Zelfs toneel is betrekkelijk FRANKENBERG N.V. Stad en Omgeving Opmerkelijk beeldhouwwerk in Stedelijk Museum BREI-M0DELLEN r Jimmy Brown als diepzeeduiker Twijgje aan Payglop groeide uit tot forse boom aan de Langestraat Haagse Comedie stond hulpeloos bij zwak blijspel van Noel Coward Keurcollectie van de expositie op Sonsbeek AGENDA Uitreiking van ereteken aan familie Conijn Kofa-Spruyi bestaat 75 jaar Fraaie benoeming voor mr D. V is Allernaarder voor de radio Burgerlijke Stand van DINY SPROCK IN GROTERE ROL Collectanten gevraagd voorReclasseringsdag Uitspraken Meervoudige Kamer te Alkmaar Van 12 tot 120 man Personenauto uitgebrand Winterdienst van de tram dupeert schoolgaande jeugd uit Bergen a. Zee De Alkmaarse scholen zijn niet tijdig te bereiken (Van onze redacteur beeldende kunsten) |N HET STEDELIJK Museum alhier zal men in de komende weken een op merkelijke collectie klein beeldhouwwerk kunnen zien. Het is een bescheiden greep uit de grote verzameling, die in de afgelopen zomer liet paviljoen in Park Sonsbeek te Arnhem heeft gesierd. Het is en dat is belangrijker een verzameling geworden, die misschien niet representatief is voor de stand van de Nederlandse beeldhouwkunst, maar die wel een aardig overzicht geeft van de verschillende stromingen op dit gebied. Wat nog belangrijker is: wat hier staat is over het algemeen mooi en de moeite waard om er lang naar te zien. Verschillende stromingen vertegenwoordigd VTOG MEER DAN een schilderij eist een stuk beeldhouwwerk rustige beschouwing en stille aandacht. De meeste mensen kunnen van een sa menspel van kleur nog wel genieten, s1 heeft de negentiende eeuw met haar overmatige aandacht voor het détail en haar verlangen naar een strikt rea listische uitbeelding, veler smaak gron dig bedorven. Voor het spel van vor men en lijnen, dat men in een beeld ontmoet, is een grotere mate van open heid nodig. Hier hangt veel af van het licht en van de werking van de ruimte om het beeld heen. Eigenlijk zou men alle beeldhouwwerk in de buitenlucht moeten zien. Van oorsprong is het im- voor een vrij terrein gedacht. We moeten het hier echter doen met bet niet al te beste licht van de Mu seumzaal. Het is wat erg diffuus, waar door de uitdrukkingskracht van deze werkjes wel eens lijdt. Misschien is dat een van de redenen, waarom het experimentele en het abstracte werk er hier het best afkomt. Dat is zozeer gebaseerd op het spel van lijnen, dat het hier en daar vrijwel tot lijn is ge reduceerd en het bij een beeld vaak zo boeiende spel van schaduwen als vanzelf wegvalt. Om een paar opmer kelijke dingen te noemen: een zittend paar van P. P. Koning, dat sterk op werk van de Engelsman Moore geïnspireerd lijkt en een zeer zuivere expressie is van de twee-eenheid man vrouw, en een bepaald fraai ajour-re- Jief van Willem Reyers. Het beeld van Koning zal misschien niet iedereen liggen het lijnenspel lijkt wat ge construeerd maar de gevoelsinhoud is voor ons gevoel uitstekend gemate rialiseerd. Bij Reyers zal men er aan moeten wennen, dat het relief „niets voorstelt". Maar de verhouding der vormen is zo zuiver afgewogen, dat men bij een rustig beschouwen van dit abstracte werk althans niet meer zo afwijzend kan staan als men misschien geneigd zal zijn te doen. Het is overigens opmerkelijk, hoe veel spelende kinderen, gezinnen, pa ren en dergelijke hier bijeen zijn. Men zou geneigd zijn. tot een zekere bur gerlijkheid van de makers zo goed als van de keuzecommissie te besluiten, wanneer het werk zelf niet zo aller plezierigst was. De Arnhemmer J. Grosman maakte een bepaald mooi beeldje van eon vrouw, die met haar kindje op de arm staat te spelen; zui ver geobserveerd is de aandacht van moeder en kind voor iets willekeurigs boven hen. Ter vergelijking kan men dan terecht bij een Vrouw met kind van Fri Heil. eveneens een gevoelig beeldje, of het bijna humoristische Moeder met kinderen op de fiets, van Liesbeth Dobbelmann. De vormgeving is hier nog ietwat traditioneel. Maai G. G. Bolhuis gaf een gezin, waarin iets van het elkaar steunen en bijstaan tot uitdrukking komt. Onwillekeurig 3s er de neiging, deze werkjes te ver gelijken met het moois, dat de gevel van het Ziekenfondskantoor „siert" Uiteraard is het volslagen onmoge lijk, uitgebreid in te gaan op alles, wat hier is bijeengebracht. Mogen we volstaan met liet noemen van nog een enkel werkje, dat bijzondere indruk op ons heeft gemaakt? Om te beginnen dan W. Couzijn, van wie we het meest de Uittocht der Jo den bewonderden, een relief, waarin de tragiek van het lot dezer mensen sterk voelbaar is gemaakt. Mevrouw Pearl CouzijnPerlmutter loste het optreden van twee acrobaten op in een boeiend spel van spanningen en lijnen en maakte zo een interessant beeldje. Mooier nog is de Lamaherder van A. J P. F. Teeuwisse. Acrobaten inspi reerden ook J. P. W. Meefout; hij en maakte zo een interessant bee1 die. waarin het materiaal een eigen boeien de functie kreeg. J. W. Haverman maakte schetsen voor een monument, waarin we onmogelijk het geladen werk van Mari Andriessen kunnen vergeten. Op zichzelf zijn deze schet sen overigens zeer goed. Wanneer we dan besluiten met een aan Degas her innerende Danseres van H. M. Weze laareen mooi beeldje met een zeer subtiel evenwicht weten we ten volle, dat we aan veel ander, zeker niet minder goed werk, onrecht doen. We kunnen slechts hopen, dat men in het vorenstaande aanleiding zal vinden om zelf te gaan vergelijken en kijken. Het zoi! zeer jammer zijn, indien het ini tiatief van de Museumcommissie niet de beloning kreeg die het verdient: een grote belangstelling. Van W. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Die Czardasfürstin (alle leeftijden): Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Nacht in Rome (alle leeftijden); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Starlift (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond voor de in Alkmaar genegerde mi litairen. Gem. Museum, 8.30 uur: Ope ning tentoonstelling Klein Plastiek. Valks lunchroom, 8 uur: Openbare psy chometrische seance, Ned. Ver. van Spi ritisten „Harmonia". DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Die Czar- dasfürstin (alle leeft.); Cinema Ameri cain, 8 uur: Lost weekend (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Starlift (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar). Gulden Vlies, 8.15 uur: Negerrevue. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Film avond Kon. Ver. Oost en West. Plezhiigheid in Kon Paleis H.M. de Koningin zal persoonlijk op Donderdag 2 October om kwart voor elf in het Paleis op de Dam aan de nabe staanden van 18 verzetsstrijders het posthuum toegekende verzetskruis uit reiken. Eén van de onderscheidenen is wijlen F. G. M. Conijn, de stichter van de Alkmaarse K.P., die door de Duit sers werd gegrepen en geëxecuteerd. Verscheidene oud-medewerkers uit de illegaliteit, onder wie ook enige Alk maarse verzetsstrijders, zullen de plech tigheid bijwonen. Voorts zullen aanwe zig zijn de Commissarissen der Konin gin in de provincies Friesland, Drente, Overijsel en Gelderland, waar de acti viteit van de posthuum gedecoreerden zich in hoofdzaak heeft afgespeeld. UET WAS OPVALLEND, dat in de verschillende redevoeringen, die gister- morgen ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Kofa-Spruyt in hotel Victory werden afgestoken, steeds werd gesproken over „onze medewerkers" als het het personeel gold, dat al die jaren door aan de groei van de firma hij- droeg. Dit typeert de uitstekende verhouding, die er tussen directie en het per soneel bestaat. Daarom ook kon het gebeuren, dat de medewerkers nauw bij het jubileum werden betrokken en bovendien nog een gezellig reisje in het voor uitzicht kregen gesteld. Directeur van het Instituut voor kunstnijverheids onderwijs Naar wij vernemen is mr. Dirk Vis, kunstschilder te Bergen, benoemd tot directeur van het Instituut voor Kunst nijverheidsonderwijs en het Instituut voor opleiding tan tekenleraren te Am sterdam, zulks als opvolger van de heer A. D. Copier. Het is nog niet be kend, wanneer mr. Vis zijn nieuwe functie zal aanvaarden. Hij zal voor lopig te Bergen blijven wonen. De heer Vis werd op 8 Juli 1906 te Nederhorst den Berg geboren, maar bracht zijn jeugd in Westzaan door, waar zijn vader arts was. Hij studeer de in de rechten ran de Gem. Univer siteit te Amsterdam en was zelfs gedu rende enige jaren advocaat en procu reur aldaar, maar had op zeker moment het gevoel, dat hij meer in overeen stemming met zijn aard en aanleg han delde, wanneer hij zich geheel en al aan de kunst wijdde. In 1936 vestigde hij zich te Bergen. Als kunstschilder is hij volkomen t autodidact. Hij is vooral bekend ge worden dpor zijn psychologische por tretten, zeer fijnzinnige benaderingen van ziin sujetten, In deze trant vervaardigde hij een grote collectie afbeeldingen van volks typen uit de vissersplaatsen rondom de vroegere Zuiderzee, die in het Zuider zeemuseum te Enkhuizen zijn opgeno men. Voorts schilderde hij voor de ge meente Alkmaar een portret van ko ningin Juliana en werkt hij aan een portret van Prins Bernhard voor de Grondkamer te Haarlem. Overigens beperkt de activiteit van mr Vis zich niet tot de kunst. Hij is be stuurslid van de Volkshogeschool te Bergen en van de (antroposofische) Vrije School aldaar en heeft zitting in de commissie voor de Provinciale Pla nologische Dienst in Noord-Holland en in de Museum Commissie te Alkmaar. Hij heeft verder enige publicaties over de Zaanstreek op zijn naam staan. De heer Ph. Romein alhier die reeds het vorig jaar in Alkmaar een caba retgezelschap had gevormd, is door de V.A.R.A, uitgenodigd een deel van de bekende radio-uitzending „De Groene Kalebas" te verzorgen. Hij schreef daarvoor een programma dat door hem met medewerking van de pianist Jaap Janzen wordt uitgevoerd. De datum der uitzending is op Zaterdag 11 October des avonds half zes ge steld. Geboren: Antonius C. M„ z. van S. A. Groenewoud en A. M. W. Bleeker. Getrouwd Andries J. C. van Ha- mersveld en Catharina J. Hekhuijsen. Pieter A. de Wilde en Alida F. L. Nijssen. Overleden Geertruida H. v. Leer- sum, 48 jaar, gehuwd met J. v. d. Waals. „KERK ALS KERK DES WOORDS" In plaats van de bijbellezing door ds Den Oudsten zal hedenavond om acht uur in „Waakt en Bidt" ds A. Groot uit Scheveningen spreken over het onderwerp: „Kerk als Kerk des Woords". 0 w 0 0 voor onze MODESHOW io °0o i "o\ y0 Op Vrijdag 3, Maandag 6 en Dinsdag 7 Ocfober worden in onze magazijnen diverse1 modieuse en eleganie modellen getoond van zelfgebreide PULLOVERS, VESTEN, TWINSETS enz. Voor deze interessante Shows, die ge houden worden des namidd. om 2.30 uur en 4.30 uur, is een beperkt aantal GRATIS toegangsbewijzen verkrijgbaar bij onze Centraal-Kassa. la *\0 *1 THANS 75 JAAR UW TEXTIELZAAK (Advertentie, Ing. Med.) MET enige verbazing heb ik mij afgevraagd wat „De Haagse Comedie", die zeker op het terrein van de keuze van op te voeren stukken een naam heeft op te houden, kan hebben bewogen het blijspel in drie bedrijven van Noel Coward ,,'t Is maar betrekkelijk" op haar repertoire te nemen. Ik neem namelijk zonder meer aan, dat het stuk niet „ongezien" in studie is genomen en dat Cees Laseur er bepaalde mogelijkheden in wist te ontdekken. Kansen, die voor mij gisteravond in het Gulden Vlies, waar de abonnementsvoorstellingen werden geopend, volslagen verhuld zijn gebleven. Ik kreeg zelfs de ietwat sombere ge dachte, dat een charmant auteur, een spits schrijver van dialogen, een geraf- Evenals vorige jaren zullen de samen werkende reclasseringsinstellingen van alle gezindten een reclasseringsdag or- ganieren, waaraan een collecte is ver bonden. De collecte zal dit jaar worden gehouden op Zaterdag, 4 October. Zij wordt bij een ieder aanbevolen omdat het gaat ten behoeve van alle gezindten. Vcor reclasseringswerk is niet alleen veel tijd doch ook veel geld nodig en het comité kan niet alles alleen doen. Het doet daarom een dringend beroep op dames en heren boven de zestien jaar om behulpzaam te willen zijn. Stel enkele uren van uw tijd Zater dag ter beschikking. Men kan zich als collectant(e) Vrijdagavond van 8 tot 9 uur en Zaterdagsmorgens in het „Ge bouw Waakt en Bidt" melden, of bij de secretaris van het comité de heer G. J. N. Reinders, Jan van Scorelkade 69 te Alkmaar. De landbouwer Willem J. G. uit Eg- mond aan Zee, die veertien dagen ge leden voor de Alkmaarse Meervoudige Kamer terecht stond, verdacht van stro perij, is voor het ene feit dat hem ten laste was gelegd, vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs, terwijl hij voor het andere tot f 25 boete, subs. 10 dagen werd veroordeeld. De Alkmaarder K., een tandtechmker, die zich bezig hield met het trekken van kiezen en tanden zulks natuurlijk zonder bevoegdheden daartoe werd veroordeeld tot vijfmaal honderd gulden boete, subs, vijfmaal tien dagen, met verbeurdverklaring van zijn instrumen tarium. De eis luidde 14 dagen geleden: vijfmaal f 300, subs, vijfmaal 30 dagen en verbeurdverklaring van de in be slaggenomen instrumenten. GESLAAGD De heer J. Lammes alhier slaagde aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het candidaatsexamen ge neeskunde. QP de feestelijke bijeenkomst, welke volgde op de in de St. Dominicus- kerk opgedragen Heilige Mis, werd door één van de directeuren de heer M. F. Spruyt de groei van de zaak ge schetst. Grondlegger was de Duitse koopman M. Leijers uit Westfalen, die aanvankelijk bepakt en bezakt de boer optrok en in 1877 in het perceel Payglop 5 een winkel stichtte, waarin garen, band, sajet en manufacturen werden verkocht. De naam Spruyt kwam in de firma, toen de heer J. J. P. Spruyt, die jarenlang met de heer Leijers had sa mengewerkt, op 1 Januari 1901 het be drijf overnam en in datzelfde jaar nog met mej. Elisabeth Leijers trouwde. De zaken breidden zich uit en het pand aan het Payglop werd verwisseld voor een nieuw gebouw in de Langestraat. Dat was in 1926. Ook deze zaak werd in de loop der jaren te klein en onder ging in 1935 een uitbreiding, die na de oorlog werd gevolgd door een algehele vernieuwing en modernisering. De oude heer Spruyt legde in 1951 officieel zijn taak neer. Achter de schermen staat hij zijn drie zoons, de heren M. F. Spruyt, W. A. J. Spruyt en A. H. Spruyt, die thans de directie voeren, nog steeds als commissaris van de vennootschap ter zijde. De groei van het bedrijf weerspiegelt zich duidelijk in de toename van het aantal „medewerkers", waarover de boekhouder de heer J. Stubenitsky gis termorgen sprak. In 1914 waren er in de oude zaak aan het Payglop 12 man De heer H. Beets, die gisteravond om half twaalf zijn Plymouth personen wagen in de Herenstraat parkeerde, werd een uur later gewekt met de mededeling, dat de auto in lichterlaaie stond. De binnenbekleding had vlam gevat en het vuur had zich reeds zo ver ontwikkeld, dat er vijf brandblus- apparaten in de wagen moesten wor den leeggespoten, vóórdat men de vlammen had gedoofd. Aan de politie, die door een voorbijganger van de brand op de hoogte was gesteld en die bij de blussing een werkzaam aandeel had, verklaarde de heer B„ dat hij de auto op slot had gedraaid. Toen men bij de brandende wagen arriveerde, stond een van de portieren echter tien centimeter open. Er zal een onderzoek worden ingesteld. De hitte heeft alle ruiten in de auto doen barsten. Het gehele interieur is een prooi van de vlammen geworden. Het oude winkeltje aan het Pay glop, waarin 75 jaar geleden de firma Spruyt ontstond. werkzaam, in 1926 in de Langestraat 35.' welk aantal groeide in 1940 tot 107 en in 1952 tot 120. „Het twijgje van het Payglop is uitge groeid tot een forse boom aan de Lan gestraat", zei de winkelchef de heer Gram. Op de bijeenkomst werd tevens het woord gevoerd door de oudste me dewerkster mej. G. Mylhoff, die reeds meer dan veertig jaar bij de firma werkt. Zij is overigens niet de enige oude getrouwe in de rij. Er zijn nog dertien anderen, die meer dan 25 jaar in dienst van Kofa-Spruyt zijn. Aan het jubileum is niejt veel rucht baarheid gegeven. Wel heeft men de clientele ook een tikkeltje van het feest willen laten meegenieten door voor hen enige attracties in te voeren. Kustvaarder met 79 standaard In Alkmaar is binnengelopen de Groningse kustvaarder „Hoop op Ze gen" met 79 standaard hout voor de fa. Conijn. Het schip is afkomstig van •Tursö (Zweden). De wintel-dienstregeling van de tram Alkmaar—Bergen aan Zee heeft de leerlingen, die in Bergen aan Zee woonachtig zijn en Akmaarse onder wijsinrichtingen bezoeken, in een moeilijk parket gebracht. Zjj staan voor de keuze met de tram van 7.13 uit Bergen aan Zee te vertrekken en te 7.42 uur ruim een uur vóór de aanvang van de lesuren in Alkmaar te arriveren, dan wel later op de och tend per fiets naar Bergen Binnen te peddelen en vandaar verder per bus te reizen. Ook in omgekeerde richting is de verbinding voor schoolkinderen on gunstig. Terwijl de middelbare scholen doorgaans te ongeveer 16 uur sluiten, vertrekt de eerste tram naar Bergen aan Zee om 17.53 uur. Om der wille van een sluitende begroting besloot de Ned. Spoorw. de winterdienst 19521953 Alkmaar- Bergen aan Zee met één locomotief te rijden. Dit had tot gevolg, dat de N.S. zonder overleg te plegen een dienstregeling samenstelden, welke geen rekening hield met de belangen van de inwoners van Bergen aan Zee. Voor enkele ouders is dit aanleiding- geweest zich te wenden tot B. en W. van Bergen met het verzoek een op lossing te vinden. Het gemeentebe stuur heeft zich over dit probleem beraden, doch stuit reeds aanstonds op de moeilijkheid, dat het, krachtens een in het bezit van de Nederlandse Spoorwegen zijnde concessie, verboden is* op het traject Bergen aan Zee Bergen Binnen een busdienst in te stellen. Vooralsnog ziet het college dan ook geen andere weg, dan dat de 10 a 11 leerlingen van Bergen aan Zee naar Bergen Binnen fietsen en aldaar in de bus stappen. Dit zou in de zomermaanden inder daad geen overwegende bezwaren kun nen opleveren, doch. tijdens een stren ge winter met sneeuw, ijs en uiterst korte dagen lijkt ons de route Bergen aan ZeeBergen Binnen in het bijzon der voor de jongere middelbar e scho lieren wij denken aan meisjes van om en nabij de 12 jaar niet be paald een aantrekkelijke fietstocht. Wij menen dan ook, dat het gemeen tebestuur zich de erkentelijkheid van de inwoners, van Bergen aan Zee kan verwerven, indien het de N. S. wijst op de ongewenste toestand, op de taak, welke de Spoorwegen als open baar nutsbedrijf hebben en alsnog aan dringt op wijziging van de dienstrege ling. Mocht dit onmogelijk zijn, aan dienen de N. S. ontheffing te verlenen van het bus-verbod, opdat het moge lijk zal zijn een sdhoolbusje naar Ber gen Binnen te laten rijden. 53. Geen vijf minuten, nadat Jimmy Brown de woning van Krelis Kroos duiker had verlaten, belde Bonkie Bie- zabijter aan „Goeie middag", zei bij tegen Krelis, die hem zelf open deed. „Ik zou je graag even willen spreken. Kan dat?" Kroosduiker die nog steeds in een goed humeur verkeerde vanwe ge de twee lapjes van honderd, die hij zo juist had ontvangen, nodigde zijn nieuwe bezoeker uit binnen te komen. „De kwestie is", zei Bonkie Biezebij- ter, „dat ik graag die duikershelm met toebehoren van je zou willen huren voor een dag of drie". „Wou je soms ook al gaan vissen?" vroeg Krelis, wiens goede humeur plotseling omsloeg in een gevoel van achterdocht. „Ja", antwoordde Bonkie Biezebijter. „Dat wou ik inderdaad. Hoe weet jij dat?" Krelis keek de ander argwanend aan. ,,'t Was alleen maar een veronderstel ling", zei hij. „Overigens kan ik je niet helpen. Ik heb m'n spulletjes al verhuurd. Als je een half uur eerder was gekomen, had jij ze kunnen krij gen. Nu is er een ander mee uit vis sen gegaan". Bonkie Biezebijter begon te grijnslachen. „Dat dacht ik al", zei hij vals. „Ik zag iemand met een groot pak onder zijn arm je huis verlaten Iemand die wou gaan vissen, zei je toch, hé?" fineerd tonelist als Noel Cowaird zich met zóveel andere zaken als cabaret, film (en wat er aan grote en kleine kunst nog meer te bedenken is), bezig houdt, dat hij klaarblijkelijk op een ietwat vervelende avond, toen hij na een mislukte repetitie met een kwade bui thuiskwam, dit stuk in elkaar heeft geknutseld. Nog somberder werd ik gestemd, toen ik bedacht, dat in ieder geval de titel de lading volkomen dekt: Relative Values" (het is maar betrek kelijk). In de filosofische stemming, dat op deze aarde alles betrekkelijk is, heb ik eerlijk geprobeerd te waarderen wat de Hagenaars op gezag van Coward deden. Zij konden het niet helpen, dat in dit geval de Engelse schrijver meer faam had dan dadendrang. Het hele eerste bedrijf bijvoorbeeld is. verlopen in zulk een stuntelig pogen tot het lanceren van geestigheden, dat een vrouw als Fie Carelsen, die altijd van niets iets weet te maken, met allure en met een kleine buiging van haar stem, en een acteur als Cees Laseur, die toch ook wel weet uit welke mondhoek hij spitsvondigheden ovea: het voetlicht moet schieten, wat hulpeloos en be dremmeld alsof ze er eigenlijk niet bij hoorden naar de klucht grepen om tenminste wat leven in het dode Engelse gravenhuis te brengen. Arme Piet Bron, die als admiraal zonder schip verslagen in een hoekje van het toneel stond weggedrukt en zielige Jan Retèl, die véél beter waard is dan een versleten, verlopen, verregaand be dronken Amerikaanse filmspeler van het slechtste allooi. Annie van Duyn kon haar toon niet vinden en deed uitermate houterig -en Frans van der Lingen als de gederouleerde Lord was nauwelijks verstaanbaar, maar droeg beste pakken. Er was maar één rol, die ons deugd heeft gedaan: Diny Sprock speelde voor het eerst een rol van wat groter aan zien. Zij deed het met verve en over tuiging. Fie Carelsen en zij hebben ons tenminste ogenblikken van enig genoegen geschonken. Niet zoveel ove rigens, dat Theo Frenkel's neergang mij geen pijn deed. Waar het over ging? Nou, een Lordszoon wil met een filmster trou wen. Het zusje (Diny Sprock) van de filmster (Annie van Duyn) blijkt even wel kamenier van de Countess of Marshwood (Fie Carelsen) te zijn. De butler (Cees Laseur) knapt de zaak op, zoals dat butlers betaamt. En de lezer voelt de „verrassende intrigue". Laat ik nu maar hopen, dat de Ha genaars heel gauw revanche komen nemen. Ik ben beter van hen gewend. H. M. K. #1 VULPENHOUDERS VULPOTLODEN BALLPOINTS Langestraat 24 Tel. 2394 Alkmaar (Advertentie, Xng. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2