VoorSopigen dwongen de Wolves bijna tot het uiterste f Pim, Pam, Pom in het nieuwe huis DE VERMISTE OORRING KLEINE H FRANKENBERG Duitse oud-officieren hebben een „ondergrondse* gesticht Ééns per week VERVOL Gelijkspel een uiislekend resuliaai Doelman Kraak was niet als vanouds Geestelijk leven Belgie-Nederland voor de televisie KSG-werkgroep heeft werk beëindigd Geen Brits aandeel in nieuw atoomcentrum? De Britse atoomproef verliep „volgens de plannen" Steunen de Amerikanen deze activiteit? Bonn weet van niets Minister Gruber doet 'n aanval op de Amerikanen PATRICIA WENT WORTH £utiteb eettó naaA Het Radioprogramma Droogbouquetten Wasmachine Verhuu Stofzuigers Fa. R. J. Houwing Heren! Even knippen Kachelmica, Trotse cowboys tem van elfjes en kabi ^aardigheidsweds voor schooljonc DONDERDAG 9 OCTOBER 1952 Wat hebben die 50.000 toeschouwers genoten van het prachtige spel van de profs met hun aanvoerder Billy Wright als de grote man op het middenveld, hun snel startende en passerende vleu gelspelers Mullen en Smith en vooral van de fenomenale doelverdediger Wil liams. Wat deze man onder de lat presteerde was ongelooflijk en dat het zelfs voor de Engelsen iets bijzonders .was, bleek in de allereerste plaats wel uit het applaus, dat Williams van zijn aanvoerder in ontvangst mocht nemen toen hij een geweldig hard en onver wacht schot van Van Roessel in een tijgersprong over de lat werkte. Maar vooral de uitlating van det manager van Wolverhampton, de oud-internatio naal Stanley Cullis, was typerend: „Wat Williams vandaag presteerde, heb ik een doelman nog nooit zien doen". De rechtervleugel Van der Kuil Lugthart speelde een uitstekende par tij en meermalen slaagden zij er in tot goede voorzetten en schoten te komen, hetgeen tegen spelers als Wright en Pritchard toch wel iets zeggen wil Van Roessel heeft als aanvalsleider eveneens voldaan, vooral door zijn ijve rig en doortastend spel aan de spits. De linkervleugel was als combinatie min der geslaagd. Abe Lenstra, die weer eens op de linksbuitenplaats werd ge probeerd, deed veel goed werk en hij was van beide doelpunten de grond legger. Een linksbuiten in de ware zin des woords was Lenstra echter niet, daarvoor is de Fries teveel zwerver en te individualistisch ingesteld. Bennaars had het daardoor erg moeilijk maar vooral als verbindingsspeler heeft de man uit Bergen op Zoom toch wel nut tig gewerkt. Biesbrouck en Wiertz hebben zeer hard gewerkt op het middenveld. Hier heersten Wright en Chatham en zo hard konden de Nederlandse kanthalves niet zwoegen of hun Engelse collega's bleven de boventoon voeren. Dat des ondanks het contact tussen verdedi ging en aanval bij het voorlopig Neder lands elftal naar behoren kon worden onderhouden, mag toch tot de ver diensten van de halfspelers en van Bennaars worden gerekend. In de voorhoede noemden wij reeds het geslaagde experiment met Lugthart, BIJNA vijftigduizend toeschouwers hebben gistermiddag in het Feyenoord Sta- dion kunnen aanschouwen dat elf volleerde Engelse voetbalprofs zich bijna (geheel moesten geven om tegen het voorlopig Nederlands elftal een 22 gelijk spel te behalen. Bijna, want het is duidelijk dat de Wolves, die Zaterdag voor een belangrijke wedstrijd voor de Engelse league moeten aantreden, zich niet geheel hebben gegeven. Zij hebben uiteraard zo weinig mogelijk risico genomen. De „voorlopigen" daarentegen beseften zeer goed dat zij dienden te spelen voor wat zij waard waren, want van hun spel hing een verkiezing af voor het elftal dat straks tegen de Rode Duivels gaat spelen. Bij de beschouwing van de defensie mogen wij spreken van een evenzeer geslaagde proefneming met Tebak en Terlouw als backs. Al stond nu de linksbenige Tebak op een voor hem vreemde plaats, dit duo was toch aan merkelijk sterker dan het tweetal van Kopenhagen, Terlouw en Boskamp. Van de Eindhovenaar, die wel wat klein en licht is, viel het goede plaatsen bij het wegwerken op, bij het snel van Ter louw, diens ijver, concentratie en., snelheid. Met een uitstekend (vooral met het hoofd) ingrijpende Hendriks op de spilplaats zat deze linie goed in elkaar en zo zouden wij ook wat de achter hoede betreft met vertrouwen naar Antwerpen kunnen gaan, wanneer Kraak niet zo zwak gespeeld had. Het opstellen en het vangen van de Storm vogel was goed, maar zijn ingrijpen op hoge voorzetten en zijn uittrappen wa ren bepaald slecht. Hopelijk ging het hier om een slechte bui, die 19 Octo ber allang weer is overgedreven, maar een feit was het, dat Kraak geen al te betrouwbare indruk maakte. Wij mogen niet ontevreden zijn over de verrichtingen van het voorlopig Ne derlands elftal en vooral wanneer voor de 'linkervleugel een oplossing wordt gevonden, behoeft Oranje zich niet bij voorbaat geslagen te noemen in de wedstrijd op Deurne. Het overwicht waarmee Wolver hampton na de aftrap van stapel liep, leek reeds in de vierde minuut een doelpunt te zullen opleveren, toen Smith in het beruchte gebied door Terlouw werd gehaakt, maar Smith, die het vonnis zelf zou voltrekken, schoot de strafschop hard naast. Iets tegen de verhouding in kwam het eer ste doelpunt aan Nederlandse zijde. In de tiende minuut kreeg Van Roessel de bal in het centrum te pakken om in één beweging Abe Lenstra van een korte pass te voorzien. Even sprintte Abe zich vrij. toen volgde een hard schot, dat vlak onder de lat in het doel zou zijn verdwenen wanneer Wil liams niet met een flitsende reactie het leder tegen de lat had geslagen. Het was uitstel van executie. Lugthart, in volle ren, ving de. terugspringende bal op zijn schoen op en Williams was machteloos. De vreugde was echter van korte duur, want nog geen minuut later kon Smith een slechte uittrap van Kraak bemachtigen en de gelijkmaker scoren. Met wisselende kansen doch met de Wolves in de meerderheid werd ge streden tot na bijna 25 minuten die Engelse superioriteit in een verdiende goal tot uitdrukking werd gebracht. Bij een aanval van links was Hen driks even groggy blijven liggen en Kraak werd daardoor kennelijk uit zijn concentratie gebracht. Een effectvolle hoge voorzet van de naar rechts uitge weken Broadbent behandelde hij on voldoende met het gevolg dat de bal om zijn vuisten draaide en in de ver ste hoek belandde. Na de hervatting bleef het tempo hoog en de strijd attractief. Om beur ten kwamen beide doelen in gevaar door de prachtige opgebouwde Engelse aanvallen en de verrassende attaques van de Nederlanders. Er kwam echter nog maar één doelpunt. Niet van Engel se zijde, hetgeen niet tegen de verhou ding in zou zijn geweest, maar van een Nederlandse voet. Het was zonder twijfel het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Lenstra maakte zich aan de linker zijlijn vrij en voorzag toen de vrijlopende Van der Kuil van een lange pass. In volle ren ging de kleine rechtsbuiten op de wonderkeeper Wil liams af, maar zelfs Wiliams was niet bij machte het harde diagonale schot te stoppen. Het was 22 en daarbij bleef het. Internationaal Gereformeerd congres te Monfpellier Van 23 tot 30 Juli 1953 zal in Mont- pellier een internationaal gereformeerd congres worden gehouden, dat een voortzetting bedoelt te zijn van eerde re bijeenkomsten van deze aard, zij het ook op bredere basis. In Nederland is reeds een commissie van voorbereiding aan het werk gegaan, die vooraanstaan de fieuren van gereformeerde en christelijk-gereformeerde belijdenis om- vat. Het internationale comité heeft reeds een geesteliike grondslag voor de bij eenkomst geformuleerd, waarin als grondslag de gereformeerde belijdenis sen in de verschillende landen zo voor Nederland dg Heidelbergse ca- tefhismus, de Hordtsp leerregels, de Nederlandse geloofsbelijdenis wor den aanvaard en verder gerefereerd aan het Aoostolicum en de belijdenissen van Nicea en Athanasius. Het doel van het congres is, opnieuw de absolute souvereiniteit van de Almachtige God over ziin wereld op elk gebied van het menseliike leven te bevestigen. Als algemeen thema voor de inlei dingen is gekozen: De secularisatie van het moderne leven: het gerefor meerde antwoord. Coa'ereniie over het rassen vraagstuk in Zuid-Afrika De hoofden van de belangrijkste in heemse stammen in Zuid-Afrika heb ben er in toegestemd een conferentie bij te wonen met de „federale zen dingsraad" van de Nederlands Her vormde kerk ter bestudering van d» mogelijkheden tot verbetering van de betrekkingen tussen de rassen in Zuid- Afrik?'. De conferentie zal op 10 en 11 December in Bloemfontein gehouden worden. BEROEPS NGSWERK Ned. Herv. kerk. Beroepen te Bedum: L. A. Eigen- raam, candiöaat te Delft. Beroepen1 te HaTe (toezegging): W. N. den Ouden te Buren. Beroepbaarstelling: P. H. de Pree, vicaris te De Bilt, Blauwkapel- scheweg 28. Geref. kerken. Tweetal te Ten Post: J. Loosman, candidaat te Urk en W. Kats, candi- daat te Hoogeveen. Beroepen te Lekkerkerk: J. Loes- man, candidaat te Urk. Aangenomen naar Hillegersberg Terbregge: J. H. Baas. evangelisatie- predikant te Noordwolde. Geref. gemeenten. Beroepen te Scheveningen: D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. PROF. DR. J. H. BAVINCK. Prof dr J H. Bavinck, hoogleraar aan de theologische hogeschool der Geref. kerken te Kampen en aan de V. U., die op uitnodiging van de Geref. kerk en de Ned. Geref. kerk in Zuid-Afrika, een reis van twee en een halve maand door de Ui.ie heeft ge maakt, is dezer dagen met de ..KliP- fontein" in ons land teruggekeerd. De hoogleraar heeft tijdens zijn verbluf in Zuid-Afrik? ongeveer tachtig spreekbeurten vervuld. De tweede goal van de Wolves. Kraak kan de bal niet bereiken en deze vliegt over zijn hoofd in de touwen. (Advertentie, Ing. Med.) Het is thans zeker, dat de voetbal wedstrijd BelgiëNederland, welke op Zondag 19 October in Antwerpen zal worden gespeeld, door de televisie wordt uitgezonden. De Nederlandse televisie stichting heeft inmiddels van de Kon. Belgische Voetbalbond en de K.N.V.B. hiertoe toestemming ontvangen. Aan deze uitzending, welke met behulp van de reportagewagen geschiedt en waartoe drie camera's zullen worden opgesteld, zal een staf van twintig man medewer ken. Er is inmiddels een verbinding met behulp van straalzenders tot stand ge bracht vanuit het stadion in Deurne via Breda naar Lopik. De proeven welke hiertoe genomen werden, hebben bevre digende resultaten opgeleverd. De uitzending zal Zondagmiddag 19 October een kwartier vóór de aanvang, van de wedstrijd beginnen en tot het einde voortduren. Commentator bij het, beeld is de sportverslaggever Dick van. Rijn. Vele meningsverschillen in Slraatburgse vergadering De werkgroep van het uitgebreide Kolen- en staalparlement, die zich bezig houdt met de opstelling van voorstellen voor een Europese grondwet, heeft na de beëindiging van haar werkzaamhe den de vorming voorf eld van drie on dercommissies, welke de met de opstel ling van een Grondwet samenhangende problemen moeten bestuderen. De Belgische senator, prof. Dehousse, de verslaggever van de werkgroep, stel de meningsverschillen op de volgende punten in het vooruitzicht, wanneer - waarschijnlijk in Januari - de werk groep haar verslag aan de vergadering te Straatsburg voorlegt: de vertegen woordiging der staten, de samenstelling van het uitvoerend comité, de betrek kingen van de Europese gemeenschap met haar overzeese koloniën en tenslot te de bevoegdheden. Op dit laatste punt zouden twee stellingen tegenover elkaar komen te staan, n.l.: die waarbij men zich enkel houdt aan het prijsgeven van de souvereiniteit voor zover dit door de KSG wordt vereist en die waarbij deze bevoegdheid wordt uitgebreid tot fis caal en in zekere mate economisch ge bied. Volgens een commentator van de „Daily Mail" zal Engeland niet deelne men aan de financiering van de voor gestelde inrichting van een Westeuro pees kernphysisch laboratorium te Genève. Het besluit was op regeringsniveau genomen ondanks de aanbeveling van een comité van Engelands bekendste natuurkundigen. Dr O. M. Solandt, voorzitter van de raad voor wetenschappelijk onderzoek van het Canadese ministerie van De fensie, die de atoomproef op de Mon te Bello eilanden heeft gadegeslagen, heeft Woensdag verklaard, dat „alles volgens de plannen" gebeurde. De Britse atoomproef was „ongetwijfeld een succes". Dr. Solandt zal een eigen rapport uitbrengen over de proefneming aan de Canadese chefs van staven. Het of ficiële rapport zou echter uitgebracht worden door dr Penney, de leider van de atoomproef. JOEGOSLAVIË UITGENODIGD OP DE BRITSE KRONINGSFEESTEN Koningin Elizabeth van Engeland heeft de Joegoslavische minister van buitenlandse zaken een uitnodiging doen toekomen voor een lid van het presidium van de Joegoslavische Natio nale Vergadering tot het bijwonen van de kroningsplechtigheden. 74. Toen Pim uitgesproken was, keek hij zijn broertjes onderzoekend aan. „Hebben jullie het goed begrepen?" fluisterde hij. „Ja natuurlijk, ik weet precies wat ik doen moet", antwoord de Pam, „ik hoop alleen één ding „Ja en wat is dat dan?", vroegen de beiden anderen nieuwsgierig. „Nou ehdat Moeder niet kwaad op ons zal zijn, omdat wij die ooggaten in haar beste lakens geknipt hebben...." „Lieve help, wie denkt er nu op dit ogenblik aan zulke kleinigheden," bromde Pim, terwijl hij zijn broertje een vernietigende blik toewierp. „Hoe kun je aan zulke dingen denken, ter wijl er zulke belangrijke gebeurtenis sen op het spel staan!!? Als dit lukt, wordt de baron een ander mens.... en een heleboel arme drommels raken van hun armoede af. Ik zou zo zeggen, is dat geen nobel streven? Het is juist iets, wat Moeder ons altijd voorgehou den heeft". „Ja, dat is wel zo", beaam de Pam, .maarre.... toch ben ik er niet van overtuigd dat Moeder het óók zo zal zien. Ze heeft deze lakens pas gekocht". „Weet je wat jouw fout is?" begon Pim op boze toon. „Jij laat je teveel in de war brengen door klei nigheden„Wat je maar kleinig heden noemt. Een paar gloednieuwe lakens verknippen!" Het scheelde niet veel of Pim en Pam hadden ruzie ge kregen, maar gelukkig trad Pom, tus senbeide. „Stil nu, jongens, laten we niet afdwalen. Ik geloof, dat de klok twaalf uur slaat!" Naar het heet is in Hessen een orga nisatie van voormalige Duitse officieren ontdekt, wi«r ieden door de Amerika nen zouden worden opgeleid tot guerilla- strjjder en valschermjager. Aldus heeft de socialistische premier van Hessen, GCorge Zinn, in het landsparlement mee gedeeld. Hij vertelde, dat deze groep in geval van een Russische aanval op Duits land, tot taak zou krijgen, bruggen, op slagplaatsen, spoorwegen en troepen- onderkomens in het door de Russen be zette gebied op te blazen. Later zouden zjj zich op de Zuidduitse Alpen moeten terugtrekken, vanwaar zij als paratro- pers verrassingsaanvallen in het bezette gebied zouden moeten ondernemen. Zinn verklaarde, dat de politie on langs verscheidene leden van deze or ganisatie heeft gearresteerd. In het hoofdkwartier te Frankfort zou een inval zijn gedaan. De federale open bare aanklager te Karlsruhe zou ech ter de arrestanten op vrije voeten heb ben gesteld, omdat de organisatie door de Amerikanen-wasL gesticht. De groep zou een lijst h«hben aangelegd van personen, die in geval van een oorlog met Rusland onbetrouwbaar werden geacht. Deze zouden onschadelijk moe ten worden gemaakt, desnoods door ze dood te schieten. De lijst zou namen van communisten en socialisten bevat ten. De Amerikanen zouden de hand hebben gehad in de stichting van deze ondergrondse organisatie, maar deze zou zelf de lijsten van te liquideren personen hebben aangelegd. Van Amerikaanse zijde te Bonn is nadrukkelijk verklaard, dat men van de door Zinn bedoelde organisatie niets afweet en dat er geen Ameri kaan bij betrokken is. De Bondsrege- Oostenrijkse bezeiiing De Oostenrijkse minister van buiten landse zaken. Karl Gruber, heeft cri- tiek uitgeoefend op de Amerikaanse autoriteiten in Oostenrijk wegens „on gerechtvaardigde inmenging in Oosten rijkse aangelegenheden" en „overtre ding van het beginsel van erkenning va Oostenrijks souvereiniteit". Aan de andere kant waren volgens Gruber de betrekkingen van Oostenrijk met de Sowjet-Unie „in stationnair evenwicht gekomen en in sommige opzichten zelfs normaal beginnen te worden". ring heeft doen weten, dat zij van de inhoud van Zinn's verklaring op de hoogte is en dat Zinn deze heeft afge legd zonder overleg met of zonder toe stemming van dr Adenauer. .DOOR. O, hij bezat geen schaamte en vond ver geten maar al te gemakkelijk! Met van woede bevende stem had ze uitgeroe pen: „Laat me door!" „Ik houd je niet tegen", had hij lachend verzekerd en toen ze verder wilde gaan Bramble bij zijn nek opge tild, hem aan de oren getrokken, het dier malle, kinderachtige naampjes ge- gegeven en 't daarna met een „maak dat je wegkomt, gekke zwarte muis" weer op de grond gezet. Cecily had na even te hebben geaarzeld, de hond tot zich geroepen en samen waren ze weggerend. Dat was alles, maar het was genoeg. En vandaar, dat ze steeds in haar slaapkamer op en neer bleef lopen. HOOFDSTUK III. Monica en Frank liepen de Laan door, terwijl de diepe schemering in duisternis begon over te gaan. Ze be reikten de dorpsstraat, sloegen rechts af, passeerden een rij villaatjes en de pastorie, daarna de kerk en kwamen even verder bij het huisje van juf frouw Alvina, 't laatste van het dorp. Het was heel oud en de eens zwarte balken in de woonkamer waren slechts zes voet hoog boven de uit vlakke ste nen bestaande vloer. Juffrouw Alvina, die zwart te somber vond, had, in wat hachelijke positie op een keukenstoel, ze licht rose geverfd, een daad, die ze met grote geestdrift had uitgevoerd. Het resultaat gaf haar in zover gelijk, dat de kamer nu veel lichter was ge worden. Aan de brede vensterbank had ze zich niet rechtstreeks vergrepen1, maar er een massa rose kussens opge stapeld. De sofa prijkte met een kleed vol rozen als bloemkolen, evenals de drie met sits overtrokken stoelzit tingen. De gordijnen, korter gemaakt na hun langdurige dienst in de pasto rie, vertoonden merkwaardig helder gebleven kerskleurige strepen op lichblauwe ondergrond. Aan de wan den was amper plaats voor de vele dierbare afbeeldingen oftewel „schil derijen", die eens jn een heel wat groter huis hadden gehangen, maar het dient erkend: juffrouw Alvina had haar best gedaan! Boven de schoor steenmantel bevond zich een gebrand schilderde étagère, evenals die mantel zelf overladen met portretten en aller lei snuisterijen. Nu het Januari was, ontbraken de vuurrode geraniums in rose en blauwe potten, welke de kamer tijdens de zomer hielpen opvrolijken, maar in plaats daarvan had juffrouw Alvina bouquetten oranje immortellen aangebracht, die ze met veel succes in haar tuintje had gekweekt. Zijzelf droeg een rose blouse bij haar grijze mantelpak, dat op de revers een paar nogal verschoten rose kunstrozen vertoonde. Ruig grijs haar kwam in alle richtingen te voorschijn onder een zwartvilten hoed. die evenals de gor dijnen uit een dierbaar verleden af komstig was. Niemand onder de jonge re generatie in Deeping had haar ooit met een andere hoed gezien. Cecily herinnerde zich die 'hoed al sinds ze als kind van zeven of acht jaar rose zuurtjes uit juffrouw Alvina's hand aannam ter belonig van goed gedrag in. de kerk. Juist als nu was het weer spannige hjar onder 't hoofddeksel, dat het in .bedwang moest houden, uit gebarsten. Maar iets meer beneden waarts zag men een gelaat met fijnbe- sneden trekken en een zo klein mond je, dat het bijna onbegrijpelijk was, hoe juffrouw Vinnie gelijk ze in de wandeling genoemd werd ermee kon eten. Frank zag dat alles in een oogwenk, terwijl hij haar de hand schudde en er zorg voor droeg, zich niet te snel weer op te richten: de balk boven zijn hoofd kon wel eens een tikje lager dan zes voet zijn! Enigszins opgelucht zonk hij in een stoel, terwijl juffrouw Alvina kwetterde over een onderwerp, waar aan hij nu zo langzamerhand gewend moest zijn, maar dat toch altijd een gevoel van naamloze verveling bij hem opwekte. „Wat is het toch interessant om te bedenken, dat u bij Scotland Yard is. We moeten allemaal maar goed op on ze tellen passen, nietwaar, want an ders kon u ons wel eens arresteren". Ze lachte even met een hoog, vogel achtig geluid, dat eensklaps overging in een wat verlegen kuchje. Immers, al kende ze de Abbotts goed, hun neef kwam toch voor de eerste maal bij haar op theevisite en er was iets im- ponerends in zijn slanke, elegante ge stalte, zijn welverzorgde, glimmende haardos, de vaste blik uit zijn licht blauwe ogen en vooral in zijn piekfijne kleding! Juffrouw Alvina had oog voor de détails. Ze bestudeerde de sokken, de das, de zakdoek, het onbe rispelijk passende costuum en de in derdaad prachtige schoenen. Neen, hij had niets van een politieman, als ze dacht aan Joseph Turnberry, de ge meenteveldwachter met zijn zware klompvoeten. O. ja, het was een beste jonge man en zijn baritonstem kwam goed te pas in het koor. Ze had veel waardering voor Joseph, die zij nog op de Zondagsschool had onderwezen, maar nü bracht de gedachte aan zijn persoon haar toch lichtelijk van de wijs. Blozend wendde ze zich dus, met een stille zucht van verlichting tot mevrouw Abbott, die met het door lange prac- tijk verkregen gemak haar echtgenoot verontschuldigde. „Hij heeft het zo druk met de afre keningen, juffrouw Vinnie. Ik hoop, dat u het begrijpt". Juffrouw Alvina begreep het volko men. Iedereen in Deeping wist, dat ko lonel Abbott niet naar theevisites ging. „Allemaal rommel!" placht hij te zeggen. „Bovendien zullen jelui elkaar veel beter kunnen bekletsen als ik er niet bij ben". Velen hadden die woor den uit zijn eigen mond gehoord, maar de conventie moest in acht worden ge nomen. Hii werd altijd uitgenodigd en als de „afrekeningen" hem niet belet ten te komen, zou het wel de herfst- schoonmaak in de tuin, de wintersnoei of de voorjaarsaanplant zijn. Ook kon hij zich .beroepen op de noodzakelijk heid, zijn honden af te richten en had hij nog een stuk of wat andere hee' nuttige uitvluchten bij de hand. 't Was mevrouw Abbott wel toever trouwd. ze vriendelijk en lief over te brengen. (Wordt vervolgd). \flaams 20.15 op 324 meter), dat een CONCERT over Brussel gedirigeerd wordt door onze land- genot Marinus Adams van de HOV en waarin de pianist Kans Henkemans het mooie pianocon cert in C gr. t. van Mozart (KV 503uitvoert. U kunt er o.m. twee Nederlandse werken horen, n.l. het romantisch symphonische gedicht Saul en David, van Joh an Wagenaar en de fraaie vierde symphonie van Henk Badings uit 1949. Wie het orgelconcert van deze componist heeft gehoord, dat Woensdagavond werd uitgezon den, heeft een Jndruk van zijn stijl en zal nu stellig deze sym phonie ook kunnen waarderen. VRIJDAG 10 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO I 7.00 Nieuws. 7.10 Gr'ram.muziek. -7.45 I Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa-1 terstanden. 9.40 Gram.muziek. 9.45 School radio. 10.00 Gram.muziek. 11.00 Voor de I zieken. 11.40 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Salonorkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Militaire causerie. 13.25 I Gram.muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamerkoor. 14.20 Kamerorkest. 15.001 Schoolradio. 15.30 Orgelconcert. 16.001 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Amusementsmuziek, f 18.00 „Vliegen op grote hoogte", causerie. 18.10 Promenade-Orkest. 18.30 Amuse- mentsmuziek. 18.52 Actualiteiten. 19.001 Nieuws. 19.10 Regeringsuitzending: „Ver-1 klaring en toelichtingen". 19.30 Gram - muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't I ziine van. 20.30 Symphonette Orkest enl solisten. 21.05 „Opbouw in liefde", eau-j serie. 21.20 Grinzingklanken. 21.40 „Om de toekomst van Nederland". 22.00 Me- tropole Orkest, koor en solist. 22.25 Gra- mofoonmuziek. 22.45 Avondgebed en Li-1 turgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15-1 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7,00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, I 22.45 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 j Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend- gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws I en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 j Voor de huisvrouw. 9.05 Gram.muziek. I 9.40 Voor de kleuters. 10.00 „Thuis", eau-j serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. muziek. 11.25 Radiofeuilleton. 11.45 So-1 praan en piano. 12.00 Musette-Orkest enl soliste. 12.30 Land-, en Tuinbouwmedede* f lingen. 12.33 Sport en prognose. 12.481 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede-I delingen of gram.muziek. 13.20 Dans-| muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Kook-| praatje. 14.20 Blaaskwintet. 14.50 Voor-I dracht met muzikaal intermezzo. 15.10B Orgelconcert. 15.30 Amusementsmuziek/] 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugdT 17.00 Orgelspel. 17.20 Muzikale causerie! 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18-4 „Denk om de bocht". 19.00 KinderkooÉ 19.15 Praatje over consumentenbelangenf 19.30 „Moreel beraad", causerie. 19.50 Bel richten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbesptfl king. 20.10 Alt en piano. 20.30 „Europol één", causerie. 20.40 „Leven op de aarde", r causerie. 21.00 Operetteconcert. 22.001 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Strijk' dansorkest. 22.45 Avondwijding. 23.001 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezfn"< causerie. 23.30—24.00 Gramofocnmuziek- Experimenteel Televisieprogramma van de VPRO. 20.15—21.45: 1. „Le sel de terre", film; 2. „Images gothiques", A'1*- - Pauze. - 3. Programma over Dr. Alb^ Schweitzer, UITSI Prils: 4 gedrukte regel I Kopy mimtens (én dag Neemt U eens een bouqu' van gedroogde bloeme: Zeer kleurrijk en zeer hou, baar. Hoogachtend, Matth. de Saïn Tel. 2269 - „Floresco" Bergen. Kuiperij Bakker, Dijk 12 Tel. 426 Reparaties. Vlug en biimi onder garantie. P. Telgeier, Doorbraak Telefoon 3871. Bergerwes: 24 t.o. de An bachtsschoo), Hete luchtkachels van; f90.—. Etna kachels van; 64.—. Ook Zaterdags, in moderr modellen. Dirks, b. d. Friese brui Nu ruime parkeergelegei heid. glashelder, prima kwalitei alle afmetingen. Huisman Zoon, D\j! Alkmaar. Fantasie in beeld Als kinderen aan het fantas, doen de avonturen die zij in beleven niet onder voor de droomideeën van volwasse meisjes wanen zich een g' teer elfje, of een sneeuwwit] zich heen zien zij poppen die zorging vragen, ranke zonneb kleurige paddestoelen. De joi leven dat anders. Hun ideaal groot voetballer te worden c verschrokken Indiaan of cov dendaden te verrichten. En we gistermiddag in de kinc een in vol ornaat uitgedoste stra, die bij iedere pas haas voetbalschoenen stapte, we z cowboy, gezeten op een ponnj ordelen naar de geur in dienst doet bij de petroleumv zagen Charley Chaplin en tw tuurorgeldraaiers. Het was e aardigst gezicht, al deze vree doste kleuters die trots als door de straten stapten en c van hun vriendjes eenvoudig men". Want als je een heuse] boy bent, laat je je door je geen slome noemen. Waar of mogelijke nationaliteiten war genwoordigd en een van de had er zelfs niet tegenop gi pikzwart te maken om als ne te lopen. Dat hem 's avonds grote wasbeurt wachtte, deerc dat moment niet. Het was voor de jury verr makkelijk om de prijswinna; wijzen, omdat eigenlijk al c ters voor een beloning in a: kwamen. Er moest echter een den gedaan en deze was als i 8 Octobermeisje, postbode, her se, negertje, pop, heks, Abe hoedje, clowns, zonnebloem, i jager, vissertje, cowboy, Sn< autoped, autopedjes, dobbelsti ley Chaplin. Groepen: Draaiorgel, Pigge vertje vier, herfst, mol-n, 1: weer best, zon, maan en ste en boerin. (Advertentie, ing. |U<U ZAKAGENDA'S KANTOORAGENDA'S KALENDERS voor 1953 LANGESTLAAT 24 TELEFOON 2394 AL Op de Laat tussen de Bri! Schoutenstraat werden gis Ev, .Eader van de 8 Octc oehendigheidswedstrijden gec voor jongens van de vijfde «tassen van de lagere scholer 5je koude wind, die een lang blijf op de Laat weinig a; maakte, werd er met vuur oi ■winning en de eer van de streden. De volgende jongei met een prijs beloond: Vijf; A. Ploeger (Lindenschool), (Juhanaschool) ,3. K. Louwe school), 4. G. Petersen (St. i school), 5. T. de Boer (St. school), 6. J. van Wondere school), 7. Hettrois (St. Aloy: Zesde klas: 1. Gerard Wc helminaschool)2. Gerrit W delschool), 3. H. van Amsti Adelbertschooi4. A. Rijser brordusschool), 5. F. Ruder Toussaintschool)6. H. Micl delschool), 7. Jan Tegel schoep. 6

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2