ooi als ihoog Reeds onverwachte resultaten op eerste dag van hockey-competitie Pim. Pan. Pom in hot nieuwe linis DE VERMISTE Inside besluit het tennisseizoen LUITSLAGËö was Harris ns te sne' af Goede start van Strawberries en de beide Kraaien-teams Laren 2 klopte de AMHC-heren HOOFDPIJN! <- Feesfavond in hoiel Viciory Het Radioprogramma Beers motorkampioen van Heerhugowaard Groot-Schermer haalt eerste winst binnen Mulier-Soop voor Borst (Olympia) Klaas Boot werd clubkampioen van „De Halter" DEFENSIEF EGMONDIA KLOPTE UITGEEST Kolping Boys won met 6-1 van Oosterend .DOOR. PATRICIA WENT WORTH Een wedvlucht vanaf Parkestone Bescherm Uw Kinderen HOMING 1LTIXmiA ft nryrARFR 1059. zn Willem II redding l. Rechts Terlouwdie ;chap toire dreiging wist de zijn tegenstander volko- :len. Vrijwel het zelfde iij in de vijfde ronde uit ia een minder sterk ge- kansloos verloor. Re- >r Sluis alléén aan de •gd, dat Beeke deze car- 1 werkte door in de 5d® iedegen klassieke partij ven tegen de Bree, en het onderspit moest ;ers. Deze Beers is een it tornooispeler zelfs het knoeien is, zoals in l. Het zou echter niet de 1 dat Beers een achter- n hij schiint het nu ook plan te zijn, behalve zijn rwinning in de 6de ron- in de vijfde ronde in sitiepartij de volle winst Hollenberg binnenhalen, laatste de volgende dag tij tegen Grooteman de liefst zeven uur spelen recies honderd zetten hij, evenals zijn rivaal >n ingehaald door Beers, Ansems, die zijn serie 'ijfde ronde onderbrak r goede overwinning die gespeeld eindspel tegen aaide, en de dag daarop !ie na een Roozenburg- dassiek karakter kreeg, punten deelde. Ook overigens op remise zijn: in de viifde ronde k tegen wiiiemse, nadat type-zetje wederzijds# bewerkstelligd. Willemse zijn overwinning op erde ronde, nog weinig le zesde ronde ging hij Slot. d. Sluis en de Bree Don- lam nog een inhaalnartij ronde moeten spelen, als volgt: (7 uit 5); 2. tot en met Beeke, Ansems, Slot en 7. Postma (5 uit 61: 8. n en Willemse (4 uit 6); uit 5). ames: A:foort-Concordia c 2—2. BHC-JHC 1—3. dames. Attila-RapiditaS p. Vereent 74, WVGV- AchilIes-DWS 5—13 dames: IJmond-N. Nie- egido-AVA 22. leren: Attila-Concordia 2 7-6, Achilles-Bl. Wit ïeren: Amersfoort-BHC lp. Vereent 66, Aals- 2, SSVU-Blauw Wit 2 heren: Vriendscbap-Ra- lOC-APGS 13—6. riem ames: OSS-Concordia 2 oresters 35, Rapiditas- i-BGV 4—0. mes: Rapiditas 2-Bever- everwiik-IJmond 3 25, ade 2—2. ?n: Tonegido-AVA 106, 2 115, Rapiditas 2 ren: Toneoido 2-AVA 2 Jmond 2 311. RHC-AVA b 10—0. maar luwen 4 2, VI. V.- riten-DTS 6—1. nes II: DoskoBKC 2 "topepn-Tnneiyido 2 9I' BKC-JHC 2 2—2. JHC-Zwaluwen 3—1. itai Sinjoren hebban iö snortpaleis kunnen aan- rie van Vliet nog steeds kste printers ter wereK» n do «sprintfinale de Bri i in de halve finale W6" lattner had uitgescha- nol Van Hensden naa Igin^ over viel km h1® met de Belg HuvskenS. r»Pn lam een voorsprong ijn tijd bedroeg 5 bub* (Van onze hockey-medewerker) ANDER gunstige omstandigheden, bespeelbare velden en vrij goed weer, werd gisteren over de gehele linie, zowel voor de dames als de heren voor de hockeycompetitie gestart. Voorbarig zou het op zijn zachtst uitgedrukt zijn, als we het na die eerste dag reeds over verrassingen hadden. Waar dat kan ons toch niet beletten om van enkele, toch wel zeer onverwachte resultaten te spreken. Dan denken we daarbij, wat de eerste klasse heren betreft, in de allereerste plaats aan het gelijke spel dat Be" Fair op Klein Zwitserland wist te bewerk stelligen tegen de landskampioen, HHYC, ên aan de duidelijke overwinning van het naar de eerste klasse A gepromoveerde Groen Geel op BMHC. Als we dan wat dichter bij huis blij ven, mag vastgesteld worden dat het Noordhollandse hockey, enkele uitzon deringen daargelaten, niet onverdien stelijk is gestart. In het Wagner-stadion te Amstelveen won het aloude Amster dam van het niet minder oude Hilver sum met 2—1. TOGO bleef in een. rom melige wedstrijd met 20 de baas over Laren, een strijd waarin de internatio nale spelers Drijver en Loggere weer tot de uitblinkers behoorden. Dick Esser liet bij vlagen goed spel zien. Drijver en Van Beaumont waren voor de Hage naars de doelpuntenmakers. HHYC heeft zijn ploeg nogal drastisch verjongd, maar een succes schijnt dat nog niet te zijn, want verder dan 33 bracht de ploeg het niet op eigen veld tegen Fair. Knap werk van Groen Geel om dat veel meer geroutineerde BMHC een 31 nederlaag toe te brengen. Een half dozijn F' de promotieklasse B schijnt Straw berries met goede voornemens be zield. De 6—0 overwinning op Tempo '34 wijst althans wel in die richting. Hier wonnen achtereenvolgen HDM II met 3—0 van Alliance, DNC met 2—1 van HDC III en HHYC II met 2—1 van HBS. Minder goed kwam Alkmaar voor de dag. De ploeg speelde uit tegen Laren II dat met 4—0 won en al waren deze cijfers misschien iets geflatteerd, de punten kwamen bij het elftal dat er qua spel ongetwijfeld het meest recht op kon doen gelden. De sticktechniek van de Larenspelers was heel wat beter dan die van de Alkmaarders. Vooral de voorhoede van Alkmaar liet weinig bijzonders zien en werd de bal al eens goed voor het Larendoel gebracht, dan bleek de schotvaardigheid te wensen over te laten. Maar Alkmaar heeft al tijd even tijd nodig om zich in te spe len en daar houden we het dan ook nu maar op. Goed kwamen Kraaien uit Wormerveer voor de dag. Een 3—1 overwinning in Haarlem op HBS IX mag een alleszins verdienstelijke pres tatie genoemd worden. Adelborsten E chtrop was een volkomen gelijk op gaande strijd waarin de aanvalslinies in hoofdzaak ondergeschikt waren aan de verdedigingen. Het einde kwam met spel beide ploegen loon naar werken kregen. -m? Mijnhatdt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 ct. MijnhardtHoofdpijntabletten.Koker80ct. (Advertentie. Ing. Med.) In ieder geval werden enkele ploegen uit Noord-Holland Noord dus punten rijker; een bemoedigend begin. Alkmaarse zege HE dames van Strawberries bleken niet in staat het goede voorbeeld van de heren te volgen en verloren met 10 van Victoria. De Alkmaar-dames zorg den voor een pleister op de wonde voor de nederlaag van de heren door in het Gooi Be Fair II er met 20 onder te houden. Een goede verrichting, hoopvol voor de toekomst. En de dames van Kraaien deden het nog beter door in Bussum met 40 van Kameleon te win nen, zodat het voor het Wormerveerse hockey wel een succesdag was. Amster dam II won hier met 21 van Hilver sum II, terwijl de wedstrijd Hurley Laren geen doorgang vond. In de pro motieklasse B, de afdeling dus van Strawberries, won Leonidas in Haarlem van Rood-Wit II, deelden Aeolus en Kievitten door een 22 gelijk spel de punten en moest Leiden met 40 de meerderheid van de DCHC-reserves on dervinden. DINSDAG 7 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.ï 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.50 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Pianospel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actu aliteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gramofoon- muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: Prof. Dr. D. H. Burger: „Eco nomische geschiedenis van Indonesië". 18.00 Musette-Orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole-Orkest en solist. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 „Thuis front-Tombola". 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram.muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Omroep-Orkest. 21.45 „Huwelijk in op spraak", causerie. 22.00 Radio Philharmo- nisch Sextet. 22.20 Muzikale causerie. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoon- muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram.- muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.13 Theaterorkest. 10.45 1,°?o kleuters- H.00 Voor de zieken. Bas-banton en piano. 12.00 Lichte ïiïfi» ,";3? Land" en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram muziek. 13.20 Amusements muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika", vraag- en antwoordpro- gramma. 14.30 Gram.muziek. 14.40 School radio. 15.00 Gram.muziek. 15 15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Orgelconcert. 17.50 Militaire ®™sene; 1800 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30^ Lichte muziek. 18.50 „Paris vous parle". 18.35 Fanfare-Orkest. 19.20 Re- 19.30 Gevarieerd programma. 13.4a Herdenking Josef Baai 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.10 Lichte muziek. 21.30 „Ik weet, ik weet. Wat u niet weet". 21.45 Tiroolse muziek. 22.30 Buitenlands overzicht. 22.45 Krontjong Ensemble. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20—24.00 Concert gebouworkest. Experimenteel Televisieprogramma van 4® KRO. 20.1521.45: 1. Gastenboek; 2. Weeroverzicht; 3. „Van Meegeren's Valse Vermeers", film. - Pauze 4. „Ope ratie Boul' Miche", televisiespel. De Alkmaarse Tennisclub „Inside" heeft het seizoen besloten met de ge bruikelijke onderlinge wedstrijden en met een feestavond. De wedstrijden hadden een zeer geanimeerd karakter Er werden in totaal 105 partijen ge speeld. Bij de dames in het enkelspel A kwamen mej. R. Koppen en mej. A. de Rie tegen elkaar uit in de eindstrijd en, volgens de verwachting, won mej. R. Koppen deze ontmoeting (62, 64). In het herenenkelspel A werd in de halve eindstrijd P. Adolf uitgescha keld door Teitler. Damsté won van Deetman en eindigde ook in de finale als winnaar. Bij de B-afdeling bracht mej. G. Huisman een verrassing door zich in de finale te plaatsen, waar zij uit kwam tegen mej. H. Eyssen. De betere tactiek en de grotere vastheid van laatstgenoemde gaven de doorslag en evenals het vorige jaar werd zij win nares in deze afdeling. In het Herenenkelspel B won de Vries in de halve finale van de heer Kloots en kwam toen uit tegen Holsmuller. De laatste won met 108, 62. Het gemengd dubbelspel A bracht een spannende eindstrijd tussen mej. Zondagmiddag is de laatste motorl puzzlerit gereden voor het kampioen schap van Heerhugowaard. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden meldden zich vele motorsportliefheb bers aan de start. Ook diverse leden van de M.C. Perkam uit de Beemster waren present, daar deze rit ook mede telde voor het kampioenschap van de Beem ster. De uitslag was: 1. J. Rietbergen, Heerhugowaard-Zd 8 strafp.; 2. P. J. Beers, Heerhugo waard-Zd., 13; 3. J. de Moei, Alkmaar 17; 4. J. van Gulik, Waarland 20; 5. J. Jongkind, Heerhugowaard 20; 6. G. Wennink, Beemster 20. De definitieve uitslag voor het kam pioenschap van Heerhugowaard is als volgt: De kampioensbeker werd behaald door P. J. Beers, met duorijder J. Sti- priaan, met 22 winstpunten, terwijl J. Rietbergen, met duorijder A. C. Groen, de reserve-kampioen van Heerhugo waard werd. R. Woppen en P. de Koning tegen mej. De Rie en J. Mobron, derde en be slissende set van deze wedstrijd kon pas Zaterdagmiddag worden gespeeld en werd gewonnen door mej. de Rie en Mobron. Tenslotte het gemengd dubbel B Hier werd wederom de overwinning behaald door mej. Eyssen en T. Jan sen na een zege op mej. Cornelissen en R. v. d. Mark. Bij de jeugdwedstrijden werden de prijzen gewonnen door Marianne Cou- vée, Jan Schuddeboom en Dickey Olie en door Marie Ovinge, Riet Nijdam, Donald van der Mark en Rob Schuur man. Op een feestelijke bijeenkomst in Hotel Victory werden na de openings rede van de voorzitter, de heer J. Lie- nesch, de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt door het erelid, de heer H. Bottinga. Leden van „Inside" ontpopten zich als circusartisten en danseressen en hielden het grote aantal aanwezige le den en introducé's gedurende enige uren aangenaam bezig. Er werd nog menig dansje gemaakt en het was .bij drie uur, toen de voor zitter een einde maakte aan deze ge zellige avond. Groot Schermer heeft in een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd tegen WBSV twee winstpunten veroverd, niettegen staande het feit, dat Van Etten W. na een kwartier de leiding gaf. Maar Krul nam met deze gang van zaken geen ge noegen en spoedig tikte hij de gelijk maker in het net. In de tweede helft vond W. weer het eerste de weg naar het doel, maar ook nu weer maakte G S. gelijk, dank zij een doelpunt van Jb. Sloolen. Twintig minuten vóór het einde gaf Van Etten W. andermaal de leiding. Prompt ge volgd door de gelijkmaker van Slooten. Acht minuten vóór het einde scoorde G.B. het winnende doelpunt. In ieder geval dat dacht de ploeg uit Groot Schermer, maar de scheidsrechter was een andere mening toegedaan. Het doel punt werd namelijk geannuleerd. Een ieder had zich reeds verzoend met een gelijkspel, toen Slooten in de laatste minuut de hattrick verrichtte. Wonder lijk genoeg werd dit werkelijk winnen de doelpunt in duidelijke buitenspel- positie gescoord. Niettemin verove.rde Groot Schermer hiermede zijn eerste winstpunten. Wonderbaarlijke visvangst De Amsterdamse hengelsportvereni ging Ons Belang" van de Centrale Markthallen heejt gister gevist in hel Noordhollands Kanaal bij de Stolpen Met 45 hengelaars vingen de Amster dammers2200 baarzen, waaruit we moeten concluderen dat onze bengel- clubs alleen maar beginnelingen onder de leden tellen. Temeer als men weet dat drie weken geteaen een andere club uit de hoofdstad met 27 mensen 1300 baarzen uit hetzelfde water viste! Voor de jaarlijkse terugkerende Mu- lierveldloop te Velsen, in het park Velserbeek, kwamen gistermiddag zes tig senioren aan de start. De Olympus athleet Borst (Alkmaar) verraste door als eerste te eindigen. Het was te meer een verrassing omdat deze jeudige lo per in de D klasse startte en evenals Boon (DEM), Spijker (LAT) en Schalk wijk (Olympus) vele A en B klassers te snel af was. De 1400 meter werd een duidelijke fraaie overwin ning voor de Amsterdammer Keesom die juist iets sneller bleek dan Altink (Lycurgus), Bosman (DOVES) en Van der Bogaard (DEM). Voor DEM was het gisteren hoewel noch bij de junio ren, noch bij de senioren een Bever- wijker als eerste door de finisch ging, een goede dag. In beide klassen werd namelijk beslag gelegd op de vereni- gingsprijs. De uitslagen luiden: Senioren: 1 J. Borst D Olympus 11.48.8; 2 C. Boon D DEM 11.59.4; 3 J. Spijker D LAT 12.3.4; 4 C. Schalkwijk D Olympus 12.6.2; 5 J. v. Wees C Hol land 12.7.4; 6 D Mars A Z.land 12.7.6- Junioren: 1 J. Keesom AV 23, 3.51.6; 2 B. Altink, Lycurgus 3.54; 3 B. Bos man, Doves 3.56.4; Gisteren organiseerde De Halter zijn jaarlijkse onderlinge wedstrijden. Bij het heren keurcorps behaalde Klaas Boot, uiteraard, het clubkampioenschap met een totaal van 113,3 pt. Maup Volkers werd tweede met 107.9 pt en B. Bessel- sen werd derde met 98,7 pt. Bij de dames in deze klasse ging de titel naar Nellie Ruiter die met 107,4 pt als eerste uit de bus kwam. Mevr. W. Volkers volgde haar met 104,7 pt op de voet en Nel Rampen had aan haar 98,9 pt voldoende om de derde plaats te mogen bezetten. De overige uitslagen luiden: Heren senioren: J. Scfiuit 104,9; J. Jonker, 103.2 en K. de Haan 101.6. Dames derde graad: C. Kleverlaan 97.3, A. Baas 91.2, A. Kruyt 87.8. Heren derde graad: A. Houtkoper 80.2 pt, M. de Vries 77.7, T. Dros 77. Dames tweede graad: A. Hein 99.2 pi; G. de JongKes en R. de Haan 9.77 en D. Jol 96 pt. Heren tweede graad: S. Slinger 98.2, A. de Graaf 96.5, P. Keesen 93,4. Dames jeugd: S. M. Mors 106.5, J. Rol 102,6, S. Ufkes 101,9 pt. Dames eerste graad: T. Hoedjes Schot 97.7, L. Wormsbecher 95.4, M. La- gas 91.9. Heren eerste graad: G. Boot 108,6, G. Lammers 107,4 en C. van Vleuten 104,8. 71. „We moeten baron van Pottum met zijn eigen wapens verslaan". Pim knikte nog eens nadrukkelijk met zijn hoofd. „Hoe bedoel je dat?" vroeg Pom. „Herinner je nog hoe ik diezelfde „Kiekeboe" gisteravond de stuipen op het lijf gejaagd heb, toen ik plotseling de keuken binnenkwam en hij onze appeltaart zat op te eten?" Pom en Pam knikten. „Ik had toen voor de grap dat beddelaken om mij heen ge slagen, weet je wel en „Kiekeboe" alias baron van Pottum, wist niet hoe gauw hij weg moest komen. Dat grapje moe ten we nog eens uithalen en dan tege lijkertijd werken op zijn goeie gewe ten. Misschien is hij er dan toe te brengen om wat van zijn rijkdom met de armen te delen", „Ja, maar hoe wil je dat dan doen?" „Heel gewoon. We gaan naar het huis van de baron toe en dan zullen we hem dwingen om een ander te helpen". „Maar als hij nu niet wil?" vroeg Pam weer. „Laat dat nu maar aan mij over. Haal zo vlug mo gelijk drie beddelakens van boven. Die zullen ons bij de uitvoering van ons plannetje moeten helpen,". „Wil je dan nu nog weggaan?" „Natuurlijk. Het is nog geen twaalf uur en ik heb altijd gehoord dat twaalf uur een goede tijd is om als „geest" op visite te gaan!" Egmondia heeft in de wedstrijd tegen Uitgeest niet over pech te klagen ge had. Met drie invallers bood het de strijd aan met een volledig Uitgeest, dat bijna de gehele wedstrijd door het middenveld beheerste. Ondanks de tegenwind kreeg Uitgeest in de eerste zeven minuten vier corners te nemen. De laatste leverde bijna succes op, maar linksback Gravemaker kopte de bal nog juist uit de doelmond. Direct daarop bracht invaller Zwart de stand op 10 voor Egmondia. Uitgeest bleef sterker, maar de voorhoede wist met de bal geen raad. Egmondia deed het beter en bij een der schaarse aanvallen bracht linksbuiten Zwaan van dichtbij de stand op 2—0. Pas acht minuten vóór 'de rust kreeg Uitgeest loon naar wer ken. Toen de Egmondse verdediging even aarzelde schoot rechtsbuiten Schoen in het verlaten doel. Juist enkele seconden nadat scheidsrechter Daman voor rust floot, scoorde Uit geest uit een corner opnieuw, zodat Eg mondia over de ruststand (21) niet te klagen had. In de tweede helft gaven de Egmon- der beter pairtij. Uit een mooie voor zet van linksbuiten Zwaan schoot mid denvoor Zwanenburg twaalf minuten na de rust ineens in (31). Uitgeest was ook hierna het meest in de aan val, maar vóór het doel was het mis. Midenvoor Heystek wist zelfs niet te scoren toen hij alleen voor de Egmond se keeper kwam. Nogmaals voorkwam linksback Gravemaker een zeker doel punt door de bal uit het verlaten doel te koppen. Zo bleef het 31 voor Eg- mndia, dat met deze uitslag zeer tevre den mocht zijn. OPPERDOES, 4 Oct. 1952. „Ons Be lang". Groene kool 4—6.40; Ronde bie ten: A 10.30—10.90, B 8.50—9.10, C 4; Dubbele bonen AB 4751, B 4248; Uien: gewoon 17.30 en drielingen 19.20. Zondagmiddag speelde Oosterend van Texel tegen Kolping-Boys uit Oudorp. Spoedig na de aftrap werden enige forse aanvallen opgebouwd, waarin geconstateerd kon worden, dat de Oudorpers alles op alles zouden zetten de eerste twee punten te ver overen. Men een linkse aanval werd dan ook met een felle schuiver van linksbuiten C. van der Gragt de score geopend (0-1). Oosterend, die hier door blijkbaar verrast was, zocht naar het onderlinge samenspel maar hun schot kwam steeds bij de tegen partij terecht. Gestimuleerd dpor de voorsprong, was het K.B. die door middel van de midvoor P. van der Gragt hun overwicht nogmaals deed uitkomen door te doelpunten, (0-2). Oosterend alle zeilen bijzettend wist vanuit 'n corner door een formidabele kopbal van de rechtsbuiten van Ooster end de achterstand te verkleinen, 12. Juist nog voor de rust wist de rechts binnen van K.B. het derde doelpunt achter de keeper van Oosterend te le pelen. Kort na de hervatting was het nogmaals Jongebloed die onhoudbaar inschoot en de stand op 14 bracht. Een felle aanval van Oosterend werd beslo ten met een schot vlak langs de paal. Het was reeds 10 min. voor het einde toen Jongebloed de voorsprong van K.B. op 15 bracht. Oosterend wist nog en kele aanvallen op te bouwen, maar kon niet beletten, dat 'n snelle rush van de K.B.-voorhoede werd geresulteerd met 'n tam schot van de linksbuiten van der Gragt en een doelpunt, 16. Hiermede eindigde deze forse maar sportief ge speelde wedstrijd in een overwinning voor K.B. Duiven vlogen 250 k m overzee (Advertentie. Ing. Med.) 1 HOOFDSTUK I Maggie Bell stak een hand uit en greep de telefoon, 't Was een dunne, benige hand met vooruitstekende knok kels en ze bewoog zich al rukkend. Maggie deed helaas alles met rukken. Ze was nu negen-en-twintig, maar op twaalfjarige leeftijd had een auto haar in de dorpsstraat omver gereden en sinds dat ongeluk, waarover haar fa milie altijd met een soort zonderlinge trots scheen te spreken, was ze niet veel meer gegroeid of ontwikkeld. Dag in dag uit lag het arme meisje op een divan voor het venster van de kamer boven de kruidenierswinkel van meneer Bisset. Als we dit magazijn een „kruidenierswinkel" noemen, doen we het op gezag van meneer Bisset zelf, want feitelijk verkocht de brave man heel wat artikelen, die men met de beste wil van de wereld geen „kruidenierswaren" zou kunnen noe men. Misschien kon de benaming nog op de schoenveters van drop, die me vrouw Bisset, met behulp van een eerbiedwaardig familierecept, zelf klaar maakte, worden toegepast, maat lederwaren en dergelijke vielen toch beslist buiten het kader, evenals lin nen overalls, schoenen, enz. In feite was bet etablissement van meneer Bisset, waar tijdens het seizoen ook uien, tomaten, appelen, peren, noten en andere heerlijkheden te verkrijgen waren, „de" winkel, een soort klein warenhuis voor 't lieflijke dorpje Deeping. Als Maggie wilde, kon ze uit haar ven >ter boven de winkeldeur met bijna iedereen in Deeping een groet wisse len. De meesten wuifden met de hand en riepen „goede morgen", of „hallo, Maggie!" En nooit zou mevrouw Ab bott van den huize „Abbottsleigh" ver stek laten gaan. Ze wuifde en glim lachte, terwijl haar man, kolonel Ab- both, vriendelijk knikte, maar juf frouw Cecily zou de trap komen op rennen. Maggie een boek of tijdschrift meebrengen en wat blijven praten. De invalide las tamelijk veel, ofschoon ze was opgevoed in een omgeving, waar in lezen vrijwel gelijk werd gesteld met luieren. Haar excuus was, dat je toch iets moest doen, als je dag-in- dag-uit op een divan lag. Daarbij kwam, dat de boeken van juffrouw Cecily juist erg in Maggies smaak vie len. Ze hield veel van avonturen- en detective-romans, maar ook van span nende reisbeschrijvingen. Welnu, dat alles leverde de bibliotheek van „Ab- bofts!eigv haar te kust en te keur. Me vrouw Abbott ging er prat op. „een grotere collectie sensatierommel" te bezitten dan enige vrouw in heel En geland. Zij zelf vond dergelijke, lectuur zo ontspannend „na al die ocrloaslitte- ratuur en dat wanhopig vervelende gé- zeur in de kranten". Intussen, Maggie deed nog wel iets anders dan lezen. Als ze een steun In de rug kreeg kon ze naaien, maar lang hield ze dat niet vol. Daar moeder Bell dè dameskleermaakster van het dorp was, maakte dochterlief zich nuttig met het aanbrengen van knopen en knoopsgaten, van haken en ogen en zoal meer Ze deed het rukkend, maar uiterst netjes. Aan klandizie ontbrak het niet en tijdens de oorlog had me vrouw Bell een soort plaatselijke roem verworven door de virtuositeit, waar mee ze van oude afleggertjes, die reeds naar de voddenmand waren verwezen, weer wat nieuws wist te fabriceren. Haar grootste triomf had ze behaald met de voormalige bruidsjapon van wijlen Lady Evelyn Abbott, waarin nu kleindochter Cecily zich naar 't hu- welijksaltaar wilde begeven. Een schit terende japon inderdaad, doch geheel uit de mode, zodat het vrij wat hoofd brekens had gekost, er iets bruikbaars van te maken. De moeite was met suc ces bekroond, maar geluk had het crèmekleurige, met paarlen en Brus selse kant afgezette bruidskleed de kleine Cecily allerminst gebracht. Drie maanden na haar bruiloft kwam ze terug op „Abbottsleigh", terwijl Grant Hathaway, haar man, alleen op „Deep- side" vertoefde. Natuurlijk Werd er al over echtscheiding gesproken, maar niemand wist er het ware van, zelfs Maggie niet en zij bleek toch gewoon lijk goed op de hoogte. Als ze niet naaide of las, luisterde zij aan de te lefoon en die vormde een onuitputte lijke bron van informatie. Deeping was, als meer Engelse dor pen, in het voor rieuwsgierige (of wil men: belangstellende) mensen zo on schatbare bezit van een gemeenschap pelijke telefoonlijn. D.w.z. dat de ruim een dozijn aangeslotenen die lijn eer lijk met elkaar moesten delen. Ieder hunner kon, wanneer hij dat verkoos, het gesprek van zijn buurman afluis teren door eenvoudig de hoorn op te nemen. Uiteraard waren alle abonné's met deze omstandigheid bekend, maar geen hunner scheen zich daar veel aan te storen en zo slaagde Maggie erin, heel wat locale wetenswaardigheden te verzamelen. Jammer voor haar ont-. brak de reden waarom Cecily Hatha way haar man had verlaten aan de vrij omvangrijke collectie! Toch Maggie dacht er nog altijd met enige spijt aan had ze ééns op een avond grote verwachtingen mogen koesteren. Grant Hathaway had door de telefoon gezegd: „Cecily" en na ge ruime tijd had een koel stemmetje ge antwoord: „Wat is er?" Natuurlijk had Maggie Bell toen haar aandacht ver dubbeld en Grant's woorden: „We kun nen zo niet voortgaan. Ik wil je spre ken", hadden haar als muziek in de oren geklonken. Maar al heel gauw volgde een dissonant, bestaande in Ce cily's kort-en-bondige „neen", een wei gering, waarin ze ook na aandringen van zijn kant volhardde. Ten slotte had hij schier wanhopig uitgeroepen: „Cis, wees niet zo gek", waarop het ietwat zonderlinge bescheid: „een gek kan ge makkelijker van zijn geld scheiden: je moogt het hebben", was gevolgd en daarna had Grant de hoorn met een smak neergesmeten. Een smak, die juffrouw Cecily op „Abbottsleigh" een ogenblik de adem had doen inhouden vóór ook zij de telefoon weer had op gehangen. Had, zo vroeg Maggie zich af, de onenigheid dan soms met een geld kwestie 'te maken? Juffrouw Cecily was rijk, omdat ze van haar groot moeder, die verder met haar gehele familie overhoop placht te liggen, had geërfd. En iedereen wist, dat meneer Grant helemaal niet rijk was. Hij be zat slechts het grote landgoed, waar hij landbouwkundige proeven deed, die z.i. eenmaal dubbel en dwars hun geld zouden opbrengen. Maggie overwoog in alle kalmte.dat juffrouw Cecily een gevaarlijk spelle tje speelde. Als een man met een rijke vrouw trouwde, verwachtte hij daar immers ook enig voordeel van! Boven dien was meneer Grant zo'n knappe vent en juffrouw Cecily maar een heel nietig bruin vrouwtje. Als ze niet op paste. liep ze de kans, dat iemand an ders hem aan de haak sloeg. Maggie drukte de hoorn tegen 't oor en hoorde een vrouw met wat gfappig accent zeggen „Meneer Hathaway... ik wil meneer Hathaway spreken". (Wordt vervolgd). Gisteren werd door ijiverse dui- venliefhebbers uit Alkmaar en Om streken deelgenomen aan het grote Attractie-concours van de Concours commissie Breda vanaf Parkestone (Engeland), een wedvlucht, waarbij de duiven pl.m. 240 km. over zee moesten vliegen. Aan deze vlucht, waaraan grote prijzen verbonden zijn, namen echter honderden duivenhou- ders uit geheel Nederland deel. Door dat de wind in deze vlucht een groot voor- of nadeel kan zijn, is een over zicht zeer moeilijk te geven en is een zgn. vroege duif in Alkmaar en Om streken nog niet zeker van een goede plaats. Het interessante voor de dui- venhouders in één centrum is echter of zij zich daarin weten te classeren. Toen de duiven gistermorgen met Z.W.-wind om 9 uur werden gelost, was ieder wiens vogels aan deze vlucht deelnamen vol spanning. De eerste duif arriveerde om 12 uur 50 minuten, eig. de heer H. Pel, lid van „Door Vriendschap Sterk" te Heiloo, nr. 2 was van de heer P. Verdonk, eveneens lid van dezelfde vereniging, waarna nr. 3 wederom een duif van de heer Pel 'was, Nr. 4 was van Sta- fecki-Bijlsma, „Snelle Vleugels", Alk maar; 5 de heer Th. v. d. Vliet, „Hei- loo's Luchtpost". Verder waren de dui ven van de volgende heren: 6 M. Pronk, „AIcmaria Victrix"; 7 C. Stee man Jr., „Heiloo's Luchtpost"; 8. P. Verdonk, „DVS"; 9 C. Steeman Jr., „H.L."; 10. J. M. Schipper, „Snelle Vleugels", Alkmaar; 11 H. Timmer, Bergen; 12 H. Pel, „D.V.S."; 13 W. Akerboom, Bergen; 14 H. Timmer, Bergen; 15 K. Vrasdonk, Bergen; 16 H. Timmer, Bergen; 17. P. Brakenhof, Bergen; 18 M. W. v. Weil, „AJcmaria Victrix"; 19 W. Akerboom Bergen; 20 N. Jonker, „Steeds in Spaaning", Alkmaar; 21. en 22. N. Ypma, „AIc maria Victrix". De eerste duif van de heer H. Pel werd geconstateerd om 12 uur 50 min. 4 sec., de tweede, van de heer P. Ver donk, om 13 uur 18 min. 21 sec., ter wijl de laatste duif, van de heer N. Ypma, werd geconstateerd om 16 uur 57 min. 46 sec. Niet „afwachten" bij gevatte kou en i hoesten van Uw kind! Direct de dreigende 1 ^gevaren bestrijden met:_ SIROOP (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8