Duitse gruwelverhalen over kamp te Veenhuizen ontzenuwd Nahas geeft de leiding van de Wafd uit handen Atlantisch opperbevelhebber voor de koude oorlog Geen sentimentele barmhartigheid jegens Willy Lages Jt Sjah staat achter Mossadeq inzake het oliegeschil Nederlandse boterproductie liep in twee jaar 25 pCt terug Nederlands succes in „Ardent" Duitsland kwam afspraken met land niet ons na :k-^A NEDERLAAG ALKMAAR /erd gewogen -ht bevonden et vo'le winst /oge's achter Dinsdag 7 Oct. 1952. VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 149e Jaargang No. 237 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN RAPPORT AAN P.vd.A.-KAMERFRACTIES Kotalla c.s zijn over de behandeling in Nederland zeer ievreden „Roofdierkooien" meest geliefde slaapplaats Praedicaten mei een politiek toontje Loodsdiensten gestaakt in verband met de storm Eenheid in Westerse propaganda is noodzakelijk Nieuwe voorstellen over krijgsgevangenen Faroek wordt bij verstek vervolgd Vervoermiddel der ioekomst ;-;tj f y 11111 lilt! yf CSl! 2ë 1 Voormalig verzet sprak Vader en zoon samen op het dievenpad Twee oude Haagse dames omgekomen Financiële steun bij de vee-t.b.c.-bestrijding IISéb m - JTjrT» !Fr V-. ff - IJ i 1 Geen stroman' van de Engelsen Schuman antwoordt Adenauers brief Oost-Duitsland moet een leger stichten Volkspoliiie in nieuwe op Aardappelenexport in moeilijkheden nd) de bal juist over r) en Buist (GVAVP lukken in de wedstrijd CZ waren oorzaak dat lftallen een speler het nen, voordat het eind- Gelukkig was het niet an ruw of fors spel, rdiend gewonnen door tting en schuttersea» elftal dat dit seizoen an zich zal laten horen, a stelden na het goede te week teleur. Om de ;r afdalen te behoeden, ers zich dan ook meer STa enkele Alkmaarsa i de gasten door hun ing, toen hij de bal uit ti rechts langs Blokker kwam RCZ terug en ie de midvoor er in de isseren. Ka de hervat- Alkmaars offensief dat int werd beloond. RCZ iter geen moeite om de 5-1 te vergroten. geluid, dat er deze week Is Bergen haar leven niet n wij er nog van komen, met de punten naar Lut- en", hoort men nu stem- king geven aan de vrees, moeilijke strijd zal heb- a deze competitie als het iteren. jan verkeren. ïocht men nog enige hoop •gen nam zelfs de leiding int dat Paping scoorde, ideweg wisten de Lutje- irderheid te verkrijgen en van de thuisclub onder t. Aanvankelijk bleef de rd, doch voor de over* louaven. moest de achter- astheren eindelijk capitu- •Igde de gelijkmaker en n zelfs de leiding, 12. ater werd het 13. Het werd er niet beter op; i technische vaardigheid, veel te wensen over en veel te laag. e met 13 was ingegaan, spel. s na de hervatting ont- ïelijk koppen naar de bal en de linksback van de ■n der voorwaartsen van botsing welke aanvanke- ige gevolgen scheen te r Zouaven scheen hierbij iding te hebben opgelo- an het veld weggedragen, ïtboden geneesheer, dr. de een lichte hersen- ;n vóór het einde brach- de stand op 14 en kon- et de beide punten naar keren. koos in de eerste helft Dor de wind te spelen, naren de Egmonders ie DREO-defensie bleef eester van de situatie, i kwartier spelen moest de bezoekers echter ca- een kogel van midvoor ■01. In de tweede helft' sterker. Zoals dikwijls :t succes aan de andere s het middenvoor Kla- choot (2—0). Dit werd erg en onmiddellijk na 3e middenvoor tegen Js erst kort vóór het einde iten Neyens die uit eetl ngevaarliike aanval in* Weer had DREO he Idellijk na de a'tr,r v inde de achterstand tor stand kwam het einde beste verstandhouding rijd. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per m.m. Familieberichten 20 ct p.mm Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1--, elk woord meer 5 ct Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bi) voor uitbetaling, 2.02 per mnd. 6.05 per kwartaal plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 [IE Duitse socialistische partij heeft op een congres in 1950 een resolutie aan genomen, waarbij ook aan Nederland werd verweten, dat het Duitse krijgs gevangenen achterhield. Het bestuur van deze partij zond tegelijkertijd een offi cieel verzoek aan Nederland, om „uit zuiver menselijke overwegingen" na te gaan, welke gratiepogingen voor deze krijgsgevangenen zouden kunnen worden gedaan. Op een bijgevoegde lijst kwamen onder meer de namen voor van Willy Lages, Kotalla (Amersfoort) en Schermuly. In de Duitse pers verschenen In middels felle artikelen tegen de „onmenselijke behandeling", die de Duitsers in Nederlandse gevangenschap ondergaan. De heren Alfred Mozer en J. H. Scheps, leden van het partijbestuur van de P.v.d.A., hebben thans een rapport aan het partijbestuur en de P.v.d.A.-kamerfracties overhandigd, waarin de toestanden in het kamp Norgerhaven (Veenhuizen), waar vijf-en-vijftig Duitse oorlogs misdadigers verblijven, worden beschreven. Dit rapport stelt de Duitse beschul digingen in het juiste licht. Het onderzoek, dat de heren Mozer en Scheps ter plaatse instelden, geschiedde volkomen onverwacht. Gebleken is, dat de vijf-en- vijftig Duitsers in Norgerhaven zelf allerminst klachten over hun behandeling hebben. Ze hebben dezelfde rechten als de Nederlandse politieke delinquenten. Zij zeggen: „We hebben het hier goed, maar dat mogen wij tegenover Bonn niet erkennen, anders zou men zich niets meer van ons aantrekken ALLE oorlogsmisdadigers zijn reeds veroordeeld volgens bestaand Neder lands recht, zo zegt het rapport. Door de mogelijkheid van beroep in cassatie - b.v. in de gevallen Lages en Schermu ly - duurde het soms lang eer de straf fen definitief werden, hetgeen voor de Duitsers weer aanleiding was om „te spreken van „vonnissen, jaren na de oorlog"! De Duitsers hebben in sommige op zichten een prettiger bestaan in Norger haven, dan hun Nederlandse lotgeno ten, want ze krijgen van Bonn een ex tra-zakgeld van f 8 per maand, alsme de êen „Liebesgabe" van 5 kg met Pa sen. Hun familieleden mogen tien da gen achtereen twee uur op bezoek' ko men. Een comité in Assen zorgt voqr gratis huisvesting van deze familiele den. De politiek speelt een grote rol in het gekrakeel over de behan deling van de Duitse oorlogsmis dadigers in Nederland. Zo hebben Duitse instanties het bestaan, de gedetineerden als „Krieg^gefange- nen" ongejrankeerde brieven toe te zenden, ervan uitgaande, dat Norgenhaven geen „oorlogsmisda digers" herbergde. De directeur van Norgerhaven zond zulke brieuere prompt terug en de ge detineerde Duitsers vroegen zelf, of men voortaan behoorlijk ge frankeerde brieven naar Neder land wilde zenden. Opmerkelijk is het ook, dat de bezoekende Duitse autoriteiten lange tijd het woord „krijgsgevangenen" niet hebben gebruikt. Toen in de Duit se pers de periode van hitsen be gon kwam het woord „krijgsge vangene", dat zoveel sympathie ker klinkt dan „oorlogsmisdadi ger" weer in de mode. De vrouwen van de gevangenen blij ken overigens de beste propagandisten te zijn tegen de Duitse gruwelverhalen over „Das Niederlandische Siberien" en de „Raubtieëkafige" (wilde-beestenkooi- en). Ook door officiële instanties is meermalen erkend, dat de oorlogsmis dadigers correct en behoorlijk behan deld worden. Het is des te wonderlijker dat van Duitse officiële zijde nooit te genspraak kwam van de onjuiste be richten in de Duitse pers. Voorkeur voor kooien HET rapport somt enkele kwalitei ten van het kamp op, als daar zijn een cantine, studeerkamer met behoorlijke bibliotheek, de mogelijkheid tot het volgen van 16 verschillende cursussen, radio in alle verblijven en een toestel voor de Duitsers apart, zodat zij hun eigen stations kunnen kiezen, zalen voor handenarbeid, een speelzaal, een sportzaal, enz. enz. De wasgelegenheid is minder goed geoutilleerd. De gevan genen moeten gebruik maken van tin nen wasbakken, omdat er geen water leiding is. Een ander onderwerp zijn de „slaap- kooien' een overschot van de oude in richting. De Duitsers hebben echter nooit in deze kooien moeten verblijven. Merkwaardig is evenwel, dat ze zich bij het vrijkomen van een dezer „Raubtier- kafige" verdringen om er een te mogen betrekken. De Duitsers prefereren de ze aparte slaapzalen boven het verblijf in de gemeenschappelijke slaapzaal. De loodsdiensten te IJmuiden en Hoek van Holland zijn gisteravond in verband met de aanwakkerende Zuid-, westerstorm gestaakt. Het komt slechts- zelden voor, dat de loodsdiensten zo- tijdig in het najaar moeten worden ge staakt. Een niet nader geïdentificeerd schip heeft ten Noorden van Helgoland nood seinen gegeven. MOTORRIJDER TE ELST GEDOOD Gistermorgen is te Eist de uit Arn hem komende motorrijder W. H. A. Lenting tegen een vrachtauto gebotst. De motorrijder werd van de motor ge slingerd. Hij overleed ter plaatse. Montgomery pleit voor De Atlantische staten hebben een opperbevelhebber voor de koude oorlog nodig, die tot taak zou moeten krijgen, een vaste lijn te brengen in de Westerse propaganda, zo heeft veldmaarschalk Montgomery, plaatsvervangend opperbe velhebber van de Atlantisch strijdkrachten in Europa, te Londen verklaard. Hij meende, dat twee dingen nodig zijn: overeenstemming over een geallieerd plan en vorming van een doelmatig werkende organisatie, welke zich bezig houdt met oplossing van het vraagstuk van de koude oorlog. „Als er geschoten wordt, doen wij zulks wel, waarom nu niet?" vroeg Monty. Hij voegde er aan toe: „Als wij nu de koude oorlog winnen, zullen we in tijden geen krijg behoeven te voe ren." Acheson onlhulf Ze zouden mogen kiezen waarheen ze willen De verbondenen hebben te Fanmoend- jon nieuwe voorstellen ingediend op het stuk der krijgsgevangenen, zo heeft de Amerikaanse minister Dean Acheson in zijn rede te Pittsburgh medegedeeld. Teneinde afdoende te bewijzen, dat de gevangenen, die zich in geallieerde handen bevinden, niet worden gedwon gen tot een verklaring, dat zij niet naar Noord-Korea terug willen, willen de verbondenen een nieuw systeem vat or een vrije keuze toepassen. Volgens de voorstellen zouden kleine groepjes krijgsgevangenen naar neu traal gebied moeten worden overge bracht. Vandaar zouden zij zonder dat er ook maar iemand toezicht op hen uitoefent, naar communistische of geal lieerd gebied mogen gaan, al naar zij willen. De communisten zouden hierop bin nen acht en veertig uur moeten ant woorden. Bij een brand op een Duitse treiler op de Wezer kwam een der opvarenden om het leven, een ander lid van de be manning, die over boord sprong, wordt nog vermist. Capitulatie in Cairo De Wafd heeft voor de eisen van Naguib gecapituleerd. Nahas heeft gis termiddag op een vergadering van het partijbestuur de leiding uit handen ge geven, nadat hij ruim dertig jaar in de politiek is geweest. Hij wordt opge volgd door Abdel Salaam Fahmy Go- maa, voorzitter van de ontbonden Ka mer van-Afgevaardigden en een lid van de oude garde der partij. Tevoren had Nahas tegenover een verslaggever van het partijblad Al Misri verklaard, dat de partij het na zijn dood ook zonder hem zou moeten stellen en dat hij alles diende te doen om haar voortbestaan te verzekeren. Nahas is tot ere-voorzitter benoemd. Het partijbestuur heeft reeds een ver zoek om registratie der partij bij de regering ingediend. Haar geldmiddelen waren verleden week al geblokkeerd, toen bekend werd, dat het partijbestuur zich niet aan Naguibs eisen wilde on- 'derwerpen. Zes problemen voor het Europees opperbevel Voor zes belangrijke vraagstukken ziet het Atlantische opperbevel in Europa zich gesteld. Reeds nu moet er een Westelijke, luchtmacht worden opgebouwd. Voorts moeten er reserves te land komen, die kunnen inspringen, wanneer de troepen in eerste linie de eerste stoot hebben opgevangen. Wan neer Frankrijk geen oplossing bereikt in Indo-China, kan het Franse leger in Europa slechts onvoldoende worden Persoon van mr Donker waarborgt: met de minister „Levenslange gevangenisstraf, met steeds het lijden van je slachtoffers voor de ogen, is voor velen zwaarder ,ycr,''uren dan de in enkele seconden voltrokken doodstrafZiehier de conclusie van drie hoofdbestuursleden van de Nationaal Federatieve Raad flïSi. Voormalig Verzet, na een on- met ,de minister van Justitie, Kratie-aifaire Lages. Na hun m<!t mr- Donker, die een pen oog bleek te hebben voor alle kan ten van dit moeilijke probleem, stelden e drie afgevaardigden vast, dat in de n van 6e huidige minister van Justitie een waarborg ligt, dat er geen sentimentele barmhartigheid jegens La ges zal worden bedreven. Mr. Donker, die destijds zelf als Ka merlid over deze kwestie heeft geïn terpelleerd, wees er ook tijdens dit on- WEERBERiCHT Verwachting tot morgenavond: WISSELENDE BEWOLKING Wisselende bewolking met hoofd zakelijk in het Noorden van het land enkele buien. Langs de Wad- denkust aanvankelijk nog krach tige, overigens matige wind tussen Noord-West en Zuid-West. Van nacht iets kouder. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Woensdag: Zon op 6.53. onder 18.02, Maan op 20.12. onder 13.29 derhoud op, dat het in strijd zou zijn met de rechtsopvattingen van het op een hoge trap van beschaving staande Nederland, om zeven en een half jaar na het einde van de oorlog, een dood vonnis te latten voltrekken. Voor het eindeloze talmen met de executie draagt minister Donker geen verantwoorde lijkheid. Hij heeft overigens reeds la ten blijken, dat hij tegen een eventu ele verkorting van de levenslange ge vangenisstraf hevig gekant is. Er be staat echter geen wet, die het verkor ten van een bij gratie verleende levens lange gevangenisstraf kan verbieden. Zijn opvolgers kan mr. Donker dan ook niet binden. De Belgische politie heeft in een hotel te Brussel de Nederlandse vader en zoon V aangehouden en opgesloten in de gevangenis te Vorst. Het tweetal wordt ervan verdacht een bedrag van f 20.000.te hebben gestolen uit het huis van de pleegvader van V., jr., een Utrechtse koopman. Geen regeringscommissaris bij ,,De Ommelanden" Er doen geruchten de ronde, dat er bij „De Ommelanden" een regering i- commissaris zou worden geplaatst. De voorzitter van het college van Rijksbe middelaars heeft aan deze geruchten alle grond ontnomen, door te verkla ren dat in alle onderhandelingen met partijen nog nimmer enig dreigement is gebruikt en dat er zelfs niet op het nemen van dergelijke maatregelen is gezinspeeld. ontwikkeld. Voor de legering en ver plaatsing van troepen in Europa moet een gezonde administratieve organisa tie worden opgebouwd. Het vijfde punt is de deelneming van Duitsland aan de Europese verdediging, een kwestie van zeer groot belang. Ten slotte wees Montgomery nog op de waarde van een gezonde economische basis voor de militaire kracht. Waarschijnlijk is door de druk van het gas een verweerde -rubberslang van een theecomfoor van de gaskraan gevlogen in een kamer van een huis aan de Juliana van Stolberglaan in Den Haag. Een 65 jaar oude dame, die in het vertrek sliep, is door het uitstro mende gas verstikt. In een greppel van het landgoed Ockenburg te Den Haag vond men het stoffelijk overschot van een 77-jarige Haagse dame, die reeds enige tijd ver mist was. Zij leed aan geheugenverlies en heeft waarschijnlijk daardoor haar woning niet kunnen terugvinden. Het Borgstellmgsfonds voor de Land bouw verstrekt credieten aan de land bouw teneinde de bedrijven te intensi veren en de productiviteit te verho gen. Het bestuur van de borgstellings fonds heeft op verzoek van de Stich ting voor de Landbouw er in toege stemd, dat ook de veehouders voor het aankopen van vee om hun veestapel TBC-vrij te maken, een beroep kunnen doen op dit fonds. Uiteraard wordt hier bij de voorwaarde gesteld, dat het vast gesteld tijdschema voor de TBC-vrijma- king van de veestapel niet in gevaar mag komen. Voor deze credieten ver strekken de plaatselijke coöperatieve boerenleenbanken nadere inlichtingen. iwr' De Zwitserse ingenieur Greber heeft kortelings een proeftocht gemaakt met een „motorwiel". Hij heeft zeven jaar werk gehad om het te ontwerpen en te vervaardigen. Op deze foto is de trotse bezitter aan het tanken. De Sjah van Perzië heeft gisteren, een dag na de overhandiging van de Britse en Amerikaanse nota's aan Mossadeq, de derde zitting van de Perzische Senaat geopend. Hij zeide in zijn openingsrede in te stemmen en bewondering te hebben voor Mossadeq's pogingen om de olie-industrie te nationaliseren en de Perzische rechten te handhaven. „De rechtvaardige uitspraak" van het Inter nationale Hof in Den Haag maakte het volgens de Sjah voor de kleine landen mogelijk op de integriteit en rechtvaardigheid van het Hof te vertrouwen. Volgens particuliere waarnemers is deze verklaring van de Sjah bedoeld als tegenspraak van de berichten, volgens welke er wrijving zou bestaan tussen de Sjah en zijn eerste minister. In antwoord op geruchten, volgens welke de Sjah zou hebben gedreigd af te treden als Mossadeq de voorstellen van Churchill en Truman inzake het olieprobleem zou verwerpen, zou de Sjah verklaard hebben „zeer veront rust" te zijn over pogingen om hem een „stroman" der Britten te doen zijn. Wat het binnenland betreft drong de Sjah kennelijk doelend op toestan den op het platteland, aan op sociale rechtvaardigheid. Tenslotte verklaarde de Sjah, dat Perzië vriendschappelijke betrekkingen wenst met ieder land. Premier Mossadeq heeft Maandag besprekingen gevoerd met de religieu ze leider en voorzitter van de „Madjlis" Kasjani, en met Hoessein Fatemi, een der leiders van het nationale front. Kazem Hassibi, een vooraanstaand De Nederlandse boterproductie, die in 1951 reeds 10,5 procent lager was dan in 1950, was de eerste helft van dit jaar weer 19 procent lager dan in 1951, dat betekent dus, dat dc boterproductie in twee jaar tijd met ruim 25 procent is gedaald. In cijfers uitgedrukt ging onze boterproductie van 48,6 millioen k.g. in de eerste helft van 1950 terug tot 34,6 millioen k.g. in de eerste helft van dit jaar. Enkele oorzaken zijn de droogte en het heersen van mond- en klauwzeer. In Nederland steeg de boterprijs daardoor van eind Juli tot eind September met f 1.60 per k.g. Intussen is deze prijs weer sterk gedaald, doch de producenten behoeven zich voor de boterprijs in de komende winter geenszins bezorgd te maken. lid van de parlementaire olie-commis sie, heeft tegenover persvertegenwoor digers verklaard, het Britse antwoord als onaanvaardbaar te beschouwen. Volgens hem is „afbreken der diplo matieke betrekkingen de beste oplos sing". Met ingang van 15 October a.s. zal het weer mogelijk zijn dringende postpakketten van Nederland naar West-Duitsland (West-Berlijn inbegre pen) te zenden en omgekeerd. Naar wij reeds in een deel van onze oplaag hebben gemeld, zal ex-koning Faroek bij verstek worden berecht we gens misdaden, welke op zijn bevel door zijn „ijzeren garde" zouden zijn be gaan. Een commissie van juristen is tot de conclusie gekomen, dat de grondwet telijke onschendbaarheid van de mo narch niet zou kunnen worden aange voerd als argument tegen een vervol ging wegens op zijn bevel gepleegde moordaanslagen. Generaal Meguid, één der voornaamste verdachten in het pro ces tegen de „ijzeren garde" heeft ge probeerd zelfmoord te plegen, echter zonder resultaat. Hij is in een zieken huis opgenomen. Compliment Zonder kaarten vond men de doelen Zoals bekend is, is Zaterdag in En geland de luchtverdedigingsoefening „Ardent" begonnen. Nederlandse „Thunderjets" stonden Zaterdag ge reed om van hun bases hier te lande op te stijgen om een doel in Engeland aan te vallen. De vliegers hadden zich op deze opdracht voorbereid door on der meer een nauwgezette studie van de gedetailleerde kaart te maken. Het verloop van de oefening bracht even wel mee, dat zij op het laatste moment voor de start een ander doel in Enge land kregen toegewezen, zonder dat er gelegenheid bestond, detailkaarten van het gebied waar het doel gelegen was te bestuderen. Niettemin slaagden de vliegers er in dit doel te vinden en zij traden zo verrassend op, dat zij pas boven de plaats waar zij hun aan val moesten uitvoeren door vliegtuigen van de tegenpartij werden onderschept. Deze onderschepping kon niet meer verhinderen, dat zij het opgegeven doel vernietigden Van de zijde van het opperbevel van de geallieerde strijdkrachten in Cen traal Europa en van andere geallieerde instanties zijn bij de Nedertandse luchtmacht telegrammen ontvangen, met uitingen van waardering voor de ze bijzonder goed uitgevoerde opera tie. ,,De Europese Saar" Vermoedelijk afwijzend Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft waar schijnlijk afwijzend geantwoord op een voorstel van de Westduitse bonds kanselier Adenauer, om het Saargebied voor slechts vijf jaar tot „Europees ge bied" te verklaren. Dit voorstel strijdt namelijk met de Franse opvatting, dat Saarbrücken voorgoed onderdak zou moeten verlenen aan de instellingen van de Kolen- en Staalgemeenschap. uniformen De Oost-Duitse plaatsvervangende premier Heinrich Rau heeft verklaard, dat Oost-Duitsland de nationale plicht heeft een gewapende defensie op te bouwen tegen „agressieve pogingen van de Amerikanen of alle andere in- terveijtionisten". Dit is de eerste offi ciële verklaring omtrent dit onder werp, die sinds vijf maanden is afge legd. President Pieck zeide in Mei, dat Oostduitsland een leger zou organise ren „in antwoord op de West-Duitse Verdragen met de Westelijke geallieer den". In Berlijn hebben de leden van de volkspolitie andere uniformen ge kregen. De donkerblauwe uniform heeft plaats gemaakt voor een olijf groene. De vorige week zijn tussen Nederland en Duitsland enkele afspraken gemaakt omtrent de invoer van aardappelen in Duitsland. Afgesproken werd, dat aan iedere importeur invoervergunningen zouden worden verstrekt, zonder te let ten op de prijs van de te importeren aardappelen. Nederland zou van zijn kant het oog houden op het uit te voe ren contingent. Nederland hield zich nauwgezet aan deze afspraak, doch thans blijkt, dat men van Duitse zijde tóch naar de prijzen gaat kijken en bij voor keur alleen invoermachtigingen geeft voor de laagst geprijsde partijen, zulks ten koste van de handel en de telers. De Nederlandse aardappelhande) ziet dit met lede ogen aan en overweegt reeds tegenmaatregelen. In een circu- laire aan de exporteurs wordt op deze feiten gewezen, terwijl men adviseert alleen nog maar offerten in te dienen op de prijs die verautwooru is en die men nodig meent te hebben. Wanneer Duitsland op deze voet doorgaat, zul len uiteraard verdergaande maatrege len worden genomen. Ruim 13 millioen doosjes K W F.-lucifers verkocht De verkoop van de Kon. Wilhelmina- Fonds-lucifers blijkt ook in de maand September in stijgende lijn te zijn ge gaan. Werden gedurende de eerste drie maanden ruim 10 millioen doosjes ver kocht, in de 4de maand, September werden alleen reeds 3.600 000 doosjes omgezet, zodat in vier maanden tijds ruim 13.500.000 doosjes K.W.F.-lucifers zyn verkocht, wat voor het Koningin w ilhelminafouds zonder twijfel een verheugend resultaat te noemen is.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1