINGSCOLLECTE NOORDSCHARWOUDE. De Zaterdag gehouden collecte voor de reclassering heeft alhier f 30,51 opgebracht. Verleden week maakten wy melding van de arrestatie van een 39-jarige arbeider van de Hoogovens, die zich aan rijwieldiefstal had schuldig ge maakt. Het biykt thans, dat de man nog een fiets had gestolen, die pp de Nieuwlandersingel weer door een an der is meegenomen. Een rechercheur van politie heeft door zijn oplettendheid deze affaire kunnen ontrollen. Hij ontdekte voor de Openbare Lees zaal een rijwiel, waarvan het signale ment vrij nauwkeurig overeenkwam met dat van een fiets, .die als gestolen was aangegeven. Voor alle zekerheid bleef de rechercheur posten tot er iemand uit de Leeszaal kwam, die na even aarzelen de fiets liet staan en lopende zijn weg wilde vervolgen. De man werd meegenomen naar het bureau tvaar hij hardnekkig ontkende iets met het rijwiel te maken te hebben. Tot zijn nadeel kwam de recherche tot de con clusie, dat er een andere lamp op de fiets was gezet, die na demontage aan de binnenkant van de reflector het be wijs van de diefstal leverde door een vingerafdruk van de verdachte. Deze bekende daarna prompt de fiets van de Baansingel te hebben meegenomen. Een tweede afwijking van het signale ment vormde het zadeldekje, dat van een andere gestolen fiets afkomstig was. Het bleek nu, dat de kellner, die zich verleden week met de fiets aan het bureau meldde omdat hij graag in de gevangenis wilde, het rijwiel van de tweede arrestant had gestolen. Deze had de fiets op het Ritsevoort meege pikt en er het zadeldekje afgehaald. Nadat hij het karretje op zijn beurt was kwijtgeraakt had hij de fiets op de Baansingel gestolen. 51. Jimmy ging nu te voet de stad in. Hij stapte flink door, want hij was toch een beetje bang, dat die Kroos duiker zich nog zou bedenken. Onder weg bleef hij tot tweemaal toe eens klaps staan en keek dan onderzoekend achterom, teneinde zich er van te over tuigen, dat hij niet werd achterna ge- ii]to gehaald voordat hij voor de andere lopen. Eenmaal dacht hij, dat er iemand weggebruikers gevaar op kon leveren, snel in een portiek wegdook, maar toen De wagen is in beslag genomen. hij snel terugliep en een blik in de por tiek wierp, was er niemand te beken nen. Het was jammer voor Jimmy, dat hij niet even de deur open drukte Dan had hij misschien toch een glimp opgevangen van meneer Bonkie Bieze- bijter. Na een kwartiertje lopen belde Jimmy Brown bij meneer Kroosduiker aan. Deze deed hem zelf open en nam hem mee naar een werkplaats. Daar lagen de duikershelm, de flessen met zuurstof en de zwemvliezen reeds voor hem gereed. Jimmy haalde de twee briefjes van honderd uit zijn zak en gaf ze aan meneer Kroosduiker, die ze één voor één tegen het licht hield en ze toen opborg in zijn portemon- naie. Hij zag er eensklaps veel opge wekter uit en begon Jimmy ijverig te vertellen, hoe hij" de duikershelm moest opzetten en hoe hij de twee flessen :net zuurstof op zijn rug moest vastgespen (Advertentie. Ing. Med.) Vrijdagavond opende de midden standsvereniging „Ons Aller Belang" de winkelweek. De muziekvereniging „Irene" maakte met brandende fak kels een rondgang door het dorp en dit betekende dat de winkelweek was geopend. Dat men niet bij de pakken neerzit, bewijzen wel de 32 etalages van de deelnemers. Deze geven een keur van artikelen in de grootste ver scheidenheid en tonen aan wat men in zijn eigen dorp tegen concurreren de prijzen kan kopen. Als speciale attractie krijgt men bij aankoop voor een gulden een ze gel en tegen inlevering van tien ze gels ontvangt men een lot. Dagelijks worden tot en met Vrijdag a.s. 7 pryzen van de uitgereikte loten ge trokken: 1 van f 25.1 van f 10. 1 van f 5.— en 4 prijzen van f 2.50. Dus is er dagelijks f 50.aan geld prijzen. Besommingen van Zaterdag: traw- er IJm 39 „Schoorl" f 10.400, IJm 10 v. Hattum" f 29.900, IJm 24 „Fla mingo" f 17.590; kotters: KW 159 f 9650, KW 40 f 1370, KW 166 f 1780, KW 176 f 1450, KW 95 f 3150, RO 1 f 1290, RO 2 f 2630, Am. 18 f 1040, WR 33 f 2230, KW 27 f 1270, KW 21 f 910, KW 98 f 2470, IJm 53 f 1900, IJm 276 f 540, IJm 277 f 720, IJm 229 f 2560, IJm. 11 f 2520. Prijzen per 'l kg: heilbot 265-215, gr. tong 455—380, grm, tong 244—215 kim. tong 241—219, kl. tong I 206-189 kl. tong II 166—163, tarbot I 235— 195. Per 50 kg: tarbot TV 50, schartöng 42, gr. schol 79, grm. schol 70, kl.m. schol 60—59, kl. schol I 55—45, Kl. schol II 4019, schar 32, v. haring 1220-11, makreel 2112. gr. schel vis 5450, grm. schelvis 52—49, kl.m, schelvis 5142, kl. schelvis I 47- 39, kl. schelvis II 38—2250, wyting 23— 1550, mid. gul 39, kl. gul 3150—25, kl. haai 20—1150, ham 76, poontjes 23, kl. koo,v:s, zw. 2950—26, kl. koo!- vis, wit 3736. Per 125 kg: gr. kabeljauw 174, gr. koolwis, zw. 86—74, gr. koolvis, Wit 96, gr. leng 102. Aanvoer: 115 kisten tong en tarbot, 19 2 kisten heilbot, 2 kisten tongschar en schartöng, 373 kisten schol, 5 kis ten schar, 2220 kisten haring, 1315 kisten makreel,, 127 kisten schelvis, 110 kisten wijting, 15 kisten kabel- B9 jouw en gul. 6 kisten leng, 191 kisten I kl. haai, 3 kisten ham, 1 kist poon, I 30 kisten koolvis, 55 kisten diversen. I Totaal 4570 kisten. ER IS NIETS, dat zulk 4 met een wals over er het leven by inschiet Zelfs als men meent dat weer levensvatbaarheid Nu b.v. weer in Oude Het is al langer dan een laats ln gebruik werd zetten vond eindelijk initiatiefnemers trots kui waart nu reeds geruime De kool zou er In rotten De tuinders zouden de kostei MATUURLIJK wilden van weten en dus een bezoek gebracht aan in de oprichting een zeer heeft gehad en die er nu de leiding van heeft, de gaard in het Veld. De hei toonde zich niet ernstig de verschillende geruchte omloop zijn. Ik kan er aan toevoegen, verklaarde lachend: Dat er mensen geworden tengevolge v; gang van zaken bij de Aa het jammer, dat men noo gen, wie het dan eigenlijj heeft. Is het echter wel nodig gerucht, te velde te trek! weet, dat de controleur vai voorjaar verklaarde, dat van de poters <fie uit onze kwamen tot de beste van behoorde? Moeten we het spruiten en broei of wat ernst gaan bestrijden, uitstek deskundigb, een proefstation bij Wageningen geloven, dat de Eerstelingen werking zo fraai uit de men? Gelooft men soms dat onze coöperatie gek zijn toch immers op gelijken, waar was, dat de kool in plaats rotte, en deze zei: dol op zijn om maar weei het bewaren van hun kooi Er is hier iets anders, wige strijd tussen hen, die men in de toekomst moet die alles bij het oude wilier heerst nog te veel een is van coöperatie, bij veler de Aabeco geen goed wooi ren. Slechte financiële resulta Stadegaard toonde ons een rapport, waaruit ons bleek, ciën over het afgelopen wensen hebben overgelaten aandeel van f 800 vijf en worden uitbetaald. Te Meent men dat de huur Ik zal de laatste zijn, om fen, dat een huurprijs per ongeveer een spoorwagon worden en die nu ongevt "vijftig gulden bedraagt, n Maar ik ontken ten ster huur te hoog zou zijn. In di omdat we financieel moet' Maar vooral, omdat ik tuigd ben, dat de voordi goede bewaring van 'n zo duet als onze pootaardappel kosten verre overtreffen, voor vorst. Geen gevaar Geen last van spuiten. Veel beidsloon. Geen angst voor van we in de kuilen zovei den hebben. En dan, als zo goed als geen inkrimp. Vorig jaar werd in Nc party ingebracht van 5100 werd deze partij geraapt, kg in de zakken afgewogen bleef in de box achter. Daar op letten als men spreekt huurprys van honderd daal prijs die kan oplopen tot f gon, indien men er het komt en het laatst aflevert Dezer dagen vond in de gere school te Koedijk weder ralia-tentoonstelling voor de Maats. Naast de afdeling pla er ook afdelingen voor handw cenarbeid en tekenen. Het ge] een keurige, goed verzorgde De prijzen vielen ten deel Kleuterklas. Coleus: 1. G( 2. Piet Bakker, 3. Piet Vrr Vermelding: Arie Jaap Visser Klassen 1 en 2. Salvia: 1. 2. Grietje Hof, 3. Alie Buism Klassen 3 en 4. Margriet: 2. Annie Pander, 3. Corrie volle vermelding: Marry Dis! Klassen 5, 6 en 7. Knolb Friedl Riekwel, 2. Kees Muld Visser. Handwerken. Klas 2: Atie klas 3: Joke Visser: klas 4: Mï klas 5: Marion de Waal; kl Kerkmeer; klas 7: Tini Visser Handenarbeid: 1. Henk Vissi Dalenberg, 3. Jan Riekwel, meldingen: Jan Barsingerhorn Leek. Tekenen: Aaldrik Stel, Schellinger, 3. Marion de W, vermelding Tinie Dissel Cd. WARMENHUIZEN, 29 Se kg aardappelen. Schotse rm 10; 60 kg slabonen 34; 400 k wone 15.90, grove 13.10- 38.71 kool 4—5.40; 2000 kg rode LANGEDIJKER GROENTE 29 Sept. 3000 kg rode ko 3000 kg groene kool A 6.207 6; 10.000 kg groene kool 90.00 kg witte kool 3.805 witte kool 5.20—5.80; 8000 k| —15.60, grove 14.1014.30, 11, nep 20; 8000 kg bieten A 7.90890; 800 kg peen 0.90 8.80; 3500 kg slabonen I 38.60 36; 6500 kg bloemkool BI Bil 8—12.10. NOORDERMARKTBOND, 29 6500 kg aardappelen: blauwe mers 9,80, Bevelanders 10,401 delingen 8,70, grove aardapp 9,80 en drielingen 6.40; 2400 k| 8,208,40 en B 8,10; 2000 k 8,70—9,10 en C 8,70—9.20; 431 15,3015,40 en grove 13,00 kg slabonen 43—50 II 36—41 e 32; 57.000 kg witte kool 4—5 ces witte kool 4,10—5,40.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2