r ffi'iS30? Zwitsaletten I'im. Pam. ('«Bi in het nieuwe huis <D.e meAduMien Bzetdjei John Cobb met boot verongelukt ZENUWPIJN s „Crusader" was snelste motorboot Nabeschouwing van het bridge kampioenschap SS 'fiït, a,y_sggy Mogelijk nóg een Britse atoombomproef Geen schandaal omtrent vliegbases in Marokko Eisenhower openbaart nu ook zijn financien Louis Armstrong c.s. komt naar Nederland Ongewoon ruilaanbod Kolonel Molenaar droeg commando over PATRICIA WENTWORTH „Ja". Europa kan meer stroom opwekken Verschillende landen zouden kunnen exporteren Het Radioprogramma Maak Uw bloed zuiver met Kruschen Salts. DINSDAG 30 SEPTEMBER 1952 JÈttë i- i ■gpililiji- I 1 SMïpSSf John Cobb, wereldrecordhouder te land met een gemiddelde van 634.400 km. per uur, is bij zijn poging ook het wereldsne!heidsrecord te water op zijn naam te brengen, dodelijk verongelukt. Vorige week had hij met zijn „Cru sader" op het meer van Loch Ness een vergeefse poging ondernomen. Toen hij voet aan land zette, zei Cobb: „Binnenkort doe ik het weer, ik weet, dat het lukken zal, want de „Crusa der" is goed voor 320 km. per uur". Maandagmorgen is gebleken, dat de woorden van Cobb geen snoeverij wa ren. Met een snelheid van 330.900 km per uur bleef hij aanzienlijk boven het record, dat met een gemiddelde van 288 km. per uur staat op naam van de Amerikaan Stanley Sayres. Het record zal echter niet worden erkend. Cobb heeft niet, zoals het reglement voor schrijft, de mijl voor de tweede maal in tegenovergestelde richting af- (Telefonisch uit Dublin van onze bridgemedewerker) De uit 96 spellen bestaande finale tussen Zweden en Italië kenmerkte zich door een verbeten Strijd, een haast ondragelijke spanning en twee protesten (van beide zijden één), die beide werden afgewezen. Na elke se rie van 24 spellen werd de stand op gemaakt; Zweden stond eerst met 3 punten voor, toen 5 achter, vervolgens 3 achter en ten slotte 2 punten voor! De strijd om de 3e en 4e plaats ein digde ten gunste van Oostenrijk, dat met 90-85 van Engeland won. Nie mand behalve de Engelsen zelf, was erg teleurgesteld over dit vrij matige Engelse resultaat, want één der En gelse paren heeft zich in dit tornooi verschillende malen tegenover de te genstanders bijzonderlijk onhebbelijk gedragen. Frankrijk werd met 14 punten vijf de en direct daarop volgt Nederland met 13 punten uit 10 wedstrijden. Onze landgenoten hebben daarmede een zeer verdienstelijk resultaat be haald en bijzonder verheugend was het, dat de jonge spelers van Tuin-ir. R. Kaiser het gehele tornooi constant in goede vorm speelden. Cats-mr. Kramer waren wellicht het sterkste Nederlandse koppel; vooral Cats blonk uit door prachtige spelvoering, waardoor hij o.a. een groot aantal moeilijke slamspellen tot een goed einde wist te brengen. Mr F. Goudsmit speelde verschillende goede wedstrijden te zamen met.J. Kater; de combinatie Mr Goudsmit- Cats bleek minder succesrijk te zijn. Nederland is het enige team, dat tegen Zweden 6 matchpunten wist te winnen en had de tornooileiding niet de vrij dwaze beslissing genomen om een spel te laten overspelen, nadat de score reeds was opgemaakt, dan zou de huidige Europese kampioen zijn enige nederlaag tegen Nederland heb ben geleden. Achter Nederland eindigden 7 lan den, Noorwegen, dat erg tegenviel, behaalde 12 punten, de overige landen bleven beneden de 10 punten. In het damestornooi was het Enge- SÏÏtA met 12 punten uit 6 wed- l er Seen twijfel over liet esiaan dat de Europese titel in goe- 2? andeu terecht is gekomen. Noor- tén o land werden met 8 pun- r®sP- 2e en 3e. Hier deden 7 lan- geen enkel'w&ripun^b^aaMen^6'' slaagd en het zelfvertrouwen dat de debutanten door dit succes verkregen zullen hebben, zal een goede basis toekomst. 6 resultate" in de Hoe groot de belangstelling in Ier land voor dit tornooi was, blijkt wei uit het feit, dat de president van de Ierse republiek het tornooi met een bezoek vereerde. pijn die U het leven ondragelijk maakt en U berooft van Uw werklust? Waarom langer die pija te dulden, verdrijf Uw pijnen snel en afdoend met (Advertentie, lng. Med.) gelegd. Thans is dit niet meer belang rijk. Cobb is niet meer; hij heeft zijn pogingen het absolute snelheidsrecord to water op zijn naam te brengen met de dood moeten bekopen. De toeschouwers op de oevers van het meer zagen de „Crusader" in volle vaart over het water scheren, toen plotseling de boot onder water ver dween. Het gebeurde razendsnel. Plot seling verdween de boot naar de diepte en even later kwamen de brokstukken er van aan de oppervlakte. Tussen de wrakstukken dreef het zwaargewonde lichaam van de 52-jarige Cobb. Hij werd aan boord genomen van een mo torboot, waar een dokter hem onder zocht. Weinige minuten later bezweek Qq Engelsman. Ronde van Nederland in laatste week van Mei De organisatoren van de Ronde van Nederland hebben de Kon. Nederland se Wielren Unie verzocht op de kalendervergadering van de Union Cycliste Internationale de dagen van 25 tot 31 Mei 1953 te willen bespreken vor de zesde ronde van Nederland. Zulks houdt in, dat de ronde evenals verleden jaar op tweede Pinksterdag zal beginnen en zeven dagen in beslag zal nemen. Het wordt thans waarschijnlijk ge acht, dat de Britse atoomgeleerden slechts één atoombom op de Monte Bello-eilanden tot ontploffing zullen brengen en dat daarna elders in de Indische Oceaan een tweede proef zal worden genomen. De mogelijkheid bestaat, dat de tweede proefneming zal bestaan uit het per vliegtuig uit werpen van een atoombom op een ander punt ter hoogte van de kusc van Noord-West-Australië. India weigert een paspoort aan communistisch leider De Indiase regering heeft een pas poort geweigerd aan de secretaris van de communistische partij, Ajoy Koe- mar Ghosj, die naar Moskou wilde gaan tot bijwoning van het congres van de communistische partij, zo wordt uit communistische bron vernomen. De regering heeft voor haar weigering geen reden opgegeven, aldus deze bron. Een woordvoerder van de Indiase regering heeft dit bericht willen be vestigen noch tegenspreken. De staking bij de „Douglas"-vlieg- tuigfabriek is voorlopig geëindigd. De vakbond, waarbij de arbeiders van deze fabriek zijn aangesloten, zal met vertegenwoordigers van de directie besprekingen over de geschillen be ginnen. Congrescommissie weerlegt de critiek Een subcommissie van afgevaardigden in Washington heeft in een verslag over de aanleg van Amerikaanse vliegvelden in Noord-Afrika, de critiek, welke op het door de Amerikaanse genie uitge voerde werk is geoefend, weerlegd. Volgens het verslag staat het vast, dat een gedeelte van het werk niet als bevredigend kan worden be schouwd, maar „de legende over een schandaal en over een volledig gebrek aan resultaat die over de aanleg van deze vliegvelden is ontstaan, kan niet als van waarde worden beschouwd". De vertraging in de voltooiing en de hoge kosten worden in het bijzon der geweten aan de weigering van de Franse autoriteiten, een voldoende aantal Amerikaans)» werklieden in Marokko toe te laten en aan de finan- cieringspolitiek van de Verenigde Sta ten, die niet snel genoeg credieten aan de militaire autoriteiten verstrekt zou hebben. Generaal Eisenhower heeft gisteren meegedeeld, dat hij zijn gehele finan ciële toestand openbaar zal maken. Hij gaat hiermee dus in op de bedek te uitdaging van de democratische candidaat Stevenson. Gouverneur Stevenson zelf heeft in Hlinois zijn belastingaangifte van de laatste tien jaar bekend gemaakt. Hieruit blijkt, dat Stevenson geduren de 1949, 1950 en 1951 een bedrag van 151.110 dollar boven zijn salaris als gouverneur (12.000 dollar) heeft ont vangen. Dit bedrag wordt bijna ge heel gevormd door inkomsten op aan delen in verscheidene maatschappijen. Gedurende deze drie jaren heeft hij 84.458 dollar aan belasting betaald. INDONESIË WIL MIJNENVEGERS KOPEN Naar van de voorlichtingsdienst van de zeemacht in Djakarta wordt ver nomen, zal de Indonesische zeemacht in West-Europa mijnenvegers kopen. In verband hiermede is aan het begin van deze week kapitein Djodu Gina- gan, het hoofd van de mijnenveeg- dienst van de zeemacht, naar West- Europa vertrokken. Voor de regeringscrisis in Libanon schijnt nog steeds geen oplossing mo gelijk. Ook de nieuw aangewezen for mateur, Abdalia el Yafi, heeft ten tweede male zijn opdracht terugge geven. Op Zondag 2 November zal Louis Armstrong, met zijn All-Star orkest, voor één dag, in ons land vertoeven om een tweetal concerten te geven in het Amsterdamse Concertgebouw, om zeven uur en om 9.30 uur. Velma Middleton, de trombonist Trummy Young, drummer Cozy Cole, bassist, Arvell Shaw, pianist Marty Napoleon, clarinettist Bobby Mc- Cracken komen mee naar Europa en vormen de groep, die onder auspiciën van het impressariaat Lou van Rees de genoemde concerten in ons land geeft. Museum „Prinsenhof" kocht een zeldzame beker Tijdens de oude kunst- en antiek beurs welke in het museum werd ge houden heeft de directie van het Ste delijk Museum „Het Prinsenhof" te Delft een fraaie verguld-zilveren beker aangekocht, welke in 1607 of 1628 (de jaarletter laat hieromtrent enige twij fel open) werd vervaardigd door Adriaan de Grebber uit Delft. Drie jaren geleden op de eerste beurs, kocht het museum de eerste beker van een Delftse meester. Thans is er nog slechts een bekend en deze bevindt zich te Brussel. Wim Kan c.s. via Canada naar Nederland terug Na een reeks voorstelling op Cu racao hebben Wim Kan, Corrie Vonk en de andere zeven leden van hun ge zelschap weer de terugreis naar Ne derland aanvaard. De weg leidt via Montreal, waar de Nederlandse ko lonie nog even een kans krijgt om een „bloemlezing" uit de programma's van de laatste jaren te zien. Op 3 Oc tober treedt men op in Hilversum met een nieuw programma. Een een-en-dertigjarige vluchteling uit Oost-Duitsland heeft, uit wanhoop over het feit, dat hij maar steeds geen werk kan krijgen, van Beieren uit een brief naar een dagblad in de Nieuw- zeelandse stad Auckland gezonden. Hij biedt hierin een zijner ogen aan om een blinde het gezicht terug te geven. Als .tegenprestatie wenst hij de kans te krijgen, om naar Nieuw Zeeland te emigreren. De man, Rudolf Kiesewet- ter genaamd, is getrouwd en heeft twee kinderen. Hij is naar zijn zeggen gezond en sterk en een bekwaam tapijt hersteller, maar wil in zijn nieuwe vaderland op een boerderij als bouw arbeider of als mijnwerker de kost ver dienen. (Advertentie. Ing. Med.) OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1 villa, 6 kraag, 11 olie, 12 Spa, 14 aria, 15 pepermunt, 18 pm., 20 recepis, 21 p.e., 22 nat, 24 hor, 25 zin, 27 aks, 29 bos, 30 gemaal, 31 editie, 32 lor, 33 KLM, 35 set, 36 Ier, 39 lid, 41 en, 42 mosterd, 46 e.o., 47 kolossaal, 49 Eris, 51 mep, 52 made, 54 rente, 55 beker. Verticaal: 1 voren, 2 1.1., 3 lip, 4 leer, 5 spreuk, 7 rans, 8 art., 9 ai, 10 gaper, 12 sec., 13 auip., 16 pek, 17 uil, 19 ma zelen, 21 positie, 23 Timor, 24 hotel, 26 nar, 27 alk, 28 Sem, 29 bis, 34 letsel, 36 ieder, 37 bol, 38 ara, 40 Dover, 42 most, 43 som, 44 esp, 45 dame, 47 kin, 48 lak, 50 re, 53 de. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Wim van Est, Leo Fuld en Rafaël Kubelik. 2. Stad in Polen. 3. Hij tilt de wegwijzer op en draait hem zo, dat de juiste richting naar Woudlust (van waar hij kwam) aangegeven wordt. Dan zal de wijzer de richting naar Meerdijk eveneens aanwijzen. 4. In de badplaats Godesberg in de Pruisische Rijnprovin cie. 5. Vla van maizena, melksuiker en eieren, even voor het gebruik versierd met stijfgeklopt eiwit en vruchtenmoes. 6. Het geluid, dat een struishaan voort brengt. 7. Eva, 8. 3 m., ruim 50 kg. 9. Hondenras, kruising van herders hond en pincher. 10. Hoeveel meter is een myriameter. 66. De volgende avond hadden Pim, Pam en Pom zich al vroeg in de kel der verstopt. Een brief van Moeder had hun verteld, dat het gelukkig goed ging met Oom Elmer, maar dat zij toch nog enige dagen in Buldogstad bleef. „Dat komt juist goed uit," had Pim ge roepen, zodra hij de brief gelezen had. „In die tijd hebben wij het raadsel van „Kiekeboe" opgelost en kunnen we rustig in ons nieuwe huis blijven wo nen. Wat zal Moeder dan blij zijn!" Maar nu zaten de drie broertjes toch vol ongeduld te wachten. Zou „Kieke boe" vanavond nog komen? „In ieder geval reft hij niemand thuis", grinnikte Pim, „we zitten hier zo veilig als wat en niemand kan ons zien, terwijl wvj daarentegen alles kunnen zien, wat er in de kelder gebeurt!" Pim had gelijk. Zij hadden een goeie schuilplaats uit gezocht, achter één van de grote kisten en zij konden vanuit hun verborgen hoekje juist op de schrijftafel zien, dia midden in de kelder stond. Het was al donker geworden, toen hun nieuwsgie righeid eindelijk beloond werd. Zachte voetstappen naderden en liepen naar het bureau toe. Vervolgens knipte een hand de lamp aan die midden op het bureau stond. Pas toen konden Pim, Pam en Pom zien, wie de nachtelijke bezoeker was. Niemand anders dan baron Van Pottum! Amsterdammer ging met Zaanse op stap Een inwoner van de hoofdstad was Vrijdagmiddag om de tijd te doden op café-bezoek en trof bij deze gelegenheid een Zaandamse schone aan, met wie de kennisma king dra was aangeknoopt. Er werden tot middernacht nogal wat borreltjes gedronken, op rekening van de Amsterdammer uiteraard, waarna men tot de ontdekking kwam, dat de laatste trein naar Zaandam reeds was vertrokken. Besloten werd dan maar gezamen lijk in de hoofdstad te blijven sla pen, doch dit voornemen kon niet tot uitvoering worden gebracht, omdat het niet gelukte, onderdak te krijgen. Inmiddels was het twee uur in de nacht geworden en het pro bleem vroeg om een oplossing. De ze deed de Zaandamse aan de hand, want zij wist in haar woon plaats nog wel een adres, waar een kamer werd verhuurd. Dit kostte weliswaar een taxi, maar dat kon er nog wel bovenop. Ook de kamerhuur was niet zo mals, tien gulden per nacht of zo als in dit geval, een gedeelte daar van. De Amsterdamer betaalde met een biljet van f 25.doch hij moest nog even wachten. De kamerhuur zou zo in orde zijn. Na geruime tijd te hebben ge wacht, moest hij echter tot. de ontdekking komen, dat niet alleen de jongedame, maar ook het biljet van f 25.was verdwenen. En dat hij ook zelf moest verdwijnen, wil de hij geen pak slaag riskeren van de man, die zich als kamerver huurder had uitgegeven. De teleurgestelde minnaar heeft zich toen maar naar de politie ge spoed en het is haar mogen geluk ken de Zaandamse lady en haar helper op te sporen. Beiden wer den gearresteerd en nadat het lapje van f 25.onder een bed was gevonden tot een bekente nis gebracht. Zij hebben nu zelf tijdelijk onderdak gevonden en dat kost géén tientje per nacht. De kolonel-waarnemer F. J. Mole naar, garnizoenscommandant en com mandant der luchtvaartroepen in Nij megen, heeft gistermiddag te Nijme gen voor zijn vertrek ais officieel vertegenwoordiger van de Nederland se luchtmacht bij Shape in Parijs, het commando in een korte plechtigheid overgedragen aan zijn opvolger, kolo nel M. Smeenk. DOOR 69) Zijn keel schrapend, vroeg Drake nu: „En u is circa half tien in Melling aangekomen?". „Ja, zo ongeveer. Ik heb niet op mijn horloge gekeken". „En hoe vond u mevrouw Welby?" „Veel kalmer. Ze had een blad met koffie naast zich staan en wilde mij ook een kop geven, maar ik weigerde en zei, dat het mij uit de slaap zou hou den. Glimlachend verzekerde ze, dat zij er geen last van had". „Hoeveel kopjes stonden er op het blad?" vroeg Drake. „Slechts één; ze wilde mij er ook een geven, maar ik hield haar tegen", ant woordde meneer Hoiderness. „Waarom was er maar één kop als ze u verwachtte?" „Ik had niet gezegd, hoe laat ik zou komen". „Was de koffie al gezet toen u kwam?" „Jahaar kopje was half leeg". „Vond u het niet vreemd, dat ze niet op uw komst gewacht had?" Meneer Hoiderness bracht de handen tegen elkaar en keek neer op de vinger toppen. Toen zei hij luchtig, zoals hij tot een cliënt zou hebben gesproken: ..Neen, dat vind ik niet. Ze wist eigen lijk wel, dat ik geen koffie drink, of schoon ze me die altijd uit beleefdheid ranbood. Ik ben ook niet lang geble ven. Haar manier van doen en uiterlijk '.adden me gerustgesteld. Ze zei, dat ze oen kalmerend middel zou nemen en 1 eens flink uitslapen". „Was ze gewend, zulke middeltjes in te nemen™' vroeg Drake, hem scherp onderzoekend aanzende. Meneer Hoiderness glimlachte een tikje meewarig: „Daar weet ik niets van. Als ik toen gedacht had, dat ze iets anders of méér zou innemen dan een paar asperientjes, zou ik haar niet alleen hebben gelaten". „Hebt u geen doosje met slaaptablet ten of zo gezien?" „O, neen". Weer volgde stilzwijgen, maar toen zei Randal March plotseling: „Uw ge sprek met mevrouw Welby op j.l. Za terdagmorgen is afgeluisterd, meneer Hoiderness". Terwijl hij deze woorden sprak, voel de hij zich niet meer zo stevig in de schoenen als tevoren. In dit kantoor, anderhalve eeuw reeds gewijd aan de handhaving van de wetten, onder de autoritaire blikken van de laatste ener eerbiedwaardige reeks bekwame en strikt eerlijke mannen, viel het de hoofdcommissaris moeilijk, Allan Gro ver niet van kwaadsprekerij uit jaloezie te verdenijken. 't Was immers niet te ontkennen, dat jaloezie de drijfveer tot zijn eerste optreden was geweest en dit feit stemde March, nu het beslis sende moment was aangebroken, niet bijzonder hoopvol wat het succes van zijn stap betreft. Tijd tot lang nadenken had hij even wel niet. Meneer Hoiderness' gelaat had een bepaald schrikwekkende kleur ge kregen toen hij ongelovig vroeg: „Af geluisterd, zegt u?" „Mag ik vragen hoe.en door wie?" Toen hij geen antwoord kreeg, boog hij zich voorover en zei met van boos heid trillende stem: „Ongetwijfeld door dezelfde, die u het nummer van mijn auto opgaf. Een klerk met zijn oor aan het sleutelgat.... een jonge man, die zó het misnoegen van mevrouw Welby had opgewekt, dat ze hem moest ver zoeken, niet meer bij haar aan te komen! Ze heeft mij daarover gesproken en was zo vriendelijk, mij te vragen, of ik er geen notitie van wilde nemen. Ze was goed voor die jonge man geweest, had hem o.m. boeken voor zijn verdere ontwikkeling geleend en nauwelijks is ze dood, of hij gooit bij wijze van dank haar nagedachtenis met modder!" Randal March ging op deze uitval niet in, maar zei kalm: „In zijn relaas over het gesprek verklaart hij, dat mevrouw Welby u vertelde, hoe ze Woensdag avond even over tienen naar Melling House was teruggekeerd. Ze was echter niet binnengegaan, omdat u er zich be vond. U zou hevig met James Lessiter getwist hebben en hij had u beschul digd, dat u geld, u door zijn moeder toe vertrouwd, had verduisterd. Daarom was hij voornemens, een vervolging tegen u in te stellen. Volgens Grover had hij mevrouw Welby verder horen zeggen, dat ze toen het denkbeeld, om Lessiter persoonlijk te spreken, maar had opgegeven en naar 't Poortgebouw was teruggekeerd". Meneer Hoiderness keek March heel uit de hoogte aan. „Het verhaal van een aan de deuren luisterende mannetje over een gesprek tussen zijn patroon en een cliënte het relaas van een dolverliefd kereltje, die zijn jaloerse waandenkbeelden als fei ten meedeelt! O, beste meneer March, u moet toch evenals ik wel weten, dat zulk soort beweringen geen bewijzen zijn. Geen enkele rechtbank zou ze accepteren". „Ik vertel u wat hij heeft gezegd" antwoordde March kalm en zijn verkla ring ten aanzien van uw auto zou wel degelijk als juist worden erkend". „Dat heb ik zelf ai gedaan en er een heel aannemelijke verklaring voor ge geven". „Allan Grover wil er op zweren, dat hij u Woensdagavond de oprijlaan zag afkomen.... en niet van het Poortge- bouw". „O, ik twijfel niet, of hij zal zijn jaloerse verbeelding de vrije loop laten maar ik geloof, dat ik met die vertel seltjes korte metten kan maken". Meneer Hoiderness zweeg, keek eerst March, daarna Drake prachtig veront waardigd aan en zei toen: „En nu gaat u me zeker arresteren?" Zijn toon, zowel vragend als uitda gend, droeg er niet toe bij, de hoofd commissaris vaster grond onder de voe ten te geven, maar versterkte hem an derzijds in zijn wil, die grond zo moge lijk te verstevigen. Daarom repliceerde hij bijna onmiddellijk: „Ik vrees, dat we huiszoeking moeten doen". De chef der firma Stanway, Fulpurse en Hoiderness lachte spottend. „Nu. het zou u nogal tijd kosten om al onze dos siers na te zien Maar als u mij enig idee kunt geven van wat u daarin denkt te zullen vinden „Ik geloof, meneer Hoiderness, dat we graag met uw safe zouden begin- nen". „En ais ik weiger?" „Hoofdinspecteur Drake heeft een bevelschrift voor huiszoeking" Woede joeg het bloed de heer Hoi derness tot aan de wortels van zijn dik ke grijze haar; zijn linkerhand balde zich, de rechter omklemde de leuning van zijn stoel tot elke knokkel spierwit werd. De twee mannen die "hem gade sloegen, verwachtten elk ogenblik, dat zijn mond een vloed van verwensingen en scheldwoorden zou uitstorten, maar langzaam verdween de purperen gloed van zijn gelaat en sloten de bliksemende ogen zich even. om daarna weer kalm open te gaan. Hij was weer vrijwel de oudeeen beetje bleker, een beetje strenger, een beetje waardiger. Rustiger zeide hij: (Wordt vervolgd) Volgens een rapport van de econo mische commissie voor Europa van de V.N. zal men nog voor twintig jaar aan waterlcrachtreserves heb ben, wanneer men alles benut, wat hiervoor economisch gezien nog in aanmerking kan worden gebracht. Daarentegen zou men, wanneer men alle beschikbare steenkool, bruinkool en turf hiervoor gebruikt, nog ge durende duizend jaar in het huidige tempo kunnen doorgaan met de pro ductie van electriciteit. Op het ogen blik wordt hiervoor te veel harde steenkool gebruikt, meent de commis sie; men zou kolen van mindere kwa liteit, afvalbrandstoffen en bruinkool dienen te gaan stoken. Door waterkracht opgewekte stroom zou van Noorwegen uit, naar Zuid- Zweden en Denemarken kunnen wor den uitgevoerd, meent de commissio. Dan zou Zweden meer stroom aan Finland kunnen leveren en Denemar ken kunnen sparen op zijn invoer aan steenkool. Joego-SIavië zou nog heel wat waterkracht kunnen gaan ge bruiken voor opwekking van electri citeit. De meest voor de hand liggen de afnemer is hier Italië, dat vrijwel aan het eind van zijn mogelijkheden, is. Via dit land zou dan ook Zwitser land kunnen worden voorzien, waar de mogelijkheid voor uitbreiding der productie eveneens beperkt is. WOENSDAG 1 OCTOBER HILVERSUM I. 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gra- mofoanmuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.20 „Het kistje met de rode camelia's", hoorspel. 12.00 Alt en piano. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Salon-orkest. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Mi litaire causerie. 18.00 Gevarieerde muziek. .18.15 Geestelijke liederen. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. G. L. Smit Sibinga: „Grepen uit de evolutie van het leven op aarde: De dageraad van het leven". 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbes'preking. 19.25 Gram.muziek. 19.30 Buitenlands over zicht, 19.50 Gram.muziek. 20.00 Radio krant. 20.20 Concertgebouworkest, koor en solisten. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. ó.OO Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: M. Reek- man: „Achter de coulissen van een krant". 11.30 Gram.muziek. 12.00 Accor- deonmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Com mentaar. 13.20 Promenade-Orkest. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 „De Beer en de Pasja", hoorspel. 16.05 Pianorecital. 16.15 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zie ken. 17.15 Gram.muziek. 17.50 Regerings uitzending: Correspondentieclub o. 1. v. Regina Zwart: „Wij slaan op de Tong rong". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia, 18.20 Actualiteiten. 18.35 I>nsmuzieR 19.00 „Het congres van de Labour-Par- tij", causerie. 19.15 Gram.muziek. 19.25 Nieuws. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Phil- harmonisch Orkest. 21.00 „Zuiderzee", hoorspel. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 „Zijn wilde dieren werkelijk zo gevaar lijk?", causerie. 22 45 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. '23.1524.00 Gramofoonmuziek. En voorkom zo Rheumatische Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeug dige, krachtige werking brengen, het bloed vrij maken van pijnverwekkende onzuiverheden, die zich anders vastzet ten in spieren en gewrichten; dat ls het wonder dat zich voltrekt bij een regelmatig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijd ge Uzelf van de jam mer en de chagrijnige pijnen die Uhet leven maken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apo theker of drogist en begin morgenoch tend die heilzame kuur. Adv. LM.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7