aat van ianta I Benelux-ministers staan voor een moeilijke opdracht ALKMAABSCHE COURANT DE AMERIKANEN ZIJN INGELICHT OVER „CIRCUS EUROPA" 1 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Weer een Meteor neergestort L 1 Kremlin wensi Kennan niet meer als ambassadeur De prins ook naar Ecuador Nederland streeft naar atoomschip Ruimt de geschillen toch op! ©ié Zatebdagnutntneb imn de n van de deling .1.35.- ial raak op EDDEN- ng .f. 25.90 Zaterdag 4 Oct. 1952. 149e Jaargang No. 235 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN In November iweede confereniie DE komende ministerconferentie van de Benelux, die zich voor verschillende urgente problemen geplaatst ziet en waarvan dientengevolge veel wordt ver wacht, zal reeds beginnen op de avond van de dertiende October. Deze bijeen komst in „La Reserve" aan het Albertstrand in Knokke, is -te beschouwen als een voorbereidende conferentie. Na de besprekingen zullen de ministers der drie landen aan hun ambtenaren de richtlijnen geven voor de voorbereiding der tweede conferentie, die waarschijnlijk begin November wordt gehouden en waar men hoopt tot besluiten te komen. Thans zullen de hangende vraagstukken wor den besproken, waarbij men vanzelfsprekend van gedachten zal wisselen over de moeilijkheden, die zich voor een aantal takken der Belgische industrie voor doen in verband met de concurrerende Nederlandse invoer en de daardoor ont stane werkloosheid bij onze Zuiderburen. Voorts wordt aangenomen, dat de ministers ook de instelling van bepaalde Benelux-organen onder het oog zullen zien. Soepelheid van beide kanten gevraagd Een gevolg van „slechte weersomstandigheden DE NEDERLANDSE DELEGATIE In Nederland bestaat vrijheid van meningsuiting Koud weekend, doch meer zonneschijn WEERBERICHT Moed van Pierre werd beloond mm- VERTOORND OVER „LASTERLIJKE TAAL" V.S. nemen voorlopig geen tegenmaatregel De kwestie van de baan Uitnodiging aanvaard Onderzoek tesamen met Noorwegen Wijs woord voor Labour-mensen Att/ee en Morrison bleven populair telt 12 pagina'l Kinderverlamming loopt thans terug A.R.-Crisis Nieuwe ambassadeur van Engeland in de V.S. SPETTEN .1.59.75 .1.79.50 kRPETTEN .f. 23.50 .1.45.- t. Zuiver-wot- lette Perzische met binnen- iwee-persoons, >kkussens, voi- antie 1.69.50 oons ledikant dheids-spiraal antie f. 59.50 dekens grote oons t Planta en.. Ti... dat smaaktt Iers dan die alle- f mij maar Planta" receptbriefjes eenvoudig ïm is er steeds met inkt oed kijkt, kun je het ver- ikt. „Maar waarom heeft lij zo volkomen onschul- n verzonnen?" vraagt ze. ïouders op. Hij weet het Directie: j. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAABSCH CODBANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per mun. Familieberichten 20 ct p. m m Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling. 2.02 per mnd. f 6.05 per kwartaal plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 VOLGENS „La Cité" zouden de Bel gische onderhandelaars hun Neder landse collega's in het bijzonder het volgende voorstellen: a. Maatregelen te nemen om de moeilijkheden, waaraan de getroffen industrieën het hoofd te bieden hebben, te helpen verlichten, b. De onmogelijkheid voor België te er kennen de lonen te verlagen of tot een devaluatie over te gaan om zijn prijs niveau te verlagen, c. De economische en financiële politiek van beide landen nader tot elkaar te brengen, d. Zekere maatregelen aan Nederlandse zijde te Gistermiddag omstreeks één uur is op de grens van de gemeenten Leusden en Amersfoort, op vijf meter afstand van een woning, waar het gehele gezin aan tafel zat, een gloster meteor-straaljager brandend neergestort. De piloot, de 23- jari.ee vaandrig-vlieger Sehmitz uit Roermond, kwam om het leven. De straaljager, die afkomstig was van de vliegbasis Soesterberg, vloog in for matie met drie andere toestellen en vloog plotseling in brand. De piloot heeft blijkbaar nog getracht het vliegtuig te verlaten. In een boom werden resten van een parachute gevonden. De luchtmachtvoorlichtingsdienst wijt de ramp aan „plotseling opkomende slechte weersomstandigheden". BALLON LICHTTE EEMSSCHIP Met behulp van een versperringsbal lon zijn bergers er in geslaagd een Dinsdag bij St. Ives in Cornwall op de rotsen gelopen Britse mijnenveger los te trekken. Door de ballon aan het schip te bevestigen werd een opwaartse druk van 50 ton verkregen. \TAN Nederlandse zijde zullen Waarschijnlijk aan de Benelux- conferentie te Knokke deelnemen: de minister-president dr. W. Drees, de minister van Buitenlandse Za ken mr. J. W. Beyen, de minister zonder portefeuille mr. J. M. A. M. Luns, de minister van Sociale Zaken J. G. Suurhof, de minister van Economische Zaken prof. dr. J. Zijlstra, de minister van Finan ciën J. v. d. Kieft en de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening S. L. Mansholt. (Van onze Haagse redacteur) IN' de loop van Vrijdag heeft de Amerikaanse ambassade, die aan het departe- ment van Buitenlandse Zaken in Den Haag om inlichtingen had gevraagd over de opvoering van het toneelstuk „Circus Europa" van Ary den Hertog, ter gelegen heid van de opening van de Haagse kunstmaand, een antwoord ontvangen. Donderdagavond is een vertegenwoordiger van het departement het stuk nog eens gaan zien; het zal ook hem wel moeite hebben gekost er een anti-Ameri kaanse strekking in te ontdekken, maar men kon nu ten minste beslagen ten ijs komen. Af en toe nog een bui De gehele dag stegen gisteren de barometers in onze omgeving aanzienlijk. Een front met enige regen passeerde ons gistermorgen, waarna de wind naar het Noorden ruimde en tot krachtig aanwak kerde. Dit front behoorde bij een depressie, die nu over de Oost zee naar Finland trekt. Boven de Oceaan breidt zich een krachtig hogedruk-gebied in de richting van IJsland en de Noordzee uit. Al deze luchtveranderingen hou den in. dat het weer een verbete ring ondergaat. De kans op een enkele bui, die zich boven het nog warme Noordzeewater ge makkelijk ontwikkelt, is hier in de kuststrook niet onmogelijk, maar veel regen is er voorlopig niet te verwachten. De tempera- tuur gaat er nog niet Op vooruit en zal de eerste dagen zelfs nog its leger blijven. Het weer ge durende het_ weekend zal flinke zonnige perioden kennen, maar Z°°T. b£?>» October blijft het te hond. Dit vooral 's nachts, want tn het binnenland is er weer kans op nachtvorst. In Noord-Scandina- "ie is het zelfs al winter gewor den en komt er 's nachts acht tot tien graden vorst voor. Verwachting tot morgenavond: MEER BEWOLKING Overwegend zwaar bewolkt met morgen op vele plaatsen enige re- Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen! Minder koud s nachts, overdag ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. ZONDAG: Zon op 6.47, onder 18.08; maan op 18.23, onder 9.36. MAANDAG: Zon op 6.49. onder 1806: maan op 1840 onder 1102. nemen, die zelfs zouden kunnen gaan tot het opleggen van beperkingen aan de uitvoer. Het blad voegt hieraan toe dat aangezien het onmogelijk is het verschil in prijsniveau en lonen tussen de Belgisch-Luxemburgse economische unie en Nederland te wijzigen, in de eerste plaats gezocht zal moeten wor den naar tijdelijke maatrgelen om de moeilijkheden te ondervangen. „La Nation Beige" schrijft, dat de Ne derlanders zonder twijfel zullen aan kondigen dat zij de huishuren zull'en verhogen. Dit zou tot een matige stij ging der lonen leiden, aldus het blad. Van Belgische zijde zullen interne maatregelen worden voorgesteld, ten einde die sectoren der Belgische in dustrie tegemoet te komen, die onder de Nederlandse concurrentie te lijden hebben. Het blad „Het Volk" zegt, dat geruch ten de ronde doen volgens welke men van Nederlandse zijde de loonbeheer- sing iets soepeler zou willen maken. Anderzijds zou van Belgische zijde worden overwogen sommige prijzen te verlagen. f ''-V- 1 y\ t V m I pl - UET Kremlin heeft in een nota aan Washington de onmiddellijke terugroeping van de ambassadeur der Ver. Staten bij de Sowjet-Unie, George Kennan geëist. De nota zegt, dat Kennan als ambassadeur in Moskou voor de Sowjet- regcring niet langer aanvaardbaar is. Kennan bevindt zich op het ogenblik in Genève. Zoals bekend heeft de Prawda, het orgaan van de communistische partij in de Sowjet-Unie, Kennan onlangs gecritiseerd wegens opmerkingen, die hjj in Berlijn over toestanden in de Sowjet-Unie had gemaakt. De ambassadeur had toen de omstandigheden, waaronder buitenlandse diplomaten in Moskou leven vergeleken met de behandeling, die diplomaten onder het Hitler-regiem te verduren hadden. De nota van het Kremlin noemde de uitlatingen „lasterlijke aanvallen op de Sowjet-Unie". MINISTER Achcson, die dit gisteren 1VI bekend maakte, zei, dat zijn rege ring de beschuldigingen van de Russen van de hand wijst. „Degene, die erken de gebruiken schendt, is juist de cow- jet-Ünic. die de toestand gesehurièn heeft zoals Kennan heeft beschreven". Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken is op het ogenblik niet van plan de terugroeping van de Sowjet-ambassadcur in Washington, Zaroebin, te vragen. Men overweegt niet de diplomatieke betrekkingen met het Kremlin te bemoeilijken. Kennan zal zich voor overleg naar Washington begeven en onder de gege ven omstandigheden in geen geval naar zijn post in Moskou teruggaan. Over dé benoeming van een nieuwe ambas sadeur is uiteraard nog niets bekend. UET verzoek om inlichtingen door de n ambassade was mondeling aan het departement overgebracht. Gisteren is iemand van de Amerikaanse ambassade weer op het ministerie geweest om over de kwestie van gedachten te wisselen. Desgevraagd deelde men ons mede, dat de besprekingen een informeel ka rakter hebben gedragen. Van Neder landse zijde is aan de Amerikaanse ver tegenwoordiger duidelijk gemaakt, dat in ons land vrijheid van meningsuiting bestaat en dat zou inderdaad het stuk een anti-Amerikaanse strekking hebben de overheid toch niet tegen de opvoering zou kunnen hebben optre den. Althanp. zolang geen ordeversto ringen te duchten waren, en dat was in het onderhavige geval zeker niet te ver wachten. Het feit, dat de voorstelling door een aantal autoriteiten werd bijge woond, had met de inhoud van het stuk niets te maken. Eigenlijk was deze uiteenzetting niet veel meer dan het intrappen van een open deur bij de Amerikanen, Het be staan van een volledige vrijheid van meningsuiting behoudens ieders ver antwoordelijkheid voor de wet in ons land is de Amerikanen volledig bekend. Dat er geen enkele aanleiding bestond tot ingrijpen en dat ingrijpen in feite ook niet mogelijk was, werd door de vertegenwoordiger ingezien. Het verzoek om inlichtingen heeft geen gevolgen en bet informele contact werd afgesloten. De kwestie is dus van de baan Na Columbia en Peru heeft thans ook de regering van Ecuador een of ficiële uitnodiging gezonden aan Z.K.H. Prins Bernhard om tijdens zijn komen de Zuid-Amerikaanse goodwill-reis dit land te bezoeken. De uitnodiging is aanvaard. De prins en zijn gezelschap zullen van 1014 November in Ecua dor vertoeven. Met het chartertoestel „Schiedam" van de KLM zal op 10 No vember van Bogata naar Quito, de hoofdstad van Ecuador, worden ge vlogen. Op een bijeenkomst te Groningen heeft prof. Brinkman, die verbonden is aan het natuurkundig laboratorium van de rijksuniversiteit te Groningen, ver klaard, dat Nederiani thans in samen werking met Noorwegen bezig is aan onderzoekingen betreffende de indu striële toepassing van atoomenergie en tevens aan de realisatie van een door atoomkracht voortbewogen vaartuig. Prof. Brinkman zei, dat de onderzoe kingen van de kern-physiea en van de ze industriële toepasing het vertrouwen geven, dat Nederland vroegtijdig kan meedoen, mits men in ons land voort gaat met de zo noodzakelijke en belang rijke research. Een ruime visie en een vertrouwen in de mogelijkheden bij on ze nationale industrieën zou daarvoor noodzakelijk zijn, aldus prof. Brinkman. Hij hoopte op een grotere medewerking van de zijde der industrie. HERBERT MORRISON groots in zijn nederlaag ]N de deftige ambassade van de Ver. Staten te Parijs stond gister een kleine jongen met blonde haren en een rond gezicht. Zijn heldere ogen keken wat verlegen in het rond. Het was ook wel een bijzondere belevenis voor deze vijftienjarige knaap uit Villeneuve-le-Roi, ondanks het feit, dat enkele van zijn beste vrienden, hem hier mochten verfezel'en. Voor hem stonden n.l. de Amerikaanse am bassadeur in Parijs en generaal Lau- ris Norstad, commandant van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in Europa. En ambassadeur James Dunn had hem zojuist de hoge Amerikaan se onderscheiding „Medal of Free dom" op de fiere borst gespeld. En de oorkonde, die bij de onderscheiding aan Pierre Cochery werd uitgereikt, sprak van grote moed en uitzonder lijke intelligentie DAT deze anders alleen voor vlie - gend personeel van de Amerikaan se luchtmacht bestemde hoge onder scheiding door Pierre was verdiend, zult ge moeten toegeven. Onlangs stortte n.l. in de buurt van Villeneu- ve-le-Roi een Amerikaans legervlieg tuig neer. De jongen, die een hobby heeft voor scheikunde en het houden van duiven, spoedde zieti naar het fel brandende wrak. Aan de mogelijkheid iemand te kunnen redden, dacht hij op fiat ogenblik nog niet. Doch toen hij een kermend geroep om hulp uit de resten van het toestel hoorde komen, greep hij in. Hij wist de enige over levende, William Fletcher, van het wrak los te trekken en de vlammen op het reeds ernstig gewonde lichaam van de man te doven. „Daarna", zo vertelde hij, „kwam een ambulance, die hem naar Orly bracht en ik ging terug naar onze straat Pierre heeft de man, die nij redde nog niet teruggezien, want "eze zal nog zeer lang moeten worden ver pleegd. Maar hij leeft en de vliegers die de plechtigheid op de ambassade óók bijwoonden, hebben Pierre, ook namens hun geredde kameraad, voor zijn prachtig werk nadrukkelijk de hand geschud. IJET bewogen congres van de Britse Labourpartii in Moreeambe is giste ren gesloten. Voorzitter Harry Earnshaw gaf de afgevaardigden voor bet vallen van de laatste hamerslag nog een wijze overweging ter overdenking in eigen kring mede. „Wij kunnen niet hopen", zo waarschuwde hij, „in Groot-Brittan- nië weer een socialistische regering aan het bewind te krijgen, indien wij zelf grote meningsverschillen in de partij openbaar maken en wij niet bereid zijn die te overbruggen". Door zijn zetel- winst in de politieke afdeling van het partijbestuur is Bevan sterker gewor den, maar de oude garde onder leiding van de invloedrijke vakverenigingslei ders, is thans vastbesloten de bedreiging IliiilH 1 (NP de ZATERDAGAVOND-PAGINA voeren wij u naar Singapore, 3 waar dezer dagen het Chinese „feest der verdoemden" is gevierd, 3 vertelt een onzer redacteuren over zijn belevenissen gedurende zijn B vacantie en geeft onze belasting-deskundige, de hr. J. G. Flink een g waardevolle tip aan de penningmeesters van voetbalverenigingen. 1 rtP de pagina DE WERELD RONDOM kunt u lezen hoe 1900 Joden in U het laatste ghetto van Duitsland de wanhoop nabij zijn, verhaalt een g onzer streekgenoten van zijn reis door de Libanon en heeft de Amers- M foortse chauffeur Jan van Gent onze correspondent te New York, H Robert Kiek, zijn eerste indrukken verteld. 1 rtP onze KUNSTPAGINA wordt aandacht geschonken aan het kunste- H naarstalent van Marcel Marceau, brengen wij een bezoek aan de 3 jubileumtentoonstelling van de „Grafische", wordt een beschouwing g| gewijd aan een nieuw concert voor harp en orkest en kunt u het een tl een en ander lezen over „geluiden in de film". 1 fjP de VROUWENPAGINA maakt u kennis met de jabots, die weer 1| U in de mode komen, helpen wij de moeders van schoolgaande meisjes uit de moeilijkheden, schreef Saskia een enthousiaste kolom over de H moderne woninginrichting en vindt u een verslag over de modeshow S van Mile Carven. van haar positie door de linkervleugel van de partij teniet te doen. BE figuur van Attiee zelf is steeds bui ten het debat gebleven. De populari teit van deoüd-premier is nog steeds zeer groot. Was zijn positie in het ge ding gebracht, dan zou ongetwijfeld de overgrote meerderheid van de 1200 alge vaardigden haar steun niet aan de par tijleider hebben onthouden. De voormalige minister van Buiten landse Zaken, Morrison, de voornaam ste partijstrateeg, is door een aanhanger van Bevan uit het partijbestuur (na hier bijna dertig jaar zitting in te hebben gehad) verdrongen, doch Morrison kwam groots uit deze nederlaag te voor schijn. Hij hield een rede, die door de afgevaardigden met een daverend ap plaus werd gewaardeerd. Vele afgevaar digden zijn van mening dat, gesteld dat Attlee zich om de een of andere reden als partijvoorzitter zou willen terug trekken, hij vrijwel automatisch door Morrison zou worden opgevolgd. Vele Britse socialisten zijn van me ning dat de partij snel elk verlies van gezag bij het publiek, dat door de aan de dag getreden meningsverschillen zou zijn kunnen ontstaan,, te boven zal ko men. Bevan zelf heeft verklaard, dat de Britse socialistische partij binnen een jaar een politiek kan uitstippelen, waar mede alle leden zich zullen kunnen ver enigen. Eerst bij de sluiting der conferentie werd aandacht besteed aan de conserva tieve tegenstanders, dit in de vorm van een algemeen protest tegen de regerings- politiek t.a.v. de woningbouw en het onderwijs. In een met algemene stem men aangenomen resolutie werd aan gedrongen op gelijke betaling aan man nen en vrouwen voor gelijkwaardige werkzaamheden. De partijleiders zeg den toe hiervan een punt te maken van het programma voor de eerstvolgende algemene verkiezingen. In de week van 21 tot en met 27 September deden zich in ons land 51 gevallen van kinderverlamming voor. Ze zijn als volgt over de provincies verdeeld: Groningen 6, Friesland 5, Overijssel 2, Gelderland 1, Utrecht 4, Noord-Holland 5, Zuid-Holland 13. Zeeland 3, Noord-Brabant 6 en Lim burg 6. HE oppositie in de A.R.-partij heeft zich op het onlangs in Utrecht gehouden congres in sterke mate geroerd. Geen wonder voor wie bedenkt, dat deze partij voorheen de meest hardnekkige en zeer principiële tegenstander van de regering is geweest en dat zij zich thans bereid heeft verklaard, in het nieuwe kabinet zitting te nemen. Het besluit om de oppositionele plaats te verlaten is uit een oogpunt van partijverhoudin gen in ons land bijzonder interessant. Bij andere gelegenheden hebben wij te kennen gegeven, dat de invloed van de vakbewegingen sterk is toegenomen, maar dat de leiders dezer bonden altijd eerder bereid waren tot praten dan tot het treffen van maatregelen, die de a' beidsvrede ernstig in gevaar zouden brengen. Een logisch gevolg van deze ontwikkeling is, dat de mening van deze bonden zich binnen de partijkring sterk doet gelden. Dit is op zichzelf niet ver ontrustend, indien men het terrein van groepsbelang en landspolitiek maar ge seheiden weet te houden. Reeds vóór de verkiezingen stond vast, dat met name in de A.R.-partij een sterke neiging bestond tot moderniseren van de organisatie en tot verjongen van de vertegenwoordigingen. Er is daar over op huishoudelijke vergaderingen heel wat te doen geweest. Terecht ging men daarbij van de gedachte uit, dat de rechtmatige verlangens van de mo derne vakbeweging niet voldoende kon den leven in de gedachte van volks vertegenwoordigers, die te oud waren om de snelle ontwikkeling te kunnen volgen. WAN verjonging mag dan niets zijn ge komen, de uitslag der verkiezingen bewees, dat de punten van oppositie, waaraan de A.R.-fracties .zich hadden vastgeklemd, niet meer leefden in het kiezerscorps. Bij de daaropvolgende kabinetsforma tie bleek het de bedoeling de vakbon den nadrukkelijk in het beraad te be trekken. De voorzitter van het C.N.V., de heer Ruppert, is in A.R.-kringen een zeer belangrijk man geworden. De A.R.- leiding stond voor de keuze zich te be palen tot de tot dan toè gevoerde poli tiek dan wel zich meer te richten naar de verlangens van het C.N.V. Men zou kunnen zeggen, dat de A.R.-partij om deze redenen een zwenking naar links heeft gemaakt. Naar wij geloven zelfs terecht, omdat niemand zou mogen ver wachten, dat zij zich door innerlijke tweespalt zou laten ombrengen. Der halve stemden de Anti's erin toe aan de regering deel te nemen. Met dit be- iluit is Schouten ongetwijfeld tegemoet gekomen aan de eisen van Rupperts vakverbond, maar hij moet tevoren wel hebben geweten, dat de politieke oppo sitie in eigen kring zou oplaaien. JVT beeld heeft het congres in Utrecht te zien gegeven. De nieuwe oppositie heeft de partijleiding verweten, dat zii steun verleent aan een „socialistische" regering. Daartegenover stelde het partijbestuur de vraag of er geen om standigheden denkbaar zijn, waarin Anti's „tezamen met socialisten" een re gering zouden vormen. De lezer begrijpt het verschil: socialis ten, die in een kabinet zitten behoeven dit kabinet nog geen socialistische sig natuur te geven! Indien wij ons eerst bepalen tot de vraag wie gelijk heeft, dan geloven wü, dat de interne oppositie het aan het rechte eind heeft. Na de verkiezingen heeft de P.v.d.A. uitdrukkelijk (en te recht) verklaard niet bereid te zijn haar nositie te verzwakken. Zii zou men herinnert het zich evenwel niet méér vragen. Wie nu zou willen ontkennen, dat de vorige regering socialistisch was? En die vorige regering is door dezelfde Anti's te vuur en te zwaard, tot in de verkiezingscampagne toe, bestreden. Aldus logisch verder redenerend, is het duidelijk, dat de A.R.-partij deel neemt aan een regering, die even socia listisch is als de vorige. De ontzaeliik moeilijke omstandigheden, waaronder de A.R.-partij haar standpunt moet trach ten te handhaven, zijn hiermee ver klaard. De opnositie heeft de partijleiding nu de netelige kwestie voor de voeten ge worpen, waar het eertiids zo hoog ge roemde „principe" is gebleven. Naar onze mening met het volste recht. Maar wij begrijpen evenzeer, dat een nartii, die zich niet weet te voegen in nieuwe omstandigheden, ten dode is opgeschre ven. Het is momenteel niet onze bedoeling een oordeel te geven. De tijd is daarvoor nog niet riip. Er is een hevige discussie ontstaan, die nog geen definitief resul taat bracht en bovendien zullen de ko mende debatten in de Tweede Kamer bij de algemene beschouwingen der Rijksbegroting wellicht beter inzicht geven in de gedachtengang van de A.R.-partij. Dat deze partij, evenals trouwens de K V.P., in een crisis verkeert, is aan geen twijfel onderhevig. Sir. Roger Malcins, een economisch deskundige bij het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken, is benoemd tot ambassadeur van Groot-Brittan- nië te Washington als opvolger van Sir Oliver Franks. De nieuwe ambas sadeur zal zijn functie in begin Janua ri aanvaarden. Sir Roger Maklns is 48 jaar. Hii trad in 1928 in dienst van het minis terie van Buitenlandse Zaken en was o.a. drie. jaar voorzitter van de Britse commissie voor atoomenergie. Dit feit wordt van groot belang geacht voor net geval, dat de kwestie van uitwis- l»i gL.van atoomgeheimen tussen En gland en de Ver. Staten nog niet ge regeld zou zijn, voordat hij zijn post aanvaardt.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1