Gemeente wil sportvelden aanleggen bij de Hoeverweg r Alkmaarse Operette gaf een zeer aanvaardbare jubileum-uitvoering School voor Uitgebreid Technisch Onderwijs zal in behoefte voorzien Jimmy Brown als diepzeeduiker M Bedrijfsvoetbal zorgt voor kleedruimte Veertig-jarig jubileum bij Ringersfabrieken De heer Vossenaar ontving de De heer Dorgelovoor de tweede keer gehuldigd AGENDA Voogdijvereniging Kinderzorg heeft nog geen ministeriële goedkeuring Gevonden voorwerpen „Zilveren'' vereniging schonk f2000.- aan Witte en Wit-Gele Kruis Na afloop bloemen en toespraken Bouw van 56 huizen door „Rochdale" Verbouwing Gem.Bureau voor Sociale Zaken Componist niet r inventie de R,Jk MAANDAG 6 OCTOBER 1953 Huidige ierreinen kunnen niet aan de grote vraag voldoen In een uitgebreid schrijven aan de gemeenteraad hebben burgemeester en wet houders als hun mening uitgesproken dat Alkmaar behoefte heeft aan een nieuw complex van sportterreinen. Zij stellen voor nabij de Hoeverweg een vijftal sportvelden, een athletiekgelegenheid (bestaande uit een tweetal zandbakken en een tweetal banen met sintelverharding), een toegangsweg en een kleed gelegenheid aan te leggen. Op 9 October zal de raad over dit voorstel beslissen. In hun begeleidend schrijven zeggen B. en W. dat de terreinen van het Sportpark en in de Overdie niet vol doende zijn voor de lichamelijke op voeding van de leerlingen der ver schillende onderwijsinstellingen. Daar naast moeten talrijke verzoeken van verenigingen (waaronder bedrijfsvoet- bal- en handbalverenigingen) om be- schikbaarstelling van velden worden afgewezen. Bovendien verwacht hel college in de naaste toekomst nog een grote vraag naar velden voor de alhier gevestigde voetbal-, handbal-, hockey en volleybalverenigingen en clubs, wier ledental nog steeds stijgt. De behoefte aan sportvelden doet zich vooral ge voelen in het Westen van de stad, waar de laatste tijd verschillende scholen zijn gebouwd of in de naaste toekomst gereed komen. Op het verzoek van het gemeente bestuur heeft de N.V. Grondmij. een plan ontworpen voor de aanleg van ge noemde sportvelden. De bedrijfsvoet- balverenigingen hebben zich in princi pe bereid verklaard de kosten voor het maken van een kleedgelegenheid op dit complex' voor haar rekening te ne men. Het kleedgebouw zal ongeveer zilveren medaille Zaterdag was de heer J. Vossenaar 40 jaar bij de firma Ringers in dienst. Op het privé kantoor werd de jubila ris met zijn echtgenote door de direc tie in tegenwoordigheid van de oude ren onder het personeel gehuldigd. De heer H. Ringers sprak er zijn vreugde over uit, dat de heer Vossenaar na zijn verblijf in het ziekenhuis thans geheel hersteld is teruggekeerd. Hij herinnerde aan het proefwerk, dat de jubilaris veertig jaar geleden had af gelegd, waarop hij onmiddellijk werd aangenomen. ,,Je bent een man die niet vee! praat maar doet en die grote liefde voor ziin werk heeft". De huldiging had een officieus karakter aangezien de officiële huldiging op de grote feestavond in November zal plaats vinden. Na de toespraak van de heer H. Bingers trad "de burgemeester .binnen die de jubilaris toesprak en hem zei- de, dat hij een verblijdende taak had te verrichten. „Deze gebeurtenis'', al dus de burgemeester, „is niet binnen de stadsmuren van Alkmaar gebleven. Ook de Koningin heeft hiervan kennis genomen en het beeft Hare Majesteit behaagd U te onderscheiden met de zilveren ere-medaille van Oranje Nas sau". De heer Vellinga, die namens het fa- briekspersoneel de jubilaris toesprak feliciteerde hem met deze mooie onder scheiding en memoreerde enkele voor- vallen die in die vertig jaar hadden plaats gehad. Je collega's dragen je een goed hart toe, aldus de heer Vellinga. en 'dat kan ook niet anders omdat de samenwerking altijd uitstekend is ge- weest. Je bent een man van de oude garde, die tot voorbeeld karl worden gesteld aan dè jongeren". De jubilaris bedankte allen in rustige bewoordingen. Hij huldigde het stand punt, dat als men werkt men het goed moet doen. Uit een hoeveelheid van chocoladefiguren, zei de heer Vossenaar, zou ik de figuren, welke ik zelf ge maakt hebt. onmiddellijk herkennen Wanneer iedereen zijn werk goed doet dan moet het de zaak goed gaan De heer W. F. Dorgelo was Zaterdag voor de tweede maal het middelpunt van een feestelijke bijeenkomst. Dit maal werd hij op het Murmelliusgym- nasium gehuldigd wegens zijn 25-jarig dienstverband met de gemeente als leraar in de Natuurlijke Historie. Don derdag wss hem namens de Handels school alle lof toegezwaaid, nu voerde de president-curator van het gymna sium, ds. C. von Meijenfeldt, het woord, die de jubilaris prees om de trouw en plichtsbetrachting bij zijn arbeid. De leerlingen van de lagere klassen stuur den Erika Schotten als hun vertegen woordigster naar het spreekgestoelte en namens de hoogste klas sprak Jan Duinker zijn waardering uit voor de jubilerende leraar. „De heer Dorgelo was nooit uit zijn evenwicht te bren gen. De klas werd er soms moedeloos Van", vertelde hij. Nadat Hakke de Vries namens Autoi Esmen had gespro ken, herinnerde de heer A. Visser, leraar geschiedenis, aan de prettige samenwerking met collega Dorgelo, met wie hij deze 25 jaar lief en leed had gedeeld. Tot slot complimenteerde de rector, dr. J. Hemelrijk, de keer Dorgelo met diens ubilsum. „Zonder liefde voor de natuur ontstaat geen mensenliefde", vond hij. Spreker ging vervolgens over tot de uitreiking van de geschenken, „die anderen hadden betaald", en sprak daarbij de wens uit, dat zij het enthousiasme van de heer Dorgeio voor zijn werk gedurende de resterende zeven jaar nog zouden aan wakkeren Met een kort woord dankte de heer Dorgelo voor de vriendelijke Woorden tot hem gesproken. veemarkt te alkmaar Opgaven van het aangevoerde vee 6 October: paarden van 600800, 140 vette koeien van 550—1250. 8 graskalveren van 110—280, 17 nuchtere kalveren van 45— 90 en 17 vette schapen van 100125 per stuk; 175 varkens van 2.16—2.26 en 16 fokrammen van 0,90—1,10 per kg. dezelfde afmetingen en indeling heb ben als dat in de Overdie. Gedurende de schooltijden kunnen de terreinen door de leerlingen van de in de om geving gevestigde scholen worden ge bruikt. De totale kosten voor de aanleg wor den geraamd op f 58.650, waarvan f 24.000 besteed zal worden aan lonen. Het college verwacht dat het Rijk ne gentig procent subsidie zal verlenen over het loonbedrag, zodat de nelto- aanlegkosten voor de gemeente f 37.050 zullen bedragen. MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zond'*' grenzen (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Bente van de Zonnehoeve (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Het huis bij de rivier (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Kloklag 12 (14 jaar). Hotel Victory, 8 uur: Vrienden Sted. Museum. Lezing over beeldhouwkunst. Sted. Museum: Klein Plastiek 1012, 25, 7—9 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Friese ver. Friso. Café Tom: Lichtshow. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Wapen van Heemskerk, fam. Kok. Café Tom: Lichtshow. Waagplein, 7.30 uur: Afmars lampion optocht. Sted. Museum: Klein Plastiek 1012, 2—5, 7—9 uur. HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Maandag 17.16 5.36 Dinsdag 17.48 6.17 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 17.21 5.41 11.21 23.41 Dinsdag 18.03 6.22 12.03 0.22 Nuttige werk wordt toch voortgezet Tijdens de jaarvergadering van de Voogdijvereniging „Kinderzorg" kwam in het verslag van de secretaresse naar voren, dat krachtens een nieu we regeling van het departement iedere Voogdijvereniging voortaan de vereiste, goedkeuring moet hebben ontvangen om het werk te mogen voortzetten, met dien verstande, dat de Voogdijverenigingen haar zorg mo gen blijven uitstrekken over lie kin deren, die zij reeds onder haar hoede hebben. T.a.v. de verdere arbeid van de vereniging „Kinderzorg" heeft de minister nog geen beslissing genomen. Aan het jaarverslag over 1951 ont lenen wij verder, dat de vereniging de voordij uitoefent over 11 jongens en 14 meisjes. Alle pupillen zijn in gezinsverband opgenomen en het be stuur heeft in geen enkel geval be hoeven te besluiten tot een overplaat sing. Van de zijde der pleegouders be reikten het bestuur geen ernstige klachten over het gedrag der kinde ren. In de loop van het verslagjaar zijn twee jongens meerderjarig ge worden. Van één jongen werd de moeder in de ouderlijke njacht her steld. De gezondheid van de kinderen baarde geen grote zorgen. Bij één jongetje ging de geestelijke ontwik keling met moeilijkheden gepaard; het wordt in het pleeggezin nauw lettend gadegeslagen en naar ver mogen geholpen. Het bestuur ziet uit naar mogelijk heden het ledental te vermeerderen ter versteviging van de kas. De op brengst van busjes en kinderzegels lag hoger dan over 1950. De contröle Aop de pupillen en de pleeggezinnen werd verzorgd door de bestuursleden in onderling overleg. Het verslag van de secretaresse ein digt met een woord van hartelijke darik aan de pleegouders voor hun goede zorgen aan de kinderen ge geven, en aan allen, die het voogdij- werk in het afgelopen verenigingsjaar geldelijk of op andere wijze hebben gesteund. In de jaarvergadering werd tot be- Gevonden zijn over het tijdvak van 25 Sept. tot en met 1 Oct. en te bevragen aan het bureau van poltie te Alkmaar van 17-18 uur, op kamer 14, le etage, op de Maandagen, Woensdagen en Vrij dagen de volgende voorwerpen: porte- temonnais, sleutels, dameshandschoenen, handdoek met zwempak, armbanden, zak met inhoud, herenhandschoenen, rubber laars, motorhandschoen, vulpen, armband met pareltjes, gewicht, regenhoed, chauff- feurspet, coupons (vacantie-ziekenfonds), schakelarmbandje, zwempak met hand doek, rozenkrans, zakdoekje, camouflage jas, ceintuur, dameskousen, damestas, za- c'eldekje, benzinedop. bedelarmbandje, kettingarmband, zakmes, ceintuurs, ver lovingsring, étui met vulpen-potlood en potlood, kleuernpotlood, hockeystick, kin derbeursje, etui met vulpen en winterjas. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina E., dochter van C. J. Bijwaard en G. van Campenhout. Afina M. C„ dochter van J. Peere boom en C. C. Pater. Johanna B. M., dochter van W van den Berg en J. B. den Hollander. Overleden: Geertruida Jonk, 38 jaar, gehuwd met J. Haga. Catharina He mels, 3 maanden, Giovanni Pittana, 52 jaar, gehuwd met C. van Lienen. stuhrslid benoemd de heer B. Hagels assistent-psycholoog van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland te Alkmaar. Herkozen werd mevr. I. StapGeveke. Het bestuur is momenteel als volgt samengesteld: J. H. Wlggers, voor zitter, Mevr. B. M. KloosBok, se cretaresse, P. van Ammers, penning meester, Mevr. I. StapGeveke, Mr. F. G. G. Boerrigter en B. Hagels. leden. Sluitingstijden op 7 en 8 October De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat voor de komende 8 October-viering de sluitingsuren voor vergunnings- en verlofslokaliteiten, alsmede voor de openbare vermakelijkheden, als volgt zijn vastgesteld: Dinsdag 7 October: 1 uur Woensdag 8 October: 2 uur Gedurende de uren dat de optoch ten worden gehouden, worden mo torrijtuigen of andere voertuigen, zoals ventkarren, n i e t op de rou tes toegelaten, evenmin op de Ka naalkade tijdens het vuurwerk. Ieders medewerking wordt inge roepen om de feestelijkheden zo ordelijk en goed mogelijk te doen slagen. Alkmaar, 6 October 1953. De Commissaris van Politie, J. DREEUWS DE PTT OP 8 OCTOBER. De dienst van de PTT wordt op 8 October als volgt gewijzigd: De loketten worden voor de post dienst te 13 uur gesloten. De. tweede bestelling wordt opgehe ven. De buslichting van 19.30 uur wordt niet uitgevoerd. Kwitantie-invordering vindt niet plaats. De Telegraafdienst blijft ongewijzigd. De busrechthouders kunnen hun cor respondentie afhalen op dezelfde uren als op gewone werkdagen. Het agentschap Houttil wordt voor de post-, zowel als voor de telegraaf dienst te 13 uur gesloten. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX OP 8 OCTOBER. Op Woensdag 8 ctober zullen de ge meentelijke diensten en bureaux, voor zover de dienst toelaat, gesloten zijn. Inkomen van Ver. voor Ziekenhuisverpleging steeg tot t 150.000.— In de rijk met bloemen en bloemstukken versierde zaal van Het Wapen van Munster te Alkmaar, vond Zaterdag de vergadering plaats van de vijf en twintig jaar bestaande Algemene Vereniging voor Ziekenhuisverpleging Noord-Holland Noord. Door de voorzitter van het bestuur, de heer A. van de Elburg, werd een overzicht gegeven van het wei en wee der vereniging over de jaren 1927 tot 1 Juli 1952. Hij wees daarbij op het feit, dat van de oprichters der vereniging nog als bestuurders fundeerden de oud-voorzitter, thans administrateur, W. van de Vall, mevrouw Kaarsemaker-v. d. Vegte, ds H. W. Bloemhoff, K. ter Brugge en de oud-penningmeester, thans voorzitter, A. v. d. Elburg. Mede door de pret tige samenwerking met de leiding en het personeel van het A.A.Z.A. is de snelle groei van de vereniging in de laatste jaren zeer sterk bevorderd. Mevrouw Kaarsemaker-v. d. Vegte werd door spreker geprezen voor haar krachtige houding in het bestuur, voor al tijdens de ernstige min of meer per soonlijke moeilijkheden in de vereni ging en als waardering voor haar ar beid werd haar een fraai bloemstuk overhandigd. Vervolgens las de secretaris, de heer Ter Brugge, het verslag van de op richtingsvergadering in 1927 voor, waar bij tal van namen werden genoemd van vooraanstaande Alkmaarders, die in de vereniging werkzaam waren geweest maar liaar door de dood waren ontval len. De administrateur gaf een overzicht van de stand van zaken der vereni ging op 1 October 1952, waaruit wij no teerden. dat op dit tijdstip verzekerd waren voor de kosten van ziekenhuis verpleging 4477 volwassenen en 1649 kinderen. Voor sanatoriumverzekering in totaal 3721 personen. Sedert l.Juü 1949 is het inkomen van de vereniging gestegen van ruim 31.000 per jaar tot ruim 150.000. Na deze uiteenzetting was het woord aan dr Sluymèr, ais vertegenwoordi ger van het A.A.Z.A. en tevens als di recteur van het Sint Elisabeth Zieken huis. Na in een zeer waarderend woord te hebben gewezen op de prettige sa menwerking tussen de jubilerende ver eniging en de door hem vertegenwoor digde instellingen werd een tweetal prachtige bloemstukken aangeboden, waarvan een van het A.A.Z.A. en een van de moeder-overste en de zusters van het Sint Elisabeth Ziekenhuis. In de hierna volgende vergadering van de ledenraad van de vereniging werd het bestuursvoorstel aanvaard als feestgave ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan 2000.in totaal te schenken aan de verenigingen het Wit- le Kruis en het Wit-Geie Kruis, te ge bruiken voor de aankoop van materiaal benodigd bij de werkzaamheden van deze verenigingen. Voor de juiste ver deling van dit bedrag werden de heren Klnymcr en Lourens, benevens de ad ministrateur, de heer Van de Vall, aan gewezen. OP 4 OCTOBER WAS HET DIERENDAG. Ontvangen zijn voor het te stichten Asyl: „Abupop" f 1, mevr. v. K., St. P. f 2, de heer B. f 3, de heer L. f 2.50, mej. L. f 1, mevr. L.K. f 1, de heer P. de J. f 1, mej. K. f 1, mej. H. f 5, Ans en Hetty H. W. f 2.50. Het adres van de penningmeesteresse is mej. Haagendoorn, Graaf Jankade no. 3. Toneelspel in Circus-prinses vormde de sterkste zijde Onze oudste operettevereniging, de Alkmaarse, heeft Zaterdagavond in 't Gul den Vlies, voor een volle zaal, haar zilveren jubileum gevierd met de operette „De Circusprinses" in drie bedrijven van Emcrich Kalman. In dit grote werk is de muziek van deze ras-operette-componist uiterst charmant en boeiend. De dirigent, de heer P. J. Potgieser en de regisseur, de heer A. Govers, hadden er wederom hun beste krachten aan besteed en de overige uitvoerenden stelden alles in het werk om aan de lang niet eenvoudige «eisen welke dit werk stelt te voldoen. De geschiedenis is als zovele operetteverhalen. Als het doek opengaat, weet men reeds dat de gelieven elkaar zullen vinden. Voor de toehoorder blijft er nog maar de spanning over op welke wijze dit alles zal gebeuren. De muziek is de stuwende achtergrond, die aan deze zaken kleur en leven moet geven. kleed aan. De jubilaris zelf offreerde bloemen aan mevr. Groot-Besse, mej. Harder, de heer en mevr. Pieterse en de dirigent. Tevens dankte hij allen, die de vereniging op welke wijze dan ook tot steun waren geweest. Verder waren er een bloemenhulde van het Dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap": de operettevereniging Odeon", de directie van 't Gulden Vlies" en de toneelvereniging ,,'t Voet licht". Voorts waren er schriftelijke felicitaties van de burgemeester, het ge meentebestuur, „Orpheus", Ned. Herv. Oratoriumvereniging, „Postharmonie", Toneelvereniging „Ontwaakt" e.a. De afgevaardigde van de B.O.O.G., de heer Winkelman, liet zijn felicitatie gepaard gaan met het aanbieden van een vaan tje. De feestviering werd met een ge animeerd bal besloten. W. De feestvierende amateurs van de „Alkmaarse Operettevereniging'; zijn er over het algemeen in geslaagd van Kalmans werk een zeer aanvaardbare opvoering te geven, hoewel het toneel spel wel de sterkste zijde vormde. In het eerste bedrijf moest men zich nog wat inspelen, het tweede verliep zeer vlot, en het laatste werd ietwat onre gelmatig uitgevoerd, hetgeen zich bij de tweede opvoering gemakkelijk laat her stellen. De koren die in dit werk voor komen werden zuiver en genuanceerd uitgevoerd, een belangrijke factor, wel ke het geheel zeer ten goede kwam. Wat de solisten betreft het volgende: mevr. Groot-Besse speelde en zong de rol van Fedora Paliska zeer tempera mentvol. Mej. T. Harder gaf, hoewel haar stemvolume wat bescheiden is. een beschaafde vertolking van haar rol als Mabel Gibson. Sergius Wladimir, (W. Pieters), had de „note comique" voor zijn rekening en bereikte vaak zeer aardige effecten. Vermelding ver dient ook de rol van Toni Schlumber- ger door de heer P. Kesselaar. Ook de overige speelsters en spelers waren lang niet zonder verdienste. Vergeten we ten slotte niet de heer A. Govers de jubilaris die vooral wat spel be trof van zijn rol een te loven creatie gaf. Een welverdiend succes hadden het Clownenballet en de Kozakkendans, in gestudeerd door Annemarie Kühne, evenals de geslaagde tonceldansen, in gestudeerd door mevr. A. PietersSchut. Waarlijk brillant was het acrobaten- duo Van Heugten. Het orkest dat de ouverture goed speelde, had wel eens een oneffenheidje, maar bleek ook slagvaardig te zijn, wanneer het om steun ging aan solist of koor. Deze mu sici hadden 'n belangrijk aandeel in de uitvoering. Aan décors en costumes was weer de nodige zorg besteed. Veel ap plaus en opendoekjes bewezen dat bet gepresteerde bij de luisteraars in de smaak viel. We hopen dat de Alkmaarse Operette Vereniging met jonge werkende leden zal worden aangevuld, om een bloeiend amateurisme levendig te houden. De huldiging De heer Ab Govers, die {net de ver eniging jubileerde, werd na afloop toe gesproken door de heer Kesselaar. Deze bood hem als erkentelijkheid voor de vele verdiensten bloemen en een tafel- B. en W. steunen het advies In de Donderdag te houden gemeen teraadsvergadering komt een voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde waarin aanbevolen wordt te Alkmaar een dagschool voor Uitgebreid Technisch Onderwijs op te richten. Het college acht deze school noodzakelijk in verband met de toenemende in dustrialisatie in Noord-Holland benoor den het IJ en de eisen die de industrie thans stelt. Op 18 Juni diende het bestuur van de vereniging „De Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken" een ver zoek in tot stichting van een Tech nische School, waarbij werd voorge steld deze =chool toegankelijk te stellen voor hen die: 1. het MULO-diploma bezitten. 2. toegèlaten zijn tot de vierde klasse van de middelbare school. 3. het diploma hebben verkregen van een technische school. 4. twee klassen van de ULO- of mid delbare school hebben doorlopen. De onder drie en vier genoemde ca tegorieën zouden een toelatingsexamen moeten afleggen. Voorgesteld werd in het leerplan afdelingen voor bouw- en werktuigkundigen op te nemen. B. en W. hebben naar aanleiding van dit verzoek de betrokken organisaties van patroons en werklieden gehoord, 57. Sjonnie en Bonkie Biezebijter hadden zich achter een paar dikke bo men opgesteld en daar stonden zij te wachten op het ogenblik, dat kapitein Toontje en Jimmy de herberg zouden verlaten. Het duurde nog al lang, meen den zij. Het werd half zeven, zeven uur, kwart over zeven en er gebeurde maar niets. Sjonnie wenkte naar Bon kie, dat hij er niets van begreep. „Zou den ze 'm al gepiept zijn?", vroeg hij zo zacht mogelijk. Bonkie Biezebijter haal de z'n schouders op. ,,'t Lijkt er veel op", seinde hij terug. Toen nam Sjonnie een besluit. Hij stapte achter zijn boom vandaan en liep brutaalweg naar de herberg toe. En daar ontdekte hij het brok papier dat op de buitendeur was geprikt: „HEDEN WEGENS FAMILIE OMSTANDIGHEDEN GESLOTEN", las hij. Zonder zich te bedenken, probeerde hij de deur te openen, maar deze zat stevig dicht. Hij wenkte Bonkie Bie zebijter om ook naderbij te komen. „We zijn te laat, meneer Biezebijter", zei hij op een teleurgestelde toon. „Die twee zijn er vandoor, wat ik je brom". „Ga mee", antwoordde deze. „Ik ga pro beren door het zijraam naar binnen te komen" De twee renden het steegje in naast het Rode Paard, waar, naar zij wisten, een raam was. Bonkie Bieze bijter probeerde het naar boven te schuiven. Het raam gaf dadelijk mee. waarbij zij een gunstig advies ont vingen. De jaarlijkse netto-kosten wor den geraamd op f 27.500, waarvan voor rekening van de gemeente zal komen 30 pet. of f 8250. Deze som moet nog worden verminderd met de van de .buitengemeenten te ontvangen bijdra gen, welk totaal nog niet te ramen is. Het college is na zijn onderzoek van mening dat de oprichting van een der gelijke school alleszins wenselijk is. Zij stelen de raad daarom voor tot goed keuring van de plannen over te gaan. U K K vierde feest Het is een goed feest geworden, dat Zaterdagavond de leden van de buurt vereniging UKK (Uitenbosstraat en omgeving) in het „Wapen van Heems kerk" bij elkaar bracht. De familie Kok bood hun een fleurig cabaret-pro gramma, waaraan Frans van Schaik en de Chico's, het muzikale cowboy trio, hun medewerking verleenden. Met sketches, muziek en zang vloog de avond om en het was tijd voor het bal eer de buurtbewoners er erg in hadden. Vooral de Zingende zwei-ver en De Chico's hadden hun bewonde ring en een ware ovatie viel ten deel aan de accordeonnist, die op virtuoze wijze de ouverture „Dichter und Bauer" speelde. Een aardig intermez zo was de zangwedstrijd tussen vier dames. De grootste verrassing kwam echter na afloop van de competitie, toen de op de band opgenomen stem men nogmaals via de luidsprekers de zaal ingingen. Na de pauze trad eeu lid van de familie Kok nog als xylo phonist voor het voetlicht. Het was een buitengewoon geslaag de feestavond, die de band tussen buurtbewoners en hun vereniging on. getwijfeld nauwer zal hebben aange haald. Wie hef laatst lacht doet niet mee Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van haar medewerker de heer A. Heertjes, heeft de directie van de firma De Wild na een goed be zochte receptie aan haar personeel een feestavond aangeboden in „Het Wapen van Heemskerk". Hiervoor werd medewerking ver leend door het cabaretgezelschap „De Lachspiegel", dat een bont pro gramma bracht onder het motto „Wie het laatste lacht, doet niet mee". De door dit gezelschap gebrachte schet sen verwekten af en toe daverende lachsalvo's. Mr Arts, de vingervlugge goochelaar, bracht de aanwezigen in verbazing. Verder is volop genoten van de door de zangeres Ina Triest gebrachte operetteklanken en werden de liedjes van „De zingende zwervers' zeer gewaardeerd. De avond werd besloten met een bal onder leiding van „De Black and White Stars". Op 4 Sept. kregen B. en W. om advies een verzoek van „Rochdale" om steun voor de bouw van 56 woningen aan de Van Oostzanenkade en Ve Cornells Buijsstraat. Het zijn 22 normale eens gezinswoningen, elk met een woonka mer, een keuken, een wasgelegenheid en een ingebouwde schuur; 10 woningen voor bejaarden, bevattende een woon kamer, een slaapkamer, een keuken, een wasgelegenheid en een ingebouwde schuur; 12 benedenwoningen met een woonkamer, vier slaapkamers, een keu ken, een wasgelegenheid en een box voor berging en 12 bovenwoningen met een woonkamer, 2 slaapkamers, een keu ken, een wasgelegenheid en een box. Het aan de woningbouw te verkopen terrein is 6300 m2 groot. De grondprijs is f 12 per m2 of f 1350 per woning. Met bijkomende kosten is een grondvoor- schot van f 76.865 nodig en voor de bouw een geraamd bedrag van f 597.260. Deze woningen mogen in November worden aanbesteed en worden gebouwd met toepassing vdn de Beschikking bij dragen woningwetbouw 1950. De gemid delde huur, exclusief de kosten van wa tergebruik zal f 8.25 per week zijn. B. en W. stellen voor de gevraagde voorschotten te verlenen. De huisvesting van het bureau voor Sociale Zaken is onvoldoende gewor den, De wijze waarop men het publiek aan de loketten en voor vertrouwelijke gesprekken moet ontvangen, is niet meer in overeenstemming met de hui dige opvattingen van maatschappelijke zorg en de behandeling van het publiek in de ruimten waarin ambtenaren an der werk verrichten, werkt storend. De telefooninstallatie heeft voortdurend storingen, is verouderd en overbelast, zodat ze vernieuwd moet worden. Om tegemoet te komen aan de ergste moei lijkheden is een plan ontworpen tot verbouwing van een deel van het bu reau in perceel Doelenstraat 42. De aan te leggen centrale verwarmingsinstal latie is geprojecteerd als een uitbrei ding van de bestaande van het Gewes telijk Arbeidsbureau. De kosten van het verbouwingsplan zijn f 54.000, da bijkomende kosten o.a. het voorlo pig onderbrengen der Volks-credietbank in perceel Doelenstraat 36 zijn f 16.594. Met een architectenhonorarium en ver dere onkosten zijn f 1200 gemoeid, zodat de kosten in totaal f 71.794 bedragen. B. en W. stellen de raad voqp deze gel den beschikbaar te stellen. Roekeloze chauffeur reed bijna agent omver Verschillende personen zijn Zaterdag morgen op de Kennemerstraatweg aan een ernstig ongeluk ontsnapt doordat een autobestuurder uit Heiloo hen toe vallig op een haar na miste. Hij trachtte op roekeloze wijze en met grote snelheid ter hoogte van Truitje een groep wiel rijders te passeren, ontdekte plotseling de verkeersagent, die daar staat zolang de werkzaamheden aan het verkeer!- point duren, haalde zijn wagen weer naar rechts, raakte door deze manoeu vre één van de wielrijders en reed toen pijlsnel verder. De agent, die door een sprong een aanrijding had voorkomen, slaagde er nog in de kenmerken van de auto op te nemen. Hij hield zich juist op bij de wielrijder, die er zonder kleer scheuren was afgekomen, maar wiens fiets werd beschadigd, toen een auto mobilist stopte en de klacht indiende, dat hij terhoogfr5 van de Vier Staten op onverantwoordelijke wijze was ,.Se" sneden". Hierbij had de roekeloze auto mobilist zijn linkervoorspatbord ge raakt. Het nummer van de bewuste auto klepte met de notities, die de agent had gemaakt. Het opsporen van de bestuurder nam niet veel tijd in beslag. Hem werden twee processen-verbaal uitgereikt. Eén wegens het in gevaar brengen van het verkeer en het andere wegens het door rijden na een aanrijding. LAÜRENSSTRAAT GERESERVEERD- Het bestuur van de Algemene Neder landse Invalidenbond deelt ons mee. dat op 8 October de Laurensstraat tij dens de grote namiddagoptocht voor de invaliden zal zijn gereserveerd. Men wordt verzocht om twee uur aanwezig te zijn. MERKWAARDIGE VONDST. Bij werkzaamheden in het gebou."[ der Ned. Handelmaatschappij 'n. Langestraat, is men op een laag sc"e pen gestoten, die op enkele plaatsen bijna een halve meter dik is. Het niet direct aan te wijzen door wel» oorzaak deze daar zijn gekomen. CEN „operette" schijnt buit Het is daarom te begrijp Noord-Scharwoude in „Concc seizoen worden gerekend, zich op dit terrein een goede haar huzaar" voor een uitvei nog enkele avonden volkome MET deze operette heeft de richting van het opp gekozen. Wanneer het d gegeven, waaraan het toneel deel heeft, dus de kern van dpor bijvoorbeeld een Léha gecomponeerd, zou het meer relief hebben gekregen. M; ook niet de schuld van de den, dat althans in deze ope feite meer toneel, voorzien ziek de componist Paul riet rijk aan inventie was eens te populair aanpakte. I bliek in het algemeen be' niettemin een gegarandeerd JAIRIGENT Geerling en stonden intussen voor dc opgave het werk vocaal en taal een gloed en bekoring welke het uit zichzelf niet kennelijke toewijding van werkenden is men hier gro' geslaagd, alhoewel de vertol geheel wat meer uit de ver! men en nog wat aan vlot winnen, hetgeen zeker bij d, opvoeringen kan gebeuren, welke over goed stemmateria ken, zongen zuiver, maar de nuancering wat meer werking kunnen hebben, technische prestatie, voora' tweede bedrijf, konden we dering hebben. DELICHTEN we eerst d welke in feite deze 1 droegen. Mej. H. Wolfswink haar rol „Victoria" een gei beelding. Zij zingt uitermat, telijk, doch haar spel-kwali nen het absoluut. Levendi] mej. Gré Heinis, als kamenii toria. P. Tromp als Stefan Kolt caal zéér veel te geni prachtstem zou op het podi beroeps-operette zeker op zijn. Zijn natuurlijke aanle. toneel maakte de creatie no r,er. Een extra compliment leszins verdiend. P. Wolfswinkel als Amei zant zong en speelde eve goed. De oppasser Janczi (J Koppelwedstrijd a Winterweg NOORDSCHARWOUDE. Club „Ontspanning" hield Zc een koppelwedstrijd aan de VI Geestmerambacht. Het resulta onbevredigend, daar er een aantal maatbaarzen gevangen De uitslag was: W. Jonker 39- pr., Je prijs; J. Blokker— Sc' 2e pr" K' PrangerA. Jb p., 3e pr.; j. Peetoom— 4t P„ 4e pr.; p. Swager—D. Vri„P",„Se pr" P" Schoenm punt. PUmen en een viswedstrijd de bre OUDKARSPEL 4.. hDed^edViSTd£trijd d°°r „De Brederode" werd door tie genomen. Het was een goèc met een uitstekende vangst d der dan 203 baarzen ^erseh en tien witvissen. Van de ba er 26 boven maats. De uitslag was: le prils grootste baars 34 cm; le prj 9 maarbaarzen; 2e prijs: A I ste aantal maatbaarzen; le n grootste aantal, 35 stuks; 2e man, grootste aantal, 24 stu Over het gehele seizoen we prtjs-6Depirav PrijZe" toegek< prijs. D. Plakman, grootste aa !e prijs: H. Slink, 12 maa prijs: D Plakman, grootst, i„ ,CT', laatstgenoemde kw Jlet bez't Van de wtsselbet Voor 12 October is nog ee strijd uitgeschreven. Tevens NIEUW LID ELFTALCOl OUDKARSPEL. Daar de b zijn benoeming als lid van missie van DTS niet heeft in zijn plaats de heer s. SI

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2