Veelzijr deed R Stad en Omgeving Vaste kern voerde de Alkmaarse operette naar zilveren feest AGENDA Bloembollen gingen met omweg naar Zuid-Amerika KLEIN PLASTIEK Veel Alkmaarse middenstanders zijn klein begonnen Hii mm PRESTATÏELX OVER TV Marion de marketentster opende de rij Vonnissen bleven ver beneden de eis Wie was nu eigenlijk de exporteur? De heer Arnoldus was 12'L jaar directeur van de Ambachtsschool Vriendenkransvoor jonge kunstenaars De politie zorgt voor good-will Openbare verkoping van negen percelen K.C.B. organiseert reeks weekend-exposities Door vlijf en energie zijn zaken gegroeid Kwart eeuw raadslid LAATSTE NIEUWS Herm. Jonker dagvaardt de A.V.R.O. Twee en een half ja voor Manus Oly Liberale meerderheid bij Japanse verkiezingen IMP Poedels sch iussen l Ruiterlijke erk Deelname is vr iedere sportbeoi DONDERDAG 2 OCTOBER 1952 Ondanks financiële moeilijkheden indrukwekkende serie opvoeringen JQE UITVOERING VAN een operette is waarlijk geen kleinigheid en men zou geneigd zyn aan te nemen, dat wanneer een groepje amateurs een zo kost baar iets ten tonele voert, de financiële gevolgen dermate groot zyn, dat men de eerste jaren niets meer van de vereniging bemerkt, behalve het organiseren van verlotingen en bazars om de stukgeslagen kas weer te repareren. Laten we eerlijk zijn, het is soms inderdaad een gevaarlijke wandeling langs de afgrond yan een financiële débacle, maar daarom is het des te opmerkelijker, dat ieder jaar getrouw een groep operette-enthousiasten, zoals zy verenigd ztfn in de Alkmaarse operette- en orkestvereniging, weer met een stuk de planken be treedt. En ze doen dat al vyf-en-twintig jaar. CR IS SINDS de 28ste Juli 1927 toen de heren R. Vóórhaar en H. Bij voet het initiatief namen tot de op richting van de destijds nog genoemde Alkmaar-se Oparetteclub, heel wat ge beurd. Het waren niet altijd even pret tige dingen, maar ondanks de moei lijkheden bleef de vlag van de, Alk maarse Operette wapperen. Weliswaar scheidde een groep zich in later jaren af en ontstond naast de „Alkmaarse" dè operettevereniging „Danza", die op haar beurt de vereniging „Odeon" voortbracht, maar de oude kern uit 1927, aangevuld met jongere leden bleef met de oude geestdrift doorwer ken en boekte in het verleden menig succes. De bejaarde, vergeelde recen sies spreken hier van en de stapel tekst en propagandaboekjes bewijzen, dat de leden, van wie sommigen al tientallen jaren „meelopers", heel wat repetities en uitvoeringen achter de rug hebben. De reeks van opvoeringen begon in 1928 met „Marion de Marketentster", waaraan het bestuur, bestaande uit mevrouw P. Molenaar—Van Vliet, M. Bijl, R. Vóórhaar, H. Bijvoet en A. Govërs met de leden ongeveer een jaar had gewerkt. Het werd een succes, dat door een indrukwekkende serie uitvoe ringen in de loop der jaren is gevolgd. Namen ails De Geisha, Als ik Koning was. La Tzigane, De dochter van de Tamboer-Majoor, de Klokken van Cor- neville, Victoria en haar huzaar en Zigeunerliefde spreken nog duidelijke taal en zullen bij menige operette liefhebber herinneringen oproepen aan avonden van zang en kleur. Dat laatste mogen we vooral niet vergeten. Hoe mooier de costumes, hoe mooier de ope rette. Al lijken de spelers op de oude foto's in onze hedendaagse ogen soms wel wat op een varedeld soort vogel verschrikkers, we moeten goed besef fen, dat het publiek er toen anders over dacht dan nu. Er zijn bij een vereniging als de „Alkmaarse Operette" nrimen, die in een vergulde lijst zouden moeten han gen. Vanwege de verdiensten, die deze leden voor de vereniging hebben ge had. Als na een uitvoering het ledental zakte een verschijnsel dat nog steeds actueel is -bleef de vaste kern be staan en maakte plannen voor het vol gende jaar. Tot die groep behoorden de heer A. Govers, mede-oprichter en thans nog voorzitter, mevrouw MolenaarVan Vliet, de heer en mevrouw Pieters, mevr. GrootBesse, de heer J. Schatz en nog zoveel anderen. Zij werkten 22 jaar samen met de dirigent de heer Johan Gerritsen, wiens plaats drie jaar geleden werd ingenomen door de beer P. J. Potgieser uit Beverwijk. Onder diens leiding zal Zaterdag het jubi leumstuk, de operette De Circusprinses worden gespeeld. In deze tijd een financieel waagstuk, dat de zilveren jubilaresse echter niet heeft afge schrikt. Ook al is de tijd van acht stampvolle zalen voorbij, men ver trouwt toch op een ruime opkomst van het kunstminnende publiek. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Die Czar- dasfürstin (alle leeft.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Lost weekend (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Starlift (alle leeft.); Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar). Gulden Vlies, 8 15 uur: Negerrevue. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Film avond Kon. Ver. Oost en West. Sted. JJluseum: Klein Plastiek 1012, 25, 79 uur. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Bente van de Zonnehoeve (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Het huis bij de ri vier (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Klokslag 12 (14 jaar): Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zondige grenzen (18 jaar). Sted. Museum: Klein Plastiek 1012, 25, 79 uur. Landbouwhuis, 8 uur: Lezing over Requiem van Verdi (Corn. Jonker). HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Donderdag 14.34 2.57 Vrijdag 15.14 3.37 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 14.39 3.02 8.39 21.02 Vrijdag 15.19 3.42 9.19 21.42 Hoge bouwmaterialenprijzen De Economische Meervoudige Ka mer heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaken tegen drie handelaars in bouwmaterialen: de firma S. te Alk maar, de NV ,,'t E.", eveneens te Alk maar en R. te Egmond aan Zee. Deze hadden de prijsvoorschriften voor de handel in bouwmaterialen overtreden, door een te hoog percentage te bere kenen voor het vervoer van deze ma terialen. Ze hoorden veertien dagen geleden boeten van resp. 50.000, 3000_ en 5000 subs. 3 maanden tegen zich eisen. Mede op grond van de overwe ging, dat de voorschriften, welke de drie verdachten hadden overtreden, thans niet meer van kracht zijn, heeft de rechtbank hen veroordeeld tot boe ten van resp. 4000, 350 en 500 subs. 50 dagen. Burgerlijke stand Geboren Jan M,t z. van S. W. J. Schouw en T. Kamp. Getrouwd Franciscus van Wan- rooy en Catharina van Veen. Overladen: Sijtje Kaan, 83 jaar. Cornells Grootjes, 84 jaar, wed. van E. Zut. Meervoudige Economische Kamer Sinds de economie in Nederland over door de overheid gebaande wegen (met strikte bepalingen omtrent mi nimum- en maximum-snelheid) voort rolt, hebben vele, overigens talentvol le en eredietwaardige, Nederlandse kooplieden met de economische rech ter kennis mogen maken, wegens overtredingen van allerhande prijs- en handelsvoorschriften. Zo verscheen gisteren voor de Economische Meer voudige Kamer te Alkmaar, de heer Johan B., een aardappelen-exporteur uit Warmenhuizen, die in Uruguay een order had weten af te sluiten voor de levering van een grote partij gla- diolenbollen. Nu mocht B. geen bol len uitvoeren, omdat hij daarvoor geen vergunning had, doch een be vriende exporteur, de heer K. uit Dim men, die wél zo'n vergunning bezat, wilde hem als hij een aandeel in de winst zou krijgen - wel helpen. En zo ging de partij naar Uruquay. Formeel was het dus zo, dat K. exporteur was en dat B. alleen de opdrachtgever was geweest. Hier lag het evenwel enigszins anders, doordat het B. was die een schip (waarmee hy aardappe len naar het land van de tango ver voerde) beschikbaar steldej die de af- z.ctprij/.en had bepaald (en deze lagen beneden de minimumprijzen welke door het bedrijfsschap voor Sierteelt producten waren vastgesteld) en die de grootste winst, namelijk tweeder de maakte. Het feit, dat de heren B. en K. bol len beneden de minimumprijs in Uru quay deden belanden, was voor een concurrent aanleiding om een aan klacht in te dienen, welke beide he ren voor de balie bracht. De Officier van Justitie, redeneerde, dat B. de eigenlijke exporteur was geweest eis te tegen deze een boete van f 3000 of 3 maanden. Tegen verdachte K., die hij in dit geval minder schuldig achtte, eiste hij een boete van f 1500, subs. 3 maanden. Nederlands naam in het buitenland is door deze kwestie ge schaad, zo meende hij Mr. C. Berk houwer begon zijn pleidooi met te stellen, dat het economische recht, ook wat zijn normen betreft, zó breed is, dat men dit soort zaken moet zien door de bril van het gezonde ver stand. Dat de naam van ons land was geschaad, achtte mr Berkhouwer (on- juist. „Hier is alleen maar sprake van een concurrent", Verder betoogde de raadsman, dat K. van de hele affaire op de hoogte was en dat er dus eigen lijk alleen maar sprake kan zijn van een kwestie van winstverdeling tus- en beiden, welke de rechtbank niet aangaat. Zou men K. als exporteur beschouwen, dan zou B vrijuit gaan. Mr. Berkhouwer voerde nog aan, dat zelfs de deviezenpot geen schade zou hebben geleden, want de bollen wer den betaald met pesos. Moeilijkheden bij het transport zouden er uiteinde lijk nog voor gezorgd hebben, dat de minimumprijs voor de bollen was be taald. Hij concludeerde, dat B. niet als exporteur kon worden gedoodverfd en dat K. in feite als erkend exporteur bollen uitvoerde voor een ander, het geen is toegestaan, temeer als de mi nimum-prijs betaald wordt. Voor alle .ekerheid had als aardappelen-ex porteur, bij zijn bedrijfsschap geïnfor meerd of hij ook voor anderen mocht uitvoeren. Dit was toegestaan, zei men daar. De officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga persisteerde bij elk van zijn conclusies, nadat mr Berkhouwer vrijspraak voor de beide verdachten had gevraagd. Uitspraak over 14 dagen. Uitspraak gerechtshof in schroot-affaire Het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen drie handelaars in oude metalen uit Alk maar, die er van beschuldigd werden schroot te hebben bewaard. A. R. werd veroordeeld tot 500,of twee maan den. J. R. tot 250,of een maand en A. R. Jr eveneens tot 250,of een maand. Bovendien werden deze drie verdachten veroordeeld tot een maand voorwaardelijk en een proeftijd van een jaar. AFGEVAARDIGDE GEN. SYNODE In de Woensdag te Alkmaar gehouden vergadering van de classis Alkmaar der Ned. Herv. kerk is gekozen tot perma nente afgevaardigde naar de Generale Sy node dezer kerk, dr. De Wilde, te N.- Niedorp. Een foto uit de oude doos. Deze opname werd in 1930 gemaakt tijdens de opvoering van de ope rette „Als ik koning was" door de Alkmaarse Operettevereniging. Van links naar rechts: A. Govers, D. Melis, mevrouw J. MolenaarVan Vliet, J. Schatz. Liggend: mej. N. van Alphen. In besloten kring van bestuur en personeel met hun dames werd gister het feit herdacht dat de heer J. Ar noldus 12 '/j jaar als directeur aan de Ambachtsschool was verbonden. De waarnemend voorzitter van het bestuur, de heer J. Met. heette in het bijzonder de jubilaris en zijn echtge note welkom, benevens de oud-voor zitter, de heer F. H. Ringers en de in specteur van het N.O., de heer ir G. H. J. M. Moerkerk, waarna hij in wel gekozen woorden de jubilaris toe sprak. Hij wees op de groei van de school en liet zijn gelukwensen verge zeld gaan van het aanbieden van een cadeau en bloemen. Inspecteur Moerkerk wees op de belangrijkheid van de functie van di recteur aan een grote school als deze en belichtte, wat dit betekent voor een stad als Alkmaar, welke eisen aan een directeur worden gesteld en hoe de heer Arnoldus op treffende wijze hier aan voldoet. Vervolgens spraken de heer G. Waa lewijn, adj. dir. en de heer E. Harder, namens het gehele personeel, de heer A. van Rossum, voorzitter van de af deling Alkmaar van de Ned. Bond van Leerkrachten bij het N.O.. de heer J. F. Ie Blansch als bestuurslid en tevens als directeur van de Ned. Machinefa briek en de heer J. Met namens de V.A.M. en de plaatselijke afdeling van de BOVAG. Ieder wees op de goede eigenschappen van de directeur en roemde de prettige wijze van samen werken. Ten slotte dankte de directeur allen voor de hem en zijn vrouw gebrachte hulde en het bestuur en het personeel voor de medewerking die hij steeds mocht ondervinden en waardoor hij in staat was gesteld zijn taak te ver vullen. Ook voor de cadeaux en de bloemen, die verschillende sprekers aanboden, was de heer Arnoldus zeer erkenteliik. Na het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. GIFTEN VOOR DIERENDAG In dank ontvangen van mw A. B. v. C. voor het te stichten Dierenasyl: f 5. Het adres van de penningmeesteresse is: mej. Hagendoorn, Graaf Jankade 3; dat van de inspecteur is: de heer C. Verwer, Zaagmolenstraat 36. Onze plaatsgenoot Jean Louis Stuur- op is door de directeur van het con- sea-vatorium te Amsterdam met nog twee andere jonge kunstenaars voor gedragen voor de „Vriendenkrans '52". Deze onderscheiding wordt uitgereikt op het „Vriendenkrans-concert", dat de Nederlandse Vereniging van Con certgebouwvrienden Dinsdagavond in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam geeft. Stuurop speelt viool. Tenfoonsiellinq geooend Spontane beeldhouwkunst MET ENKELE EENVOUDIGE woor- den heeft de voorzitter van de Ver eniging van Vrienden van het Stedelijk Museum, de heer H. B. J. Vlas, gister avond de tentoonstelling Klein Plastiek geopend. Tevoren had de voorzitter van de Nederlandse Kring van Beeldhou wers, de heer H. M. Wezelaar, een korte inleiding gegeven, waarin hij zei, dat de thans in het Stedelijk Museum geëxposeerde werken tot de allerbeste behoren, die de Nederlandse beeldhouw kunst heeft opgeleverd. VUELISWAAR ontbreken enkele zeer bekende kunstenaars op de lijst om dat zij op Sonsbeek öf alleen grote stukken öf door een toeval geen enkele hadden ingezonden, de kwaliteit van sommige inzendingen kan tot een inter nationaal niveau worden gerekend. Deze tentoonstelling, aldus spreker, heeft slechts dit bezwaar, dat zij geen compleet overzicht geeft van de Neder landse beeldhouwkunst, die zich de laatste jaren zeer sterk heeft ontwik keld. Over het klein plastiek zei de heer Wezelaar, dat de beeldhouwers hierin niet worden gehinderd door de vaak remmende werking van de op dracht. Zij maken dit werk voor zich zelf. Het ontstaat spelenderwijs en de fantasie neemt in vele gevallen een wijde vlucht, waardoor de beeldjes heel vaak getuigen van grote spontaniëteit. De heer Wezelaar sprak tot slot zijn vertrouwen uit in de verdere groei van de Nederlandse beeldhouwkunst. Er is enthousiasme genoeg, doch een belang rijk deel van de ontwikkeling zal af hangen van de morele en daadwerke lijke steun van overheid en publiek. De heer H. B. J. Vlas opende daarna namens de burgemeester, de tentoon stelling met de wens, dat velen de in -steen en brons vastgelegde schoonheid met eigen ogen zouden gaan aanschou wen. Eén van de opmerkelijkste en meest sprekende beeldhouwwerken op de tentoonstelling van klein-plastiek in het Stedelijk Museum te Alk maar is het beeld Man en Vrouw van P. P. Koster. Onze foto geeft een indruk van de strakke vormen en het merkwaardige lijnenspel van dit werk. VEN automobilist uit Enschede, die onlangs onze stad bezocht, ver meldt in de Twentse Courant het volgende voorval: ,We waren in Alk maar de kaasmarkt bezochtwinkels be keken en gezien hoe hier duizenden en nog eens duizenden vreemdelingen trokken naar de aardige taferelen met de kaas dragers. Met een gevoel run trots op dit stukje Neder land terug naar onze autonog eens de drukke straten doorgere den, gezien hoe. zelfs in de drukste straat gepar keerd mag worden (kom daar in Enschede eens om'.) Daar rijden we bij een kruispunt recht door, dan links af en ontdekken plots, dat we noch rechts af noch rechtdoor kun nen. Twee kleine smalle straten, verboden voor auto's in te rijden). Er blijft ons niets an ders ovér dan te trachten te keren. Maar wat ge beurt Naast ons ver schijnt de Alkmaarse mo torpolitie! We voelen ons als in een val gelopen, maar we staan toch nog net vóór het bord „Ver boden in te rijden". We overtuigen ons nogmaals voor de zekerheid jadat klopt. Maar hetgeen nu de motorpoli tie deed, 'was het tegen gestelde van wat wij dachten. „Waar moet ii heen, mijnheer?" luidt de cor recte vraag. Ons antwoord: „Naar Bergen agent, maar eb...." Verder komt ons bedeesde antwoord niet. „Volgt u mij maar" En wat geschiedt? De agent verzocht ons achter hem aan te rijden, de ver boden straat in tot aan de wegkruising, waar een andere agent het verkeer staat te regelen. Daar be duidt onze „bevrijder" dat hij en zijn gevolg links af moeten en zo worden we prompt door gelaten en brengt ons deze Alkmaarse motor agent tot aan de weg naar Bergen. En met een aanduiding rechts af te slaan en een tik van de rechterhand tegen zijn pet, scheiden hier onze wegen. We waren te verbaasd om. iets terug te kunnen zeggen. Hij was boven dien al uit het gezicht verdwenen. Wellicht om opnieuw in dienst van zijn stad bij andere vreemdelingen een goede indruk achter te laten. Wij zullen het niet vergeten". Ten overstaan van notaris mr D. J. Roos is Dinsdagavond in café Central een negental percelen bij afslag ver kocht. Groentenhal, Ged. Nieuwesloot 42 (opbod f 6230), afgemijnd op f 110; café Lombardsteeg 7, woonhuis Ramen 46, woonhuis Ramen 44 in combinatie (opbod, resp. f 4910 en f 500, f 2410 en f 2430), afgemijnd op f 240. Winkel Doelenstraat 2 (bod f 5920) verkoop som f 5920. Woonhuis Lindegracht 6 en Lindegracht 8 (resp. f 2040 en f 2260 en f 25), afgemijnd in combinatie op f 950. Te Limmen werden verkocht de percelen Dusseldorperweg 46 en Dus- seldorperweg 48 tezamen voor f 1890. (Opbod resp. f 1460 en f 5 en f 200 en f 5). Afgemijnd in combinatie op f 220. Het Kunstenaarscentrum Bergen werkt aan de verwezenlijking van de plannen, welke de voorzitter, mr A. F. Kamp, onlangs heeft geopenbaard bij de opening van de laatste tentoon stelling voor het zomerseizoen. Zo is een reeks weekendexposities in voor bereiding, gewijd aan kunstwerken van niet-beroepskunstenaars. Deze staan open voor contribuanten, alsme de voor inwoners van Bergen, Schoorl en de Egmonden. De exposities zullen in October worden gehouden. In No vember volgen dan tentoonstellingen van werken van Piet Wiegman, A. J G. Colnot en D. H. W. Filarski. WIJ HEBBEN ONS meermalen ver- wonderd over het grote aantal win kelzaken dat men in een stad als Alk maar kan aantreffen. Onze mooie oude binnenstad is hoofdzakelijk winkelcen trum geworden en hoewel daardoor hier en daar wel eens oud stadsschoon verloren is gegaan men denke maar eens aan de Langestraat in vroeger jaren erkend dient toch te worden, dat B. en W. alsmede de Raad uiterst waakzaam zijn om het oude en mooie, het „eigene" van het stadsbeeld zo on geschonden mogelijk voor het nage slacht te bewaren. Dat de Langestraat thans een geheel ander beeld vertoont dan een dertig jaar geleden is uitsluitend daaraan te danken (of te wijten) dat men de mid denstand in een groeiende stad, die een centrumplaats is voor een breed achter land, de levenskansen moet geven, zon der welke elke provinciestad een ville morte zou zijn, die hoofdzakelijk nog maar door toeristen bezocht zou wor den. Wie het aantal winkels in Alkmaar ziet vraagt zich wel eens met verwon dering af of onze zakenmensen hoofd zakelijk van eikaars kandizie moeten leven. Dat zal voor een groot deel wél het geval zijn, maar het is vanzelfspre kend, dat, wanneer dit uitsluitend zo zou zijn, deze middenstand in zijn geheel nooit tot een ontwikkeling van beteke nis zou kunnen komen. Ook de burgers, die geen middenstanders zijn, moeten daartoe bijdragen en bovenal moet Alkmaar als centrumplaats worden ge zien, als de plaats die voor een brede kring van buitengemeenten de stad is waar men per trein of bus heentrekt om er iets te gaan kopen dat men hier beter of goedkoper meeijt te kunnen betrek ken dan in den regel op het platteland het geval is. Wij hebben daarover meermalen een uitvoerige beschouwing gegeven en het ligt niet in onze bedoeling daarop momenteel dieper in te gaan. Wht wij hier thans naar voren willen brengen is de opmerkelijke groei welke sommige zaken in verloop van jaren ondergaan hebben. Er zijn in onze gemeente mid denstanders die in het verleden heel „klein" zijn begonnen, soms zelfs met een karretje of „pak" de boer op zijn gegaan om hun klanten te zoeken. In het bijzonder is dit het geval in de tex tielbranche en dat een kleine zaak in verloop van jaren tot een groot maga zijn is uitgegroeid is hier bij diverse zakenjubilea in de loop der laatste jaren gebleken. Klein beginnen en door goede koop manschap en voornamelijk door hard werken en energie zijn zaak doen uit groeien tof een onderneming van bete kenis is niet elke middenstander gege ven. Wie dit wel volbrachten kunnen met gepaste trots op hun levenswerk te rugzien en dat menige grote zaak bij een jubileum een foto laat publiceren waaruit kan blijken hoe „klein" men hier is begonnen, is het beste bewijs, dat men zich voor het verleden niet schaamt, maar er terecht trots op is. Aan zulke middenstanders heeft een stad als Alkmaar behoefte en hun zakenjubilea zijn daarom van bijzondere betekenis. Gisteravond is de heer D. J. Wolden- dorp in een intieme bijeenkomst in de raadzaal gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig raadslidmaatschap. Daarbij waren de wethouders en raadsleden met hun dames aanwezig. De jubilaris, die vergezeld was van zijn vrouw en een zoon, werd toegesproken door de burgemeester, die hem danx en hulde bracht voor de wijze waarop de heer Woldendorp als raadslid de ge meente een kwart eeuw gediend heeft, en hem de zilveren medaille der ge meente aanbood. Mevrouw Woldendorp ontving fraaie bloemen. Verschillende raadsleden hebben daar na het woord gevoerd, waarna de jubi laris dank bracht voor de hem betoonde hulde. Namens de raadsleden was de heer Woldendorp een houtskooltekening van het Stadhuis aangeboden, getekend door de bekende Bergense kunstenaar H. v. d. Idsert. Nieuwe bewoners maakten kennis met,Rochdale De woningbouwvereniging Rochdale heeft een half jaar geleden toen het complex Coornhertkade-Huygensstraat werd bewoond, voor de eerste maal een contactvergadering belegd met de bewoners. In de eerste plaats met de bedoeling met hen het huurcontract te bespreken en ten tweede om op de noodzaak van een goede bewoning aan te dringen. Dit contact heeft dergelijke prettige ervaringen opgeleverd, dat ook met de bewoners van Marnix- straat, Cornelis Evertsenplein en Coorn- hertkade, die reeds hun huis hebben betrokken of dit over enkele weken zullen doen, een bijeenkomst is gehou den. Dinsdagavond heeft de voorzitter van Rochdale, de heer C...Couwenho- ven, in café Tom een overzicht gege ven van de ontwikkeling van de volks huisvesting in de loop van de laatste vijftig jaar en als vergelijking ge noemd de woningen aan de Uitenbos- straat, die dit jaar veertig jaar staan, en de daaraan grenzende nieuwbouw. De heer Couwenhoven drong er op aan niet alleen de huizen goed te be wonen, maar ook het exterieur in goe de staat te houden. Met het oog hierop zal de woningbouwvereniging niet toe staan, dat in de achtertuinen allerlei opstallen als kippenhokken, duiven hokken en schuurtjes worden geplaatst. (Ongecorrigeerd) Eis: nietig verklaring van het ontslag Drs H. J. Jonker, die jarenlang hoofd van de afdeling „het gesproken woord" bij de AVRO is geweest, is de vorige maand met onmiddellijke iphouding van salaris ontslagen. In Augustus was drs Jonker reeds „voor drie maanden-met vacantie gezonden". Aan drs Jonker zou ten laste zijn g( legd, dat hij een uitlating van de voof zitter van de AVRO, de heer G. Clerq, gedaan bij het aanvaarden va» het nieuwe Zaaierbeeld op de gevel va» de AVRO aan het landelijk Comité va» Actie zou hebben overgebracht. Drs Jonker ontkent deze beschuldi' ging en ook het landelijk Comité va» Actie heeft verklaard geen inlichting® van drs Jonker te hebben. Dr mr W. Hugenholtz uit Leiden tl' nu op verzoek van drs Jonker de AVRO doen dagvaarden en eisen dat dit ont slag nietig wordt verklaard en dat i' AVRO hem zal doorbetalen. Het Arnhems gerechtshof heeft hei®' morgen uitspraak gedaan in de ff tegen de 40-jarige monteur Manus O'-'1 Hem waren twee feiten ten laste gM een keuze uit een 25-tal, zijnde die's" door middel van inklimming en het derrechtelijk gebruiken van een i® een ander toebehorend motorrijwiel.® gerechtshof veroordeelde O. tot W6? jaar en zes maanden gevangenis!'.1'®: met aftrek en ter beschikking ste®™ van de regering. De eis van de procU" reur-generaal luidde vier jaar gevafle* nisstraf met aftrek en ter beschik^"1? stelling van de regering, welke s'ra' een bevestiging zou zijn geweest van het vonnis van de Zutphense recMban De liberalen hebben in Japan bij |j® algemene verkiezingen de abso'ul meerderheid behaald. - Alle 107 communistische candid»15 zijn verslagen. VIET DE KWIEKE Zaan rappels, maar de Alkm bare moreel, heeft de bil „Oude Herberg" werd bes] moreel dat gisteravond, t doorslag heeft gegeven. Ei kader 38/2 zonder vrij m speler is. Misschien zijn zi manier waarop hjj, met t positie voor het ivoor, pari verstaat hij de kunst van speelt hij met evenveel ge DE VEELZIJDIGHEID v heeft Overdijk de „das De jeugdige Zaandammer veel van het kleine spel of korte band hebben en fantasie of de durf om i strijd tegen een dergelijk genstander risico's te r komt nog bij dat Overdij maar al te goed kon he welke manier Hoogland - tegen Komen een achtersi kleine 200 caramboles hat te maken. Dat allemaal was oorzaak dat Hooglan ment in gevaar is geweest Toch was de start van Overdijk niet slecht. Hij begon met een se rie van 17 en in de volgende beurt legde hij 27 vlot gespeelde caramboles op tafel. Hoogland, door niets of niemand uit zijn spel te brengen, antwoordde hierop met series van 60 en 23 en nam daar mee de lei ding en stond die niet m< zag het er naar uit dat ballen, na een serie van poedel, in positie zou kr zijn serie van 41 brak af met een nonchalante stoo- „dedans" liet liggen. Na de de stand was op dat momei 121 in het voordeel van Ho Overdijk door een touché goede positie vor Hooglai met sterk "gespeelde series 18. 34 en_ 76 maakte Hoogl: uit. In zijn laatste vier be Overdijk het niet verder caramboles en bleef dus c Moe ENNEKER en Komen, di liezersronde tegen elka men, konden er gisteravon Komen,, evenals zijn jeugd Met. vaste hand en het o op zijn speelbal, treft H< land voorbereidingen ore bandstoot te maken. Het z de vierhonderd carambol waarmee hij de biljart 'welke te Heiloo in „De i berg" werd gespeeld, op bracht. ROB OV niet nau - - - In het kac J7VENALS HET VORIGE „?„cert de athletiekvereni onder auspiciën van de 8 enising op de 8e October ee loop voor jongens van 14 ■In het kader van de feestc tizl afrg-e'*'lt.c ,00P natuurii tige afwisseling, maarA.V./i riek te wekkemgSteUlnS V°° neerde athleet zal het temp ^L™<?r,ledere gezonde jon; behoorlijk dqorzettingsver IS' Z^' die kans zi< sSiTl,® de athleten - herinnèringsmedainenjëen ni

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2