Wollen Dekens IO°/# korting Geruchten rond Aabeco in Oude Niedorp zijn volkomen in strijd met de waarheid SPENCER HEY: Tricot Bovenkleding - Ongeëvenaard! Tafeltennis-tornooi in Alkmaar Da Leistra een kwarteeuw in „het wondere ambt" Door kolendamp vergiftigd Deskundigen noemen producten uit bewaarplaats van prima kwaliteit Geen coöperatief begrip Koedijk „Het boze gerucht" Mej. C de Wit sterkste dame in vierde klasse D.A.W,-estafetteploeg andermaal superieur Hugo-Boys liepen SRC onder dp voet Das in. het kippenhok Wegens OVERWELDIGEND SUCCES nog één week op alle diverse kwaliteiten half wol en wol (ook AABE Dekens) 435 395 585 37S 645 18" 13'5 17" 19" 8™ Padang Linnen! 5.49 6.36 I8 I28 I25 35 Natuurlijk, ALKMAAR, Steenenbrug EGMOND AAN ZEE Verschueren versloeg Pronk en Lemoine Bekend en geliefd predikante in heel N.-Holland Uitgeest Castricum Bridgedrive PWN-personeel Nieuwe Niedorp Nieuws in het kort MAANDAG 29 SEPTEMBER 1982 CR IS NIETS, dat zulk een taai leven heeft als hel boze gerucht. Indien men met een wals over een slang rijdt, is er een redelijke kans, dat het reptiel er het leven bij inschiet. Hoe geheel anders stabt het echter met hef gerucht. Zelfs als men meent dat het nu toch eindelijk overwonnen is,'blijkt het telkens weer levensvatbaarheid te hebben. Dat biijkt bjj verschillende gelegenheden. Nu b.v. weer in Oude Niedorp, in de buurtschappen Zijdewind en Het Veld. Het is al langer dan een jaar geleden, dat daar een coöperatieve aardapelbewaar- laats in gebruik werd genomen. Het heeft veel moeite gekost, maar staag door zetten vond eindelijk beloning in de bouw van een bewaarplaats, waarop de initiatiefnemers trots kunnen zijn. Rondom de coöperatie, genaamd de Aabeco, waart nu reeds geruime tijd het gerucht. De aardappelen zouden er in spruiten. De kool zou er in rotten. De financiële uitkomsten zouden onbevredigend zijn. De tuinders zouden de kosten niet kunnen opbrengen. NATUURLIJK wilden we daar meer van weten en dus hebben we eens een bezoek gebracht aan de man, die in de oprichting een zeer groot aandeel heeft gehad en die er nu als het ware de leiding van heeft, de heer Th. Stade- gaard in het Veld. De heer Stadegaard toonde zich niet ernstig bezorgd over de verschillende geruchten die er in omloop zijn. Ik kan er nog wel één aan toevoegen, verklaarde hij ons glim lachend: Dat er mensen zenuwziek zijn geworden tengevolge van de slechte gang van zaken bij de Aabeco. Alleen is het jammer, dat men nooit weet te zeg gen. wie het dan eigenlijk te pakken, heeft. Is het echter wel nodig om tegen het gerucht te velde te trekken, als men weet, dat de controleur van de NAK dit voorjaar verklaarde, dat de kwaliteit van de poters <fie uit onze bewaarplaats kwamen tot de beste van Noord-Holland behoorde? Moeten we het sprookje van spruiten en broei of wat dan ook in ernst gaan bestrijden, terwijl een bij uitstek deskundige, een ingenieur van 't proefstation bij Wageningen, niet kon geloven, dat de Eerstelingen zonder be werking zo fraai uit de poterhut kwa men? Gelooft men soms dat de leden van onze coöperatie gek zijn? Dat zou er toch immers op gelijken, indien het waar was, dat de kool in onze bewaar plaats rotte, en deze zelfde leden er dol op zijn om maar weer ruimte voor het bewaren van hun kool af te huren. Er is hier iets anders, Het is de eeu wige strijd tussen hen, die menen, dat men in de toekomst moet zien en hen die alles bij het oude willen houden. Er heerst nog te veel een geest, die wars is van coöperatie, bij velen, die nu van de Aabeco geen goed woord willen ho ren. Slechte financiële resultaten? De heer Stadegaard toonde ons een accountants rapport, waaruit ons bleek, dat de finan ciën over het afgelopen jaar niets te wensen hebben overgelaten en dat per aandeel van f 800 vijf en dertig gulden worden uitbetaald. Te hoge huur? Meent men dat de huur te hoog is? Ik zal de laatste zijn, om niet te besef fen, dat een huurprijs per box, waarin ongeveer een spoorwagon geladen kap worden en die nu ongeveer' honderd vijftig gulden bedraagt, nietgering is. Maar ik ontken ten sterkste dat de huur te hoog zou zijn. In de eerste plaats omdat we financieel moeten uitkomen. Maar vooral, omdat ik er van over tuigd ben, dat de voordelen van een goede bewaring van 'n zo kostbaar pro duct als onze pootaardappel is, de on kosten verre overtreffen. Geen gevaar voor vorst. Geen gevaar voor broei. Geen last van spuiten. Veel minder ar beidsloon. Geen angst voor water, waar van we in de kuilen zoveel last kon den hebben. En dan, als laatste punt, zo goed als geen inkrimp. Vorig jaar werd in November een partij ingebracht van 5100 kg. In April werd deze partij geraapt. Er werd 5000 kg in de zakken afgewogen. Vijftig kg bleef in de box achter. Daar moet men op letten als men spreekt over een huurprijs van honderd daalders. Een prijs die kan oplopen tot f 300 per wa gon, indien men er het vroegst in komt en het laatst aflevert. Maar ver- Floraliafenfoonstelling maakte goede indruk Dezer dagen vond in de openbare la gere school te Koedijk wederom de Flo- ralia-tentoonstelling voor de schooljeugd plaats. Naast de afdeling planten waren er ook afdelingen voor handwerken, han denarbeid en tekenen. Het geheel maakte een keurige, goed verzorgde indruk. De prijzen vielen ten deel aan: Kleuterklas. Ooleus: 1. Gerard Smit, 2. Piet Bakker, 3. Piet Vries, eervolle Vermelding: Arie Jaap Visser. Klassen 1 en 2. Salvia: 1. M&rry Smit, 2 Grietje Hof, 3. Alie Buisman. Klassen 3 en 4. Margriet: 1. Jan Vries, 2. Annie Pander, 3. Corrie Kuiper, eer volle vermelding: Marry Dissel. Klassen 5, 6 en 7. Knolbegonia: 1. Friedl Riekwel, 2. Kees Mulder, 3. Tini Visser. Handwerken. Klas 2: Atie Molenaar; klas 3: Joke Visser; klas 4: Marry Dissel; klas 5: Marion de Waal; klas 6: Atie Kerkmeer; klas 7: Tini Visser. Handenarbeid: 1. Henk Visser; 2. Kees Dalenberg, 3. Jan Riekwel, eervolle ver meldingen: Jan Barsingerhorn en Kees Leek. Tekenen: 1. Aaldrik Stel, 2. Guusje Schellinger, 3. Marion de Waal, eervolle vermelding Tinie Dissel Cd. Wannéér, we in- bijgaand artikel stelling, némen tegen '„het boze gerucht" ,eUuhet. .triehten te ont zenuwen,- dan ie -niet,, omdat we ervan overtuigd zijn, dat we daarin maar dadelijk zuilen sla gen. Dat doen zelfs uitstekende resultaten niet. Het ïs echter onze bedoeling geweest, om door dit artikel de aandacht van de tuin ders, die pootaardappelen bouwen,, te vestigen op de. noodzakelijk heid aan de moderne methode van bewaring de grootst mogelijke aandacht te besteden. Dat is hun eigen belangi 'Maar het is ook een landsbelang, omdat de pootaard appelen een grote bron van de viezen zijn', die tot elke vrijs be houden moet blijven. En die niet behouden zal blijven, indien een geest van conservatisme vele van onze tuinders blijft beheersen. geet niet, dat de gehele huurprijs er dan weer uitkomt, omdat er driehon derd gulden aan bewaarloon wordt be taald bij late aflevering. Wij zijn over de werking van onze bewaarplaats uiterst tevreden. We heb ben in de korte periode van ons be staan uitstekende resultaten bereikt. De geest onder de leden is uitstekend. Ik weet wel, dat er ook onder die leden in het begin twijfelaars waren. Nu ze de resultaten hebben gezien, zijn ze be keerd. Onlangs was ik in de bewaar plaats. aan het werk. Er lag nog een par tij kool in. Ik kreeg toen juist bezoek van iemand, die ook maar al-te graag wat boze tongen beweerden had geluis terd. Hij heeft de kobl bekeken en was stom verbaasd. Wat ik hem had kunnen voorspellen. Schrijft u maar ge rust, dat we kalm doorgaan. Het enige, wat men met de praatjes heeft bereikt", is, dat we nog niet aan uitbreiding den ken. Dat is jammer. Niet voor ons. Wij zijn klaar. Wij hebben een veilig gevoel, als we onze aardappelen gebor gen weten, terwijl we er practisch de hele winter niet naar hebben om te kijken. Maar wel vinden we het jammer voor de tuindersstand. Nog is het zo. dat er geen verschil in prijs is tussen de poters die uit de kuil komen en de poters uit een bewaarplaats, maar het buitenland, dat steeds kieskeuriger wordt is ook niet gek en heeft het liefst een product, dat volgens de eisen des tijds wordt bewaard. Het is dan ook lang niet denkbeeldig, dat te zijner tijd een bepaling komt, gestimuleerd of gesanctionneerd door de NAK, waarbij bindende voorschrif ten worden gegeven, omdat het huilen- land eisen stelt. Dan zijn de mensen, die nu zo kwasi medelijdend spreken over zenuwlijders die er zouden zijn ten gevolge van het slecht functionneren van de Aabeco achter de wagen. Na dit onderhoud hebben we nog_ een bezoek gebracht aan de bewaarplaats aan de Weel. We hebben de Eerstelin gen er zien liggen, beschermd tegen alle mogelijke schadelijke invloeden van weer en wind. We hebben ons de wer king van deze luchtgekoelde bewaar plaats laten verklaren en we aarzelen niet te zeggen, dat het een tuinders- belang van de eerste rang is, dat er zul ke gelegenheden zijn. Het door d'e Alkmaarse tafeltennisver eniging DDS op verzoek van de afde ling Noordhollands Ncrrderkwartier georganiseerde stertornooi voor de tien sterkste speelsters in de vierde klasse, is op uiterst, vlotte en zeer sportieve wijze verlopen. De jlames gaven elkaar practisch niets toe en tot de achtste ronde van het WARMEN HUIZEN, 29 Sept. 3260 kg aardappelen. Schotse muizen 9.60 10; 60 kg slabonen 34; 400 kg uien, ge wone 15.90. grove 13.10; 38.700 kg witte kool 45.40; 2000 kg rode kool 11. LANGEDIJKER GROENTENCENTR., 29 Sept. 3000 kg rode kool B 5.80; 3000 kg groene kool A 6.20—7.20. B 3.70 6; 10.000 kg groene kool 8.50—9.50; 90.00 kg witte kool 3.805.60; succes witte kool 5.20—5.80; 8000 kg uien 14.90 —15.60, grove 14.10—14.30, drielingen 11, nep 20; 8000 kg bieten A 8.90—10.20; 7.90—8 90; 800 kg peen 6.90—7.80, C 8.60 8.80; 3500 kg slabonen I 38.60—50. II 32 —36; 6500 kg bloemkool BI 13.50—23, Bil 8—12.10. NOORDERMARKTBOND, 29 Sept. 6500 kg aardappelen: blauwe Eigènhei- mers 9,80, Bevelanders 10,40—10,80, Noor> delingen 8,70, grove aardappelen 9,10 9,80 en drielingen 6,40; 2400 kg bieten: A 8,208,40 en B 8,10; 2000 kg peen: 'B 8.70—9,10 en C 8,70—9.20; 4300 kg uien 15,3015,40 en grove 13,90—14,10; 8900 kg slabonen 43—50 II 36—41 én afw. 25— 32; 57.000 kg witte kool 4—5,50 en Sue ces witte kool 4,10—5,40. De DAW-estafettëploeg heeft ander maal bewezen tot dé sterkste in den lande te behoren. Zaterdagavond na men de Watèrratten deel aan de natio nale zwemwedstrijden, welke door 't IJ en DJK in het Sportfondsen- bad-Qost. te Amsterdam werden georganiseerd. André Slikker liet voor de 100 meter rug 1.14.1 sec. noteren en de vlinderende Hans de Jong had precies dezelfde tijd nodig voor de tweede honderd meter. Ad Boxem ten slotte1 bleef juist 0.1 sec. boven de minuut öp de 100 -meter borstcraWl, zodat DAW de snelle -tijd van 3.28.2 sec. noteerde en daarmede beslag legde op de eerste plaats vóór de ploegen van Robben en 'IJ. Ook de 100 meter vrije slag heren werd een Alkmaarse overwinning. Ad Boxem had nu 0.7 sec. méér nodig, maar dat'was altijd nog voldoende om Van Vliet met 0—3 te verslaan. Het was .voor Hugo Hoysen SRC, een 'belahgrijké wedstrijd welke .daar Zondag in Heer Hugowaard. werd ge speeld .- Beidé 'teams hadden in de nieuwe'competitie dog geen enkel succes geboekt. Het waren de< gast heren dié' -met een 50 overwinning achter dat slechta begin een.streep. zetten. Dat de voorhoede van Hugo Boys vijf maal gelegenheid kreeg het doel van SRC te vinden, is te verkla ren uit het feit, dat de gasten het dek kingssysteem volkomen verwaarloos den. V-ór de rust waren de verhou dingen vrijwel gelijk. Kager had een maal voor Hugo Boys gescoord, toen De Wit uit. een ingooi hém een uit stekende kans bod. In de tweede helft heeft SRC weinig goeds laten zien. Na dat Beentjes de voosprong had ver groot was de weg naar het SRC-doel geëffend: Nog driemaal moest de SRC- doélman m'et een troosteloos gebaar de bal uit'het net halen. De. voorhoede van de gasten kon hier niets tegen over stellen en de 5—0 overwinning is dan ook geenszins geflatteerd. De zoons van de wed. P. te Overloon werden dezer dagen in hun nachtrust opgeschrikt door een hevig tumuit in het kippenhok. Toen zij aanstalten maakten om ter plaatse een onderzoek in te stellenzagen zij dat een das zich snel uit het hok verwijderde. Een paar uur later herhaalde deze onge wone indringer zijn bezoek, maar 'ook deze keer wist hij ttidip de vlucht te nemen. De das bleef hardnekkig en beproefde dé volgende morgen opnieuw z'n kans. Bij de achtervolging 'werd het dier door buurman A. B. met een stok doodgeslagen. De das is een be schermd dier. Of hij die bescherming in dit geval heeft verspeeld door er misbruik van te maken, is een nog niet uitgemaakte zaak. tornooi was de strijd tussen de dames C. de Wit uit Bovenkarspel, E. Desau- nois uit Grotebroek en L. de Wit, even eens uit Bovenkarspel, nog geheel open. Ten slotte toonde, na een enerveren de slotpartij mej. C. de Wit zich de sterkste. Het spelpeil Is technisch nog wel voor verbetering vatbaar. Meestal wist de hardste veehtster ook het grootste pun- tenaantal uit het vuur te halen. De Alkmaarse dames hebben wat de rangorde betreft niet uitgeblonken. Toch was juist haar spel uit technisch oog punt bezien, 't meest verzorgd. De dames. D. Dros en A. Bruin, beiden uit Texel, hebben het leidende drietal tot het eini de toe op de voet gevolgd. '0,; De uitslagen. ïtriden: li 1. C. de-3KH-Bnvenlrf|rypg1 2. E. Desaunols, Gïötëbroek 7 ltPr-5"'; 3. L. dé Wit, Bovenkarspel - 7 4. D. Dros, Tex'el 6 5. A. Bruin, Texel E 6. mevr. Baten, Aikmagr 4 7. E. Kuin, Alkmaar 4 8. B. de Wit, Bovenkarspel 2 9. Jean Mühren, Alkmaar 1 10. E. Pa'n'hékeet, Alkmaar 1 NYLONS Vs Reclame aanbieding i. Venus, ragfijne nylon 5" DAMESKOUSEN I Geflatteerde werkkóus I I 69 Links, met nylon I Geminderd 2^* PERLON KOUSEN Prima kwaliteit Zeer mooi, geminderd ENKALON, geminderd Bijzonder mooie kwal. 495 590 Dames-Vesten en -Pullovers Heren-Vesten en -Pullovers Yersey Blouses Trainingsbroeken Damesvesten, vele kleuren Angora Vesten, zeer modern Damespullovers I4<° Herenvesten met knoopsluiting Herenvesten met rits Jongenspullovers v.a. Herenpyama's in flanel Prima Nachthemd-en, Zwanendons :98 Pracht kwaliteit van Lakens met kleine vlekjes 160 x 230 180 x 240 Pyamaflanel .....1...... Gebloemde flanel Blauw laken, 140 br. Voor joppers en broeken Molton dekens 95 395 J89 Jaegerwol .Corna-wol in vele kleuren Baddoeken, Jaquard Panncnlappen Molton Dekens, 125/180.. |96 378 DORRESTEIJN Op het Pare des Princes te Parijs wer dén Zondag voor het laatst in dit sei zoen baanwedstrijden georganiseerd. In len wedstrijd achter grote motoren over één ipw.kr^airj ,onze landgenoot Jan Pronk aan de* Start. Hij eindigde op de af 'van 75.220 km. Martino werd vierde, Besson vijfde èn Lohinann zesde. Een internationale omnium werd gewonnen door d'e Australiër Patterson. Coppi werd tweede en op dé derde plaats ein digde de Belg Gillen. De 18-jarige mej. C. de Wit van de „Treffers" uit Bovenkarspel, die beslag 'wist te leggen op de kampioenstitel in actie. VERKIEZINGSTOCHT VAN TRUMAN BEGONNEN President Truman is Zaterdagavond met een speciale trein uit Washington vertrokken voor het houden van een verkiezingstocht ter ondersteuning van de democratische candidaat, Stevenson De in geheel Noord-Holland bekende en gaarne gehoorde Doopsgezinde pre dikante Da A. Leistra vierde op 25 September haar zilveren jubileum als voorgangster in de Doopsgezinde broe derschap. Zjj deed dit in een bijzonder druk bezochte receptie in het midden Van haar uitgestrekt ambtsgebied, n.l. in het Herenhuis te Midden-Beemster. Naast de combinatie Purmerend Beemstcr, heeft deze met meer dan ge wone capaciteiten begiftigde vrouw ook nog een groot aantal Hoornse Doopsge zinden onder haar geestelijke hoede. De bovenzaal van het Herenhuis was nog te klein om alle receptiegangers een zitplaats te bieden; velen moesten zich met een staanplaats tevreden stel len. Naast eigen kerkbesturen zagen wij de Algemene Doopsgezinde Sociëteit Vertegenwoordigd en de Ring van N.- hollandse Doopsgezinde Gemeenten. De belangstelling voor deze receptie was bijzonder groot en tal van spre kers hebben bij deze gelegenheid ge tuigd van de grote verdiensten van Da Leistra en van de waardering, die mén haar in wijde kring toedraagt. De feestrede werd uitgespoken door ds Keuning van Borne, voorheen Doopsgezind predikant te De Rijp, waarna nog door zeer velen o.m. door -burgemeester Pesman van Beemster, het woord is gevoerd. Er werden de jubilaresse vele cadeaux aangeboden en na afloop heeft zij dank gebracht aan allen, die deze dag voor haar hebben gemaakt tot een, die zij nooit zal kunnen vergeten. LENING BANK NEDERLANDSCHE GEMEENTEN OVERTEKEND. Bij de Vrijdag gehouden inschrijving" op f 10.000.000 4 1/4 pet. 30 jarige obli- gatien ten laste van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten (tweede le ning) is gebleken dat deze dusdanig is overtekend, dat bij de toewijzing een aanmerkelijke reductie zal moeten wor den toegepast. Oude vrouw bewusteloos in haar woning gevonden Zaterdagmiddag is ill" haar ain de Langebuurt een vijfenzeventig-jarige alleenwonende vrouw bewusteloos aange troffen als gevolg van vergiftiging door Kolendaiiip. Aan het feit, dat de kachel' was uitgegaan, dankte de bejaarde vrouw het leven. Het viel Zaterdagmiddag buren en voor bijgangers op, dat de gordijnen in de wo ning van de vijfenzeventig-jarige alleen wonende mej. D. Kimman aan de Lange buurt nog steeds waren gesloten. Ten slotte is mevr. Morsv. d. Eng op onder zoek uitgegaan. Met behulp van de poli tie ging men de woning binnen. In de huiskamer werd mej. Kimman, in nacht gewaad gekleed, in bewusteloze toestand aangetroffen. Als gevolg van vergiftiging door kolendamp was zij onwel geworden en voor de kachel neergevallen. Het feit, dat de kachel was uitgegaan, is haar red ding geworden. Het slachtoffer is over gebracht naar heta R.K. Verpleeghuis. Zij maakt het naar omstandigheden redelijk wel. Jubilerende Hengelaarsbond feestelijk bijeen Het" vijf en twintig-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van de Algëmène Hengelaarsbond is Zaterdagavond op fees telijke wijze gevierd in de grote zaal van De Ooievaar. Voordat met Tiet eigenlijke programma werd begonnen werd het woord gevoerd door de afdelingsvoorzitter, de heer J. Kabel Hz., die in een kort resumé de* wederwaardigheden der afdeling memo reerde en ten slotte in het bijzonder wel kom heette de oud-ere-voprzitter en op richter der afdeling, de heer J. Schudde- boom, thans wonende te Amsterdam, welke laatstgenoemde woorden van felicitatie tot de afdeling, richtte. De heer J. N. Teij- ken mocht als blijk van zijn twintigjarig lidmaatschap sigaren in ontvangst nemen en zijn echtgenote bloemen. Namens hét hoofdbestuur sprak de heer Schoen uit Zaandam onder aanbieding van bloemen. Ook werden bloemen aange boden door het cabaretgezelschap en de familie Matton. Ten slotte sprak de heer H. G. Blom, die voorzitter Kabel huldigde en hem een oliepak aanbood. Een amateurgezelschap wist de aanwezi gen op onderhoudende wijze bezig te hou den. Vermeldenswaardig was het optre den van Chromonicats als mondorgelvir tuozen en dat van De Japico's en Hilly- Billy. De Wést-Friese voorrdachten van de Van den Bergs konden ons minder bekoren. Een bal met verrassingen (viswedstrij den om prijzen) duurde tot ver na het middernachtelijk uur. Mej. ds Broekman gaaf heen Zondag tijdens de kerkdienst in de Ne derlands Hervormde kerk heeft ds. mr. G. D. Boerlage van de kansel af mede gedeeld, dat mej. ds. A. M. Broekman, sinds 1 Januari tijdelijk aan deze ge meente verbonden, met ingang van 15 October is benoemd aan het bekende In stituut Kerk en Wereld („De Horst") te Driebergen. Zij zal aldaar werkzaam zijn als assistente van de rector. Met ingang van dezelfde datum zal ds G. K. van der Horst, emeritus-predikant Ie Haarlem, haar pastorale taak in Üit- eeest overnemen (huis- en ziekenbêzoel: en catechisatie). Leden van de personeelsvereniging, van het PWN waren Zaterdagmiddag in hotel Eggers alhier bijeen voor het. houden van een bridgedrive welk een bijzonder prettig en sportief verloop heeft gehad. De uitslagen, waren als volgt: A-klasse: l. 'famv Ferry, Bloemendaal, 2 de heren'- v. Weelen-Rcewijk, Bergen, 3. fam Jon ker, Bloemendaal, B.-klasse: 1. Mevr. Molenkamp-de heer Kempen, Bloemendaal, 2 de heren Peppink-Kloes, Egmond, 3 de heren Bakkum-Appel Alkmaar. Door de heer Eggers, eigenaar van hotel De Rustende Jager, was een poe delprijs aangeboden, welke werd ge wonnen door het koppel Versteeg-Ha- mersma uit Bloemendaal. TREKKING LOTERIJ CASTRICUMSE REDDINGSBRIGADE In aanwezigheid van wethouder G. Meyer vond Zaterdagavond ln Hotel Eg gers de trekking plaats van de loterij ten bate van de Castricumse Reddingsbrigade „De Strandlopers". De hoofdprijs, een fiets, viel op lot no. 250. De overige prijzen zijn voor de hou ders van de volgende loten: 1956, 2493. 929, 2471, 511, 2910, 1612, 2189, 2361, 2519 en 5123. GEVONDEN VOORWERPENt Ge bloemde shawl, armband, damespara- pluie, duimstok. Inlichtingen bij de rijkspolitie. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer A. Hurk- mans, is te Amsterdam geslaagd voor het diploma schoenwinkelier, fcosch", alhier. De leidsters van het Nederlandse Pad- vindstersgildo in het gewest Noord-Hol land houden Zaterdag en Zondag een con ferentie in de Jeugdherberg „Konings- Voor de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen sprak de heer Langhorst, hoofd ener school in Pur merend over Lappen en Noren. Deze lezing, die verduidelijkt werd door lichtbeelden was buitengewoon interes sant en het was jammer, dat het be* zoek niet beter was. Uitgaande van het Humanistisch verbond zal Zondag de heer Jaap Buijs Jr. spreken over „Verdraagzaam heid en haar grenzen". Te beginnen a.s. Vrijdag 3 October houdt ds De Wilde een bijbelcursus voor volwassenen. Voor de jongeren wordt Donderdags een Godsdienstcur sus gegeven. Zondagmorgen om kwart voor elf neemt de Zondagsschool weer een aanvang. De collecte ten bate van het Ere- fonds voor oud verpleegsters heeft in >nze gemeente een bedrag van f 158.78 opgebracht. Het eerste elftal van Nieuwe Nie dorp speelt Zondag uit tegen W. G. W. in de volgende opstelling: Floor, Ruig, Te] Legen, Kossen, Klaver, Kramer, Koorn. Kater, Vonk, Jos en Van Zoo- nen. Vertrek per bus om 1 uur 15. Leesseizoen bpsfsnf Met ingang van Zaterdag zal de Nutsbibliotheek weer beginnen met het uitreiken van -boeken en wel in het Angobgebouwtje. Het bestuur heeft er voor gezorgd, dat er weer verschillende nieuwe boeken zijn, terwijl men tevens de beschikking heeft over een honderd- tal werken uit de re«ende biblitheek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3