Pim. Pain. Pom in liet nieuwe hois Kracht is nog Felle strijd tussen My Darling en Over Again te Hilversum Onderwaterbergen van 2000 M. in de Atlantische Oceaan Mexicaanse werkgever gaf zijn hoog verzekerde arbeiders 'n tijdbom mee WEK DE GAL IN UW LEVER OP Behalve premie ook subsidie bij woningverbetering of -splitsing Kennan gaat 1 naar Moskou te Toto-omzet van ruim een Ion BRITSE EXPEDITIE MAAKTE WERELDREIS „Uilgestorven" Albatros leeft nogI Auto reed door gesloten spoorbomen KoM ï3j&iieJk Meesie Nederlanders vierden thuis vacantie Duivels plan mislukte West-Duitsland hoopt op lening van Wereldbank Snelle aanvraag dan noodzakelijk Post voor de bemanning van marineschepen LIKDOORNS SToue me/idukenm PATRICIA WENTWORTH Het Radioprogramma GES Maar we zijt Nader beraad ove verdrag met Oost Nog geen verbetei van het weer in zit t MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952 De uitslagen van de op Zondag ge houden draverijen te Hilversum, waar de totalisater een omzet had van I 100.944,50, luidden: Lippizaner-prijs, afstand 1420 m. prrjzendravery voor 2-jarige paarden. Eerste afdeling: 1 Rentinus (J. de Vlieger) 2.13.8 1.34.2; 2. Ramonas (N. Oosting) 2.14, 1.34.4; 3 Roelina (B. U. de Jong) 2.14.8, 1.36.2; Tota lisator: winnend f 2.20, plaats f 1.20, f 1.20, f 1.50, gekoppeld f 3.30, cover cal f 3.40. Volbloed-prijs, afstand 1960 m., prij- ïendraverij voor paarden, die nog geen f 1.000 hebben gewonnen:: 1 Queen Belwin (H. C. ten Hagen) 3.01.2, 1.32.4; 2 Patrijs S (N. Hes- kes) 3.02.6, 1.31.3; 3 Peter Bond (P. Winnend f 5.80, plaats f 2.20, f 5.90, f 4.40, gekoppeld 9.40, covercai t 13.40. Hannoveraan-prijs, afstand 1960 m., pry zendraverij voor paarden die f 3.000, doch nog geen 8.000 heb ben gewonnen. Voor amateurrijders: 1 Oosting's Oogappel (C. H. Bergisch) 2.53, 1.28.3; 2 Meerkol S (M. J. Klu- vera) 2.54.5, 1.28.2; 3 Octovia <R. Bosma) 2.54.5, 1.28.2; Totalisator: winnend f 4.30, plaats f 1.70, f 4.20 1.70, gekoppeld 5.60, covercal t 22.70. Normandiër-prijs. Afstand 2340 meter. Pryzendraverij voor merriën, die 1000 doch nog geen f 3000 hebben gewonnen: 1. Oosting's Lieveling <J. van Doyeweerd) 3.33, 1.30.2; 2 Ostro- gatta K (F. J. Eerenberg) 3.33.6, 1.31.3; 3 Ortolaan S (B. U. de Jong) 3.34,2, 1.30. Totalisator: winnend S 10.80, plaats f 2.80, f 5.30, f 1.70, gekoppeld f 12.60, co vei cal f 8.60. Arabieren-prijs. Afstand 1960. Prij- zendraverij voor hengsten en ruins die f 1000 doch nog geen f 3000 heb ben gewonnen: 1 Pieter D (W. Leeu wenkamp) 2.54.4, 1.29; 2 Pahud de Mortange (N. Heskes) 2.55, 1.29.3; 3 Nemetor B (B. U. de Jong) 2.55.5, 1.27.8; totalisator: winnend f 42.30, plaats 6.60, f 2.50, f 2.—, gekop peld t 14.10, covercal f 7. Trakener-prijs. Afstand 2800 m. Prjjzendraverij voor Nederlandse paarden die f 3.000 of meer hebben gewonnen: 1 Olivier B (J. M. v. d. Berg) 4.05.8, 1.26.5: 2 Mac Kinley (W. H. Geersen) 4.06.6. 1.25.3: 3 Ma tador (B. U. de Jong) 4.08.8, 1.28.2; 4. Petronella (N, Oosting) 4.09.4, 1.29.1: totalisator: winnend f 5.10, plaats 1.70, 1.80, f 2.10, Gekoppeld f 10.10, covercal f 7.40. Matador liep buiten tippizanerprijs, 2e afdeling: 1 Reve dOr B )J. M. van de Berg) 2.14,6, 1.36.1, 2 Rolls Royce (B. U. de Jong)' 2.21, i.40,7; 3 Rosa Gregor (T. A. v.d. Veen) 2.21,6, 1.39,7. Totalisator: Winnend 3.20, plaats f 1.20, f 1.60, f 1.20, ge koppeld f 48.40, covercal f 9.30. Grote prijs van Hilversum: Afstand 1980 m. het prijzendraverij continen taal voor paarden, die f 8000.— of meer hebben gewonnen. Eerste heat: 1 My Darling (J. de Vlieger) 2.45, 1.23,8; 2 Over Again (M. Rozema) 2.45, i.23.8: 3 Nellie Gregor (A. T. v.d. Veen) 2.47, 1.25.2. Totalisator: winnend f 6. plaats f 1.80, f 5.10, f 2.80, gekoppeld f 19.20, covercal f 11.40. Tweede heat: X Over Again <M. Rozema) 2.45.8, 1.24,6; 2 Nellie Gregor (A. T. v. d. Veen) 2.45 9, 1.24.7; 3 My Darling (J. de Vlieger) 2.47,6, 1.25,5. Totalisator: winnend f 5.90, plaats f 1.70. f 1.90. f 1.50, gekoppeld f 4.80, covercal f 5.90. BET JORDAANSE KABINET IS AFGETREDEN. Het Jordaanse kabinet heeft Zondag aan de regentschapsraad zijn ontslag aangeboden. De demissionnaire premier Aboe el Hoeda Toefik. zal zich -belas ten met de vorming van een nieuwe regering. Sonia Caskels Ballet komt morgen voor de televisie Televisiekijkers zullen in de uitzen ding van morgen een programma kun nen zien, dat verzorgd wordt door Sonia Gaskels Ballet. Het gepubliceer. de Vara-televisieprogramma zal hier door worden gewijzigd. STAAT VAN BELEG IN SAN SALVADOR De regering van de republiek San Salvador heeft een aantal communisti sche leiders laten arresteren. Er zou een samenzwering tegen de regering zijn ontdekt. Bij huirp.oekingen zijn volgens de autoriteiten talrijke wapens, granaten en militaire uilrustingstukken gevonden, alsmede documenten over de organisatie en opleiding van com munistische stoottroepen in de afge legen bergstreken van La Libertad. De staat van beleg is afgekondigd. Een Blitse wetenschappelijke expedi tie is na een reis van twee en een half jaar rondom de wereld te Portsmouth teruggekeerd. Zij heeft onderzeese ber gen in kaart gebracht. De hoogste, die men vond, is 2.000 meter hoog en ligt ongeveer 640 km buiten Kaap Vincent in de Atlantische Oceaan. De expeditie heeft voorts foto's mee gebracht van een vogelsoort, een alba tros met korte staart, die men al sinds 16 jaar uitgestorven waande. De foto's zijn in het Noordelijk deel van de Stille Oceaan genomen. Men had ge- Wehner zendt' verslag aan Adenauer Herbert Wehner, voorzitter van de Westduitse parlementscommissie voor Duitse aangelegenheden, heeft te Dort mund medegedeeld, dat hij bondskan selier Adenauer een uittreksel van het stenografisch verslag van zijn tijdens het congres van de socialistische partij afgelegde verklaringen over „geheime overeenkomsten tussen Sowjetrussische en Franse vertegenwoordigers" als mede een entwoord op de brief van de regering heeft doen toekomen. Wehner heeft geweigerd de inhoud van het antwoord te onthullen. Hij zeide van de stap van Adenauer op de hoogte gesteld te zijn door persberich ten vóórdat hij zelf het schrijven ont vangen had. Explosie in bagageruim van vliepiuiq dacht, dat deze soort, nadat de Japan ners in 1936 de laatstbekende exempla ren om hun veren hadden gedood, ver dwenen was. Een monster rode vulkanische mod der, opgehaald toen het schip in de Stille Oceaan de diepste peiling tot dusver verrichtte (bijna elf km) is naar het British Museum gezonden. Een ongeval, dat wonderlijk goed afliep Gisteravond omstreeks half acht is een personenauto, uit Rotterdam op de spoorwegovergang aan de Hogeweg te Amersfoort gegrepen door een uit de richting Apeldoorn komende electrische trein. Van de vier inzittenden liepen slechts twee lichte verwondingen op. Zij werden in een ziekenhuis te Amersfoort opgenomen. Een man en twee kinderen, die voor de overweg stonden te wachten, werden getroffen door de motorkap van de auto, die na de aanrijding werd weggeslingerd. Ook zij kwamen met de' 'schrik vrij. De bestuurder van de auto passeer de een file auo's, welke voor de geslo ten spoorwegbomen (stond te wachten' en reed dwars door *ne bomen heen, waarna de auto door de trein werd ge grepen en geheel werd vernield. EEN naamloze vennootschap te Am sterdam, bestaande uit een aantal twaalfjarige jochies, heeft een „spoken- club" in het leven geroepen. De zeven tien aangesloten leden maakten er een sport van 's avonds tegen het donker worden in lange, witte gewaden (ge woonlijk moeder's beddelakens) in Amsterdam-Noord spook voorstellingen te geven, welke vooral ontsteltenis wekten bii de kleine kinderen, die te gen die tijd naar bed werden gebracht Een wijze raad van de kinderpolitie aan de ouders van de sooken bracht al gauw uitkomst. Minder spook achtig, maar allesbehalve geruststel lend is het bericht, dat de Zuidafri- kaanse premier. Malan. op 8 October een hefboom zal overhalen, die de eer ste uraniumfabriek in Zuid-Afrika. ge vestigd te Krugersdorp. in werking zal stellen. Ja. de tijden zijn duister, doch donkerder was het gisteravond in Japan, want de 120.000 leden van de Japanse vakvereniging van electriciëns gingen op die dag voor zes uur in sta king. De eisen van de stakers luiden: „centen, centen, centen!" Stakingen of niet, de natuur gaat gewoon door, zonder looneisen en betere sociale voorzieningen te eisen. De seismograaf van de Fordham-universiteit in Ame rika, heeft twee vrij sterke aardbevin gen geregistreerd, die vermoedelijk haar oorsprong hadden in Zuid-Peru of Bolivia. F,r ge,beurt' in die buurt trouwens genoeg. Onlangs is er een groot gedeelte geopend van de Pan- Amerikaanse verkeersweg, die alle re publieken van Midden Amerika met de Verenigde Staten zal verbinden. De presidenten van Guatemala en van El Salvador hebben aan de grens tussen beide staten een onderhoud van drie kwartier gehad. In diplomatieke krin gen hecht men veel betekenis aan dit gesprek, met het oog op de gespannen verhouding tussen de beide staten. En in Bolivia bleek bij een onderzoek naar de staatsmiddelen, dat er bij de Staatsbank een bedrag van 45.000.000 dollar verduisterd is. Men beschuldigt de directeur van de staatsbank en de voormalige ambassadeur van Bolivia in Argentinië v»n de verduistering. Ais u het Theodoor vraagt, hebben ze op die Ik ben kampioen typen op de lange afstand. Boliviaanse staatsbank een Pedro, Juan Brunos (dat is Spaans voor Pieter J»n Bruin) in dienst gehad. Tja. die Pie ter Jan is alweer een legendarische fi guur geworden; net als alle misdadi gers, gekroonde personen, moordenaars en mensenredders, die in een lijf van bijenwas, zijn opgesteld in de Muses Grevin, het wassenbeeldenkabinet te Parijs. Binnenkort zal dit kabinet een nieuwe figuur rijker zijn en dat is dan Robert Lorbat, een doodgewone sla gersknecht. Lorbat heeft de eer van in was te worden afgebeeld, te danken aan het feit dat hij de 24-millioenste bezoeker was van het museum, dat in 1882 geopend werd. Jammer, dat het voeren van pantomimes in wassenbeel denkabinetten voor de betrokkenen zo weinig winstgevend is. Anders is het bij de film. Theodoor las ergens dat een jong Belgisch meisje, dat in een bepaalde Hollywood-film gedurende één minuut net moest doen of ze gek was. daarvoor 350 dollar kreeg. Maar ze deed dan ook geweldig gek. Logisch trouwens als je weet dat ze je er 350 dollar voor geven. De tenor Mario Lanza, die in de Metro-Goldwyn-Mayer productie „Student Price" zou optre den moet als het even meezit 4.500.000 dollar schadevergoeding beta len aan de heer Samuel Goldwyn. Ma rio kan het betalen, als het nood geeft ook al doet hij niet gek in de film. De reden dat Mario dokken moet is, dat hij niet is verschenen voor de opnamen voor „Student Price". Sam Goldwyn gelooft, dat hij door Mario's gemak zucht een winstje van 4.500.000 dollar moet laten schieten. Zullen we lappen voor die arme Sam Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft na een aan het einde van het vacantie- seizoen gehouden enquête uitge rekend, dat niet meer dan vier enveertig procent van onze va derlandse bevolking werkelijk op vacantie is geweest. Dertig procent is thuisgebleven en zes entwintig procent heeft (nog) geen vacantie gehad. Van de vier enveertig procent vacantiegangers (ruim 2.6 millioen volwassenen) heeft een vijfde gedeelte de haardsteden van familieleden of kennissen bezocht, negen procent huurde zelf een huisje, zeven pro cent ging naar het buitenland en zes procent reisde en trok door eigen land. Ongeveer de helft van de vacan- tievierders had het ging wel"- tveer gehad. Twaalf procent had uitgesproken slecht weer gehad en achtendertig procent prachtig weer. Van degenen, die over de grenzen zijn geweest, had even wel zeventig procent zeer mooi weer gehad. ïn een Mexicaans lijnvliegtuig is vo rige week tussen Mexico City en Oaxaca, een tijdbom ontploft, waardoor het toestel werd beschadigd. De piloot •laafde er echter in, zijn machine aan de grond te zetten, en passagiers en bemanning bleven ongedeerd. In regeringskringen te Bonn ver wacht men, dat binnenkort een dele gatie van de wereldbank een bezoek aan West-Duitsland zal brengen in ver band met het verstrekken van een lening aan dat land. Men hoopt in ge noemde kringen, dat deze lening 500 millioen dollar zal bedragen. Er wordt cp gewezen, dait deze lening niet be steed zal worden voor de wapenin dustrie, maar zal dienen tot vergroting van de productiviteit der grondstoffen- industrie en van de productie van electrische stroom. ONRUST IN COSTA RICA. In de kleine midden-Amerikaanse staat Costa Rica heerst ernstige poli tieke onrust, die mogelijk zou kunnen leiden tot een gewapende opstand. Na een regeringscrisis van vier en twintig uur heeft de president, Otilio Ulate, zijn bevoegdheden tijdelijk overgedra gen aan dr Alberto Flores. De president had een conflict met de wetgevende vergadering, die beschul digingen had geuit tegen verschillende militaire leiders. De regering staat ach ter Ulate. ERNSTIG ONGELUK IN SANTIAGO. Door het instorten van een steiger op de tiende etage van een in aanbouw zijnd gebouw in Santiago (Chili) zijn twaalf personen om het leven gekomen. Dertien gewonden verkeren nog m zorgwekkende toestand. V «uit morgen» „kiplekker" uit bed «prlngen. Uk* dag moet uw lever een liter gt) ts gw Ingewanden doen atromen. anders ver- (•art uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig an loom. Neem 1* plantaardig* CARTER'S LEVERPIL- LETJES om dia liter gal op ta wakken en ■w aptjarertering en etoelgang op natuur tttka wttz» te regelen. Een plantaard)» aachi middel, onovertroffen om da get j dot» (trom»n, Eist Cartel Leverpluetjea. (Advertentie, Ing. Med.j De politie heeft bekend gemaakt, dat de dader van de aanslag de werkge ver is van zes arbeiders, die zich in het vliegtuig bevonden. Hij zou de ar beiders hebben aangenomen voor werk in Oaxaea en hun vliegtocht daarheen hebben gekostigd. Een der arbeiders zou hij in een koffer een tijdbom heb ben meegegeven. De kracht van de ontploffing, welke in het bagageruim plaatg vond, was echter niet groot ge noeg om de machine te doen veronge lukken. De pleger van de aanslag zou zijn zes arbeiders voor zeshonderddui zend pesos hebben verzekerd. Er is totdusver evenwel nog geen ar restatie verricht. Sanapirin. S kracMii* twiMjinliidtil** In «Ik tablet ter bestrijding van kou, griep en pijnen. Een artikel met wereldnaam. Beschermd in 26 staten. Kokw 25 45 cl. 50 labUlt» 80 ct. (Advertentie, Ing. Med.) 65. „Zo, nu weten we hoe het „Kie keboe" gelukte om ongemerkt in ons midden te verschijnen en plotseling weer te verdwijnen" riep Pim, terwijl hij naar het houten paneel wees, dat naar binnen gedraaid stond. „Wie had dat ooit gedacht, dat er in onze saion een geheime ingang zou zijn!" „Ja en wat doen we nu?" vroeg Pom. „Voor vannacht vind ik het in ieder geval welletjes", antwoordde Pim. „Ik val om van de slaap en ik stel voor, dat we rustig naar bed gaan. Baron van Potum is naar huis gegaan. Dat hebben we zelf gezien en het costuum van „Kiekeboe" hangt rustig aan de haak. Dus daar zullen we óók geen last van hebben, denk ik. Maar morgenavond zullen we ons in de kelder verstoppen en dan hebben we zekerheid of Baron van> Pottum en „Kiekeboe"' één en dezelfde persoon is. En misschien ko men we dan ook aan de weet, waarom al deze comedie wordt opgevoerd". Pom en Pam waren het daar geheel mee eens. Ze voelden plotseling even eens hoe moe ze wel waren en zonder er verder een woord aan te verspillen, gingen ze alle drie naar boven en naar bed. '--ii Ter bevordering van de werksprei- ding in de bouwnijverheid zullen in de a.s. winter subsidies worden verleend voor woningsverbetering -en woning splitsing. Het subsidie zal een zesde deel van het totaal van de begrote kosten van de verbetering of splitsing bedragen. Voorwaarde voor verkrij ging van het subsidie is, dat een aan vraag voor verbetering of splitsing op of na 1 October a.s. moet zijn binnen- Voor opvarenden van Hr. Ms. „Zee hond" en „Zwaardvis" zijn de lucht postsluitingen bepaald op 1 October 20.00 uur voor Amsterdam-C.S. Voor opvarenden van Hr. Ms. „Ter- nate" zijn luchtpostsluitingen bepaald op 15 October 20.00 uur en 24 October 22.00 uur voor Amsterdam-C.S.. Voor opvarenden van Hr. Ms. „L. 9607" en „L.9608" zijn luchtpostsluitin gen _f>p 4 October 8.00 uur, 22 October 22.00 uur en 3 November 8.00 uur en een zeepostsluiting op 2 October 18.00 uru voor Amsterdam-C.S. Alle post dient als volgt te worden geadresseerd: naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord Hr. Ms. (volgt naam van het schip), Amster- dam-C.S.-Marine. Telefoneren met Nw.-Zeeland De openstellingsuren van de radio- telefoondienst met Nieuw Zeeland (via Londen-radio) zijn gewijzigd. Voor telefoongesprekken zal Nieuw- Zeeland in den vervolge bereikbaar zijn op Maandag tot en met Vrijdag van 13 uur tot 16 uur en op Zaterdag van 8 tot 10 uur (alles Ned. tijd). Op Zonda gen is de radiotelefoondienst met Nieuw-Zeelandgesloten; De Libanese kabinetsformateur heeft zijn pogingen opgegeven. Thans is ex-premier Abdallah el Yafi ge vraagd een kabinet te vormen. Weg mat onhandig* llkdoornringen en ga- raarljjke acbeermeajet. Een nieuw vloeibaar middag NOXACORN, neemt de pt)n weg In 80 secondes. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en el. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocelne. Een fleej» NOXACORN Antt- ■eptiaeh Llkdoormniddal van L 1.36 b*tpaaii V veel ellende. (Advertentie, Ing. Med.) DOOR 68) „Wij zijn ingelicht, dat die wagen Woensdagavond tussen tien uur en tien minuten voor half elf geparkeerd stond op de grasrand bij de oprijlaan van Melling House en Zaterdagavond op nieuw tussen half tien en tien uur". Meneer Holderness bleef rechtop zit ten, met één hand rustend op ae schrijf tafel en de andere het stuk, dat hij juist had doorgelezen, vasthoudend. „Mag ik vragen wie u dat heeft ver teld?" „Iemand die de auto kent Hij is be reid, het onder ede te bevestigen". 't Papier in meneer Holderness' rech terhand kraakte even onder de vaster geworden greep van zijn vingers. Hij scheen dat te horen, liet het wat ver frommelde stuk los en streek het glad Daarop hernam hij: „O, zeker mijn klerk Allan Grover, hij woont in Mel ling. Nu, heren, beide avonden bracht ik een bezoek aan mevrouw Welby. In een bezoek aan een knappe vrouw steekt m.i. niets misdadigs. Nu ja, je wilt het natuurlijk niet overal uitba zuinen, vooral niet in een dorp vol kletspraatjes, maar ik geef graag toe. dat ik daar tweemaal geweest ben En wat zou dat nu?" „Woensdagavond tussen tienen en valf elf was u in de buurt van Melling House", merkte Drake scherp op. „Jawel", glimlachte meneer Holder- ïcss. „Ik bezocht mevrouw Welby". „Op dat uur?" Nog steeds die zelfvoldane glimlach. „Maar beste hoofdinspecteur...." „U houdt vol, dat u bij mevrouw Welby op bezoek was?" „O. ze zal het ongetwijfeld willen bevestigen". Na deze woorden trad even stilte in. De atmosfeer scheen met electriciteit geladen. Drake keek de hoofdcommis saris aan. „Weet u dan niet. dat mevrouw Welby dood is?" vroeg March ten slotte Met een ruk viel- de hand, waarmee het papier was vastgehouden, op me neer Holderness' knie, terwijl hij van kleur verschoot. „O, neen, o neen, wat vreselijk! riep hij uit. „U wist het dus niet?" „Neen, neen!.... Hoe zou ik?" „U is Zaterdagavond bij haar geweest en Zondagmorgen werd ze dood gevon den". „Wat was de oorzaak?" „Overmatig gebruik van slaaptablet ten". Meneer Holderness leunde achterover en zei ten slotte ademloos: ,,'t Is een grote schok voor mij. Ik heb baar al gekend toen ze nog een kind was. Laat me één minuut met rust, als 't u blieft". Toen de minuut verstreken was, had hij zich hersteld en zei kalm: „Ik be grijp, dat ik u nu moet mededelen wat ik niet van plan was te vertellen Me vrouw Welby was eigenlijk geen cliënte van mij, maar een oude kennis, die mij soms om raad vroeg. Zaterdagmorgen kwam ze hier en zei, dat ze in een lelijk parket zat. U weet misschien, dat ze enige jaren lang. het Poortgebouw had bewoond, zonder dat zij er in feite huur voor moest betalen. Ook had -mevrouw Lessitérhaar van meubilair en andere dingen voorzien, die zij mevrouw Welby terecht of ten onrechte als geschenken beschouw de.' Sommige stukken, waaronder een kostbaar Cosway-miniatuur, had ze dan ook verkocht. Toen kwam méneer Les- siter thuis, zocht mij op en dreigde haar te zullen vervolgen als hij de nodige bewijzen kon vinden. Ik trachtte hem van zijn plan af te brengen, maar slaag de niet en Woensdagavond berichtte hij me telefonisch, dat hij een door zijn moeder nagelaten memorandum had ontdekt. Er was, zei hij, nu geen twij fel meer aan; de meubelen en de rest waren geleend, niet gegeven. Daar ik vermoedde, dat mevrouw Welby ook zulk een mededeling zou hebben ont vangen en wist, hoezeer ze in angst zouzitten, ben ik met mijn auto naar haar toegereden". Hij wachtte even, maar daar geen van de twee toehoorders enig commentaar gaf. lichtte hij zijn hand even op, liet ze toen weer op de knie vallen en ging met zijn relaas voort. „Ik vond haar inderdaad zoals ik ge dacht had; ze was wanhopig. Ze was, zeide ze, naar Melling House gegaan om James Lessiter te spreken, maar weer teruggekeerd, omdat Rietta Cray bij hem op bezoek was. Nu verzocht ze mij, hem op te zoeken, maar ik bracht haar aan het verstand, dat het beter zou zijn hem er eerst een nachtje over te laten slapen. Allicht zou hij wel bij mij ko men om het geval te bespreken en dan zou ik hem onder het oog brengen, dat hij zijn eigen reputatie zou schaden door tot uitersten over te gaan. Volgens mij zou hij zich daar ook. wel voor wachten. Ze zei nog iets over een nieuwe poging van haar kant om hem tot andere gedachten te brengen, maar ik drong er op aam dat ze daarvan zou afzien en toen ik haar verliet, dacht ik, aat ze dit ook had gedaan". Weer zweeg hij even en vroeg met een blik op de hoofdcommissaris: „Wilt u niet één en ander van dit alles no teren? Ik zie, dat de hoofdinspecteur het niet doet". „Als u dat wenst, kan later een ver klaring uwerzijds worden opgemaakt", zei March ernstig. „Uiteraard zult u begrijpen, dat ze als bewijs kan worden gebezigd". „Natuurlijk. Nu, ik ga dan voort. Don derdagmorgen vernam ik, dat Lessiter dood was en het schokte me diep De politie riep mijn hulp in cm uit te maken, of er ook iets van de inventaris vermist werd en ik vergezelde de klerk, die de lijst controleerde. Carr Robert son raadpleegde mij in verband met zijn netelige positie en ik vond het nut tig, om van zijn mededeling, dat Cyril Mayhew de avond van de moord in Lenton was gezien, nota te nemen. Ik gaf de jonge Robertson de raad, een volledig getuigenis bij de politie af te leggen. Zaterdagmorgen kwam me vrouw Welby bij me en ofschoon ik geen vrijheid gevoel, alles wat ze zei te vertellen, kan ik u nu wel medede len, dat ze blijkbaar die Woensdag avond toch nog opnieuw naar Melling House is gegaan. Ze was zo opgewon den, dat ik aanried, thuis wat rust te nemen en beloofde haar die avond te zullen bezoeken, 't Was voor mij een pijnlijke geschiedenis, want ik had haar immers van haar eerste jeugd af ge kend. Daarom wilde ik eerst nog eens goed over alles nadenken. Ten slotte is ze weer weggegaan". .(Wordt vervolgd gekomen en dait de werkzaamheden op 1 April 1953 zullen zijn voltooid. Voorts wordt subsidie slechts toegekend in de gevallen, waarin een premie voor wo ningverbetering (uit het zogenaamde Terlingfonds) of voor woningsplitsing (van het Rijk) is toegekend. Dit impli ceert, dat voldaan moet zijn aan de voorwaarden, die gelden voor toeken ning van deze premies. Het subsidie bedrag wordt, via de gemeente, tege lijk met de premie na voltooiing der werkzaamheden uitgekeerd. Zoals bekend, bedraagt de bestaande premie voor woningverbetering thans maximaal 1400.Bij een verbetering, die in de wintermaanden wordt uitge voerd en die be/root wordt op b.v. f3400 wordt dus, behalve de premie van 1400 een subsidie van ƒ566 toe gekend. Voor een woningsplitsing, be groot op b.v. ƒ4800 zijn deze bedragen ƒ2100 plus 800. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot de gemeentebesturen en tot de directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provinciale hoofdsteden. Stop dat branden op Uw maag! Seem 'n pair Bennies. Met een pak Rennie., in huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen probleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze smaken lekker en fris. (Advertentie. Ing. Med.) DINSDAG 30 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmuziek. 7.50 Dag opening. S.00 Nieuws. 8.15 Gramafoon- muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 De Groente man. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gramofoon muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Metropole orkest en soliste. 14.00 Ameri kaanse uitzending. 14.30 Gramofoonmu ziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramofoon muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 So praan en piano. 16.15 Gramofoonmuziek, 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Pianospel. 19.15 Gramofoonmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.05 Ik weet, ik'weet wat u niet weet. 21.20 Or gel en piano. 21.35 Mededelingen en gra mofoonmuziek. 21.45 Tiroler muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.30 Engels militair orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24.00 Gremofoon- muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7,15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen)12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements muziek, 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gramofoon muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: L. Hanekroot: „De Ne derlandse Pers in Indonesië". 18.00 Ge varieerde muziek. 18.15 Gramofoonmu ziek. 18.20 Sportprsatje. 18.30 Metropole orkest en solist. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 „Thuisfront-Tombola". 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gramo foonmuziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philharmo- r.lsch orkest en solist. 21.25 Gramofoon muziek. 21.30 „Kunstschilders, grijpt uw kans", causerie. 21.40 Cembalogezelschap. ',2.10 Pianorecital. 22.35 Gramofoonmu ziek. 22.-15 Avondgebed en liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo foonmuziek. Experimenteel televisieprogramma. VARA. 20.1521.45. 1. „Jeugd aan do Barre". 2. Wceroverzicht 3. „Maskerage", fiim. Pauze. 4. Zang en dans. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 INDIEN er thans oorlog zou k voeren of wel een vertraging: strijdkrachten in Europa zijn tl gelijke voet het hoofd te kunne generaal Matthew Ridgway, o krachten in Europa, gisteren in op aandringen, dat de regering drag ons een absoluut minimui kunnen het niet met minder i ook aan dit minimum vasthoud Het Amerikaanse ministei buitenlandse Zaken heeft gist- kend gemaakt, dat George die door het Moskouse blad da" een „lasteraar onder h van diplomaat" is genoemd GEORGE KENNAN Moskou terug zal keren om zi zaamheden als ambassadeur vatten. De woordvoerder van het rie, Michael McDermott, ze niet de Sowjet-regering zei: Kennans verklaringen had j teerd. Kennan heeft de vori het leven in Moskou vergele de tijd, dat hij in 1952 door c in Berlijn was geïnterneerd. De Amerikaanse, Britse en plaatsvervangers voor een ven Oostenrijk zullen zich spoedig over de stappen die moeten gedaan in het licht van de jon: sische nota, waarin het door 1 ten voorgestelde verkorte ver: Oostenrijk wordt afgewezen. Werd tijdens een korte verbe bij zonnig weer Zondag vt graden Celsius gemeten, gi kwam de temperatuur h Noord-Holland niet hoger twaalf graden Celsius. Een met enige regen trok in de gen over, gevolgd door buien, welke plaatselijk me onweer gepaard gingen, nieuwe actieve depressie tre keer eens niet zoals de r voorgangers ten Noorden vt voorbij, maar ten Zuiden, centrum van deze depressi stormweer langs de Franse kiest trekt vandaag langs 1 rijk naar het Oosten. Voor lijk in de Zuidelijke helft v land kan enige regen valle ons wordt de regen'cans ti iets kleiner, maar toch wij vooruitzichten nog niet on e langrijke weersverbetering nog te koude weer met af nog een enkele bui zal voort waarbij de wind vandaag vl naar het Zuid-oosten zal tr Weerberichf Verwachting tot morgena VEEL BEWOLKING Overwegend zwaar bewoll aanvankelijk regen en latei le buien. Krachtige tot wind in hoofdzaak tussen Zuid. Iets hogere temperati de nacht en ochtend. WOENSDAG: Zon op 6.41 18.18. Maan op 17.20, ondi

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8