Westerlicht zal over enkele weken weer geheel bewoond zijn AGENDA r Een humanistische mythe in de verzen van A. Roland Holst Jimmy Brown als diepzeeduiker Ds. L. Th. A. van de Marei hoopt spoedig naar hier te komen Vluchtige liefde was oorzaak van vier maanden gevangenisstraf Nieuw verkeerspoint bij Truitje Alkmaars be Gebr. Harth punten bij vit Mei conclusies uit rapport werd ernstig rekening gehouden Oudjes willen graag terug Vrachtauto slipte en reed een voortuin in HUISBEZOEKERS KRECEN WljZE LESSEN MEE Herstel de Kapel" De mens stamt uit een ideaal verleden VET Van harte op basis van gemeente-opbouw De symboliek van een kustbewoner Dierenbescherming Matineuze jongelieden „leenden" een autobus Een kwade huisgenoot dreigde met handgranaat r~ Er is grote c Achter de s< wordt gewe feest voor Een lange lij. kampioen DINSDAG SO SEPTEMBER 1953 Als over twee a drie weken de laatste behanger is verdwenen, zullen de be- ^voners en het personeel van Westerlicht, die door de brand van 28 Februari uit hun kamers werden verdreven, weer in hun vertrouwde omgeving zijn teruggekeerd. De oudjes zijn over de gehele provincie verspreid geweest en langzamerhand in ploegjes teruggekomen naarmate het herstel van het ver brande gebouw vorderde. Op het ogenblik wonen nog zeventien ouden van dagen in het tehuis te Zijpe, maar over enkele dagen zullen ook zij bericht krijgen, dat zij zich opnieuw in Westerlicht kunnen installeren. De vertrekken zien er zeer aanlokke lijk uit. Die van het personeel zijn iets jjMter geworden, doch overigens is de toestand gelijk gebleven, met die uit zondering, dat men terdege rekening heeft gehouden met de verzuimen, wel ke bij de brand aan het licht zijn ge komen. De kamertjes van het personeel bijvoorbeeld, die voorheen voorname lijk door houten wanden van elkaar waren gescheiden, zijn nu begrensd door stevige muren en op de zolder, waar de vlammen in het oude meubi lair vrij spel hebben gehad, zijn brand muren aangebracht met brandvrije deuren. Ook buiten het gebouw zijn maatregelen genomen. Zo zullen o.m. rond Westerlicht diverse brandkranen worden geplaatst. De ruimten waarin de liftkooien uitkomen worden met tochtdeuren van de gangen geschei den, ook al een veiligheidsmaatregel waarop door de rapporteurs is aange drongen. Sobere opening. Wanneer alle bewoners en het voltal lige personeel weer onder dak zijn ge bracht, zal de nieuwe vleugel met een sobere plechtigheid officieel worden geopend. Westerlicht, dat plaats biedt aan ongeveer tweehonderd-en-zestig ouden van dagen, zal zijn pensionprij- zen niet behoeven te verhogen. Dit was reeds eerder als vermoeden uit- Door de gladheid van het wegdek is gistermiddag op de Bergerweg een ver keersongeluk gebeurd, dat nog wonder lijk goed is afgelopen. Omstreeks zes uur reed over de Bergerweg in de richting Alkmaar een lege vrachtwa gen. Nabij de bocht van de Hoeverweg begon de auto, die met een snelheid van ruim veertig kilometer reed, door de gladheid van de weg en het gebruik van de voetrem te slippen. De wagen raakte met de rechter zijde een langs de kant van de straat geparkeerde personenauto. Door de schok gleed de voet van de chauffeur van de rem en kwam waarschijnlijk op het gaspedaal. Het gevolg was dat de wagen met flin ke snelheid doorschoot en toen naar rechts zwenkte. De chauffeur kwam op het rijwielpad terecht, reed een muur tje omver en kwam toen tot stilstand in de voortuin van perceel 81. Er de den zich bij dit ongeluk geen persoon lijke ongelukken voor. De voorbereidingen voor het bevol kingsonderzoek op tuberculose zijn in volle gang en overal zwermen de huis bezoekers uit om de Alkmaarders te animeren aan de doorlichting deel te nemen. De tweede ploeg, die dezer da gen wijk Oost onder handen zal ne men, is gisteravond in het stadhuis door een vertegenwoordiger van het Centraal Bureau van keuringen ge- instrueerd. Zij heeft kennis kunnen nemen van de bezwaren, die meestal tegen het onderzoek worden aange voerd en de heer Hooykaas, die de in structie gaf, deed zijn gehoor verschil lende argumenten aan de hand, waar mee het de strijd tegen de weigeraars kan aanbinden. Zo zijn er mensen, die zich te oud vinden om zich te laten doorlichten, niet beseffend het grote gevaar, dat zij voor hun omgeving vor men. Het zou gewenst zijn als degenen, die om het jaar of de twee jaar door het bedrijf worden doorgelicht, niette min aan dit onderzoek deelnamen, om dat hierbij foto's worden gemaakt, die als documentatiemateriaal van grote v/aarde zijn. Mocht iemand later door de t.b.c. worden getroffen, dan is er op het consultatiebureau altijd een foto van hem, die de toestand op een be paalde dag aangeeft en met behulp waarvan de arts wellicht gemakkelij ker tot een diagnose van het proces kan komen. De heer Hooykaas deelde tot slot mede, dat bij het onderzoek twee laag jes kleding geen bezwaar zijn, mits zich hieraan geen stalen knopen be vinden. Ook nylon-ondergoed is min der gewenst. BEKRONINGEN SLACHTPAARDEN Op de Landbouwtentoonstelling zijn de .volgende prijzen toegekend in de rubriek slachtpaarden: Bovenlandse klas: 1. N. Kruijer, 2. N. Kruijer. Bel gische klas: 1. J, Huiberts, 2. C. Kaay. Kampioen werd N. Kruijer. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Die Czar- dasfürstin (alle leeft.); Cinema Ameri- cain, 8 uur; Nacht in Rome (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Starlift (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: De Haagse Co- medie met ,,'t Is maar betrekkelijk". Harmonie (kleine zaal), 2.30 en 8 uur: Najaars-modeshow Gerard Worm. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag; aanvang der voorstellingen 2.30 en 8 uur. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond voor de in Alkmaar geiegerde mi litairen. Gem. Museum, 8.30 uur: Ope ning tentoonstelling. Valk's Lunchroom, 8 uur: Openbare psychometrische avond' van de Ned. Ver. van Spiritisten „Har- monia". gesproken, maar is thans door de direc teur, de heer Maats, definitief beves tigd. Men is zeer tevreden over de snel heid. waarmee Ringers' bouwbureau de restauratie in regie heeft uitgevoerd en waardoor het werk belangrijk eerder klaar is dan men had verwacht. Veer tien dagen na de brand konden de be woners van de Oostelijke vleugel, die slechts waterschade had opgelopen, reeds hun kamers betrekken; daarna volgden de anderen in Mei. De bewo ners van de uitgebrande bovenverdie ping zullen nu dezer dagen weer on der dak komen. Zij zien met verlangen naar dit ogenblik uit. Het valt niet mee zijn benen onder andermans tafel te moeten steken en sommigen, die in aeze maanden zichzelf bij particulieren hebben gered, kwamen voor het eerst na jaren weer in contact met kruide niers- en slagersrekeningen, die nen de haren ten berge deden rijzen. De vol doening over nun spoedige terugkeer laten zij duidelijk merken. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Ten behoeve van het herstel van de Kapelkerk is kortelings een commissie gevormd, welka het plan heeft opgevat, van 30 October tot en met 1 November a.s. een bazar te houden. De commissie bestaat uit de dames Van der Korst, Van der Laan, Delies, Klijnsma, Vis ser, Van de Wetering en Sougé, en uit de heren Van der Maden, Koch, Van der Laan, Wiegers en Vam der Pol. Dezen hebben reeds een plan ontwor pen, aan de hand waarvan de verschil lende afdelingen van de bfjzar zijn toe gewezen aan diverse, op Hervormd- kerkelijk terrein werkzaam zijnde or ganisaties. Zij zullen voor handwerken of knutselwerkjes zorgen dan wel de verschillende attracties onder hun be heer nemen. Bovendien zijn reeds ver scheidene geschenken voor de bazar ontvangen; firma's verleend en steun of zegden deze in een of andere vorm toe. Wie nog plannen in deze geest heeft, kan deze tot 15 October verwe zenlijken door toezending aan me vrouw Sougé, Brouwerstraat 12,- of aan het Kerkelijke Kantoor. Hier kaai men zich ook aanmelden voor het beheer van een stand. NAMENS „OPPOSITIE" De heer Bastiaanse, die tegenwoordig was bij het jubileum van D.O.S., kwam niet ais vertegenwoordiger van de Schaak club V.V.V., maar namens „Oppositie" te Heiloo. Dit was verkeerd vermeld. De bewoners, die na de ramp op 28 Februari in Westerlicht zijn teruggekeerd hebben sinds verleden week de gerestaureerde biljartzaal weer in gebruik genomen. Er wordt op het groene laken een felle strijd geleverd en de kaar ters spelen hun spel met even grote ernst. Voor de gemeenschap Alkmaar en omgeving van het Humanistisch Verbond hield de heer H. W. Muzerie Zondagmorgen een lezing over het onderwerp: „De verzen van Roland Holst een humanistische Mythe". Het aantal kenners van de werken van Roland Holst is beperkt, aldus spreker. Zijn verzen zijn niet gemak- lijk zodat sommigen zich afvragen of deze dichter inderdaad de grootste nog in leven zijnde kunstenaar is. Men kan deze verzen niet onmiddellijk aanvoelen, doch na oppervlakkige kenismaking weet men met een waardevol werk te doen te hebben. zijn kunst. Als kustbewoner weet hij in zich het heimwee naar het geluk. De mens is zijn eigen verlosser en het moet van hem zelf komen te weten dat hij innerlijk in staat is tot een beter leven. Met een opwekking de werken van Roland Holst meer te lezen en te over denken, besloot de heer Muzerie na nog enige fragmenten van verzen te hebben voorgelezen, zijn diepgaande lezing. 52. Op Jimmys verzoek maakte me neer Kroosduiker van het hele geval één groot pak en daarmee onder zijn arm begaf Jimmy zich weer op weg naar het Rode Paard. Zijn bezoek aan meneer Kroosduiker was echter niet onopgemerkt gebleven. Bonkie Bieze- bijter, die hem met de nodige omzich tigheid achterna was gelopen, had van verre duidelijk gezien, dat Jimmy een huis was binnen gegaan en hij wist precies welk huis het was.... Het huis van Krelis Kroosduiker. Op hetzelfde ogenblik drong het tot Bonkie door, wat Jimmv daar binnen uitspookte. Die heeft de duikershelm en de zwemvlie zen van Krelis gekocht of gehuurd. Hij stampte op de grond van kwaadheid en ook van ergernis. Bonkie Biezebijter had er helemaal niet aan gedacht, dat. behalve Rinus Reutelvink, ook Krelis Kroosduiker een duikapparaat bezat. „Wat een stommiteit dat me dat niet te binnen is geschoten", gromde hij. Knarsentandend bleef hij het huis van Kroosduiker in de gaten houden en ra verloop van tijd zag hij Jimmy inder daad met een groot oak onder zijn arm het huis verlaten. Hij zorgde er wel voor. dat Jimmy hem niet ontdekte.... Roland Holst wil in zijn verzen voortdurend zingen van de geheime zee, die zich ergens ver achter de kim moet uitstrekken, maar zijn hart trekt naar de wereld en de stad. Zijn taak is te bezingen, wat uit een ver verleden tot hem doordringt. In zijn gedicht „De Harpspeler" valt dit goed te beluiste ren. Ruimte en tijd zijn de grond-te genstellingen die het werk van de dich ter beheersen. Op het moment waarop Roland Holst het diepst graaft, schijnt hij een chris telijke oplossing te zoeken, doch de dichter zelf ontkent zulks ten stellig ste. Zijn symboliek is niet opgezet vol gens een tevoren beraamd plan. Dit kan dichter benaderd worden door het hart dan door het verstand. Roland Holst is een kustbewoner. In zijn symboliek hebben daarom strand en duin als grensgebied een bijzondere betekenis gekregen, even als de kreet van de meeuw. In „De Zwerver" komt het dualis me van de dichter op prachtige wijze tot uiting. Roland Holst ziet zichzelf als een arbeider in dienst der schoon heid. In „De Ploeger" spreekt hij over het najaar van de wereld, waarin hij geboren werd, doch waarin hij de len te niet meer zal beleven. Deze we reld toont geen begrip meer voor het schone, dat eens bestond. Haar be schaving is dan ook eens gedoemd ten onder te gaan. In zijn verzen valt een diep religieus denken 1 'I bespeuren. Wij benaderen in des dichters werk een humanistische mythe en wel, dat de mens uit een ideaal verleden stamt, doch de toekomst slechts kan ingaan na een verlossing. Veel van de gedachten van de dich ter vond de heer Muzerie in de Kel tische sagen. Adriaan Roland Holst spreekt veel over het einde der we- feld en de ondergang van de bescha ving, doch hij is niet altijd pessimist. Het wezen van de mens zal tenslotte alles overleven. Op een vraag of Roland Holst niet groter zou zijn geweest als hij meer zou hebben geconcretiseerd, antwoord de spr., dat wij de dichter niet moeten zien als zou hij zich van de wereld af wenden. Hij gelooft, dat het samen kan gaan, dat er in de wereld wordt ge werkt en er tevens een betere toe komst wordt geschapen. Roland Holst heeft bewust gekozen volgens zijn ka rakter en mogelijkheden en hij wil een sprekend geweten van klacht en aan klacht tegen de wereld zijn. Het meest wezenlijke van des dichters persoon is Hoewel de Nederlands Hervormde Gemeente in Alkmaar uiteraard met blijdschap kennis heeft genomen van het bericht, dat dr L. Th. A. van de Marei, thans te Wesepe, de op hem uit gebrachte toezegging van beroep heeft aangenomen, staat het nog allerminst vast, dat de nieuwe predikant zeer bin nenkort zijn intredb hier zal kunnen doen. Het huisvestingsprobleem maakt het op het ogenblik nog onmogelijk, te zeggen wanneer ds. Van de Marei zijn ambtswerk in zijn nieuwe gemeente zal kunnen aanvaarden. Uiteraard hoopt hij, zoals ons in de loop van een kort telefonisch onder houd bleek, dat dit zeer spoedig zal zijn. Het nieuwe werkterrein lokt hem zeer aan, al kan ds. Van de Marei nu nog zeer moeilijk zeggen, wat hem daar uiteindelijk het meest zal bezig houden. Ik ben hier in Wesepe voor aller lei facetten van het gemeentewerk ko men te staan. Het is hier maar een kleine plattelandsgemeente, die alles van een predikant vraagt, aldus ds. Van de Marei. De nieuwe predikant is thans drie- en-veertig jaar oud. Hij is in 1909 te Amsterdam geboren en studeerde in de theologie aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1936 doctoraal examen deed. Reeds in 1934 was hij candidaat geworden en al spoedig daarna had hij zijn intrede gedaan in de Gereformeer de kerk in Hersteld Verband te Nije- mirdum (Fr.). Na enige jaren verwis selde hij deze gemeente voor Enschede, waar hij tot de bevrijding bleef. Van midden 1945 af heeft ds. Van de Marei eerst het Centraal Instituut voor Christelijke-Sociale Arbeid (CICSA) gedurende een tweetal jaren als alge meen secretaris gediend. Nadien de Gereformeerde kerken in Hersteld Verband waren intussen verenigd met de Nederlands Hervormde kerk aanvaardde hij opnieuw het predik ambt, thans in de kleine Hervormde gemeente te Wesepe, nabij Deventer. Opnieuw werd de studie aangevat en zo legde ds. Van de Marei in 1951 ten tweeden male het doctoraal examen in de theologie af, ditmaal aan de Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam. De nieuwe predikant zal zijn arbeid in de wijkgemeente West aanvangen in het volle besef de opvolger te zijn van ds. Wesseldijk. Voor zover men aan deze aanduidingen nog enige waarde hecht: hij zou kunnen worden gere kend tot de z.g. „midden-orthodoxie", is aangeraakt door de theologie van Karl Barth en stelt zich van ganser harte op de grondslag van „Gemeente- Opbouw". De gedachtengang van deze beweging die in de eerste plaats let op de eenheid der gemeente in Chris tus zal hem bij zijn werk in zijn nieuwe woonplaats dan ook stellig leiden. Ontvangen is voor het te stichten asyl een bedrag van 2,50 van mevr. Van der V. De afdeling Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van die ren heeft besloten aan alle openbare en bijzondere lagere scholen in deze gemeente ter gelegenheid van Dieren dag (4 October) een plaat te geven, welke het ellendige leven van de tot „levenslang" veroordeelde kettinghond symboliseert. De kinderen van al die scholen zullen een opstel over dieren bescherming maken en aan de schrij ver of schrijfster van het beste opstel zal door de afdeling een boek worden aangeboden. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. EEN DIERENVRIEND Na lezing van het stukje „Een die renvriend" verwonderde het mij ten zeerste niet het bekende regeltje: „pro ces-verbaal werd opgemaakt" te zien. Indien het poesje eigendom is van die heer, zoals u schreef, dan is het toch mogelijk in gevolge art. 2541 W. v. S. deze heer meer dierenliefde bij te brengen. Het zou voor hem te mooi zijn indien er geen vervolging werd inge steld. WIEGMAN Vert. Sophia ver. tot bescherming der dieren Onderschrift Redactie: Deze zaak is terdege onderzocht. Art. 2541 W. v. S., waarvan u melding maakt, laat slechts een mogelijkheid tot vervolging open, wanneer aan een dier opzettelijk pijn of leed veroor zaakt wordt, wat in deze kwestie zeker niet het geval was. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, da,t het poesje geen eigendom was van de betrokken familie. Dat joy-riding (het ongevraagd lenen van een auto) tegenwoordig bijzonder zwaar wordt aangerekend, ondervond gisteren de jeugdige S. G. uit Noord- Scharwoude, toen hij door de Alkmaar- se politierechter tot 4 maanden gevan genisstraf werd veroordeeld voor een snoepreisje Noord-Scharwoude-Alkmaar vice versa. Kwade huisgenoot dreigde Wein, Weib und Gesang waren de oor zaak van dit déraillement. Over Gesang werd gisteren ter rechts zitting niet gesproken. De invloed van Wein und Weib kwam echter overdui delijk vast te staan. G. had op de Bra derie kennis gemaakt met een Alkmaars meisje, met wie hij naar Noord-Schar- woude toog. Het was echter maar een vluchtige liefde en 's avonds wilde hij wel weer van haar af, zoals hij gisteren verklaarde. Hij had daar blijkbaar veel haast mee. Uit een garage nam hij een auto weg, reed in grote vaart met het meisje naar Alkmaar, zette haar daar Het was niet de eerste keer dat de Nu de drukte van het toeristenseizoen afhankelijk van de weersomstandighe- Ter oriëntatie diene dat de inrit van de voorbij is, zal in de kortst mogelijke tijd den. De eerste dagen is het nog. niet Wilhelminalaan door een trottoir zal een nieuw stelsel van verkeersheuvels nodig, dat het verkeer wordt omge- worden afgesloten. Het verkeer in de bij „Truitje" worden aangelegd. Gister- leid. Reeds geruime tijd geleden gaven richting van het Centraal Ziekenhuis middag is een aanvang gemaakt met de wij een beschrijving van het nieuwe wordt voortaan door de Harddraverslaan werkzaamheden, die enkele weken in stelsel van verkeersheuvels. Bovenstaan- geleid. Aan het begin van deze laan beslag zullen nemen. De duur van de de tekening geeft een duidelijk beeld komt een kleine verkeersheuvel te aanleg is voor een belangrijk gedeelte van de veranderde situatie ter plaatse, staan. jongeman zich bezondigde aan joy-ri- ding en de officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga, was daarom van mening dat G. nu maar eens flink moest wor den aangepakt. Mr Vellinga eiste de maximumstraf: zes maanden gevange nis. De politierechter, mr J. N. Alblas, bracht de gevangenisstraf terug tot vier maanden. Per autobus Er waren gisteren nog meer jongelie den, die zich te verantwoorden hadden voor joy-riding. Dat waren de Alkmaar ders Chr. S. en Wilh. K., die op 20 Juni 's ochtends al heel vroeg waren opge staan om te gaan vissen. Zij wijzigden echter hun plannen toen zij in de De Ruyterstraat een autobus zagen staan. Ze voelden meer voor een ritje en spoe dig toerden ze lustig rond. Dit ging goed tot ze de chauffeur tegenkwamen, die snel in de kleren was geschoten en in de vroege ochtend op zoek was gegaan naar zijn bus. De man zag er blijkbaar tamelijk gramstorig uit, want toen de jongelieden hem gewaar werden, spron gen ze uit de bus en gingen er haastig van door. Zij werden echter opgespoord en gisteren hoorden beiden f 35.subs. 15 dagen en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar tegen zich eisen. De uitspraak was overeenkomstig de eis. Souvenirs als dreigement De Alkmaarder M. M. joeg op de 5de Juli zijn familieleden de stuipen op het lijf door 's avonds in een kwade bui het huis binnen te stappen en te dreigen dat alles „er aan" zou gaan. Ter illustratie haalde hij twee Engelse handgranaten te voorschijn en stak zijn vinger door de ring van de veiligheidspal. Later bleek het dat M. de granaten eerst onschade lijk had gemaakt, doch dat wisten zijn familieleden op dat moment niet. Ter terechtzitting verklaarde M. giste ren dat de beide granaten souvenirs uit de oorlog waren, toen hij tienduizenden vervoerde. Hij zag het gebeurde niet zo van die explosieven voor de illegaliteit ernstig in. De officier zeide er bij het stellen van de eis rekening mee te willen houden, dat de familieleden zich inmiddels weer met elkaar hebben verzoend. Daar het niet tot een ontploffing is gekomen maar het gehele incident met een sisser is geëindigd, eiste de officier f 50.subs. 25 dagen. De uitspraak was f 30.subs. 15 dagen. Uitspraken Hendrikus K. uit Haarlem, die zich te Beemster een krat met aardappelen, welke van een auto was gevallen, had toegeëigend, werd bij verstek overeen komstig de eis veroordeeld tot f 20.— subs. 10 dagen. De Alkmaarse Johanna J.B„ die zich in de buurt waar zij woonde had opgeworpen als zedenmeesteres, maar daarbij zelf woorden had gesproken die in strijd waren met de goede zeden, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot f 30.subs. 15 dagen. Overeenkomstig de eis veroordeel- de mr Alblas Hubertus S. uit Egmond aan Zee bij verstek tot f 75.subs. 25 dagen, omdat deze in een dronken bui geweigerd had een café te verlaten toen hem dat gelast werd en bovendien no? de kastelein had uitgescholden. Mevr. P. D. uit Egmond Binnen, die twee luiers van de buren had ver nield door ze met kracht van de was- lijn te rukken, werd veroordeeld tot f5 subs. 1 dag. De eis was f 15 subs. 5 dg. Een merkwaardig to wild, dat er diverse pu eenstemming zijn tusse Breda. Hielp de uitgeholde p stadstimmerman Maar! van der Mey mede aan Victoriestad, later werd Spanjaarden onnomen d de befaamde turfschippo In de 19e eeuw kree; Cadettenschool en Bret lijke Militaire Accademi Alkmaar tot 1924 de voor de K.M.A. plaats v Ook op ander gebied lellen te trekken, doch fende vergelijking is mi: feit, dat Breda thans ht staan als stad heeft hei maar zich geleidelijk ga< over goed anderhalf feestelijke gebeurtenis ti Het kan dus niet ande maarders hebben de h Breda als stad met meer belangstelling gevolgd, e die zo groots en gesla was en in een 53 daags neerde, dat ruiterlijk di erkend, dat de Alkmaarc lijke herdenking slechts voet en op nog bescheidt nen organiseren. De organisatie van Breda was door de stiel Oranjestad" ter hand g< dagen heeft haar voorzi I. E. van Woensel medej feestelijkheden een bal liefst f 210.000.— hebben Negen honderd dui: Negenhonderdduizend seerden de tourniquets v terrein. De stad heeft nie kunnen brengen, welk( voordelen het van het maar zo men een schat! deze zeker op twaalf m worden gesteld. De good-will, die de zich bovendien heeft wet wen, opent perspectiever goede toekomst. Een nadere beschouwii waardoor de feestelijk! dergelijke wijze konden Van de 900.000 bezoeke minste een derde deel u konden zich met hun goedkope feestviering i permitteren. Op een wil van het feest wisselde bankinstelling voor h gulden aan francs in. Het bezoek van over de derhalve wel een uite deel in de uitzonderlijke komsten, die bovendien vloed door de medewerl Koninklijke Militaire i voor het afstaan van dive huis van Brecht, waar e toonstelling werd gehot van de buitenhof van slechts f 100 huur declare Niet altijd D»-"-g?ografische liggin; lijke omstandigheden en van de burgerij zijn n Alkmaar anders dan in B men toch tot een feesteli; zevende eeuwfeest komen Maar op veel bescheide Reeds enkele maanden daartoe hier ter stede ee: gevormd, dat met zijn w nog niet in de openbaar den, doch intensief bezig i passende herdenking bei nisatie te consolideren. Het heeft met bijzone de feestelijkheden in Brei gedeeltelijk bijgewoond, 1 uitvoerig laten voorlchte teren. Kortom, het heeft miestad tal van practiscl opgedaan. Groot is de taak, die ir periode die ons nog van Juni '54 scheidt, moet wo De postduivenverenigng tnx" heelt, nu de vluchten naar indrukwekkende lijst nen opgesteld. Uit de teling gebroeders Hartland algem waren geworden over file kampioenstitel in afdeling irriten deel' In afde den de heren Kaper en Te kop. Naar de A-klasse proi leden: gebroeders Hartlam blom en N. Pool. Ook de dieren, die voor oe prijzen in de wacht slee vergeten. De kampioenduive tesse-üuif II 2885 (gebr H- msswK7 (G' Goudsb,om (Kaper en Termaat) °e vo»edige uitslagen va 1952 luiden Afdeling A: Generaal Oude en jonge per—Termaat met 943 n s met 816.5 p; 3. c. D. Huib P-» 4. N. Ypma met 641 Vuure met 508.1 p. Vitese afstand: 1. m. Pre P'L2' H' Bouwens met 377.4 -—Termaat met 370.5 n 4 327.7 p.; 5. C. D. Huiberts flange afstand: l, h. n7-1'8* Pm v Kaper~Terma P.. 3. N. Ypma met 218.6 Vuure met 191.2 p 5 c met 176 p.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2