Amerikaanse ambassade bezorgd over Nederlands toneelstuk DANSEN Zonder wet is Dierenbescherming een schip zonder roer r Speciale ZATERDAG AANBIEDING 15°/, KORTING z° Café Tolhuis POORTER m'ent e s Nieuws uit de Langedijker Dorpen LEO HEYNIS NAM UITSTEKEND REVANCHE OP JAC. MORS Een verzoek om inlichtingen aan het ministerie van buitenlandse zaken Anti-Amerikaanse tendens in «Circus Europa"? Verloop varkenspest niet onrustbarend Liftboys geven geen lift meer 'n Tlejrvrietfa inkt.., IN ALLE AFDELINGEN Meubelen, Bedden en Tapijten ALKMAAR Subsidieregeling voor burgerwerk in winter <33eUi»0r*y kl Ik heb een mens gekend Nieuwe aandrang op Den Haag rlen scnerpe netzwaara op de bres staan voor de bescherming j van het dier, dan op de plaats van het tegen wangedrag dier in onze gemeenschap de aandacht Beneluxconferentie op 14 October te Knokke Heer-Hugowaard Remise in hel biliarl-dualmeei Jaap Smil noieerde de hoogsle serie Jong Holland wacht nog op eerste zege VRIJDAG 8 OCTOBER 1053 (Van onze Haagse redacteur) Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft een onverstandig ding gedaan. Wij schromen niet dit onomwonden te verklaren en nemen aan, dat zij er misschien op dit ogenblik reeds spijt van begint te krijgen. Zij heeft namelijk bij het ministerie van Buitenlandse Zaken officiëel om inlichtingen gevraagd over de opvoering van het toneelstuk „Circus Europa" van de Nederlandse schrijver Ary den Hertog, omdat zij er een anti-Amerikaanse strekking in had menen te ontwaren. Met name bleken de Amerikanen er bezorgd over te zijn, dat de tendens van het toneelstuk misschien representatief is voor opvattingen, die men algemeen in Nederland over de Verenigde Staten zou huldigen. Deze ongerustheid wordt nog gevoed door de aanwezigheid van tal van officiële per sonen bij de première, o.a. de minister van O., K. en W. en de burgemeester van Den Haag, welke laatste bovendien het woord heeft gevoerd. 1 de Nederlandse Molnar genoemd, de echte vertegenwoordiger van de Kammerspiele; eigenlijk de enige auteur, wiens stukken niet alleen speelbaar waren, maar zelfs repertoi re hielden, al heeft hij eens zijn toe vlucht moeten nemen tot een buiten landse schuilnaam, die hij later prijs gaf, om te bewijzen, dat het publiek alleen naar de schouwburg kwam als een stuk van een schrijver met vreem de naam werd gespeeld. De list slaag de en Den Hertog kon voortaan on der eigen naam arbeiden. Het zou ons te ver voeren na te gaan hoe deze man tot het compone ren van een „tijdsstuk" is gekomen. Hij moet gegrepen zijn geweest door de verwarring van onze dagen. Hij heeft zijn stof niet aangekund. Maar aan zijn eerlijkheid en objectiviteit zal niemand, die hem en zijn werk kent, twijfelen. Wij geloven zelfs, dat „Circus Europa" zou zijn „gevallen", indiende Amerikanen er thans ongewild geen reclame voor zouden hebben gemankt! yeel belangrijker voor ons en voor onze houding tegenover bevrien de (en machtige) mogendheden is het antwoord op de vraag hoe de Ameri kanen zich tot deze stap hebben la ten verleiden. Hun gevoeligheid op cultureel terrein is steeds aanwijs baar. Wij hebben al eens meer ge schreven, dat het schijnt alsof de Amerikanen zelf menen, dat zij gees- „Circus Europa" werd gekozen als openingsstuk van de Haagse kunst- maand. Het was dus niets bijzonders, dat tal van autoriteiten de voorstelling bij woonden. Daaraan mag in geen geval de conclusie worden verbonden, dat men van officiële zijde instemt met de strekking van een stuk of de artistieke kwaliteit ervan hoog aanslaat. Aanvankelijk was de première veer tien dagen eerder vastgesteld, maar de Haagse Comedie is er op verzoek van de organisatoren van de kunstmaand, die er hun keuze op hadden laten val len, omdat het een Nederlands stuk is, op de openingsavond voor het eerst mee voor het voetlicht getreden. De rede van de burgemeester had voorts in geen geval het karakter van een inleiding tot het stuk. De Haagse burgervader voerde slechts het woord om de kunstmaand in zijn gemeente te openen. Een van de bezwaren van de Ameri kaanse ambassade schijnt zich te rich ten tegen de verlening van het subsidie voor de opvoering van „Circus Europa". Ook hier is een misverstand in het spel. Het gemeentebestuur heeft wel een sub sidie aan de Haagse comedie verleend, doch deze past geheel in het raam, waarbinnen ook de subsidiëring van an dere Haagse culturele instellingen valt. Speciaal voor de vertoning van „Circus Europa" is géén bedrag beschikbaar ge steld. Evenmin komt trouwens de tien duizend gulden, welke de gemeente als subsidie aan het Haagse Cultureel Cen trum, het lichaam, dat de Haagse kunst- week heeft georganiseerd, heeft ver strekt, in het bijzonder de vertoning van „Circus Europa" ten goede. •s Qnzerzijds tekenen wij hierbij aan, dat de Nederlandse officier en to-; neelschrijver Ary den Hertog zijn oren wel zal hebben horen tuiten, toen hij vernam, dat de Amerikaanse diplomatieke vertegenwoordiging in ons land bezwaren tegen zijn stuk heeft. Den Hertog is een bijzonder fijngevoelig mens, die zich allang vóór de oorlog louter uit liefhebberij aan het toneel had gewijd. Hij schreef de toneelcritieken voor de „Haagse Post" en bewoog zich rond de jaren dertig en later in de Haagse toneelwereld ook als schrijver van een genre stuk ken, dat in die dagen uitermate ge liefd was. Men heeft hem wel een3 telijk niet rijp zijn voor de grote taak, die zij in de practijk van het demo cratische bestel op zich hebben ge kregen, omdat zij de oorlog wonnen I en over de rijkste hulpbronnen be schikken. Geen zinnig mens zal deze Amerikanen ooit verwijten, dat zij zijn zoals zij zijn. Integendeel: er zijn in ons land zeer belangrijke kringen, die de Amerikaan zijn jeugd benijden Voelen wij ons niet vaak beladen met een historisch schuldbesef, met een soort cultureel overwicht, dat onze geest indigestie bezorgt, zijn wij niet behept met de degeneratiever- schynselen van de „oude volkeren", die wij betreuren en waarmee wij worstelen, doch die wij tegenover de verbijsterende en brandende jeugd van een volk als het Amerikaanse niettemin als argument gebruiken. Meestal als enig argument? Wij geloven, dat Ary den Hertog deze dingen tot uitdrukking heeft willen brengen in een overigens niet- geslaagde poging. Wij kunnen ons de reactie van de Amerikaanse ambassade dus wel voorstellen, waarderen kunnen wij haar daarom niet. Bovendien prijzen wij ons in het algemeen gelukkig in een behoorlijke mate van zelfcritiek, die mede blijkt uit onze publicaties in dagblad, weekblad en boek. Een vrijmoedigheid, welke door onze zin voor vrijheid wordt gevoed. En als wij bereid zijn onszelf niet altijd even ernstig te nemen, zouden wij dan deze Amerikaanse stap vol gens andere normen moeten beoorde len? Neen, immers. Laten we het daarop houden. H. M. K. Na de invoering van verschillende maatregelen tegen de varkenspest, 2oals sluiting der markten, heeft het ver dere verloop der ziekte geen reden tot bijzondere verontrusting gegeven. Slechts in West-Brabant is enige uit breiding van de varkenspest geconsta teerd. A Scbtjn bedriegt. Als U denkt, dat bovenstaande lijneft a cn b verschillend van lengte zijn, komt U net zo bedrogen uit als wan neer U denkt, dat ieder hoofdpijn- tabletje Aspirin is. Controleert U het maar. Een Aspirin tablet herkent U aan het Bayerkruis, (Advertentie, Ing. Med.) lllllllllilllllllllllHIIIIIIIHItll1 HET zoontje van mijn neef Dolf moet .aangepast worden". Het jongske Willempie heet hij koestert een Benelux-achtige afgunst jegens zijn oudere broertje Joop, aange zien deze een kwartje zakgeld méér per week ontvangt. Deze wangunst is de oorzaak geweest van veel huiselijk gekrakeel en tenslotte ook nog van een tocht naar een kinder-psychiater. Deze stelde vast, dat Willempie „aange past" moest worden. „KANPASSING...." Als iemand te- genwoordig geen vrede kan voelen met een bestaande gang van zaken, dan moet hij „aangepast" worden, hetgeen inhoudt, dat er enkele psychologische schroefjes en bout jes bijgesteld moeten worden. Want. als Jantje niet op Pietje lijkt, dan is één van beiden „onaangepast als Galilei een „aangepaste" was geweest, dan wisten we nog niet, dat de aarde zich beweegt. Als Columbus zich door een psy chiater had laten behandelen, dan was de Nieuwe Wereld door een ander ontdekt, tenzij ook dié zich had laten aanpassen. En was Michiel de Ruyter geen nagel aan de doodkist van de toiiwfabrikant, in wiens bedrijf hij weigerde zich te laten aanpassen kan men duizend querulante, eigenwijze, opstandige zielen aan wijzen, aan wier onaangepastheid het te danken is, dat de aangepaste massamens omhoog gestuwd is. Ja, wij houden het toch maar op Willempie aan! MAAR TENGEVOLGE van een staking van 1350 lift- jongens te Chicago is het werk in kantoren op hogergelegen verdiepin gen van de wolkenkrab bers vrijwel stil komen te liggen. Ongeveer 400.000 employe's hebben van de staking te lijden. HE Egyptische fiscus heeft de beheerders van de bezittingen van ex-koning Faroek ge sommeerd een half mil- lioen pond te betalen, welk bedrag Faroek nog aan inkomstenbelasting over het jaar 1950'51 blijkt schuldig te zijn. r»E Parijse politie gaat bij haar werk gebruik maken van televisie. Aan boord van een politie- vliegtuig en op vracht auto's zullen camera's worden, geplaatst. Op het scherm in het hoofdbu reau zal. men zo kunnen zien, wat zich op straat voordoet. VERSCHEIDENE hon derden ouders te Bonn hebben geweigerd hun kinderen naar school te laten gaan, uit protest tegen het bestaan van publieke huizen in de omgeving van de scholen. CEN watertoren op de top van een tien etages tellend gebouw op Manhattan (New Vork) is uit elkaar ge vlogen. Tengevolge van het neervallend gesteen te liepen twee voorbij gangers verwondingen op, terwijl talrijke per sonen een nat pak kre gen door de neergutsen de 67.000 liter water. ^^ifl!iniiffliffliniiii!tfliiH!i!iffliiiii!iimfffl!iHnimi!in!i!iiii!iimiiitiinnft!nifflifflinifimmniiiiii!iiHHi! Heiloo Limmen Zaterdag 4 October Aanvang 7 uur Beleefd aanbevelend M. DRASjER IIIIIUIIIIMINIIIIIIIMIHIIIIIIH! Wij kunnen uw advertentie goed verzorgen ais U deze maar spoedig aan ons opgeeft CAMPERDUIN AAN ZEE! HET CAFE-RESTAURANT „CAMPERDUIN" blijft ook gedurende de WINTERMAANDEN op ZON- en FEESTDAGEN GEOPEND. Aanbev. Fa. IJ. MINKEMA EN ZONEN, Telefoon 432. LANGEDIJK. Naar wij van de zijde van het gemeentebestuur vernemen, wordt er deze winter een subsidierege ling in het leven geroepen voor het z.g. burgerwerk. De ervaringen van de Dienst Uitvoering Werken de DUW opgedaan met de subsidieverstrek king voor schilderwerk, hebben tot dit besluit geleid. Deze subsidies werden gekoppeld aan woningverbetering en woningsplitsing, welke met behulp va,i het z.g. Terlin- genfonds, de huidige rijksregeling, tot stand kan worden gebracht. Wie hier voor in aanmerking wenst te komen, dient daarvoor een aanvraag voor wo ningverbetering of voor woningsplitsing bij het gemeentebestuur in te dienen. Behalve de tekening van het object, moet de aanvrager een gespecificeerde opgave van de te verrichten werkzaam heden bijvoegen, alsmede een begroting van de kosten. De toe te kennen sub sidie betekent een aanmerkelijke ver hoging van de thans bestaande premie, daar zij een zesde van de begrote, to tale kosten bedraagt. Om een voorbeeld te noemen: Een aanvrager, die een woning laat verbeteren begroot op f 3400.krijgt als, premie 50 procent van f 280(1— of f 1400.vermeerderd met een DUW- subsidie van een zesde van de begro ting of totale kosten der woningverbe tering, dus een zesde van f 3400.dat is f 566.zodat de aanvrager een to taal-bijdrage krijgt van f 1966.—. De uitkering van de DUW-subsidie vindt door tussenkomst van het gemeentebe stuur tegelijk plaats met de uitkering van de premie. Dit bedrag wordt beschik baar gesteld nadat de werkzaamheden voltooid zijn. Nadere inlichtingen over deze materie worden verstrekt door het bureau Gemeentewerken te Broek op Langendijk en bij de afd. Sociale Za ken van de gemeente Langedijk te Zuid- Scharwoude. Tentoonstelling van W.I.K. slaagde toch goed De tentoonstelling van W.I.K., waar over we reeds eerder schreven, is on danks het slechte weer goed geslaagd. De opbrengst voor de klerenkist van de vereniging zal dan ook zeker niet tegenvallen. De uitslag van de diverse attracties was als volgt: getal voor de taart raden, getal 361, gewonnen door Jannie Hop man; Ringgooien: 1. Jac. Volger-Bus, 2. Geer, 3. W. Keizer, 4. Bobendijk; Sjoe len: 1. F. Zeegers; 2. K. Bobeldijk; 3. Jae. van Exter; Rozenboom: 1. Marry Kooy, W. A. v. d. Hurk, Zuidscharwou- de; Raden naar voetbal, getal 197: 1. G. Dekker, 2. W. v. d. Wal, 3. C. Duif. Ra den naar pop. datum 17 Aug.: 1. N. Visser, 2 N. Hout, 3 H. Tol-Bus. De eerste vijf prijzen van de verloting vie len op de nummers 1186, 1347, 971, 1392 en 497. Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk kelijk FYFFES. de beste. Herkenbaar aan hetblau- we etiket op iedere kam. echt met blauw etiket op iedere kam (Advertentie. Ing. Med.) (Van een onzer redacteuren) IK HEB een mens gekend, die zich verlaten voelde van alle andere mensen. Een mens, die zijn grenzeloze eenzaamheid trachtte te ontvluchten in de grote stad, op een stoel in de bioscoop en achter een welvoorziene tafel in het restau rant. Een mens, waar geen ander mens meer naar omkeek. Er was niemand, bjj wie deze mens iets kwijt kon van dat wat op het punt stond zijn geestelijk zijn te verteren. Die mens vond toen slechts troost bij een hond, een dier, dat niet eens de zijne was, maar hem aankeek met goede, als begrijpende ogen wanneer deze mens tot hem sprak en met zijn warme, krullende vacht tegemoet kwam aan de bij de mens bestaande behoefte ook aan tastbare warmte. Het dier gaf de mens een zij het simpele troost, waar alle andere mensen, vrienden, verstek lieten gaan. k/f _L L _i J len de organisaties, die in vele landen vestigen. En dat, omdat de mens, die WELK een bijzondere plaats kan een toch. wei enige trappen hoger staat dan dier toch m het leven van een mens h.-j dier, zich maar al te dikwijls min- innemen! Neem nu die goede, trouwe der dan animaal tegenover het dier ge- Parijse priester, abbe Gaston eens. In draagt. zijn boek „De werkers 'an het elfde Voor die eenzame mens, waarover wij uulvertelt Bruce Marshall over deze hierboven schreven en voor de goede abbe, die eigenlijk gis priester een bui tenbeentje was, die zich naar de opvat ting van zijn superieuren eigenlijk niet gedroeg zoals een priester betaamt en woonde op een klein, armzalig huur- kamertje met als enigst gezelschap zi.in poes. Een beest, dat hij met zijn grote gevoel voor humor „Sint Blasius van Cappadocie" had genoemd. Op een gegeven moment haalt de abbé zich de toorn van de kanunnik op 4 Ociober Werelddierendag abbé Gaston is Dierendag niet in de eerste plaats bestemd. Het is ook niet zo, dat men nu maar eens voor een enkele dë"haïs."Ên na overleg met de kardinaal dag wat „liever" moet zijn voor de hond, krijgt abbé Gaston van de boze kanun- het paard of de vogels. Och neen. Maar nik te lioren. dat men heeft beslaten wel is het de bedoeling, dat men zich hem uit te zenden naar Zuid-Amerika. opnieuw moreel wapent.dat men bij Abbé Gaston weet, dat hij heeft te ge- vernieuwing het zwaard scherpt om in hoorzamen, maar het verdriet om wat eigen omgeving te waken tegen mis- hij achter zal moeten laten in zijn mooie grijpen tegenover het dier. Dat men zijn Parijse parochie: zijn beschermelinge nog ongevoelige medemens er op wijst, Armelle, de duiven op het plein, zijn welk een onwaardige en soms zelfs oproerige wapenbroeder uit de oorlog: misdadige houding hij inneemt ten op- Bessier-met-het-kunstbeen, schrijnt diep zichte van het dier. in zijn hart. DE WET. Abbé Gaston bestijgt ten slotte met N ontbreekt nl. noo altiid zijn zware verdriet de trap naar zijn ons land ontbreekt n.u nog altijd kamertje. Hij hoopt er in de streling van een Dierenwet. Slechts enkele ,rti- Sint Blasius van Cappadocie langs ziin kelen m het Wetboek van StrafrvM, been nog wat afleiding te vinden. Maar, voorts een Trekhondenwet en een vertelt Bruce Marshall, toen hij in ziin Vogelwet geven ae Justitie het vecht kleine kamer terugkeerde, vond hij Sint tegen mishandeling van het dier op te Blasius van Cappadocie dood onder de treden. Maar de mazen zijn wijd en vensterbank. Hij knielde en streelde de laten ernstig wangedrag ten aanzien gehavende gestreepte vacht. Toen zei van het dier toe, waarop de rechter hij' een klein gebedje, juist voor het nog steeds niet een gevoelige straf, geval dat er in het vagevuur een hoekje maar een vrijspraak moet doen volgen. zou zijn, bestemd voor berouwvolle ka- Een uiterst deskundig opgestelde Die ters. renwet kan en zal hier een einde aan OP 4 OCTOBER, moeten maken. Het is bewezen, dat 7ATERDAG Is het Werelddierendag, menig mens zich de vrijheid van een Meer dan op andere dagen nog wil- leven zonder een dergelijke wet niet Ter gelegenheid van „Dierendag" had te Amsterdam de verkiezing plaats van de „gezelligste hond van Amsterdam". Het werd „Bruno" van de heer Stooman, die hier in de stromende regen poseert. kan permitteren. En het wordt hoog tijd, dat men zich dit in Den Haag eens goed bewust gaat worden. Men produceert er, om het eens profaan te zeggen, wetten aan de lopende band. Waarom niet die Dierenwet? Zonder een goede Dierenwet blijft de organi satie der Dierenbescherming als een schip zonder roer, dat aan de wille keur van het getij is overgeleverd. Zolang die wet er niet is, moeten daarom de krachten meer en meer wor den gebundeld tot een sterk wapen tegen mishandeling en verwaarlozing van het dier, hetgeen in feite dient te worden beschouwd als een vergrijp te gen de Schepping. Die daadwerkelijke steun kan men verlenen door persoonlijke inzet én door een lidmaatschap van de Ned. Vereni ging tot Bescherming van Dieren (Prin ses Mariestraat 40, Den Haag), die reeds op zo vele terreinen en door talrijke contacten voor het dier zeer belangrijk werk heeft verricht. Geeft u vandaag op, op Dierendag 1952! Te Brussel wordt bevestigd dat in gemeenschappelijk overleg is besloten de Benefuxconferentie op 14 October aanstaande te Knokke te houden Ook in bevoegde kringen te 's Gravenhage wordt bevestigd, dat de conferentie op genoemde datum zal worden gehouden. DE 20.000 OP 14995 Op nr 14995 van de 517de Staatsloterij, eerste klasse, tweede lijst, is f 20.000.— gevallen. Beschonken wielrijder aangereden BROEK OP LANGENDIJK Een wielrijder uit Broek op Langendijk, ze kere W., die kennelijk te diep in het glaasje gekeken had, werd door een NACO-bus aangereden, waardoor hij kwam te vallen. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, maar de fiets werd flink beschadigd. Doordat de chauffeur goed op zijn qui vive was, werd voorkomen, dat de be schonken fietser onder de bus terecht kwam. De rijkspolitie heeft W. ter ont nuchtering in het politiebureau ingeslo ten. POSTCOMMANDANT GESTATIONNEERD NOORD-SCHARWOUDE - De wacht meester B. Welle uit Bergen aan Zee, die onlangs werd overgeplaatst, is thans gestationneerd als postcommandant te Noord-Scharwoude. Veel belangstelling voor K.L.M.-avond Dat de K.L.M. reeds bij velen een goede bekendheid geniet en veel aan trekkingskracht heeft, bewees Woens dag de zeer grote opkomst voor de cul turele avond die georganiseerd was door de Bond van Plattelandsvrouwen in samenwerking met de Hollandse Maatschappij van Landbouw en de afd. Tuinbouw daarvan, alsmede de Bond van Land- en Zuivelarbeiders. De heer Blaauw wees in zijn ope ningswoord op liet nut van deze samen werking, en gaf daarna het woord aan de vertegenwoordiger van de K.L.M., die oerst een tweetal films liet zien, n.l. „30 jaar K.L.M.", waarin de gigan tische groei vanaf het begin was te zien, en als tweede „Een ontmoeting in de lucht". Na de pauze vertelde mevr. v. d. Berg iets over de opleiding van de stewardessen, waar zeer veel studie aan voorafgaat. Het hoogtepunt van het programma was de vertoning van een kleurenfilm ..Boven Caraïbische stranden", welke vele mooie natuur opnamen en veel interessante gewoon ten over de bewoners van die streken gaf. VERVOLG STADSNIEUWS Rubber op Het witte doek De Koninklijke Vereniging Oost en West heeft gisteravond in het Wapen van Heemskerk een interessante avond gegeven, die geheel werd verzorgd door de Rubber-Stichting te Delft en waar voor vooral van de zijde van de school gaande jeugd flinke belangstelling be stond. De heer M. de Wijs hield een inleiding tot de film. die de ontginning van tropische oerwouden tot rubber plantages in de door Firestone gestichte republiek Liberia in beeld bracht. Ver der werden films vertoond over het nut en de fabricage van rubberproducten. Gisteravond werd in café de Oude Herberg te Heiloo het eerste gedeelte van de tweekamp tussen de biljartver eniging „De Oude Herberg" en „Drie Ruiten" uit Alkmaar afgewerkt. De eerste vijf partijen werden de vorige week door Drie Ruiten met 32 ge wonnen. De Alkmaarders konden niet voorkomen dat de gastheren gister avond de balans weer in evenwicht brachten door nu met 3—2 te winnen De beslissing zal dus moeten vallen in het tweede deel van de tweekamp waarin twee zestallen van deze vereni gingen de keu's zullen kruisen. Het scheen aanvankelijk dat Leo Ileynis zijn tweede nederlaag tegen Mors zou gaan incasseren. De Drie Ruiten-man begon met een serie van 29 en stond na de derde beurt vrij gunstig met de stand 347 in zijn voordeel. De schrik sloeg hem echter in de benen toen Heynis in zijn vierde beurt een serie van 46 produceerde en daarmede de partij een geheel ander aanzien gaf. Toch kwam Mors nog te rug. Na negen beurten was de stand 8684. Mors had daarmee echter ai zijn kruit verschoten en kon niet an ders meer dan poedelen. Heynis had voor de laatste 14 caramboles nog vier beurten nodig. Stadegaard (Oude Herberg) bracht er in zijn partij tegen Kalman totaal niets van terecht. Van zijn 28 .beurten liet hij niet minder dan 19 poedels noteren Hij bereikte het magere resultaat van 26 caramboles, zodat Kalman totaal geen moeite had de 75 vol te krijgen Spannender was het treffen tussen Jaap Smit en Ben Wijkhuizen. Smit zegevierde, dank zij series van 25. 51, en 29, met een voorsprong van slechts 19 earmboles. Cor Smit werd door Van Stralen eveneens met piiniem verschil verslagen. Hoogvorst gaf Kranenburg verloor 100 12 84 12 75 23 26 23 150 13 131 13 74 24 80 24 100 32 56 32 12 46 8.33 29 7.- 13 3.26 6 1.13 13 51 11.54 32 29 3.12 9 1.75 weinig kans. De Alkmaarder met 56 tegen 100. De uitslagen luiden: Heynis (DOH) Morsch (DDR) Kalman (DDR) Stadegaard (DOH) J. Smit (DOH) Wijkhuizen (DDR) C. Smit (DOH) Van Stralen (DDR) Hoogvorst (DOH) Kranenberg (DDR) De kolommen betekenen achtereen volgens, earmboles, beurten, hoogste serie, moyenne. Zaferdaqmiddaq-voefbal Het wordt tijd voor Jong Holland om morgenmiddag in de „Overdie" de eerste overwinning binnen te halen. Toch zullen de hoofstedelijke tram conducteurs zich niet zo maar gewon nen geven. De Westfriese derby die in Hoorn plaats zal vinden tussen Zwalu wen en Dindua, kan veel spanning brengen. Als favoriet tippen wij Zwa luwen. Marken wacht ook nog op de eerste zege, onmogelijk ïijkt het ons in de uitwedstrijd tegen Kromhout niet. AMVJ zal een hele dobber heb ben om in de Wormer twee punten rijker te worden. Blauw Wit is thuis niet gemakkelijk te kloppen. HCSC heeft in de marinestaid de beste kansen tegen Robaver. Jong Holland komt morgen met de volgende opstelling: Doel. Hoekstra. Achter: Kouwen en Van Westrienen. Midden: Romeyn, Van Til en Rol Voor: Goosens. Dragtsma, Jansen, d. Beek en Tesselaar.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2