Moeder van wijlen Fritz Conijn nam verzetskruis in ontvangst Zeshonderd deelnemers aan de 8 October-optocht ren F Reclasseringsdag Biologie won hei toch nog van hei machineschrijven Jimmy Brown als diepzeeduiker 65' bakkerij Pauelsen Ook bericht yoor onze oost-Abonnees AGENDA Federatie van V.V.V.'s komt in belangrijke vergadering bijeen f eert weer 890 26" SPECULAAS H M. de Koningin reikte posthuum toegekende decoraties uit EEN ONTROERENDE PLECHTIGHEID voor hen! Militair schouwspel in ochtend- en avonduren VLAGGEN, MUZIEK EN VETPOTJES ALKMAARS ONTZET IN DE RADIO De prijzen op de kaasmarkt "V Burgemeester beveelt collecte warm aan DE HEER W. F. DORGELO GEHULDIGD Vijf en twintig jaar als leraar in dienst van de gemeente Muizen waren eens vaste bezoekers van de klas Bergense kunstenaars schrijven open brief Voor propaganda in 1953 f 14000 - begroot Vijftig jaar fabrikant van grafkisten Burgerlijke stand VRIJDAG 3 OCTOBER 1953 oopjesl lerden aan- ëvenaard lerenpyama s, arm, Tricot dames- hand schoenen, prima kwali- ;wart, 060 rrijs, v/a deren dames enen, gevoerd aerd, in zwart, n alle ver- Q75 tinten, v/a >kte breikatoen tende „prima" md, per 70 c L 00 gram le breiwol, sse kleuren, zeer r. kinderkleding, in 100 gram J90 Kolenkitten, in zwart emaille flinke maat, nu slechts ^90 Kachelrekjes, 3-slags, extra I voordelig, O45 slechts i en -sport- interlock, slig, voor 75c per stuk jaar, ra. pnraa in goud, Hekelstraat 17 ZATERDAG 250 gram van 55 ct voor 45 ct ANTROERD nam de moeder van wijlen Fritz Conyn, mevr. Conjjn-Schroder van de Nassaulaan 19, gistermorgen uit handen van H.M. Koningin Juliana iict verzetskruis in ontvangst, dat posthuum aan haar zoon was toegekend voor zijn verdienstelijk werk als verzetsstrijder. Met haar waren de nabestaanden van 18 gesneuvelde illegale werkers gekomen naar de Burgerzaal in het Koninklijk paleis op de Dam om een dergelijke onderscheiding te ontvangen. Het werd een indrukwekkende plechtigheid, waarbij een hoogbejaarde moeder uit Overjjsel, ondersteund door één harer kinderen, met tranen in de ogen onze Landsvrouwe dankte voor deze onderscheiding. MET VERSCHILLENDE oud-illegale werkers woonden de Commissaris sen der Koningin uit de provincies Noord-Holland, Friesland. Drente, Gel derland. alsmede de minister-president dr W. Drees, de vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, luitenant-gene raal D. C Buurman van Vreeden, mr A. J. d'Ailly, burgemeester van Am sterdam, oud-minister L. Neher, als mede andere militaire autoriteiten de plechtigheid bij. Voordat H.M. de Koningin de onder scheidingen uitreikte, hield zij een korte toespraak tot de nabestaanden van de gedecoreerden, waarbij zij de hoop uitsprak, dat in de harten van de aanwezigen de dankbaarheid over de daden van hem o£ haar, die zo dier baar waren, zouden mogen overheer sen. „Zij streden voor een zuiver ide aal", aldus onze Vorstin. „Het eind doel van de strijd hebben zij niet be reikt. Wat zij toereikten was het einde van hun leven en ook het einddoel van ons allen". H.M. Koningin Juliana hoopte, dat ook van ons allen eens ge zegd kan worden, dat wij trouw zul len zijn tot in de dood. „Het Neder landse volk deelt in uw dankbaarheid om hun lichtend voorbeeld als sym bool, waar-van deze onderscheidingen worden uitgereikt." Na de uitreiking der onderscheidin gen werden de nabestaanden door H.M. de Koningin ontvangen, waarbij onze Landsvrouwe geruime tijd met hen sprak. Zijn daden TRITZ CONIJN begon in 1941 als 17- jarige jongen hij was toen nog leerling van het R.K. Lyceum met het inzamelen van gelden ten be hoeve van nooddruftige gezinnen van Fritz Conijn is geëerd wegens zijn per soonlijke moed in de harde onder grondse strijd. Maar evenzeer geldt zijn onderscheiding voor hen, die naast hem hebben gestaan en met hem in de K.P. Alkmaar de bezetters het hoofd hebben geboden. Hun namen willen wij op dit ogenblik nogmaals in de her innering brengen. Wij vergeten toch al zo snel.... Jac. Frenckcn en Albert Reulen. medestichters van de K.P. Roermond, sloten zich in Januari 1944 bij Fritz Conijn aan. Zij lieten op 15 Juni 1944 hun leven voor liet vuurpeloton. Voor beiden is te Maastricht bij Roermond een monument opgericht. Gerard Veld man sneuvelde in de nacht van 10 op 11 October 1944 te Rustenburg bij Ursem in eeu gevecht met de landwacht. Zijn nram wordt in Alkmaar met trots ge dragen door een R.K. padvindersgroep. René Prins uit Beverwijk en Klaas Ritzema uit Groningen, die korte tijd in Alkmaar en omgeving met de K.P. opereerden werden in Juli 1944 gefusil leerd. De illegale werker Bruin uit Alkmaar vond de dood door het vuur peloton in dezelfe maand. Hij was we gens huisvesting van K.P.-ers, tezamen met Van 't Laar en Knip gearresteerd, van wie alleen laatstgenoemde het con centratiekamp overleefde. Eind Augus tus 1944 werd gefusilleerd Thijs Zonder buis uit Heiloo. die als LO-er nauw met fle K.P. samenwerkte en door Fritz Co nijn en zijn mannen dan ook als hun gelijke werd beschouwd. Op dezelfde dag, 5 Sept. 1944, dat Conijn zijn leven offerde in het kamp te Vught, viel daar zijn K.P.-kameraad Hans Voskuil. Deze was in Juli te Brussel gearresteerd. Een medewerker, die in Alkmaar minder bekendheid genoot, maar voor de K.P.- ers in Amsterdam een waardevol con tact vormde, was Elias, die in October 1944 werd gefusilleerd. De anderen be leefden de bevrijding. Van hen is korte tijd geleden Herman Bak overleden. Hij heeft de waardering voor het dappere werk van de K.P. Alkmaar, die thans in de onderscheiding voor wijlen Fritz Coniin tot uiting is gekomen niet meer mogen meemaken. Pierre, de naaste medewerker van Fritz Conijn, Tante Maria, Ina, Duitse Kareltje, Ben, Jan Laan,™ Elsje uit Beverwijk, waren de schuilnamen voor de andere leden van de Kp.-Alkmaar. Pierre, de heer P. de ie, heeft hen bij de plechtigheid in het Koninklijk Paleis vertegenwoordigd. Met ingang tan 4 October be staat de mogelijkheid voor abon- ,e n krant Per Post be zorgd krijgen, deze op Zaterdag aan de postkantoren af te haien tussen 6 en 7 jur. Voor plaatsen, behorende tot de bestelkring van een poststation, moet men de krant tussen 6 uur en kwart over o afhalen. Het geldt hier een proef regeling waardoor alle abonnees van onze bladen de Zaterdag-editie vóói Zondag in hun bezit kunnen heb ben. Er behoeft hiervoor geen en kele formaliteit te worden vervuld Wij vertrouwen erop, dat onze abonnees deze -egeling, die werd getroffen na overleg tussen de Dagbladpers en de P.T.T.. zullen weten te waarderen door hun krant inderdaad op de vastgestel de tijden te gaan halen. DE DlnECTIE zeevarenden. Na zijn eindexamen in 1942 breidde hij zijn hulpactie in Alk maar uit, waardoor hij mede de basis legde voor het werk van het Nationaa. Steun Fonds, dat hij voor de kop van Noord-Holland beheerde tot aan het begin van zijn KP-acliviteit. „Dank zij de vele illegale verbindingen, waar over hij in de loop van de tijd de be schikking kreeg, kon er weinig op verzetsterrein gebeuren, waarvan hij geen weet kreeg", zo lezen wij in het standaardwerk van de L.O.K.P. „Het Grote Gebod". Via het NSF-werk kwam hij in het werk van de Landelijke Organisatie voor Onderduikers (L.O.), waarna hij in Januari 1944 een ontmoeting had met de K.P.-leider voor -het Westen. Er werd een knokploeg voor Noord- Holland gevormd, die onder leiding van Fritz Conijn de voorbereidingen trof voor de overval op het distri butiekantoor te Alkmaar. Behalve het kraakwerk zorgden Fritz en zijn jon gens voor verzorgingswerk, piloten- hulp. spionnage, enz. Niet alleen in Noord-Holland, maar ook elders ontwikkelde Fritz Conijn een grote activiteit. Hij assisteerde bii de overval op het distributiekantoor te Houten en bij de overval in het politiebureau te Delft, waar twee ge vangenen werden bevrijd en 38 pisto len werden gekraakt. Begin 1944 werd een zelfstandige K.P.-ploeg te Alkmaar opgericht, die in Noord-Holland, onder de bezielende leiding van Fritz Conijn zeer veel werk verzette. In het tweede halfjaar 1944 werd hij tijdens een bespreking in een restau rant bij de Berlagebrug te Amsterdam ten gevolge van laf verraad door de S.D. gearresteerd en op 6 September 1944 in het kamp Vught gefusilleerd. 'Uit. handen van H.M. Koningin Juliana ontving mevrouw Conijn Schroder gistermiddag het post huum aan haar zoon Frits toege kende verzetskruis. HE OPTOCHT DIE OP 8 October door de straten zal gaan belooft iets zeer bij- u zonders te worden. Het wordt een parade van vele interessante vrouwenfi guren uit de historie, die zich in fraai gemonteerde wagens en groepen aan den volke zullen vertonen. Cijfers zijn meestal dor, maar toch buitengewoon gemak kelijk om aan te duiden, dat deze optocht niet alleen in naam, doch ook in feite het hoogtepunt van de ontzetviering zal zijn. Veertien praalwagens zes en twin tig groepen, vijftig paarden en drie muziekcorpsen met twee drumbands, in totaal zeshonderd personen, zullen hieraan medewerken. TN HET programmaboekje is, behalve de routes, die de optocht en de mili taire colonnes 's morgens en 's avonds volgen, een historische beschrijving van de in 40 nummers uitgebeelde vrouwen figuren opgenomen. De gemeente-archi varis de heer Th. J. Wortel schreef deze toelichting. Het zou te ver voeren alle nummers hier op te sommen. Jeanne d'Arc zal present zijn, Marie Antoinette ook en vele andere belangrijke vrouwen, die, in het verleden naam hebben ge maakt. Er zijn' ook nummers als: „De vrouw in de politiek" en de „Vrouw in bet maatschappelijk leven", twee voor- beeluen van de rijke schakering die de optocht zal bieden. Het militaire schouwspel in de mor genuren met de inspectie van de marine-eenheden op het Stationsplein door de Commandant Zeemacht Neder land schout-bii-naclit F. T. Burghard en de Nederlandse territoriale bevelhebber generaal D. J. Buurman van Vreeden. zal een nieuw element zijn op het 8 Octoberfeest. Na het défilé voor het Stadhuis ma ken de militairen een lange mars door de binnenstad en buitenwijken. De co lonne zal op het Stationsplein worden ontbonden nadat het bestuurslid de heer G. Grondma de matrozen en sol daten heeft toegesproken. Zoals bekend is, verleent de Koninklijke Mariniers kapel o.l.v. de kapitein der mariniers Gijsbert Nieuwland zijn medewerking aan dit défilé. Ook 's avonds zullen in do straten militairen marcheren. Dan zijn het de mannen van de Nationale Reserve, die met hun eigen drumband uit Amsterdam de aandacht vragen. Evenals 's morgens gaat ook hun route door de buitenwijken. De vierde optocht is die van de kinderen, die door de binnenstad zullen wandelen als de marine met slaande trom de rand van de stad is ge naderd. De andere punten van het program ma zijn: Estafetteloop, demonstratie ze venhandbal, vuurwerk, kranslegging en niet te vergeten het concert in de Grote kerk. waar het Requiem van Verdi zal worden uitgevoerd. Het bestuur van de 8 Octobervereni- ging heeft de hoop uitgesproken, dat de Alkmaarse burgerij op 8 October spontaan de vlaggen zal uitsteken en eventueel haar huizen met vetpotjes of iets dergelijks zal verlichten. Ditzelfde geldt natuurlijk ook voor de buurt verenigingen, die er echter om moeten denken, dat liet aanbrengen van een electrische verlichting door een erkend installateur moet geschieden. Hiervan moet uiterlijk 6 October worden ken nis gegeven aan de Lichtbedrijven. Op 8 October n.m. 5.50 uur zal de kapitein W. J. v. d. Poel in de rubriek „In dienst van het vaderland" voor de N.C.R.V. via de zendêr Hilversum I een causerie houden over het onderwerp ,Van Alkmaar begint de Victorie". VRIJDAG,. Harmonie Theater, 8 uur: Bente van de Zonnehoeve (aile leeftijden); Cinema Americain. 8 uur: Het huis bij de ri vier (.18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Klokslag 12 (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zondige grenzen (18 jaar). Sted. Museum: Klein Plastiek 1012, 25, 79 uur. Landbouwhuis, 8 uur: Lezing over Requiem van Verdi (Corn. Jonker). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7.30 en 9 uur. Rex theater 2.30 uur matinee. Gulden Vlies, 8 uur: Alkm. Operette ver. met De Circusprinses. Sted. jyiuseum: Klein Plastiek 10—12, 25. 79 uur. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond U.K.K. NOORD-SCHARWOUDK. Concordia, 8 uur: Caecilia met „Victoria en haar huzaar. HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Vrijdag 15.14 3.37 Zaterdag 15.47 4.17 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 15.19 3.42 9.19 21.42 Zaterdag 16.01 4.22 10.01 22.42 Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 3 stapels fabrieks- kaas en 7 stapels boerenkaas, totaal 10 stapels. De prijzen waren f 2.18 voor fabriekskaas en f 2.25 voor boerenkaas. De handel was goed. Woensdag waren er op de kaasmarkt te Woerden 193 partijen; le soort f2.43 f 2.46, 2e soort f 2.38—f 2.42, extra f 2.52. De handel was matig. Op de kaasmarkt de Gouda waren Donderdag aangevoerd 276 partijen, le kw. f 2.42—f 2.47. 2e kw. f 2.39—2.41, extra zware kwaliteit tot f 2.56. De han del was kalm. MORGEN, 4 OCTOBER, worden van alle stadgenoten en bezoekers van Alkmaar wederom bijdragen gevraagd voor het werk van de reclas sering. Ik hoop van harte, dat ge u er niet van afmaakt met de zucht: ,.al weer een collecte!", en dan het kleinst mogelijke geldstuk in de bus laat glijden. Ik hoop. dat ge u bedenken wilt, dat het werk waarvoor uw bijdrage gevraagd wordt, noch met achteloosheid of schouderophalen noch met een tiaar uw draagkacht te geringe gift wordt gediend. Reclas sering is het beoefenen van praktisch Christendom in volheid en op rechtheid. Niet iedereen behoeft er metterdaad aan mee te doen. Maar moeten zij, wier idealisme hen tot deze nobele arbeid drijft, danook de kosten daarvan te hunnen laste nemen? Zij zouden het gaarne willen, maar zij kunnen het niet, want de reclasseringsarbeid vraagt veel geld, en hoe meer middelen binnenstromen, hoe meer zegenrijke vruchten de arbeid zal afwerpen. Ik beveel de reclasseringscollecte warm bij u allen aan. WYTEMA, burgemeester van Alkmaar. „PEN ZEER GEACHT RAADSLID heeft eens gezegd, dat het beter zou zijn aan de Handelsschool het vak biologie door machineschrijven te vervangen. Ik hen blij dat dit niet gebeurd is en dat ik de leerlingen niet alleen de handels waarde van de voortbrengselen der aarde heb kunnen onderwijzen, maar tevens hun aandacht heb mogen vragen voor hetgeen gratis wordt aangeboden: de na tuur". Deze woorden sprak de heer W. F. Dorgelo gistermiddag in het v> apen van Heemskerk, waar hij wegens zijn 25-jarig jubileum als leraar in dienst van de gemeente Alkmaar door leraren en leerlingen werd gehuldigd. den, dat zij niet eens bjj machte waren de lessen te verstoren. „Het onderwijs aan de Handelsschool heeft mij veel vreugde gegeven." zo be sloot de heer Dorgelo. „maar toch ge voel ik op deze dag ook weemoed voor al het moois, dat voorbij" is gegaan en nooit zal terugkeren." Zaterdagmorgen zal de jubilaris door leraren en leerlingen van het Murmel- lius-gymnasium worden gehuldigd. r\E WETHOUDER van Onderwijs. de u heer R. Bakker, was met het dossier van de jubilaris naar de feestzaal ge komen om daar te vertellen, dai de heer Dorgelo reeds op 19-jarige leeftijd zijn onderwijzersacte behaalde, in 1917 vier jaar later gevolgd door de hoofd- acte. Hij diende het lager onderwijs drie jaar, totdat hij in 1920 werd be noemd tot tijdelijk leraar plant- en dierkunde in Zaltbommel. De heer Dor gelo, die intussen de acte M.O. Plant en Dierkunde had verworven, verhuis de op 3 October 1927 naar Alkmaar, waar hij aan de Handelsschool en het Murmelliusgymnasium werd verbon den. Deze onderwijsinrichtingen is hij vijf en twintig jaar trouw gebleven, wai het gemeentebestuur aanleiding gaf de jubilaris te onderscheiden met de leg penning van de gemeente Alkmaar, die gisteren door wethouder Bakker werd overhandigd. De bloem |"\E DIRECTEUR van de Handelsschool, L* de heer G. A. M. Snijders, vond, dat hij na de determinatie van de jubilaris door wethouder Bakker, die via de wor tels en de kelkblaadjes bij de bloem was gekomen, het beste met de bloem kon verder gaan. Hij schetste de heer Dorgelo als een rustig, kalm en be zadigd Ieraar, die zich met hart en ziel aan de opvoeding van de jeugd heeft gewijd. Hoe zwaar het leven soms voor hem was, de school heeft daar nimmer iets van gemerkt, aldus de heer Snij ders. Namens de collegae bood hij de jubilaris een boekwerk en een kist si garen aan. Ook de leerlingen wilden niet achterblijven. In naam van hen overhandigde Hans Reinders uit 4A de jubilerende leraar een bureaulamp. In zijn dankwoord zei de heer Dorge lo. dat hij steeds-met veel genoegen in dienst van de gemeente Alkmaar werkt, omdat het contact tussen leraren en ge meente veel hechter is dan tussen hen en het Rijk, welke ervaring hij als, leraar aan de Rijks H.B.S. te Enkhuizen had opgedaan. Spreker herinnerde aan de oude school in de Doelenstraat, waar de muizen door de klas liepen en zelfs De Verbrande Pan De kunstenaars van Bergen, ruim veertig in getal, hebben een open brief gericht tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, de ministers van Onder wijs. K. en W. en van Landbouw en Voedselvoorziening, aan bet gemeente bestuur van Bergen, alsmede aan allen, „die belang' stellen in het behoud van een der mooiste natuurschoon-gebieden in ons land". Het betreft het duingebied rond de Verbrande Pan, ten Zuiden van de Zeeweg van de Fransman naar Ber gen aan Zee, waarover ook het vorig jaar een en ander te doen is geweest. Toen sloeg Bergen alarm, omdat dit duingebied veel van zijn schoonheid dreigde te verliezen als gevolg van de door de DUW uitgevoerde werken voor het Prov. Waterleidingbedrijf. OP 4 OCTOBER: DIERENDAG Ontvangen voor het te stichten asyl van mevr. C. P. R. f 2.50, van N.N. te St. Pancras f 1.-, van Zus f 1.-, van dames Van M. en L. f 5-, van mevr. W. f 2.50. Het adres van de penningmees- teresse is: mej. Hagedoorn, Graaf Jan kade 3, van de inspecteur, de heer C. Verwer: Zaagmolenstraat 36 (over de Friese brug). Zoals Wij reeds meldden, zal de Fe deratie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal op Dinsdag 28 October in het restaurant „De Nieuwe Karseboom" te Zaandam in najaarsver gadering bijeen komen. Naast de opzegging door de gemeente Alkmaar van de huur van het kantoor- in het Waaggebouw, vermeldt de agen da o.a. vaststelling van een huishoude lijk reglement, wijziging van de begro ting 1952, behandeling van de begroting 3953, bestuursverkiezing, waarbij aftre dend zijn de heren mr. D. Breebaart te Zijpc. M. Niele te Egmond aan Zee en M. W. v. d. Garde Ji. te Schoor], die zich allen herkiesbaar stellen en be sprekingen van de plannen in verband met de propaganda. Uit de wijziging van de begroting van 1952 blijkt, dat het saldo over 1951 f 6000 heeft bedragen, het aandeel in de pro vinciale subsidie f 5762.50 was. de op brengst van de Verkeerseourant verviel daar dit orgaan per 1 Januari 1952 niet meer onder auspiciën van de Federatie valt en de loterijontvangsten f 4000 mee vielen, waardoor do nieuwe raming van de loterij op f 16042.73 is gesteld. De uitgaven voor propaganda zijn nader begroot op f 8792.De gewijzigde be groting voor 1952 sluit met een bedrag zo'n gewoon verschijnsel waren gewor- van f 31530.23. 55. „Néé, géén Kroosduiker en geen Reuteivink", zei Bonkie Biezebijler, maar wèl Bouk en Siem. Dat zijn ten slotte jongens die van wanten weten. Die zitten nu wel met z'n tweeën vast, maar wie zal ons beletten hen allebei te bevrijden? Dat lijkt me niet zo héél moeilijk. Als Jimmy Brown en ka pitein Toontje morgen er op uit trek ken, dan is er niemand, die de twee ge vangenen bewaakt en dan is het toch een klein kunstje ze uit bun kerker te halen". Sjonnie begon breed te glim lachen, toen hij dit plan hoorde. Hij stond op en gaf Bonkie een ferme klap op zijn schouder, 't Ei van Klumbum- btts". zei hij opgewekt „Dat ik daar niet eerder aan gedacht heb. En 't moet dan wel heel raar lopen als wij met z'n vieren niet in staat zijn dè schat in handen te krijgen". Bonkie sn Sjonnie dronken nog een biertje op de goede afloop en daarna kropen zij on der de wol. Zij spraken af elkaar de volgende ochtend om zes uur in de buurt van het Rode Paard te ontmoe ten. „We wachten rustig tot Brown en Toontje naar het wrak zijn vertrokken en dan is het zaakje gauw gepiept" zei Bonke Biezebijter. Voor 1953 wordt het saldo van de vorige rekening begroot op f 12023.81. Geschat wordt, dat aan bijdragen van aangesloten VWs, donateurs en ge meentelijke subsidies f 3200 zal worden ontvangen en aan provinciale subsidie f 5762.50. Voor propaganda in 1953 is een be drag van f 14000.uitgetrokken. De begroting sluit met een bedrag van 1 21466.31. Blijkens het concept-huishoudelijk reglement wordt voorgesteld de con tributie van de leden van de Federatie te stellen op 14 pet van de door de le den ontvangen normale inkomsten tot f 3000.5 pet van f 3000f 6000 en 2 pet. van f 6000 en hoger. De minimum contributie van de verenigingen zal f 50.— per jaar bedragen en de f 500 per jaar niet overschrijden. Zaterdag is het precies 50 jaar ge leden, dat de heer N. Landman de timmerzaak van de heer Van der Waal in de Ramen overnam. De heer Land man werd bij het werk, dat hij overal in de stad uitvoerde, geassisteerd door zijn zoon, die hem al die jaren terzijde heeft gestaan en na het overlijden van zijn vader de zaak alleen bleef voort zetten. Het is die zoon, de thans 68- jarige heer H. J. Landman, die Zater dag de felicitaties bij dit unieke zaken- jubileum in ontvangst zal nemen. Vcoi'heen was hij in de eerste plaats aannemer, in de tweede plaats pas grafkistenfabrikant, maar zo'n vijftien jaar geleden besloot de heer Landman zich alleen tot de grafkisten te beper ken. Hij heeft er in deze halve eeuw duizenden afgeleverd en is nog lang niet van plan de hamer en de schaaf neer te leggen. Velen zullen Zaterdag de jubilerende heer Landman geluk komen wensen. Wij doen dit vanaf deze plaats. Geboren: Jacques G„ z. van G. B. T. Frehe en G. P. H. Meijer. Jan, z. van A. van Ravenhorst en C. II. van 't Veen. Catharina H„ d. van C. J. Smit en H. L. Meeldijk. Maximiliaan A. J., z. van J. J. M. Koekenbier en P. Vrlens, Bigte, z. van S. Piinsinga en J. den Herder. Maria J., d. van D. J. Wolden- dorp en P. E. H. van Gijsen. Ondertrouwd: Andreas J. Roozen- daal en Antje F. de Geus. Hendrik Groen en Trijntje Roozendaal. Jacob Bruin en Hermanna van den Berg. Jan Slot en Nelly Ploeger. Hendrik Vas- binder en Betty Sollie. Overleden: Lodewijk Jansen, 84 jaar, gehuwd met J. Hogetoorn. Antje de Geus, 61 jaar, gehuwd m»t T

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5